ZAPOWIEDZI MECZOWE! 3. KOLEJKA

Przed nami 3 kolejka zmagań w Lidze Fanów. Po raz kolejny, setki zawodników z różnych poziomów rozgrywkowych wyjdą na boisko, by walczyć o zwycięstwo oraz punkty dla swoich drużyn. Jak im ostatecznie pójdzie? W której lidze będziemy światkami najciekawszych spotkań? Czy przewidujemy jakąś sensacje? Zapraszamy na cotygodniowe zapowiedzi, które wraz z nami typuje Magnus Michalski z drużyny Hiszpański Galeon!

 

EKSTRAKLASA

 TUR OCHOTA – FC IMPULS UA ( NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA 1)
Gospodarze po dwóch kolejkach mają komplet punktów i dla nikogo to nie jest zaskoczeniem. Jednak o ile obecni mistrzowie są skuteczni i wygrywają, to styl gry jednak nie jest taki, do jakiego przyzwyczaili nas w poprzednich sezonach. Tura najważniejsze mecze czekają dopiero w następnych kolejkach i być może optymalna forma i prawdziwy potencjał chłopaki trzymają na drużyny, które mają zamiar walczyć o mistrzostwo w tej kampanii. W trzeciej kolejce jednak muszą uważać, bo Impuls pokazał już w dwóch pierwszych meczach, że ma spory potencjał i nie można tego zespołu zlekceważyć. Ostatnio team z Ukrainy przegrał z East Windem, walcząc do końca o korzystny wynik. My stawiamy na gospodarzy wiedząc jednak, że goście będą walczyć na maksimum swoich możliwości i jeżeli nie będą popełniać błędów w obronie, to są w stanie sprawić niespodziankę i urwać punkty faworytom.


FC GORLICKA – NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE ( NASZ TYP 1) ( TYP MAGNUSA 1)
Gorlicka w pierwszych spotkaniach pokazała, że ma znakomitą ofensywę i strzeliła już łącznie osiemnaście bramek. Jednak sporo goli też traci co pokazuje, że jeszcze są rezerwy w grze tej ekipy i na pewno w kluczowych spotkaniach, decydujących o układzie w tabeli, trzeba będzie poprawić grę w defensywie. Narodowe Śródmieście, mimo że zagrało niezłe spotkania w poprzednich tygodniach, to nadal pozostaje bez punktów. Pierwsze połowy wyglądają obiecująco w wykonaniu teamu Marka Szklennika, ale w drugich brakuje konsekwencji i wyrachowania, by dowieźć korzystny wynik do końca. Nie pomaga również plaga kontuzji i to, że kilku czołowych zawodników wciąż nie pojawiło się na boiskach Ligi Fanów w tym sezonie. Zdecydowanym faworytem jest Gorlicka i w naszej ocenie o punkty w tym spotkaniu gościom będzie niezwykle trudno.


IN PLUS POJEMNA HALINA – MIXAMATOR ( NASZ TYP 1) ( TYP MAGNUSA 1)
W pierwszej kolejce gospodarze męczyli się z AnonyMMous!, ale już w drugiej gładko ograli FC Kebavitę i razem z Gorlicką i Turem mają komplet punktów. Mimo, że w niedzielę pewnie kilku zawodników nie pojawi się na Picassa, to nadal w starciu z Mixamatorem ekipa Patryka Galla będzie faworytem. In Plus Pojemna Halina ma na tyle szeroki i wyrównany skład, że nawet absencja kilku graczy nie spowoduje znaczącego spadku jakości na boisku. Miksy po dwóch ciężkich meczach, po raz kolejny mają za rywala jednego z kandydatów do mistrzostwa. Poprzednie mecze pokazały, że na tle silnych rywali Mixamator wcale nie wypada słabo i walczy od pierwszej do ostatniej minuty. W starciu z Turem chłopaki Michała Fijołka mieli sporo okazji, ale je marnowali. Jeżeli poprawią skuteczność, a obrona zagra na wysokim poziomie, to są w stanie sprawić niespodziankę. My postawimy na gospodarzy licząc, że goście postarają się postraszyć wyżej notowanego rywala.


FC KEBAVITA – ANONYMMOUS ( NASZ TYP 2) ( TYP MAGNUSA 2)
Ekipa gospodarzy po znakomitym spotkaniu z East Windem wysoko uległa ekipie Patryka Galla i teraz koniecznie musi wygrać, by nie stracić kontaktu z czołówką ligowej tabeli. Zaledwie jeden punkt po dwóch kolejkach to mizerny dorobek i Burak Can musi maksymalnie zmobilizować swój zespół do pojedynku z AnonyMMous!. A trzeba przyznać, że team Maćka Miękiny gra bardzo solidnie, choć jest jeszcze wiele elementów do poprawy. Jednak po dwóch meczach kapitan Anonimowych może być umiarkowanie zadowolony i jeżeli teraz udałoby się zdobyć komplet punktów, to sytuacja w tabeli byłaby bardzo dobra. Szczególnie dobrze w drużynę wkomponował się Maciej Latosiewicz, który daje sporo jakości na boisku, a przypomnijmy, że Maciek Miękina nie mógł skorzystać jeszcze z takich zawodników jak Michał Głębocki czy Marcin Taras. My czujemy, że goście mogą tutaj sprawić niespodziankę i ograć Kebavitę. Ta drużyna po tym jak trochę zmieniła skład musi się zgrać i to jest szansa na punkty dla Anonimowych, którzy w tym elemencie akurat nie mają problemów.


EAST WIND – CONTRA ( NASZ TYP 1) ( TYP MAGNUSA 1)
Spotkanie dwóch ekip, które bardzo dobrze się znają i na pewno emocji w tym meczu nie zabraknie. W naszych rozgrywkach te zespoły mierzyły się trzykrotnie i korzystny bilans jest tutaj po stronie East Windu. Również i w tym sezonie gospodarze prezentują się dużo lepiej i mają zamiar powalczyć o najwyższe cele. Aby tak się stało w każdej kolejce trzeba zdobywać komplet punktów i to na pewno jest cel, który stawia przed drużyną kapitan Sebastian Dąbrowski. Contra zagrała niezłe dwa spotkania, ale brakuje trochę wyrachowania i niekiedy tej ekipie zdarzają się przestoje w grze. Na poziomie Ekstraklasy o sukcesie decydują detale i każda słabość na tym poziomie jest wykorzystywana przez rywali, o czym przekonali się zawodnicy gości grając z Turem i Gorlicką . My stawiamy na gospodarzy licząc, że team Michała Raciborskiego pokusi się o przełamanie złej passy w meczach z East Windem. To nie będzie jednak łatwe, bo patrząc na skład gospodarzy, to w tym sezonie jest bardzo mocny i to ma być gwarancją walki o mistrzostwo.

 

1 LIGA

 

CLEOPARTNER – NISKI PRESS ( NASZ TYP 2) ( TYP MAGNUSA 1)
To będzie mecz na szczycie pierwszej ligi. Obie ekipy jako jedyne zdobyły komplet punktów w dwóch kolejkach. To wcale nas nie dziwi, bo patrząc na potencjał i grę tych drużyn widać, że ich dyspozycja nie jest dziełem przypadku, a dobrego zgrania i wysokich umiejętności. Gospodarze mają naprawdę szeroką, wyrównaną kadrę. Praktycznie w każdej kolejce w protokole meczowym jest zapisanych wielu zawodników, a niezależnie kto jest na boisku, to daje z siebie wszystko wiedząc, że słabsza forma i brak zaangażowania może spowodować, że trener Cleopartner zdejmie takiego gracza z boiska. Goście pokazali w lidze wakacyjnej swój monolit oraz jakość na boisku i to znajduje potwierdzenie na początku tego sezonu. Jedno jest pewne, że emocji w tym pojedynku nie zabraknie. My postawimy na Niski Press, ale zarówno typ Magnusa jak i remis w tym spotkaniu jest równie prawdopodobny.


DRUNK TEAM – ALPAN ( NASZ TYP 2) ( TYP MAGNUSA X)
Gospodarze na początku sezonu borykają się z trudnościami ze skompletowaniem optymalnego składu i braki kadrowe powodują, że w pierwszych kolejkach nie zdobyli nawet punktu. Jednak Drunk Team to drużyna, która nie raz w trudnych momentach potrafiła przejść metamorfozę i mamy nadzieję, że już w tej kolejce pokaże swoje prawdziwe oblicze. Alpan w tej kolejce zagra również zaległe spotkanie z pierwszej kolejki i musi dobrze rozłożyć akcenty na dwa spotkania. To w poprzednim sezonie się nie udało, bo pamiętamy jak w weekend, gdzie grali dwa spotkania, przegrali właśnie z ekipą Łukasza Walo. Czy historia się powtórzy? Teraz to zupełnie inna drużyna i w naszej ocenie postara się o taki skład, który zagwarantuje przynajmniej komplet punktów w tym spotkaniu.


FZ ALMAZ – TYLKO ZWYCIĘSTWO ( NASZ TYP 1) ( TYP MAGNUSA 1)
Team z Ukrainy, po pechowej porażce z Czikenami, pokonał Zieloną Latarnię i będzie chciał udowodnić, że ma zespół, który powalczy o awans do Ekstraklasy. Gospodarze mają spory potencjał i jeżeli zagrają podobnie jak tydzień temu, to w naszej ocenie mogą pokusić się o komplet punktów. Goście na początku mieli trudnych przeciwników, ale sądziliśmy, że tak doświadczona ekipa zdobędzie punkty i według nas jest to pewne zaskoczenie. Wiemy, że Tylko Zwycięstwo nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i w kolejnych meczach udowodni, że dwa lata spędzone w Ekstraklasie nie były przypadkowe i włączy się do walki o czołowe lokaty. Będzie to jeden z najciekawszych pojedynków w tej lidze i w naszej ocenie obie ekipy powalczą o komplet punktów, a remis nikogo tutaj nie zadowoli.


DEPORTIVO LA CHICKENO – FC OTAMANY ( NASZ TYP 2) ( TYP MAGNUSA 1)
Obie ekipy mają wielu zawodników o dużych umiejętnościach piłkarskich. Deportivo po wygranej w pierwszej kolejce musiało uznać wyższość Niskiego Pressu, ale przez długi czas ten mecz był wyrównany. Teraz ekipę Czikenów czeka niezwykle trudny mecz z Otamanami, którzy są niewygodnym rywalem i tak naprawdę gdyby nie szybka czerwona kartka w meczu z Cleopartner za zagranie ręką, to wynik tamtego starcia mógłby być zupełnie inny. Goście czekają, aż będą mogli korzystać ze wszystkich swoich zawodników, bo na początku sezonu musieli się obejść bez kilku z nich, a jak wiadomo, gdy mają swój optymalny skład, to są groźni dla każdego. Ernest Woźniak ma swoich młodych zawodników, którzy potrafią sporo na boisku, ale nie zawsze wszyscy podstawowi gracze stawiają się na meczach. Mamy nadzieję, że tym razem oba teamy zagrają w najlepszych zestawieniach, a to będzie tylko z korzyścią dla widowiska.


GREEN LANTERN – FC FREEDOM ( NASZ TYP 2) ( TYP MAGNUSA 1)
Zielona Latarnia po wygranej w pierwszym spotkaniu śmiało zaczęła mówić o awansie do Ekstraklasy jednak już drugie starcie z Almaz pokazało, że jeszcze daleka droga do realizacji tego celu. Oczywiście młoda drużyna z Tarchomina ma na tyle dobry skład, że jest w stanie walczyć z najlepszymi, ale jeszcze brakuje chyba doświadczenia, które ta ekipa cały czas zdobywa. Rywalem w tej serii gier będzie FC Freedom. Niezwykle niewygodny przeciwnik, słynący z niezwykle agresywnej i twardej gry. Jak na razie ciężko powiedzieć w jakiej formie jest team z Ukrainy, bo wysoko przegrał z Cleopartnerem i tydzień temu wygrał z Drunk Teamem, ale ekipa Łukasza Walo miała tylko meczową szóstkę i tak naprawdę zagrała w eksperymentalnym składzie. Będzie to istotny mecz dla obu drużyn, bo stawka tej ligi jest wyrównana i każda strata punktów może mieć znaczenie. My stawiamy na gości, ale gospodarze jak zawsze pokażą walkę na boisku i jeżeli wygrają, to nie będzie to dla nas zaskoczenie.


FC OTAMANY – ALPAN ( NASZ TYP X) ( TYP MAGNUSA 1)
Jak się okazuje, zaległe spotkanie z pierwszej kolejki ma bardzo duże znaczenie. Otamany mają już na swoim koncie porażkę i w ten weekend mogą przesunąć się w górę tabeli, jeżeli wygrają oba mecze, bądź pozostać w strefie spadkowej na dłużej. Poza tym rywale, z jakimi mają się mierzyć, to zespoły z najwyższej półki i dużo będzie zależało od tego w jakim składzie pojawią się na Picassa w ten weekend. Po spotkaniu z Deportivo czeka ich starcie z Alpanem, który przystąpi do tego pojedynku na świeżości. Swoje drugie spotkanie zagra później i to może mieć znaczenie dla losów tego starcia. Wiemy, że jak goście przyjdą w swoim mocnym zestawieniu, to są w stanie ograć tutaj każdego, ale ostatnio niespodziewanie długo męczyli się z Tylko Zwycięstwo. Teraz wiedząc jak duża jest stawka tego pojedynku sądzimy, że może tutaj paść remis.

 

2 LIGA

 

FC GÓRKA – GRACZE GORSZEGO SORTU ( NASZ TYP 1) ( TYP MAGNUSA 2)
Zawodnicy gości w dwóch pierwszych meczach pokazali moc w ofensywie i pewnie wygrali swoje pojedynki. Jedyne co jest jeszcze do poprawy, to defensywa, bo Gracze Gorszego Sortu stosunkowo tracą też sporo bramek, a to w starciu z mocniejszymi drużynami może stanowić problem. Wiemy jednak, że taki jest styl GGS-u, że stawiają w głównej mierze na atak i w sumie nie dziwimy się temu, skoro mają w swoim składzie zawodników o tak nieprzeciętnych umiejętnościach. Górka, jak to ma w swoim zwyczaju, ma mecze świetne, ale też i trochę słabsze, lecz zawsze pewien stabilny poziom prezentuje. Dlatego wcale nie jest takie pewne, że będzie to łatwe spotkanie dla teamu Adriana Kanigowskiego. My nawet pójdziemy dalej i czujemy, że gospodarze zagrają na tyle dobrze, że będą w stanie pokonać obecnego lidera drugiej ligi. Pojedynek Łukasza Kuleszy z Szymonem Maruszewskim będzie niewątpliwie dodatkową okrasą tego spotkania.


ETERNIS – SASKA KĘPA (NASZ TYP 1) ( TYP MAGNUSA 1)
Eternis, po zwycięstwie w pierwszej kolejce, tydzień temu musiał uznać wyższość Graczy Gorszego Sortu. Teraz nie wiadomo czy to dobrze czy źle, że w kolejnym meczu trafia właśnie na Saską Kępę. Z jednej strony forma ekipy Korneliusza Troszczyńskiego nie jest obecnie najwyższa, ale wiemy, że goście będą chcieli potwierdzić, że mają niemały potencjał w swojej drużynie, a do tego będą jeszcze chcieli zmazać plamę z poprzedniej kolejki i najszybciej zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. W obecnych rozgrywkach w ekipie gospodarzy nie zagrał jeszcze Grzegorz Goliszewski, a wiemy, że to dla ekipy Eternisu gwarancja bramek i mamy nadzieję, że pojawi się być może już w tej kolejce. Będzie to bardzo ważne spotkanie dla obu ekip, bo zwyciężając, będą wciąż w kontakcie z czołówką tabeli. My stawiamy na gospodarzy, ale liczymy, że Saska pokaże futbol, który prezentowała w poprzednim sezonie.


BLACK EAGLES WARSZAWA – ZJEDNOCZONA OCHOTA ( NASZ TYP 2) ( TYP MAGNUSA 1)
Gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony w spotkaniu z Górką, gdzie byli skuteczni i pewnie pokonali ekipę z Tarchomina. Teraz przeciwnikiem będzie Zjednoczona Ochota, która mimo że zagrała dwa dobre spotkania, to w ostatecznych rozrachunku ma tylko jeden punkt na swoim koncie. Dlatego goście będą zdeterminowani, by w końcu wygrać i dołączyć do czołówki ligowej tabeli. Mają w swoich szeregach zawodników, którzy wiele potrafią i w naszej ocenie brakuje im trochę szczęścia na początku sezonu, a trzeba też przyznać, że rywale w tej lidze naprawdę prezentują się solidnie. Black Eagles Warszawa to młoda ekipa, ale widać, że chłopaki grają wyrachowany futbol i mają ambicje. by już w pierwszym sezonie pokazać się z jak najlepszej strony. My stawiamy na team z Ochoty, ale nie wykluczamy w tym spotkaniu żadnego innego rozstrzygnięcia.


SZMULKERS TEAM – ORZEŁY STOLICY ( NASZ TYP 1) ( TYP MAGNUSA 1)
Szmulkers Team rozegrał dwa dobre spotkania, ale na koncie ma tylko 4 pkt. Jednak forma jaką pokazali w starciu z Saską Kępą daje argumenty za tezą, że gospodarze będą bili się o wysokie lokaty w 2 lidze. Ich zeszłotygodniowe zwycięstwo nie przeszło bez echa i ich rywal z pewnością zdaje sobie sprawę, że czeka go trudne zadanie. Damian Ciszek i Patryk Nowicki są w świetnej dyspozycji, dzięki czemu ta dwójka znajduje się wysoko w klasyfikacji kanadyjskiej i właśnie na tych zawodników obrońcy Orzełów muszą zwrócić szczególną uwagę. Nie sądzimy jednak, by goście podeszli ze zbyt dużym respektem do najbliższego rywala. Jan Wnorowski również w swoich szeregach ma zawodników o dużych umiejętnościach i bez wątpienia zagra w tym meczu o 3 pkt. My jednak postawimy na zwycięstwo gospodarzy, choć naszym zdaniem będzie to dość wyrównany pojedynek.


WARSZAWSKA FERAJNA – FC NOVA GROUP ( NASZ TYP 1) ( TYP MAGNUSA 1)
Zapewne inne były oczekiwania w stosunku do początku sezonu w obu zespołach. Koniec końców obie ekipy zajmują miejsce w dolnej części tabeli, choć to Warszawska Ferajna osiągnęła lepsze rezultaty. Co można powiedzieć o tym zespole to to, że na pewno jest regularny. Dwa remisy po 3:3, przy podobnym przebiegu meczu, raczej nie jest dziełem przypadku. A tak zupełnie serio, to pewnie gospodarze żałują, że nie udało się wygrać tych potyczek, bo była na to spora szansa, a tak 4 oczka gdzieś Ferajnie uciekły. Nie ma jednak co patrzyć w przeszłość, tylko należy się skupić na najbliższym rywalu. Nova Group wciąż pozostaje bez choćby punktu i musi szukać zwycięstw od zaraz, by w miarę szybko wydostać się ze strefy spadkowej. W zeszłym sezonie raz górą była Ferajna, raz Nova Group i wydaje się, że są to drużyny o zbliżonych umiejętnościach. Jednak gospodarze wyglądali w dwóch pierwszych meczach nieco lepiej, dlatego postawimy na team Kacpra Domańskiego.

 

3 LIGA

 

KANONIERZY - FC BALLERS (NASZ TYP 2) (TYP MAGNUSA 2)
Kanonierzy z dość dużymi nadziejami przystępowali do rywalizacji w 3 lidze, ale przynajmniej po dwóch meczach trzecioligowa rzeczywistość trochę dała im się we znaki. Najpierw ulegli FC Melange, ale to jeszcze był w miarę wyrównany mecz w porównaniu do porażki jaką odnieśli z Old Eagles Koło. Wynik 11:3 nie pozostawia złudzeń co do tego, kto był w tym spotkaniu lepszy. Znając Kanonierów, będą chcieli szybko zrewanżować się za te porażki i opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Naprzeciw nich stanie ekipa FC Ballers, która również ma na koncie dwie porażki, ale nie odstawała zbytnio od swoich dotychczasowych rywali. Obie ekipy liczą na przełamanie i pierwsze punkty w sezonie, ale my w tym pojedynku stawiamy na zwycięstwo gości, którzy naszym zdaniem lepiej zaprezentowali się w dotychczasowych potyczkach, choć wiemy, że Kanonierzy zrobią wszystko, by nasz typ okazał się nietrafiony.


OLD EAGLES KOŁO – UKRANIAN VIKINGS (NASZ TYP 2) (TYP MAGNUSA 2)
To będzie jeden z najciekawszych meczów w 3 lidze. Orzełki po wysokiej przegranej z Energią, szybko się odkuli i równie wysoko pokonali Kanonierów. Ciekawi jesteśmy, którą wersję teamu z Koła zobaczymy w starciu z Wikingami i czy porażka na inaugurację była tylko wypadkiem przy pracy, czy też mecz z Kanonierami wyszedł im nadzwyczaj dobrze. Goście z kolei mogą być zadowoleni po dwóch kolejkach – mają na koncie 6 pkt i sama gra też wygląda całkiem dobrze. Widać, że rywalizacja w lato z mocnymi przeciwnikami teraz przynosi oczekiwane efekty. Goście to bardzo ambitna drużyna, która będzie w każdym meczu walczyła o zwycięstwo, niezależnie od rywala. Pytanie czy Wikingowie po raz kolejny wygrają, czy jednak Orzełki okażą się zbyt wymagającym przeciwnikiem? My skłaniamy się bardziej ku temu pierwszemu i stawiamy na kolejną viktorię gości.


BONITO WARSZAWA – PERŁA WWA (NASZ TYP X) (TYP MAGNUSA X)
Bonito z 3 pkt zajmuje miejsce w środku tabeli. Po wygranej na inaugurację, musieli uznać wyższość Wikingów, którzy byli zdecydowanie lepszą drużyną. Gospodarze to jednak młoda drużyna, która w lidze dopiero zbiera doświadczenie i jesteśmy przekonani, że szybko wyciągną wnioski z ostatniego pojedynku. Perła z kolei dobrze weszła w sezon. Dwa mecze – dwie wygrane, bez wątpienia taka postawa może zadowalać zawodników gości. Perła dała tym samym sygnał, że chce być liczącą się siłą w 3 lidze i będzie w tym sezonie mierzyła w wysokie miejsca. Do tego niezbędne będą również 3 punkty w starciu z Bonito, ale w naszej ocenie, gościom o kolejne zwycięstwo wcale nie będzie tak łatwo. Gospodarze powinni postawić się swojemu najbliższemu rywalowi, ale czy stać ich na pewną wygraną? Według nas może tutaj dojść do podziału punktów.


FUSZERKA – UN MATE TEAM (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA 2)
W tym meczu spotkają się zespoły, które jeszcze w tym sezonie punktów nie zdobyły. Dla obu ekip walka o utrzymanie zdecydowanie nie była celem na obecne rozgrywki, więc tym bardziej oba teamy będą starały się o pierwsze zwycięstwo w sezonie, by zacząć uciekać od strefy spadkowej. Fuszerka nie dała rady Bonito i Perle, Un Mate natomiast dwukrotnie poległ w pojedynkach argentyńsko – ukraińskich. Jak będzie tym razem? Kto się przełamie, a kto kolejny tydzień spędzi na dole tabeli? Naszym zdaniem większe szanse w tym pojedynku może mieć Fuszerka, choć trzeba przyznać, że Un Mate, mimo porażek, w swoich meczach zaprezentował się całkiem przyzwoicie. Na pewno nie będzie to mecz do jednej bramki i o wyniku może zadecydować forma dnia, bo według nas są to drużyny o podobnym potencjale.


ENERGIA – FC MELANGE (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA X)
W tym pojedynku z kolei spotkają się zespoły, które mają na swoim koncie komplet punktów po dwóch kolejkach. Energia dodatkowo wzmocniona przed sezonem wygląda naprawdę dobrze i nie dziwią nas wyniki jakie do tej pory osiągnęła. Już w zeszłym sezonie pokazała, że potrafi zagrać naprawdę świetne zawody i nie zaskoczy nas jeżeli sezon zakończy na wysokim miejscu. FC Melange prezentuje się równie dobrze, choć same wyniki nie są tak efektowne jak najbliższego rywala, to również wygrana w dwóch pierwszych meczach zasługuje na uznanie. W świetnej formie jest Łukasz Słowik, który zdobył już 5 bramek i zanotował 3 asysty i od tego czy uda się powstrzymać tego napastnika, w dużej mierze będzie zależał sukces Energii. Naszym zdaniem gospodarze mają zawodników, którzy są w stanie postawić się Melanżowi i nasz typ wędruje właśnie ku zespole Energii.

 

4 LIGA

 

LTM WARSAW – MARGARITA TEAM (NASZ TYP 2) (TYP MAGNUSA 1)
LTM jest jedyną drużyną, która po dwóch kolejkach ma na koncie dwa zwycięstwa. Do tego grona mogą dołączyć jeszcze Popalone Styki i Wierny Służewiec, które rozegrały do tej pory tylko jedno spotkanie, ale samo to, że większość zespołów potraciło już punkty świadczy o tym jak wyrównana jest 4 liga. LTM jest w tym roku bardzo mocny i od razu wyrósł na faworyta tego poziomu rozgrywkowego. Trzeba jednak zauważyć, że ich dotychczasowe wygrane nie są aż tak wysokie jak można by było się spodziewać i w każdym meczu musieli mocno postarać się o 3 pkt. To daje nadzieje Margaricie, że najbliższy rywal jest jednak do ogrania i wcale nie stoją na straconej pozycji. Goście przegrali w drugim spotkaniu z Popalonymi Stykami, ale mamy nadzieję, że to ich nie podłamało i w kolejnym starciu postawią się liderowi. My przewidujemy tu małą niespodziankę, dlatego stawiamy na gości.


FC POPALONE STYKI – AWANTURA WARSZAWA (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA 2)
Popalone Styki zagrały jak na razie tylko jedno spotkanie i wypadły w nim naprawdę dobrze. Do tego mają bardzo ciekawy, wyrównany skład, a w nim również Julię Błażejowską, która po meczu z Margaritą zebrała dużo pochwał i była pewnym punktem tej ekipy. Trudno w pełni ocenić zespół po jednym meczu, dlatego ciekawi jesteśmy jak wypadną teraz na tle Awantury Warszawa. Goście po wygranej nad Oldboys Derby nie dali rady w drugiej kolejce Wiernemu Służewcowi, pomimo dość sporej przewagi w tym spotkaniu. Niestety w kluczowych momentach zabrakło skuteczności czy też lepszego pomysłu na sforsowanie defensywy rywala. Na pewno te elementy trzeba będzie poprawić, jeśli Awantura liczy na punkty z Popalonymi Stykami. Naszym zdaniem większe szanse na zwycięstwo mają gospodarze i właśnie na ich postawimy w tej rywalizacji.


KS IGLICA WARSZAWA – FC RADLER ŚWIĘTOKRZYSKI (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA 1)
Iglica, po porażce z Virtualnym Ń, w kolejnym meczu pokonała Byczki, dzięki czemu zajmuje miejsce w środkowej części tabeli. Oba te mecze były bardzo zacięte i to też pokazuje jak bardzo wyrównana jest ta liga. Do tego większość zespołów pogubiła już punkty, więc można przygotowywać się do starcia z najbliższym rywalem, bez konieczności nerwowego spoglądania na ligową tabelę. Radler jest w nieco gorszej sytuacji, bo przegrał oba mecze i zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Goście będą więc szukali okazji, by odbić się od dna i podgonić nieco pozostałych rywali w tabeli. Według nas Radlerowi może być trudno o zwycięstwo, bo Iglica, po dobrym występie w lato, również w sezonie zasadniczym prezentuje się całkiem nieźle. Dlatego stawiamy na team Radka Sówki, choć rywale łatwo punktów nie oddadzą.


WIERNY SŁUŻEWIEC – VIRTUALNE Ń (NASZ TYP 2) (TYP MAGNUSA 2)
Wierny wycisnął chyba maksimum z meczu z Awanturą. Dobra gra w defensywie, plus wykorzystana większość akcji, które sobie wypracował, sprawiły, że zakończył spotkanie z kompletem punktów. Jednak drugi taki mecz jak tydzień temu może się nie powtórzyć i Piotr Gratkowski musi zadbać o szerszy skład, jeśli chce żeby jego drużyna odegrała znaczącą rolę w tym sezonie. Teraz Wierny zmierzy się z Virtualnym Ń, który w dwóch meczach zdobył 4 pkt, wygrywając z Iglicą i remisując w Oldboys Derby. W obu przypadkach mecze były bardzo wyrównane, ale goście dobrze radzili sobie w kluczowych momentach. Z Wiernym rywalizowali już trzykrotnie, ale tylko raz to Virtualni byli górą. Naszym zdaniem teraz może się to zmienić i coś czujemy, że Marek Giełczewski i spółka mogą ograć ekipę ze Służewca.


OLDBOYS DERBY – BYCZKI STARE BABICE (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA 1)
Śmiało można stwierdzić, że obie ekipy zaliczyły w tym sezonie mały falstart. Początek sezonu nie jest, pod względem wyników, najlepszy w wykonaniu zarówno Byczków jak i Oldboys. Spodziewaliśmy się nieco więcej po tych drużynach, ale za nami dopiero dwa mecze, więc liczymy, że już wkrótce zaczną regularnie zdobywać punkty. Teraz zajmują miejsca w strefie spadkowej, gdzie nieco lepiej wypadają Oldboje, którzy mają na koncie przynajmniej jeden punkt wywalczony w zeszłym tygodniu z Virtualnym Ń. Nie będzie tutaj zaskoczeniem stwierdzeniem, że oba teamy potrzebują zwycięstwa jak tlenu, by nie zakotwiczyć na dłużej w dole tabeli. Patrząc na dotychczasowe pojedynki rzuca się w oczy fakt, że były one niezwykle wyrównane – za każdym razem zwycięzca był lepszy od rywala tylko o jedną bramkę. Teraz spodziewamy się podobnej batalii, gdzie nikt nie będzie kalkulował, bo ewentualny remis tylko skomplikuje sytuację obu drużynom. My nieco więcej szans dajemy zespołowi z Białołęki i stawiamy na zwycięstwo Oldboys.

 

5 LIGA

 

EAST TEAM – MUNJA (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA 1)
Zgodnie z naszymi zapowiedziami East Team zaprezentował się lepiej w drugiej kolejce i po zaciętym meczu wygrał z bardzo doświadczoną ekipą Sante. To zwycięstwo na pewno poprawiło nastroje w ekipie gospodarzy i utwierdziło w przekonaniu, że w 5 lidze nie będą odstawać od pozostałych zespołów, a co więcej, mogą być czołową drużyną na tym poziomie rozgrywkowym. Gorzej w sezon weszła Munja, która po raz drugi w tym sezonie musiała uznać wyższość rywali. Tym razem ulegli Pradze Warszawa aż 7:2, przy czym tym razem dysponowali już w większości swoim standardowym składem. Początek rozgrywek zdecydowanie nie idzie po myśli gości i naszym zdaniem również w starciu z East Teamem może być ciężko o pierwsze punkty. Jesteśmy przekonani, że Munja powalczy o jak najlepszy wynik, ale my w tym starciu postawimy na gospodarzy.


PRZYPADKOWE GRAJKI – PRAGA WARSZAWA (NASZ TYP 2) (TYP MAGNUSA 2)
W tym spotkaniu naprzeciw siebie staną zespoły, które wygrały oba swoje mecze i zajmują miejsce na podium z kompletem punktów. Przypadkowe Grajki, po wygranej z ADP, tym razem okazały się lepsze od Tornado Squad i zaliczają jeden z lepszych startów w swojej historii. Jednak kontynuacja tej passy może okazać się niezwykle trudna, bo teraz zmierzą się z liderem, który pewnie wygrał swoje mecze, co ciekawe, oba w stosunku 7:2. Ktoś z tej dwójki po raz pierwszy starci punkty i my się skłaniamy do tezy, że będą to jednak Przypadkowe Grajki. Praga bardzo dobrze prezentuje się na początku sezonu i nie sądzimy, by nagle miałoby się to zmienić. W dodatku będzie to mecz z małym podtekstem, bo kapitan Pragi Patryk Pawłowski na początku swojej przygody z Ligą Fanów występował właśnie w barwach Przypadkowych Grajków, dlatego motywacji po obu stronach z pewnością nie zabraknie.


STADO SZAKALI – SANTE (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA 1)
Stado Szakali to, obok Pragi Warszawa i Przypadkowych Grajków, jedna z drużyn, która ma na koncie komplet punktów po dwóch kolejkach. Po pierwszym wyrównanym spotkaniu, w drugim meczu sezonu pewnie pokonali BRD Young Warriors aż 12:5 czym pokazali, że mają aspiracje do walki o czołowe lokaty. Teraz czeka ich jednak jeszcze większe wyzwanie, bo ich najbliższym rywalem będzie doświadczona ekipa Sante. Team Piotra Kowalskiego musiał w minioną niedzielę uznać wyższość East Teamu i pewnie teraz goście będą chcieli udowodnić, że to był jedynie wypadek przy pracy. Aby tak się stało, będą musieli wspiąć się na maksimum swoich możliwości, bo naszym zdaniem gospodarze postawią tutaj bardzo trudne warunki. Jakby nie patrzeć, czeka nas niezwykle wyrównane spotkanie, gdzie wytypowanie zwycięzcy jest nie lada wyzwaniem. My jednak postawimy na to, że passa Szakali będzie dalej trwać.


FC ALBATROS – TORNADO SQUAD (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA 1)
Albatrosy, po nieznacznej porażce w pierwszej kolejce, w drugim spotkaniu wygrali dość pewnie z ADP Wolską Ferajną. Teraz ich rywalami będzie ekipa Michała Nawrockiego, która nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Kapitan Tornado zapowiadał walkę o medale, a tymczasem występy w dwóch pierwszych kolejkach znacznie odbiegają od tego, co zakładali sobie przed sezonem goście. Tornado musi pilnie szukać punktów już w najbliższym meczu, bo kolejna porażka może na długi czas zakopać ich w strefie spadkowej. Gospodarze też mają swoje ambicje i już na starcie muszą odrabiać straty do zespołów z podium. Część zawodników gości, jeszcze pod szyldem Świadomie Gorsi, mierzyła się z Albatrosami i raz byli górą, a raz przegrali dość wyraźnie. Naszym zdaniem FC Albatros w poprzednich meczach prezentował się lepiej od najbliższego rywala, dlatego postawimy tym razem na zwycięstwo gospodarzy.


ADP WOLSKA FERAJNA – BRD YOUNG WARRIORS (NASZ TYP 1) (TYP MAGNUSA X)
Zapewne inaczej wyobrażali sobie start sezonu zawodnicy ADP Wolskiej Ferajny. Waleczności i ambicji temu zespołowi odmówić absolutnie nie możemy, ale ewidentnie w pierwszych meczach sezonu drużyna nie funkcjonuje tak jak powinna. Do tego niepotrzebne kartki osłabiające zespół dopełniają obrazu, w którym ADP zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Gospodarze muszą szybko znaleźć receptę na kryzys, bo w przeciwnym razie strata do czołówki może się znacząco powiększyć. BRD po wygranej w pierwszym meczu, uległo dość wysoko Stadu Szakali i sami jesteśmy ciekawi jak zaprezentuje się w najbliższym starciu. Obie ekipy mierzyły się ze sobą dwukrotnie, raz górą było ADP, raz BRD choć pamiętamy, że ten drugi pojedynek zakończył się przed czasem, ze względu na problemy kadrowe Ferajny, a ta porażka pozbawiła de facto medali ADP. Gospodarze mają więc coś do udowodnienia i my stawiamy na to, że w tym meczu się przełamią.

 

6 LIGA

 

COSMOS UNITED – LUJWAFFE TARCHOMIN (NASZ TYP2, TYP MAGNUSA 2)
Rozgrywki 6 ligi w tym tygodniu rozpoczniemy od pojedynku Kosmicznych z Lujami! Gospodarze po świetnym meczu przeciwko Sławianom, w drugim spotkaniu kosmicznie... zgubili punkty w meczu z Ziemniaczkami. Jeżeli chodzi o gości, to sytuacja wygląda podobnie, ale oni akurat przegrali ze Słowianami, a pokonali Hiszpański Galeon. Wiemy już jednak, że tabela 6 ligi jest wyjątkowo spłaszczona, a po 2 kolejkach są 2 zespoły bez przegranej i żadnego, który zdobyłby w tych meczach komplet punktów. Wygląda na to, że zapowiada nam się super ciekawe starcie, ale w naszych oczach faworytami są zawodnicy z Tarchomina. Lujwaffe nie dość, że zna lepiej Ligę Fanów, to jeszcze wzmocniła się ostatnio dwoma mocnymi zawodnikami, więc nie sposób nie postawić na gości.


LAISSEZ FAIRE UNITED – MIEJSKIE ZIEMNIACZKI (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 1)
Gospodarze upodobali sobie wyjątkowo wynik 4:3 i najpierw wygrali, a później przegrali w tym stosunku bramkowym. Teraz może być im jednak ciężko powtórzyć ten wynik, bo goście chyba są na fali wznoszącej, wszak rzadko się zdarza, że Ziemniaczki robią na nas takie wrażenie jak w meczu z Cosmos United. Na tym poziomie rozgrywkowym każde zwycięstwo jest na wagę złota, a Miejskim Ziemniaczkom szczególnie będzie zależało na wygranej, bo bardzo chcieliby się w końcu wydostać ze strefy spadkowej, w której znajdują się prawie od początku swojej przygody z naszymi rozgrywkami. Dlatego stawiamy na Miejskie Ziemniaczki i... pewnie będzie coś w okolicach 3:4. Warto podkreślić, że Magnus widzi faworyta w gospodarzach, więc tego typu mecze mogą decydować o tym, kto wygra w pojedynku Magnus – Prezes.


BAD BOYS – FC TARTAK (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 2)
Mieć pecha jak Bad Boys. Taki tytuł mogłaby nosić książka, która opowiadałaby o nieudanych próbach wygrania meczu przez Złych Chłopców, którzy przecież mają w swoich szeregach bardzo dobrych graczy. Bad Boysi oba spotkania przegrali 1 bramką, a dodatkowo gole tracili właściwie w ostatnich minutach spotkań. Czy tym razem będzie tak samo? Ciężko powiedzieć nam coś o formie Drwali, bo ta drużyna została mocno przebudowana i jak sam jej kapitan mówi – wrócił Tartak Old Fashion. Czy to wystarczy na Bad Boysów nie wiemy, ale wydaje nam się, że w tym spotkaniu doświadczenie może zaprocentować, a to na pewno większe ma ekipa Złych Chłopców. Tartak będzie na pewno walczył do końca, ale o wszystkim zadecyduje dyspozycja dnia, a my jednego tylko jesteśmy pewni – to będzie arcyciekawe widowisko.


COMPATIBL – SLAVIC WARSZAWA ( NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 1)
CompatiBL po dobrym początku rozgrywek zajmuje 2 miejsce tuż za Tartakiem. Remis i wygrana daje im jak na razie miejsce premiowane awansem, a wiemy, że taki jest cel drużyny z Białorusi. Czy uda się jednak spełnić przedsezonowe oczekiwania i CompatiBL wygra 6 ligę? Z całą pewnością Słowianie nie będą chcieli się na to zgodzić, bo Slavic zaczął bardzo źle, ale w kolejnym spotkaniu ograli Lujów, którzy mają naprawdę mocny skład jak na 6 ligę. Dodatkowo, świetną formę prezentuje Jacek Wojtala, który dotychczas strzela bramki jak rasowy snajper, a to może mieć ogromne znaczenie w starciu z tak doświadczoną ekipą jak Slavic. Przewidujemy, że mecz będzie bardzo zacięty, ale widzimy faworytów w zespole gości i tak postawimy.


MOBILIS – HISZPAŃSKI GALEON (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Na zakończenie 3 kolejki 6 ligi mecz, który może mieć dwa oblicza, ale z całą pewnością będzie trzymał nas w napięciu od początku do końca. Po jednej stronie Mobilis, który nie jest z całą pewnością zadowolony z przegranej z Tartakiem, bo Panowie szybko spadli na 3 miejsce w tabeli. Z kolei Hiszpański Galeon fatalnie zaczął te rozgrywki, bo przez 50 minut nie potrafili wbić gola Lujwaffe po to, by... tydzień później w dramatycznych okolicznościach wygrać z Bad Boysami. Czy ktoś to rozumie i jest w stanie przewidzieć co tu się będzie działo? Wydaje nam się, że Mobilis mógłby być faworytem, gdybyśmy patrzyli tylko i wyłącznie na doświadczenie i umiejętności ofensywne. Zobaczyliśmy jednak w ostatnim spotkaniu, że Galeon potrafi zewrzeć szyki obronne i zmienić losy meczu, nawet gdy presja wydaje się ogromna, więc wygląda na to, że czas w nich uwierzyć i postawić na gości.

 

 7 LIGA

 FC POLSKA GÓROM – WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Obie ekipy mają w tym sezonie wywalczone 3 punkty. FC Polska Górom przed tygodniem ograła Kubany, a WSnT pokonała w pierwszej kolejce KS Zloty Strzał. To pokazuje, że czeka nas naprawdę wyrównane spotkanie, a jednoznacznego faworyta w tym spotkaniu nie znajdziemy. W 7 lidze jak na razie tylko Laga wygrała oba mecze, więc obie drużyny chcąc walczyć o zwycięstwo nie mogą się poddać i muszą szukać punktów w każdym kolejnym spotkaniu. Gospodarze jak na razie opierają swoją siłę przede wszystkim na Aleksandrze Kuśmierzu, więc wydaje nam się, że to goście, którzy stanowią większy monolit, będą faworytami w tym spotkaniu.


LAGA WARSZAWA – WIECZNIE DRUDZY (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 1)
Hit na poziomie 7 ligi! Gospodarze to ekipa, która dotychczas zgromadziła komplet punktów, a dodatkowo zaprezentowała naprawdę ładny i skuteczny futbol. Czeka ich jednak chyba najtrudniejsze zadanie w rozgrywkach 7 ligi, bo Wiecznie Drudzy po relegacji z 3 ligi stanowią oczywistego faworyta w tych rozgrywkach. WD w swoim składzie mają kilku klasowych zawodników, a tacy gracze jak Piotr Kawka czy Rafał Michalski na pewno chętnie sprawdzą umiejętności defensywne Lagersów. Naszym zdaniem Laga Warszawa w tym sezonie jeszcze nie mierzyła się z tak silnym przeciwnikiem, więc wygląda na to, że może w niedzielę przyjść pierwsza strata punktów w tych rozgrywkach.


KUBANY – FC DZIKI Z LASU (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA X)
Kubany zaskoczyły nas swoją walecznością w ostatnim spotkaniu, kiedy cały mecz grali w 5, a mimo to nie odstawali znacząco od przeciwników. Waleczność, hart ducha i świetne przygotowanie kondycyjne potwierdzają, że Kubany solidnie przepracowały lato i teraz celują w wyższe cele. Problemem jak na razie są punkty, bo jak na razie zgromadzili tylko jeden na swoim koncie. Dziki z Lasu znajdują się wyżej, bo w pierwszej kolejce zaskoczyli wszystkich i pokonali Wiecznie Drugich. Ta młoda ekipa ma na pewno ogromne aspiracje, ale w drugiej kolejce poczuli, że 7 liga nie jest wcale taka prosta. Dlatego stawiamy na doświadczenie Kubanów i widzimy w tym meczu zwycięstwo gospodarzy.


KS ZŁOTY STRZAŁ – KS PARTYZANT WŁOCHY (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Złe miłego początki, czy realne problemy z formą? Pierwsze mecze Złotego Strzału nie były łatwe w naszych rozgrywkach. Młodzi zawodnicy na pewno inaczej wyobrażali sobie początek tej przygody, ale jak na razie muszą zadbać o swój skład, bo na ostatnim meczu dostępu do bramki bronił zawodnik z pola, a to raczej nie pomaga. Ich przeciwnikiem będzie Partyzant, który ma 3 punkty na koncie, ale zdobyte bez przeciwnika na boisku. Oznacza to, że Partyzanci jeszcze nie pokazali nam pełni formy, bo przed tygodniem mierzyli się z Wiecznie Drugimi i na pewno tego starcia nie zapamiętają miło. Mają jednak okazję do rehabilitacji, więc w naszej opinii czas pierwsze punkty wywalczone na boisku, a na to na pewno stać Partyzanta.


FFK OLDBOYS – ŻOLIBALL (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Zakończenie rozgrywek 7 ligi w tej kolejce będzie na bardzo wysokim poziomie, bo doświadczeni gracze FFK Oldboys zmierzą się z reprezentantami Żoliborza. FFK dotychczas nie zaznało jeszcze porażki w tym sezonie, a gra Oldboysów wyglądała naprawdę nieźle. Tradycyjnie w meczach tej drużyny pada sporo goli, ale jak na razie Oldboye mogą być raczej zadowoleni z osiąganych rezultatów. Tymczasem Żoliball niestety zaliczył walkowera w pierwszej kolejce, ale w kolejnym spotkaniu udowodnił, że mogą być szalenie groźni i liczyć się w walce o awans do wyższej ligi. O to jednak będzie trudno, jeżeli w najbliższych kolejkach nie zdobędą punktów. Dlatego, w naszej opinii, Żoliballe będą bardzo zmotywowani, żeby dogonić liderów ligi i wygrają to spotkanie.

 

8 LIGA

 

JUNAK – ELITARNI GOCŁAW (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 1)
Nowe rozdanie w Junaku przyniosło spodziewany efekty. Doświadczona ekipa, która gra w naszej lidze od wielu lat, jak na razie prezentuje się wybornie i wygrała oba spotkania. Dodatkowo, należy zauważyć, że Junak traci bardzo mało bramek, a to może być klucz do sukcesu w 8 lidze. Po drugiej stronie czekają na nich Elitarni Gocław, którzy zaczęli ligę od 2 remisów, co w lidze szóstek zdarza się raczej rzadko. Elitarni mają to do siebie, że potrafią zaskoczyć niekonwencjonalnym zagraniem przeciwnika, a chwilę później zaliczyć spektakularny błąd w obronie. W tym spotkaniu liczyć się będzie przede wszystkim konsekwencja, a tej jak na razie w tym sezonie więcej wykazał Junak, więc to na nich postawimy w tym starciu.


NAF GENDUŚ – SPORTOWE ZAKAPIORY (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 2)
NAF Genduś kiepsko zaczął ligę, punktów brakuje, więc najwyższy czas się odbić od dna ligowej tabeli i zapunktować w najbliższym meczu. Rywal będzie z najwyższej półki, bo NAF podejmie lidera ligi – Sportowych Zakapiorów. Gospodarze mają jednak doświadczenie jak grać z liderami i sprawiać niespodzianki, więc jesteśmy przekonani, że właśnie taką możemy obejrzeć w niedzielę. Sportowe Zakapiory jak na razie radzą sobie świetnie, ale wiemy dobrze, że w tej ekipie najważniejszy jest spokój. Gdy go brakuje, zaczynają się niestety problemy i wzajemne kłótnie. To nie wpływa dobrze na poziom sportowy, więc w niedzielę może być gorąco, bo gospodarze potrafią zaskoczyć przeciwników i otworzyć wynik spotkania, a to może spowodować ogromne nerwy w przeciwnej drużynie.


BOROWIKI – FC PO NALEWCE (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Obie ekipy nie tak wyobrażały sobie powrót do rywalizacji w Lidze Fanów. Po letniej przerwie oba zespoły znalazły się w 8 lidze i jak na razie okazuje się, że na tym poziomie wcale nie będzie im łatwo rywalizować z rywalami. Gospodarze przed tygodniem zremisowali z Decco Team, ale wiemy dobrze, że jest to rywal, z którym grali już przed rokiem, więc w dalszym ciągu nie mają zdobytego punktu na rywalach z wyższej ligi. FC Po Nalewce z kolei zremisowało mecz z Elitarnymi, ale cały czas również pozostaje bez zwycięstwa. To się może zmienić w sobotę, bo wzmocnieni Marcinem Wiktorukiem być może wielbiciele nalewek wrócą do swojej lepszej gry z poprzedniego sezonu i obudzą w sobie duch walki, który z pewnością w nich drzemie. My się tego spodziewamy i stawiamy na gości.


A.D.S. SCORPION'S – DECCO TEAM (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Świetny początek Skorpionów nie uszedł naszej uwadze, ale trener Kałuski musi coś zrobić z początkową fazą meczu, bo sytuacja sprzed tygodnia nie może się powtórzyć. Straty, które Skorpiony zrobiły sobie w pierwszej części meczu mogą być w nadchodzących pojedynkach niebezpieczne, a Decco Team jest drużyną, która z całą pewnością wykorzysta takie gapiostwo i odjedzie z wynikiem. Goście są na pewno rozczarowani po remisie z Borowikami, ale w przypadku wygranej wyprzedzą starych znajomych z zeszłorocznej 9 ligi. Ten mecz to będzie też rewanż za poprzednie rozgrywki, więc jesteśmy ciekawi, kto lepiej zaprezentuje się po awansie. My stawiamy na Decco Team i czekamy na rezultaty, jak to będzie wyglądało w niedzielnej rywalizacji.


ORŁY BIAŁE AUUU – TSUBASA OZORA (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Gospodarze nie zaczęli najlepiej tego sezonu, problemy ze składem, a dodatkowo zerowa zdobycz punktowa. Nie wygląda to najlepiej, ale nie powinno też martwić, bo być może Orły potrzebują kilku chwil dłużej, żeby zaprezentować pełnię swoich możliwości. Na pewno występ ich bramkarza w ostatnim meczu nie uszedł naszej uwadze, a przeciwnicy sami wspominali, że byli pod ogromnym wrażeniem jego parad. Czy to wystarczy na Tsubasę? Goście z całą pewnością nie są w wiele lepszym położeniu, bo mając 1 pkt na koncie niestety okupują dolne rejony tabeli. Możliwe, że to się zmieni, bo przecież ten mecz wygląda na starcie z gatunku tych o 6 punktów. Na pewno czeka nas wiele emocji i wszystkich gorąco zapraszamy do przyjścia na Arenę Picassa.

 

9 LIGA

 

LEGION – OLDBOYS DERBY II (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 2)
Legion nie ma łatwych początków w naszych rozgrywkach, ale w najbliższym spotkaniu chyba ma szansę na odniesienie w końcu zwycięstwa. Na pewno w ostatnim meczu cieszyć mogła debiutancka bramka, a i gra do przerwy wyglądała całkiem całkiem. Legion powoli przyzwyczaja się do naszej ligi, więc w naszych oczach wygląda na coraz groźniejszą drużynę. Po drugiej stronie rezerwy Oldboysów, którzy jako jedyni ze wszystkich drużyn spod szyldu osiedla Derby, wygrały swoje spotkanie. Czy uda im się to powtórzyć? Nie jesteśmy co do tego przekonani, aczkolwiek na pewno Oldboysi zrobią wszystko, żeby potwierdzić, że jednak są w stanie zdobyć kolejne 3 punkty. Wiele zależy od frekwencji kluczowych graczy, więc czekamy na kadry i regulujemy odbiorniki, żeby móc obejrzeć to spotkanie.


GASTRO SPARTA – MIKSTURA (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Forma Gastro Sparty znów faluje, ale nadal w pamięci mamy ich świetny występ na BOS Cup 2021, więc być może Gastronomicy znów nas czymś zaskoczą. Karol Rodak obecnie znajduje się w wysokiej formie, więc chyba to na nim będzie się opierała gra Gastro Sparty w najbliższym czasie. Mikstura w końcu wybiegła na boisku i błyskawicznie potwierdziła, że po reorganizacji jej forma jest naprawdę wysoka. Mikstura wygląda na faworyta tego poziomu rozgrywkowego, więc chyba nikt się nie zdziwi, że w najbliższym spotkaniu postawimy właśnie na gości. To będzie na pewno arcyciekawe spotkanie, ale Mikstura powinna potwierdzić, że potrafi sobie radzić z rolą faworyta.


SHOT DJ – BARTOLINI PASTA (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Bartolini Pasta zaliczyli świetny start w tych rozgrywkach. Komplet punktów, bilans bramkowy +12 i tylko 3 stracone bramki potwierdzają, że goście celują wysoko i za rok chcą się znaleźć dużo wyżej. Ten mecz ma to potwierdzić, a mimo sympatii do Shot DJ, nie widzimy raczej innej możliwości, niż kolejne zwycięstwo BP. Gospodarze grają bardzo dobrze w piłkę, ale muszą sporo jeszcze popracować nad taktyką, bo niestety, ale w trakcie meczu gubią czasem ustawienie i przeciwnicy strzelają im łatwe bramki. Czy to się zmieni już w tym tygodniu? Na to liczymy, ale wiemy też, że Shot DJ lubi otwarte mecze, więc mamy przeczucie, że Bartolini wygra, ale Shot Dj z całą pewnością zadba o to, żeby bramek nie zabrakło w tym spotkaniu.


NIEDZIELNI –MORALNI ZWYCIĘZCY (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 1)
Po przebudowie składu NieDzielni wyglądają dużo lepiej, a Marcin Aksamitowski znów ma sporą liczbę zawodników do gry. Na razie nie przełożyło się to na punkty, ale NieDzielni mają możliwość zdobycia ich w najbliższy weekend, bo ich rywalem będzie zespół, który dotychczas zdobył 3 punkty, ale wynikające z faktu niestawienia się przeciwnika na meczu. Moralni Zwycięzcy przed tygodniem mieli pierwszy raz okazję mierzyć się z rywalami i okazało się, że 9 liga to też prawdziwe wyzwanie, a nikomu o punkty nie będzie na tym poziomie łatwo. Wydaje nam się, że NieDzielni są bardziej doświadczeni, a w ostatnim spotkaniu zabrakło im po prostu szczęścia do wygranej. Teraz go nie zabraknie i gospodarze powinni wygrać ten mecz.


MARECKIE WYGI – TEKTON CAPITAL (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 1)
Mareckie Wygi to zespół, który nas bardzo pozytywnie zaskoczył w pierwszych kolejkach. Dodatkowo, Panowie lubią ofensywną grę, więc w ich meczach pada najwięcej bramek na tym poziomie. Czy podobnie będzie w niedzielne popołudnie? Chyba tak, bo Tekton ma w swoim składzie zawodników, którzy też lubią postrzelać, a to przy odrobinie niefrasobliwej obronie Mareckich Wyg może oznaczać złamanie granicy 20 bramek w meczu. Liczymy na to, że to spotkanie będzie obfitowało w fajerwerki, a przy okazji obie ekipy wzniosą się na wyżyny swoich możliwości. Przewidujemy jednak wygraną Tektonu, bo szczelniejsza defensywa i doświadczenie ligowe będzie miało znaczenie w tym przypadku.

 

10 LIGA

 

BOROWIKI II – WÓLCZAŃSKIE SMOKI (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 1)
Drogie Smoki, najwyższa pora na zwycięstwo. Goście byli już bardzo blisko w poprzednim spotkaniu, ale zabrakło szczęścia i konsekwencji w końcowej fazie pojedynku z rezerwami FFK. Mamy nadzieję, że Wólczańskie Smoki się nie poddadzą i w nadchodzącym spotkaniu znów pokażą pełnię swoich możliwości, a zaangażowanie na boisku przekuje się tym razem na punkty. Co możemy powiedzieć o rezerwach Borowików? Pierwszy mecz wygrany w dramatycznych okolicznościach, ale w drugiej kolejce to wyglądało już słabo, bo brak strzelonej bramki rezerwom Awantury na pewno chluby Borowikom nie przynosi. Martwi nas forma gospodarzy, ale po takim spotkaniu jak to przed tygodniem, nie wróżymy im wygranej w niedzielny poranek.


FC WARSAW WILANÓW – PREDICA (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 1)
Gospodarze z 4 punktami na koncie zajmują miejsce w czołówce tabeli 10 ligi i wyraźnie zgłaszają aspiracje do awansu w tym sezonie. Gracze z Królewskiej dzielnicy prezentują się dobrze na boisku, a ich forma jest jak na razie stabilna i daje nadzieje na zrealizowanie swoich celów. Mimo to, niedzielny mecz będzie dla nas swoistą zagadką, bo Predica to ekipa, która również zaczęła dopiero przygodę z naszymi rozgrywkami. Pierwszy mecz był bardzo dobry w ich wykonaniu, ale spotkanie z Polskim Drewnem to było zderzenie ze ścianą. Predica miała tydzień na zastanowienie się, co można poprawić, więc jesteśmy ciekawi efektów tych przemyśleń. Stawiamy jednak na Wilanów, bo jakoś bardziej nas przekonali w tych 2 spotkaniach.


AWANTURA WARSZAWA II – FC ALLIANCE (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Rezerwowi Awanturnicy rozegrali przed tygodniem świetne spotkanie i być może jest to w końcu ten moment, kiedy rezerwy Awantury zaczną grać na swoim, niezłym poziomie. Najbardziej cieszy to, że Awantura zachowała czyste konto, bo wiemy, że o to w naszej lidze nie jest łatwo. Tymczasem Alliance imponuje od początku sezonu, a świetną partię rozgrywa Ilya Shyla. Ten skuteczny napastnik ma ogromny wpływ na grę swojego zespołu, a bramki przez niego zdobywane potwierdzają, że w wyścigu o koronę króla strzelców mamy jednego z faworytów przed sobą. Tak skuteczny napastnik przekonał nas do tego, żeby postawić w tym meczu na ekipę gości. Zobaczymy, czy te przewidywania się sprawdzą i w jakim składzie pojawi się Awantura w tym tygodniu.


FFK OLDBOYS II – FUSZERKA II (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 1)
Rezerwy FFK świetnie weszły w sezon i zanotowały na dzień dobry 2 zwycięstwa. Ich gra wygląda naprawdę nieźle, a Panowie przez całe spotkanie potrafią dążyć do zdobycia upragnionych bramek, a ich ofensywna taktyka przynosi efekty w tym sezonie. Czy to wystarczy na Fuszerkę? Mamy wątpliwości, bo wiemy, że rezerwy Fuszerki mają ogromną ochotę na pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach. Goście zamierzają odbić się od ligowego dna, a najlepiej zacząć ten plan od razu w tą niedzielę, więc wszystkie siły powinny zostać rzucone na mecz z FFK II. My motywujemy gości i przewidujemy, że to oni wyjdą zwycięsko z tego pojedynku.


FC JORDANEK – POLSKIE DREWNO (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Jordanek w tym sezonie jak na razie nie wygląda najlepiej, a dodatkowo humory mają średnie, bo przed tygodniem zaliczyli dość bolesną porażkę 1:9. Czy teraz przyjdzie forma i coś się zmieni w ich grze? Mamy taką nadzieję, bo Jordanek grać potrafi i nikt nie musi nas do tego przekonywać. Tymczasem Drewniacy świetnie weszli w sezon i po 2 meczach nadal pozostają bez porażki. Mimo tego, że Polskie Drewno zaliczyło przeskok ligę wyżej, to udowadnia, że nasze obawy nie mają pokrycia, bo doświadczeni ligowcy radzą sobie świetnie. W tym meczu nie widzimy okazji do sprawienia niespodzianki przez Jordanek i uważamy, że to PD wygra to spotkanie.

 

11 LIGA

 

FC VIKERSONN – POGROMCY POPRZECZEK (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 2)
Gdyby ktoś nam powiedział, że po dwóch kolejkach tego sezonu w 11 Lidze Mistrzów będzie 5 zespołów z kompletem punktów, wśród nich będą Pogromcy, a Vikersonn był bez punktów... doradzilibyśmy temu ekspertowi, żeby szybciutko oblał się zimną wodą. Okazało się jednak, że z futbolem bywamy na bakier, bo Pogromcy Poprzeczek naprawdę mają komplet punktów, a ich gra wygląda bardzo dobrze. Mamy jednak wrażenie, że Vikersonn ma patent na Pogromców, bo w zeszłym sezonie gospodarze niedzielnego meczu wygrali oba starcia. Uważamy, że to może być ten moment, kiedy Vikersonn otworzy swój worek z punktami i ruszy w górę tabeli. Ale kto wie, piłka jest przewrotna, więc być może Pogromcy zanotują hat-trick zwycięstw.


DYNAMO WOŁOMIN – ORŁY ZABRANIECKA (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 1)
Po tym meczu któraś z drużyn nie będzie mogła się pochwalić kompletem punktów. Dotychczas dwie wygrane w dwóch meczach nastrajały bardzo pozytywnie obie ekipy, ale przyszła pora na prawdziwe wyzwanie. Dynamo Wołomin jako debiutant prezentuje się świetnie i mają już na rozkładzie 2 ekipy, które mają spore doświadczenie w Lidze Fanów. Po drugiej stronie wracający do Ligi Fanów Orły Zabraniecka, które również w dotychczasowych meczach zrobiły wrażenie na postronnych obserwatorach. 11 Liga Mistrzów to prawdziwa mieszanka wybuchowa, a w tym spotkaniu wygląda na to, że wynik może paść każdy. Stąd dziwi, że Prezes i Magnus są zgodni i tak pewnie stawiają na gospodarzy, ale... może mają jakieś tajne info o absencjach.


FC TORPEDO – VISTULA VARSOVIA (NASZ TYP 1, TYP MAGNUSA 1)
W tym spotkaniu faworyt może być tylko jeden. Andryi Baran zebrał ekipę, która niesamowicie nas zaskoczyła swoim poziomem w pierwszych spotkaniach i oba pewnie wygrała. Mimo, że Torpedo w naszej lidze jest dopiero od tego roku, to widać, że to nie jest ich pierwsza styczność z piłką. Naprzeciw nim stanie drużyna Vistuli, która na pewno nie spodziewała się, że po dwóch pierwszych meczach będą mieli zerowy dorobek punktowy. Jak na razie forma Wiślan odbiega od oczekiwań, ale może coś się ruszy w tej kolejce. Z całą pewnością będzie to trudne zadanie, bo Torpedo to naprawdę solidna ekipa, więc w naszych oczach gospodarze będą faworytem tego spotkania.


OLDBOYS DERBY III – KOMETA WARSZAWA (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Oldboyów los nie oszczędza. Po reorganizacji zespołu i podziale na 3, okazuje się, że o punkty w poszczególnych ligach łatwo nie będzie. Trzeci zespół Oldboyów ma za sobą trudny początek, a mecz z Pogromcami Poprzeczek chyba jeszcze przez jakiś czas będzie siedział w ich głowach. Tymczasem graczy z Derbów w tym tygodniu czeka jeszcze trudniejsze zadanie, bo zmierzą się z zespołem, który jest zupełnie na drugim biegunie w ligowej tabeli. Mowa tu o Komecie Warszawa, która nie dość, że wygrała oba swoje mecze, to jeszcze zrobiła to bardzo pewnie. Forma Komet jest niesamowita, więc w naszej opinii goście nie pozostawią złudzeń gospodarzom i pewnie wygrają to spotkanie.


PIWO PO MECZU FC – GREEN TEAM (NASZ TYP 2, TYP MAGNUSA 2)
Piwo po Meczu FC nie tak wyobrażało sobie start w tych rozgrywkach. Zerowy dorobek punktowy nie napawa optymizmem, ale pamiętajmy, że to dopiero początek i im dalej w las, tym więcej grzybów można spotkać. Gospodarze nie mogą się poddawać, a przede wszystkim nie powinna ich przerażać wizja gry przeciwko drużynie Green Teamu. Zieloni owszem mają piękną historię i grają już od jakiegoś czasu w naszej lidze, ale wiemy, że ten zespół ma od jakiegoś czasu problemy z kadrą, nie prezentuje się już tak dobrze, a dodatkowo został lekko przebudowany. Czy to wystarczy na zwycięstwo z PPM? W naszych oczach Zieloni są faworytem, bo ostatni mecz pokazał, że dużo im nie brakowało do zwycięstwa, więc być może trzecia kolejka to idealny czas, żeby w końcu wygrać.

 

 

Data utworzenia artykułu: Dwa tygodznie temu, 2021-10-08
Facebook
Tabela
Liga :
Poz Zespół M Pkt. Z P
1   TUR Ochota 4 12 4 0
8   Mixamator 4 1 0 3
6   AnonyMMous! 4 6 2 2
4   East Wind 4 7 2 1
5   FC Kebavita 4 7 2 1
10   Narodowe Śródmieście 4 0 0 4
9   Contra 4 0 0 4
7   FC Impuls UA 4 6 2 2
3   FC Gorlicka 4 9 3 1
2   In Plus & Pojemna Halina 4 10 3 0
Social MediaPlanowane Planowane Planowane Planowane Planowane
Reklama


609 021 030
kontakt@ligafanow.pl
www.ligafanow.pl