Wczytuję...

LEGIA ENERGY DRINK!

Przedstawiamy Wam naszego nowego partnera – dystrybutora energetyków LFC! Sprawdź szczegóły współpracy.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LEGIA ENERGY DRINK!
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

NOWY SEZON - CO WARTO WIEDZIEĆ ?

06
Lip

Niemal od razu po ceremonii uroczystego zakończenia Ligi Fanów, w naszym kierunku zaczęło padać mnóstwo pytań związanych z kolejnym sezonem. I korzystając z chwili czasu, chcielibyśmy przedstawić Wam nasz plan na następną edycję, która mamy nadzieję, że zgromadzi rekordową liczbę drużyn.

NOWY SEZON - CO WARTO WIEDZIEĆ ?

Zacznijmy od najważniejszego – obiekt przy Estadio de Grenady przywita Was po raz kolejny w weekend 23/24 września. To właśnie wtedy wystartuje nowa edycja i te z dotychczasowych drużyn, które chcą mieć pewność uczestnictwa, powinny się zadeklarować do 6 sierpnia. Już teraz wiemy, że wiele zespołów kończy przygodę z naszymi rozgrywkami, w innych dojdzie do wielu zmian personalnych, a niektóre połączą się w jedną ekipę. Na szczęście o nowe zespoły martwić się nie musimy – chociaż tak naprawdę jeszcze nie ruszyliśmy z kampanią informującą o zapisach, już otrzymaliśmy 15(!) zapytań o kolejny sezon. To powoduje, że frekwencja na poziomie przynajmniej 60 drużyn zostanie utrzymana, ale my liczymy na więcej. Niewykluczone, że kolejne nowe zespoły dojdą do nas po Pucharze Lata, który planujemy rozegrać na początku września (więcej szczegółów wkrótce). Wiele w tej kwestii zależy także od Was – jeśli znacie kogoś, kto szuka dla siebie rozgrywek, to wiecie, że Ligę Fanów możecie polecić z czystym sumieniem.

Niewykluczone, że od przyszłego sezonu wszystkie mecze będą rozgrywane w niedzielę. Mamy bowiem na oku drugi obiekt piłkarski, na którym moglibyśmy rozegrać dużą część spotkań. Byłoby to z korzyścią dla wszystkich. Dla nas Organizatorów byłoby znacznie wygodniej, gdyby mecze odbywały się tylko jednego dnia i tutaj łatwo się domyśleć powodów. Ale i dla Was miałoby to wyłącznie plusy, bo rzadko kiedy chcecie grać w sobotę, co powoduje, że cierpi na tym frekwencja w trakcie spotkań. Zdarza się, że na sobotnie potyczki przyjeżdżaliście bez zmian, natomiast w niedzielę zwykle takich problemów nie ma. Na razie ten projekt pozostawiamy jednak pod znakiem zapytania, bo nie wiemy czy zajdzie konieczność zorganizowania drugiego obiektu, jak również wciąż negocjujemy warunki, na jakich mielibyście grać w naszym „nowym drugim domu". Do tego tematu wrócimy jeszcze w odpowiednim czasie.

Kolejna bardzo ważna kwestia to wpisowe. Od następnego sezonu tak będą kształtowały się kwoty za udział na poszczególnych poziomach zaawansowania:

 • Ekstraklasa - 1800 PLN
 • 1 Liga, 2 Liga - 1700 PLN
 • 3 Liga, 4 Liga - 1600 PLN
 • 5 Liga, 6 Liga - 1500 PLN

Tak, zgadza się - kwoty delikatnie wzrosły w porównaniu do ostatniej edycji. Cóż – wszystko co dobre musi kosztować. Gdyby jednak rozłożyć te ceny na czynniki pierwsze i podzielić je na liczbę zawodników w składzie, to wychodzi mniej więcej, że jedna runda konkretnego gracza kosztuje około 150zł, co przy założeniu gry przez trzy miesiące, daje kwotę 50zł/miesiąc. Oczywiście wiemy, że nie wszyscy macie idealną sytuację finansową, ale dlatego piszemy o tym teraz, by już dziś zastanowić się, jak rozplanować swoje wydatki, by i na udział w Lidze Fanów spokojnie wystarczyło. Poza tym – wiecie doskonale, że wszystkie zebrane środki inwestujemy w rozwój rozgrywek. Tym razem chcielibyśmy wcielić w życie takie pomysły jak Liga Typerów, Wygraj Ligę, jak również od nowa zbudować serwis internetowy, który spełniałby wszystkie nasze wymagania. Bardzo mocno chcemy też popracować nad materiałami video. Już pod koniec ostatniego sezonu mogliście dostrzec pewne zmiany, a teraz będzie ich znacznie więcej. Wprowadzimy wywiady pomeczowe, będziemy pokazywać najciekawsze ujęcia z drona i kamerek go-pro, a nie zabraknie również „flesza kolejki". A to dopiero początek.

Nie wykluczamy jednak sytuacji, w której powyższe zmiany konkretnych drużyn nie usatysfakcjonują. Dochodzą też do nas słuchy, że może warto zrezygnować np. z przyznawania nagród wszystkim drużynom na zakończeniu, kosztem optymalizacji wpisowego. Podobno niektórzy z Was nie mają już gdzie swoich trofeów trzymać i są one chowane po piwnicach czy trzymane pod łóżkiem. Ale czy na pewno warto kosztem obniżenia startowego o kwotę nie większą niż 60 złotych na rundę za drużynę rezygnować z tych nagród? Chętnie poznalibyśmy Waszą opinię na ten temat. Tak naprawdę dla nas byłoby to ułatwienie - mielibyśmy mniej pracy przy przygotowaniu ceremonii zakończenia. Jednak jako Organizatorzy nigdy nie patrzymy na rozgrywki w ten sposób, by iść na łatwiznę. Wręcz przeciwnie – z każdym sezonem dajemy Wam jeszcze więcej. Liga Fanów to projekt naszego życia, do którego przykładamy się tak, jak Wy do swoich spotkań. Nie umiemy inaczej, nie chcemy inaczej i wiemy, że to jeden z głównych argumentów, dlaczego ogromna część z Was ani myśli się z nami rozstawać.

Reasumując – chcielibyśmy tym artykułem zmusić Was trochę do myślenia. Nad tym co poprawić, co zmienić, co dodać, by było jeszcze lepiej. Zależy nam też, byście mieli realny wpływ na to, co dzieje się w zmaganiach, jak również mieli pełną wiedzę jak wykorzystujemy Wasze wpłaty. Oczywiście pracujemy nad tym, by Liga miała dużego sponsora, który chociaż w pewnym stopniu odciążyłby Was finansowo i jesteśmy na dobrej drodze, by do końca tego roku, pozyskać strategicznego partnera na lata. A wiadomo, że osoby odpowiedzialne za marketing w dużych firmach interesują liczby. Liczba drużyn, zawodników, wejść na stronę, polubień na Facebooku czy wyświetleń na kanale Youtube. Nie zapominajcie o tym przy okazji wszystkiego, co związane z Ligą Fanów.

Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. jest dostępny również w wakacje.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
2 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
1 1

II LIGA

Wybierz kolejkę:
4 0

III LIGA

Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
5 1

Statystyki kolejki

   

  Ankieta

  Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
  Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
  Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi