Wczytuję...

ZACZYNAMY WIOSNĘ PRZY Ł3!

W niedzielę, 17 lutego o godz. 18:00, pierwszy mecz w 2019 roku przy ul. Łazienkowskiej 3!Przyjdź na stadion i wspomóż dopingiem Legię w walce o tytuł mistrza Polski!

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZACZYNAMY WIOSNĘ PRZY Ł3!
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE

DRUŻYNA TYGODNIA - ZAKON BONIFRATRÓW

15
Maj

Końcówkę poprzedniej rundy i start obecnej mieli kiepski. Porażki mieszali z remisami, ale ostatnio w końcu powrócili na właściwą drogę. I chociaż szansa na podium jest już tylko teoretyczna, to chłopaki nie składają broni. Drużyna Tygodnia to ZAKON BONIFRATRÓW!

DRUŻYNA TYGODNIA - ZAKON BONIFRATRÓW

Mówi się, że dobry zespół musi umieć wyciągać wnioski. I w poprzedni weekend mogliśmy tę tezę zweryfikować właśnie na przykładzie Zakonu, który rywalizował z Fatalnymi, a z tą samą ekipą przegrał jesienią aż 1:9. Wtedy chłopaki nie mieli nic do powiedzenia, ale rewanż był słodki. Obóz Adama Artypowicza okazał się lepszy od faworyzowanych przeciwników i wygrał w stosunku 5:2. To samo dzieje się tydzień później przeciwko Blok Ekipie. Najpierw porażka 4:5, a w niedzielę zwycięstwo trzema bramkami. Czyżby w piątej lidze rodziła się nowa siła? Kto wie, natomiast bez wątpienia - obok remisu z Miksturą - to dwa najcenniejsze wyniki, jakie Bonifratrzy osiągnęli w Lidze Fanów. I wcale nie planują na tym poprzestać.

Zakon to młoda drużyna, a pomysł jej założenia narodził się latem 2017 roku. Po wielu latach rozłąki z piłką, razem ze współlokatorami - Jerzym Kurowickim i Tomaszem Owsianym - Adam Artypowicz postanowił, że trzeba powrócić do futbolu. Każdy z nich zaangażował swoich znajomych ze studiów czy pracy i dzięki temu powstała ekipa złożona z graczy o różnych osobowościach i z różnych miejscowości. Zawodnicy pochodzą praktycznie z całej Polski: Białegostoku, Świdnicy, Węgrowa, Kołobrzegu, Warszawy. Część z nich miała do czynienia z profesjonalną piłką, choć większość posiada wyłącznie podwórkowe doświadczenie. Z kolei nietypowa i zaskakująca nazwa wiąże się z lokalizacją mieszkania, w którym zrodził się pomysł na zespół, a obecnie skupia się całe życie towarzyskie drużyny. I jest tam wesoło bez względu na wyniki, a przynajmniej takie mamy zapewnienie.

Trzon ekipy tworzą przede wszystkim bracia Kurowiccy: Jerzy i Krzysztof. To oni trzymają środek pola i napędzają grę w ataku. Między słupkami stoi niezawodny Maciej Miśkiewicz, którego w razie potrzeby godnie zastępuje Adam Kolanowski. O sile obrony stanowią Mikołaj Mańko, Piotr Kudyba, Grzegorz Gawrysiak i Łukasz Stępień, jak również Maciej Baranowski i Maciej Lewicki. Za gole odpowiadają z kolei Tomasz Owsiany, Jan Wojtyczek, Łukasz Piotrowski, Adam Artypowicz, a od rundy wiosennej także Marcin Stachacz, który okazał się dużym wzmocnieniem zespołu, co doceniają również przeciwnicy. A o tym, że ta ekipa ma duże ambicje i poważnie podchodzi do swoich obowiązków niech świadczy fakt, że część zawodników przyjeżdża na mecze specjalnie z Białegostoku! Pamiętajcie o tym, gdyby kiedyś nie chciało Wam się ruszyć czterech liter na mecz w Lidze Fanów;)

Ich plany? Te na trwający sezon są proste – zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Awans wydaje się nierealny, lecz w kolejnej edycji ma być priorytetem. By tak się stało chłopaki muszą jednak przestać tracić punkty z drużynami z dolnej połówki tabeli. Gdyby bowiem nie porażka z Landtech czy remis z CompatibL dziś ich sytuacja byłaby dużo lepsza. Czyżby obóz Adama Artypowicza zapatrzył się na prawdziwych Bonifratrów, słynących przecież z pomocy biednym i potrzebującym? Jeśli tak, to należy z tym skończyć, bo jeśli mają przyjść poważne sukcesy, to sentymenty trzeba wreszcie odłożyć na bok.

Tak więc ALLELUJA i do przodu!

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
7 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

I LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

II LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
1 0

III LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
2 2

IV LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
4 0

V LIGA

Kolejka 20

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi