ZAPOWIEDZI MECZOWE! 2. KOLEJKA

Wiadomo, że po jednym meczu nie można wyciągać za daleko idących wniosków. Ale wyniki spotkań sprzed tygodnia sprawiają, że niektórym ekipom szybko zacznie się palić grunt pod stopami. Pora więc byście się dowiedzieli, jakie jest nasze zdanie w temacie Waszych meczów. Czas na zapowiedź 2 kolejki Ligi Fanów! Zapraszamy na tradycyjną, cotygodniową analizę kolejki, którą wraz z nami typuje Antek Nuszkiewicz z drużyny Slavic Warszawa!

 

EKSTRAKLASA

 

MIXAMATOR – TUR OCHOTA ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 2)
Gospodarze w pierwszym swoim starciu w elicie pokazali się z dobrej strony, walcząc przez długi czas z Gorlicką, gdzie dopiero w końcówce mistrz Playareny przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej kolejce na zespół Michała Fijołka czeka mistrz Ligi Fanów Tur Ochota. Mixamator tak naprawdę na poziomie Ekstraklasy nie ma nic do stracenia i każdy zdobyty punkt będzie dla nich sukcesem. Patrząc realnie na potencjał i doświadczenie obu ekip, to team z Ochoty jest tutaj zdecydowanym faworytem. Jednak jak pokazał ostatni mecz z Contrą, też ma słabsze momenty, które po prostu trzeba wykorzystać. Aby zdobywać punkty z takimi rywalami trzeba zagrać perfekcyjnie przez całe spotkanie. Wiemy, że Miksy to ambitna ekipa i będzie walczyć na maksimum swoich możliwości, ale w naszej ocenie goście na tym etapie, niezależnie od składu jaki stawi się na Grenady, powinni zdobyć komplet punktów.


NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE – ANONYMMOUS ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 1)
W poprzednim sezonie to Narodowe Śródmieście prezentowało się dużo lepiej od swoich najbliższych przeciwników. Jednak patrząc na pierwsze starcia w tym sezonie, to dużo korzystniej wypadł team Maćka Miękiny. W meczu z InPlus Pojemną Haliną grał znakomicie i dopiero w ostatnim fragmencie spotkania tracił bramki. Widać, że w tym sezonie goście chcą walczyć o jak najwyższą lokatę i jeżeli jeszcze kilku zawodników będzie regularnie przychodzić na mecze, to jest szansa na walkę nawet o górną część tabeli. Gospodarze natomiast pokazali, że są uzależnieni w dużym stopniu od gry i formy Damiana Talarka. Jego brak był bardzo widoczny w starciu z Impulsem UA i jak na razie nowi zawodnicy, którzy debiutowali tydzień temu, delikatnie mówiąc nie zapowiadają się na duże wzmocnienia, a jedynie uzupełnienie składu teamu Marka Szklennika. Dlatego stawiamy na Anonimowych, choć jak znamy menedżera Narodowego Śródmieścia, to będzie chciał, by jego zespół pokazał charakter i zapewne liczy także na pierwsze punkty w tym sezonie.


FC IMPULS UA – EAST WIND ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 2)
Gospodarze debiut w Lidze Fanów mieli bardzo udany, dzięki wygranej z zawsze groźną ekipą Narodowego Śródmieścia. Jednak dopiero druga połowa w wykonaniu teamu z Ukrainy była znakomita. Pierwsza część nie zwiastowała okazałego zwycięstwa, ale w naszej ocenie chłopaki dopiero się rozkręcają i pokażą swoją prawdziwą moc w kolejnych spotkaniach. Okazja do prawdziwej weryfikacji nadejdzie już w drugiej kolejce, bo East Wind to drużyna z najwyższej półki. Tutaj trzeba będzie zagrać na wysokim poziomie całe 50 minut, bo ekipa Sebastiana Dąbrowskiego potrafi wykorzystywać słabości i błędy przeciwników. Dodatkowo po pierwszym meczu z Kebavitą czuje niedosyt, bo remis na starcie i strata dwóch punktów w tak wyrównanej Ekstraklasie może mieć swoje konsekwencje. Stawiamy na gości wiedząc, że gospodarze też mają swoje atuty i jeżeli zagrają konsekwentnie, to mają szanse na urwanie punktów vice-mistrzom Ligi Fanów z poprzednich dwóch sezonów.


FC GORLICKA – CONTRA ( NASZ TYP 1) ( TYP ANTKA 1)
Gospodarze po zaciętym pojedynku z Mixamatorem zdobyli premierowe punkty w naszych rozgrywkach i zapewne w kolejnym meczu liczą na następne zwycięstwo. Najbliższym rywalem będzie Contra, która zagrała dobrze dziesięć minut w spotkaniu z Turem, ale potem im dalej w mecz, tym było już tylko gorzej. Może przyczyną tej sytuacji była zbyt ofensywna gra zespołu Michała Raciborskiego? Mając wynik 2:0 z zespołem z Ochoty, Contra nadal atakowała, zamiast trochę dłużej utrzymywać się przy piłce i wyczekać na to, co zrobi rywal. W meczu z Gorlicką znów czeka gości trudne zadanie, ale patrząc na potencjał tej drużyny, to wyobrażamy sobie taką sytuację, w której ten zespół może sprawić niespodziankę. Gospodarze, podobnie jak Tur, to niezwykle doświadczona drużyna i jeżeli złapie swój rytm gry, to ciężko ją zatrzymać. Stawiamy na Gorlicką licząc, że Contra powalczy i zagra jeszcze lepiej niż w pierwszej kolejce.


FC KEBAVITA – IN PLUS POJEMNA HALINA ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 2)
To będzie chyba najbardziej wyrównany i najciekawszy pojedynek drugiej kolejki w Ekstraklasie. Oba teamy w premierowych meczach pokazały, że mają zawodników na poziomie, który gwarantuje im walkę o najwyższe cele w Ekstraklasie. Gospodarze potrafili postawić się East Windowi i pokazali, że mimo iż kilku zawodników z różnych powodów nie mogło zagrać w tym meczu, to jednak dysponują na tyle szerokim składem, że co kolejkę są w stanie grać na najwyższym poziomie. Świetnie zaprezentowali się szczególnie Valid Chopaniuk i Ade Adesanya Ola. Goście z kolei mieli kłopoty ze skutecznością, ale trzeba też przyznać, że Anonimowi zagrali dobre zawody. Jednak ostatecznie udało się wygrać i teraz na arenie Picassa ekipa Patryka Galla będzie chciała kontynuować swoją passę zwycięstw. Wszakże na tym boisku zdobywali puchary BOS CUP i Warsaw CUP, więc jest to niewątpliwie szczęśliwe dla nich miejsce. Liczymy na znakomite widowisko, gdzie więcej szans dajemy gościom. Wiemy jednak, że gospodarze również liczą na punkty co daje nam gwarancje, że to spotkanie będzie trzymało w napięciu do ostatnich minut meczu.

 

1 LIGA

 

NISKI PRESS- DEPORTIVO LA CHICKENO ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 1)
Gospodarze na inauguracje wygrali z mocną ekipą Tylko Zwycięstwo i pokazali, że w tej lidze będą się liczyli w walce o najwyższe cele. Kolejnym rywalem będzie team Ernesta Woźniaka, który uporał się z Almazem, ale widać było jeszcze rezerwę w grze tego zespołu. Oczywiście ekipa gości jak zawsze mogła liczyć na Konrada Szkopińskiego, który widać że jest w formie i będzie chciał na tle tak mocnego przeciwnika pokazać, że jest kandydatem do grona najlepszych zawodników całej ligi. Wiemy, że Deportivo ostatnio nie miało najsilniejszego zestawienia i kapitan Czikenów ma w obwodzie jeszcze kilku świetnych zawodników. Mamy nadzieję, że w tej kolejce będzie miał już optymalny skład, bo rywale to team niezwykle zgrany i wymagający. My typujemy zwycięstwo gości, ale wiemy, że Niski Press będzie chciał iść za ciosem i pokonać kolejnego silnego rywala w tej lidze.


GREEN LANTERN – FC ALMAZ ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 1)
Green Lantern pokonała Drunk Team, ale okupiła to zwycięstwo kontuzją Kuby Kublika i na pewno przez dłuższy okres czasu nie będzie mogła skorzystać z jego usług. Jednak w naszej ocenie ma na tyle silny skład, że jest w stanie wygrywać kolejne mecze. Jednak ekipa z Ukrainy już w pierwszej kolejce pokazała, że potrafi dobrze grać w piłkę i była bliska zdobycia punktów w spotkaniu z Czikenami. Fenomenalny występ Konrada Szkoińskiego ostatecznie pozbawił punktów Almazu, ale w naszej ocenie już w tej kolejce ten zespół jest w stanie pokonać Zieloną Latarnie i zgarnąć komplet punktów. Gospodarze to waleczna drużyna, ale nie zawsze skuteczna i to jest szansa dla gości. Wszystko będzie zależało od tego, w jakiej dyspozycji będą kapitan zielonych Mikołaj Wysocki i supersnajper Patryk Podgórski. Zapowiada nam się wyrównane spotkanie, gdzie o końcowym wyniku zadecyduje być może jedno trafienie. My postawimy na Almaz, ale zwycięstwo Green Lantern nie będzie dla nas zaskoczeniem.


FC FREEDOM – DRUNK TEAM ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 1)
Obie ekipy nie zaliczą pierwszej kolejki do udanych. Gospodarze ulegli wysoko Cleopartnerowi , a Drunk Team musiał uznać wyższość Green Lantern. Trzeba przyznać, że to co charakteryzowało oba teamy, to słaba skuteczność. Co prawda potrafiły stwarzać sobie dogodne sytuacje, ale albo brakowało szczęścia, albo szwankowało wykończenie. Aby odbić się od dołu tabeli trzeba koniecznie szukać punktów już teraz. Freedom stara się grać twardo, agresywnie w odbiorze piłki, ale w naszej ocenie na tym etapie jest jeszcze wiele elementów do poprawy, by móc nawiązać walkę z najsilniejszymi przeciwnikami w tej lidze. Z Drunk Teamem szanse na punkty są, ale według nas więcej jakości w drużynie posiadają goście. Trzeba poprawić przede wszystkim wyprowadzenie piłki z defensywy, bo to ostatnio szwankowało. My stawiamy na team Łukasza Walo, choć Freedom na pewno będzie walczyć na maksimum swoich możliwości.


FC OTAMANY – CLEOPARTNER ( NASZ TYP 1) ( TYP ANTKA 2)
To będzie chyba najciekawiej zapowiadające się spotkanie w drugiej lidze. Obie ekipy mają w swoim składzie zawodników prezentujących wysoki poziom sportowy i bazują na grze zespołowej, co pokazali już w lidze wakacyjnej. Otamany pauzowały w poprzedniej kolejce i będzie to dla nich pierwsze spotkanie. Natomiast Cleopartner pokazał moc i nie dał szans swoim rodakom z FC Freedom. Patrząc na składy obu ekip to mają one potencjał na walkę o mistrzostwo na zapleczu ekstraklasy. Widać, że oprócz wybiegania, walki i dobrego wyszkolenia technicznego, te drużyny kładą duży nacisk na taktykę i realizację swojego stylu gry. Dlatego sami jesteśmy ciekawi jaki przebieg będzie miał ten pojedynek. My postawimy na gospodarzy, ale wiemy, że goście jeszcze wzmocnili swój skład przed ligą graczami Wawalions i będą w tym sezonie groźni dla wszystkich na tym poziomie rozgrywek.


ALPAN – TYLKO ZWYCIĘSTWO ( NASZ TYP 1) ( TYP ANTKA 1)
ALPAN po nieudanej lidze wakacyjnej ponownie przemeblował swój skład. W naszej opinii Rafał Dębski poczynił krok, który będzie gwarancją sukcesu w tym sezonie. Gospodarze nareszcie mają w swoim składzie zawodników, którzy są ze sobą zgrani, gdzie większość z nich grała ostatnio w drużynie AbyDoPrzodu, która tak znakomicie prezentowała się w poprzednim sezonie i w lidze wakacyjnej. Tylko Zwycięstwo w pierwszej kolejce nie dało rady pokonać innej rewelacji ligi letniej, a mianowicie Niskiego Pressu. To jednak nic nie znaczy, bo goście nawet gdy zaliczają słabszy występ, to w kolejnym spotkaniu potrafią zaskoczyć wszystkich i zagrać koncertowo. Wiemy, że będzie to niezwykle ciekawy mecz, bo obie drużyny znane są z niezwykłej solidności i dyscypliny taktycznej, co dodatkowo sprawia, że w naszej ocenie wynik tego meczu będzie cały czas na styku. My postawimy na ALPAN, ale liczymy, że Tylko Zwycięstwo pokaże futbol na najwyższym poziomie i powalczy o pierwsze punkty w tym sezonie.

 

2 LIGA

 

ETERNIS – GRACZE GORSZEGO SORTU ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 1)
To będzie niezwykle ciekawe spotkanie, gdzie zmierzą się drużyny, które mają aspiracje do podium w tym sezonie. Gospodarze pokonali w pierwszej kolejce Orzełów Stolicy, ale teraz w naszej opinii czeka ich dużo trudniejsze spotkanie. Gracze Gorszego Sortu to drużyna, która ma swoje ambicje oraz duże umiejętności i kiedy ma swoje optymalne zestawienie, to jest w stanie pokonać każdego w tej lidze. Gospodarze jednak, w porównaniu z ligą wakacyjną, wzmocnili się i widać, że chcą odegrać znaczącą rolę w tym sezonie. Mamy nadzieję, że pojawią się na tym pojedynku snajperzy obu ekip. Łukasz Kulesza kontra Grzegorz Goliszewski - to będzie taka wisienka na torcie tego meczu. My postawimy na gości, choć jak widać Antek ma inne zdanie niż my. Dlatego patrząc na te zespoły to nie będziemy zaskoczeni jak spotkanie skończy się remisem, co na pewno żadnej z ekip nie zadowoli.


BLACK EAGLES – FC GÓRKA ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 1)
Gospodarze dołączyli do nas w miejsce ekipy rezerw Green Lantern, która wobec tego, że ma problemy ze składem pierwszej drużyny, musiała się wycofać. Na szczęście dołączyła do nas nowa ekipa, która sportowo trzyma wysoki poziom i będzie to chciała udowodnić już w swoim pierwszym występie w naszej lidze. Jednak rywal nie jest najłatwiejszy, bo Górka to bardzo doświadczona drużyna, mająca swoje ambicje i która, gdy ma swój dzień, to jest groźna dla każdego. Ma też w swoim składzie Szymona Maruszewskiego, który jest w stanie poprowadzić swój zespół do zwycięstwa. To będzie pojedynek młodości z doświadczeniem i sami jesteśmy ciekawi jak będzie wyglądał ten mecz. Za Górką dodatkowo przemawia to, że są ograni w naszej lidze, a jak wiemy, zawsze nowym drużynom niezwykle ciężko gra się pierwsze mecze w naszych rozgrywkach. My stawiamy na gości licząc, że Black Eagles pokaże się z jak najlepszej strony.


SZMULKERS TEAM – SASKA KĘPA ( NASZ TYP 1)( TYP ANTKA 1)
Patryk Nowicki zebrał bardzo ciekawą ekipę, która już pierwszym meczu pokazała się z bardzo dobrej strony. Kilku zawodników występujących wcześniej w Landtechu, razem z paroma dobrze znanymi graczami m.in. z boisk Ligi Fanów, wydaje się ciekawą mieszanką, która może odnieść sukces. W pierwszym meczu po bardzo wyrównanym boju z Warszawską Ferajną, udało się w końcówce doprowadzić do remisu. Teraz kapitan pewnie ma chęć na pierwsze zwycięstwo, ale o to nie będzie łatwo. Saska Kępa to doświadczona drużyna, która również ma swoje niemałe ambicje. Tydzień temu ulegli GGS-owi, ale tu chyba głównie zawiodła kondycja, bo młodsi rywale lepiej wytrzymywali trudy spotkania. Na pewno goście muszą zadbać o szerszy skład, jeśli chcą regularnie zdobywać punkty. My w tym pojedynku postawimy na gospodarzy, którzy naszym zdaniem lepiej się zaprezentowali w pierwszej kolejce.


WARSZAWSKA FERAJNA – ZJEDNOCZONA OCHOTA ( NASZ TYP 2) ( TYP ANTKA 1)
Stosunkowo niedawno te drużyny rywalizowały ze sobą w lidze letniej. Wtedy górą byli zawodnicy z Ochoty, co też może im dodać pewności siebie przed pierwszym gwizdkiem. Sezon 2021/22 będzie jednak inny od sezonu Lato 2021 również w podejściu drużyn do rywalizacji ligowej. Gra w wakacje miała również przygotować do rywalizacji w sezonie zasadniczym i jesteśmy przekonani, że zobaczymy inny mecz niż to, co miało miejsce jeszcze parę tygodniu temu. Ferajna w pierwszym meczu sezonu dała sobie wydrzeć zwycięstwo, choć remis ze Szmulkers raczej nikogo nie krzywdzi. Zjednoczona Ochota natomiast prawie odwróciła losy meczu z Górką, gdzie wyciągnęła wynik z 1:4 na 5:5. Nie udało się ostatecznie wygrać, ale goście wiedzą, że nie muszą się obawiać rywalizacji w 2 lidze i są w stanie tu powalczyć z każdym. Spodziewamy się wyrównanego pojedynku, ale nasz typ skłania się ku ponownemu zwycięstwu Ochoty.


FC NOVA GROUP – ORZEŁY STOLICY ( NASZ TYP 1) ( TYP ANTKA 2)
Obie ekipy w pierwszym meczu zaliczyły falstart, przegrywając swoje spotkania. O ile FC Nova Group dzielnie stawiała czoła swoim oponentom, wygrywając nawet na początku meczu, o tyle Orzeły okazały się zdecydowanie gorsze od Eternisu i musiały uznać wyższość rywala. Największe pochwały w tym spotkaniu zebrał golkiper Orzełów i to też mniej więcej oddaje dyspozycję ekipy Jana Wnorowskiego podczas inauguracji. Oba zespoły będą szukać pierwszych punktów właśnie w tym starciu, ale jak na razie historia pojedynków przemawia znacznie za drużyną Nova Group. Na trzy spotkania jedno zremisowali i dwa wygrali, w tym jedno dość wysoko, bo aż 14:1. Nam się wydaje, że gospodarze mogą podtrzymać dobrą passę i po raz kolejny wygrać, bo nawet bez swoich kluczowych zawodników zaprezentowali się w pierwszym meczu całkiem nieźle. Choć Jan Wnorowski i spółka z całych sił będą starali się im to utrudnić.

 

3 LIGA

 

FC MELANGE - FC BALLERS (NASZ TYP 2) (TYP ANTKA 1)
FC Melange dobrze weszło w sezon pokonując młodą i ambitną ekipę Kanonierów pokazując, że doświadczenie czasami jest niezbędnym elementem, by osiągać dobre wyniki. Mimo braku paru kluczowych zawodników wygląda na to, że może to być dobry sezon dla Melanżowników, ale czy tak rzeczywiście będzie, okaże się po paru kolejkach. Ballers w swoim debiucie nie dali rady Perle, ale znając ambicje tych zawodników, będą chcieli już w kolejnym meczu pokazać, że to był tylko wypadek przy pracy. Nie pomogła pewnie w tym spotkaniu także czerwona kartka dla zawodnika gości, bo to oznacza osłabienie przed najbliższym starciem. Nam się jednak wydaje, że mimo tych przeciwności, goście na tyle zmobilizują się przed tym spotkaniem, że mogą wyjść z tego pojedynku z tarczą.


UN MATE TEAM – ENERGIA (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 2)
W poprzedniej kolejce Un Mate mierzył się z innym zespołem z Ukrainy, ale nie dał rady ekipie Wikingów. To spotkanie było bardzo zacięte, gdzie walka o każdą piłkę trwała do samego końca, ale minimalnie lepsi okazali się rywale Un Mate. Szansa do rewanżu trafiła się nadspodziewanie szybko, bo już w drugiej kolejce naprzeciw Argentyńczykom stanie ponownie zespół z Ukrainy. Energia, dodatkowo wzmocniona kilkoma zawodnikami, świetnie weszła w sezon, wysoko pokonując Old Eagles Koło 10:2, gdzie był to jeden z wyższych wyników na przestrzeni całej ligi. Dość łatwo poszło z mistrzem 4 ligi, teraz Energię czeka mecz ze spadkowiczem z 2 ligi. Teoretycznie powinien to być trudniejszy mecz, a my przychylamy się do tego stwierdzenia, że Un Mate może być bardziej wymagającym rywalem od Orzełków. Dlatego stawiamy też na Argentyńczyków, którzy będą w tym meczu mieli co nieco do udowodnienia.


FUSZERKA – PERŁA WWA (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 2)
Fuszerka w pierwszym meczu musiała uznać wyższość Bonito Warszawy, ale porażka w tym spotkaniu była bardzo nieznaczna i patrząc na samą grę wydaje się, że gospodarze jeszcze nie raz będą opuszczać obiekty Ligi Fanów z dopisanymi 3 punktami do ligowej tabeli. Szansę na pierwszy komplet punktów będą mieli już w kolejnym meczu, w którym podejmą ekipę Perły WWA. Goście z kolei poradzili sobie podczas inauguracji z ekipą Ballers. Świetne zawody w tym spotkaniu rozegrał bramkarz Perły Darek Pocztowski, który już nie raz udowadniał, że oprócz umiejętności bramkarskich posiada również zmysł do gry kombinacyjnej, dzięki czemu w swojej karierze zdobył już niejedną bramkę i zaliczył niejedną asystę. Na pewno posiadanie takiego bramkarza to spory handicap i może to działać na korzyść gości. My jednak postawimy w tym starciu na Fuszerkę, bo już pierwszy mecz pokazał, że grają tam zawodnicy o niemałych umiejętnościach.


UKRANIAN VIKINGS – BONITO WARSZAWA (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 1)
Zarówno Wikingowie jak i Bonito Warszawa mogą pochwalić się takimi samymi wynikami. Obie ekipy wygrały swoje mecze w stosunku 5:6 po bardzo zaciętych pojedynkach, w których do końca ważyły się losy spotkania. Dobre zespoły cechuje to, że gdy mecz jest na styku, to potrafią przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Również w tym pojedynku spodziewamy się, że walka będzie trwała do ostatnich sekund spotkania. Wikingowie mają swoje ambicje i niezależnie od rywala, chcą za każdym razem wygrywać. Bonito to również drużyna, która chce się pokazać na mapie piłkarskich szóstek i choć dopiero debiutują w naszych rozgrywkach, pewnie będą mierzyli wysoko. Bez wątpienia czeka nas bardzo ciekawy pojedynek, w którym stawiamy na to, że większe doświadczenie gospodarzy będzie tutaj elementem kluczowym do rozstrzygnięcia tej rywalizacji.


OLD EAGLES KOŁO – KANONIERZY (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 1)
Pewnie nie tak wyobrażali sobie start sezonu zawodnicy Old Eagles Koło. Już w pierwszym meczu ulegli dość wysoko Energii i była to niemała niespodzianka, bo spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego pojedynku. Rywale okazali się jednak znacznie lepsi od Orzełków, którym nie pozostaje nic innego jak szukanie szczęścia w innych spotkaniach. Teraz ich oponentami będzie ekipa Kanonierów, która również zaznała goryczy porażki w pierwszym meczu. Obie ekipy mają swoje ambicje i kolejna przegrana zapewne nieco popsuje nastroje w jednej z drużyn, choć trzeba pamiętać, że sezon jest długi i jedna czy dwie porażki jeszcze niczego nie przesądzają. Te drużyny mierzyły się już ze sobą dwukrotnie i dwa razy górą były Orzełki. Naszym zdaniem, Kanonierzy poczekają na przełamanie z tym zespołem jeszcze do wiosny i to zespół z Koła po raz kolejny będzie triumfował nad rywalem.

 

4 LIGA

 

MARGARITA TEAM – FC POPALONE STYKI (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 1)
Margarita może być częściowo zadowolona po pierwszej kolejce, bo dość pewnie i po całkiem niezłej grze wygrała z Radlerem Świętokrzyskim. Niestety, zwycięstwo okupiła groźną kontuzją swojego bramkarza Radosława Rogalińskiego, z którego usług przez jakiś czas nie będzie mogła korzystać. To spore osłabienie gospodarzy, ale wydaje się, że uda się znaleźć godne zastępstwo dla tego golkipera. Popalone Styki zagrają dopiero swój pierwszy mecz w nowym sezonie, bo w poprzedniej kolejce pauzowali i nie do końca wiadomo, czego się spodziewać to tej ekipie. W zeszłym sezonie walczyli w 2 lidze i choć nie udało im się utrzymać, to w pojedynczych meczach prezentowali się całkiem nieźle i toczyli wyrównane boje na drugoligowych boiskach. Zobaczymy czy w 4 lidze osiągną lepsze wyniki, bo ta liga wydaje się dość wyrównana. My postawimy na ekipę gospodarzy, choć spodziewamy się zaciętego boju.

 

FC RADLER ŚWIĘTOKRZYSTKI – LTM WARSAW (NASZ TYP 2) (TYP ANTKA 1)
Radler uległ w pierwszym meczu Margaricie, co pokazało, że rywalizacja w 4 lidze nie będzie taka łatwa. Teraz czeka ich chyba jeszcze większe wyzwanie, bo naprzeciw stanie LTM Warsaw, który poradził sobie z Byczkami Stare Babice. Goście mają w tym sezonie bardzo mocny skład, który zapewne doprowadzi ich do wysokich miejsc w tabeli i pierwszy krok ku temu zrobili już w pierwszym meczu. Obie ekipy mierzyły się już ze sobą w poprzednim sezonie w 6 lidze. Mimo dużej różnicy w tabeli na koniec sezonu, były to dość wyrównane spotkania, gdzie raz Radlerowi udało się nawet zremisować. Patrząc jednak na dyspozycję obu zespołów w pierwszej kolejce oraz to, że LTM dodatkowo wzmocnił się w tym sezonie wydaje się, że to właśnie team Irka Webera wyrasta na faworyta tego spotkania. My również skłaniamy się do tego typu, choć Radler na pewno nie odda tego meczu bez walki.


WIERNY SŁUŻEWIEC – AWANTURA WARSZAWA I (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 2)
Wiernemu na ostatniej prostej udało się utrzymać w 2 lidze, ale do nowego sezonu przystąpi dwa szczeble niżej. Z pewnością brak takich zawodników jak Tomasz Krzyżański, Hubert Wolak czy Tomasz Adamczyk znacząco osłabił ekipę Piotra Gratkowskiego i gospodarze będą chcieli odbudować się w niższej lidze. Paru zawodników wraca do gry po kontuzjach i im też zajmie trochę czasu, by dojść do formy. Tego problemu nie ma Awantura Warszawa, która na inaugurację wygrała przekonywująco z Oldboys Derby. Błysnął szczególnie Damian Sawicki, który w swoim debiucie w Awanturze poprowadził zespół do zwycięstwa i został od razu został wybrany MVP kolejki. Widać, że goście się poważnie wzmocnili i będą w tym sezonie walczyć o czołowe lokaty. Nie wiemy do końca czego można się spodziewać po Wiernym, ale ma w swoim składzie doświadczonych zawodników i my sądzimy, że to doświadczenie jednak może być kluczowe w tym starciu.


BYCZKI STARE BABICE – KS IGLICA WARSZAWA (NASZ TYP 2) (TYP ANTKA 1)
Obie drużyny minimalnie przegrały swoje pierwsze spotkania i teraz pewnie liczą na to, że uda im się zdobyć swoje premierowe punkty już w 2 kolejce. Byczki uległy LTM-owi, ale na tle tak mocnego rywala, zaprezentowali się dobrze i z pewnością w pozostałych spotkaniach o punkty będzie nieco łatwiej. Iglica po świetnym sezonie letnim niestety nie dała rady pierwszemu rywalowi w lidze regularnej, ale sezon jest długi i Igliczanie będą mieli jeszcze nie jedną szansę na wygraną. Być może uda się już w najbliższą niedzielę, ale tutaj goście musieliby pokazać pełnię swoich umiejętności. Młoda ekipa z Babic ma w swoim składzie wielu ciekawych, dobrych technicznie zawodników i wyśmienitego bramkarza, który po raz kolejny będzie walczył o miano najlepszego golkipera ligi. Czy to wystarczy by pokonać Iglicę? Naszym zdaniem tutaj może dojść do małej niespodzianki, dlatego stawiamy na team Radka Sówki.


OLDBOYS DERBY – VIRTUALNE Ń (NASZ TYP 2) (TYP ANTKA 1)
Zdecydowanie inauguracja sezonu 2021/22 nie należała do tych najlepszych dla rodziny Oldboys Derby, bo wszystkie 3 zespoły poniosły porażki. Znając ambicje Oldbojów, na 2 kolejkę ekipy z osiedla Derby będą zmotywowane na 200%, by tym razem osiągnąć sukces. Virtualni natomiast mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad Iglicą, a jak zwykle niesamowitą skutecznością wykazał się Szymon Kolasa, który zdobył w tym meczu 4 gole. Pojedynki właśnie tego napastnika z Marcinem Wiktorukiem będą ozdobą meczu i dużo będzie zależało od tego, czy uda się skutecznie przypilnować napastnika Virtualnych. Naszym zdaniem są to drużyny o podobnym potencjale, więc czeka nas zacięty pojedynek, gdzie o zwycięstwie może zadecydować jedna bramka. Jesteśmy przekonani, że Oldboje pozostawią na boisku sporo zdrowia, ale naszym zdaniem w tym pojedynku górą mogą być goście.

 

 

5 LIGA

 

PRAGA WARSZAWA – MUNJA (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 2)
Gospodarze świetnie weszli w nowy sezon, pokonując Tornado Squad aż 2:7 w pierwszej kolejce. To co rzuca się w oczy to fakt, że w protokole meczowym zapisało się kilku zawodników, co świadczy o tym, że ekipa Patryka Pawłowskiego ma bardzo wyrównany skład i odpowiedzialność za wynik rozkłada się na paru graczy. To może być siła tej ekipy i dzięki temu gospodarze mogą nieźle namieszać w 5 lidze. Munja z kolei była znacznie mniej zadowolona po niedzieli, gdyż uległa Sante 1:6. Teraz goście muszą zadbać o znacznie szerszy skład, bo grając bez zmian i bez etatowego bramkarza, może im być ciężko o zdobywanie punktów. Po pierwszej kolejce lepsze wrażenie zrobił na nas zespół Pragi Warszawa, w związku z czym postawimy właśnie na ekipę gospodarzy.


EAST TEAM – SANTE (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 2)
Zgodnie z zapowiedziami z poprzedniej kolejki East Team przegrał swój mecz z BRD. Jednak pomimo tego, że kapitan gospodarzy nie mógł jeszcze korzystać ze wszystkich swoich zawodników, to jego ekipa zaprezentowała się całkiem nieźle i była bliska wywalczenia przynajmniej punktu. Od drugiej kolejki East Team miał pokazać już pełnię swoich możliwości i ciekawi jesteśmy jak teraz wypadnie na tle bardzo doświadczonej ekipy Sante. Drużyna Piotra Kowalskiego zaliczyła świetny powrót do Ligi Fanów pokonując Munję 1:6 i obejmując pozycję lidera po pierwszej kolejce. Według nas może to być najciekawszy mecz w 5 lidze i o wygranej prawdopodobnie zadecyduje forma dnia i dyspozycja kluczowych zawodników. My postawimy na East Team, który nie mając swojego optymalnego składu, zaprezentował się całkiem nieźle już w pierwszym meczu.


PRZYPADKOWE GRAJKI – TORNADO SQUAD (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 2)
Przypadkowe Grajki dobrze weszły w sezon, wygrywając na inaugurację po zaciętym spotkaniu z ADP Wolską Ferajna. Do tego gospodarze musieli zagrać bez swojego nominalnego bramkarza, ale po raz kolejny w tej roli odnalazł się Piotr Pieńkowski, który został doceniony przez rywali i został wybrany zawodnikiem meczu. Tornado zaliczyło natomiast mały falstart, ulegając Pradze Warszawa 2:7. Jak widać wysoka frekwencja na meczu (w składzie Tornado na ten mecz znalazło się aż 13 zawodników) nie zawsze przekłada się na korzystny rezultat. Nie mniej jednak sądzimy, że już niedługo goście zaczną zdobywać punkty. Czy uda się to już w najbliższą niedzielę? Naszym zdaniem Michał Nawrocki i spółka będą musieli poczekać przynajmniej do następnej kolejki, bo za nieznacznych faworytów tego meczu uważamy Przypadkowych Grajków.


