Wczytuję...

LEGIA ENERGY DRINK!

Przedstawiamy Wam naszego nowego partnera – dystrybutora energetyków LFC! Sprawdź szczegóły współpracy.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LEGIA ENERGY DRINK!
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

NAJLEPSZA SZÓSTKA SEZONU 2016/2017!

06
Lip

Zgodnie z obietnicą, jaką złożyliśmy Wam na uroczystym zakończeniu, chcielibyśmy szczegółowo przedstawić Wam kulisy wyboru do TOP 6 całego sezonu Ligi Fanów!

NAJLEPSZA SZÓSTKA SEZONU 2016/2017!

Zacznijmy od tego, że nasze notowanie nie miało względu na poziomy zaawansowania. Wybieraliśmy tych, którzy naszym zdaniem mieli największy wpływ na swoje drużyny i którzy w ogromnym stopniu przyczynili się do sukcesów swoich ekip. Oto i oni!

Na pozycji bramkarza zdecydowaliśmy się na GRZEGORZA MICHALAKA. Grzesiek miał kapitalny sezon w Mocno Woli i do tej pory mamy przed oczami wiele sytuacji, podczas których w tylko sobie znany sposób nie pozwalał, by jego drużyna traciła gola. A warto zauważyć, że ten gracz jest samoukiem – nigdy nie trenował w profesjonalnym klubie i do wszystkiego doszedł sam. Do tego oprócz ogromnych umiejętności czysto piłkarskich, Grzesiek ma fantastyczny wpływ na zespół, kieruje całą defensywą i wciąż napędza kolegów do jeszcze lepszej gry. Gdy była taka potrzeba, wspierał też zespół Promila Mokotów, co pokazuje, że nie boi się ekstraklasowych wyzwań, co jest na pewno dobrą informacją dla Mocno Woli, która w kolejnym sezonie zamierza powalczyć o awans na najwyższy poziom. I Grzesiek pewnie znowu w tej misji odegra jedną z kluczowych ról.

Kolejnym zawodnikiem wybranym do Drużyny Sezonu jest MACIEK BARANOWSKI. Reprezentant mistrza Ligi Fanów TURa Ochoty należy do generacji tych zawodników, którzy potrafią głowę wsadzić tam, gdzie inni nie pomyśleliby, że można włożyć nogę. Nieustępliwy, twardy, często grający na granicy przepisów, ale niesamowicie skuteczny w swoich interwencjach. Niektórzy napastnicy po jednym lub dwóch starciach z nim, nawet nie próbują wchodzić w następne zwarcie, zdając sobie sprawę, że są na straconej pozycji. Maciek to klasa sama w sobie i chociaż często jego problemem była zbyt duża agresja, to w tym sezonie zmienił się w tej kwestii nie do poznania. Widocznie zdawał sobie sprawę, że przez niepotrzebne kartki, może osłabić zespół, który dążył przecież do upragnionego tytułu. To pokazuje, że ten gracz zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro drużyny, aniżeli swoje.

Następnym przedstawicielem Zespołu Marzeń będzie PIOTR KRAWCZYK. Nie boimy się stwierdzenia, że w Lidze Fanów nie ma chyba bardziej uniwersalnego zawodnika niż on. Potrafi zagrać w defensywie, umie rozprowadzić akcję, a gdy zajdzie taka potrzeba, może się wziąć za zdobywanie goli. Wszechstronny, błyskotliwy, dysponujący piekielnie silnym strzałem, a do tego niezmordowany – w jeden dzień potrafił rozegrać dwa mecze na wysokim poziomie - w Scorpionie oraz Cosa Nostrze. O jego klasie niech świadczy fakt, że w pierwszej lidze opuścił sześć spotkań, a i tak został królem strzelców tego poziomu. Teraz o najwyższe laury powalczy w Ekstraklasie, gdzie będzie mógł reprezentować tylko jedną drużynę. Ale bez względu na to czy wybierze Scorpion czy Mafiozów, i tak będzie jedną z najjaśniejszych gwiazd królewskiej dywizji.

Niesamowity rok ma także za sobą ANDRZEJ MORAWSKI. Ten gracz fantastycznie rozwinął się na przestrzeni całego sezonu i warto zauważyć, że na 17 meczów w jakich wziął udział, aż w 16 zdobywał przynajmniej jedną bramkę. Kapitalny wynik, który pokazuje, jak wiele Andrzej znaczył dla Tylko Zwycięstwo. Nie jest to typ zawodnika, który zachwyci spektakularnym dryblingiem, ale raczej killer, idealnie wykorzystujący podania kolegów. A o tym, że sam również potrafi zaliczyć decydujące podanie, świadczy liczba asyst, których było dwanaście. Domyślamy się, iż w kolejnym sezonie jego liczby mogą nie być tak zachwycające, bo przeciwnicy wiedzą, że trzeba mu poświęcić szczególną uwagę, ale to nie powinno mu przeszkodzić, by nadal być wyróżniającą się postacią na Estadio de Grenady.

Wielkie słowa uznania za właśnie zakończoną edycję należą się także IGOROWI PETLAKOWI! Najlepszemu zawodnikowi, strzelcowi, asystentowi oraz kanadyjczykowi piątej ligi. Statystyki Igora powalają – jego drużyna zdobyła łącznie lekko ponad sto bramek, a on miał bezpośredni udział przy prawie 75% z nich! Bywały spotkania, gdzie praktycznie każdy strzał tego gracza, bez względu na to którą nogą oddawany, lądował w sieci. Nie będziemy ukrywać, że osoba Igora jest naszym głównym celem jeśli chodzi o przyszłą edycję TurboFana, jak również o wywiad, gdzie mamy do niego mnóstwo pytań. Wciąż jest to bowiem dla nas trochę zagadkowa postać, ale wierzymy, że z każdą kolejną edycją będziemy go poznawać coraz lepiej. A za to, co osiągnął w sezonie 2016/17 należy mu się ogromny szacunek!

A ostatnim graczem, którego zaprosiliśmy do udziału w Dream Teamie był SZYMON KOLASA. Centralna postać ekipy Virtualne Ń, która przed kilkoma tygodniami świętowała mistrzostwo czwartej ligi w debiucie. Szymon przyczynił się do tego niezaprzeczalnie, wielokrotnie ciągnąc swoją ekipę za uszy do zwycięstwa. Na boisku – mimo młodego wieku – nie gwiazdorzy, robi swoje, posłusznie słucha wskazówek Marka Giełczewskiego i widać, że drzemią w nim jeszcze spore rezerwy. A przecież już dziś wiele ekip z Ekstraklasy chciałoby go mieć w swoim składzie, jednak Szymon prędzej czy później i tak zawita na najwyższy szczebel. Jego instynkt strzelecki jest niesamowity i to tylko kwestia czasu, gdy będą się o tym przekonywali coraz to lepsi bramkarze.

Całej wyżej wymienionej szóstce chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie pogratulować. Obyście w kolejnej edycji nie spuszczali z tonu, bo przyjemnością było oglądanie Waszych piłkarskich popisów. Do zobaczenia we wrześniu!

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
2 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
1 1

II LIGA

Wybierz kolejkę:
4 0

III LIGA

Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
5 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi