NAJLEPSZA SZÓSTKA - 7.KOLEJKA

Przedstawiamy najlepszych z najlepszych w ramach 7 kolejki Ligi Fanów! Byli najszybsi, niesamowici, bezbłędni, byli po prostu bezkonkurencyjni Przed wami TOP 6 minionego weekendu i wybór najbardziej wartościowych graczy na każdym poziomie zaawansowania. Szczegóły naszej decyzji wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego to właśnie ci zawodnicy zostali wybrani do MVP znajdziecie w poniższym artykule. Zapraszamy do cotygodniowej analizy! 

EKSTRAKLASA

MAKSYMILIAN KOT – FC GORLICKA
W meczu z Turem cała drużyna Gorlickiej zagrała znakomite zawody, zaś szczególnie w drugiej połowie widać było dominację ekipy Daniela Gello. Nam szczególnie podobała się gra Maksimiliana Kota, który w roli skrzydłowego świetnie spisywał się zarówno w defensywie jak i ofensywie. Gdy była taka potrzeba to znakomicie nakręcał ataki, dogrywając piłkę do napastników. W drugiej połowie to jego przechwyty i dwa trafienia dały prowadzenie i spokój w grze. Znakomity w destrukcji. Pokazał, że świetnie przewiduje zamiary przeciwników i kilka razy potrafił nie tylko odebrać piłkę obrońcom, ale także dzięki dobremu ustawieniu rozbijał groźne ataki rywali. Niezła technika, szybkość i precyzja to atuty tego zawodnika. Bramki które zdobywał nie były po mocnych strzałach, a raczej precyzyjnych uderzeniach, co tylko potwierdza inteligencję boiskową Maksymiliana. Zdecydowanie zarówno on jak i Gorlicka pokazują, że w tym sezonie są niezwykle mocni i udowodnili to w kolejnym spotkaniu tej jesieni.


1 LIGA

LEONID ISAYENIA – FC ALMAZ
Bramkarz Almazu w meczu na szczycie z Cleopartnerem zagrał kapitalne zawody. W pierwszej połowie zachował czyste konto i kilka razy znakomicie interweniował, przez co jego zespół miał duży komfort wiedząc, że ma między słupkami zawodnika w znakomitej formie. W drugiej połowie ponownie miał kilka interwencji na najwyższym poziomie i mimo, że dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki, to ostatecznie udało się utrzymać korzystny wynik dla swojej ekipy. Świetnie grał na przedpolu i gdy była taka potrzeba, to potrafił skutecznie zagrać długie podanie. Z reguły jego koledzy dostawali piłkę na tyle precyzyjną, że mogli kreować akcje ofensywne. W końcówce spotkania wykazał się nie lada refleksem i wybronił stuprocentowe sytuacje dla rywali. Dobre warunki fizyczne, gibkość i znakomita umiejętność przewidywania, to tylko niektóre atuty Leonida. Według nas był to główny bohater tego starcia i mamy nadzieję, że będzie miał jeszcze nieraz możliwość pokazania swoich dużych umiejętności.

 

2 LIGA

KACPER DOMAŃSKI  WARSZAWSKA FERAJNA
Taki kapitan to skarb! Kacper Domański zapracował sobie na miano MVP postawą na boisku, ale też po raz kolejny należy podkreślić, że jego poza boiskowe cechy i zachowanie sprawiają, że jest tak ważną postacią i autorytetem dla graczy Warszawskiej Ferajny. W 7. kolejce zabłysnął trzema pięknymi trafieniami i efektowną asystą. Napastnik ten robił dużą różnicę za każdym razem, kiedy pojawiał się na placu gry. Wyróżniał się doświadczeniem i spokojem, czego najlepszym przykładem było umiejętne zastawianie się, gra "na ścianę" i przytrzymywanie piłki, gdy było to potrzebne. Sprawiał dużo kłopotu obrońcom, którzy w żaden sposób nie byli w stanie wytrącić go z równowagi (w przenośni i dosłownie). Kapitana Ferajny należy pochwalić za trzymanie nerwów na wodzy i zachęcanie kolegów z zespołu do gry zgodnie z przepisami i w duchu fair-play.


3 LIGA

ARTIOM PASTUSHYK  FC BALLERS
W miniony weekend ekipa FC Ballers rozgromiła Fuszerkę aż 10:0! Jednym z głównych autorów tego imponującego triumfu był kapitan Ballersów, czyli Artiom Pastushyk. Jak na lidera przystało, świetnie poustawiał swoich zawodników w obronie, przez co przeciwnicy nie mieli zbyt dużo okazji do oddawania strzałów, ale i inne formacje pod wodzą Artioma spisywały się niezwykle skutecznie. Sam kapitan chętnie podłączał się do akcji ofensywnych i aż pięciokrotnie wypracował kolegom sytuacje bramkowe, do tego sam dwukrotnie pokonał bramkarza przeciwników. Poza umiejętnościami taktycznymi Artiom znany jest z niesamowitego zaangażowania w grę i w każdym spotkaniu jest solidnym filarem swojego zespołu. Sądzimy, że mimo słabszej dyspozycji Ballersów na początku tego sezonu Artiom jest osobą, która zainspiruje swój zespół do kontynuowania świetnej dyspozycji z ostatniego spotkania. Przed jego zespołem jeszcze dwa spotkania i jeżeli Ballersi zagrają na podobnym poziomie co z Fuszerką, to jest szansa na przesunięcie się w górę tabeli. Wiemy, że Artiom wierzy w swój zespół i zmobilizuje odpowiednio swoich zawodników do walki, bo jak pokazał ostatni mecz, ta ekipa ma spore możliwości.


4 LIGA

KRZYSZTOF KULIBSKI  LTM WARSAW 
Przybył na mecz w ostatniej chwili, jak sam stwierdził, był "bez formy" i od początku spotkania nie mógł złapać właściwego rytmu. Kiedy jednak skupił się w 100% na grze i nie dawał się sprowokować, zobaczyliśmy oblicze prawdziwego "Kuli", czyli technikę, wizję i atletyzm godne lidera zespołu. Rywal stawiał bardzo trudne warunki, jednak dzięki świetnej dyspozycji i walce Krzyśka wynik cały czas był na styku. Jego postawa w całym spotkaniu była absolutnie kluczowa, a najlepszym na to dowodem niech będzie fakt, że brał udział przy wszystkich trafieniach swojego zespołu, notując dwa trafienia oraz aż pięć asyst. Wisienką na torcie było trafienie, które zdecydowało o losach spotkania i komplecie punktów dla LTM-u. W ostatniej akcji meczu Krzysiek podszedł do rzutu wolnego, przymierzył i posłał piłkę obok muru, pakując ją w samo okienko bramki rywala. Trafienie niesamowite, a do tego na wagę zwycięstwa! "Kula" nie bał się wziąć losów starcia na swoje barki, zatem tytuł MVP bezdyskusyjny!


5 LIGA

ROBERT ZAJĄC  MUNJA 
W piątej lidze w naszej ocenie najlepiej zaprezentował się Robert. W starciu z Tornado Squad był autorem dwóch pierwszych bramek, które w dużej mierze ustawiły to spotkanie. Jednak te trafienia to był tylko dodatek do jego występu. Zawodnik Munji pracował przez całe spotkanie na całej długości i szerokości boiska zostawiając sporo sił na placu. W środku pola zaliczył kilka ważnych odbiorów, które powstrzymywały ataki Tornado. Potrafił się bardzo dobrze ustawić, by w odpowiednim momencie zaatakować rywala i zabrać mu piłkę. Zdecydowanie, umiejętność czytania gry przeciwnika była tego dnia u niego na najwyższym poziomie. To tego oprócz walorów defensywnych, wspomagał on swoich kolegów w ofensywie, stanowiąc spore zagrożenie pod bramką oponentów. W naszej ocenie to był chyba najlepszy mecz Roberta w tym sezonie w barwach Munji, która odradza się po początkowym kryzysie. Liczymy na to, że Robert utrzyma formę w dwóch ostatnich kolejkach i pomoże swojemu zespołowi podskoczyć jeszcze w tabeli.


6 LIGA

KONRAD KONIK  MIEJSKIE ZIEMNIACZKI
Konrad Konik, występujący w Miejskich Ziemniaczkach, w meczu z liderem szóstej ligi miał bardzo duży udział w wygranej swojego zespołu. W pierwszej połowie znakomicie czytał i rozbijał ataki rywali, by chwilę przed końcem pierwszej połowy przejąć rolę lidera i wziąć ciężar wyniku na swoje barki. Podszedł do rzutu karnego, którego pewnie wykorzystał i dał remis do przerwy swojej ekipie. Po zmianie stron doskonale podłączał się w akcje ofensywne i znakomicie kreował grę. Stwarzał wyśmienite okazje dla swoich kolegów, a Ci tego dnia byli równie skuteczni. Jego dynamika oraz regularne przyspieszanie akcji po odbiorze piłki doprowadziły do sytuacji, w której Miejskie Ziemniaczki potrafiły trzema podaniami stworzyć akcje podbramkowe, na które przeciwnicy nie potrafili znaleźć sposobu. Mecz zakończył z bardzo przyzwoitymi statystykami. Cztery bramki, oraz trzy asysty pokazują jak dobrze był tego dnia dysponowany. I mimo to, że rywale docenili kogoś innego jako najlepszego zawodnika meczu, tak wydaje nam się, że to właśnie Konrad Konik zasłużył na tytuł MVP.


7 LIGA

LEONARDO GRUCZA – WIECZNIE DRUDZY
Coraz częściej w naszym zestawieniu w tym sezonie pojawiają się bramkarze i w siódmej lidze nasz wybór padł na zawodnika grającego właśnie na tej pozycji. W tym tygodniu sztuka ta udała się golkiperowi Wiecznie Drugich. Mowa o Leonardzie Gruczy, który swoją niedzielną dyspozycją zachwycił organizatorów, oraz zawodników drużyny przeciwnej, zasłużenie zgarniając przy tym tytuł gracza meczu. W całym spotkaniu puścił cztery bramki, ale liczba sytuacji, które wybronił, była co najmniej kilka razy większa. Jego znakomity refleks, szczególnie w drugiej odsłonie, niesamowite parady i szybkie wznawianie gry miały decydujący wpływ na przebieg i charakter rywalizacji. Trzeba przyznać, że ma znakomite warunki fizyczne, a do tego zachowuje niezwykłą elastyczność i gibkość, a jego czas reakcji na boiskowe wydarzenia budzi zachwyt. Zdecydowanie mocny punkt Wiecznie Drugich i jeżeli jego zespół zagra dobrze w ostatnich kolejkach na jesieni, to jest szansa na zbliżenie się do czołówki ligowej tabeli.

 

8 LIGA

JAKUB RUDNIK  A.D.S. SCORPION'S
W 8 lidze postanowiliśmy docenić występ Jakuba Rudnika. Bramkarz Scorpionsów zaliczył bardzo dobre zawody i swoimi interwencjami walnie przyczynił się do wygranej nad Elitarnymi Gocław. Zaliczył, wydaje się, kluczową interwencję w pierwszej połowie, kiedy obronił rzut karny przy stanie 0:0. Gdyby to Elitarni objęli prowadzenie, mecz mógłby się potoczyć w zupełnie innym kierunku. W drugiej części również wybronił wszystkie strzały, które leciały w światło jego bramki, zachowując przez pełne 50 minut czyste konto, co jak na bramkarza w lidze szóstek jest dość sporym wyczynem. Jakub tego dnia dawał swojej drużynie spokój w tyłach, bardzo dobrze czytał grę, umiejętnie się ustawiał, co pozwalało mu na skuteczne interwencje. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że Scorpionsi wygrali z ówczesnym liderem, w dodatku niepokonanym, postanowiliśmy, by mianem MVP nagrodzić właśnie bramkarza tej drużyny.

 

9 LIGA

NAZAR FIIALKOVSKYI – LEGION
Niewątpliwym bohaterem spotkania Shot DJ z Legionem był zawodnik gości Nazar Fiialkovskyi. W bardzo zaciętym meczu, w którym przez większość czasu jego zespół był zmuszony do odrabiania strat, to właśnie on wziął sprawy w swoje ręce i potrafił odmienić losy spotkania. Bardzo pewnie wykonywał stałe fragmenty gry, po których zdobył dwie bramki. Kolejne trafienia zaliczył bardzo przytomnie kończąc akcje swojej drużyny. Finalnie jego cztery bramki, a także jedna asysta, mocno przyczyniły się do końcowego triumfu jego drużyny. Jego bardzo dobra dyspozycja strzelecka została przez nas zauważona i dlatego postanowiliśmy w tej kolejce wyróżnić tego gracza. Legion obecnie zajmuje miejsce na podium i z taką formą Nazara jesteśmy pewni, że ta drużyna będzie się liczyła w walce o medale w tym sezonie.

 

10 LIGA

MICHAŁ RZECZKOWSKI – BOROWIKI II
Na tym poziomie rozgrywkowym jako najlepszego zawodnika 7 kolejki postanowiliśmy wybrać Michała Rzeczkowskiego z zespołu Borowiki II. Nasz dzisiejszy bohater był inicjatorem większości akcji ofensywnych swojego zespołu i jego podania były kluczowe dla losów spotkania. Wiemy, że sytuacja w tabeli Borowików nie jest łatwa i tym bardziej potrzebują oni zawodnika, który da impuls do lepszej gry i odrabiania strat do zespołów z górnej części tabeli. Michał imponował spokojem oraz przeglądem pola, dzięki czemu na swoim koncie zanotował cztery asysty. Podania te zagwarantowały jemu i jego kolegom bardzo cenne trzy punkty, dzięki którym jego zespół wydostał się ze strefy spadkowej. Liczymy, że zawodnik ten jeszcze w tym roku nie raz zademonstruje swoje nietuzinkowe umiejętności piłkarskie na naszych boiskach..

 

11 LIGA

MICHAŁ GETKA  ORŁY ZABRANIECKA
W starciu z ekipą Piwo Po Meczu to właśnie Michał był zawodnikiem, który wykreował zwycięstwo swojej drużyny. Miał swój udział we wszystkich golach jakie zdobyła jego ekipa. Strzelił cztery bramki, i zaliczył dwie asysty. Szczególnie aktywny był w drugiej części spotkania, gdzie jego akcje i bramki dały komfort w grze i pozwoliły kontrolować wynik meczu. Michał charakteryzuje się dobrym przygotowaniem kondycyjnym i motorycznym. Całe spotkanie był niezwykle aktywny. Szukał gry na małej przestrzeni z kolegami i potrafił znakomicie przewidywać zamiary przeciwników. Niezwykle waleczny i nieustępliwy. Widać, że ma zadatki na lidera swojej ekipy i mamy nadzieję, że w kolejnych meczach potwierdzi równie wysoką formę. Wiemy, że Orły po tym zwycięstwie dobili do czołówki ligowej tabeli i jeżeli Michał w kolejnych spotkaniach nadal będzie skuteczny, to jest szansa na kolejne zwycięstwa i podium na koniec rundy jesiennej.

 

A PONIŻEJ ZNAJDZIECIE GRAFIKI Z WSZYSTKIMI UCZESTNIKAMI TOP 6!

 

 

 

 

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2021-11-17
Galeria - NAJLEPSZA SZÓSTKA - 7.KOLEJKA
Facebook
Tabela
Liga :
Poz Zespół M Pkt. Z P
4   TUR Ochota 9 15 5 4
9   Mixamator 9 7 2 6
6   AnonyMMous! 9 12 4 5
5   East Wind 9 13 4 4
3   FC Kebavita 9 17 5 2
10   Narodowe Śródmieście 9 3 1 8
8   Contra 9 9 3 6
7   FC Impuls UA 9 10 3 5
1   FC Gorlicka 9 24 8 1
2   In Plus & Pojemna Halina 9 22 7 1
Social Media
Reklama


609 021 030
kontakt@ligafanow.pl
www.ligafanow.pl