Raport - Kolejka 16, 2025-05-25 10:00
Mecz Cockpit Country z Turkmensami miał być dla gospodarzy formalnością, a dla gości ostatnią szansą na przedłużenie marzeń o Pucharze Ligi. Emocji jednak nie brakowało, bo mimo spokojnego początku, po 17 minutach worek z bramkami otworzył się na dobre.
Pierwszy gol padł przypadkowo – piłka odbiła się od Hofmana i wpadła do siatki. Od tego momentu gra nabrała tempa. Chwilę później Turayev popisał się świetną akcją indywidualną, po której wyrównał stan meczu, a niedługo potem Nodirbek dał prowadzenie Turkmensom. Cockpit odpowiedział błyskawicznie – najpierw Gorzkowski huknął pod poprzeczkę, a potem Hofman wykorzystał błąd rywali w polu karnym i do przerwy było 3:2 dla gospodarzy.
Po zmianie stron inicjatywa przeszła na stronę gości. Turayev ponownie doprowadził do remisu, a Bakhram w efektownym stylu przebiegł niemal całe boisko i trafił na 3:4 – bramkarz Cockpitu nie zdołał złapać piłki, która wpadła między jego rękami. Gospodarze jeszcze raz odpowiedzieli – Pociej głową wykorzystał wrzut z autu i zrobiło się 4:4. Końcówka jednak należała już wyraźnie do Turkmensów. Bakhram znów pokazał siłę fizyczną i skuteczność, osłaniając piłkę i trafiając w dolny róg. W ostatnich minutach, po sporym zamieszaniu w polu karnym, Gurbanov ustalił wynik na 4:6.
Turkmens wygrywają po zaciętym meczu i zachowują cień nadziei na utrzymanie.
Więcej informacji
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
| Data spotkania | 2025-05-25 10:00 |
|---|---|
| Boisko | Arena AWF |






