ZAPOWIEDZI MECZOWE! 7. KOLEJKA

Hit goni kolejny hit... Szlagierów znów nie zabraknie na każdym poziomie rozgrywek. W 7 kolejce czekają nas derby Ochoty pomiędzy Turem a Gorlicką, poważny sprawdzian czeka ALPAN, który zmierzy się Deportivo La Chickeno. Uwagę zwraca też starcie tegorocznych debiutantów Komety Warszawa i Dynamo Wołomin, które naszym zdaniem może rozstrzygnąć o losach tytułu na poziomie 11 ligi. Z nami typuje Leon Hendigery z drużyny Bonito Warszawa. Zapraszamy na Zapowiedzi 7 kolejki! 

EKSTRAKLASA

 

TUR OCHOTA – FC GORLICKA ( NASZ TYP X) ( TYP LEONA 1)
Dawno w Ekstraklasie nie było takiej sytuacji, żeby Tur w dwóch kolejkach z rzędu nie zdobył żadnych punktów. Porażka z Anonimowymi i In Plusem Pojemną Haliną spowodowały, że obecny mistrz spadł nawet poza podium. W siódmej kolejce o punkty również nie będzie łatwo, bo Gorlicka pokazała w tym sezonie, że dla nich liczy się tylko mistrzostwo i oprócz wpadki z Impulsem, w pozostałych meczach dominowała nad rywalami. Dodatkowo smaczku temu pojedynkowi dodaje fakt, że obie drużyny są związane z Ochotą i można nazwać to starcie małymi derbami. Co prawda nie będzie to ten sam gatunek co rywalizacja z Agresywnymi, ale wiemy, że chociażby Łukasz Malczewski grał kiedyś w ekipie Agresywnych i pamięta mecze z Turem, które zawsze elektryzowały. Gorlicka jeżeli wygra, to zbuduje sobie sporą przewagę nad lokalnym rywalem, a patrząc na potencjał i skład jest to bardzo możliwe. Gospodarze też mają świadomość, że to spotkanie może być kluczowe dla końcowych rozstrzygnięć w tym sezonie. My stawiamy na remis, nie wykluczając żadnego innego wyniku.


NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE – FC KEBAVITA ( NASZ TYP 2) ( TYP LEONA 2)
W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem są podopieczni Buraka Cana. Goście jak na razie doznali porażek z kandydatami do mistrzostwa i jeżeli chcą przedłużyć swoje szanse na walkę o podium, to muszą koniecznie wygrywać mecze z outsiderami. Gospodarze, po sześciu kolejkach, są w grupie drużyn w całej lidze, które nie zdobyły choćby punktu i w naszej ocenie w tej serii gier o takowe również będzie niezwykle trudno. Wiemy, że Marek Szklennik zaprosił do gry kilku zawodników z niższych lig, ale czy to są wzmocnienia pozwalające mieć nadzieję na poprawę wyników to kwestia dość wątpliwa. Goście ostatnio zagrali nieźle z Gorlicką, ale brakowało wsparcia, szczególnie w ofensywie, dla Azamata, który próbował swoimi atakami stwarzać przewagę pod bramką rywali. Narodowe Śródmieście jeżeli jeszcze myśli o utrzymaniu to musi koniecznie zdobywać punkty. Jeżeli nic się nie zmieni, to widmo spadku może być bardzo realne już po rundzie jesiennej. My stawiamy tutaj na gości i niestety niespodzianki w tym starciu się nie spodziewamy. Mimo że doceniamy ambicje i walkę gospodarzy, to z tym składem w tak silnej Ekstraklasie cudów oczekiwać nie można.


IN PLUS POJEMNA HALINA – FC IMPULS UA ( NASZ TYP 2) ( TYP LEONA X)
Ekipa z Ukrainy ma bardzo dziwną rundę jesienną. Potrafi wygrywać mecze, gdy nie jest faworytem, a gdy wydaje się, że powinna zdobyć punkty, to przegrywa spotkania bądź remisuje. Niemniej jednak dzięki temu, że wszystkie ekipy z Ekstraklasy tracą punkty, to nadal jest szansa na walkę o czołowe lokaty. Trzeba tylko zacząć lepiej punktować, by nie pogłębiać straty do podium. Przed nami jeszcze trzy spotkania na jesieni i cała runda rewanżowa, gdzie wszystko się może jeszcze zdarzyć. In Plus Pojemna Halina, po znakomitym boju, w ostatniej akcji meczu zdobyła bramkę na wagę trzech punktów w starciu z Turem. To niezwykle cenne punkty, które pozwalają na kontakt z liderującą Gorlicką. Teraz ekipę Patryka Galla czeka również ciężki mecz, bo mimo że Impuls w tabeli zajmuje daleką pozycję, to potrafi właśnie w takich spotkaniach z faworytami wygrywać. Te ekipy miały okazje mierzyć się w turnieju Warsaw Cup, gdzie to gospodarze, po strzale Tomasza Warszawskiego, wyrzucili rywali z turniejowego finału. Goście mają zatem świetną okazję do rewanżu i my czujemy, że mogą tutaj powalczyć nawet o komplet punktów.


CONTRA – MIXAMATOR ( NASZ TYP 2) ( TYP LEONA 1)
Obie ekipy zaliczą poprzednią kolejkę do udanych. Miały trudnych rywali i nie do końca byli stawiani w roli faworytów, a jednak zdobyły komplet punktów. Contra po zaciętym boju okazała się minimalnie lepsza od Impulsu. Mixamator natomiast rozbił Anonimowych, prezentując dojrzały futbol i skuteczność. Bezpośredni pojedynek będzie bardzo ważny w kontekście opuszczenia strefy spadkowej i zadomowienia się w środku tabeli. Gospodarze na poziomie Ekstraklasy mają więcej rozegranych meczów i spory potencjał, który nie zawsze jednak jest w pełni prezentowany na boisku. Nadzieją na lepsze czasy jest powrót do gry chociażby Pawła Pająka. Ten zawodnik potrafi zrobić różnicę na boisku i znacząco wzmocni siłę ofensywną zespołu. Goście pokazują, że będą w tym sezonie walczyć o każdy punkt niezależnie z kim grają. Mają zgrany, stabilny kadrowo zespół i daje to pierwsze efekty w najwyższej klasie rozgrywkowej. My czujemy, że będzie to zacięte, wyrównane spotkanie i w naszej ocenie wynik jest sprawą otwartą. My postawimy na Mixamatora, lecz Contra na pewno będzie zdeterminowana, by zdobyć punkty w tym pojedynku.


EAST WIND – ANONYMMOUS! ( NASZ TYP 2) ( TYP LEONA 2)
Mecz dwóch drużyn, które bardzo dobrze się znają. East Wind obecnie ma 13 punktów i przed sobą trzy trudne spotkania. Ekipa Sebastiana Dąbrowskiego dzięki temu, że rywale potracili punkty, ma korzystną sytuację i wszystko jest w nogach zawodników tego teamu. AnonyMMous! w tej rundzie grało jak dotąd kapitalnie, ale w poprzedniej kolejce nieoczekiwanie zatrzymał ich Mixamator. Nie oznacza to, że nie mają szans na walkę o podium. Trzeba tylko wrócić do dyspozycji, jaką prezentowali chociażby w spotkaniu z Turem. W naszej ocenie będzie to starcie za 6 punktów, bo jeśli goście wygrają, to zbliżą się do czołówki tabeli. Z kolei East Wind wygrywając może powiększyć swoją przewagę nie tylko nad ferajną Maćka Miękiny, ale i innymi drużynami. Jedno jest pewne, że nie ma co kalkulować, tylko trzeba zagrać o komplet punktów. My sądzimy, że będzie to wyrównany pojedynek, gdzie o końcowym wyniku zadecyduje forma dnia. Ponieważ Anonimowi w tym sezonie lepiej grają z faworytami, to my właśnie na nich postawimy. Emocji o godzinie 16 na Grenady na pewno nie zabraknie.

 

 

1 LIGA

 

DRUNK TEAM – NISKI PRESS ( NASZ TYP 2) ( TYP LEONA X)
Gospodarze jakoś w tym sezonie nie mogą się przełamać i po sześciu kolejkach nie zdobyli jeszcze punktów. Team Łukasza Walo stara się i walczy, ale jak na razie brakuje mu jeszcze trochę jakości i kilku zawodników, którzy wzmocniliby skład, który na dzień dzisiejszy nie jest optymalny. Mamy nadzieję, że kapitan Drunk Teamu ma pomysł jak uratować swój zespół przed spadkiem. Niski Press miał pewien kryzys w środku rundy, ale wygrywając z FC Freedom przełamali niemoc i teraz, jeżeli ponownie zdobędą komplet punktów, to jest nadzieja na dołączenie do czołówki. Tym bardziej, że rywale, którzy byli wyżej w tabeli, w większości potracili punkty. Goście to bardzo solidna drużyna z pomysłem na grę i nawet, gdy nadeszły gorsze momenty i porażki, to swoją ambicją, konsekwencją i wiarą we własne umiejętności, byli w stanie powrócić na zwycięskie tory. Obie ekipy mają swoje cele i będą chciały koniecznie zdobyć punkty. Więcej atutów po swojej stronie mają goście , ale wiemy, że gospodarzy nie można lekceważyć i nie będzie to z pewnością mecz do jednej bramki.


FC ALMAZ – CLEOPARTNER ( NASZ TYP 1) ( TYP LEONA 2)
Obie ekipy z Ukrainy są w czołówce tabeli i ich bezpośredni pojedynek może mieć duże znaczenie dla układu tabeli na koniec rundy jesiennej. Almaz jak na razie doznał dwóch porażek i jeżeli nie chce stracić kontaktu z ekipami będącymi na podium musi koniecznie wygrać. Cleopartner obecnie jest vice liderem i ma aspiracje, by walczyć o mistrzostwo. Goście pokonali w poprzedniej kolejce ostatni Drunk Team, ale nie było to zwycięstwo tak przekonywujące jak w poprzednich kolejkach. Wiemy jednak, że mają w swoim zespole wielu znakomitych zawodników, którzy potrafią zadecydować o losach meczu. Almaz też ma sporo indywidualności i nie stoi na straconej pozycji. Zarówno gospodarze jak i goście grają bardzo twardo i nigdy nie odpuszczają, walcząc od pierwszej do ostatniej minuty. Według naszych prognoz będzie to mecz niezwykle intensywny, gdzie wynik do końca będzie sprawą otwartą. Typować jest tutaj bardzo ciężko, ale my skłaniamy się do minimalnego triumfu Almazu.


DEPORTIVO LA CHICKENO – ALPAN ( NASZ TYP 1) ( TYP LEONA 2)
Lider zaplecza Ekstraklasy - ALPAN podejmie w meczu na szczycie aspirujące do podium Deportivo la Chickeno. Goście jak dotąd jako jedyni w tej lidze mają komplet punktów i wyrastają na głównego kandydata do mistrzostwa. Mają zbilansowany skład i w każdym meczu potrafią w trudnych momentach przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodarze w tym sezonie grają naprawdę skutecznie i mają aspiracje, by wreszcie zdobyć medale. Ernest Woźniak poukładał zespół, wzmocnił kilkoma ciekawymi zawodnikami i są tego wymierne efekty. Co prawda w tym spotkaniu nie zagra Konrad Szkopiński, który pauzuje za czerwoną kartkę, ale Deportivo ma na tyle szeroki skład, że jest w stanie powalczyć z ALPAN-em. Mamy nadzieję, że zobaczymy ciekawe spotkanie, w którym obie ekipy pokażą kawał dobrego futbolu. Z perspektywy tabeli wydaje się, że większe szanse mają goście, ale my czujemy, że gospodarze mogą pokusić się o niespodziankę.


GREEN LANTERN – TYLKO ZWYCIĘSTWO ( NASZ TYP 2) ( TYP LEONA 2)
Obie ekipy bliżej są strefy spadkowej niż medalowej. Zwycięzca bezpośredniego pojedynku ma więc szanse w miarę spokojnie dograć ostatnie kolejki na jesieni. Green Lantern mimo wielkich ambicji nie jest chyba przygotowane do walki o awans do elity. Ekipa z Tarchomina ma młody skład i widać, że jest to przyszłość Ligi Fanów, ale jeszcze potrzeba trochę czasu, by w meczach o wysoką stawkę zaczęli wygrywać. Goście to drużyna, która grała w Ekstraklasie i ich obecna pozycja w tabeli jest sporym zaskoczeniem. Wiemy jednak, że Tylko Zwycięstwo rozkręca się powoli i zdecydowanie lepiej gra na wiosnę. Nie bez znaczenia jest też mała rewolucja kadrowa i to, że kilku zawodników z różnych powodów na razie nie może pomóc drużynie. To będzie kolejne spotkanie w tej kolejce, gdzie ciężko wytypować końcowy wynik. My jednak postawimy na doświadczenie gości i skuteczność Andrzeja Morawskiego, który w tym sezonie jakby trochę spuścił z tonu. Jednak gdy na dobre obudzi się jego instynkt strzelecki, to ekipa braci Jałkowskich będzie jeszcze groźniejsza dla rywali.


FC OTAMANY – FC FREEDOM ( NASZ TYP 1) ( TYP LEONA 1)
W tej serii gier w pierwszej lidze mamy dwa pojedynki między drużynami z Ukrainy. Akurat Otamany jak i Freedom plasują się w dole tabeli i muszą walczyć o opuszczenie czerwonej strefy. Jak do tej pory lepiej w tym sezonie punktują Otamany, choć mają tylko punkt przewagi nad niedzielnym rywalem. Goście muszą też się przełamać, bo jak na razie w tym sezonie wygrali tylko z Drunk Teamem. Będzie to bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania w lidze i każda z ekip wie jaki ciężar gatunkowy ma to starcie. Gospodarze pokazali już nie raz, że potrafią wyjść z opresji i mają chociażby doświadczenie z Ligi Wakacyjnej, gdzie też mieli problemy, a na koniec wyszli z tego kryzysu obronną ręką. Goście po kapitalnym sezonie w poprzedniej kampanii, teraz na poziomie pierwszej ligi widocznie odstają od czołówki. Jednak wierzymy, że do końca powalczą o ligowy byt i jeżeli zdobędą punkty w tym pojedynku, może będzie to impuls do lepszej gry. My stawiamy na Otamany licząc, że Freedom pokaże swój potencjał i powalczy o korzystny wynik.

2 LIGA

 

GRACZE GORSZEGO SORTU – WARSZAWSKA FERAJNA ( NASZ TYP 2) ( TYP LEONA 1)
Warszawska Ferajna, ponownie jak w poprzednim sezonie, lepsze spotkania przeplata ze słabszymi. Nie wiemy z czego to wynika, ale obecnie pozycja w tabeli pewnie nie jest satysfakcjonująca i potrzeba zwycięstw, by włączyć się w walkę o czołowe lokaty. W tej kolejce rywal jest z gatunku bardzo wymagających i będzie trzeba wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by pokonać Graczy Gorszego Sortu. Gospodarze punktują bardzo regularnie, a do tego po zawieszeniu do składu powróci Łukasz Kulesza, co jeszcze bardziej wzmocni atak gospodarzy. Obie ekipy są niezwykle ofensywne, dlatego szykuje się znakomite widowisko, gdzie trzy punkty będą bardzo cenne w kontekście dalszej rywalizacji w tym sezonie. Tabela wskazuje na gospodarzy jako faworytów, ale my wiemy, że w Lidze Fanów niekiedy jest to mylące. W każdej kolejce mamy sporo niespodzianek i tutaj sądzimy, że goście nie są bez szans na zdobycz punktową.


FC NOVA GROUP – SZMULKERS TEAM ( NASZ TYP 1) ( TYP LEONA 2)
To będzie spotkanie dwóch zespołów z dolnej części tabeli, które muszą szybko zacząć zdobywać punkty, by myśleć o utrzymaniu. Obie ekipy ograły w tej rundzie tylko Saską Kępę, a w pozostałych spotkaniach, mimo ambicji i walki, zbyt wielu punktów już nie uzbierały. Teraz jest szansa na odbicie i przełamanie. Czasami jedna wygrana jest w stanie odmienić zespół. Dlatego będzie to niezwykle ważna konfrontacja, gdzie remis nikogo nie zadowoli. Gospodarze, gdy brakuje napastnika i lidera Łukasza Wirskiego, mają problem ze skutecznością, dlatego wiele zależy od tego czy będzie on do dyspozycji Piotra Radelczyka w ten weekend. Szmulkersi ostatnio zagrali dobre zawody ze Zjednoczoną Ochotą i tak naprawdę mogli nawet pokusić się o remis, gdyby nie końcówka spotkania, w której popełnili za dużo błędów w defensywie. Wytypować wynik tego spotkania nie jest łatwo. My postawimy na gospodarzy, ale według nas każdy inny wynik jest tutaj możliwy, dlatego pieniędzy na to spotkanie na pewno byśmy nie postawili.


ORZEŁY STOLICY – BLACK EAGLES WARSZAWA ( NASZ TYP 2) ( TYP LEONA X)
Orzeły Stolicy pokonując Warszawską Ferajnę przeskoczyły rywali w tabeli. Jednak miejsce, które obecnie zajmują nie jest tym, które pewnie chłopaki zakładali przed sezonem. Wszystko jednak w nogach podopiecznych Jana Wnorowskiego i jeżeli udałoby się pokonać obecnego lidera, zrobiłoby się w tej lidze jeszcze bardziej ciekawie. Goście jednak powoli wkraczają na poziom, który daje argumenty do tego, by wskazywać ich na głównego kandydata do mistrzostwa. Mają stabilny zespół, kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa. Black Eagles Warszawa w niedzielę będzie chciał iść za ciosem i umocnić się na pozycji lidera. W naszej ocenie jeżeli zagrają na swoim wysokim poziomie, to nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywali. Gospodarze nie mają nic do stracenia, a nawet remis w tym spotkaniu może być cenny w końcowym rozrachunku. Stawiamy na gości licząc, że nie będzie to jednostronne widowisko i wynik do końcowego gwizdka będzie sprawą otwartą.


ZJEDNOCZONA OCHOTA – ETERNIS ( NASZ TYP 1) ( TYP LEONA X)
Szukając meczu na szczycie w tej lidze takim spotkaniem naturalnie powinna być konfrontacja Zjednoczonej Ochoty z Eternisem. Patrząc na ostatnie spotkania gospodarzy, to nie widać tam słabych punktów. Świetnie gra każda formacja, od bramkarza po napastników i naprawdę ciężko znaleźć słaby punkt w tej machinie, która pnie się w górę tabeli. Daniel Gałązka świetnie dopasował zawodników do swojego teamu i sam jest także w znakomitej formie, co sprawiło, że obecnie zajmują pozycję vice lidera. Ich rywal Eternis też ma swoje cele i aspiracje, dlatego nie będzie to łatwy mecz dla nikogo, a spodziewamy się, że od pierwszej do ostatniej minuty będzie walka na całego. Eternis ma swoje atuty, ale czy będzie w stanie powstrzymać rywala, który jest w kapitalnej formie? Niedzielny wieczór na Grenady zapowiada się pasjonująco. Remis nikogo nie zadowoli i oba teamy będą walczyć o pełną pulę. My postawimy na graczy z Ochoty, ale remis bądź wygrana Eternisu nie będzie dla nas zaskoczeniem.


FC GÓRKA – SASKA KĘPA ( NASZ TYP 1) ( TYP LEONA 2)
Patrząc na to jak te zespoły prezentują się w tym sezonie, to faworytem tego meczu jest team Konrada Litwiniuka. Widać, że Górka potrafi ponownie grać na wysokim poziomie i sprowadzając Szymona Maruszewskiego rozbiła bank i ma z tego powodu same korzyści. Oczywiście sam Szymon meczów nie wygrywa, ale swoimi umiejętnościami jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Było już tak kilka razy w tym sezonie i teraz będzie on niewątpliwie głównym zagrożeniem dla Saskiej. A u ekipy Korneliusza Troszczyńskiego marazm i fatum. Mimo, że skład jest solidny, to nie ma wyników. Trochę jak w klubie, któremu kibicuje większość zawodników naszej ligi. Liczymy na przełamanie i być może w starciu ze starymi znajomymi z Górki uda się zdobyć choćby punkt. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że zawodnicy Saskiej kiedyś grali w ekipie z Tarchomina. Mowa tu o braciach Zgórzak, których na ten mecz motywować zbytnio nie trzeba. My jednak postawimy na gospodarzy, bo w tym sezonie są naprawdę w dobrej formie.

 

3 LIGA

 

FC BALLERS - FUSZERKA (NASZ TYP 1) (TYP LEONA 2)
W trzeciej lidze dość wyraźnie widać podział na zespoły, które będą w tym sezonie walczyły o najwyższe cele, które do tego grona aspirują oraz drużyny, które na ten moment będą broniły się przed spadkiem. Do tego ostatniego grona zaliczają się właśnie ekipy FC Ballers i Fuszerki. Co prawda przed nami jeszcze 3 kolejki na jesieni i cała runda wiosenna, więc wiele może się wydarzyć, ale na ten moment te drużyny mają zbyt dużą stratę do podium. Gospodarze po sporej porażce z liderującą Energią spadli nawet na ostatnie miejsce w tabeli, co z pewnością nie jest dla nich komfortowe. Fuszerka z kolei ma na koncie tylko 6 punktów, ale patrząc na ich grę, tych punktów powinno być nieco więcej. Jeżeli chcą się jeszcze włączyć do walki w rundzie wiosennej o miejsce na podium, muszą w meczu z Ballers zgarnąć komplet punktów. Naszym zdaniem nie będzie to takie proste i gospodarze postawią trudne warunki Fuszerce, a nawet być może uda im się wyjść zwycięsko z tej rywalizacji.


ENERGIA – BONITO WARSZAWA (NASZ TYP 1) (TYP LEONA 1)
To będzie prawdziwy mecz na szczycie w 3 lidze. Liderująca i niepokonana do tej pory Energia, zmierzy się z drugim w tabeli Bonito Warszawa. Gospodarze jak na razie wygrali wszystkie mecze i tylko parę zespołów było w stanie chociaż nawiązać walkę z liderem. Jeżeli Energia wygra pozostałe 3 mecze, to właściwie już tylko fatalna runda wiosenna sprawiłaby, że ten zespół mógłby nie zdobyć tytułu. Ciekawi jesteśmy jak na tle Energii wypadnie Bonito. Wygrali ostatnio trzy mecze z rzędu, a duży wkład w te zwycięstwa miał ich super snajper Diego Deisadze. Obstawiamy, że pojedynek właśnie tego zawodnika z liderem defensywy rywala Igorem Petlyakiem będzie ozdobą tego meczu. Spodziewamy się, że nie będzie to spacerek dla Energii, ale mimo wszystko postawimy na wygraną gospodarzy, którzy na każdej pozycji mają mocną obsadę.


OLD EAGLES KOŁO – FC MELANGE (NASZ TYP 2) (TYP LEONA 1)
Rywalizacja Orzełków z FC Melange ma swoją historię, ale obie ekipy mierzyły się ze sobą dość dawno, bo ostatni mecz jaki między sobą rozegrały odbył się w sezonie 2017/18 i zakończył podziałem punktów. W bezpośrednich rywalizacjach lepszy bilans mają zawodnicy Old Eagles Koło – oprócz remisu dwa razy wygrali, a raz uznali wyższość rywala. Teraz te drużyny znajdują się w środku tabeli, choć bliżej im do podium niż do strefy spadkowej. Dlatego też jeżeli chcą mieć dobrą pozycję startową przed rewanżami, muszą postarać się w tym pojedynku o zwycięstwo. Zwłaszcza, że w tej kolejce między sobą grają drużyny z górnej części tabeli i wygrany będzie miał szansę na podgonienie zespołów w czołówki. Ciekawi jesteśmy rywalizacji znajdujących się w świetnej formie Piotra Parola i Łukasza Słowika, którzy są wyróżniającymi się postaciami w swoich zespołach. Będzie to też pojedynek dwóch bramkarzy, którzy choć mają zupełnie inne warunki fizyczne, są chyba najlepszymi golkiperami w 3 lidze. My postawimy, że Melanż pójdzie za ciosem i po przełamaniu z Fuszerką, znów będzie się cieszył po końcowym gwizdku.


UN MATE TEAM – KANONIERZY (NASZ TYP 2) (TYP LEONA 2)
Właściwie sytuacja tych zespołów jest podobna do FC Ballers i Fuszerki. Na razie wygląda na to, że będą zamieszane w walkę o utrzymanie, choć obie ekipy pokazały już w tym sezonie, że potrafią zagrać dobre spotkanie i nawet ograć wyżej notowanego rywala. Un Mate gra zdecydowanie lepiej niż w poprzednich kampaniach, ale czasem czegoś im brakuje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, stąd na koncie mają jedynie 4 pkt. W ostatnich meczach mają jeszcze szansę na powiększenie swojego dorobku, bo dwukrotnie zmierzą się z zespołem z dolnych rejonów tabeli. Podobnie mają Kanonierzy, więc walka o to, kto przezimuje poza strefę spadkową będzie bardzo ciekawa. Nieco więcej szans na to dajemy gościom, którzy są na fali wznoszącej i po remisie z Perłą, po bardzo dobrym meczu ograli faworyzowanych Wikingów. To tylko pokazało jak duży potencjał drzemie w młodej drużynie Kanonierów. Dlatego też w tym starciu postawimy na gości.


UKRANIAN VIKINGS – PERŁA WWA (NASZ TYP 1) (TYP LEONA X)
Wikingowie mieli bić się z Energią o mistrzostwo jesieni, a tymczasem nie dość, że rywale coraz bardziej się oddalają, to jeszcze gospodarze muszą się coraz mocniej oglądać za siebie, bo grupa pościgowa robi się coraz większa i parę zespołów depcze Wikingom po piętach. Jednym z tych zespołów jest właśnie Perła, która traci do rywala 2 pkt i jeżeli wygra, prawdopodobnie zrzuci oponenta z podium. Pytane tylko czy w obecnej dyspozycji Perła jest w stanie to uczynić, bo od trzech meczów nie wygrała spotkania, a w ostatnim pojedynku z Orzełkami nie strzelili nawet bramki, choć mieli m.in. rzut karny. Wikingowie też nie zaliczą ostatniej kolejki do najlepszych, bo przegrali dość niespodziewanie z ostatnimi w tabeli Kanonierami. Obie drużyny będą więc chciały za wszelką cenę wygrać, a to będzie tylko z korzyścią dla widowiska. My większe szanse dajemy zespołowi z Ukrainy, choć Perła też ma swoje atuty.

 

4 LIGA

 

MARGERITA TEAM – KS IGLICA WARSZAWA (NASZ TYP 1) (TYP LEONA X)
Margerita, po porażce z Byczkami, spadła do strefy spadkowej. I to zdecydowanie nie jest miejsce tej drużyny, bo naszym zdaniem ilość punktów jaką zdobyła nie do końca odzwierciedla to jak prezentuje się na boisku. Po wysokiej wygranej nad mocnym przecież LTM-em, zamiast pójść do przodu, to coś się w tej ekipie zacięło i od trzech meczów nie potrafią wygrać spotkania, zdobywając jedynie punkt z Wiernym. Iglica z kolei może się poszczycić tym, że od pięciu spotkań nie przegrała, zaliczając trzy wygrane i dwa remisy. Patrząc po wynikach, obie ekipy są obecnie w zupełnie innym położeniu, ale 4 liga jest na tyle wyrównana, że różnice punktowe są niewielkie. Margerita traci do Iglicy 4 pkt i w tym pojedynku to gospodarze będą pod większą presją, bo jeżeli przegrają, to strata do czołówki znacznie się powiększy. My postawimy na to, że gospodarze udźwigną ciężar tego meczu i dwie serie mogą zostać przerwane.


AWANTURA WARSZAWA – VIRTUALNE Ń (NASZ TYP 2) (TYP LEONA 2)
To będzie pojedynek dwóch zespołów z dolnej części tabeli. Awantura Warszawa po raz kolejny rozegrała zacięty pojedynek w który minimalnie przegrała, ale też trzeba oddać, że przed meczem spodziewaliśmy się wyższej porażki, a tymczasem Awantura zaprezentowała się, pomimo osłabienia, dość korzystnie. Virtualni z kolei w końcu się przełamali i odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. Ograli co prawda ostatni w tabeli Radler, ale ta wygrana była im niezwykle potrzebna, bo od czterech meczów nie byli w stanie pokonać rywala, a czołówka zaczynała im coraz mocniej odjeżdżać. Tak samo jak Awanturze, więc wygrana w tym meczu będzie równie ważna dla obu zespołów. Te drużyny rywalizowały ze sobą w poprzednim sezonie – raz padł remis, a raz górą była Awantura. Jeżeli Virtualni zbiorą podobny skład jak w pojedynku z Radlerem, to naszym zdaniem mogą mieć nieco większe szanse na zgarnięcie kompletu punktów.


LTM WARSAW – OLDBOYS DERBY (NASZ TYP 2) (TYP LEONA X)
LTM z 12 punktami zajmuje drugie miejsce, mając taki sam dorobek jak Wierny Służewiec. Przed gospodarzami trudna końcówka rundy, gdzie będą mierzyli się z wymagającymi rywalami. Na pierwszy ogień idzie Oldboys Derby, który wraca do swojego domu na Picassa, gdzie czuje się zdecydowanie lepiej niż na Arenie Grenady, co było widać w poprzedniej kolejce, gdzie Wierny przerwał ich serię meczów bez porażki. Goście zajmują obecnie czwarta lokatę, ale do lidera tracą jedynie 2 pkt i w przypadku wygranej, mogą mocno skoczyć w tabeli, a na pewno w takim wypadku wyprzedzą LTM. A przecież przed sezonem gospodarzy stawialiśmy w roli zespołu, który powinien zdominować 4 ligę. Okazało się, że wcale nie są niepokonani i choć wciąż to bardzo silna drużyna, to jednak można ich pokonać. Naszym zdaniem Oldboje mają takie atuty, które są w stanie zapewnić im zwycięstwo nad rywalem. Liczymy na świetny piłkarsko mecz, choć wiemy, że nie będzie to łatwa przeprawa dla żadnej z drużyn.


FC POPALONE STYKI – BYCZKI STARE BABICE (NASZ TYP 2) (TYP LEONA 1)
Obie drużyny, aby dojść do punktu, w którym znajdują się obecnie, przeszły zupełnie inną drogę. Popalone Styki miały świetny początek i wejście w sezon – zaliczyły trzy zwycięstwa na starcie rundy, ale potem złapali dołek i w kolejnych trzech meczach zdobyli tylko jeden punkt. Pech chciał, że gorszy okres mieli akurat wtedy, gdy rozgrywali podwójną kolejkę i niestety oba mecze przegrali. Z kolei Byczki to świetny przykład tego, że nawet jeżeli źle się wejdzie w sezon i zaliczy parę porażek na starcie, to jeszcze nic straconego. Po trzech przegranych Byczki trzy mecze wygrały i jeżeli ta tendencja się utrzyma, to mogą skończyć rundę nawet na górze tabeli. Dobrze by było dla Popalonych Styków w końcu się przełamać, w przeciwnym razie mogą jeszcze spaść w tabeli, a wiemy przecież, że jest to całkiem mocna drużyna. Będzie to jeden z ciekawszych meczów tej serii gier i patrząc na potencjał obu ekip spodziewamy się bardzo dobrego spotkania. My postawimy na to, że Byczki ponownie zdobędą komplet punktów i będą piąć się w ligowej tabeli.


WIERNY SŁUŻEWIEC – FC RADLER ŚWIĘTOKRZYSKI (NASZ TYP 1) (TYP LEONA 1)
Gdy spotyka się lider i ostatnia drużyna tabeli to faworytem meczu z reguły pozostaje ta pierwsza drużyna. Biorąc jeszcze pod uwagę to, że Wierny jeszcze meczu nie przegrał, to wydaje się mało prawdopodobne, by poległ z zespołem, który nie zdobył jeszcze punktu. Niejednokrotnie jednak byliśmy świadkami takich niespodzianek, dlatego Wierny musi podejść do spotkania równie zmotywowany, jak do rywalizacji z zespołem z górnej części tabeli. O to musi zadbać Piotr Gratkowski, bo w dwóch ostatnich meczach ekipa ze Służewca ma trudne mecze z LTM-em i Byczkami, gdzie o punkty będzie niezwykle trudno. Radler z kolei ma coraz mniej czasu, by do końca rundy ugrać choć parę punktów. Nawet remis w tym starciu dodałby Radlerowi więcej pewności siebie i może przyczyniłby się do lepszego finiszu w rundzie jesiennej. My jednak postawimy tutaj na Wiernego, który raczej nie powinien tutaj stracić punktów.

 

5 LIGA

 

MUNJA – TORNADO SQUAD (NASZ TYP 1) (TYP LEONA 1)
Munja w końcu przyszła w mocnym składzie, takim jaki tak naprawdę powinniśmy oglądać co tydzień i od razu przyniosło to wymierne efekty. Patrząc na pozycje w tabeli mało kto by się spodziewał, że gospodarze ograją faworyzowane Stado Szakali, którzy jako jedyni w lidze jeszcze nie zaznali smaku porażki. A to właśnie tydzień temu stało się faktem, dzięki czemu udało się wydostać Munji ze strefy spadkowej. Teraz gospodarze będą mieli szansę jeszcze się od tej strefy oddalić, bo zmierzą się z czerwoną latarnią ligi – Tornado Squad. Wszystko jeszcze będzie zależało od tego, kto pojawi się w składzie gospodarzy, bo mimo że Tornado zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, to przy odrobinie szczęścia mógłby być w zupełnie innym miejscu. Tydzień temu znów było blisko, by zdobyć pierwsze punkty w sezonie, ale znów zabrakło bardzo niewiele i tym razem nieco lepsza okazała się ekipa Sante. Tornado ma szansę w końcu zapunktować, ale jeżeli Munja się zbierze, to raczej ona będzie faworytem tego pojedynku.


SANTE – BRD YOUNG WARRIORS (NASZ TYP 2) (TYP LEONA 2)
To będzie pojedynek dwóch drużyn ze środkowej części tabeli. Sante ma jeden punkt przewagi nad BRD, więc przewaga jest minimalna i po końcowym gwizdku może dojść do przetasowań. A trzy punkty w tym spotkaniu będą na wagę złota. Zespoły z czuba tabeli ostatnio pogubiły trochę punktów i teraz właśnie takie zespoły ze środka jak Sante i BRD mogą podgonić rywali i jednocześnie nieco odskoczyć od strefy spadkowej. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że oba zespoły czeka jeszcze mecz z zespołem z obecnego podium, przy korzystnych wynikach jest szansa, że zakończą rundę jesienną w najlepszej trójce. Muszą jednak zagrać dużo lepiej niż ostatnio. Sante minimalnie wygrało z ostatnim w tabeli Tornado, a BRD dopiero w drugiej części nawiązało rywalizację z Pragą Warszawa. Trudno zatem wskazać tu faworyta, ale my damy nieco większe szanse na zwycięstwo BRD.


PRAGA WARSZAWA – ADP WOLSKA FERAJNA (NASZ TYP 1) (TYP LEONA 1)
Praga miała ostatnio trudny terminarz, bo mierzyła się z zespołami z górnej części tabeli i to odbiło się też na zdobyczy punktowej. W starciach z Albatrosami i Szakalami zdobyli łącznie tylko jeden punkt, ale już starcie z BRD zakończyło się pewną wygraną gospodarzy. Zawodnicy Patryka Pawłowskiego zagrali koncertowo pierwszą część, ale w drugiej już mocno spuścili z tonu. Podobna sytuacja nie może się wydarzyć z ADP, bo goście mogą takie wahania wykorzystać. Ferajna dobrze zaprezentowała się w starciu z East Teamem i była bliska tego, by to spotkanie wygrać. Brakuje jednak czasem postawienia kropki nad i i wcześniejszego zamknięcia meczu. Na pewno ADP prezentuje się lepiej niż wskazują na to wyniki, muszą tylko w pełni koncentrować się na grze. Jesteśmy przekonani, że nawet jeżeli górą w tym starciu będzie Praga Warszawa, to nie będzie to zwycięstwo, które przyjdzie gospodarzom łatwo.


EAST TEAM – FC ALBATROS (NASZ TYP 1) (TYP LEONA 1)
To będzie hit i najciekawsze spotkanie 5 ligi. East Team od pięciu spotkań pozostaje niepokonany, ale teraz przed nim dwa mecze prawdy, w których zmierzy się z FC Albatros i Pragą Warszawa. Te dwa pojedynki odpowiedzą na pytania: czy gospodarze są w stanie włączyć się do walki o mistrzostwo czy też czołowe drużyny ligi powiększą nad nimi przewagę? Mierzyli się już z innym topowym zespołem – Stadem Szakali, z którym zremisowali, choć byli bliscy zwycięstwa. Czy podobnie zaprezentują się przeciwko Albatrosom? Na pewno jeżeli będą przegrywać w trakcie spotkania, to nie będzie miało wpływu na ich grę – już nie raz udowodnili, że przegrywając potrafią odwrócić losy rywalizacji. Goście z kolei mogą być zadowoleni ze swojej dyspozycji, również od pięciu meczów nie przegrali spotkania, a jedyny minusik jaki możemy przy nich postawić, to strata punktów po remisie z Sante. Obie drużyny są w gazie i liczymy na to, że w bezpośrednim starciu pokażą wszystko to, co mają najlepszego w swoim arsenale.


PRZYPADKOWE GRAJKI – STADO SZAKALI (NASZ TYP 1) (TYP LEONA X)
Kryzys Przypadkowych Grajków wciąż trwa. Niestety po dwóch wygranych na początku sezonu, gospodarze nie są w stanie wygrać meczu. Do tego ostatnio borykali się z problemami kadrowymi, a jak wiemy, nie pomaga to w osiąganiu dobrych wyników. Stado Szakali ostatnio nieco wyhamowało, ale o ile remis z Pragą Warszawa czy East Teamem wcale za zły wynik uznać nie można, to już porażka z Munją, nawet w najlepszym składzie, może być sygnałem alarmowym przed końcówką rundy. Z drugiej strony Szakale mecze z czołówką ligi mają już za sobą, więc wystarczy już tylko potwierdzić dobrą dyspozycję z meczach z zespołami z dolnej części tabeli. Niby wydaje się to proste, ale czasem właśnie takie mecze mogą okazać się trudniejsze. Patrząc na tabelę, to zdecydowanym faworytem są zawodnicy Stada Szakali, ale naszym zdaniem Przypadkowe Grajki, jeżeli zbiorą dobry skład, są w stanie nawiązać walkę z rywalami.

 

6 LIGA

 

MIEJSKIE ZIEMNIACZKI – COMPATIBL (NASZ TYP 2, TYP LEONA X)
Przed tygodniem Miejskie Ziemniaczki wyjątkowo nas zawiodły, bo nie pojawiły się na swoim meczu, a to oznaczało walkower i ujemny punkt w tabeli. Dzięki takiemu rozwojowi sytuacji MZ znalazły się na ostatnim miejscu w tabeli. Szósta liga jest wyjątkowa, bo każdy zespół ma już minimum 2 wygrane na koncie, więc takie straty mogą być bardzo bolesne w końcowym rozrachunku. Tymczasem gospodarze muszą się zmierzyć z CompatibLem, który dotychczas nie przegrał spotkania, a dodatkowo od 5 kolejek notuje same zwycięstwa. Lider jest jak na razie nie do zatrzymania i w najbliższym spotkaniu raczej po raz kolejny nie znajdzie pogromców. Miejskie Ziemniaczki raczej skupią się na tym, żeby w ogóle się pojawić, a potem, żeby głównie przeszkadzać drużynie ze wschodu.


COSMOS UNITED – HISZPAŃSKI GALEON (NASZ TYP 2, TYP LEONA 2)
Kosmiczni przed tygodniem bardzo chcieli wygrać z Tartakiem, ale ta sztuka im się nie udała. Dodatkowo, ich skuteczność wyraźnie musi się poprawić, bo sytuacje są, ale piłki w siatce nie ma. To będzie bardzo potrzebne w starciu z Hiszpańskim Galeonem, który na pewno nie jest najbardziej efektownie grającą drużyną, ale ich defensywa jest lepsza, niż między innymi defensywa trzeciej drużyny ligi. Hiszpański Galeon walczy o utrzymanie, a ich terminarz nie jest na pewno łatwy, więc goście muszą postawić wszystko na jedną kartę i powalczyć w tym spotkaniu o 3 punkty. My dajemy im szansę na wygraną, bo Kosmiczni są nierówni, więc to może być szansa dla gości.


LUJWAFFE TARCHOMIN – BAD BOYS (NASZ TYP 1, TYP LEONA 2)
Luje przed tygodniem zdobyły 3 punkty, a nawet nie musiały się pokazać na naszych arenach. Zwycięstwo walkowerem wywindowało Lujwaffe z ostatniego miejsca na 5, a to brzmi już zdecydowanie lepiej, niż wcześniej. Teraz Luje muszą ponownie zwyciężyć, bo mierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Goście przed tygodniem stawili się tylko w 6-osobowej ekipie, a ten fakt bardzo im przeszkodził w meczu z CompatibLem. Brak takich zawodników jak Damian Borowski na pewno bolał, więc w tym tygodniu nie spodziewamy się niczego dobrego po ekipie braci Podobas. Stawiamy na Lujwaffe, które ostatnio nie ma problemów kadrowych, a w tym spotkaniu będzie walczyło o dołączenie do czołówki 6 ligi.


MOBILIS – SLAVIC WARSZAWA (NASZ TYP X, TYP LEONA 1)
Mecz na szczycie 6 ligi! Mobilis w bezpośrednim starciu zmierzy się z sąsiadującym w tabeli Slavikiem. Mecz z gatunku tych o „sześć punktów", bo zwycięzca na pewno znajdzie się na podium po siódmej kolejce. Gospodarze jak na razie okupują najniższy stopień podium, ale przed tygodniem zaliczyli małe potknięcie, bo zremisowali z Laissez Faire United. Tymczasem Slavic ma formę falującą, co tydzień przeplatają porażki ze zwycięstwami, ale to wystarczy na 4 miejsce w tabeli. Słowianie na pewno są w stanie urwać punkty Mobilisowi, ale wydaje nam się, że obie ekipy są naprawdę wyrównane i w tym meczu nie jesteśmy w stanie wskazać faworyta. Oba zespoły na pewno stworzą świetne widowisko, na które już z niecierpliwością czekamy.


FC TARTAK – LAISSEZ FAIRE UNITED (NASZ TYP 2, TYP LEONA X)
Drwale przed tygodniem wygrali bardzo ważny mecz z Cosmos United i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Zespół Luca Kończala poza potknięciem z Miejskimi Ziemniaczkami prezentuje się bardzo dobrze, a zeszłotygodniowe osłabienia nie wpłynęły na wynik spotkania. Ważne pytanie powstaje w momencie, gdy spojrzymy na ich formę w tym sezonie. Tartak nie umiał dotychczas wygrać więcej, niż 2 mecze z rzędu, więc to może być mała wskazówka, że Laissez Faire United ma o co walczyć. Goście sprawili niespodziankę prze tygodniem, więc w tym tygodniu w naszych oczach wydają się zespołem, który może sprawić kolejną sensację. Pokonanie Tartaku na pewno byłoby mocnym kopniakiem w górę dla Laissez Faire, więc taki scenariusz wydaje nam się prawdopodobny.

 

 7 LIGA

 

WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU – KUBANY (NASZ TYP 2, TYP LEONA 1)
Oba zespoły przed tygodniem wyszły ze swoich pojedynków zwycięsko. Gospodarze ograli w bardzo ważnym meczu Wiecznie Drugich, a co najważniejsze, zrobili to w całkiem sporych rozmiarach. Goście wydostali się ze strefy spadkowej po zwycięstwie z Żoliballami. Dzięki temu, niedzielne spotkanie będzie miało wielką wagę, bo w przypadku zwycięstwa gości, obie drużyny zrównają się ze sobą w tabeli. Gospodarze z całą pewnością mają dodatkową motywację, bo WSnT nadal walczą o podium w rundzie jesiennej. W naszych oczach wygląda to tak, że Kubany chyba jednak powinny pokonać swoich niedzielnych rywali. Goście muszą wygrać, żeby uciec od strefy spadkowej i uspokoić swoją sytuację w tabeli.


FC POLSKA GÓROM – KS ZŁOTY STRZAŁ (NASZ TYP 1, TYP LEONA 1)
Gospodarze mają ogromne aspiracje, ale dotychczasowe wyniki nie są powalające, przez co FC Polska Górom znalazło się w środku tabeli. To i tak dużo lepszy prognostyk przed końcem rundy, bo rywale mają problemy z punktowaniem, znaleźli się na ostatniej pozycji w tabeli, a dodatkowo dotychczas wielkiej poprawy gry nie zaobserwowaliśmy, przez co wydaje nam się, że faworyt w tym spotkaniu może być tylko jeden. Zespół Olka Kuśmierza niejednokrotnie udowodnił, że grać w piłkę potrafi, więc chyba tylko spore problemy kadrowe mogą im przeszkodzić w zwycięstwie. Goście zimą muszą pomyśleć nad wzmocnieniami, bo jak na razie nie wygląda to kolorowo, a przecież na pewno chcą wyjść ze strefy spadkowej.


ŻOLIBALL – LAGA WARSZAWA (NASZ TYP 2, TYP LEONA 2)
Jeszcze jakiś czas temu wydawało nam się, że gospodarze w 7 lidze poradzą sobie bardzo dobrze, a dodatkowo będą w stanie włączyć się do walki o najwyższe laury. Rzeczywistość jednak jest taka, że Żoliballe muszą ratować się przed spadkiem, bo aktualnie zajmują dopiero 8 pozycję w tabeli. Na pewno gospodarzom przydałaby się zdobycz punktowa, ale w najbliższym spotkaniu może być o to ciężkie. Ich rywalem będzie Laga Warszawa, czyli zespół, który dotychczas wygrał wszystkie spotkania, a dodatkowo styl ich gry daje nadzieje, że na pewno poradzą sobie też w wyższych ligach. Po 6 wygranych z rzędu nie może być innego typu, niż postawienie na Lagersów, którzy wyglądają jak na razie jak kosmici na tym poziomie rozgrywkowym.


KS PARTYZANT WŁOCHY – FC DZIKI Z LASU (NASZ TYP 1, TYP LEONA X)
Drogi Partyzancie, czas się obudzić! Gospodarze tego spotkania w ostatnim czasie wyglądają słabo na boisku, bo mimo dobrych fragmentów gry, nie są w stanie pokonać swoich rywali i gubią punkty w kolejnych spotkaniach. Zespół Olka Markowskiego może jednak odbić się od dna ligowej tabeli w nadchodzącym spotkaniu, chociaż zadanie to nie będzie łatwe. Przeciwnikiem będą Dziki z Lasu, które aktualnie zajmują 2 miejsce w ligowej tabeli. Ta drużyna gra bardzo ładną piłkę, ale miewa problemy z liczebnością składu. Może to być klucz do zwycięstwa dla gospodarzy, bo gracze z Włoch udowodnili, że potrafią się pojawić na naszych Arenach nawet w 12 osobowym składzie.


WIECZNIE DRUDZY – FFK OLDBOYS (NASZ TYP 2, TYP LEONA 1)
Spotkanie zamykające pojedynki ligowe w 7 lidze odbędzie się późnym wieczorem, a naprzeciw siebie staną Wiecznie Drudzy i FFK Oldboys. Obie drużyny przed sezonem wydawały nam się solidnymi faworytami do zwycięstwa w lidze, ale rzeczywistość okazała się inna. O ile goście w dalszym ciągu są w czołówce i mimo zeszłotygodniowej porażki, znajdują się na 3 miejscu w ligowej tabeli, o tyle gospodarze rozczarowują. Zespół Piotra Kawki zajmuje jak na razie 7 miejsce w tabeli, a patrząc na doświadczenie ligowe chłopaków, to zdecydowanie poniżej ich możliwości i oczekiwań. Czekamy na ich przebudzenie, ale w naszych oczach to goście powinni wygrać, bo znajdują się obecnie w dużo lepszej formie.

 

8 LIGA

 

DECCO TEAM – JUNAK (NASZ TYP X, TYP LEONA 1)
Mecz na szczycie 8 ligi! W najbliższą niedzielę Decco Team zmierzy się z Junakiem, a stawką będzie pozycja wicelidera tabeli. Gospodarze są w dobrej formie, a ostatnie mecze wygrali, więc przyszedł czas, żeby potwierdzić swoje świetne przygotowanie do sezonu. To spotkanie będzie zestawienie młodych wilków, z prawdziwymi, ligowymi wyjadaczami. Goście również prezentują się bardzo dobrze, a dodatkowo jak widać w tabeli, nie lubią remisów. Czy to jest idealna okazja, żeby zanotować pierwszy podział punktów w sezonie? Na pewno będzie ciekawie i w naszych oczach tak to się może zakończyć, bo na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie wskazać atutów obu zespołów, które miałyby przeważyć szalę zwycięstwa na stronę któregokolwiek z nich.


ORŁY BIAŁE AUUU – SPORTOWE ZAKAPIORY (NASZ TYP 2, TYP LEONA 2)
Gospodarze przed tygodniem przełamali złą passę i w końcu wygrali pierwsze spotkanie w tym sezonie. Oczywiście, to dobry moment, żeby napisać, że teraz to już pójdzie jak z płatka, a dodatkowo kolejne 3 punkty są na wyciągnięcie ręki. Czy aby na pewno? Drużyna gości to zespół, który w tym sezonie mierzy tylko w złote medale, a popularny „Puszek" zebrał w swojej drużynie naprawdę ciekawe nazwiska. Spodziewamy się, że zeszłotygodniowa porażka to tylko wypadek przy pracy, a w najbliższym czasie Sportowe Zakapiory wrócą na właściwe tory i to oni zgarną 3 punkty w tym spotkaniu. Orły Białe mają ogromne problemy z defensywą, więc to może przeważyć w tym spotkaniu.


A.D.S. SCORPION'S – ELITARNI GOCŁAW (NASZ TYP 1, TYP LEONA X)
Skorpiony świetnie zaczęły sezon, ale im dalej w las tym niestety coraz gorzej. Gospodarze niedzielnego spotkania przełamali się jednak przed tygodniem i być może wrócą do walki o ligowe podium tym bardziej, że tabela w 8 lidze jest szalona i zespoły z miejsc 3-7 dzielą tylko 3 punkty. Goście jak na razie znajdują się za to w świetnej formie, są niepokonani, a dodatkowo wskoczyli na fotel lidera. Wiadomo, że łatwiej się goni, niż ucieka, więc w naszej opinii presja, którą będą mieli na sobie gracze z Gocławia może im lekko sparaliżować kończyny dolne, a przez to Skorpiony mają swoją szansę. Stawiamy na graczy trenera Kałuskiego, bo gospodarze będą bardzo zmotywowani, żeby zwyciężyć w tym meczu i wrócić do czołówki ligowej.


FC PO NALEWCE – NAF GENDUŚ (NASZ TYP 1, TYP LEONA 1)
Miał być atak na podium, a skończyło się porażką i spadkiem na 6 miejsce w tabeli. Mowa tu oczywiście o Fc Po Nalewce, bo gospodarze w ostatnim czasie prezentowali się bardzo dobrze i porażka ze Skorpionami była jak zimny prysznic na bałtyckiej plaży w marcu. Mamy nadzieję, że ta porażka szybko obudzi wielbicieli nalewek, bo tabela jest spłaszczona, ale czołówka może uciec w każdej chwili. Goście mają swoje problemy, a ujemny punkt w ligowej tabeli wygląda bardzo smutno. Wiemy, że NAF stać na wiele, ale w tym sezonie formy nie ma, więc liczymy, że Genduś się odbuduje i udowodni nam, że się pomyliliśmy w typowaniu w tym spotkaniu.


BOROWIKI – TSUBASA OZORA (NASZ TYP 2, TYP LEONA X)
Co się dzieje z Borowikami... tego nie wie nikt. Prawda jest taka, że liczyliśmy przed sezonem, że mistrz 9 ligi pokaże nam, że świetnie poradzi sobie również w 8. Tymczasem... wyniki są takie, że Borowiki znalazły się w strefie spadkowej, mają tylko 4 punkty i stratę aż 5 punktów do oponentów w walce o utrzymanie. Jednocześnie ich rywalem będzie zespół Tsubasa Ozora, który przyjedzie na niedzielne starcie podrażniony zeszłotygodniową porażką w meczu z Decco Team. Goście będą chcieli z całą pewnością się „odkuć" i zdobyć pełną pulę. Tsubasa w tym sezonie ma możliwość walki o mistrza, więc nie widzimy w tym spotkaniu miejsca na niespodzianki i spodziewamy się wygranej zespołu kochającego bajki o futbolu.

 

9 LIGA

 

TEKTON CAPITAL – MISKTURA (NASZ TYP 2, TYP LEONA X)
Pojedynek na szczycie 9 ligi! Tekton Capital – niepokonany lider i zdobywca 16 punktów na 18 możliwych. Mikstura zdobyła jak na razie 12, ale niestety za wielbicielami Alchemii, ciągnie się wciąż walkower z 1 kolejki ligowej. Co wydarzy się w nadchodzącym tygodniu? Na pewno Albert Zimoch zebrał ekipę, która w perspektywie niedługiego czasu, może grać na dużo wyższym poziomie rozgrywkowym. Pozycja lidera jest dla Tektonu w pełni zasłużona, więc czekamy na ich kolejne spotkania. Widać jednak, że mecze z głównymi rywalami do złota trochę ich stresują, bo tak było między innymi w meczu przeciwko Bartolini Pasta. To oznacza, że otwiera się szansa dla zespołu braci Jochemskich, którzy mają możliwość nadrobienia strat i na pewno nie wypuszczą z rąk takiej okazji.


SHOT DJ –LEGION (NASZ TYP 1, TYP LEONA 1)
Francuscy zawodnicy wzięli się po 4 kolejkach na poważnie do roboty i zaczęli wygrywać. Dwa zwycięstwa i ucieczka z czerwonej strefy w tabeli na pewno cieszą, a teraz czas na kolejne wyzwanie. Mowa tu o meczu z Legionem, który po serii 4 zwycięstw ma na horyzoncie ligowe podium. Zespół gospodarzy musi zdobywać punkty, bo nadal znajduje się tuż nad strefą spadkową, a to dość mało komfortowa sytuacja. Goście z kolei walczą o dogonienie Mikstury, a że mamy w tym tygodniu mecz na szczycie między Miksturą, a Tektonem, to na pewno Legion może być bardzo zadowolony po tym weekendzie. W naszych oczach to może mieć jednak odwrotne znaczenie, bo Legion nie grał dotychczas pod presją, więc Shot DJ z ich luzem, jawią nam się jako faworyci.


GASTRO SPARTA – BARTOLINI PASTA (NASZ TYP 2, TYP LEONA X)
Gastronomicy dobrze zaczęli, ale niestety potem w 5 meczach zdobyli tylko 1 punkt. To stanowczo zbyt mało, żeby włączyć się do walki o awans, a nawet o to, żeby myśleć o utrzymaniu. Z taką skutecznością niestety Gastro Sparta musiałaby szukać sobie miejsce w niższej lidze, a to na pewno nie jest ich celem. O punkty będzie jednak ciężko, bo Bartolini Pasta nie zalicza żadnych pomyłek w tym sezonie, a dodatkowo zespół gości ma świetną ofensywę, która na pewno nie raz rozciągnie szyki obronne rywali. Nie widzimy w tym spotkaniu wielkiej niespodzianki, Bartolini gra zbyt solidnie, więc stawiamy na nich, bo całą dotychczasową postawą na to zasługują.


MARECKIE WYGI – MORALNI ZWYCIĘZCY (NASZ TYP 1, TYP LEONA 2)
Mecz z gatunku tych, które można określić spotkaniami o podwójną stawkę. Po dobrym początku sezonu oba zespoły obniżyły loty i niestety w ostatnim czasie specjalnie nie punktowały. Taka sytuacja spowodowała, że obie ekipy muszą się bronić przed spadkiem. Walka o utrzymanie nie jest łatwa, a piłkarze mogą się mierzyć z wyzwaniem, którego dotychczas nie doświadczyli. Mareckie Wygi to zespół, który jest dużo bardziej doświadczony życiowo, więc może mieć to znaczenie w tej sytuacji. Goście na boisku jeszcze meczu nie wygrali, więc nie stawia ich to w roli faworytów niedzielnego starcia. Wydaje nam się, że Mareckie Wygi będą wyglądały lepiej i pokonają MZ w tym bardzo ważnym starciu.


NIEDZIELNI – OLDBOYS DERBY II (NASZ TYP 1, TYP LEONA 1)
NieDzielni mają ogromną szansę, żeby wydostać się z dna ligowej tabeli i wygrać pierwsze spotkanie w tym sezonie. Piłkarze Marcina Aksamitowskiego wyglądają nieźle w niektórych fragmentach spotkania, ale nie daje to na razie żadnej zdobyczy punktowej. Jeden punkt to mało, ale nic straconego, bo NieDzielni mierzą się z rywalem, który przed tygodniem przegrał i może tak się stać po raz kolejny. Rezerwy Oldboyów grają nieźle, ale ze zmiennym szczęściem. Na ich szczęście tabela jest na tyle spłaszczona, że mają szansę na walkę o najwyższe laury, ale muszą odrobić 5 punktową stratę do podium. Na razie jednak przewidujemy niespodziankę, bo chyba gracze z Osiedla Derby są w lekkim kryzysie i mogą zgubić kolejne punkty.

 

10 LIGA

 

FFK OLDBOYS II – FC JORDANEK (NASZ TYP 1, TYP LEONA 2)
Smutno na razie wygląda forma Jordanka, który w 6 meczach nie zdobył żadnego punktu. Wspieramy mocno graczy zespołu gości, ale w tym tygodniu będzie im równie ciężko o punkty, co w poprzednich starciach. Zagrają bowiem mecz z liderem – drużyną FFK Oldboys II. Zespół grający w pomarańczowych strojach w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze i jest liderem tabeli. Dodatkowo, FFK dysponuje świetnym atakiem, a prym wiedzie w tym wszystkim Vitalii Yakovenko. Zespół gospodarzy z całą pewnością swoją dotychczasową postawą zasłużył na miano faworyta, więc uważamy, że nic złego ich nie spotka i zgarną kolejne 3 punkty.


FUSZERKA II – WÓLCZAŃSKIE SMOKI (NASZ TYP X, TYP LEONA 1)
Mecz na szczycie 10 ligi! Obie ekipy fatalnie rozpoczęły nasze rozgrywki przegrywając dwa pierwsze mecze, by w kolejnych 4 schodzić z boiska z kompletem punktów. Zespół Fuszerki aktualnie znajduje się kilka miejsc wyżej, bo ma lepszy bilans bramkowy od Smoków, więc to starcie zadecyduje, która z drużyn będzie wyglądała lepiej w ligowej tabeli. Wólczańskie Smoki przed tygodniem rozbiły Predicę po świetnej drugiej połowie. To potwierdza tylko fakt, że fizycznie wyglądają bardzo dobrze i trzeba na nich uważać aż do końcowego gwizdka. Obie ekipy łączy wiele, więc nie odważymy się znaleźć jednoznacznego faworyta na niedzielne spotkanie i wytypujemy remis, a boisko wszystko zweryfikuje.


POLSKIE DREWNO – AWANTURA WARSZAWA II (NASZ TYP 2, TYP LEONA 2)
Po świetnym początku sezonu, coś się ewidentnie zacięło w grze Drewniaków. Gracze występujący w ciemnozielonych koszulkach nadal grają nieźle, ale punkty im pouciekały, a i spadek na 6 miejsce w ligowej tabeli raczej nie wygląda najkorzystniej. Zespół gospodarzy ma jednak świetną okazję, żeby wrócić do bezpośredniej czołówki, bo czeka na nich starcie z 4 drużyną ligi – Awanturą Warszawa II. Awanturnicy w ostatnich tygodniach wyglądają bardzo dobrze, frekwencja dopisuje, a przede wszystkim goście dopisują kolejne 3 punkty w ostatnich spotkaniach. Wydaje nam się, że Awantura obecnie gra równiej od rywali, więc stawiamy na to, że to zespół gości wygra i wskoczy na podium.


FC WARSAW WILANÓW – BOROWIKI II (NASZ TYP 1, TYP LEONA X)
Warsaw Wilanów nieźle zaczęło, ale 4 punkty w 5 ostatnich meczach nie dało graczom gospodarzy nic więcej, niż tylko 7 miejsce w tabeli. Czołówka już uciekła i przed zimowym odpoczynkiem trzeba chyba skupić się na tego typu spotkaniach, jak to nadchodzące z Borowikami. Rezerwy Grzybków podobnie jak pierwszy zespół, nie zachwyca formą, a dodatkowo ich potencjał nie jest w ogóle wykorzystywany na boisku. Borowiki II jak na razie wygrały tylko jedno spotkanie w pierwszej kolejce, a potem zaliczyli 5 porażek z rzędu, co może psuć humory każdemu, a atmosfera wewnątrz zespołu mogła się znacząco pogorszyć. Zobaczymy, która z drużyn się przełamie i wygra to spotkanie, ale my stawiamy na graczy z Wilanowa.


PREDICA – FC ALLIANCE (NASZ TYP 2, TYP LEONA 1)
Predica przed tygodniem do pewnego momentu dzielnie walczyła z Wólczańskimi Smokami, ale ostatecznie uległa w dość znaczących rozmiarach. Goście z kolei pokonali w bezpośrednim starciu Polskie Drewno, a to dało im drugie miejsce i spokój ducha, bo bezpośredni rywale do awansu nie uciekli. FC Alliance nie ukrywa, że w tym sezonie liczy na awans i złote medale, więc na pewno w tym spotkaniu będą wyjątkowo zmobilizowani, żeby zdobyć pełne 3 punkty. Predica z kolei musi bronić się przed spadkiem, ale na razie nie bardzo widzimy argumenty, które mogłyby sprawić, że gospodarze przeszkodzą w osiągnięciu celu gościom. Dlatego stawiamy na Alliance w tym spotkaniu i czekamy, czy piłka lubi niespodzianki, czy jednak coś się tam na niej znamy.

 

11 LIGA

 

POGROMCY POPRZECZEK – FC TORPEDO (NASZ TYP 2, TYP LEONA X)
W tym sezonie patrzymy w tabelę i przecieramy oczy ze zdumienia, bo gdy spoglądamy na dyspozycję Pogromców Poprzeczek, jesteśmy w niemałym szoku. Zespół Tomka Mazurka przed tygodniem wygrał walkowerem, ale to dało mu 4 miejsce w tabeli, więc w teorii jest to pojedynek na szczycie ligowej tabeli. Problem polega na tym, że sympatyczny zespół gospodarzy nie mierzył się dotychczas z żadnym zespołem, który znajduje się na podium ligowej tabeli. Teraz przyszedł czas na pierwsze wyzwanie, a FC Torpedo już na nich czeka. Goście mają świetną ofensywę, bardzo zgraną defensywą, a dodatkowo do ich formy nie można się przyczepić. To powoduje sytuację, że to goście są faworytem, bo oglądając ich mecze mamy wrażenie, że Torpedo przerasta to ligę i mogłoby grać o kilka poziomów wyżej.


GREEN TEAM – VIKERSONN (NASZ TYP 2, TYP LEONA X)
Zieloni przed tygodniem zagrali świetne spotkanie, a druga połowa to było już crème de la crème. Udało im się wygrać, mimo bardzo wąskiego składu, a dodatkowo wydostali się ze strefy spadkowej, co mogło bardzo poprawić im humory. Kolejne wyzwanie będzie dla nich jednak trudniejsze, bo Vikersonn to zespół, który zajmuje miejsce tuż za podium, a Ukraińska drużyna nadal ma nadzieje na pierwsze medale w naszych rozgrywkach. Wydaje nam się, że Vikersonn zadba o odpowiednią ławkę rezerwowych, więc to powinno przeważyć szalę zwycięstwa na ich korzyść. Green Team na pewno nie odda jednak tego meczu bez walki, więc liczymy na sporą liczbę bramek.


VISTULA VARSOVIA – OLDBOYS DERBY III (NASZ TYP 2, TYP LEONA 1)
Pojedynek na dnie ligowej tabeli. Oba zespoły mają jak na razie po 3 punkty w ligowej tabeli. Obie ekipy mają również większe aspiracje, a z całą pewnością stać ich na miejsce w środku tabeli. Trzeba jednak zacząć wygrywać, a to spotkanie może być dobrym punktem zwrotnym i rozpoczęciem drogi w górę. Gospodarze ograli niedawno Pogromców, ale przed tygodniem zostali rozbici przez lidera tabeli. Z kolei goście byli bliscy zdobycia 3 punktów w meczu z Green Teamem, ale druga połowa zabrała im zdobycz punktową. Wydaje nam się, że jednak goście mają więcej atutów w tym momencie, więc gracze Przemka Białego powinni wygrać to spotkanie i pokonać Wiślan.


ORŁY ZABRANIECKA – PIWO PO MECZU FC (NASZ TYP 2, TYP LEONA 2)
Orły Zabraniecka przed tygodniem nie wzbiły się w powietrze nad nasze boisko, bo niestety nawet się nie pojawiły. Walkower chluby nie przynosi, ale w kolejnej kolejce jest szansa na odkucie się i awans w ligowej tabeli. Rywalem będzie jednak zespół, który początkowo nie mógł zacząć zdobywać punktów, ale w ostatnich tygodniach wygląda już to dużo lepiej. Piwo po Meczu przegrało co prawda tydzień temu jedną bramką, ale wcześniej stoczyli niesamowity pojedynek z Oldbojami. Ich forma rośnie, ofensywa staje się skuteczniejsza z każdym tygodniem, a to potwierdza, że moment, w którym debiutanci się już przyzwyczajają do naszej ligi bywa punktem zwrotnym. Forma gości rośnie, więc stawiamy na ich zwycięstwo.


KOMETA WARSZAWA – DYNAMO WOŁOMIN (NASZ TYP 1, TYP LEONA 1)
Mecz na szczycie, który ma chyba jednak tylko jednego faworyta. Mowa tu o zespole Komety Warszawa, który dotychczas strzelił aż 79 bramek w 6 spotkaniach. Zespół gospodarzy na pewno jest zbyt dobry na grę w 11 lidze, ale niestety takiej świadomości nie mieliśmy 2 miesiące temu, gdy układaliśmy ligowe poziomy. Mimo to nie skreślamy Dynamo, bo młody zespół gości na pewno nie położy się na murawie i nie wywiesi białej flagi. Drużyna z Wołomina musi zatrzymać przede wszystkim Daniela Ziółkowskiego i Kamila Pasika, którzy odpowiadają za ponad połowę bramek swojego zespołu. Z kolei gospodarze muszą utrzymać koncentrację przez pełne 50 minut, bo Dynamo Wołomin udowodniło w poprzednich meczach, że potrafi zdobywać kilka bramek w krótkim odstępie czasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2021-11-12
Facebook
Tabela
Liga :
Poz Zespół M Pkt. Z P
4   TUR Ochota 9 15 5 4
9   Mixamator 9 7 2 6
6   AnonyMMous! 9 12 4 5
5   East Wind 9 13 4 4
3   FC Kebavita 9 17 5 2
10   Narodowe Śródmieście 9 3 1 8
8   Contra 9 9 3 6
7   FC Impuls UA 9 10 3 5
1   FC Gorlicka 9 24 8 1
2   In Plus & Pojemna Halina 9 22 7 1
Social Media
Reklama


609 021 030
kontakt@ligafanow.pl
www.ligafanow.pl