Wczytuję...

FORTUNA Z LIGA FANÓW!

Do grona naszych Partnerów dołączyły Zakłady Bukmacherskie FORTUNA! Jakie profity z tym są związane, co Wy jako uczestnicy, sympatycy zyskacie?

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

FORTUNA Z LIGA FANÓW!
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

DRUŻYNA TYGODNIA - BOROWIKI!

07
Lis

Sezon na grzyby powoli się kończy, ale oni dopiero zaczynają „rosnąć". W miniony weekend pokonali Vietnam United, co po remisie na własne życzenie i pechowej porażce było jak antidotum na skołatane nerwy. Kto się kryje pod tym opisem? Przed Wami kolejny ligowy beniaminek, i to o jakże przyjemnej nazwie – BOROWIKI!

DRUŻYNA TYGODNIA - BOROWIKI!

Wyróżniamy kilka gatunków borowików, w tym szlachetne. I w przypadku ekipy Maćka Otrockiego, ta odmiana pasowałaby do nich idealnie – wystarczy wspomnieć o okolicznościach ich ostatniego meczu ze wspomnianymi Wietnamczykami. Otóż okazało się, że rywale mieli problemy kadrowe i jeden z ich zawodników miał dojechać na obiekt dopiero po kilkunastu minutach. Nie stanowiło to żadnego problemu dla Borowików. Chłopaki od razu zaproponowali, że mogą „poczęstować" rywala jednym ze swoich graczy – i to wcale nie takim najsłabszym ;) Jak sami stwierdzili – to tylko zabawa i pewnie wszyscy na ich miejscu zachowaliby się podobnie. Ostatecznie mecz i tak wygrali, a dzięki wspomnianym okolicznościom, zyskali coś więcej niż tylko ligowe punkty. Bo wygrać z klasą – to też trzeba umieć.

Ta drużyna powstało niedawno – dokładnie na przełomie sierpnia i września. To wtedy w głowach Maćka Otrockiego i Marcina Kurka zakiełkował pomysł, by powrócić do regularnej gry w piłkę. Początkowo poza tym duetem, chętnych do dołączenia do drużyny było tylko trzech innych chłopaków. Ale siła Facebooka zrobiła swoje – wystarczył jeden post i nagle zrobiło się ich czternastu. Niektórzy poznali się nawzajem dopiero przed pierwszym ligowym spotkaniem, ale każdy przecież jakoś zaczynał. A skąd nazwa? Jak to zwykle bywa – zadecydował przypadek. Akurat rozpoczynał się sezon grzybobrania i padło na Borowiki, co miało symbolizować ich piłkarski poziom. Ale traktujemy to jedynie jako kurtuazję – z ich piłkarskimi możliwościami wcale nie jest bowiem tak źle. W piątej lidze tylko jedno spotkanie przegrali naprawdę wyraźnie, dwa wygrali, jedno pechowo zremisowali, a była też nieznaczna porażka z Ekipą Remontową. Jak na to, że ten zespół dopiero się poznaje, a część graczy powoli zrzuca rdzę, która osadziła się na nich po długim czasie zastoju, to chyba można być umiarkowanie zadowolonym. Wiadomo – apetyt rośnie w miarę jedzenia, lecz ustaliliśmy już przecież wcześniej, że dla Borowików nasza liga to przede wszystkim fun. A największy sukces, to każdy mecz, gdzie udaje się zebrać ludzi do gry.

Powyższe nie oznacza jednak, że Borowiki nie przeżywają swoich porażek. Nie jest też tak, że wychodzą na boisko bez „ładu i składu". Co prawda rozgrywki szóstkowe nadal stanowią dla nich nowość, lecz powoli nabierają doświadczenia i taktycznej ogłady. Zaczynali od ustawienia 1-3-2, ale ostatnio zmienili je na bardziej ofensywne i wydaje się, że była to dobra decyzja. Nie ma też tutaj indywidualności – co prawda Sebastian Giera mocno odskoczył kolegom w liczbie zdobytych bramek czy punktów w kanadyjce, lecz Borowiki stawiają na zespołowość. Potwierdziła to potyczka z Vietnamem, gdzie na osiem goli drużyny, na listę strzelców wpisało się aż sześciu różnych zawodników. Poza tym – apogeum swojej formy szykują na wiosnę. I już teraz zapowiadają, że dopiero wówczas rywale mogą się ich zacząć poważnie obawiać.

Na koniec coś od nas. Borowiki to naprawdę bardzo sympatyczna drużyna. Tak jak wiele razy podkreślaliśmy – dla nas liczy się przede wszystkim charakter zespołu, a nie jaki prezentuje poziom czy osiąga wyniki. Z ekipą Maćką Otrockiego ani my ani sędziowie nie mamy żadnych problemów. Powoli zaczynają je mieć za to przeciwnicy tej ekipy, ale mówimy tu tylko i wyłącznie o aspekcie sportowym. Oby tak to wyglądało dalej a ich przygoda z Ligą Fanów trwała. Bo nawet jeśli ktoś za grzybami nie przypada, to tych Borowików akurat nie da się nie lubić ;)

 

 

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
1 0

2 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
4 1

3 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
5 1

4 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
0 0

5 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
2 0

6 LIGA

Kolejka 2

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi