Wczytuję...

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 28 czerwca o godzinie 19:00 w restauracji Sport Bar na Łazieńkowskiej 3 zjawicie się w szerokim gronie …

PUCHAR FANÓW ZGŁOSZENIA!

Amatorski Turniej Piłkarski już pod koniec czerwca! Sprawdź szczegóły, zbierz drużynę, zagraj i przed wakacjami wygraj Puchar Fanów!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

ROZDANIE NAGRÓD!
PUCHAR FANÓW ZGŁOSZENIA!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

DRUŻYNA TYGODNIA - IJATOSZANUJE!

02
Kwi

Po tym jak przegrali z NieDzielnymi, raczej mało kto się spodziewał, że będą w stanie podjąć rękawicę rzuconą przez Walking Dead. Ale sport, zwłaszcza drużynowy ma to do siebie, że tutaj niczego nie można wykluczyć. Bohaterami kolejnego odcinka Drużyny Tygodnia będą pogromcy Żywych Trupów - zawodnicy iJaToSzanuje!

DRUŻYNA TYGODNIA - IJATOSZANUJE!

Gdy spoglądamy na tabelę i widzimy tam pozycję w tabeli drużyny Daniela Backiela, to ciężko nam zrozumieć, dlaczego jest ona tak niska. Pewnie również sami zawodnicy mieliby problem by to racjonalnie wytłumaczyć, bo potencjał mają zdecydowanie wyższy niż to, by walczyć jedynie o uniknięcie spadku. Ale niestety – na jesieni wiele meczów przegrali różnicą jednej lub dwóch bramek, gdzie wielokrotnie wcale nie byli gorsi od swoich rywali – decydował po prostu brak szczęścia czy precyzji. Tę rundę również zaczęli od minimalnej przegranej z NieDzielnymi, co mogło sugerować, że demony sprzed kilku miesięcy wróciły. Ale przeciwko Walking Dead los oddał graczom iJaToSzanuje przynajmniej część tego, co zabierał im wcześniej. Chłopaki pokonali faworyzowanego przeciwnika i mamy nadzieję, że to będzie przełom w ich przygodzie z Ligą Fanów. Że wreszcie uwierzą na dobre, iż są w stanie postawić się każdemu, bez względu na to ile miejsc wyżej zajmuje on w tabeli. A jeśli tak będzie, to biada tym, którzy mecz z nimi mają dopiero na horyzoncie.

Ekipa iJaToSzanuje tworzyła się tak naprawdę przez kilka lat i początkowo miała się nazywać „Ustawka na piłkę", bo to właśnie poprzez facebookową grupę o takiej nazwie chłopaki umawiali się na cotygodniową gierkę. Praktycznie każdy uczestnik zespołu swoją przygodę z futbolem zaczynał na „Ulrychowskim Wembley" – było to boisko z bramkami bez siatek i... drzewem na samym środku. Ale nikomu to nie przeszkadzało – miejsce nie miało znaczenia, a ważne było spełnianie swoich dziecięcych pasji. Cechą charakterystyczną tych wszystkich towarzyskich potyczek była jednak nieustępliwość i zawziętość. W tym zespole nie ma zawodników odstawiających nogi, szukających łatwych rozwiązań, bojących się bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem. Ma to swoje dobre i gorsze strony, bo wiadomo, że gdy trafi się na zespół który również nie odpuszcza, to czasami dochodzi do scysji. Słowo klucz w tym przypadku to SZACUNEK. Stąd też wzięła się dość specyficzna nazwa tej drużyny, która nie tylko miała stanowić rodzaj uznania w stosunku do tych, którzy stoją po drugiej stronie barykady, ale też do siebie nawzajem. To również nawiązanie do wielu życiowych sytuacji. Zajechałeś po mnie przed meczem? - i ja to szanuję. Strzeliłeś ładną bramkę? – i ja to szanuję. Pomogłeś mi w prostej sprawie – i ja to szanuję. Założyłeś mi „siatkę"? – i ja to szanuję (ale nie rób tego więcej:)). Dla nich szacunek jest najważniejszy i w ten sposób chcieli o tym wszystkich poinformować.

Jeśli chodzi o samych zawodników, to jest to mieszanka ludzi o różnych profesjach, ale których łączy pasja do futbolu, miłość do Legii Warszawa czy też liczne eventy w klimacie techno. Na boisku każdy z nich daje z siebie wszystko, a całość dzieje się pod czujnym okiem kapitana Daniela Backiela, który wspólnie z Arkiem Kazimierczakiem stara się trzymać tę drużynę w ryzach. Jak odbywaj twierdzą – ich największym sukcesem (bo te piłkarskie mają dopiero nadejść) jest to, iż są drużyną również poza boiskiem. Zawsze mogą na siebie liczyć, jeden wskoczy za drugiego w ogień, tym bardziej że nie znajdziecie tutaj zawodników, którzy są potrzebni tylko do zrobienia wyniku. Chłopaki nie uznają transferów z innych dzielnic i wychodzą z założenia, że wolą przegrać we własnym gronie, niż ściągać kogoś tylko po to, by załatwił trzy punkty do ligowej tabeli. Takich zespołów jest niestety coraz mniej, dlatego z pełną odpowiedzialnością możemy napisać – że iMyToSzanujemy. I choćby dlatego życzymy im więcej takich momentów jak ten po ostatnim gwizdku z Żywymi Trupami.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
2 0
Wybierz kolejkę:
2 1
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
2 2
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi