reklama reklama
usuń na 24h reklama
menu ligowe
Archiwum
poziomy rozgrywek
aktualnośći
aktualnośći
Rozgrywki
Statystyki
Futbol.tv
turnieje
Wywiady
DECATHLON CUP
Galeria
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
13 Liga
14 Liga
15 Liga
16 Liga

2025-07-27 16:00

3

:

6

3 : 6

( 1 : 4 )
Wynik do przerwy
Stadion: Arena AWF
Poziom: 6 Liga
Kolejka 3 , 2025-07-27 16:00

Raport - Kolejka 3, 2025-07-27 16:00

W 6. lidze, po dwóch kolejkach, każda z drużyn miała na koncie po 3 punkty, co tylko podnosiło wagę tego spotkania. Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie – już na początku Semeniuk w kocim stylu wyciągnął piłkę z linii bramkowej po strzale Macieja Wojdy, a kilkadziesiąt sekund później Olimpik objął prowadzenie po uderzeniu z dystansu autorstwa Hordichuka.

Niestety dla Olimpiku, był to pierwszy i ostatni moment, gdy prowadzili w tym meczu. Od tego momentu inicjatywę przejęło Centrum i nie oddało jej już do końca. W pierwszej połowie dwukrotnie wykorzystali błędy bramkarza przy rozegraniu, zamieniając je na gole – najpierw Wojda, potem Bembas. Kolejne trafienia przyszły już po składnych akcjach. Najpierw Rogulski zatrzymał się tuż przed polem karnym, przyciągnął na siebie obrońców i – gdy wydawało się, że zwleka za długo – oddał techniczny strzał w róg bramki, kompletnie zaskakując golkipera. Ciołek dołożył kolejne trafienie po znakomitym przyjęciu długiego podania i pewnym wykończeniu słabszą nogą.

Nie można powiedzieć, że Centrum całkowicie zdominowało to spotkanie – gra była stosunkowo wyrównana – ale od momentu objęcia prowadzenia to oni w pełni kontrolowali przebieg meczu. Olimpik miał swoje szanse i niezłe fragmenty, natomiast brakowało konkretów: ofensywnego zacięcia, presji, czegoś, co mogłoby naprawdę zaniepokoić rywala.

Zamiast tego to Bembas w 28. minucie podwyższył prowadzenie Centrum, ostatecznie pogrzebując nadzieje Olimpika na odwrócenie losów meczu. Co prawda w 38. minucie Poliszczuk – do dwóch asyst dorzucił gola – i dał swojej drużynie odrobinę nadziei, ale wynik nie uległ już znaczącej zmianie. "Fioletowi" próbowali jeszcze odpowiedzieć, byli nieco aktywniejsi w końcówce, ale nie przełożyło się to na rezultat. Obie drużyny zdobyły jeszcze po golu w końcówce, ustalając wynik meczu na 3:6.

W tej lidze wciąż wszystko może się zdarzyć – tabela jest niezwykle wyrównana – ale na ten moment Centrum wygląda na zespół fajnie poukładany. Czy to przyczyni się do zdobycia medalu? Nie można tego wykluczyć.

Więcej informacji

Bramka
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
Data spotkania 2025-07-27 16:00
Boisko Arena AWF

Reklama