USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTYKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI
GALERIA
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
HISTORIA LIGI FANÓW

Każda liga ma swoją historię, dłuższą lub krótszą, wypełnioną mnóstwem wspomnień o wspaniałych, często dramatycznych finałach, niesamowitych zawodnikach, pięknych bramkach, decydujących podaniach, brutalnych faulach i oczywiście o niespodziewanych wynikach…

Historia Ligi Fanów ma już 21 lat. Nie sposób zliczyć, jak wielu zawodników uczestniczyło w rozgrywkach. Obecnie stanowimy wyjątkowo sprawnie działające środowisko sportowe, silne jak nigdy dotąd. Chcielibyśmy zaprosić Was do przeczytania, krótkiego artykułu o początkach i kolejnych etapach istnienia Rozgrywek Piłkarskich: jak powstawały, jakie działania trzeba było podejmować w trosce o ich rozwój. Jest to wyjątkowa historia, która rozpoczęła się blisko 17 lat temu…

Rozgrywki Ligi Fanów rozpoczęły się w 2000 roku. Od samego początku ich celem była popularyzacja piłki nożnej oraz integracja kibiców Legii Warszawa. Podstawowe cele pozostały dla nas najważniejsze. Pierwsze spotkania odbywały się przy ulicy Osowskiej na Grochowie. Mecze nie były rozgrywane na trawie, ale na nawierzchni złożonej z piachu i ziemi. Nie trudno wyobrazić sobie, że podczas intensywnych opadów deszczu nawierzchnia stawała się błotnista. Warunki były trudne, ale nikt nie narzekał, o czym świadczy znaczna liczba uczestników rozgrywek. Do pierwszego sezonu zgłosiły się aż 24 drużyny, podzielone następnie na 3 poziomy zaawansowania. Strzały oddawaliśmy na bramki do piłki ręcznej o wymiarach 3 x 2 m. Rozgrywki nie miały wówczas swojej strony internetowej, a wszystkie wyniki i statystyki były spisywane na kartkach oraz publikowane w tygodniku Nasza Legia. O szybkim rozwoju Ligi świadczy pierwszy sukces - zaistnieliśmy w jedenastkach piłkarskich. W 2002 roku z najlepszych zawodników Ligi Fanów powstał klub piłkarski Legion Warszawa, który zaczynał swoją przygodę od najniższego poziomu rozgrywek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej - B Klasy.

Kolejny sezon rozgrywany był na Ursynowie na boisku szkoły SGGW i liczył już 30 drużyn podzielonych na 3 ligi. Boisko było lepsze, a i nasze umiejętności organizatorskie wzrosły. Byliśmy coraz bardziej popularni, a poziom zawodów - coraz wyższy.

W 2003 roku Liga przeniosła się do Marysina i liczyła jeszcze więcej chętnych. Akces zgłosiły 32 zespoły rywalizujące o tytuł najlepszej drużyny w stolicy. Minął kolejny udany sezon, a my zaczęliśmy dostawać poważniejsze oferty współpracy. Największym problemem pozostawała w dalszym ciągu lokalizacja. Wiele drużyn chciało regularnie uczestniczyć w rozgrywkach, dlatego ze względu na odległą lokalizację od centrum miasta, trzeba było przenieść rozgrywki w bardziej korzystne miejsce. Wybór padł na boisko Warszawianki na Mokotowie.
Zagraliśmy jubileuszowy sezon na Warszawiance i mimo ogromnego sukcesu, w dalszym ciągu odczuwaliśmy niedosyt. Znowu zmieniliśmy lokalizację! Liga powędrowała na Pragę. Tam zdobyliśmy uznanie kolejnych ekip, które dołączyły do nas z pobliskich osiedli.

Po roku gry przy ulicy Mińskiej wreszcie nastąpił przełom, można powiedzieć: wieloletnia stabilizacja. Nastąpiła ostatnia, jak dotąd, zmiana lokalizacji na boisko przy ulicy Grenady! Na sztucznej trawie gramy do dziś. Pozyskanie stałego, odpowiedniego miejsca rozgrywek, pozwoliło na zajęcie się równie ważnymi sprawami: pozyskaliśmy sponsorów, stworzyliśmy nowa stronę internetową, a przede wszystkim postawiliśmy sobie jeden cel – regularną poprawę jakości rozgrywek.

W 2014 roku całkowicie zmodernizowaliśmy serwis internetowy. Wprowadzone zmiany, unowocześnienia, przejrzystość i regularność w prowadzeniu serwisu spowodowały, że do rozgrywek przystąpiła rekordowa liczba 40 zespołów! Ten nieoczekiwany, gremialny akces chętnych do gry skłonił nas do refleksji i działania. Chociaż najtrudniejsze i najbardziej żmudne prace związane z Ligą i ze stroną internetową mamy już za sobą, to wciąż podejmujemy nowe inicjatywy, aby usatysfakcjonować uczestników i zapewnić jak najwyższą jakość usług w możliwie najniższej cenie. Z uwagi na ilość zgłaszających się drużyn można powiedzieć, że nasze działania realizujemy skutecznie i z powodzeniem.

Rok 2016 i bijemy kolejne rekordy, w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach wystartowało aż 60 drużyn dzięki czemu Liga Fanów stała się największą Amatorską Ligą Piłkarską w Warszawie.

W kolejnych latach do rozgrywek zgłasza się minimum 10 nowych drużyn na rok przez co w sezonie 2020/2021 mamy aż 108 zespołów. Ze względu na taki szybki rozrost rozgrywki Ligi Fanów zostały podzielone na dwie lokalizacje (Arena Grenady na Woli i Arena Picassa na Warszawskim Tarchominie ) a wszystkie spotkania zaczęliśmy rozgrywać tylko w niedzielę. Do otoczki ligowej doszło kilka ciekawych artykułów jak Plusy i Minusy, TOP 6 i MVP czy Zapowiedzi Meczowe przez co rozgrywki zyskały nową jakość. Idąc za technologią w 2021 roku całkowicie został zmodernizowany serwis internatowy który działa do dziś i jest najnowocześniejszym portalem w amatorskim futbolu.

Jeśli chodzi o poziom piłkarski naszych zawodników, to nie mamy wątpliwości, że jest najwyższy ze wszystkich amatorskich rozgrywek w Warszawie. Zespoły z naszej Ligi wielokrotnie zdobywały trofea na turniejach organizowanych przez inne ligi, podnosząc tym samym poziom i renomę Ligi Fanów. Nasi gracze świetnie sobie radzą, dlatego też MY jako organizatorzy chcemy trzymać równie wysoki poziom. Stąd nieustannie dążymy, z pozytywnym skutkiem, do podnoszenia jakości naszej Ligi. Mimo, że są to rozgrywki amatorskie, działamy jak profesjonaliści!

Dlatego wszystkich niezdecydowanych, którzy poszukują rzetelnej wiedzy o Lidze Fanów, zapraszamy już teraz do studiowania naszej strony internetowej i, przede wszystkim, do udziału w naszych rozgrywkach! Dotychczasowym, aktualnym uczestnikom Ligi dziękujemy bardzo za zaufanie i wsparcie! Jest kilku zawodników, którzy grają od początku istnienia Ligi Fanów. Dla nas to niesamowita sprawa! Wyróżnienie i gratulacje należą się najwierniejszym uczestnikom jak Marek Szklennik, Bartek Podobas, Andrzej Groszkowski, Kacper Stępień, Adam Ochenkowski. Fakt ten świadczy o stałej od 21 lat atrakcyjności ligi, która na przestrzeni lat ulegała ciągłym pozytywnym przemianom.

Niezależnie od tego, czy jesteście kibicami Legii czy innego klubu piłkarskiego, najważniejsza jest potrzeba zdrowego, aktywnego trybu życia i miłość do piłki nożnej. Jeżeli zdecydujecie się na udział w rozgrywkach Ligi Fanów, zapewniamy Wam najlepsze warunki sportowej rywalizacji. Artykuły, newsy, filmy, zdjęcia, statystyki, są realizowane przez nas z myślą o Was. Bądźcie częścią HISTORII piłkarskiej Ligi Fanów! Do zobaczenia na boiskach Grenady i Picassa.

Reklama