Wczytuję...

LEGIA ENERGY DRINK!

Przedstawiamy Wam naszego nowego partnera – dystrybutora energetyków LFC! Sprawdź szczegóły współpracy.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LEGIA ENERGY DRINK!
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

PLUSY I MINUSY SEZONU 2016/2017

17
Lip

Chociaż o Lidze Fanów chcielibyśmy myśleć w samych superlatywach, to wiemy, że nie zawsze wszystko wygląda różowo. Co – naszym zdaniem – można zapisać na plus, a co na minus za miniony sezon? Kto nas rozczarował, a czyją postawę chcielibyśmy pochwalić szczególnie? Zapraszamy do kolejnego podsumowania zakończonego sezonu.

PLUSY I MINUSY SEZONU 2016/2017

Zaczynamy od plusów. Kolejność jest przypadkowa i oczywiście tych dobrych rzeczy było zdecydowanie więcej, lecz podobnie jak w przypadku minusów, zdecydowaliśmy się napisać o czterech.

REKORD FREKWENCYJNY

W poprzednim sezonie do zmagań przystąpiło aż 60 ekip! Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie rozgrywkami może być tak duże, co nie oznacza, że nie byliśmy na to przygotowani. Tym razem celujemy w podobną liczbę, chociaż już w tym momencie mamy 15 nowych zgłoszeń! Może więc uda się zbudować siódmy poziom?

PROMIL MOKOTÓW

Przed sezonem z zespołu odeszli bracia Komorowscy, a do tego na inaugurację drużyna z Mokotowa przegrała aż 2:10 z TURem Ochota. Wszyscy skazywali ich na spadek, tymczasem ogromna determinacja i przemyślane transfery (Bartek Kowalski, Michał Gąska) spowodowały, że Promil wyszarpał brązowe medale! A to wszystko kosztem Moczymord, Tiki Taki, Cosa Nostry, czy Grochowa.

REORGANIZACJA ROZGRYWEK

Pomysł z podziałem drużyn ze względu na ich możliwości, zakwitł nam w głowie jakiś czas temu. Długo się do tego przymierzaliśmy, nie brakowało negatywnych opinii, jednak efekt zadowolił chyba każdego. Nie było meczów o pietruszkę, a na wielu poziomach walka o poszczególne lokaty trwała do ostatniego meczu ostatniej kolejki. Kierunek okazał się więc słuszny, co potwierdziło, że czasem warto warto podjąć odważną decyzję.

0,7 DO PRZERWY

Podopieczni Kuby Polniaka mieli arcy-trudny sezon. Porażka goniła porażkę i wydawało się, że chłopaki mogą pobić kilka negatywnych rekordów Ligi Fanów. Ale oni nie poddawali się i praktycznie w jednym z ostatnich podejść, wreszcie zaliczyli upragnione zwycięstwo. Od września taki obrazek powinien być częstszy, bo zagrają w czwartej lidze, gdzie o sukcesy będzie im na pewno zdecydowanie łatwiej.

 

A co zaliczyliśmy do minusów? Komu należą się cierpkie słowa za poprzednią edycję?

FC NATOLIN

Dawno nie doświadczyliśmy sytuacji, w której obrońca tytułu odgrywałby w zmaganiach tak marginalną rolę. Do tego po kilku przegranych meczach, chłopaki zupełnie zgubili motywację do gry i chociaż kilka razy obiecywali nam, że walkowery się nie powtórzą, to co tydzień oglądaliśmy identyczny obrazek. Jesteśmy totalnie rozczarowani postawą Natolina i słowo WSTYD samo ciśnie się na usta.

FC MAJESZCZAKI

Drużyna Mateusza Włudarskiego dostała od nas kilka szans. Gdy przed startem zmagań sugerowaliśmy, że Ekstraklasa może ich przerosnąć, lecz nie przyjmowali tego do wiadomości. Gdy po rundzie jesiennej zamykali stawkę królewskiej dywizji, zaproponowaliśmy im powrót do pierwszej ligi. Propozycję przyjęli z entuzjazmem, po czym... nie przyjeżdżali na mecze. Dziś po Majeszczakach zostało już tylko wspomnienie.

MARYSIN WAWERSKI

Gdy dwa lata temu Marysin przystępował do Ligi Fanów, sądziliśmy, że mamy zespół na lata. Wysoki poziom sportowy, bardzo szeroka kadra, świetne wyniki – niczego tutaj nie brakowało. Niestety – bańka prysła bardzo szybko, bo po słabej rundzie jesiennej, zespół wywiesił białą flagę i odpuścił rywalizację. Nie tak to miało wyglądać, bo plany były na lata, a skończyło się tylko na słowach.

PROBLEMY Z BOISKIEM

Pewnie niewiele osób wie, iż niewiele brakowało, by ostatni sezon w ogóle nie doszedł do skutku. Ze względu na hałas jaki generują zawodnicy Ligi Fanów, weto w temacie rozgrywania meczów na Estadio de Grenady postawili mieszkańcy sąsiadującej z boiskiem wspólnoty mieszkaniowej. Musieliśmy zmierzyć się być może z najtrudniejszym przeciwnikiem w naszej dotychczasowej przygodzie z organizacją Ligi Fanów i wszystkie scenariusze były możliwe. Ostatecznie stanęło na naszym, ale pod wieloma warunkami, które pod uwagę musicie brać przede wszystkim Wy. Jak najmniej krzyków, przekleństw, papierosów w niedozwolonych miejscach czy picia alkoholu. Jesteśmy na cenzurowanym, więc każdy fałszywy ruch może nas naprawdę drogo kosztować...

Nasz cykl „plusy i minusy" pojawi się też w przyszłym sezonie, prawdopodobnie co kolejkę. A to oznacza, że musicie być czujni, bo o ile przyjemnie będzie zostać „plusem", to nie ma wątpliwości, iż niektórzy z Was znajdą się też po drugiej stronie barykady. Cóż - każdy dostanie to, na co sobie zasłużył.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
2 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
1 1

II LIGA

Wybierz kolejkę:
4 0

III LIGA

Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
5 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi