Wczytuję...

SPRAWY ORGANIZACYJNE!

TERMINARZ I AKTUALIZACJA SKŁADÓW DRUŻYNOWYCH! Część 1.

SPRAWY ORGANIZACYJNE!

ZMIANY, NOWOŚCI, ULEPSZENIA! Część 2.

SPRAWY ORGANIZACYJNE!

NOWE BOISKO, DRUGA LOKALIZACJA! Część 3.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

SPRAWY ORGANIZACYJNE!
SPRAWY ORGANIZACYJNE!
SPRAWY ORGANIZACYJNE!
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

ZAPOWIEDZI PRZEDMECZOWE! 2.KOLEJKA

29
Wrz

Drugi weekend z Ligą Fanów - czas start! Ciężko było nam podejmować niektóre decyzje, bo większość meczów zapowiada się bardzo wyrównanie i może się w nich zdarzyć dosłownie wszystko. Na pierwszy plan wysuwa się starcie TURa Ochoty z Semperem i Białowieskiej z AnonyMMous, chociaż na każdym poziomie znajdziemy przynajmniej jeden mecz, gdzie emocje powinny kipieć. Chcecie wiedzieć jak je typowaliśmy? Proszę bardzo!

ZAPOWIEDZI PRZEDMECZOWE! 2.KOLEJKA

EKSTRAKLASA

Moczymordy – GS Zabrodziaczek ( NASZ TYP : X )
Zespół z Zabrodzia z impetem wszedł w zmagania Ekstraklasy. Chociaż nie stawaliśmy go jako faworyta rywalizacji z Wolą United, to zespół Marcina Paź poradził sobie świetnie i od razu zainkasował cała pulę. Teraz przed nimi mecz z następną ekipą, która preferuje dość siłowy futbol. GS nie może więc dać się stłamsić, co jednak wcale nie będzie takie proste. Zwłaszcza, że Moczymordy swój pierwszy mecz tylko zremisowały i nie mogą sobie pozwolić na drugą stratę punktów z rzędu. Mimo to stawiamy na brak rozstrzygnięcia.

Semper Invicta – TUR Ochota ( NASZ TYP : 2 )
TUR zaliczył wpadkę na inaugurację, ale wiemy, że ten zespół tworzą ludzie z charakterem, którzy tak tej sytuacji nie zostawią. Skład przed tygodniem nie był optymalny i jeżeli tylko do gry powrócą najważniejsi gracze, to przed Semperem wyzwanie nie lada. Tym bardziej, że według naszych informacji, gospodarze będą musieli sobie radzić bez podstawowego bramkarza. A wiadomo, że w meczu z mistrzem, trzeba liczyć na to, że golkiper kilka „setek" wyciągnie. Naszym typem będzie więc triumf obrońców tytułu, chociaż na spacerek nie mają co liczyć.

Wola United – Promil Mokotów ( NASZ TYP : 1 )
Wola od dłuższego czasu ma spore problemy w meczach z Promilem, chociaż w Pucharze Lata potrafiła rozbić go w stosunku 5:1. Ale nie ma co do tego wyniku przywiązywać większej wagi. Promil będzie miał znacznie mocniejszą kadrę niż wtedy, chociaż na minus drużyny z Mokotowa działa fakt, że w pierwszej kolejce nie grała. Zanim powróci więc pewność w grze, trochę czasu może minąć, co Wola, która bardzo potrzebuje punktów, powinna wykorzystać.

Scorpion Władysławów – Agresywni Ochota ( NASZ TYP : 2 )
Scorpion co prawda pokonał na inaugurację TURa, ale nie oszukujmy się – nie było to wielkie widowisko w wykonaniu braci Żołnierskich i spółki. Tak naprawdę rzeczywiste oblicze tej ekipy poznamy w niedzielę, gdy po drugiej stronie boiska staną Agresywni. Zespół z Ochoty liczy na trzy punkty, bo skoro TUR przegrał, to już na starcie można mu odskoczyć. A w sytuacji

 

I LIGA

Bulbez Team Bemowo – Saska Kępa ( NASZ TYP : 1 )
Bulbez został przed kilkoma dniami Drużyną Tygodnia, ale nie obawiamy się, że nagle zawodnikom odbije sodówka. Zwłaszcza, iż chłopaki mają w tym sezonie jasny cel do zrealizowania i są na nim mocno skoncentrowani. Saska na pewno nie odda łatwo pola, chociaż wydaje się, że to jednak nie ten kaliber. Podopieczni Korneliusza Troszczyńskiego musieliby tu zagrać na 120% możliwości, a i Bulbez zaprezentować znacznie poniżej swojego potencjału. Tych zależności trochę jednak za dużo...

FC Górka – Junak ( NASZ TYP : 1 )
Kolejne spotkanie, które zapowiada się na twardy pojedynek, gdzie nikt nogi nie odstawi. Junak skazywany jest przez wszystkich na pożarcie w tym sezonie, ale paradoksalnie – taka rola nie powinna mu przeszkadzać, bo może zdjąć presję z zawodników Krzyśka Krzewińskiego. Junak nic nie musi, z kolei Górka pewnie nie wyobraża sobie tutaj innego scenariusza, niż trzy punkty. Wydaje nam się, że gospodarze osiągną cel, pod warunkiem, że całej puli nie zaczną sobie dopisywać jeszcze przed meczem.

AnonyMMous! - Białowieska ( NASZ TYP : X )
W poprzednim sezonie to właśnie porażka z Anonimowymi, była jednym z głównym czynników, przez który Białowieska straciła niemal pewny tytuł. Darek Jaskłowski i spółka są na pewno głodni rewanżu, chociaż początek tej edycji do udanych nie należy. Porażka z Bulbezem, przy jednoczesnym zwycięstwie AnonyMMous nad Hiszpanami, stawia ekipę Maćka Miękiny w roli delikatnych faworytów. Według nas tutaj nie padnie wiele bramek, a mamy też wątpliwości, czy któreś ze stron uda się przechylić szalę na swoją stronę. Zostajemy więc przy niskim remisie, gdzie kluczową rolą mogą odegrać obydwaj bramkarze.

Mocno Wola – KS Muranów ( NASZ TYP : 1 )
Mocno Wola pokazała moc na inaugurację. Triumf nad East Wind ma swoją wymowę i pokazuje, że ten zespół jest dobrze przygotowany do sezonu. Czy kolejną drużyną, która boleśnie się o tym przekona, będzie KS Muranów? Goście w pierwszej kolejce zaliczyli falstart. Odnosiliśmy wrażenie, że zwłaszcza ich obrona nie działała tak jak powinna i rywale zdobyli mnóstwo bardzo łatwych bramek. Trudno powiedzieć, czy w tydzień udało się coś w tym temacie zmienić, ale jeżeli nie, to Mocno Wola trochę tutaj postrzela.

East Wind – Hiszpania CdF ( NASZ TYP : 1 )
East Wind błyskawicznie, bo już w pierwszej serii, wykorzystał limit wpadek na tę rundę. Ciężko wytłumaczyć, jak z drużyny, która w Pucharze Lata słynęła z bardzo skonsolidowanej defensywy, popełniła tyle prostych błędów przeciwko Mocno Woli. Ale trzeba już o tym zapomnieć, zwłaszcza że na horyzoncie następny trudny przeciwnik. Hiszpanie pechowo, bo praktycznie w samej końcówce, stracili remis z AnonyMMous i punkty są im potrzebne. Oni na pewno łatwo tutaj nie odpuszczą, szczególnie jeśli będzie pełny skład i podstawowy bramkarz. Dlatego chociaż stawiamy na gospodarzy, to gościom nie zamierzamy odbierać szans

 

II LIGA

Kaczypryt – Drunk Team ( NASZ TYP : 2 )
W imponującym stylu w nowy sezon wszedł Drunk Team. Ich zwycięstwo nad Old Eagles, a przede wszystkim styl, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Łukasz Walo i Witek Bartnik są w formie, a to nie jest najlepsza informacja dla Kaczyprytu. Gospodarze muszą się mieć na baczności, bo potencjał niedzielnych rywali, jest jeszcze większy niż ALPANu, z którym przegrali przecież jedną bramką. I niewykluczone, że teraz znów będą musieli pogodzić się z minimalną porażką, a przynajmniej taki jest nasz typ na ten pojedynek.

MixAmator – Olimpijczycy ( NASZ TYP : 1 )
I jedni i drudzy przegrali w premierowej kolejce w stosunku 2:3. Takie straty punktów bolą najbardziej, bo masz świadomość, że wcale nie byłeś gorszy od rywala, a mimo to musisz obejść się smakiem. By nie przeżywać podobnych katuszy w niedzielę, trzeba więc bezwzględnie wygrać. Wydaje się, że więcej atutów mają po swojej stronie podopieczni Michała Fijołka, którzy z racji dużych zmian w składzie, z każdą minutą będą prezentowali się coraz lepiej. I to na Olimpijczyków powinno naszym zdaniem wystarczyć.

Tylko Zwycięstwo – Złączeni ( NASZ TYP : 1 )
Sami już nie wiemy, ile razy piszemy o Złączonych, że kwestią czasu jest, gdy będą stanowili o sile swojego poziomu rozgrywkowego, a oni niestety zawodzą. Porażka z Melanżem pokazuje, że to może być kolejny ciężki sezon dla ekipy z Grodziska Mazowieckiego i jeżeli chłopaki szybko nie zaczną punktować, to w dolnych rejonach tabeli mogą zacumować na dobre. A teraz nie wróżymy im sukcesu, bo Tylko Zwycięstwo nie po to wygrywało z MixAmatorem, by za chwilę zaliczyć wpadkę. Gospodarze są zespołem zdyscyplinowanym taktycznie, który nie notuje wahań formy i byłoby dużą niespodzianką, gdyby nie zakończył tego meczu z podniesioną głową.

ALPAN – Old Eagles Koło ( NASZ TYP : 1 )
W poprzednim sezonie Orzełki wygrały obydwa mecze z ALPANem i gdyby to spotkanie miało miejsce w pierwszej kolejce, twardo obstawialibyśmy sukces ekipy Janka Drabika. Problem polega na tym, że na własne oczy widzieliśmy w jakiej formie jest drużyna z Koła. Ich mecz z Drunk Teamem okazał się kompromitacją, a ALPAN to zespół, który podobnie jak Drunkersi, również bazuje na szybkości, młodości i kontrach. Nie zazdrościmy więc bramkarzowi Orzełków, bo może mieć tutaj równie dużo pracy, co w ostatni weekend...

FC Melange – Wierny Służewiec ( NASZ TYP : X )
I Melanż i Wierny weszły w nowy sezon zwycięstwem. Nieco większe wrażenie zrobił na nas triumf Kamila Marciniaka i spółki, którzy dość gładko odprawili Złączonych. Teraz poprzeczka będzie jednak zawieszona znacznie wyżej. Ekipa ze Służewca to mieszanka rutyny z młodością, drużyna, która w jednej chwili potrafi zagrać genialnie, by po chwili dać przeciwnikowi łatwą bramkę. Z perspektywy nieco mniej piłkarskiej, to w jednej i drugiej ekipie znajdują się osoby stanowiące część ciała organizacyjnego Ligi Fanów. Zobaczymy więc kto będzie kogo podszczypywał, wypominając porażkę przez najbliższych kilka miesięcy.

 

III LIGA

LTM Warsaw – FC Rivers ( NASZ TYP : 1 )
Po ekipie LTM widać, że w tej edycji interesują ich tylko najwyższe cele. Udowodniło to pierwsze spotkanie i chłopaki nie zamierzają na jednym zwycięstwie poprzestać, zdając sobie sprawę, jak ważnym jest budowanie pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami. Ich najbliższym rywalem będzie FC Rivers. Zieloni w bardzo pechowy sposób stracili punkty z Gangiem z Kabat, ale pokazali, że każdy kto będzie ich traktował jak chłopców do bicia, może się ostro przejechać. LTM musi więc mieć się na baczności, jeżeli po dwóch kolejkach marzy mu się komplet punktów.

Diabła Trzeci Róg – Eleganckie Chłopaki ( NASZ TYP : 1 )
Diabły lepiej kolejnej edycji Ligi Fanów zacząć nie mogły. Triumf nad Virtualnymi na pewno dał im pozytywnego kopa, a to wcale nie jest jedyna dobra informacja przed weekendowym pojedynkiem. Druga to taka, że do gry wraca czołowy zawodnik tego zespołu, Wiktor Łaba. Czyżby miało to oznaczać, że Eleganckie Chłopaki czeka bolesna porażka? Cóż, jeśli podobnie jak przed tygodniem, nie będzie ich etatowego bramkarza Piotrka Morawskiego, to przykrego dla nich scenariusza wykluczyć niestety nie można.

Virtualne Ń – Scorpions ( NASZ TYP : 1 )
Mistrz czwartego poziomu zaliczył falstart, wyraźnie ulegając Diabła Trzeci Róg. W poprzednim sezonie było tak, że gdy podopieczni Marka Giełczewskiego przegrywali mecz, to w następnej kolejce także ponosili porażkę. To na pewno jakaś nadzieja dla Scorpionsów, którzy tanio skóry tutaj nie sprzedadzą. W teorii powinni oni zagrać identycznie jak Diabły, ale czy dysponują podobnymi możliwościami co oni? Cóż, w weekend o wszystkim się przekonamy.

