ZAPOWIEDZI MECZOWE! 8. KOLEJKA

.Nie mamy wątpliwości, że niektóre drużyny do tej kolejki będą przystępowały na przysłowiowych oparach. Sił coraz mniej, lecz wciąż trzeba się mobilizować, by albo nie wypaść z czołowej trójki, albo do niej dołączyć, albo postarać się opuścić zagrożone rejony. Zespoły mają różne cele, ale jesteśmy pewni, że nikomu nie zabraknie najważniejszego – WOLI ZWYCIĘSTWA. Pora więc byście się dowiedzieli, jakie jest nasze zdanie w temacie Waszych meczów. Czas na zapowiedź 8 kolejki Ligi Fanów! Zapraszamy na tradycyjną, cotygodniową analizę kolejki, którą wraz z nami typuje Michał Izydorczyk z drużyny Piwo Po Meczu FC! 

EKSTRAKLASA

 

NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE – TUR OCHOTA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2 )
Nikt się nie spodziewał, że Tur Ochota na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej może znaleźć się poza podium. Opisaliśmy w artykule Plusy i Minusy genezę tego stanu rzeczy i w naszej ocenie dwa ostatnie mecze mogą być kluczowe dla losów walki o mistrzostwo teamu z Ochoty. Jest przecież cała wiosna i runda rewanżowa, która zawsze potrafi zaskakiwać i nie raz już tak było, że straty z jesieni udawało się odrobić na wiosnę. Trzeba jednak koniecznie pokonać dwóch ostatnich rywali, a pierwszym z nich będzie Narodowe Śródmieście, które też przeżywa kryzys i to poważny. W siedmiu meczach ekipa Marka Szklennika nie zdobyła nawet punktu, ale wiemy, że na wiosnę ten zespół ma się odrodzić i namieszać w lidze. Jak będzie, o tym się przekonamy za kilka miesięcy, tymczasem trzeba walczyć jeszcze o punkty w tej rundzie, co jak pokazuje praktyka jest bardzo trudne. My w tym starciu stawiamy na Tura, który mimo wielu absencji powinien sobie poradzić w tym pojedynku.


MIXAMATOR – FC IMPULS UA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 1 )
Gospodarze, po triumfie nad Anonimowymi, nie dali rady Contrze w niezwykle ważnym meczu w kontekście utrzymania. Teraz ponownie przyjdzie im zagrać z drużyną, która obecnie jest w strefie spadkowej i mimo dobrej gry, szczególnie na początku sezonu, nie może przebić się w okolice górnej części tabeli. Ostatnio gracze Impulsu dostali bolesną lekcję futbolu od In Plus Pojemnej Haliny i gdyby nie bramkarz, to rezultat mógłby być kosmiczny jak na Ekstraklasę. Jeżeli goście myślą o czymś więcej niż o walce o pozostanie w elicie, muszą to spotkanie koniecznie wygrać. Nie będzie to jednak takie proste, bo Miksy, mimo że nie raz już przegrali i mają zaledwie cztery punkty, to nie spinają się zbytnio i starają się grać swój futbol. To kilka razy dawało efekty i w naszej ocenie tym razem będzie podobnie. Gospodarze dadzą z siebie wszystko, będą walczyć do samego końca i każdy punkt będzie dla nich sukcesem. My tym razem postawimy na team z Ukrainy mając na uwadze to, że na pewno będzie chciał się zrehabilitować za porażkę z poprzedniej kolejki.


ANONYMMOUS – FC GORLICKA ( NASZ TYP X) ( TYP MICHAŁA 1 )
Gospodarze, po wpadce z Miksami, w znakomitym stylu pokonali East Wind i nadal są w stawce drużyn walczących o najwyższe cele w tym sezonie. Nie raz już chwaliliśmy team Maćka Miękiny w tym sezonie i szczególnie w meczach z drużynami z topu ich gra wyglądała bardzo dobrze. Wygrana z Turem i wyrównany mecz z In Plus Pojemną Haliną nie są dziełem przypadku. Dlatego mamy nadzieję, że Anonimowi zbiorą najsilniejszy skład i powalczą o punkty z Gorlicką. Goście bardzo poważnie podchodzą do każdego spotkania, obecnie są liderem i jak mogliśmy usłyszeć w wywiadzie, którego nam udzielił menedżer Daniel Gello, w tym sezonie liczy się tylko mistrzostwo. Wyżej notowaną drużyną jest na pewno Gorlicka, ale gospodarze mają w składzie kilku znakomitych zawodników i co najważniejsze, cała drużyna jest w dobrej formie. Liczymy więc na to, że AnonyMMous! postara się o chociażby punkt w tym starciu. Emocji i walki w tym meczu na pewno nie zabraknie.


IN POJEMNA HALINA – EAST WIND ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 1 )
W naszej ocenie to będzie najciekawsze starcie tego weekendu w Ekstraklasie. Patrząc na obecną tabelę, naprzeciw siebie stanie druga i trzecia ekipa tego poziomu rozgrywek i nikomu nie trzeba mówić jak istotny jest ten pojedynek dla układu tabeli. In Plus Pojemna Halina na jesieni doznała tylko jednej porażki i straciła jeszcze punkty remisując z Mixamatorem. Jeżeli nie chce stracić kontaktu z Gorlicką, to musi wygrywać spotkania, bo dobrze wiemy, że każde potknięcie może być decydujące na koniec sezonu. East Wind doznał dwóch porażek i raz zremisował, więc tych punktów stracił dużo więcej, ale wygrywając dwa ostatnie mecze, z liderem i vice liderem, może znacznie odrobić stratę jaką ma do tych zespołów. Obie ekipy mają swoje atuty i mamy nadzieję, że w tej kolejce pokażą najlepszy futbol na jaki ich stać. Ciężko chyba wytypować wynik tego meczu i dużo będzie zależało od tego jak zagrają goście, bo już w tym sezonie mieli słabsze mecze. Gospodarze wydają się bardziej regularni, ale my wiemy, że team Sebastiana Dąbrowskiego umie mobilizować się na mecze o najwyższą stawkę i postawimy na ich minimalne zwycięstwo.


FC KEBAVITA – CONTRA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)
Obie ekipy mają o co walczyć, bo jak na razie plasują się w środku tabeli i zwycięstwo w tym spotkaniu może sprawić, że znajdą się w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Z drugiej strony porażka może oznaczać zbliżenie się do strefy spadkowej. Dlatego zarówno Kebavita jak i Contra muszą zagrać najlepiej o komplet punktów, a to tylko zwiastuje nam duże emocje w tym meczu. Goście po serii porażek wygrali ostatnie trzy spotkania i widać, że są na fali wznoszącej. To pewnie budzi nadzieję, że ten sezon nie musi być stracony i jeżeli nadal ekipa Michała Raciborskiego będzie grała jak ostatnio, to jest szansa na walkę nawet o podium. Wiemy, że team Buraka Cana to niewygodny rywal i jak ma swój dzień, to potrafi zagrać perfekcyjnie i postawić się wyżej notowanym rywalom. Jednak ostatnie mecze nie były najlepsze i wybory menedżera Buraka Cana w naszej ocenie były ryzykowne. W historii bezpośrednich meczów lepszy bilans ma Kebavita, ale my czujemy, że tym razem to Contra postara się o komplet punktów w tym spotkaniu.

 

 

1 LIGA

 

NISKI PRESS – GREEN LANTERN ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)
O tym jak ważne jest to spotkanie wiedzą obie ekipy. Obecnie zajmują miejsce w środku tabeli i na tle całej stawki widać, że to solidne drużyny. W naszej ocenie spadek raczej im nie grozi, ale wiemy, że zarówno Niski Press jak i Green Lantern mają ambicje na coś więcej. Ostatnie kolejki przyniosły punkty obu drużynom i w ten weekend stoczy się walka o podtrzymanie passy. Gospodarze nieco odetchnęli po zwycięstwie z zespołami z dołu tabeli i chyba lekki kryzys mają już za sobą. Goście po dwóch porażkach z ekipami z czuba także zaprezentowali się ostatnio z dobrej strony. Kto wygra w niedzielę na Arenie Picassa tego nie wiemy, ale w naszej ocenie młoda ekipa z Tarchomina będzie chciała udowodnić, że za wcześnie skreślaliśmy ich aspiracje do walki o awans do Ekstraklasy. Niski Press też ma swoje cele i ambicje co sprawi, że ten mecz będzie jednym z najciekawszych na tym poziomie rozgrywek. My postawimy na Green Lantern, ale żadnego innego wyniku wykluczyć nie możemy.


FC OTAMANY – FC ALMAZ ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)
Gdy wydawało się, że gospodarze wskoczyli na właściwe tory i zaczną marsz w górę tabeli, to niespodziewanie stracili punkty z FC Freedom. Co prawda mecz był na styku, ale to ostatecznie rywale zdobyli komplet punktów. Teraz łatwiej nie będzie, bo rywalem Otamanów będzie Almaz, który podbudowany po zwycięstwie w meczu na szczycie z Cleopartnerem będzie chciał kontynuować zwycięską passę. Goście pokazali jak można kapitalną defensywą zniwelować atuty rywala i jeżeli ponownie będą mieli świetnie dysponowanego golkipera, to ich zwycięstwo powinno być formalnością. My właśnie tak typujemy, ale liczymy, że Otamany pokażą charakter i nawiążą swoją grą do spotkań, w których pokazywali znakomity futbol. To, że obecnie są w strefie spadkowej wcale nie świadczy, że to słaby zespół. Mamy nadzieję, że będzie to wyrównany pojedynek i do końca będzie trzymał nas w napięciu.


FC FREEDOM – DEPORTIVO LA CHICKENO ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 1)
Starcie FC Freedom z Deportivo la Chickeno ma według nas zdecydowanego faworyta. Gospodarze w poprzedniej kolejce ograli Otamanów i mają nadzieję na opuszczenie strefy spadkowej. Teraz jednak przyjdzie im się zmierzyć z ekipą Ernesta Woźniaka, a to jest w tym sezonie zespół naprawdę z najwyższej półki. Ostatnio stoczył zacięty bój z liderem ALPAN-em, który przegrał minimalnie, mimo że nie mógł skorzystać z Konrada Szkopińskiego, który jak wiemy jest silnym punktem zespołu. Teraz Konrad może zagrać i będzie to dodatkowy impuls dla drużyny. Jeżeli tylko Deportivo zagra na swoim poziomie, to nie powinno mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Gospodarze nie mają nic do stracenia i jeżeli poważnie myślą o utrzymaniu, to muszą szukać punktów nawet z drużynami z czołówki tabeli. Jedno jest pewne, że nikt tutaj nie odpuści, a to zwiastuje duże emocje na boisku.


TYLKO ZWYCIĘSTWO – DRUNK TEAM ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)
W przedostatniej kolejce w pierwszej lidze spotkają się starzy znajomi z Ligi Fanów. Te drużyny mierzyły się ostatnio w sezonie 2018/2019. Ogólnie na sześć rozegranych meczów Tylko Zwycięstwo wygrało trzy, dwa razy przegrało, a raz padł remis. Zawsze w tych spotkaniach padało mało bramek i były bardzo zacięte. Czy tym razem będzie podobnie? Przekonamy się w niedzielny poranek na Grenady. Obie ekipy tej rundy nie zaliczą do udanych i być może będzie to dla nich mecz na przełamanie. Gospodarze zdobyli sześć punktów i muszą wygrać, by nie spaść do strefy spadkowej. Drunk Team jest w jeszcze gorszym położeniu, bo przegrał wszystkie dotychczasowe mecze i mimo, że walczy w każdym starciu, to nie przekłada się to na zdobycz punktową. Rywalizacja Łukasza Walo i Andrzeja Morawskiego czyli dwóch znakomitych napastników na pewno będzie ozdobą tego meczu i w dużej mierze od ich dyspozycji będzie zależał wynik tego starcia.


ALPAN – CLEOPARTNER ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)
Meczem na szczycie na zapleczu Ekstraklasy będzie starcie Alpana z Cleopartnerem. Obie ekipy mają aspiracje do gry w Ekstraklasie, dlatego mamy nadzieję, że na boisku zobaczymy mecz na miarę gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gospodarze idą jak burza i jeszcze nikt nie znalazł sposobu na pokonanie tego teamu. Goście do pewnego momentu też wygrywali, ale ostatnio zaliczyli dwie porażki: z rodakami z Almazu i Deportivo la Chickeno. Na takie spotkania jak w ten weekend mobilizacja zawsze jest podwójna i wiemy, że team z Ukrainy będzie chciał pokazać, że ma swoje atuty, by powalczyć o mistrzostwo tej ligi. Alpan na pewno zagra na sto procent, bo to drużyna nastawiona na zwycięstwa i w każdym spotkaniu gra na maksimum swoich umiejętności. Na boisku będzie sporo indywidualności i o końcowym wyniku może zadecydować forma dnia. My czujemy, że Cleopartner może tutaj zdobyć komplet punktów, ale kolejnego zwycięstwa Alpana wykluczyć nie możemy.

2 LIGA

 

GRACZE GORSZEGO SORTU – ZJEDNOCZONA OCHOTA ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 2)
To będzie chyba najciekawsze starcie tego weekendu w drugiej lidze. Obie ekipy znane są z waleczności i to jest gwarancja tego, że niezależnie od wyniku od pierwszej do ostatniej minuty każda z drużyn będzie walczyć na całego. W lepszej dyspozycji ostatnio są goście, którzy wygrywają spotkanie za spotkaniem i obecnie są vice liderem. Gracze Gorszego Sortu natomiast nie mają dobrej passy. Na pięć ostatnich meczów zaliczyli dwie wygrane i to były spotkania z drużynami z dołu tabeli. Żeby pozostać w walce o medale, trzeba tutaj szukać punktów. Wiemy, że gospodarze mają swojego super snajpera Łukasza Kuleszę, ale i team z Ochoty ma klasowego napastnika - Oscara Góreckiego, który ostatnio seryjnie strzela bramki. Pojedynek tych zawodników i ich niedzielna skuteczność może być kluczowa dla losów meczu. My stawiamy na team Adriana Kanigowskiego, ale typ Michała wydaje się, patrząc na formę tych drużyn, bardziej prawdopodobny.


SASKA KĘPA – ORZEŁY STOLICY ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)
Goście w tym sezonie jak dotąd grają stabilnie, ale do tej pory zdołali zdobyć tylko dziewięć punktów. Patrząc jak wyrównana jest stawka na tym poziomie rozgrywek, to zwycięstwo w nadchodzącym meczu może pozwolić teamowi Jana Wnorowskiego przesunąć się do górnej połowy tabeli. Rywalem będzie Saska Kępa, która nie zdobyła w tej kampanii nawet punktu, a ostatnio miała problem, żeby zebrać skład na mecz. Korneliusz Troszczyński przeżywał już ciężkie chwile ze swoją drużyną, ale zawsze potrafił wyjść z kryzysu. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem, że drużyna w końcu się przebudzi i zdobędzie punkty pokazując, że stać ich na dobrą grę i przyzwoite wyniki. Patrząc na tabelę to faworytem są Orzeły Stolicy, ale muszą uważać, bo z reguły takie oczywiste mecze, gdzie jest się faworytem, są bardzo ciężkie i potrafią kończyć się niespodziankami.


FC GÓRKA – FC NOVA GROUP ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)
Gospodarze to w tym sezonie jedna z drużyn, która będzie się biła o najwyższe cele. Jak do tej pory ich gra mocno imponuje, a ich lider Szymon Maruszewski, w niejednym spotkaniu pokazał, że ma spore umiejętności i potrafi poprowadzić zespół do zwycięstwa. Rywalem w tej kolejce będzie team Piotrka Radelczyka, który tej rundy nie zaliczy do udanych. Minimalne zwycięstwo z Saską Kępą to jedyny pozytyw z gry jak do tej pory. W meczu z Górką raczej nie będą stawiani w roli faworyta, ale wiemy, że goście potrafią zaskakiwać w niespodziewanych momentach. Mamy nadzieję że jeszcze w tych dwóch kolejkach pokażą, że są w stanie nawiązywać walkę z najlepszymi i na wiosnę powalczą o utrzymanie. Być może jakieś transfery w zimę jeszcze bardziej pomogą w nawiązaniu kontaktu z drużynami z topu. My stawiamy na gospodarzy, licząc na dobry występ gości.


ETERNIS – WARSZAWSKA FERAJNA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)
To będzie starcie sąsiadów w tabeli, których dzieli tylko jeden punkt. To rysuje nam obraz tego jak ważne będzie to spotkanie w kontekście dalszej walki o czołowe lokaty. W poprzedniej kolejce Eternis nie dał rady Zjednoczonej Ochocie, ale tego dnia nie miał wielu kluczowych zawodników i to zdecydowanie nie pomagało w walce z piekielnie mocną ekipą z Ochoty. Warszawska Ferajna rozgromiła natomiast Graczy Gorszego Sortu i patrząc na ich rezultaty w tym sezonie, to nadal nie rozumiemy, od czego zależą wyniki gości. Potrafią w tej rundzie zagrać kapitalnie z mocnymi rywalami, aby w kolejnym meczu przegrać z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Stabilizacja formy to chyba klucz do sukcesu teamu Kacpra Domańskiego. My patrząc na grę w ostatnich kolejkach postawimy w tym pojedynku na gości. Jednak będzie to wyrównany mecz i wynik na pewno będzie się ważył do ostatnich minut tego starcia.


BLACK EAGLES WARSZAWA – SZMULKERS TEAM ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)
W tym spotkaniu lider drugiej ligi podejmie drużynę z dolnej części tabeli. Nie bez wpływu na taki stan rzeczy miało zamieszanie jakie było wokół tej ekipy w ostatnich kolejkach, ale wydaje się, że wszystko wraca do normy. Tydzień temu Szmulkersi wygrali w końcu mecz i może uda się jeszcze w tym sezonie zagrać o coś więcej niż tylko utrzymanie. Patrząc na to jak grają goście, to mają szansę na odbicie się, tylko kluczowe będzie zdobywanie punktów również z czołówką tabeli. A nie będzie to łatwe. Gospodarze grają znakomicie i tylko raz w tym sezonie dali się pokonać. Obie ekipy mają swoje cele i sami jesteśmy ciekawi jak będzie wyglądało to starcie. Black Eagles Warszawa zlekceważyć rywali nie mogą, bo goście mają swoje atuty i jeżeli będą mieli swój dzień, to mogą sprawić liderowi sporo kłopotów. My postawimy na gospodarzy, ale liczymy, że Szmulkersi postarają się o niespodziankę i urwą punkty wyżej notowanemu przeciwnikowi.

 

3 LIGA

 

BONITO WARSZAWA – FC BALLERS (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 2)
Bonito tydzień temu było bliskie urwania punktów Energii, która jak do tej pory wygrała wszystkie mecze. Biorąc to pod uwagę, nawet przegrana jedną bramką ujmy nie przynosi, choć w zespole gospodarzy pewnie panuje spory niedosyt. Szczególnie, że po ostatniej serii gier wypadli poza podium. Bonito ma szansę jeszcze wrócić do strefy medalowej, bo w ostatnim meczu zmierzą się z Orzełkami, które zajmują trzecią lokatę. Najpierw jednak muszą się postarać o korzystny rezultat z FC Ballers. A Ci mogą być bardzo zadowoleni po ostatniej kolejce. Nie dość, że wygrali aż 10:0 z nieźle prezentującą się Fuszerką, to jeszcze udało im się opuścić strefę spadkową! Takie zwycięstwo robi wrażenie i ciekawi jesteśmy czy goście mieli po prostu taki dzień, w którym wszystko im wychodziło, czy to też zapowiedź tego, że w końcu zaczęli grać na swoim poziomie? A może jedno i drugie? Na pewno Bonito musi mieć się na baczności, bo wcale nie jesteśmy przekonani czy zespół Leona Hendigery z tego starcia wyjdzie z tarczą.


OLD EAGLES KOŁO – FUSZERKA (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 2)
Po słabszych wynikach na początku, Orzełki konsekwentnie pną się w górę tabeli, zaliczając ostatnio cztery mecze bez porażki! Po pewnej wygranej nad FC Melange udało się wskoczyć na podium i tylko od ich dyspozycji w ostatnich dwóch spotkaniach zależy czy ekipie z Koła uda się utrzymać w TOP 3. Jak do tej pory przegrali tylko z dwoma zespołami z Ukrainy, które znajdują się nad Orzełkami, wiec są powody do optymizmu przed finiszem rundy. Po drugiej stronie jest Fuszerka. Nie raz i nie dwa pisaliśmy, że goście prezentują się całkiem dobrze, ale nieznacznie przegrywają swoje spotkania, przez co znajdują się w dole tabeli. Tydzień temu zdecydowanie nie wyszedł im mecz z FC Ballers, który przegrali aż 10:0 i spadli do strefy spadkowej. Wydaje się, że drugiego takiego spotkania już nie zagrają, więc jest to jakiś powód do optymizmu przed końcówką rundy. Wiemy przecież, że Fuszerka potrafi zaskoczyć, o czym przekonali się m.in. Ukranian Vikings. Mimo że Orzełki wydają się mieć większe szanse na zwycięstwo, my sądzimy, że rywale są w stanie się postawić.


KANONIERZY – ENERGIA (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 2)
Kanonierzy zaliczyli już trzeci mecz z rzędu w którym punktują i jest to swego rodzaju progres w porównaniu do początku rundy. Jednak to wciąż za mało, bo gospodarze znów spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Niestety, ostatnio oprócz walki z rywalami, Kanonierzy muszą się mierzyć z trudnościami z zebraniem składu. W poprzednim meczu z Un Mate grali bez zmian i paru swoich kluczowych zawodników. Udało się co prawda zremisować, ale o ile taki wynik można było wywalczyć z zespołem z dolnej części tabeli, to w starciu z liderem będzie to piekielnie trudne do powtórzenia. Energia idzie po swoje, nie oglądając się na nikogo. Goście zwyciężyli tydzień temu nad Bonito i patrząc na to, że wygrali wszystkie swoje dotychczasowe mecze trudno sądzić, by stracili punkty akurat z ostatnim zespołem w tabeli. Kanonierzy nie odpuszczą, to wiemy na pewno, ale niespodzianki tu nie przewidujemy.


FC MELANGE – UKRANIAN VIKINGS (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 1)
Przed FC Melange trudna końcówka ligi. Zmierzą się najpierw z drugimi w tabeli Wikingami, a na sam koniec z aspirującą do podium Perłą WWA. W nieco przychylniejszych okolicznościach można było by być lekkim optymistą przed tymi spotkaniami, ale braki kadrowe ostatnio dały się mocno we znaki Melanżownikom. W pełni wykorzystali to zawodnicy Old Eagles Koło, którzy ograli w poprzedniej kolejce Melange aż 9:1. Do tego wiemy, że również przeciwko Vikingom gospodarze nie będą mieli optymalnego składu. Goście z kolei, po wpadce z Kanonierami, opowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Rozgromili Perłę WWA aż 15:3 i są na dobrej drodze, by dotrwać do rundy wiosennej na podium. Przed nimi jeszcze prestiżowy mecz z Energią, do której tracą już 6 pkt i jeżeli chcą jeszcze powalczyć z nimi o mistrzostwo, to spotkanie z Melanżem po prostu muszą wygrać. Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności, postawimy w tym starciu na Wikingów.


UN MATE TEAM – PERŁA WWA (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 1)
Un Mate podzielił się w poprzedniej kolejce punktami z Kanonierami, ale raczej żadnej z tych drużyn taki wynik nie zadowolił. Argentyńczycy wciąż znajdują się w strefie spadkowej i mają coraz mniej czasu, by się z niej wydostać. Starta do bezpiecznej pozycji wynosi tylko jeden punkt, więc wciąż jest szansa na opuszczenie czerwonej strefy na ostatniej prostej. W tej kolejce Un Mate zmierzy się z Perłą WWA, która wpadła w niemały kryzys. Na początku sezonu miała świetne wyniki – 3 mecze, 3 wygrane, ale w ciągu ostatnich czterech kolejek udało się ugrać tylko jeden punkt. Do tego tydzień temu została rozbita przez Ukranian Vikings aż 15:3 i to też pewnie miało niemały wpływ na morale tego zespołu. Czy uda się Perle wydostać z dołka i przełamać złą passę? Mecz z zespołem z dolnej części tabeli wydaje się dobrym momentem i postawimy właśnie na wygraną gości. Choć o zwycięstwie może zadecydować nawet jedna bramka.

 

4 LIGA

 

VIRTUALNE Ń – MARGERITA TEAM (NASZ TYP 1) (TYP MICHAŁA 2)
Po zremisowaniu meczu z Wiernym, który praktycznie powinien zakończyć się zwycięstwem, coś w ekipie Virtualnych się zacięło. W czterech ostatnich spotkaniach udało im się ograć tylko ostatni w tabeli Radler, a w pozostałych meczach gospodarze schodzili z boiska pokonani, w tym dwie porażki były dość bolesne. Mimo że Virtualni zajmują obecnie przedostatnie miejsce, to wciąż są w grze o najwyższe cele. Muszą jednak dobrze zapunktować w ostatnich dwóch meczach, żeby czołówka za bardzo im nie odskoczyła. W podobnej sytuacji była jeszcze do niedawna Margerita, ale po ograniu Iglicy udało jej się dobić do środka tabeli i ma 3 pkt straty do trzeciej lokaty. Dla obu zespołów będzie więc to mecz o to, by przed rundą wiosenną nie mieć zbyt dużej straty do drużyn z góry tabeli. Pod większą presją będą Virtualni, którzy w przypadku porażki mogą na dłużej zadomowić się w strefie spadkowej. Muszą więc zebrać na ten mecz optymalny skład, a wtedy naszym zdaniem są w stanie powalczyć z Margeritą.


OLDBOYS DERBY – KS IGLICA WARSZAWA (NASZ TYP 1) (TYP MICHAŁA 1)
To będzie pojedynek dwóch zespołów ze środka tabeli z aspiracjami do walki o podium. Tam właśnie jeszcze przed poprzednią kolejką znajdowała się Iglica, ale porażka z Margeritą sprawiła, że spadli na czwartą lokatę. Tym samym przerwana została ich seria pięciu meczów bez porażki, ale przecież nic nie trwa wiecznie. Małym zaskoczeniem może być jedynie rozmiar porażki, ale trzeba oddać, że Margerita to mocny team, który potrafi zagrać koncertowo. Oldboje z kolei zaliczyli drugą porażkę z rzędu, choć byli bardzo blisko, by urwać punkty LTM-owi. Niestety dla gospodarzy, w ostatniej akcji spotkania stracili gola, który przypieczętował ich przegraną. Zarówno w Oldboys jak i w Iglicy są zawodnicy, którzy potrafią indywidualnie przesądzić o wyniku spotkania. Obie ekipy mają ambicję, by w tym sezonie powalczyć o medale, więc w tym pojedynku spodziewamy się walki na całego. Podobnie jak w poprzednim starciu tych zespołów sądzimy, że zwycięstwie może zadecydować jedna bramka. Więcej szans dajemy Oldbojom, bo dwie porażki z rzędu to i tak zbyt wiele jak na tę drużynę.


BYCZKI STARE BABICE – AWANTURA WARSZAWA (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 1)
Byczki przez trzy kolejki z rzędu zdobywały komplet punktów, dzięki czemu udało się znacznie podskoczyć w tabeli, ale dobra passa skończyła się na meczu z Popalonymi Stykami w którym gospodarze ulegli 8:6. Mimo to sytuacja w tabeli jest znacznie lepsza niż na początku, ale Byczki muszą dobrze zaprezentować się w końcówce rundy, a przede wszystkim dobrze zapunktować w dwóch ostatnich meczach. Kluczowy może okazać się pojedynek z Awanturą. Goście, po dwóch nieznacznych porażkach, w końcu mogli opuścić boisko zadowoleni, po wygranej z Virtualnymi. Wciąż znajdują się w czerwonej strefie, ale mają tyle samo punktów co ich najbliższy rywal. Będzie to więc pojedynek z cyklu tych za 6 pkt. W obu drużynach jest wiele indywidualności i to właśnie od postawy kluczowych zawodników będzie zależało to, kto wygra to starcie. Byczki mają najlepszą ofensywę w lidze, ale my coś czujemy, że defensywa Awantury stanie w niedzielę na wysokości zadania.


LTM WARSAW – WIERNY SŁUŻEWIEC (NASZ TYP 1) (TYP MICHAŁA 2)
Zmagania w 4 lidze zaczynamy z wysokiego C, hitem tego poziomu rozgrywkowego. Ten pojedynek prawdopodobnie rozstrzygnie, kto na półmetku rozgrywek zajmie pierwsze miejsce. Te drużyny doskonale się znają, bo już nie raz ze sobą rywalizowały. Znacznie lepszy bilans mają gospodarze: LTM wygrał czterokrotnie, raz padł remis, a tylko raz górą był Wierny. Bilans bramkowy również lepiej wypada po stronie LTM-u. Obecnie oba zespoły mają po 15 punktów, z tą różnicą, że ekipa ze Służewca jeszcze w tym sezonie meczu nie przegrała, a team Irka Webera już dwukrotnie schodził z boiska pokonany. Będzie to pojedynek jednej z najlepszych ofensyw w lidze, z najlepszą defensywą i starcie liderów – z jednej strony Krzysiek Kulibski, który jest w stanie indywidualnie przesądzić o losach meczu, z Piotrem Gratkowskim, który w tym sezonie jest postacią kluczową dla gry Wiernego. Wydaje się jednak, że więcej atutów po swojej stronie ma LTM. Goście mimo wygranej nie zachwycili w meczu z Radlerem, do tego historia bezpośrednich pojedynków przemawia na korzyść LTM-u. Dlatego stawiamy na gospodarzy, choć Wierny będzie mocno niewygodnym przeciwnikiem.


FC POPALONE STYKI – FC RADLER ŚWIĘTOKRZYSKI (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 1)
Przed Popalonymi Stykami duża szansa na awans na drugie miejsce w tabeli. Ktoś z pary LTM – Wierny starci w tej kolejce punkty, dzięki czemu gospodarze mogą, w przypadku wygranej, awansować w tabeli. Okazja wydaje się idealna, bo naprzeciw nim stanie ostatni w tabeli Radler. Niestety goście w tym sezonie jeszcze nie zapunktowali i choć rozgrywają wyrównane mecze, to zdecydowanie brakuje większej ilości zawodników, którzy pociągnęliby grę z przodu. Już jest pewne, że Radler skończy rundę na ostatnim miejscu, pozostaje tylko pytanie, z jakim dorobkiem punktowym. Nieźle zaprezentowali się w starciu z liderem, któremu postawili trudne warunki, ale czy podobna postawa wystarczy na Popalone Styki? Gospodarze przełamali się, po dobrym meczu ograli Byczki, tracą tylko 2 pkt do liderów i wciąż mają szansę na zakończenie rundy na pierwszym miejscu. Do tego niezbędne jest zwycięstwo z Radlerem. Czasem jednak tak bywa, że dochodzi do rozstrzygnięć, których nikt by się nie spodziewał, a my coś czujemy, że tym spotkaniu goście mogą pokusić się o małą sensację.

 

5 LIGA

 

MUNJA – ADP WOLSKA FERAJNA (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 1)
Munja, po słabym początku sezonu, w kolejnych meczach się odbudowała i w pięciu ostatnich spotkaniach tylko raz schodziła z boiska pokonana, kiedy to musiała grać w piątkę przeciwko BRD Young Warriors. Gdyby przyszli na tamten mecz przynajmniej z meczową szóstką, być może byliby teraz o krok od podium. Z podobnym problemem borykała się tydzień temu Wolska Ferajna. Już na papierze przeciwnik wydawał się niezwykle mocny, więc gra przez 50 minut o jednego zawodnika mniej nie mogła się skończyć inaczej jak wysoką przegraną. ADP znajduje się obecnie w strefie spadkowej i patrząc na tabelę oraz obecną formę, faworytem wydaje się Munja, która potrafiła w tej rundzie ograć Stado Szakali czy zremisować z East Teamem. Pamiętamy jednak, że właśnie po porażce z BRD, Munja zaskoczyła i wygrała z Szakalami. Być może porażka z Pragą będzie dla ADP podobnym impulsem? Sądzimy, że team Kamila Jagiełły tym razem się zbierze i pokaże na co ich stać!


TORNADO SQUAD – STADO SZAKALI (NASZ TYP 2) (TYP MICHAŁA 2)
Tornado jest w tej rundzie nadzwyczaj regularne, choć pewnie nie o taką regularność zawodnikom tego zespołu chodzi. Tydzień temu zaliczyli kolejną porażkę, ale znów była to przegrana nieznaczna i gospodarze wcale nie byli gorsi od rywala. Mieli nawet w pewnym momencie więcej sytuacji strzeleckich i była spora szansa na pierwsze punkty. Niestety, brak szczęścia czy zwyczajny pech i nieco lepsze indywidualności w drużynie przeciwnej sprawiły, że Tornado znów zostało bez punktów. Stado Szakali natomiast w końcu wygrało spotkanie, choć rywalizacja z Przypadkowymi Grajkami do łatwych, szczególnie w pierwszej części, nie należała. W drugiej połowie goście zagrali na swoim poziomie, z większym luzem pod bramką rywala i to przynosiło wymierne efekty. Teraz wygrana nad Tornado wydaje się obowiązkiem, jeżeli goście chcą powalczyć o pierwsze miejsce w rundzie jesiennej. My raczej tutaj niespodzianki nie przewidujemy. Szakale muszą teraz gonić swoich rywali i nie mogą pozwolić sobie na wpadkę, a mając większe indywidualności w zespole, powinni ograć ostatnią drużynę w tabeli.


BRD YOUNG WARRIORS – FC ALBATROS (NASZ TYP 1) (TYP MICHAŁA 1)
BRD ma szanse, by na ostatniej prostej wskoczyć na podium. W obecnej kampanii Młodzi Wojownicy wycisnęli chyba maksymalnie to, co mogli wycisnąć z dotychczasowych meczów. Może jedynie porażka z ADP nieco podważa tę tezę, ale oprócz tego meczu gospodarze przegrali jedynie z Pragą Warszawa i Stadem Szakali. Jednak żeby pełnoprawnie zaliczyć się do zespołów z czołówki, wypadałoby choć raz zdobyć punkty z drużyną z podium. Taka okazja będzie już w najbliższą niedzielę, bo FC Albatros zajmuje obecnie drugą lokatę. Goście tylko raz schodzili z boiska pokonani, a w pozostałych spotkaniach prezentowali się bardzo dobrze. Przed BRD więc nie lada wyzwanie, bo Albatrosy mają najmniej straconych goli w lidze, a duża w tym zasługa Piotra Arendta, który już czterokrotnie był wybierany przez przeciwnika najlepszym zawodnikiem meczu. Wiele wskazuje na wygraną gości, ale wcale nie jest powiedziane, że BRD jest bez szans. M.in. Sante pokazało, że da się odebrać punkty Albatrosom i my coś czujemy, że może dojść w tej rywalizacji do małej niespodzianki.


SANTE – PRZYPADKOWE GRAJKI (NASZ TYP 1) (TYP MICHAŁA 2)
To będzie spotkanie sąsiadów w tabeli na granicy strefy spadkowej. Sante przegrało tydzień temu ważny mecz z BRD i raczej ciężko będzie tej ekipie dołączyć do zespołów z górnej połowy tabeli. Choć z drugiej strony mają tyle samo punktów przewagi nad strefą spadkową, co straty do najniższego stopnia podium. Żeby móc realnie powalczyć na wiosnę o wyższe lokaty muszą pokonać w niedzielę Grajków. Rywale nie mają ostatnio dobrej passy. Przegrali pięć ostatnich meczów i choć mają momenty naprawdę dobrej gry, to jest zbyt mało, by zdobywać punkty. Jeżeli teraz Grajki nie wygrają, to na pewno nie opuszczą czerwonej strefy do rundy wiosennej. Raczej nie jest to scenariusz, który kreślili sobie goście po dwóch pierwszych spotkaniach w tym sezonie. Liczymy na to, że team Czarka Klimkowskiego w końcu się przełamie, ale patrząc na ostatnią dyspozycję, Sante wydaje się zespołem znacznie bardziej stabilniejszym. Dlatego postawimy właśnie na gospodarzy, choć Grajki również mocno powalczą o korzystny rezultat.


PRAGA WARSZAWA – EAST TEAM (NASZ TYP 1) (TYP MICHAŁA 1)
To będzie zdecydowanie hit piątej ligi. Lider, Praga Warszawa zmierzy się z East Teamem, który zajmuje obecnie czwartą lokatę. Praga wykorzystała ostatnie potknięcia głównych rywali do mistrzostwa i samodzielnie zajmuje pierwsze miejsce i to mimo tego, że ten zespół nie wygrał ani z Albatrosami, ani ze Stadem Szakali. Jak widać rywalizacja z zespołami z niższych miejsc jest chyba nawet ważniejsza, niż bezpośrednie starcia. Teraz przed ekipą Patryka Pawłowskiego jeszcze jeden trudny sprawdzian. East Team jest drużyną niezwykle niewygodną, o czym przekonał się już niejeden zespół w 5 lidze. Być może gdyby nie brak optymalnego składu w pierwszej kolejce, już teraz goście byliby na podium. Udało im się zremisować i ze Stadem Szakali, i z FC Albatros, teraz pora na ostatnie starcie z drużyną z TOP 3. O mobilizację w szeregach obu zespołów nie musimy się martwić, bo raczej zdają sobie sprawę, o co toczy się gra.Ten mecz da odpowiedź East Teamowi, czy są w stanie włączyć się do walki o mistrzostwo. My postawimy w tym starciu na Pragę, która ostatnio mocno się rozstrzelała i właśnie przede wszystkim ofensywa powinna zapewnić gospodarzom zwycięstwo.

 

6 LIGA

 COSMOS UNITED – COMPATIBL (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 2)
Przez sześć kolejek CompatibL zachowywał status niepokonanego i wydawało nam się, że drużyna ze wschodu Europy ma szansę dowieźć taki wynik do końca rundy. Tymczasem, przed tygodniem lider przegrał wysoko z Miejskimi Ziemniaczkami i spadł z pierwszego miejsca. Porażka siedmioma bramkami to poważna sprawa, więc jesteśmy poważnie zaniepokojeni jak CompatibL będzie wyglądał w następnych meczach. Cosmos United w tym tygodniu rozbił Hiszpański Galeon, więc w tym hicie 6 ligi liczymy na świetną piłkę i niesamowite emocje. Faworytem będzie wspomniany Cosmos, ponieważ gracze Salvadora de Fenixa wydają się być w dobrej formie, a w ostatnich meczach, nie mają problemu z sytuacjami, czasem tylko ze skutecznością. To jednak powinno wystarczyć na CompatibL, który wyglądał słabiutko w meczu z MZ.


BAD BOYS –MOBILIS (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Gospodarze przed tygodniem wyglądali do pewnego momentu nieźle, ale potem przewaga liczebna Lujwaffe Tarchomin dało o sobie znać i Bad Boysi przegrali to spotkanie mimo, że w teorii na boisku zobaczyliśmy prawie najsilniejszą szóstkę, jaką Źli Chłopcy mogą wystawić. Mobilis wrócił na zwycięską drogę i po zaciętym meczu pokonał Slavic Warszawa. Oba zespoły mają inne cele, bo Bad Boys zamierzają się wydostać ze strefy spadkowej, a Mobilis zrobi wszystko, żeby awansować na wyższe miejsce w tabeli. Gracze zespołu gości mają ogromną liczbę atutów, żeby pokonać zespół braci Podobas, ale na pewno nie mogą zlekceważyć swojego rywala, bo gospodarze potrafią wykorzystać chwile słabości swoich rywali.


SLAVIC WARSZAWA – MIEJSKIE ZIEMNIACZKI (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Miejskie Ziemniaczki przed tygodniem udowodniły, że grając swoim najsilniejszym składem, mają zestawienie osobowe, które pozwoliłoby na walkę o czołowe lokaty w 6 lidze. Mamy nadzieję, że MZ pojawi się w tym tygodniu po raz kolejny w najmocniejszym zestawieniu. Rywalem ich będzie Slavic, który ambitnie walczył z Mobilisem przed tygodniem, ale niestety zabrakło jednej bramki i Słowianie musieli obejść się smakiem. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, więc spodziewamy się, że będzie to bardzo wyrównany pojedynek. Gospodarzom pozostaje wierzyć, że ich blok defensywny zagra jak należy, a to może być jakaś ich nadzieja w meczu z Miejskimi Ziemniaczkami, które w naszych oczach będą faworytem w tym spotkaniu.


HISZPAŃSKI GALEON – FC TARTAK (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Zespół Magnusa Michalskiego czeka bardzo utrudnione zadanie. W niedzielnym meczu spotkają się z Tartakiem, który dzięki wygranej z Laissez Faire United wspiął się na fotel lidera. Gospodarze są w średniej formie, ale mecz przed tygodniem to było prawdopodobnie apogeum, ponieważ porażka 13-4 pokazuje, że Hiszpański Galeon ma prawdziwy problem. To potwierdza, że faworytem najbliższego meczu będzie FC Tartak. Drwale w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze, mają najskuteczniejszy atak w lidze, a oglądając ich spotkania mamy wrażenie, że funkcjonują coraz lepiej w każdym kolejnym meczu jako drużyna. Podopieczni Luca Kończala muszą się spiąć i wytrzymać presję, ale w naszej opinii goście poradzą sobie z mianem faworytów, więc stawiamy na 2.


LUJWAFFE TARCHOMIN – LAISSEZ FAIRE UNITED (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Lujwaffe w końcu zagrało na miarę swoich możliwości i zdobyło 3 punkty poprzez wygraną na boisku. W tym tygodniu Luje zmierzą się z zespołem, który zrobi wszystko, żeby wydostać się z czerwonej strefy. Goście rozegrali niezłe spotkanie przeciwko Drwalom, ale z pewnością za walory wizualne nie dostaje się punktów, a niestety Laissez Faire United przegrało to spotkanie. Obie drużyny dzielą aktualnie 3 punkty w ligowej tabeli, więc ewentualna porażka Lujwaffe może ich zrzucić za niedzielnych rywali w ligowej tabeli. Goście potrafią zaskoczyć, a dodatkowym smaczkiem jest fakt, że obie drużyny potrafią stawić się na meczach w bardzo liczebnych zestawieniach osobowych. Wydaje nam się, że będzie to najbardziej wyrównane starcie w 6 lidze, ale jednak wybór faworyta padł na drużynę gości.

 

 7 LIGA

 

KS PARTYZANT WŁOCHY – WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Gospodarze niedzielnego meczu mają twardy orzech do zgryzienia. Partyzant latem prezentował się wyśmienicie i walczył o mistrza Ligi Letniej, a niestety od początku sezonu plaga kontuzji nie pomaga graczom drużyny Olka Markowskiego odpowiednio rozwinąć skrzydeł. Niestety, ale wygląda na to, że Partyzant musi dotrwać do zimy i przebudować trochę kadrę, albo liczyć na powrót kontuzjowanych graczy. Tymczasem Więcej Sprzętu niż Talentu przegrało z Kubanami, co było sporym zaskoczeniem i dzięki temu zamiast się bić o podium, zespół WSnT trafił do dolnej połowy tabeli. To z pewnością nie jest marzenie tego zespołu, który miał się bić o medale, więc wydaje się, że goście zrobią wszystko, żeby w tym meczu zdobyć 3 punkty i wrócić do walki o podium.


KS ZŁOTY STRZAŁ – KUBANY (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Gospodarze niestety nadal mają problemy z punktowaniem, bo ta sztuka im się niespecjalnie udaje w 7 lidze. W tym tygodniu na pewno mają swoją szansę, bo Kubany potrafią grać chimerycznie i nie zawsze radzą sobie z rolą faworytów, która w tego typu spotkaniach im właśnie przypada. Zespół gości przed tygodniem potrafił ograć po bardzo zaciętym meczu Więcej Sprzętu niż Talentu, a 2 zwycięstwa z rzędu pozwoliły gościom awansować aż na 5 miejsce w tabeli. Wygląda na to, że Jakub Zygmunt i spółka postanowili włączyć się jeszcze do walki o ligowe podium i próbują poprawić swoją pozycję. Jeżeli Kubany wytrzymają presję i stawią się w przyzwoitym składzie na meczu, to w naszej ocenie gospodarze będą mieli ogromne problemy, chociaż na pewno nie są bez szans.


LAGA WARSZAWA – FFK OLDBOYS (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 1)
Mecz na absolutnym szczycie 7 ligi! Zespół Lagi Warszawa, który dotychczas jest niepokonany, a dodatkowo wygrał wszystkie spotkania. Sami jesteśmy ciekawi, czy w tej lidze jest zespół, który będzie w stanie zatrzymać Lagersów. Gospodarze od 3 kolejek wygrywają wysoko swoje mecze, ale wydaje nam się, że o ile oczywiście będą faworytem następnego meczu, o tyle FFK Oldboys na pewno nie jest zespołem, który jakkolwiek się podda lub przestraszy rywali. Doświadczony zespół „pomarańczowych" na pewno w piłkę grać potrafi, chociaż ostatnie 2 kolejki były dla nich trudne, bo zaliczyli potknięcia i spadli na 3 miejsce w tabeli. Podium może po tej kolejce uciec, więc FFK na pewno solidnie się zmobilizuje i pokaże najlepsze oblicze w niedzielne popołudnie.


FC DZIKI Z LASU – FC POLSKA GÓROM (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Dziki z Lasu w ostatnich 5 meczach nie zaznały porażki, więc na pewno są na dobrej drodze, żeby umocnić się na 2 miejscu w tabeli. Gospodarze w tym tygodniu będą mieli jednak trudne zadanie, bo czeka na nich starcie z zespołem, który w ostatnim czasie się rozpędził i przypomniał wszystkim o swoich medalowych aspiracjach. Mowa tu o zespole Aleksandra Kuśmierza – FC Polka Górom, który awansował ostatnio na 4 miejsce w tabeli i w tym tygodniu przypuści atak na podium. Patrząc na fakt, że FFK mierzy się z liderem, goście tego spotkania mają ogromne szanse na wskoczenie na miejsce premiowane brązowym medalem na koniec sezonu. W 7 lidze sporo będzie hitów, więc liczymy, że w obu meczach obejrzymy świetne widowiska, ale wracając do tego zestawienia, stawiamy na FC Polska Górom, bo mają więcej doświadczenia od rywali.


WIECZNIE DRUDZY – ŻOLIBALL (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Ostatnie zestawienie w tym tygodniu w 7 lidze i kolejne arcyciekawe spotkanie. Wszystko przez to, że będzie ono z gatunku tych za 6 punktów. Gospodarze dotychczas trochę zawodzili, ale wygrali ostatnio 2 z 3 meczów, a dodatkowo przed tygodniem pokonali okupujące 3 miejsce w lidze FFK. Gospodarze potrafią grać w piłkę bardzo dobrze, więc na pewno stać ich na wygraną w tym spotkaniu. Zupełnie inny obraz wyłania się przed oczami drużyny gości, która w niedzielnych rywalach widzi aktualnie swoich bezpośrednich rywali do walki o utrzymanie w 7 lidze. Żoliballe muszą wziąć się w garść, bo znajdują się od jakiegoś czasu w czerwonej strefie, a zimowanie na tej pozycji na pewno chluby nikomu nie przynosi. Liczymy, że w tym tygodniu gracze z Żoliborza obudzą się i wygrają swoje spotkanie.

 

8 LIGA

 

BOROWIKI – A.D.S. SCORPION'S (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 2)
Mecz drużyn, które mają sobie sporo do udowodnienia. Przed rokiem Borowiki wygrały 9 ligę i wywalczyły awans na wyższy poziom rozgrywkowy, a przy okazji udało im się ograć drużynę trenera Kałuskiego. Tymczasem teraz to Skorpiony są dużo wyżej i wyglądają jak na razie lepiej od swoich niedzielnych rywali. Na szczęście piłka nożna jest tak pięknym sportem, że tabela i statystyki nie grają, a nawet największe gwiazdozbiory czasem przegrywają swoje mecze. W tym zestawieniu wydaje nam się, że największą siłą Borowików będzie to, że mają oni patent na Skorpiony. To powinno w niedzielę wystarczyć do wygranej i próby wydostania się ze strefy spadkowej w tym sezonie. Drużyna Grzybków musi się wziąć w garść, bo ich sytuacja jest trudna, ale to spotkanie może w końcu będzie tym przełamaniem.


JUNAK – ORŁY BIAŁE AUUU (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 1)
Junak po cichu, po cichu, ale wrócił do gry o najwyższe laury i dzięki serii 2 zwycięstw znalazł się na 2 miejscu w tabeli. Ten poziom rozgrywkowy rządzi się swoimi prawami, bo Junak ma tylko 3 punkty przewagi nad zespołem, który zajmuje 7 miejsce. Mimo to, wydaje się, że niedzielne spotkanie nie powinno być zbyt trudne dla gospodarzy. Zespół gości w tym sezonie przeżywa poważny kryzys, wygrali tylko jedno spotkanie, a dodatkowo Orły Białe Auuu zostały rozbite przed tygodniem aż 1:14. To wszystko sprawia, że forma gości na pewno nie będzie najwyższa w tym spotkaniu, więc o ile gospodarze pojawią się w swoim normalnym zestawieniu, to będą w stanie wygrać to spotkanie i być może awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Na pewno Junak to jedno z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu i oby zawodnicy Junaka utrzymali to do końca rundy.


ELITARNI GOCŁAW – SPORTOWE ZAKAPIORY (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Mecz na absolutnym szczycie 8 ligi. Zespół Elitarnych Gocław, który jeszcze przed tygodniem okupował pierwsze miejsce w tabeli, zmierzy się z zespołem Sportowych Zakapiorów, którzy na fotelu lidera zasiedli właśnie po zeszłotygodniowej kolejce. Gospodarze na pewno zaskakują formą. Ale przed tygodniem odnieśli w końcu swoją pierwszą porażkę. Mimo, że tradycyjnie już zaprezentowali się świetnie w defensywie, to z przodu nic nie wpadło przez pełne 50 minut. Z ofensywą na pewno nie ma problemu zespół gości. Podopieczni Patryka Kowalczyka grają bardzo dobrze z przodu i o ile zachowują spokój w swoich szeregach, to w 8 lidze ciężko znaleźć zespół na tym poziomie. Wydaje się, że Sportowe Zakapiory wróciły na właściwe ścieżki i teraz będą już się trzymały kolejnej passy zwycięstw.


DECCO TEAM – NAF GENDUŚ (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 1)
Zespół gospodarzy ma niepowtarzalną szansę, żeby po tej kolejce znaleźć się na podium 8 ligi. Decco Team co prawda przegrało przed tygodniem, ale teraz będą mieli świetną okazję do odbudowy, bo zagrają przeciwko Gendusiowi, który jest niesamowicie trapiony kontuzjami i z tego co słyszymy, praktycznie pół kadry leczy kontuzje lub jest niedysponowana do gry. Oznacza to nic innego, jak ogromne problemy dla NAF, którzy i tak jak na razie mają -2 punkty w ligowej tabeli i już są pewni tego, że przezimują w strefie spadkowej. Decco Team musi zagrać swoją grę, a młodzi gracze na pewno znajdą sposób na rozmontowanie defensywy drużyny przeciwnej i pokonanie niedzielnych rywali.


TSUBASA OZORA – FC PO NALEWCE (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Na zakończenie tej kolejki spotkanie, które na pewno będzie miało ogromny ciężar gatunkowy. Niby jest to mecz między drużynami ze środka tabeli, ale obie drużyny tracą tylko punkt do podium. Nie kojarzy podobnej sytuacji, jaka ma miejsce w tabeli 8 ligi, ale jednego jesteśmy pewni – te rozgrywki należą do jednych z najciekawszych w tym sezonie. Gospodarze przed tygodniem bardzo źle zaczęli mecz z Borowikami, ale ostatecznie ograli zespół Grzybków 1 bramką, co wprawiło w świetny nastrój zespół braci Jankowskich. Tymczasem goście będą wyjątkowo wypoczęci, bo przed tygodniem odpoczywali z racji walkowera. FC Po Nalewce ma na pewno więcej doświadczenia w tych rozgrywkach, więc istnieje spora szansa, że to przeważy szalę zwycięstwa na ich stronę i to goście wygrają niedzielne starcie.

 

9 LIGA

 

BARTOLINI PASTA – MIKSTURA (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Wydawało nam się, że Mikstura w tym sezonie powalczy o mistrzostwo 9 ligi, ale jak na razie zespół braci Jochemskich zgubił po raz kolejny punkty i spadł na 4 miejsce w tabeli. Zawodnicy Mikstury mają nad czym myśleć, bo w składzie mają dużo świetnych zawodników, a porażka 14:1 niestety nie oddaje ich całego potencjału. W tym tygodniu czeka ich kolejne ciężkie zadanie, bo zagrają przeciwko Bartoliniemu Pasta. Zespół gospodarzy zajmuje 2 miejsce, ale ma dokładnie taki sam dorobek punktowy, jak zeszłotygodniowi rywale Mikstury. Bartolini Pasta to naprawdę solidny zespół, który ma przede wszystkim świetną defensywę, więc spodziewamy się, że obejrzymy zacięte spotkanie. Wydaje nam się jednak, że Mikstura udowodni, że doświadczenie w Lidze Fanów stoi po ich stronie, a zespół gości przypomni sobie, jak grać skutecznie.


GASTRO SPARTA – LEGION (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Gastronomicy przed tygodniem zagrali nieźle przeciwko drużynie Bartolini Pasta, ale niestety za niezłą grę nikt punktów nie rozdaje i Gastro Sparta nadal okupuje miejsce w strefie spadkowej. Gospodarze muszą szybko coś wymyślić, bo niestety w 9 lidze szykuje się ciężka walka o utrzymanie, a wszystkie zespoły z dołu tabeli mają nadzieje na utrzymanie. O punkty może być ciężko, bo Legion w ostatnich kolejkach jest bezbłędny i ostatnie 5 kolejek to seria zwycięstw. Wygląda na to, że zespół gości znalazł receptę na grę w naszej lidze i to potwierdza, że im dalej w las, tym łatwiej w naszych rozgrywkach. Legion w tym meczu zagra w roli faworyta, bo będąc w takiej formie, nie można wskazywać na rywali.


SHOT DJ – NIEDZIELNI (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 1)
Francuski zespół już witał się z gąską, już miał walczyć o mistrza, ale przed tygodniem znów zaliczył porażkę i ich sytuacja się mocno skomplikowała. Zamiast uciekać od strefy spadkowej, Shot DJ musi wygrać w meczu o sześć punktów. Goście co prawda okupują ostatnie miejsce w tabeli, ale nikogo w tej lidze nie wolno lekceważyć, a NieDzielni na pewno potrafią zaskoczyć niejedną drużynę. Goście w przypadku wygranej mają jeszcze szansę wydostać się ze strefy spadkowej przed przerwą zimową, więc to powinien być cel piłkarzy Marcina Aksamitowskiego. Uważamy jednak, że o ile Shot DJ pojawi się w swoim najlepszym składzie, to powinien uciec rywalom w tabeli i zapewnić sobie bezpieczne zimowanie poza strefą spadkową.


MARECKIE WYGI – OLDBOYS DERBY II (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 1)
Gospodarze świetnie zaczęli sezon, ale potem coś się posypało i Mareckie Wygi zgubiły wiele punktów. To wszystko spowodowało, że zespół z Marek spadł na 6 miejsce, ale przed tygodniem nastąpiła pobudka i MW znów zgarnęli komplet punktów. Czego się można więc spodziewać po najbliższym pojedynku Mareckich Wyg w Lidze Fanów? Przeciwnikiem będą rezerwy Oldboys Derby, które są bezpośrednim sąsiadem w tabeli gospodarzy. Goście grają ostatnio trochę w kratkę, ale również przed tygodniem Oldboye wygrali. Wygląda na to, że obie ekipy są na podobnym poziomie, więc postawimy na tegorocznych debiutantów, bo liczymy, że czymś nas zaskoczą w tym sezonie.


TEKTON CAPITAL – MORALNI ZWYCIĘZCY (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 2)
Tekton Capital jest bezwarunkowym faworytem w tym sezonie do końcowego zwycięstwa. Gospodarze jak na razie jeszcze nie przegrali, a dodatkowo posiadają najlepszy atak i najlepszą defensywę w lidze. Rywalem Tektonu będzie ekipa Moralnych Zwycięzców, która na boisku zdobyła tylko 2 punkty i w połączeniu z walkowerem z 1 kolejki, znajdują się nadal na 8 miejscu w tabeli. Moralni Zwycięzcy w ostatnich kolejkach przeważnie schodzili z boiska pokonani i wydawać by się mogło, że teraz jest idealny moment na zmianę tego trendu. Niestety, ale Tekton Capital to rywal, który prawie na pewno pojawi się na meczu w najsilniejszym składzie, więc Kapitalni wygrają to spotkanie, bo mają bardziej wyrównany skład od gości.

 

10 LIGA

 

AWANTURA WARSZAWA II – FUSZERKA II (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Rozgrywki 10 ligi rozpoczniemy od starcia, które elektryzuje sporą liczbę kibiców. Mowa tu o pojedynku trzeciej i czwartej drużyny w ligowej tabeli. Gospodarze przed tygodniem stoczyli pasjonujący pojedynek z Polskim Drewnem, a w ostatnich tygodniach udowodnili, że mając odpowiednie zestawienie osobowe, są w stanie zrobić wiele. Goście z kolei wygrali z Wólczańskimi Smokami, czym zatrzymali pochód WS w górę tabeli. Wydaje nam się jednak, że bezpośrednie spotkanie między tymi zespołami powinny wygrać rezerwy Fuszerki. Goście posiadają trochę stabilniejszy skład, więc prawdopodobnie wystarczy to, do pokonania gospodarzy.


POLSKIE DREWNO – WÓLCZAŃSKIE SMOKI (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Obie drużyny zmierzą się w pojedynku o wyznaczenie celu w rundzie jesiennej. Gospodarze znajdują się 2 punkty za swoimi rywalami, więc to Polskie Drewno jest na większym „musiku" spośród tych drużyn. W przypadku przegranej, jasna będzie sytuacja PD, bo wtedy nie będzie im groziła walka o medale, a szanse będą mieli tylko na spokojne utrzymanie. Zanim jednak to nastąpi, Wólczańskie Smoki muszą wrócić na zwycięską ścieżkę. Przed tygodniem przegrali również minimalnie, bo jedną bramką, ale martwi fakt, że przez 50 minut, byli w stanie strzelić tylko jednego gola. To może budzić pewien niepokój, szczególnie, że Drewniacy mają świetnych napastników. Wydaje nam się jednak, że presja będzie po stronie gospodarzy, a to czyni faworytem zespół gości.


FC JORDANEK – FC ALLIANCE (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Jordanek w tym sezonie ma swoje problemy i tak naprawdę nie ma sensu powielania po raz kolejny tej historii. Mamy nadzieję, że chłopaki uwierzą w siebie i powalczą do końca, najpierw o pierwszą wygraną, a potem o utrzymanie. Goście w tym sezonie walczą o awans i zajmują miejsce na drugim biegunie ligowej tabeli. Wydaje się, że Alliance pewnie zmierza po awans, więc będzie oczywiście faworytem w tym spotkaniu. Należy jednak zwrócić uwagę, że przed tygodniem zespół gości tez był faworytem, a w meczu nie poszło im już tak łatwo, więc Alliance mu pozostać skupiony przez pełne 50 minut meczu.


FC WARSAW WILANÓW – FFK OLDBOYS II (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 2)
Spotkanie między reprezentantami Wilanowa, a rezerwami FFK zapowiada się niezwykle ciekawie. Gospodarze nadal marzą o tym, by przy wigilijnym śledziku pokazać rodzinie, że w debiutanckim sezonie w ligowej tabeli znajdują się na miejscu premiowanym utrzymaniem. Rezerwy FFK mają jednak inne plany, bo „Pomarańczowi" walczą o awans i mistrzostwo 10 ligi. Wydawać by się mogło, że patrząc w tabelę, to goście powinni być murowanymi kandydatami do zwycięstwa w tym spotkaniu. W naszych oczach, to zespół FC Warsaw Wilanów jest faworytem. Walka o utrzymanie potrafi wykrzesać niesamowite pokłady mocy z zespołów, więc możemy obejrzeć w tym meczu niespodziankę.


BOROWIKI II – PREDICA (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 1)
Na zakończenie 10 ligi mecz za „sześć punktów" Przed tygodniem Borowiki w końcu wygrały i zeszły z boiska z kompletem punktów. W tym samym czasie Predica dzielnie walczyła z FC Alliance i zabrakło jej tylko jednej bramki, żeby cieszyć się z remisu. Chcielibyśmy wiedzieć, czy to oznacza, że oba zespoły mają już swój kryzys za sobą i teraz zaczną mocno punktować. Wydaje się jednak, że przede wszystkim powinny się skupić na tym spotkaniu, bo bezpośrednie starcie w walce o utrzymanie zawsze ma ogromny ciężar. Faworyta nie ma, ale przewidujemy, że Predica wygra to spotkanie, bo to zespół gości jak na razie utknął w strefie spadkowej, więc motywacja będzie u nich o te kilka procent większa, niż u Borowików.

 

11 LIGA

 

FC VIKERSONN – OLDBOYS DERBY III (NASZ TYP 1, TYP MICHAŁA 1)
Przedostatnie rozstrzygnięcia w tej rundzie w 11 lidze mistrzów, a rozpoczniemy je spotkaniem pomiędzy Vikersonnem i trzecim zespołem Oldboys Derby. Gospodarze w ostatnich tygodniach wyglądają nieźle, więc od razu tabela potwierdza ten wzrost formy i gracze z Ukrainy wskoczyli na 4 miejsce w ligowej tabeli. To niezły wynik patrząc na to, że zespół ten miał kilka problemów kadrowych w tym sezonie. Zespół gości ma większe problemy, bo o ile kadra wygląda w każdym meczu szeroko, o tyle niestety wyniki są dalekie od oczekiwań. Zespół gości ma tylko 4 punkty po 7 spotkaniach i bardzo trudne zadanie, żeby wydostać się ze strefy spadkowej. Wydaje nam się, że Vikersonn tylko potwierdzi formę i wygra to spotkanie.


ORŁY ZABRANIECKA – KOMETA WARSZAWA (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Orły Zabraniecka po serii porażek, która była zwieńczona walkowerem, przed tygodniem znów wygrały i mogą szykować się do tego pojedynku ze spokojem ducha. Orły zajmują na razie 5 miejsce w tabeli, ale straty do czołowych pozycji nie są duże, więc z całą pewnością Orły z Zabranieckiej mają jeszcze szansę na „coś więcej" w tej rundzie. Takie zadanie nie będzie jednak łatwe, bo rywalem będzie potężny zespół Komety Warszawa, który jak na razie wygrywa wszystko i ze wszystkimi. Goście są niepokonani od początku sezonu, a dodatkowo nawet problemy kadrowe, takie jak przed tygodniem, nie przeszkadzają im w realizacji swoich celów i pewnie zmierzają po mistrzostwo 11 ligi.


POGROMCY POPRZECZEK – DYNAMO WOŁOMIN (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Pogromcy przed tygodniem zaprezentowali się bardzo dobrze, jednak ich koncert trwał tylko do połowy spotkania. Widać, że w tej drużynie przygotowanie kondycyjne nie jest na najwyższym poziomie, a drugie połowy nie są ostatnio ich mocną stroną. To bardzo utrudnia sytuację, bo przeciwnikiem sympatycznej drużyny gospodarzy będzie zespół Dynama Wołomin. Goście to ekipa bardzo młoda, bardzo ambitna i... szalenie wybiegana. Gracze z Wołomina w tym sezonie dopiero rozpoczęli swoją przygodę z naszymi rozgrywkami, a już w debiutanckim sezonie biją się o mistrzostwo ligi. Niby doświadczenie będzie po stronie Pogromców, ale umówmy się... w tym meczu nie będzie to miało znaczenia, a Dynamo powinno wygrać to spotkanie.


VISTULA VARSOVIA – PIWO PO MECZU FC (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Gdybyśmy zajrzeli do tabeli, to przekonalibyśmy się, że to starcie ma ogromny ciężar gatunkowy. Czerwony kolor w ligowej tabeli nie wygląda najlepiej, a i dziewczyny na Tinderze chętniej zwracają uwagę na tych, co grają w zespołach, które są pewniejsze utrzymanie. W związku z tym Wiślanie w tym spotkaniu grają o naprawdę sporą stawkę. Vistula w tym sezonie prezentuje się średnio, ale ostatnio udało im się zdobyć kilka punktów i poprawić swój dorobek. Piwo Po meczu miało podobną historię, też zaczęli słabo, ale potem nastąpiło przebudzenie i w ostatnich tygodniach nie musza się niczego wstydzić. Wydaje nam się, że Piwosze niejednokrotnie udowodnili, że potrafią grać na dobrym i równym poziomie, a Vistula niestety ma z tym problem, więc stawiamy na zespół gości w tym zestawieniu.


GREEN TEAM – FC TORPEDO (NASZ TYP 2, TYP MICHAŁA 2)
Jeszcze przed sezonem zastanawialiśmy się jak wypadnie odnowiony skład Green Teamu, który przystępował z nadziejami do tegorocznych rozgrywek. Z czasem okazało się, że Green Team posiada fajną paczkę, ale niestety ich celem będzie chyba tylko spokojne utrzymanie się w lidze. Goście z całą pewnością mają wyższe cele, bo Torpedo w tej lidze plasuje się tylko za Kometą i w przyszłym sezonie ma ogromną ochotę na grę na wyższym poziomie rozgrywkowym. FC Torpedo udowodniło przed tygodniem, że jak już złapie wiatr w żagle, to ciężko jest ich dogonić, więc w tym przypadku w naszej opinii może być tak samo. Zieloni nie są na straconej pozycji, ale wynik meczu raczej będzie pozytywny dla zawodników ze Wschodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2021-11-19
Facebook
Tabela
Liga :
Poz Zespół M Pkt. Z P
4   TUR Ochota 9 15 5 4
9   Mixamator 9 7 2 6
6   AnonyMMous! 9 12 4 5
5   East Wind 9 13 4 4
3   FC Kebavita 9 17 5 2
10   Narodowe Śródmieście 9 3 1 8
8   Contra 9 9 3 6
7   FC Impuls UA 9 10 3 5
1   FC Gorlicka 9 24 8 1
2   In Plus & Pojemna Halina 9 22 7 1
Social Media
Reklama


609 021 030
kontakt@ligafanow.pl
www.ligafanow.pl