Raport - Kolejka 7, 2025-11-09 16:00
Na Arenie Grenady odbyło się starcie drużyn z dolnych rejonów tabeli – Warsaw Gunners FC podejmowali Tornado Squad. Oba zespoły zdawały sobie sprawę, jak ważne mogą być te punkty w kontekście walki o utrzymanie, dlatego zapowiadała się zacięta rywalizacja o każdą piłkę.
Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem pojawiły się problemy po stronie Tornado Squad, którzy przystąpili do meczu bez żadnej zmiany. Brak możliwości rotacji od początku oznaczał dla nich trudne 50 minut, ale mimo to rozpoczęli spotkanie z dużym zaangażowaniem i już w 5. minucie objęli prowadzenie. Tomek Wiśniewski znalazł się w odpowiednim miejscu i pewnym strzałem pokonał bramkarza Gunnersów. Radość gości nie trwała jednak długo. Już w kolejnej akcji odpowiedział kapitan gospodarzy Arkadiusz Trwoga, który doprowadził do wyrównania. Ten gol dodał pewności Warsaw Gunners, którzy zaczęli coraz mocniej naciskać. Wkrótce Tomasz Trojan odebrał piłkę rywalom w środku pola i błyskawicznie wypuścił Jana Jabłońskiego, a ten popisał się rajdem zakończonym precyzyjnym strzałem – 2:1 dla gospodarzy.
Z każdą minutą przewaga Gunnersów rosła, a zmęczeni zawodnicy Tornado coraz częściej ograniczali się do obrony i prób kontrataków. W końcówce pierwszej połowy gospodarze jeszcze dwukrotnie znaleźli drogę do siatki. Do przerwy Warsaw Gunners FC prowadzili 4:1 i w pełni kontrolowali przebieg gry.
Po zmianie stron tempo nieco spadło, ale nie zabrakło sytuacji bramkowych, a obaj bramkarze zaliczyli kilka udanych interwencji. Mimo to w końcówce gospodarze jeszcze dwukrotnie trafili do siatki – w odstępie zaledwie dwóch minut ustalili wynik meczu na 6:1.
Warsaw Gunners FC okazali się znacznie lepsi i dopisali do swojego dorobku niezwykle cenne trzy punkty. Choć nadal pozostają w strefie spadkowej, są już bardzo blisko, by się z niej wydostać. Tornado Squad natomiast znalazło się w głębokim kryzysie – to już ich piąta porażka z rzędu, a sytuacja w tabeli zaczyna wyglądać naprawdę dramatycznie.
Więcej informacji
Bramka stracona
Żółta kartka
Czerwona kartka
SuperStar
6 - kolejki
Asysta
MVP
Samobój
Przestrzelony karny
Kanadyjczyk
Niebieska Kartka
Rzut karny
Obrona karnego
Walkower
| Data spotkania | 2025-11-09 16:00 |
|---|---|
| Boisko | Arena Grenady |






