Raport - Kolejka 1, 2025-09-21 14:00
Spotkanie dwóch mocnych ukraińskich drużyn w 2. lidze przez długi czas trzymało w napięciu i dostarczyło sporo emocji. Pierwszy gol padł dopiero w 17. minucie – po rzucie rożnym na prowadzenie wyszli zawodnicy Ternovitsii. Chwilę później podwyższyli wynik trafieniem z rzutu karnego, ale tuż przed przerwą Wikingowie zmniejszyli stratę do jednej bramki, dając sobie nadzieję na drugą połowę.
Po przerwie gra stała się dużo bardziej fizyczna, z licznymi starciami i przerywaną akcją. Obie ekipy apelowały o więcej wzajemnego szacunku i koncentrację na grze, jednak nie obyło się bez ostrych spięć – żółte kartki obejrzeli Ivan Markovych oraz Mykhailo Foroshchuk. Na kolejnego gola kibice czekali aż 15 minut, aż ponownie do siatki trafili gospodarze.
Końcówka należała w pełni do Ternovitsii. W ostatnich minutach spotkania zdobyli aż cztery bramki, definitywnie rozstrzygając losy meczu. Dubletami popisali się Volodymyr Grabowski i Oleg Grabowski. Dla Ukrainian Vikings trafiali Aidyn Yessaly oraz Roman Ivanenko.
Choć końcowy rezultat może sugerować jednostronne widowisko, na boisku oglądaliśmy wyrównany pojedynek, w którym oba zespoły pokazały ambicję i charakter. Ternovitsia potwierdziła swoje wysokie aspiracje i może z optymizmem patrzeć na kolejne kolejki, a Ukrainian Vikings – mimo porażki – udowodnili, że będą groźnym rywalem dla każdego, ale potrzebują jeszcze czasu, by ta maszyna "ruszyła z kopyta".
Więcej informacji
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
| Data spotkania | 2025-09-21 14:00 |
|---|---|
| Boisko | Arena AWF |






