Raport - Kolejka 8, 2025-11-16 15:00
OChoć te dwie zasłużone stażem w Lidze Fanów ekipy znajdowały się na dwóch przeciwnych krańcach tabeli, to z przebiegu meczu absolutnie nie było widać tej punktowej przepaści. Przez długi czas nie padały bramki, choć wcale nie oznaczało to braku emocji. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, a goście świetnie odnajdywali się w grze na jeden kontakt, tworząc naprawdę sporo dogodnych sytuacji. Serię niecelnych strzałów lub uderzeń prosto w bramkarza przerwało dopiero precyzyjne trafienie Filipa Junowicza z prawej nogi w końcówce pierwszej połowy.
Po przerwie, niespodziewanie, choć w pełni zasłużenie, prowadzenie objęli reprezentanci Zielonych Latarni. Najpierw po akcji duetu Podgórski – Świpiarski, a następnie dzięki sprytnemu zachowaniu w polu karnym Adriana Rzepeckiego. Szybka gra kombinacyjna Mikstury w końcu zaczęła dawać efekty i po podaniu Patryka Zycha na 2:2 trafił Mateusz Pawlik.
Gospodarze, chcąc urwać punkty liderowi, nie zamierzali składać broni i dzięki indywidualnemu kunsztowi Mikołaja Wysockiego ponownie wyszli na prowadzenie. Nie trwało ono jednak długo, bo błyskawicznie odpowiedział Artur Zawadziński, uderzając przy słupku i znów wyrównując stan meczu.
Choć większość spotkania przebiegała w spokojnej atmosferze, to w pewnym momencie - w obliczu narastającej frustracji i braku akceptacji decyzji sędziowskich - arbiter ukarał żółtą kartką bramkarza Green Lantern, Jana Wysockiego. Mimo tego to gospodarze zdobyli gola na 4:3 i lider 6. ligi po raz kolejny musiał gonić wynik.
Jak się okazało, końcówka była kluczowa dla ostatecznego rezultatu. Mikstura zdobyła jeszcze trzy bramki i to ona dopisała sobie po tym zaciętym boju komplet punktów, zostawiając dzielnie walczących rywali w pokonanym polu.
Więcej informacji
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
| Data spotkania | 2025-11-16 15:00 |
|---|---|
| Boisko | Arena AWF |






