Wczytuję...

KARNETY NA NOWY SEZON!

Już 21 lipca Legia Warszawa rozpoczyna walkę o powrót tytułu mistrzowskiego do stolicy. Chcesz mieć swoje miejsce na stadionie i karnet na wszystkie mecze Ekstraklasy rozgrywane przy Łazienkowsk…

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

KARNETY NA NOWY SEZON!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

DRUŻYNA TYGODNIA - MOCZYMORDY!

18
Kwi

Trzykrotnie byli brązowymi medalistami Ligi Fanów. Ale w tej edycji liczy się dla nich tylko jedno - mistrzostwo. I chyba nigdy w historii swoich występów nie byli go tak blisko, jak w trwającym sezonie. Czy to oni przerwą hegemonię zespołów z Ochoty? Przed Wami - w kolejnej odsłonie Drużyny Tygodnia - MOCZYMORDY!

DRUŻYNA TYGODNIA - MOCZYMORDY!

Przez wiele lat ekipa z Mokotowa była traktowana jako ligowy ponad-przeciętniak. Każdy wiedział, że mecz przeciwko nim to 50 minut walki o każdy centymetr boiska, lecz trudno było ich zestawiać w jednym szeregu z Agresywnymi czy TURem. Moczymordy słynęły z tego, że mogą wygrać praktycznie z każdym, ale ich problemem była stabilizacja formy. Ważne zwycięstwa przeplatali głupimi stratami punktów, które w konsekwencji odbierały im nadzieje na najważniejsze ligowe trofeum. Ale przed tym sezonem powiedzieli sobie jasno – TERAZ albo NIGDY. I po pokonaniu TURa Ochoty w ostatni weekend, w grę wchodzi dla nich już tylko jedna opcja – TERAZ!

Moczymordy to drużyna z 15-letnim stażem. Założyli ją w 2004 roku Robert Michałowski i Marcin Lizut. Obecnie zespół prowadzi brat Roberta - Krzysiek, z kolei Marcin jest stałym bywalcem spotkań z udziałem zespołu i prawdopodobnie jej najwierniejszym kibicem. Był on świadkiem, jak zespół, który zaczynał u nas od czwartej ligi, krok po krok piął się po ligowych szczebelkach, aż wreszcie na dobre zakotwiczył w Ekstraklasie. Ze składu, który przed piętnastoma laty tworzył tę drużynę zostało już tylko trzech zawodników – wspomniany Krzysiek Michałowski, Jacek Daniszewski oraz Robert Kulesza. Ten ostatni, zarówno na boisku, jak i poza nim jest człowiekiem-orkiestrą w Moczymordach. Ustawia kolegów, wielokrotnie naprawia ich błędy, podpowiada, żyje każdym spotkaniem jakby to miało być ostatnie. I podobnie jak większości z nich, tak i jemu marzy się, by wreszcie po tylu latach posmakować złotych medali najmocniejszej ligi szóstek w Warszawie, a może nawet w Polsce. Brakuje do tego już naprawdę niewiele.

Gdyby w jednym zdaniu opisać Moczymordy, to chyba najlepiej pasowałoby tutaj: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Są to ludzie o podobnych charakterach i temperamencie, a jak nazwa ich drużyny wskazuje – również o podobnych zamiłowaniach ;) Na boisku nigdy nie odpuszczają, większość z nich włoży głowę tam, gdzie inni nie wsadziliby nogi. Nie każdy mógłby w tej ekipie zagrać. A o tym jak silne jest tutaj przywiązanie do klubowych barw, niech świadczy przykład Dominika Skorży. Przez wiele lat był on kuszony najpierw przez Cosa Nostrę, a potem przez Agresywnych Ochota, ale nic nie było go w stanie przekonać do przenosin. Ciekawe ilu na jego miejscu zachowałby się tak samo.

Co więc będzie z tym mistrzostwem? Trudno powiedzieć, bo w sporcie niczego nie można przesądzać, a kandydatów jest kilku. Ale jedno jest pewne – Moczymordy nigdy nie miały tak silnej drużyny jak teraz. Bracia Komorowscy, Łukasz Widelski, Adam Rutka, Daniel Lasota, Konrad Szczepański, Piotr Szurmiński a gdy dołożymy do tego braci Petasz czy Zbyszka Obłuskiego, to kształtuje nam się obraz drużyny niemal perfekcyjnej. Ale tak naprawdę, to nic w tej lidze nie weryfikuje cię lepiej, niż mecze z innymi drużynami ze ścisłego topu. I jeśli Moczymordy były w stanie pokonać TURa, to znaczy że stać ich na naprawdę wielkie rzeczy. Z mistrzostwem Ligi Fanów włącznie!

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
2 0
Wybierz kolejkę:
2 1
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
2 2
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi