USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTYKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI
GALERIA
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
PORADNIK - JAK KORZYSTAĆ Z VEO!

Platforma VEO to rewolucyjna nowość w rozgrywkach Ligi Fanów, dzięki której na nowo próbujemy zdefiniować spojrzenie na relację zmagań ligowych futbolu sześcioosobowego Tą technologie wykorzystujemy od zeszłego sezonu, a w tym zainwestowaliśmy w kolejne kamerki tak aby nagrywać w jednej kolejce aż 70 meczów. W tym artykule przedstawiamy Wam w kliku punktach poradnik, jak korzystać z platformy aby wyłonić w pełni jej potencjał.

1. GDZIE OGLĄDAĆ MECZE VEO?

Do naszych nagranych materiałów z kamery VEO możecie trafić z kilku miejsc. Nie trzeba logować się bezpośrednio, albo przechodzić na platformę VEO, wszystko jest połączone i zintegrowane z naszą stroną internetową. Aby obejrzeć mecz zawsze trzeba szukać zielonych kamerek.

 • Zakładka Futbol.TV i zakładka z menu rozwijanego – VEO. W tym miejscu opublikowane są wszystkie spotkania nagrane kamerkami zaciągane z platformy VEO na nasza stronę internetową. Automatycznie generowana jest również grafika z zapowiedzią spotkania.

 • Zakładka Wyniki na każdym poziomie rozgrywek i zielona KAMERKA VEO.

 • Zakładka Statystyki i zakładka z menu rozwijanego – VEO. Klikamy w zieloną kamerkę i przechodzimy do materiału video.

 • Profil drużyny zakładka z menu - VIDEO. W tym miejscu dostępna jest lista wszyskcih spotkań danej drużyny nagrana przez kamerkę VEO. Klikamy w zieloną kamerkę i przechodzimy do materiału video.

 • Raport Meczowy i zakładka z menu rozwijanego – RELACJA VIDEO

 • Cotygodniowy artykuł po zakończonej kolejce z listą wszystkich nagranych spotkań przez kamerkę VEO - MAGAZYN LIGOWY

 • Wszystkie nagrane spotkania znajdują się przede wszystkim na PLATFORMIE VEO, w dedykowanym, utworzonym zespole "Liga Fanów" dostępnym pod linkiem - TUTAJ W tym widoku materiały video opublikowane są według daty ich nagrania.  

2. PODSTAWOWE FUNKCJE PLATFORMY VEO

 1. Pasek nawigacyjny, dzięki któremu można przeskoczyć do każdego, zarejestrowanego przez kamerę VEO wydarzenia meczowego. Jeżeli nie są założone żadne filtry, domyślnie na pasku są widoczne wszystkie wydarzenia, takie jak: rozpoczęcie ze środka, strzały na bramkę, gole, etc. Także na tym pasku można swobodnie przesunąć suwak do dowolnego momentu w nagraniu, również takiego, w którym nie ma żadnego zdarzenia.
 2. Dzięki tym strzałkom można przeskoczyć szybko do zarejestrowanego następnego, lub poprzedniego wydarzenia. Szczególnie przydatne, gdy są skonfigurowane filtry i chcemy skupić się na konkretnej grupie wydarzeń, np.: tylko golach. Naciśnięcie strzałki pozwoli szybko przeskoczyć do kolejnego, lub poprzedniego wydarzenia.
 3. Te przyciski służą do przeskoczenia fragmentu nagrania dokładnie o 5 sekund. Co ciekawe, podobny efekt uzyskamy naciskając strzałki w lewo oraz prawo na klawiaturze komputerowej.
 4. Bardzo ciekawa funkcja, dzięki której możemy przejąć kontrolę nad kamerą, skierować ją myszką w konkretne miejsce na boisku, a także użyć zoom-in oraz zoom-out.
 5. Przycisk pozwalający na ustawienie prędkości odtwarzania. Domyślnie jest ustawiona prędkość X1, ale można spowolnić nagranie do 25, lub przyspieszyć aż do X8
 6. Z tego miejsca możemy przejść do panelu ustawień. Użyteczne przy wykupionej usłudze Analytics.
 7. Włączenie, lub wyłączenie dźwięku
 8. W tym miejscu możemy zobaczyć pełną listę zdarzeń w nagraniu, wraz z informacją, jakiego rodzaju zdarzenie jest zarejestrowane w danym momencie. Także tutaj jest możliwość skonfigurowania filtrów zdarzeń, aby zaznaczyć na osi tylko te, które nas interesują.
 9. Przycisk służący do uruchomienia w bocznym panelu tablicy informacyjnej, gdzie znajdziemy m.in.: nazwę meczu, wynik spotkania, datę nagrania, ilość wyświetleń, itd.
 10. Tym przyciskiem rozwiniemy menu rysowania taktycznego. Nieco bardziej zaawansowane narzędzie do analizowania i oznaczania konkretnych obszarów nagrania, szczególnie przydatne trenerom czy kapitanom zespołów. 

 

3. JAK OGLĄDAĆ NAGRANIA VEO – CZYLI HIGHLIGHTS

Nagranie VEO umożliwia obejrzenie całego meczu od pierwszej do ostatniej minuty. Mając jednak na uwadze oszczędność czasu, możecie ograniczyć oglądanie materiału wyłącznie do najciekawszych lub kluczowych sytuacji meczowych. System Veo samodzielnie tworzy znaczniki tzw. Highlights w meczu, z których można wyróżnić dwa najważniejsze:

 • Gole (Goal)
 • Strzały na bramkę (Shot on goal)

Do pozostałych należą: Goal kick (Wybicie od bramki), Penalty kick (rzut karny), Free kick (rzut wolny), Corner (rzut rożny), Kickoff (wznowienie gry od środka), Half start (początek połowy), Half end (koniec połowy).

Każdy z wymienionych znaczników wyszczególnionych na liście to jednocześnie odnośnik do danego fragmentu filmu, który umożliwia obejrzenie konkretnego wydarzenia.

Na naszą stronę pobieramy tylko rozpoczęcie, zakończenie spotkania i bramki, ale jeżeli chcielibyście przejrzeć wszystko musicie przejść na platformę VEO

 

4. JAK OBEJRZEĆ NAJCIEKAWSZE FRAGMENTY MECZU – CZYLI SKRÓT MECZOWY KTÓRY SAM SOBIE STWORZĘ?

Funkcją, która umożliwia „stworzenie” własnego skrótu jest Filter - trzeba być zalogowanym na platformę VEO. Korzystając z tej opcji możecie zaznaczyć, które konkretnie wydarzenia meczowe Was interesują. Przykładowo, korzystając z filtra Event Tags i zaznaczając w nim Goal oraz Shot on goal, na osi meczowej pozostaną widoczne tylko te wybrane konkretnie wydarzenia. Teraz wystarczy kliknąć Play All, a system automatycznie pokaże nam chronologicznie bramki oraz najciekawsze fragmenty meczu zakończone strzałem na bramkę.

5. JAK POBRAĆ WYBRANE FRAGMENTY MECZU?

Aby uzyskać dostęp wymagane jest zalogowanie się na konto VEO

Każdy wyróżniony fragment meczu możecie pobrać na swój dysk twardy lub pamięć urządzenia mobilnego. Wystarczy przy danym znaczniku kliknąć w „…” oraz Download.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pobrać wszystkie wyróżnione fragmenty meczu spakowane w jednym pliku .zip.

6. JAK ZALOGOWAĆ SIĘ NA KONTO VEO?

Aby zalogować  się na platformie VEO i mieć możliwość edycji wydarzeń, ściągnięcia spotkana czy danej sytuacji założyliśmy dla wszystkich uczestników specjalnie wspólne konto

7. ILE MUSZĘ CZEKAĆ ABY OBEJRZEĆ NAGRANIE MECZU W PLATFORMIE VEO?

Mecze wysyłane są automatycznie na serwer po zakończonym dniu rozgrywkowym. Przetwarzanie i procesowanie tylu spotkań zwykle trwa ok. 12h. W praktyce oznacza to, że następnego dnia mecze będą już możliwe do odtworzenia.

8. ZAUWAŻYŁEM, ŻE W HIGHLIGHTS BRAKUJE NIEKTÓRYCH GOLI LUB SĄ ZLICZANE W ZŁĄ STRONĘ

Technologia VEO wciąż jest ulepszana i bazuje na sztucznej inteligencji, która nieustannie się uczy. Może zdarzyć się, że mimo iż bramka w nagraniu jest doskonale widoczna, na liście highlights nie zostanie zarejestrowana, lub widnieć będzie wyłącznie jako strzał na bramkę. Brakujące znaczniki goli w meczu na bieżąco można uzupełniać ręcznie, a wszelkie kluczowe błędy będziemy możliwie szybko poprawiać, tak aby zachować możliwie największą rzetelność oraz kompletność odbioru nagrania meczowego.

Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do nas kontakt@ligafanow.pl

Życzymy miłego użytkowania!

 

 

Data utworzenia artykułu: 2023-10-23 18:46
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
4   Fair Partner 2 3 1 1
1   FC Kebavita 2 6 2 0
6   Contra 2 1 0 1
3   Ukranian Vikings 2 3 1 1
7   FC Impuls UA 2 1 0 1
2   Ogień Bielany 2 6 2 0
5   Korsarze 2 3 1 1
8   BM 2 0 0 2
Social Media
Youtube SUBSKRYBUJReklama