Raport - Kolejka 13, 2026-04-26 18:00
To spotkanie od pierwszych minut zapowiadało się na wyrównane i dokładnie takie było do samego końca. Obie drużyny postawiły na ofensywną grę, co przełożyło się na dużą liczbę sytuacji i otwarty, dynamiczny przebieg meczu. Wynik 3:3 do przerwy najlepiej oddaje charakter pierwszej połowy – żadna ze stron nie potrafiła przejąć pełnej kontroli, a inicjatywa przechodziła z jednej drużyny na drugą.
FC Łazarski imponował przede wszystkim konkretem w ofensywie. Kluczową postacią był Nurali Omarkul (nr 15), który zdobył dwie bramki, dobrze odnajdując się w polu karnym i wykorzystując swoje sytuacje. Równie ważny był Mykyta Harkavka, który dołożył gola i dwie asysty, będąc centralną postacią w budowaniu akcji ofensywnych gości. To właśnie ich współpraca sprawiała, że Łazarski regularnie stwarzał zagrożenie.
Gospodarze jednak nie pozostawali dłużni. Filip Motyczyński po raz kolejny potwierdził swoją rolę lidera ofensywy – bramka i asysta to tylko liczby, bo jego wpływ na grę był znacznie większy. Brał na siebie odpowiedzialność, napędzał akcje i dawał impuls drużynie w kluczowych momentach. Ogromną rolę odegrał również Michał Dryński, który wniósł do defensywy spokój i doświadczenie. Jego czytanie gry, przechwyty oraz umiejętność rozegrania od własnej połowy były fundamentem stabilności zespołu. Widać było jego boiskową dojrzałość, wynikającą z doświadczenia zdobytego w ekstraklasowym zespole Gladiatorzy Eternis.
Druga połowa była kontynuacją wyrównanej walki. Obie drużyny miały swoje okazje, jednak żadna nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4, który wydaje się sprawiedliwym rezultatem po bardzo otwartym i intensywnym spotkaniu.
Więcej informacji
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
| Data spotkania | 2026-04-26 18:00 |
|---|---|
| Boisko | Arena AWF |






