Raport - Kolejka 15, 2025-05-18 20:00
W niedzielny wieczór na Arenie AWF ekipa Sante podejmowała drużynę Saskiej Kępy. Patrząc na tabelę i ostatnie wyniki, zdecydowanym faworytem spotkania byli goście. Jednak znając charakter i doświadczenie Sante w Lidze Fanów, można było spodziewać się ciekawego i pełnego walki pojedynku.
Początek spotkania był wyrównany – obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje strzeleckie, ale brakowało im skuteczności. Na pierwszego gola czekaliśmy do 8 minuty. Wówczas Saska Kępa objęła prowadzenie po pechowej interwencji Łukasza Gawrońskiego, który przy rzucie wolnym niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, myląc bramkarza. Sante odpowiedziało błyskawicznie – już dwie minuty później doprowadzili do wyrównania. Goście rzucili się do ataku, dwukrotnie groźnie zagrażając bramce gospodarzy, lecz ofiarne interwencje defensywy Sante uchroniły ich przed stratą gola. Wkrótce potem to właśnie gospodarze wyszli na prowadzenie po składnej akcji duetu Kozłowski–Gawroński.
Końcówka pierwszej połowy była niezwykle intensywna. Mariusz Zgórzak dwukrotnie popisał się znakomitym przeglądem pola, notując asysty przy golach dających najpierw remis, a następnie prowadzenie drużynie z Saskiej Kępy. Ostatnie słowo w tej części gry należało jednak do Adama Lewandowskiego, który tuż przed gwizdkiem doprowadził do remisu 3:3.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. Już w pierwszych minutach piłka spadła pod nogi Korneliusza Troszczyńskiego, który strzałem z woleja zza pola karnego, przy długim słupku, ponownie wyprowadził Saską Kępę na prowadzenie. Od tego momentu gra gospodarzy się posypała, a goście wyczuli swoją szansę. W ciągu zaledwie dziesięciu minut zdobyli trzy kolejne bramki, wyprowadzając wynik na 3:7.
Sante próbowało jeszcze coś zmienić, ale jeśli już dochodziło do sytuacji, to bramkarz gości za każdym razem stawał na wysokości zadania. W ostatnich czterech minutach ekipa Korneliusza Troszczyńskiego dołożyła jeszcze trzy trafienia, pieczętując efektowne zwycięstwo 10:3 i awansując na trzecie miejsce w ligowej tabeli.
Więcej informacji
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
| Data spotkania | 2025-05-18 20:00 |
|---|---|
| Boisko | Arena AWF |






