Raport - Kolejka 11, 2023-04-02 11:00
Równo o godzinie 11:00 na arenie AWFu spotkały się dwie rywalizujące o czołowe miejsca drużyny drugiej ligi. Orlik Mokotów podejmował zespół Energii. Przed tą kolejką te ekipy zgromadziły na swoim koncie po 21 oczek i zajmowały odpowiednio drugą i trzecią lokatę. Mecz od początku spotkania stał na bardzo wysokim poziomie technicznym, oba zespoły miały w swoich składach zawodników, którzy indywidualnie mogli zmienić lost spotkania. Już w 3 minucie meczu na akcję wzdłuż linii bocznej zdecydował się Eryk Kopczyński, który mijając kilku zawodników posłał piłkę w pole karne. W jedenastce pierwszy dobiegł do niej Piotr Borowski i płaskim strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość Orlika Mokotów trwała raptem minutę, bo do remisu doprowadził Oleksandr Yakubiak i mieliśmy 1-1. Kolejne minuty spotkania to akcja zarówno pod jedną jak i drugą bramką, dobrze spisywali się bramkarze, często ratując swój zespół przed stratą bramki. Po wymianie szybkich dwóch ciosów oba zespoły nieco bardziej skupiły się na tym aby bramki nie stracić, nie angażując wszystkich w akcję pod świątynię rywala. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił i na przerwę schodziliśmy przy stanie 1-1. Po przerwie oba zespoły prezentowały się jeszcze lepiej niż w pierwszej odsłonie. Oglądaliśmy kawał futbolu a piłka wyprowadzana jak po sznurku wędrowała od nogi do nogi. Na pierwszego gola w drugiej połowie czekaliśmy do 37 minuty, kiedy to po jednej z akcji zaczepnych gospodarzy obrońca Energii fauluje przeciwnika w polu karnym. Sędzię słusznie dyktuje rzut karny i po strzale Krzysztofa Mamli Orlik prowadzi 2:1. Po stracie bramki Energia rzuciła się do odrabiania strat, niespełna dwie minuty później do remisu doprowadził Dymytro Stetsiuk i ponownie mieliśmy remis. Goście poszli za ciosem i za chwilę było już 2-3. Pięknym strzałem w same okienko popisał się Aidyn Yessaly. Kolejne kilka minut były decydujących dla losów spotkania, Orlikowi za sprawą Arkadiusza Urmanowskieg udaje się dość szybko doprowadzić do remisu, ale końcówka należała już do gości. Szybkie wznowienie ze środka, piłka rozegrana od tyłu i Energia w następnej akcji po stracie gola raz jeszcze obejmuje prowadzenie - strzelcem bramki Yakubiak. Mimo rozpaczliwych akcji do samego końca, doświadczona ekipa gości nie dała już sobie wydrzeć tego spotkania. Energia ostatecznie wygrywa z Orlikiem Mokotów 4:3 i tym samym rewanżuje się gospodarzom za porażkę w rundzie jesiennej. Zwycięstwo było tym bardziej cenne, gdyż przy korzystnych wynikach z innych boisk dało Energii prowadzenie na czele 2 ligi. Orlik Mokotów ze stratą 3 punktów zajmuje najniższe miejsce na podium i cały czas liczy się w grze o końcowy triumf.
Więcej informacji
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
| Data spotkania | 2023-04-02 11:00 |
|---|---|
| Boisko | Arena AWF |






