MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI FANÓW
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
ZAPOWIEDZI MECZOWE! 18 KOLEJKA

25 września zaczynaliśmy sezon 2021/2022, a 12 czerwca go zakończymy. W ten weekend poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące całego sezonu, na czele z tym kto będzie mistrzem, kto awansuje o klasę wyżej, kto spadnie, kto zagra w Pucharze Ligi Fanów jak również to, kto zgranie nagrody indywidulane. Pogoda ma być wyśmienita, więc liczymy, że również w ostatniej kolejce atmosfera piłkarskiego święta będzie wyjątkowa. W zabawie TYPERA tym razem wziął udział Daniel Gello z zespołu FC Gorlicka. Zapraszamy do miłej lektury.

 

EKSTRAKLASA

 

IN PLUS POJEMNA HALINA – FC GORLICKA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Jeżeli chodzi o podium w Ekstraklasie wszystkie rozstrzygnięcia już znamy, ale nie oznacza to, że ostatnia kolejka nie będzie ciekawa, bo zobaczymy w niej kilka naprawdę znakomitych  pojedynków. Jednym z takich perełek będzie starcie vice-mistrza z mistrzem. Szkoda że In Plus Pojemna Halina pogubiła punkty w trakcie tej rundy, bo na pewno emocje w niedzielny wieczór na Picassa byłyby jeszcze większe. Stawką tego meczu będzie prestiż, a to jest bezcenne i mamy nadzieję,  że gospodarze postarają się zebrać najlepszy skład  by potwierdzić,  że mają aspiracje na mistrzostwo w kolejnym sezonie. Gorlicka w naszej ocenie zasłużyła na ten tytuł grając najrówniej ze wszystkich. W składzie są sami znakomici zawodnicy, z reprezentantami Polski na czele. Mariusz Milewski i Mateusz Łysik to gracze z najwyższej półki jednak na złote medale najbardziej zapracowali Marcel Gorczyca i Eryk Murawski, którzy w zasadzie byli na większości spotkań w tym sezonie. Mamy w planach transmisję na żywo z tego pojedynku, dlatego jeżeli ktoś nie może być tego wieczoru na Białołęce, to będzie mógł śledzić ten mecz na Facebooku i na naszym kanale na Youtubie.

NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE – MIXAMATOR ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 2)

Dla obu drużyn to będzie pożegnalny mecz z Ekstraklasą. Narodowe Śródmieście dograło sezon, ale problemy jakie miał Marek Szklennik ze składem były olbrzymie, a zawodnicy, którzy próbowali zastąpić takich graczy jak m.in. Damian Talarek niestety nie do końca sprostali temu zadaniu. Nic dziwnego, że ostatnie wyniki były słabe i cały sezon trzeba spisać na straty. Jednak wiemy, że Narodowe Śródmieście chce się odbudować w kolejnej edycji i wrócić na zwycięskie tory. Mixamator w naszych oczach zaprezentował się dużo lepiej i szczególnie w ostatnich kolejkach gra znakomicie. Na pewno zebrane doświadczenie będzie procentować w przyszłości i drużyna Michała Fijołka być może już  w następnej kampanii powalczy o ponowny awans do elity. Na jesieni nieoczekiwanie wygrali gospodarze i jak na razie są to jedyne ich punkty zdobyte na najwyższym szczeblu rozgrywek. Miksy będą chciały wziąć rewanż i my sądzimy, że tym razem właśnie goście zgarną komplet punktów.

FC KEBAVITA – CONTRA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Przed sezonem FC Kebavita miała ambicję na walkę o podium, ale niestety zabrakło jej  szczęścia, by powalczyć o medale. Do tego rywale zaprezentowali naprawdę wysoki poziom i mimo że team Buraka Cana zrobił progres, to ostatecznie wystarczyło to tylko na środek tabeli. Do tego ostatnie spotkanie jest ważne dla Kebavity i trzeba poważnie go potraktować. Zarówno Impuls jak i Anonimowi czyhają wpadkę Kebavity jednak w naszej ocenie gospodarze nie pozwolą sobie na stratę szansy gry w Pucharze Ligi Fanów. Contra po słabym sezonie spadła z ligi, choć paradoksalnie być może będzie to z korzyścią dla tej drużyny. Michał Raciborski musi przebudować swoją ekipę i na nowo stworzyć zespół zdolny do wygrywania. W tej rundzie na swoim poziomie zagrali jedynie Wojtek Osobiński i Adrian Bucki. Nowy zawodnik Tomasz Zagórski również pokazał się z dobrej strony,  ale to za mało, by podbić Ekstraklasę. Patrząc na to, o co walczą oba zespoły my sądzimy, że to Kebavita przypieczętuje piąte miejsce w lidze i zdobędzie komplet punktów.

TUR OCHOTA – EAST WIND ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

W ostatnich latach te ekipy biły się o mistrzostwo, a w obecnej kampanii została im walka już tylko o trzecią lokatę. W 17 kolejce East Wind przegrał z Impulsem,  a Tur wykorzystał nadarzającą się okazję i po zwycięstwie nad Contrą przypieczętował brązowe medale. Liczymy jednak,  że goście będą chcieli udowodnić,  iż mają predyspozycje do tego, by w kolejnych latach ponownie włączyć się w walkę o mistrzostwo Ligi Fanów. Jak dotąd na ich drodze zawsze stawała ekipa z Ochoty, a w tym sezonie Gorlicka potwierdziła,  że jest nie tylko najlepszą ekipą w Warszawie, ale i jedną z najlepszych w całej Polsce. Tur w ostatnich kolejkach miał swoje problemy, ale w porę potrafił się odblokować. Strzałem w dziesiątkę było sięgnięcie po Rafała Polakowskiego,  który zapewnił kilka cennych punktów w tej rundzie. Również Konrad Wojtkielewicz dał sporo drużynie,  a w defensywie trzymał wszystko Marcin Konopka. Mamy nadzieję,  że obie ekipy postarają się o najlepszy skład, bo mimo że wszystko już w Ekstraklasie jest jasne, to wygrana z takim przeciwnikiem smakuje inaczej i wierzymy, że oba teamy będą maksymalnie zmobilizowane. My postawimy na gospodarzy, ale goście też mają swoje atuty i na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

FC IMPULS UA – ANONYMMOUS ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Impuls UA i AnonyMMous! osiągnęli swój cel i w kolejnym sezonie nadal będą występować w  Ekstraklasie. Te zespoły, mimo że mają większe ambicje, mogą być zadowolone z gry i na pewno zebrane doświadczenie z tej kampanii pozwoli im wejść na jeszcze wyższy poziom w kolejnej edycji. Impuls imponuje nam w ostatnich kolejkach. Potrafił wygrać z FC Kebavitą i East Windem co pokazuje jaki potencjał drzemie w tej ekipie. Anonimowi mają różne momenty. Czasami grają znakomicie i wydaje się, że mogą włączyć się do rywalizacji z najlepszymi. Jednak czegoś po raz kolejny zabrakło i Maciek Miękina musi spokojnie przeanalizować postawę swojej drużyny, by w kolejnym sezonie włączyć się w walkę o najwyższe cele. W naszej ocenie może to być znakomity mecz. W każdej formacji te zespoły mają bardzo dobrych zawodników i o końcowym wyniku może zadecydować forma dnia. My sądzimy, że drużyna z Ukrainy może tutaj wygrać.  Okazało się również, że to starcie będzie bezpośrednim meczem o bilet na Puchar Ligi Fanów. Jedna z drużyn, mająca pewny start w tym Pucharze, nie będzie mogła wziąć w nim udziału w wyznaczonym terminie i szóste miejsce w Ekstraklasie daje prawo do udziału w tym turnieju. Stawka tego spotkania nieoczekiwanie wzrosła, co będzie tylko z korzyścią dla widowiska.

1 LIGA

 

TYLKO ZWYCIĘSTWO – FC ALMAZ ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Gospodarze w ostatniej kolejce zagrają o ligowy byt. Wiemy, że nie był to do końca udany sezon dla Tylko Zwycięstwo i po kilku znakomitych latach, gdzie ta ekipa grała nawet na poziomie Ekstraklasy, teraz musi na nowo się odrodzić. Niestety, nie wszystko zależy od ekipy braci Jałkowskich i oprócz zwycięstwa z Almazem potrzebna jeszcze strata punktów przez Cleopartner, by pozostać w pierwszej lidze. Ostatnio wydawało się, że w spotkaniu z Otamanami gospodarze stoją na straconej pozycji, jednak pokazali oni charakter i minimalnie wygrali. Teraz w naszej ocenie są w stanie pokonać Almaz,  który trochę opadł z fali, na jakiej był na początku tego roku. Pytanie czy będzie wielka determinacja u gości, by za wszelką cenę wygrać to spotkanie. Mają już zapewnione trzecie miejsce i być może dadzą więcej pograć zawodnikom, którzy mniej minut spędzali w tym sezonie na boisku.  Stawiamy na Tylko Zwycięstwo, bo to drużyna walcząca do końca i będzie zdeterminowana by pokazać, że zasługuje na pozostanie na zapleczu Ekstraklasy.

GLADIATORZY – GREEN LANTERN ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Gospodarze w tej rundzie prezentują się bardzo dobrze i tylko w spotkaniu z ALPAN-em musieli uznać wyższość przeciwników. Dodatkowo mają przez nas przyznaną dziką kartę na Puchar Ligi Fanów, ale gdy spojrzymy na tabelę okazuje się, że Gladiatorzy mogą wskoczyć na piątą lokatę premiowane grą w tym turnieju, co zwolniłoby miejsce dla kolejnej ekipy czekającej na liście rezerwowej. Green Lantern zaprezentował się znakomicie na wiosnę i niezależnie od wyników ostatniej kolejki pozostanie na czwartym miejscu. Pierwsza trójka była poza zasięgiem ekipy z Białołęki, ale doświadczenie zdobyte w tym sezonie na pewno będzie procentować w kolejnym. Jak widać obie ekipy są w formie co zapowiada nam bardzo ciekawy pojedynek. Gladiatorzy to doświadczona drużyna i jeżeli tylko będzie miała swój galowy skład, to powinna wygrać to spotkanie. Goście mogą zagrać na luzie, a to na pewno będzie z korzyścią dla nich, bo już nie raz pokazali, że mają spore umiejętności. My postawimy na doświadczenie choć młoda ekipa Green Lantern będzie chciała udowodnić, że jest gotowa do walki z najlepszymi drużynami w Lidze Fanów.

DEPORTIVO LA CHICKENO – ALPAN ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

W ostatniej kolejce, na zakończenie sezonu w pierwszej lidze, zmierzą się dwie najlepsze ekipy tego poziomu rozgrywek. Gospodarze długo starali się gonić lidera, ale kolejne wpadki nie pozwoliły nawet zbliżyć się punktowo do rywali. Jednak mimo to ten sezon był bardzo udany dla Ernesta Woźniaka. Jednak już teraz musimy zaznaczyć, że jeśli Deportivo chce powalczyć w Ekstraklasie o najwyższe cele, to musi rozbudować kadrę i na spotkaniach powinien się pojawiać szerszy skład. Z frekwencją były pewne kłopoty i menedżer Czikenów musi zadbać o to, by takich problemów nie mieć w kolejnym sezonie. Goście takich zmartwień nie mieli. Są wciąż niepokonani i będą chcieli zakończyć sezon z kompletem zwycięstw. Kamil Melcher ma zespół, który chce zawojować Ekstraklasę i jeżeli nadal ALPAN będzie grał tak konsekwentnie jak w tej kampanii, to ma szanse na zamieszanie w stawce drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mamy nadzieję na wiele emocji w tym pojedynku i postawimy na gospodarzy licząc, że tym razem będą mieli wszystkich swoich najlepszych zawodników.

FC FREEDOM – CLEOPARTNER ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Gospodarze mimo niesamowicie ambitnej gry i walki do końca nie zdołali się utrzymać w pierwszej lidze. Trochę szkoda kilku spotkań, gdzie Freedom przeważał i miał szanse na punkty, ale nie potrafił zamknąć spotkania i w końcówkach tracił bramki, po których rywale przechylali szalę na swoją korzyść. Cleopartner nadal balansuje nad strefą spadkową i musi wygrać, aby nie oglądać się na pozostałych rywali do utrzymania. W przypadku remisu w swoim meczu i zwycięstwa teamu braci Jałkowskich goście spadną, dlatego nie mogą kalkulować i muszą zagrać o komplet punktów. Nie będzie to jednak proste zadanie, bo rywale to groźna ekipa i wspomnieliśmy już, że wyniki nie odzwierciedlają w pełni ich potencjału. Szykuje się nam ciekawy mecz, bo goście muszą tutaj zaatakować, a jak wiemy Freedom ma szybkich zawodników, którzy potrafią znakomicie wychodzić z kontrami. Do tego nie wiemy jaki skład Cleopartner wystawi w ten weekend, bo w tej rundzie bywa z tym różnie. Stawiamy na gospodarzy licząc, że emocji w tym spotkaniu nie zabraknie i wynik będzie się ważył do ostatnich minut meczu.

FC OTAMANY – NISKI PRESS ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

FC Otamany mogły już w poprzedniej kolejce zapewnić sobie piąte miejsce premiowane udziałem w Pucharze Ligi Fanów. Jednak przegrali minimalnie z Tylko Zwycięstwo i w ostatniej kolejce muszą pokonać Niski Press, by osiągnąć swój cel. Patrząc po tym, jak prezentują się obie drużyny w tej rundzie, wydaje się, że jest to formalność, ale jak wiemy piłka bywa przewrotna i nigdy nie można przekreślać szans drużyny przeciwnej. Goście mają olbrzymie problemy na wiosnę i Dawid Wichowski musi stawać na głowie, by skompletować skład. Spadek jest nieunikniony i przerwa dobrze zrobi tej drużynie, bo będzie to czas na przebudowę na kolejny sezon. My tutaj niespodzianki nie przewidujemy, a typ Daniela traktujemy jako solidarność z Niskim Presem, który wywodzi się z Playareny, gdzie również gra FC Gorlicka. Wygrana gości byłaby możliwa, gdyby menedżer mistrza Ekstraklasy wypożyczył Niskiemu Pressowi na to spotkanie kilku graczy. To jednak nie jest możliwe, dlatego stawiamy, że komplet punktów trafi do Otamanów.

2 LIGA

 

EXPLO TEAM – WARSZAWSKA FERAJNA ( NASZ TYP X) ( TYP DANIELA 2)

Co jak co, ale w tej lidze emocji w ostatniej kolejce nie zabraknie. Co prawda mistrzostwo zapewniła sobie już Zjednoczona Ochota, ale nadal nie wiemy, kto będzie stał na pozostałych stopniach podium. Warszawska Ferajna ma znakomitą rundę i to ona obecnie jest druga w tabeli. Czeka ją jednak ciężkie spotkanie z Explo Team i nie musimy nikogo przekonywać jak ważny jest to pojedynek dla Kacpra Domańskiego i jego ekipy. Porażka może oznaczać,  że goście mogą nawet wypaść poza podium. Wygrana zapewni srebrne medale i wiemy,  że zawodnicy Warszawskiej Ferajny zrobią wszystko, by tak się stało. Explo Team jednak nie odpuści, bo zdajemy sobie sprawę jak charakterna jest to drużyna i Łukasz Dziewicki będzie chciał dobrze zakończyć sezon. Tydzień temu gospodarze ulegli Eternisowi, ale sam mecz był bardzo wyrównany i tylko słaba skuteczność spowodowała, że Explo przegrało. My stawiamy na remis, ale wiemy, że goście ruszą na rywali od pierwszej minuty.

FC GÓRKA – ZJEDNOCZONA OCHOTA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Górka praktycznie cały sezon spędziła na podium, a na finiszu rozgrywek okazuje się, że nie jest to wcale oczywiste, że chłopaki zdobędą medale. Wszystko będzie zależało przede wszystkim od samych graczy z Białołęki i ich postawy w meczu z mistrzem. Zjednoczona Ochota ostatnio męczyła się z Saską Kępą jednak ostatecznie wygrała. Pytanie jak zaprezentują się w ten weekend, ale nie wyobrażamy sobie, żeby mistrz grał na pół gwizdka i nie chciał wygrać ostatniego spotkania w sezonie. Sporo osób wskazywało, że obie ekipy mają zawodników na najwyższym poziomie i mamy nadzieję, że składy na niedzielę będą optymalne i dzięki temu zobaczymy znakomite widowisko. Gospodarze będą maksymalnie skoncentrowani i będą dążyć do wygranej, aby nie zostać po sezonie z pustymi rękami. Goście na pewno będą dopingowani przez Eternis i Warszawską Ferajnę, bo w przypadku wygranej graczy z Ochoty, to te wspomniane drużyny staną na podium, oczywiście o ile same zdobędą punkty w swoich meczach.

ETERNIS – GRACZE GORSZEGO SORTU ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 1)

Eternis zagrał naprawdę niezłą rundę i wiosną odnotował tylko dwie porażki. W pozostałych meczach zdobywał punkty, ale jak na razie, przed ostatnią serią gier, daje to tylko najbardziej niechciane przez sportowców czwarte miejsce. Jednak patrząc na pary, jakie w ostatniej kolejce ze sobą zagrają, gospodarze rzutem na taśmę mają szanse wskoczyć na podium. Aby tak się stało muszą pokonać Graczy Gorszego Sortu, co może nie być takie proste. Główni rywale do medali: Warszawska Ferajna i Górka też nie mają wymarzonych przeciwników, dlatego dobrze się stało, że to forma na boisku zdecyduje o ostatecznych rozstrzygnięciach. Jedyną przewagą teamów Konrada Litwiniuka i Kacpra Domańskiego jest to, że ich rywale o nic tak naprawdę już nie walczą. Gracze Gorszego Sortu nadal mają nadzieję na udział w Pucharze Ligi Fanów i dlatego tego meczu nie odpuszczą. My stawiamy na gości, ale wiemy, że gospodarze będą walczyć od pierwszej do ostatniej  minuty o korzystny dla siebie rezultat.

ORZEŁY STOLICY – SASKA KĘPA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Orzeły Stolicy walczą już tylko o miejsce w turnieju na koniec sezonu. Jednak nawet jeżeli nie uda się zająć miejsca numer pięć, to szósta lokata też daje nadzieje na to, że z listy rezerwowej gospodarze dostaną się do Pucharu Ligi Fanów. Na więcej czegoś w tym sezonie zabrakło. Trzeba też podkreślić, że ten poziom rozgrywkowy nie był łatwy, co potwierdza to, jak wiele niewiadomych w tej lidze jest przed ostatnią kolejką. Jedno jest już niestety pewne, że Saska Kępa spada z ligi, ale rozmawiając ostatnio z Kornelem Troszczyńskim nie odnieśliśmy wrażenia, że jest jakoś tym nadmiernie przejęty. Raczej myślał już o budowie drużyny na kolejny sezon, by powalczyć o najwyższe cele. Daniel wierzy, że na pożegnanie z drugą ligą Saska powalczy o punkty. My jednak więcej szans dajemy Orzełom, tym bardziej,  że muszą pilnować swojego miejsca w tabeli, by mieć nadzieję na dobre wieści po zakończeniu tej kolejki.

BLACK EAGLES WARSZAWA – PLAYBOYS WARSZAWA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Gospodarze mieli w tym sezonie walczyć o medale, ale słaba forma na wiosnę bardzo skomplikowała te plany. Aby uratować sezon muszą wygrać i powalczyć o dobry wynik w Pucharze Ligi Fanów co nadal nie jest do końca pewne. Chyba sami zawodnicy Black Eagles Warszawa nie do końca wiedzą co się stało, a przypominamy, że po rundzie jesiennej to właśnie ta ekipa była liderem rozgrywek. Goście dołączyli do nas w rundzie rewanżowej, ale spektakularnych wyników nie osiągnęli i chyba trochę poziom przytłoczył chłopaków z Piaseczna, bo zdobyli oni tylko jeden punkt z Saską Kępą, a w pozostałych spotkaniach nie mieli za wiele do powiedzenia. Gospodarze mimo problemów z formą powinni wygrać, co da im przepustkę do walki o bilet na Puchar Polski Playarena. Już sam udział w turnieju kończącym ligowy sezon będzie ciekawą przygodą i żeby móc emocjonować się wtorkowym losowaniem grup, trzeba w ten weekend po prostu wygrać. Stawiamy na gospodarzy licząc, że goście pokażą dobry futbol.

3 LIGA

 

UKRANIAN VIKINGS – UN MATE TEAM   ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Wikingowie robią co mogą, by zakończyć sezon na drugim miejscu w tabeli. Zaliczyli już szóste zwycięstwo z rzędu, a siódme w tej rundzie i jedynie Bonito, z którym walczą o vice-mistrzostwo, było w stanie nawiązać równorzędną walkę w gospodarzami. Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę Energii, która jest poza zasięgiem zespołów z 3 ligi. Najgorsze dla zespołu z Ukrainy jest to, że nawet jeśli wygrają z Un Mate, to muszą czekać na wynik Bonito. Dobra wiadomość jest jednak taka, że będą oni grali z Energią, więc gospodarze będą mocno trzymać kciuki za swoich rodaków. Z kolei Un Mate wciąż ma szanse na utrzymanie. Tracą do Kanonierów 3 pkt, ale mają z nimi lepszy bezpośredni bilans spotkań. Tyle tylko, że najpierw musieliby ograć Wikingów, a jak wspomnieliśmy wcześniej, w tej rundzie jest to niezwykle trudne zadanie. Dlatego stawimy na gospodarzy, którzy do końca będą walczyć o srebrne medale.

FUSZERKA – FC BALLERS ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 1)

W 3 lidze dużo wyjaśniło się już w poprzednich kolejkach i 18 seria gier w wielu przypadkach nie zmieni już pozycji, którą zajmą zespoły na koniec sezonu. Fuszerka mimo porażki w poprzedniej kolejce zapewniła sobie utrzymanie, ale z drugiej strony wiemy już,  że sezon zakończy nie wyżej jak na 6 miejscu. Trochę szkoda tej rundy, bo po jesieni sądziliśmy, że wiosną Fuszerka będzie notowała lepsze wyniki, a tymczasem w rundzie rewanżowej udało im się wygrać jedynie w pojedynku z Un Mate i dodatkowe 3 pkt przypisali sobie za walkower od Perły WWA. Naszym zdaniem gospodarzy stać na więcej i liczymy na to, że potwierdzą to w przyszłym sezonie. Z 3 ligą żegna się natomiast ekipa FC Ballers, która w większości pojedynków w tym sezonie nie była zespołem znacznie gorszym od przeciwników, ale mimo wszystko czegoś im brakowało, by wygrywać. Goście to ambitna ekipa, która będzie chciała godnie pożegnać się z tym poziomem rozgrywkowym. To może być wyrównane spotkanie, w którym postawimy na nieznaczną wygraną właśnie teamu FC Ballers.

ENERGIA – BONITO WARSZAWA ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 1)

To będzie mecz na szczycie trzeciej ligi, decydujący o kształcie podium. Niepokonana dotąd Energia będzie podejmować walczącą o vice- mistrzostwo ekipę Bonito Warszawa. Gospodarze pokazali w tym sezonie, że mają znakomity team i już snują plany na kolejne sezony, by powalczyć, być może już w niedalekiej przyszłości, o awans do elity. Do tego jeszcze daleka droga, ale na pewno trzeba oddać ekipie z Ukrainy, że ma stabilny skład i na każdej pozycji zawodników, którzy mają spore umiejętności. Goście to młody zespół, ale widać w nim ogromny potencjał, który w przyszłości eksploduje i mamy wrażenie, że wszystko co najlepsze jeszcze przed nimi. Na jesieni mecz być zacięty i wówczas minimalnie lepsza była Energia. Teraz również wydaje się być faworytem – w końcu ma swój cel, by zakończyć rozgrywki bez straty punktów, co niewątpliwie byłoby sporym wyczynem. Do tego będą im kibicować rodacy z Ukranian Vikings, którzy jeżeli wygrają, a Bonito straci punkty, wskoczą na drugie miejsce. Jedno jest pewne, ten mecz trzeba po prostu zobaczyć.  Niedziela, godzina 16:00, Arena Grenady  to właśnie wtedy odbędzie się arcyciekawy pojedynek.

PERŁA WWA – FC MELANGE ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Wszyscy interesujący się 3 ligą dobrze znają zamieszanie jakie było wokół Perły WWA, ale jak widać, mimo to wciąż mają szanse na pozostanie w tej lidze. Mamy wrażenie, że gdyby nie sytuacja z początku rundy, kiedy pojawiły się walkowery, to już  teraz gospodarze mieliby pewne utrzymanie. Nadal jest to realne, bo do Kanonierów mają dwa punkty straty, a przed nimi jeszcze trudny mecz z zespołem z Koła. Perła będzie rywalizowała z Melanżem, który już praktycznie o nic nie gra.  Szanse na medale dawno odeszły, a udział w pucharze Ligi Fanów ma już zagwarantowany. Dlatego sądzimy, że gospodarze mogą tutaj postarać  się o zwycięstwo. Nawet w przegranym ostatnio meczu z Ukranian Vikings nie odstawali i jeżeli zagrają na swoim poziomie, to w naszej ocenie mogą zgarnąć komplet punktów. To byłaby niecodzienna historia, gdyby ekipa będąca na wylocie z ligi utrzymała się w ostatniej kolejce. Zwycięstwo w ostatnim meczu przynajmniej częściowo poprawiłoby ocenę tego sezonu w wykonaniu Perły.My stawiamy więc na gospodarzy choć wiemy, że gdy Melange ma swój dzień, to jest groźny dla każdego i na pewno goście będą walczyć o to, by dobrym wynikiem zakończyć ten sezon.

OLD EAGLES KOŁO – KANONIERZY ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 1)

Ekipa z Koła jeszcze kilka kolejek temu marzyła o medalach. Jednak pierwsze trzy ekipy, obiektywnie patrząc na cały sezon, były za mocne i Old Eagles Koło musi się zadowolić jedynie czwartą pozycją. Na pocieszenie team z Woli ma pewny udział w Pucharze Ligi Fanów. Trzeba też zaznaczyć, że Orzełki miały trochę pecha, bo dopadło ich kilka kontuzji i nie zawsze dysponowali składem, który gwarantowałby sukces. Kanonierzy też nie mogą być zadowoleni z tego sezonu. Apetyty były większe, ale niestety głównym problemem tej ekipy nie są umiejętności piłkarskie, ale chemia w zespole i brak spokoju, który zazwyczaj zachowują klasowe drużyny. Gdyby więcej energii pożytkowali na granie, a nie na gadanie, to efekt byłby dużo lepszy. Do tego w ostatnim meczu nie zagrają zawodnicy,  którzy otrzymali czerwone kartki w spotkaniu z Bonito. To na pewno nie pomoże w walce z doświadczoną ekipą z Koła. Co więcej, porażka we własnym meczu i wygrana Perły może spowodować spadek do niższej ligi. To na pewno byłoby sporym zawodem, bo biorąc pod uwagę jakim składem dysponują Kanonierzy, to powinni walczyć o podium, a nie bronić się przed spadkiem. My mimo absencji postawimy na gości, ale wiemy, że również Orzełki postarają się zwycięstwem zakończyć zmagania w trzeciej lidze.

4 LIGA

 

BYCZKI STARE BABICE – FC RADLER ŚWIĘTOKRZYSKI (NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

W 4 lidze czeka nas niesamowita ligowa końcówka. Gdyby tylko istniała taka możliwość, z chęcią przeprowadzilibyśmy coś na kształt multiligi, bo każde spotkanie na tym poziomie rozgrywkowym będzie o czymś decydowało. Rywalizacja Byczków z Radlerem będzie zamykała sezon na tym szczeblu i gospodarze będą już wiedzieli, czy wciąż mają szansę na mistrzostwo czy będą musieli się zadowolić jedyne drugim miejscem, bo ani Wierny, ani LTM Warsaw nie są już w stanie przeskoczyć ich w tabeli. Radler w poprzedniej kolejce był o krok od remisu z LTM-em i będzie to dla nich ostatnia szansa, by zdobyć choć jeden punkt w tej rundzie. Bez względu na to, czy Byczki będą musiały wygrać czy też będą grali bez presji, przed gośćmi trudne zadanie. Gospodarze są w tej rundzie w świetnej formie i wiosną przegrali tylko jedno spotkanie. Nie sądzimy więc, by ostatniej kolejce odpuścili i my postawimy na ich zwycięstwo, choć Radlera w żadnym wypadku nie mogą zlekceważyć.

LTM WARSAW – FC POPALONE STYKI (NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

LTM Warsaw mocno męczy się w rundzie rewanżowej i tylko dzięki świetnemu występowi jesienią wciąż ma szanse na zajęcie miejsca na podium. Gospodarze nie przypominają tego zespołu z pierwszej części sezonu i wygrali tylko 4 z 8 wiosennych spotkań. Mają też gorszy bilans bezpośrednich meczów z zespołami z podium, a przecież na jesieni wszystkie znajdujące się tam drużyny ograli. Do tego męczyli się ostatnio z Radlerem, który był o krok od urwania punktów gospodarzom. Popalone Styki również nie zaliczą wiosny do najbardziej udanej rundy w swojej historii. Po czterech porażkach z rzędu udało im się zremisować z Oldboys Derby, co należy zaznaczyć, po bardzo dobrym spotkaniu z obu stron. Goście dzięki porażce Iglicy mają już zapewnione utrzymanie i zagrają o dobre zakończenie sezonu. LTM jakby jedzie już na oparach, ale to będzie pojedynek otwierający rywalizację w 4 lidze więc sądzimy, że gospodarze znajdą w sobie dodatkowe pokłady energii, by przedłużyć swoje szanse na awans.

WIERNY SŁUŻEWIEC – VIRTUALNE Ń (NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Wierny Służewiec w dramatycznych okolicznościach wyszarpał punkt w starciu z Byczkami Stare Babice i po końcowym gwizdku gospodarze byli niepocieszeni myśląc, że wypadli poza czołową trójkę. Jednak remis Oldbojów i lepszy bilans bezpośrednich meczów z LTM-em sprawił, że pozostali na najniższym stopniu podium. Teraz muszą tę pozycję obronić, bo mimo że zarówno do Awantury jak i Byczków tracą 3 pkt, to nie mają już szans, by ich prześcignąć. Virtualni mocno przeżywają brak Szymona Kolasy. Dwa mecze bez niego zakończyły się zerowym dorobkiem po stronie strzelonych goli. Wiemy jak wiele znaczy ten zawodnik dla zespołu Marka Giełczewskiego, ale nie sądziliśmy, że jego nieobecność będzie aż tak odczuwalna. Być może na ostatni mecz sezonu napastnik gości zdoła się wykurować, co byłoby niewątpliwie dużym wzmocnieniem ofensywy Virtualnego Ń. W pierwszym meczu padł remis 8:8 po niesamowitej pogoni Wiernego. Teraz ekipa ze Służewca ma wszystko w swoich rękach i nie ma tu miejsca na jakiekolwiek potknięcie czy słabszy dzień. My postawimy na Wiernego, w którym od dłuższego czasu widać dużą mobilizację wśród zawodników.

KS IGLICA WARSZAWA – OLDBOYS DERBY (NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Iglica ten sezon grała w kratkę. Z jednej strony gospodarze potrafili rozegrać bardzo dobre spotkanie i nawet gdy nie udawało im się wygrać, pozostawiali po sobie dobre wrażenie. Z drugiej strony ostatnio zawodzi frekwencja, bo po tym jak pojawiali się na meczach w ponad 10 osób, teraz mają maksymalnie jedną osobę na zmianę, a upalna pogoda jest coraz mniej sprzyjająca do gry przez pełne 50 minut. Sami jesteśmy ciekawi jak teraz, po dwóch wysokich porażkach, zaprezentują się Igliczanie. Tydzień temu Oldboys mieli podium na wyciągnięcie ręki, ale remis z Popalonymi Stykami sprawił, że nie dogonili Wiernego, a w dodatku przegonił ich LTM. Teraz goście muszą, oprócz wygrania swojego spotkania, trzymać kciuki za Popalone Styki i Virtualne Ń. Nawet jeśli w ostatecznym rozrachunku nie uda im się wskoczyć na podium, to Oldboje wciąż mają o co grać. Zawodnicy z osiedla Derby walczą jeszcze o wyróżnienia indywidualne, więc mobilizacja w zespole będzie na najwyższym poziomie. Dlatego naszym zdaniem to goście odniosą w tym spotkaniu zwycięstwo.

MARGERITA TEAM – AWANTURA WARSZAWA (NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 2)

To będzie najciekawszy pojedynek  w 4 lidze. Margerita ostatnio zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i można zadać pytanie - czemu tak późno zaczęli grać na tak wysokim poziomie? Co prawda w dwóch ostatnich kolejkach mierzyli się z zespołami ze strefy spadkowej, ale mimo wszystko wyniki 9:0 i aż 17:2 muszą robić wrażenie, bo nieczęsto widujemy takie rezultaty, zwłaszcza na tym poziomie rozgrywkowym. Z tego co wiemy gospodarze, mimo że zapewnili sobie utrzymanie, nie mają zamiaru odpuszczać i z Awanturą zagrają na 100%. Goście mają teraz wszystko w swoich rękach. W poprzedniej kolejce zagrał dla nich Wierny Służewiec, odbierając punkty Byczkom. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań to Awantura zajmuje obecnie pierwsze miejsce, ale warto tu podkreślić, że w dwumeczu są lepsi od Byczków zaledwie o… jedną bramkę. Nie pamiętamy sytuacji, w której o mistrzostwie decydowałby tak mały detal. Goście muszą wygrać, by nie oglądać się na nikogo, ale naszym zdaniem to nie będzie wcale takie oczywiste. Margerita to klasowa drużyna, której zabrakło naprawdę niewiele, by do końca walczyć o medale. My sądzimy, że gospodarze nie stoją na straconej pozycji i mogą stanąć Awanturze na drodze do mistrzostwa.

5 LIGA

 

SANTE - PRAGA WARSZAWA    (NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 2)

Obie ekipy, mimo że dzieli ich spora różnica w tabeli, mają o co grać w ostatnim meczu sezonu. Sante wciąż ma szanse na udział w Pucharze Ligi Fanów, a nawet może zająć czwarte miejsce przy odpowiednich wynikach w innych spotkaniach. Aby tak się stało zarówno Munja jak i FC Albatros muszą swoje spotkania przegrać, co patrząc na ich ostatnią formę wcale nie wydaje się takie nierealne, oraz Sante musi ograć Pragę Warszawa. Ten drugi warunek może być nieco trudniejszy do spełnienia, bo goście wciąż walczą o vice-mistrzostwo ze Stadem Szakali, ale jak mogliśmy zaobserwować w ostatnich kolejkach, Praga też ma swoje słabsze strony, które rywal może wykorzystać. Co prawda goście pokonali w poprzedniej kolejce Munję, ale ta miała tego dnia spore problemy z zebraniem składu.  Ekipa Patryka Pawłowskiego musi więc pokazać w ostatnim starciu wszystko to co ma najlepsze. Oprócz walki o drugie miejsce zawodnicy tej drużyny walczą również o nagrody indywidualne, a jako że grają jako pierwsi, nie mogą kalkulować. Sante ma swoje atuty i naszym zdaniem grając z mniejszą presją niż Praga, mogą tutaj pokusić się o niespodziankę.

STADO SZAKALI – FC ALBATROS (NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Szakale muszą bronić drugiej lokaty, bo mają jedynie punkt przewagi nad trzecią Pragą Warszawa i strata punktów z Albatrosami może sprawić, że ekipa Patryka Pawłowskiego przeskoczy ich w tabeli na ostatniej prostej. Goście z kolei zajmują 5 pozycję, ale sezon równie dobrze mogą skończyć tuż za podium, jak i spaść na 6 miejsce.  Wydawało się, że mimo iż FC Albatros już jakiś czas temu odpadł z wyścigu o awans, to przynajmniej dość szybko zagwarantuje sobie start w Pucharze Ligi Fanów. Słabsza końcówka sprawiła, że ich występ w tym turnieju stoi pod znakiem zapytania, bo tuż za nimi czai się drużyna Sante. Goście nie potrafią wygrać od 4 spotkań, a rywalizacja ze Stadem Szakali też nie będzie należała do najłatwiejszych. Gospodarze są w dobrej formie, nie przegrali od 6 spotkań i są o krok od przypieczętowania vice-mistrzostwa. Do tego w 4 ostatnich kolejkach aż 3 razy zawodnik Szakali zostawał MVP i to też świadczy o sile tego zespołu w tej rundzie. Patrząc na formę obu zespołów jak i wagę tego spotkania nie pozostaje nam nic innego jak postawienie na gospodarzy.

BRD YOUNG WARRIORS – MUNJA (NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 2)

Tydzień temu z zapowiedziach chwaliliśmy BRD, że w końcu zagrało na miarę oczekiwań i chłopaki zrobili nam psikusa, nie przychodząc na swoje spotkanie w minioną niedzielę. Właściwie gospodarze mogliby mieć już wszystko wyjaśnione, nawet punkt zdobyty z Przypadkowymi Grajkami zapewniłby im pozostanie w 5 lidze, a tak o tym, kto się utrzyma rozstrzygnie ostatnia kolejka. Munja również ostatnio nie ma dobrej passy, głównie za sprawą problemów ze składem. Dwa tygodnie temu z powodów braków kadrowych również musieli oddać walkowera, co przekreśliło ich szanse na awans, a w poprzedniej kolejce nie dali rady Pradze Warszawa, jednak trudno było się spodziewać innego rezultatu, skoro przyszli jedynie w pięć osób. Niestety panowie mają taki, a nie inny charakter pracy, co często odbija się u nich na frekwencji. Na pewno ambicje były większe, zwłaszcza, że pojawiła się w pewnym momencie realna szansa na awans. Obie ekipy mają ostatnio trudności, ale liczymy, że zakończą sezon pozytywnym akcentem. My postawimy tutaj na BRD, które jeszcze ma o co walczyć, ale żeby wygrać, musi zebrać solidny skład.

PRZYPADKOWE GRAJKI – EAST TEAM (NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Gospodarze wciąż mają szanse na utrzymanie, ale musieliby ograć świeżo upieczonego mistrza i liczyć na stratę punktów przez BRD oraz Tornado. Już pierwszy warunek wydaje się niesamowicie trudny do spełnienia. East Team dzięki remisowi Stada Szakali z Tornado mógł już tydzień temu świętować zdobycie tytułu. Pozostaje pytanie, jak w takim razie goście podejdą do tego spotkania. Czy zagrają na luzie, czy jednak w pełni się zmobilizują, by przypieczętować swój sukces efektowną wygraną. My raczej skłaniamy się ku tej drugiej opcji, bo goście w tej rundzie grają fenomenalnie i raczej są typem zawodników, którzy grają o pełną pulę niezależnie od okoliczności. Wygrana Przypadkowych Grajków z pewnością byłaby rozpatrywana w kategorii niespodzianki, ale wiemy też, że gospodarze potrafią zanotować bardzo dobre występy przeciwko faworytom. My stawiamy na to, że East Team nie odpuści i będzie chciał świętować mistrzostwo po kolejnym z rzędu wygranym spotkaniu.

TORNADO SQUAD – PRASKIE WARIATY (NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Tornado pisze kapitalną historię w tej rundzie. W jesiennych zmaganiach nie wygrali ani jednego meczu,  nawet nie zdobyli chociażby jednego punktu, choć nie raz i nie dwa powtarzaliśmy, że ich gra wygląda o wiele lepiej niż osiągane wyniki. W rundzie rewanżowej gospodarze odpalili na dobre i teraz są o krok od utrzymania. Muszą jednak liczyć na potknięcie BRD oraz wygrać swój własny mecz. Patrząc na formę obu zespołów to drugie będzie bardziej prawdopodobne. Tornado Squad w tej rundzie przegrało tylko z East Teamem, który wygrał wszystkie wiosenne mecze, a w poprzedniej kolejce urwało punkty drugim w tabeli Szakalom. Goście wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo na boisku i to będzie dla nich ostatnia szansa, by wywalczyć choć jeden punkt. 5 liga okazała się nieco za wysoka, ale liczymy, że doświadczenie zebrane przez tą rundę w przyszłości da wymierne efekty. Postawimy w tym starciu na Tornado, które do końca będzie walczyło o wyjście ze strefy spadkowej.    

6 LIGA

 

HISZPAŃSKI GALEON - MOBILIS (NASZ TYP 1,TYP DANIELA 2)

Hiszpański Galeon w ostatniej kolejce powalczy o zwycięstwo, które może dać im przedostatnie miejsce w tabeli. Gospodarze podobno mobilizują się na to spotkanie i spodziewamy się tego, że na Arenie Grenady stawią się w niezłym składzie. Tymczasem Mobilis przed tygodniem zagrał za słabo, by ograć będących w bardzo dobrej formie Bad Boysów. Zespół Szymona Januły potrafi jednak się mobilizować na najważniejsze spotkania, a wiemy, że to akurat ma wpływ na końcowy układ tabeli w 6 lidze. Mimo, że obie drużyny dzieli przepaść w ligowej tabeli, to 6 liga bywa bardzo nieprzewidywalna, więc spodziewamy się niespodzianki i stawiamy na Galeon!

LAISSEZ FAIRE UNITED - MIEJSKIE ZIEMNIACZKI (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Laissez Faire United w tej rundzie gra słabiutko, a dodatkowo przed tygodniem przytrafił im się walkower. Gospodarze niestety spadają z 6 ligi i musimy pomyśleć, gdzie ulokować ich w przyszłym sezonie. Tymczasem Miejskie Ziemniaczki opromienione zwycięstwem nad Tartakiem, stawią się na pewno w równie mocnym składzie co przed tygodniem i będą chciały poprawić sobie humor, bo przed spadkiem i tak nie są się już w stanie uchronić. Spodziewamy się dość jednostronnego spotkania, z którego to Miejskie Ziemniaczki wyjdą górą. Ciekawi jesteśmy tylko frekwencji wśród obu drużyn, bo tam w tym sezonie niejednokrotnie nie było najlepsza.

LUJWAFFE TARCHOMIN - FC TARTAK (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 2)

Lujwaffe Tarchomin przed tygodniem przegrało ze Slavikiem i straciło definitywnie szansę na występ w Pucharze Ligi Fanów. Dodatkowo, zespół Lujów musiał się zmierzyć z tym, iż porażka była bardzo dotkliwa, a ogromny wpływ na ten fakt miała czerwona kartka. Teraz mają jednak okazję do poprawienia sobie humorów, bo na Arenie Picassa zmierzą się z Tartakiem, którego trapią niemałe problemy. Zespół Luca Kończala od jakiegoś czasu prezentuje się średnio, ma problemy z frekwencją, a dodatkowo kluczowi gracze są kontuzjowani i menadżer musi łatać dziury praktycznie na każdej pozycji. Z tego powodu to Luje będą faworytem tego spotkania, choć Tartak na pewno nie odda tego meczu bez walki.

BAD BOYS - COSMOS UNITED (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Bad Boysi w tej rundzie pełnia rolę Janosika, bo zabierają punkty zespołom, które są wyżej w tabeli i dzięki temu nie dość, że zapewnili sobie już utrzymanie, to jeszcze w niedzielę zmierzą się z drugim zespołem, który może być przez nas nazwany objawieniem rundy. Cosmos United zebrał najwięcej punktów w tej rundzie i w dalszym ciągu może mieć nadzieję, że uda im się zdobyć medal w tych rozgrywkach. Jesteśmy bardzo ciekawi tego starcia i mamy nadzieję, że obie drużyny stawią się w na tyle mocnym zestawieniu, że przez 50 minut nie zabraknie nam emocji na boisku. Według nas faworytem jednak będzie Cosmos, bo ma o co walczyć w tym spotkaniu.

SLAVIC WARSZAWA - COMPATIBL (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 2)

Slavic Warszawa przed tygodniem odprawił z kwitkiem zespół Lujwaffe Tarchomin i dzięki temu wywalczył kwalifikację do Pucharu Ligi Fanów. Słowianie zagrali bardzo dobry mecz, po raz kolejny pokazali na boisku kolektyw i puścili już dawno w niepamięć swoje pierwsze mecze w tej rundzie, które nie były aż tak udane. Teraz przyjdzie im grać z zespołem, który jest o krok od mistrzostwa. Wydaje nam się, że brak presji może pomóc gospodarzom w tym starciu. CompatiBL wyjdzie na boisko ze świadomością, że w przypadku przegranej, czeka ich cały dzień obgryzania paznokci i czekania na wynik starcia Mobilisu z Hiszpańskim Galeonem. Dlatego wydaje nam się, że to może być mało komfortowa perspektywa dla graczy drużyny zza wschodniej granicy Polski.

 7 LIGA

 

WIECZNIE DRUDZY - SGS (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 1)

Starcie Wiecznie Drugich oraz SGS będzie typowym meczem o honor i godne pożegnanie się z tym sezonem. Gospodarze stracili szansę na czołową piątkę już dawno, ale przed tygodniem zapewnili sobie utrzymanie i teraz mogą przystąpić do tego spotkania na dużym luzie. Tymczasem SGS to drużyna, która zagrała u nas tylko w jednej rundzie i jej pierwszy, pełny sezon będzie miał dopiero po letniej przerwie. Mimo to uważamy, że SGS udowodnił nam podczas tych 8 spotkań, że nie ma problemu ze spokojnym rozgrywaniem piłki i udowadnianiem swoich umiejętności, więc w tym spotkaniu liczymy na to, że gościom uda się wygrać i zdobyć 3 punkty.

FC DZIKI Z LASU - LAGA WARSZAWA (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

Mecz o mistrza! Dziki z Lasu kontra Laga Warszawa! Wicelider podejmie lidera na Arenie Picassa już z samego rana. Jesteśmy bardzo ciekawi, komu taka godzina będzie bardziej odpowiadała, ale spodziewamy się niesamowicie wyrównanej rywalizacji. Gospodarze są bardzo zmotywowani przed tym spotkaniem i niejednokrotnie powtarzają, że rewanż za porażkę w rundzie wiosennej będzie udany. Zobaczymy czy te twierdzenia znajdą przełożenie na boisku, ale na pewno czeka nas niesamowite wydarzenie, które warte będzie obejrzenia. Liczymy też, że Lagersi stawią się na Arenie Picassa w mocnym składzie i udowodnią, że tak długie zasiadanie na fotelu lidera nie było przypadkiem.

WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU - FFK OLDBOYS (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Teoretycznie to spotkanie nie ma już wielkiego znaczenia, bo obie drużyny wiedzą, że wypełniły swoje cele na ten sezon. Drużyna Więcej Sprzętu niż Talentu kilka kolejek temu pożegnała się z marzeniami o podium, ale dzięki zwycięstwu przed tygodniem, udział w Pucharze Ligi Fanów mają zapewniony. Tymczasem FFK Oldboys zapewniło sobie również jakiś czas temu medal brązowy w tym sezonie i tak naprawdę w tym meczu grają o jak najlepszy rezultat. Wydaje nam się jednak, że FFK nie odpuści tego spotkania i pokaże na co ich stać. Z całą pewnością goście mają większy potencjał piłkarski, więc spodziewamy się ich zwycięstwa.

KS PARTYZANT WŁOCHY - ŻOLIBALL  (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 1)

Mecz dwóch drużyn, które przyszły sezon spędzą w niższej lidze. Gospodarze potrafią się zmobilizować, ale problemy kadrowe i słabsza forma spowodowały, że Partyzant Włochy w tym sezonie prezentował się słabo, mimo sporego potencjału. Zespół Olka Markowskiego niestety musi się przeorganizować i pewnie w przyszłym sezonie zobaczymy ich w lepszych humorach. Żoliball walczyli dzielnie, ale niestety nierówna forma również nie pozwoliła im się utrzymać. Mimo to wydaje nam się, że gracze z Żoliborza mają lepszą formę i zrobią wszystko, żeby udanie zakończyć ten sezon. Dlatego goście będą faworytem w tym spotkaniu.

FC POLSKA GÓROM - KUBANY (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 2)

FC Polska Górom zagra w tym spotkaniu o utrzymanie 6 miejsca w tabeli. Na całe szczęście nie grozi im już spadek z ligi, ale niestety wiemy też, że nie zobaczymy ich w Pucharze Ligi Fanów. Z drugiej strony Kubany tylko w przypadku wygranej mają szansę zająć wyższe miejsce w tabeli. Wyniki tak się ułożyły, że w tej rundzie pogrzebali swoje szanse na medale, ale do Pucharu Ligi Fanów się zakwalifikowali. Jesteśmy bardzo ciekawi, co obie drużyny przygotują dla nas w tej ostatniej kolejce, ale jednego jesteśmy pewni – nikt tutaj się przed nikim nie położy, a emocji z całą pewnością nie zabraknie.

8 LIGA

 

TSUBASA OZORA - JUNAK (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 2)

Tsubasa Ozora nie gra już o nic i zespół braci Jankowskich jest pozbawiony jakiejkolwiek presji. Miło jednak jest się dobrze pożegnać z rozgrywkami, więc zespół TO z całą pewnością stawi się w niezłej frekwencji na tym spotkaniu i udowodni, że nie należy ich skreślać. Tymczasem Junak zapewnił sobie przed tygodniem mistrzostwo ligi i tym razem zagra już jako król 8 ligi. Wiemy jednak, że ta drużyna preferuje raczej grę we wcześniejszych godzinach, niż te wieczorne, więc jesteśmy bardzo ciekawi składu i frekwencji. Dlatego dosyć przewrotnie stawiamy na Tsubasę, bo czemu miałoby to nie wypalić i gospodarze mieliby tego nie wygrać?

DECCO TEAM - A.D.S. SCORPION"S (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 2)

Ostatni mecz między tymi zespołami będzie miało ogromne znaczenie, ponieważ obie drużyny grają o wysokie cele. Decco Team przez słabszą formę wypadli z miejsc premiowanych awansem do Pucharu Ligi Fanów. Niestety, ale teraz nie wszystko jest zależne od nich, bo nawet ewentualna wygrana nie daje im pewności, że pozostałe wyniki ułożą się dla nich korzystnie. Tymczasem Skorpiony zapewniły sobie awans i medal w tym sezonie, ale nadal nie wiadomo z jakiego kruszcu. Zespół trenera Kałuskiego niestety musi wygrać to spotkanie, bo Elitarni Gocław naciskają i nadal mogą zabrać im drugie miejsce w tabeli. Stawiamy w tym meczu na gospodarzy, bo przed tygodniem zrobili na nas spore wrażenie.

ORŁY BIAŁE AUUU - FC PO NALEWCE (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Orły Białe Auuu o tym sezonie będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Jedno zwycięstwo w 17 meczach to zdecydowanie nie jest wynik, którego spodziewali się zawodnicy Olka Szarkowskiego. Niestety, ale Orły muszą się przeorganizować i być może w przyszłym sezonie zobaczymy ich w nowej odsłonie. Tymczasem zespół gości nadal walczy o 4 miejsce w ligowej tabeli. Wielbiciele Nalewek w końcu powrócili do lepszej formy i chociaż szansa na medal uciekła bezpowrotnie, to z całą pewnością drużyna gości będzie grała na całego w związku z tym, że walczą cały czas o awans do Pucharu Ligi Fanów. Faworyt tego meczu jest jeden i jest nim drużyna gości.

ELITARNI GOCŁAW - BOROWIKI (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 1)

Gospodarze są już pewni swojego wielkiego sukcesu w tym sezonie, ponieważ zapewnili już sobie awans do wyższej ligi w przyszłym sezonie. Tymczasem Borowiki są już pewne spadku i niestety wiedzą, że w przyszłym sezonie ich w 8 lidze nie będzie. Czy to wszystko oznacza, że obie drużyny nie maja już o co walczyć? Wcale nie, bo Elitarni w przypadku wygranej mogą jeszcze marzyć o srebrnych medalach. Tymczasem goście są bardzo ambitni i na pewno nie odpuszczą sobie gry w tym spotkaniu. Wydaje nam się, że Borowiki mają szansę sprawić sensację w tym spotkaniu, więc postawimy, że to właśnie goście wygrają.

SPORTOWE ZAKAPIORY - NAF GENDUŚ (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

Sportowe Zakapiory w końcu złapały dobry rytm, ale straty w poprzedniej części sezonu były nie do odrobienia i SZ zakończą ten sezon bez medalu. Być może jest to trochę rozczarowanie dla drużyny gospodarzy, ale niestety żeby zdobyć medal, trzeba prezentować równą i dobrą formę przez cały sezon. Mimo tego, że Zakapiorom została już tylko walka o grę Pucharze Ligi Fanów, to wydaje nam się, że to oni będą faworytem tego spotkania. Genduś w ostatnim czasie prezentuje się dużo lepiej i jakby nowy duch wstąpił w tą drużynę. Niestety, ale nie uda im się już obronić ligowego bytu. Mimo to, takie wyniki dają nadzieje na przyszły sezon.

9 LIGA

 

PHINANCE.SA - BARTOLINI PASTA (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

Kolejny mecz o mistrzostwo! Phinance.SA podejmie na Arenie Picassa Makaroniarzy z Bartolini Pasta! Obejrzymy starcie najlepszej ofensywy z najlepszą defensywą ligi. Ciężko poszukać jakichś dobrych słów, żeby opisać to, jak jesteśmy podekscytowani tym starciem. Oba zespoły przegrały tylko raz w tym sezonie, a w ich pierwszym meczu padł remis. Oznacza to, że w tym starciu nie ma jednego faworyta. Spodziewamy się jednak, że Phinance.SA ma odrobinę większe szanse w tym spotkaniu, ponieważ w ich składzie znajdziemy więcej zawodników, którzy mają doświadczenie w Lidze Fanów. Nie wiemy jak poradzi sobie pod taką presją zespół Bartolini Pasta, więc czekamy na to, co zobaczymy na boisku.

MARECKIE WYGI - OLDBOYS DERBY II (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

Bardzo ważne starcie pod kątem awansu do Pucharu Ligi Fanów. Spisujący się bardzo dobrze w tej rundzie zawodnicy Mareckich Wyg zmierzą się z rezerwami Oldboys Derby. Gospodarze są na 5 miejscu w tabeli i z całą pewnością nie zamierzają odpuścić ostatniego spotkania, bo przecież walka toczy się o przepustkę do wspomnianego turnieju. Tymczasem ich sąsiedzi w tabeli notują serię 3 przegranych z rzędu i niestety to sprawiło, że Oldboye mocno spadli w tabeli. Wydaje nam się, że okres Komunii i ślubów nie pomaga frekwencyjnie graczom drużyny gości, ale mimo to uważamy, że to będzie bardzo ciekawe starcie. W lepszej formie są jednak gospodarze, więc to na nich stawiamy.

MIKSTURA - SHOT DJ (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Mikstura zapewniła już sobie brązowe medale, co mając w pamięci ich zeszłoroczne przygody w wyższej lidze, można uznać za dość spory sukces. Gospodarze udowodnili, że potrafią się pozbierać i w obliczu ogromnych problemów, potrafili się zjednoczyć i zdobyć upragnione krążki. Tymczasem Shot DJ w tej rundzie są największym zaskoczeniem tego poziomu rozgrywkowego. Gra Francuzów jest na tyle dobra, że są już prawie pewni awansu do Turnieju, a dodatkowo mogą zakończyć sezon serią 6 meczów bez porażki. Uważamy, że w szeregi Mikstury wedrze się rozluźnienie, a to oznacza, że goście mogą zwęszyć pismo nosem i wydrzeć 3 punkty Miksturze.

NIEDZIELNI - LEGION (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

NIeDzielni w tym tygodniu żegnają się z 9 ligą, ale z całą pewnością zrobią wszystko, żeby sezon zakończyć minimum na 9 miejscu. Zespół Marcina Aksamitowskiego w ostatnich tygodniach znacząco poprawił swoją grę, ale to oczywiście było za późno, żeby powalczyć o coś więcej. NieDzielni zagrają z Legionem, który w tej rundzie notował katastrofalną serię samych porażek, którą udało im się przerwać dopiero w meczu z Gastro Spartą. Wydaje nam się jednak, że Legion w dalszym ciągu nie jest w najwyższej formie, więc to NieDzielni mają swoją szansę na wygraną w tym spotkaniu.

GASTRO SPARTA - MORALNI ZWYCIĘZCY (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

Bezpośrednie starcie o 8 miejsce w ligowej tabeli. Obie drużyny są już pewne spadku, ale w niedzielę zmierzą się w bitwie o wyższe miejsce w tabeli. Gastro Sparta w ostatnich tygodniach znów wygląda trochę słabiej, a przede wszystkim ich zdobycz punktowa w żaden sposób się nie poprawia, bo na ich koncie dalej widnieje tylko 7 punktów. Tymczasem Moralni Zwycięzcy w 3 ostatnich meczach dwukrotnie zwyciężyli, a to spowodowało, że dobili do 10 punktów i znacząco poprawili sobie humory po tym ciężkim sezonie. Liczymy, że to spotkanie będzie bardzo zacięte, ale po cichu liczymy, że Gastro Sparta się obudzi i wygra ostatni mecz w sezonie.

10 LIGA

 

BOROWIKI II - FUSZERKA II (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

Borowiki II dzięki fenomenalnej formie w rundzie wiosennej, awansowały na 3 miejsce w tabeli i zapewniły już sobie brązowe krążki, które dumnie zawisną na ich szyjach na Gali Rozdania Nagród. Tymczasem goście są pewni drugiego miejsca, ale z całą pewnością będą chcieli grać o pełną pulę, gdyż nadal liczą na potknięcie Aliantów w innym meczu tego poziomu rozgrywkowego. Jesteśmy bardzo ciekawi tego spotkania i trochę żałujemy, że Fuszerka II ma na tyle dużą przewagę, że jest spokojna o wynik. Na szczęście emocji i tak nie zabraknie, bo jesteśmy pewni, że oba zespoły będą chciały udowodnić swoją wartość. Spodziewamy się zwycięstwa gospodarzy, bo są najlepszą drużyną rundy wiosennej na tym poziomie rozgrywek.  

PREDICA - FC ALLIANCE (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Drużyna, która już praktycznie jest pewna spadku zagra z drużyna, która cały czas walczy o mistrza! Zespół Prediki w tej rundzie prezentował się fenomenalnie, ale niestety starty z poprzedniej rundy nie pozwoliły na nic więcej, niż miejsce 8 w 10 lidze. Tymczasem FC Alliance roztrwonił swoją przewagę po pierwszych tygodniach rundy rewanżowej, żeby w kluczowym momencie obudzić się ze snu i wygrać kilka spotkań. Taki obrót spraw spowodował, że goście są już tylko krok od medalu i spodziewamy się, że w najbliższą niedzielę postawią kropkę nad „i”, wygrywając to spotkanie. Na pewno nie będzie to jednak dla nich łatwe, bo gospodarze są gotowi do walki.

POLSKIE DREWNO - FC WARSAW WILANÓW (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Polskie Drewno w tym spotkaniu stoczy prawdziwą bitwę o miejsce numer 6 w ligowej tabeli. Co prawda nie premiujemy awansem do Turnieju miejsca szóstego, ale na pewno lepiej być szóstym, niż siódmym w ligowej tabeli. Ich rywale, to świetnie ostatnio grający zespół z Wilanowa, który w ostatnim czasie wykaraskał się ze strefy spadkowej, a potem zdobył tyle punktów, że jest pewny utrzymania. Zawodnicy drużyny gospodarzy walczą przede wszystkim o honor w tym spotkaniu i poprawieniu sobie humorów po porażce sprzed tygodnia. Tymczasem goście mogą przedłużyć passę zwycięstw do 5 z rzędu, więc jesteśmy ciekawi, czy im się to uda.

FFK OLDBOYS II - AWANTURA WARSZAWA II (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 1)

Bardzo ciekawe spotkanie o 4 miejsce w tabeli stoczą ze sobą FFK Oldboys II i Awantura II Warszawa. Awanturnicy jeszcze w poprzedniej kolejce mogli mieć nadzieje na medale, ale niestety przegrana spowodowała, że drużyna gości znalazła się na 5 miejscu w tabeli i już nie gra o nic więcej, niż miejsce tuż za podium. Forma FFK II z kolei wygląda bardzo słabo, bo z zespołu, który mógł mieć nadzieje na medal, stał się zespołem, który musi walczyć ze wszystkich sił o to, żeby przełamać swoją passę samych przegranych w ostatnich meczach. Liczymy, że oba zespoły staną na wysokości zadania, ale to drużyna gości będzie faworytem w tym spotkaniu, bo Awantura II gra zdecydowanie lepiej w tej rundzie.

WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU II - WÓLCZAŃSKIE SMOKI (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Pojedynek dwóch najsłabszych drużyn w ligowej tabeli, które jednak dzieli przepaść, jeżeli chodzi o zdobycz punktową. Zespół rezerw Więcej Sprzętu niż Talentu w tym sezonie wygrał tylko jedno spotkanie, ale dzięki walkowerom ich zdobycz punktowa została pomniejszona o 2 punkty. Z jednym punktem w tabeli zajmują ostatnią pozycję, tuż za plecami Wólczańskich Smoków, którzy jednak wygrali 5 spotkań i mają 14 punktów na swoim koncie. W tym spotkaniu spodziewamy się, że WS przedłużą swoją passę z zeszłego tygodnia i wygrają kolejne spotkanie z rzędu. Wydaje nam się, że mimo trudnych przeżyć w tej rundzie, Wólczańskie Smoki się pozbierały i są w lepszej dyspozycji od rywali.