Płomień Bilbao – Gang z Kabat ( NASZ TYP : 2 )
Płomień inaczej wyobrażał sobie powrót do Ligi Fanów. Ale nie ma co rozpaczać, tylko trzeba zakasać rękawy i szukać swojej szansy w kolejnych pojedynkach. Teraz przeciwnikiem będzie Gang z Kabat. Chłopaki po ogromnych męczarniach, wygrali podczas premiery z FC Rivers, ale gołym okiem dało się zauważyć, że do optymalnej formy dużo im brakuje. Jeśli jednak w składzie pojawi się Maciek Pikiewicz, to nie widzimy innej możliwości niż ta, że cała pula pojedzie na Kabaty.

Laga Taka – NieDzielni ( NASZ TYP : 1 )
Pojedynki tych zespołów w poprzednim sezonie obrosły już legendą. Nic dziwnego, bo Lagerzy właśnie kosztem NieDzielnych wskoczyli w ostatniej chwili na podium, czego pewnie do tej pory Marcin Aksamitowski i spółka nie mogą sobie wybaczyć. W każdym razie nadarza się okazja do rewanżu, ale łatwo nie będzie. Laga kontynuuje passę meczów bez porażki zaczętą jeszcze w poprzedniej edycji i łącznie wynosi ona aż jedenaście spotkań! To wynik, za który należy się chłopakom szacunek i według nas gracze w zielonych koszulkach jeszcze go w weekend wyśrubują!

 

IV LIGA

Shooting Stars – Young Guns ( NASZ TYP : 2 )
Young Guns powinni mieć na swoim koncie przynajmniej jeden punkt po meczu z Gendusiem. Skończyło się na przykrej porażce, spowodowanej głównie fatalną skutecznością. Swoje problemy w debiucie w Lidze Fanów mieli także Shooting Stars. Brak zmian nie pozwolił im na rozwinięcie skrzydeł, przez co skończyło się na wysokiej przegranej z Walking Dead. Tym samym jedni i drudzy będą tutaj szukali swojego przełamania, ale choćby ze względu na większe doświadczenie, stawiamy na Młode Strzelby.

NAF Genduś – FC Radość ( NASZ TYP : 2 )
Radość to nowa ekipa, która nie zdążyła jeszcze zadebiutować na Grenady, bo w pierwszej kolejce pauzowała. Domyślamy się, że głód gry jest u nich ogromny i mamy nadzieję, że będzie to widać w rywalizacji z Gendusiem. NAF z kolei po pierwszym tygodniu nie ma na co narzekać. Po trudnym boju udało się wyszarpać trzy punkty z Young Guns i teraz celem będzie powtórzenie tego osiągnięcia, chociaż według naszych informacji, Konrad Czarnomski nie będzie mógł skorzystać z podstawowego bramkarza. A na tym poziomie takie detale decydują o wyniku...

NiHooYa – Deportivo la chickeno ( NASZ TYP : 1 )
Deportivo było autorem niesamowitej remontady przed tygodniem. Przegrywać 1:4 i wygrać 5:4? To zdarza się bardzo rzadko i świadczy o niesamowitej odporności psychicznej triumfatorów. Takie zwycięstwa konsolidują, dlatego Mateusz Tarnowski pewnie nawet nie musi swoich podopiecznych specjalnie przed NiHooYa motywować. Gospodarze w pierwszej kolejce nie grali i chociaż trudno nam ocenić ich formę, to będą oni naszym faworytem. Kilka bramek strzeli Piotrek Obrośliński, kilka asyst dołoży Łukasz Girjotas i Deportivo będzie zmuszone przełknąć gorycz pierwszej porażki.

Augusto Penguins – Aleja Seksu i Biznesu ( NASZ TYP : 1 )
Znacznie więcej spodziewaliśmy się po Alei w ostatni weekend. Ich debiut to nie było to, na co liczyli pewnie sami zawodnicy, ale Liga Fanów na szczęście daje okazję do szybkiej rehabilitacji. Teraz przeciwnikiem gości będą Pingwiny. Augusto na inaugurację wygrali, co w naszych rozgrywkach zdarzyło im się pierwszy raz. I coś nam się wydaje, że Darek Sztolcman i spółka pójdą za ciosem, bo rywal wyraźnie się jeszcze nie rozegrał, co gospodarze skrzętnie wykorzystają.

Truskawka na Torcie – FC Śmieci ( NASZ TYP : 1 )
Nie chcemy się znęcać nad Truskawką, ale wciąż nie potrafimy wytłumaczyć, jak chłopaki mogli stracić trzy-bramkowe prowadzenie w 10 minut. Trudno – co się stało, to się nie odstanie i pozostaje mieć nadzieję, że zespół Tomka Cymermana wyciągnął wnioski i następnym razem, przy podobnej sytuacji, zachowa więcej zimnej krwi. A kto wie – może taki sprawdzian czeka gospodarzy już w ten weekend? FC Śmieci nie będą tutaj chłopcami do bicia, dlatego wynik może się ważyć do ostatniego gwizdka. I wtedy zobaczymy, czy Truskawka faktycznie umie uczyć się na błędach.

 

V LIGA

Givova Pogromcy Poprzeczek – Zakon Bonifratrów ( NASZ TYP : 2 )
Nasz typ w tym spotkaniu nie może być inny. Trudno, żebyśmy postawili na Pogromców, którzy pierwszy mecz przegrali 1:23. Ale spokojnie – w historii rozgrywek zdarzały się drużyny, które przegrywały znacznie wyżej. Dlatego nie ma co wracać pamięcią do inauguracji i trzeba skupić się na kolejnym zadaniu. Zakon będzie wymagającym przeciwnikiem i na pewno piłkarską jakość ma na wyższym poziomie aniżeli Givova. Jeśli więc zagra tak, jak przed tygodniem, to nie powinien mieć kłopotów z odniesieniem pierwszego zwycięstwa.

Co Gol Zmiana – FC Lituanica ( NASZ TYP : X )
Pojedynek zespołów, dla których będzie to szansa na pierwsze punkty. Faworytem mimo wszystko Lituanica, która jeśli chce poprawić swój dorobek z poprzedniego sezonu, to musi jak najszybciej zanotować pierwsze zwycięstwo. Rywal łatwo nie odpuści, bo z każdym kolejnym spotkaniem, jego zgranie będzie na co raz wyższym poziomie. Dlatego zdecydowanie mieć go za rywala teraz, niż za kilka kolejek. Ostatecznie stawiamy na remis.

FC Alfa – Mikstura ( NASZ TYP : 2 )
Mikstura pierwsze spotkanie wygrała w sposób niepodlegający dyskusji. To nie jest podwórkowa zbieranina, ale zespół, który na tym poziomie może odegrać podobną rolę, co rok temu Druga Szansa. A może jeszcze za wcześnie na ferowanie takich wyroków? Może FC Alfa da lekcję pokory gospodarzom? Wszystko jest możliwe, bo to nieobliczalna ekipa, ale mimo wszystko nasz typ to trzy punkty dla gości.

Blok Ekipa – Sparta ( NASZ TYP : 2 )
Tak naprawdę wszystko przemawia tutaj za Spartanami. Po pierwsze – przed tygodniem zdobyli aż 23 gole! Po drugie – w ostatniej edycji dwa razy mierzyli się z Blok Ekipą i obydwa te mecze zapisali na swoje konto. Dodatkowo spotkanie to odbędzie się już o 8 rano, a do tak wczesnej pory gospodarze chyba nie są przyzwyczajeni. Ale może wbrew wszystkiemu i wszystkim, pozytywnie zaskoczą? Około godziny 10:00 będziemy już wiedzieli, dla kogo ostatni dzień tygodnia rozpocznie się optymistycznie.

Fatalni – CompatibL ( NASZ TYP : 1 )
Fatalni, o czym pisaliśmy już wcześniej, nie zamierzają być w tym sezonie jedynie ligowym średniakiem. Potwierdzili to wygrywając z Co Gol Zmiana, a pierwsze skrzypce grał jak zwykle Damian Racławski. CompatibL ma znacznie gorsze wspomnienia z inauguracji – nie tylko nie wygrał, ale nie zdobył nawet gola. Teraz mamy niemal pewność, że swój dorobek strzelecki otworzy, ale na ten punktowy będą trzeba jeszcze troszeczkę poczekać.

LandTech F.C. – Warszawskie Dziki ( NASZ TYP : X )
Nie będziemy owijali w bawełnę – obydwie drużyny nadal poznajemy. Oczywiście wyniki ich pierwszych meczów trochę nam podpowiedziały, ale wiadomo nie od dziś, że premierowa kolejka zawsze ma swoje prawa. Dlatego nie będziemy wymyślać i postawimy na remis. Intuicja niby nam podpowiada, że Dziki z Wilanowa mają trochę więcej szans, ale LandTech także nie jest w ciemię bity. Niech wygra po prostu lepszy!

Na koniec jak zwykle wszystkich fanów i sympatyków Cosinus Ligi Fanów zapraszamy do kulturalnego dopingu na Estadio de Grenady. Pamiętajcie, że na terenie obiektu obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu a palenie jest dozwolone tylko w wydzielonych strefach. Dbajmy wspólnie o porządek, by boisko służyło nam przez lata. Do zobaczenia!

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

I LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

II LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

III LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

IV LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

V LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi