reklama reklama
usuń na 24h reklama
menu ligowe
Archiwum
poziomy rozgrywek
aktualnośći
aktualnośći
Rozgrywki
Statystyki
Futbol.tv
turnieje
Wywiady
DECATHLON CUP
Galeria
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
13 Liga
14 Liga
15 Liga
16 Liga

2025-09-28 15:00

2

:

7

2 : 7

( 0 : 1 )
Wynik do przerwy
Stadion: Arena AWF
Poziom: 15 Liga
Kolejka 2 , 2025-09-28 15:00

Raport - Kolejka 2, 2025-09-28 15:00

W ramach 2. kolejki 15. Ligi oglądaliśmy starcie ekip dobrze znających się z poprzedniego sezonu – Szeregu Homogenizowanego i Green Teamu. Obie drużyny rozpoczęły ligową kampanię od zwycięstw, więc nic dziwnego, że obie chciały podtrzymać dobrą passę. Początek meczu jednak zupełnie na to nie wskazywał – przez większość pierwszej połowy działo się niewiele.

Na pierwszego gola czekaliśmy aż do 20. minuty, gdy bezpańską piłkę przejął Grzegorz Świercz, zszedł na prawą nogę i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Chwilę później goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale kontratak „2 na 1” został w ostatniej chwili przerwany przez świetną interwencję Jakuba Gazdy. Szereg też miał swoją szansę – po faulu Marcina Rudnickiego w polu karnym gospodarze stanęli przed okazją wyrównania, lecz Kuba Stacewicz przegrał pojedynek z doświadczonym Sebastianem Durańskim. Na domiar złego kontuzji w jednej z interwencji doznał bramkarz Jan Wosiński, a jego obowiązki w drugiej połowie musieli dzielić Pietrzak i Myszór.

Paradoksalnie to zmobilizowało Szereg. Już pięć minut po wznowieniu gry, po podaniu Tomka Świeczki, Olek Ryszawa doprowadził do remisu 1:1. Niestety, były to „miłe złego początki”. Od tego momentu dominację przejęli Zieloni. Green Team bezlitośnie wykorzystywał stałe fragmenty i konstruował składne akcje, jak choćby przy drugim golu Łukasza Kuny. Kolejne trafienia dorzucili Jakubowski, Szkop, Walczak, Rudnicki i niezwykle aktywny Świercz, a przewaga gości rosła z każdą minutą. W końcówce honorowego gola dla Szeregu zdobył Adrian Zaras po efektownym rajdzie lewą stroną, ale ostatnie słowo należało do Green Teamu – dublet skompletował Waszczuk, ustalając wynik spotkania.

Ostatecznie Zieloni wygrali wysoko, a ich piorunujący bilans 23:2 po dwóch kolejkach pozwolił im wspiąć się na szczyt tabeli. Szereg natomiast musi przełknąć gorycz porażki i przygotować się na kolejne wyzwanie – starcie z Interem.

Więcej informacji

Bramka
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
Data spotkania 2025-09-28 15:00
Boisko Arena AWF

Reklama