11 LIGA

 

VIKERSONN - POGROMCY POPRZECZEK (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

Mecz Vikersonna z Pogromcami będzie miał olbrzymie znaczenie pod kątem ostatecznego układu tabeli. Gospodarze grają o to, żeby ewentualnie postraszyć jeszcze trochę Torpedo i być może zdobyć nawet srebrne medale w tym sezonie. Z kolei Pogromcy mają przed sobą bój o utrzymanie. Wiemy, że Pogromcy zrobili ogromny postęp w ostatnim czasie i ich gra w tym sezonie wyglądała jeszcze lepiej niż w poprzednich. Pamiętamy jednak, że gospodarze mają wybitny patent na zawodników Tomka Mazurka, gdyż w dotychczasowych spotkaniach za każdym razem byli górą. Wydaje nam się, że walka między tymi drużynami będzie zacięta, ale to Vikersonn wyjdzie z niej zwycięsko.

KOMETA WARSZAWA - VISTULA VARSOVIA (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

Ta zapowiedź nie musi być zbyt obszerna, bo w ostatnim meczu sezonu mistrz 11 ligi zmierzy się z Vistulą Varsovia, czyli zespołem, który w tym sezonie zajmie prawdopodobnie ostatnie miejsce w tabeli. Zespół Komety wygrał 11 ligę i z całą pewnością w przyszłym sezonie zagra dużo wyżej. Chłopakom nie udało się jednak spełnić celu i przed tygodniem ponieśli pierwszą porażkę, przez co wypadli z elitarnego grona drużyn niepokonanych. Tymczasem Wiślanie z całą pewnością postarają się zakończyć w dobry sposób sezon i na pewno postawią się przeciwnikom najlepiej jak potrafią. Przewidujemy jednak, że to Kometa będzie lepsza w tym spotkaniu.

GREEN TEAM - PIWO PO MECZU FC (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

Dość ciekawie zapowiada się rywalizacja Zielonych z Piwoszami. Zespół Green Teamu w zeszłym tygodniu wygrał swoje spotkanie i uciekł ze strefy spadkowej. Żeby być jednak pewnym utrzymania, gospodarze muszą pokonać Piwo po Meczu i zdobyć 3 punkty w tym starciu. Piwo po Meczu może mieć trochę żalu do siebie, bo pierwsza runda wybitnie nie poszła po ich myśli, ale forma w rundzie rewanżowej udowodniła, że drużyna gości ma potencjał dużo wyższy i po zaadoptowaniu się do warunków Ligi Fanów, mogą stanowić ogromną wartość dodaną. Nic dziwnego, że nasz typ leci w stronę gości, bo uważamy, że Piwosze w mocnym składzie prezentują poziom z wyższej ligi niż 11.

ORŁY ZABRANIECKA - DYNAMO WOŁOMIN (NASZ TYP 2, TYP DANIELA 2)

W ostatniej kolejce zmierzą się ze sobą drużyny z dwóch różnych połówek tabeli. Gospodarze w tym sezonie są już pogodzeni ze spadkiem, a na pewno jedną z przyczyn były częste problemy z frekwencją. Kilka walkowerów i niestety Orły Zabraniecka żegnają się z 11 ligą. Tymczasem Dynamo Wołomin swój debiutancki sezon w Lidze Fanów może zaliczyć do udanych. Goście cały czas mają nadzieję na podium, ale wiadomo, że te szanse są niewielkie, bo to Vikersonn rozdaje karty. W naszych oczach faworytami są młodzi zawodnicy z Wołomina, ponieważ Dynamo w tym sezonie udowodniło nam już niejednokrotnie, że potencjał mają ogromny i przede wszystkim, potrafią bardzo dobrze grać w piłkę, a frekwencja nie jest u nich problemem.

FC TORPEDO - OLD BOYS DERBY III (NASZ TYP 1, TYP DANIELA 1)

W ostatniej kolejce wicelider tabeli zagra z zespołem, który nie gra już o nic, bo OldBoys Derby III nie ma szans ani na medale, ani na Puchar Ligi Fanów, ani również na spadek. Nie oznacza to jednak, że Torpedo będzie miało spacerek z drużyną gości. Wiadomo, że gospodarze walczą o srebrne medale w korespondencyjnym pojedynku z Vikersonnem, ale ten mecz musi być przez nich wygrany, żeby srebrne medale były pewne. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy po wygranej z Kometą, zawodnicy Andrzeja Barana będą grali jak natchnieni i zobaczymy jednostronne widowisko, czy też to gracze z osiedla Derby zaskoczą rywali i pokonają wicelidera. Uważamy, że to drużyna gospodarzy wygra to spotkanie, bo ma zdecydowanie więcej atutów w ofensywie.

12 LIGA

 

GENTELMAN WARSAW TEAM – FC CHOSZCZÓWKA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

 W 12 lidze znamy już rozstrzygnięcia jeżeli chodzi o podium. Zarówno Gentelman Warsaw Team jak i Choszczówka niestety nie założą medali na szyi, ale wszystko jeszcze przed tymi drużynami. Na pewno w kolejnym sezonie, grając z ekipami zbliżonymi do swojego poziomu, włączą się już do walki o najwyższe cele. Wydawało się że FC Choszczówka powalczy o podium, ale mimo że naprawdę ich gra wyglądała przyzwoicie, to ostatecznie jednak czegoś zabrakło. W ostatni weekend w naszych rozgrywkach teoretycznie powinni być faworytami i będą chcieli zwycięstwem zakończyć rywalizację w tym sezonie. Gospodarze,  chociaż nieco odstają poziomem od reszty ekip, to grają ambitnie i pierwsze efekty są widoczne. Niska przegrana z Mitotito pokazuje, że jeżeli w kolejnym sezonie zagrają z drużynami o podobnym poziomie to wyniki będą zdecydowanie lepsze. My jednak coś czujemy, że Gentelmani mogą coś ugrać już w tej kolejce. Zaryzykujemy i postawimy na ich zwycięstwo, ale choćby punkt byłby dla nich  nagrodą za wysiłek pozostawiony na boisku tej wiosny.

FC ŁAZARSKI- GEORGIA TEAM ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Rozgrywki w 12 lidze zdominowała drużyna FC Łazarski. Śmiało mogliby grać o kilka klas wyżej i w przyszłym sezonie będziemy chcieli przesunąć ich na szczebel, w którym poczuliby prawdziwą rywalizację. Z kolei Gruzini dopiero się rozkręcają. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że nie grali ze sobą 5 lat i teraz chcą się odbudować i pokazać swój prawdziwy potencjał. Niewątpliwie wysokie umiejętności mają bracia Gabritchidze, którzy decydują o sile ofensywnej drużyny. Mamy nadzieję, że goście w pełni się zmobilizują i postarają się zagrać na maksimum swoich możliwości. Łazarski jeszcze punktów nie stracił i patrząc na to, jak dobry ma skład, to na niespodziankę raczej się nie zanosi. Emocji mamy nadzieję nie zabraknie, a smaczku tej rywalizacji doda starcie dwóch najlepszych napastników Giorgiego Gabritchidze i Atahana Subutaya. Postawimy na gospodarzy licząc, że Gruzini pokażą, że są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie.

FC MITOTITO- GANG ZACISZE ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Druga siła 12 ligi będzie podejmowała ekipę, która w naszej ocenie nie pokazała swojego prawdziwego oblicza. Gang Zacisze początek miał obiecujący i nawet jak przegrywał, to po walce. Niestety ostatnio chyba chłopaki bardziej niż z formą piłkarką walczą z organizacją. Mamy nadzieję, że będą umieli się zmobilizować i powalczą w ostatnim spotkaniu o zwycięstwo. Nie będzie to jednak proste, bo mamy wrażenie, że gospodarze dopiero się rozkręcają i chociażby ostatni mecz z Georgia Team pokazał, że potrafią już pozytywnie reagować na sytuacje na boisku. Michał Czarnowski buduje team, który ma walczyć w kolejnym sezonie o najwyższe cele.  W lidze jednorundowej ma już srebrne medale i będzie chciał w ten weekend potwierdzić, że jest ekipą z dużym potencjałem. My stawiamy na gospodarzy licząc, że goście pokażą charakter i postawią faworytowi wysoko poprzeczkę.

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2022-06-10
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
3   TUR Ochota 18 33 10 5
9   Mixamator 18 15 4 11
6   AnonyMMous! 18 25 8 9
4   East Wind 18 29 9 7
5   FC Kebavita 18 28 8 6
10   Narodowe Śródmieście 18 3 1 17
8   Contra 18 15 5 13
7   FC Impuls UA 18 23 7 9
1   FC Gorlicka 18 46 15 2
2   In Plus & Pojemna Halina 18 44 14 2
Social Media
Reklama