reklama reklama
usuń na 24h reklama
menu ligowe
Archiwum
poziomy rozgrywek
aktualnośći
aktualnośći
Rozgrywki
Statystyki
Futbol.tv
turnieje
Wywiady
DECATHLON CUP
Galeria
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
13 Liga
14 Liga
15 Liga
16 Liga

2025-11-16 20:00

5

:

13

5 : 13

( 2 : 4 )
Wynik do przerwy
Stadion: Arena AWF
Poziom: 2 Liga
Kolejka 8 , 2025-11-16 20:00

Raport - Kolejka 8, 2025-11-16 20:00

To spotkanie miało potencjał, by na boisku wybuchły iskry. Bandziorsi to drużyna, która potrafi grać z najlepszymi, a Cyrkulatka jest jednym z najmocniejszych kolektywów w całej lidze. Jednak tym razem emocje zostały bardzo szybko utemperowane. Cyrkulatka przyjechała w wyjątkowo mocnym składzie, a ich gra wyglądała jak perfekcyjnie naoliwiona maszyna.

Różnicę było widać już od pierwszych minut. Bartłomiej Panas, wracający po kontuzji, od razu przypomniał, jaką jakość potrafi wnieść na boisko. Dynamika, timing, czucie przestrzeni - wszystko to sprawiało, że ofensywne akcje gości płynęły z niesamowitą lekkością. A przecież w tej drużynie każdy zawodnik wyróżnia się przygotowaniem fizycznym i techniką. W klasycznym stylu znakomicie współpracowali bracia Wieliczuk: Maciek podawał, a Marcin kończył, pokazując pełną zgodność i automatyzm, który można wypracować tylko latami wspólnej gry. Swoje dorzucił również Rząd, który jak zwykle był nie do zatrzymania w pojedynkach, a defensywa Cyrkulatki grała z taką pewnością, jakby wynik od początku był zapisany na ich korzyść.

Bandziorsi nie byli jednak tylko tłem. W ofensywie także pokazali kilka naprawdę jakościowych akcji, przede wszystkim piękną bramkę Macieja Kiełpsza, który huknął z dystansu w sposób, przy którym nawet rywale musieli kiwnąć głową z uznaniem. Do tego gospodarze dwukrotnie trafiali z rzutów wolnych, co tylko podkreśla, że po ich stronie nie brakowało piłkarskiej jakości. Problem w tym, że Cyrkulatka prezentowała o klasę wyższą dynamikę, szybciej podejmowała decyzje i skuteczniej finalizowała akcje. Z każdą minutą ich przewaga rosła, a Bandziorsi, mimo ambitnej gry, nie byli w stanie dotrzymać tempa.

Ostatecznie goście wygrali 13:5, potwierdzając, że są jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa. Po ośmiu kolejkach Cyrkulatkę czeka prawdopodobnie najważniejszy mecz sezonu, a więc starcie z Ternovitsíą. Z kolei Bandziorsi… cóż, aż trudno uwierzyć, że mają na koncie tylko 4 punkty. Potencjał jest, jakość jest, brakuje jedynie przełożenia tego na regularne wyniki.

Więcej informacji

Bramka
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
Data spotkania 2025-11-16 20:00
Boisko Arena AWF

Reklama