STADO SZAKALI – BRD YOUNG WARRIORS (NASZ TYP 1) (TYP ANTKA 2)
Stado Szakali w swoim debiucie w Lidze Fanów od razu zanotowali wygraną, ale musieli się nieźle napocić, by zdobyć komplet punktów. FC Albatros postawił gospodarzom twarde warunki, lecz team Macieja Płuski wyszedł z tego starcia obronną ręką. Teraz czeka ich podobnie niewygodny rywal jakim jest BRD. Młodym Wojownikom udało się pokonać w pierwszym meczu East Team, głównie dzięki dobrej dyspozycji Kajetana Gramzy, co nie uszło uwadze organizatorów, którzy wybrali go na MVP 1 kolejki. Ciekawi jesteśmy czy ten zawodnik zagra równie dobre zawody przeciwko Szakalom, którzy powinni być nieco mocniejszym rywalem niż East Team. Na pewno zawodnicy BRD muszą się wystrzegać łapania głupich kartek, które niepotrzebnie osłabiają zespół, bo już w pierwszych meczu zawodnicy tej drużyny obejrzeli 3 żółte kartki. My w tym starciu bardziej skłaniamy się do postawienia na ekipę gospodarzy.


FC ALBATROS – ADP WOLSKA FERAJNA (NASZ TYP 2) (TYP ANTKA 1)
Obie drużyny były nieco pechowe w pierwszej kolejce, bo nieznacznie uległy swoim oponentom, przegrywając swoje spotkania jedną bramką. W związku z tym w obu teamach z pewnością jest spory niedosyt i nadzieja na to, że w drugiej kolejce uda się zdobyć premierowe punkty. Te zespoły pokazały już w pierwszym meczu, że potrafią grać do końca i jesteśmy przekonani, że gdyby mecze trwały kilka minut dłużej, to zarówno Albatros jak i ADP mogłyby swoje spotkania wygrać. Liczy się jednak to co w sieci po 50 minutach, więc obie ekipy wciąż czekają na swoje pierwsze zwycięstwo. Na pewno w tym meczu walki nie zabraknie i gra będzie toczyła się do ostatniego gwizdka sędziego. My w tym przypadku postawimy na ADP Wolska Ferajnę, choć ewentualne zwycięstwo nie powinno być zbyt wysokie.

 

6 LIGA

 

SLAVIC WARSZAWA – LUJWAFFE TARCHOMIN (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Rozgrywki 6 ligi rozpoczniemy od meczu drużyny, która jest bliska sercu naszemu ekspertowi. Drużyna Antka Nuszkiewicza podejmie w najbliższą niedzielę Lujwaffe Tarchomin. Gospodarze zaliczyli falstart w tych rozgrywkach i ponieśli dotkliwą porażkę z Cosmos United. Tymczasem Lujwaffe Tarchomin po reorganizacji wygląda naprawdę mocno i przed tygodniem ograli Hiszpański Galeon aż 5:0. Czyste konto jest sztuką w naszej lidze, więc trzeba spojrzeć na zawodników z Tarchomina jako prawdziwe objawienie 1 kolejki w 6 lidze. Mamy nadzieję, że Słowianie pojawią się swoim najmocniejszym składem i w niedzielę obejrzymy naprawdę ciekawe widowisko. Niestety, Lujwaffe jest dużo bardziej doświadczone w naszych rozgrywkach, więc stawiamy na gości w tym spotkaniu.


BAD BOYS – HISZPAŃSKI GALEON (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Źli Chłopcy przed tygodniem mimo braków kadrowych długo walczyli z Laissez Faire United, ale ostatecznie przegrali jedną bramką tracąc gola w ostatniej minucie meczu. Bartek Podobas był wyjątkowo niepocieszony, ale to dopiero początek, więc na pewno Bad Boysi mogą się poprawić w nadchodzącej kolejce. Problemem jest jednak fakt, że ich rywalem będzie Hiszpański Galeon, czyli zespół, który debiutuje w naszych rozgrywkach. Gra tej drużyny wpadła nam w oko na BOS Cupie i mamy wrażenie, że pierwszy mecz to była tylko przygrywka, a wysoka porażka z Lujami to przypadek. Bad Boysów znamy długo i wiemy co potrafią, więc tym razem postawimy przewrotnie na gości, bo przecież chęć zdobycia pierwszych punktów w Lidze Fanów będzie w tej drużynie na pewno ogromna.


COSMOS UNITED - MIEJSKIE ZIEMNIACZKI - (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Kosmiczni wygrali wysoko w pierwszej kolejce ze Slavikiem i znaleźli się na drugim miejscu tabeli. Z całą pewnością ta drużyna mierzy wysoko w tym sezonie, ale teraz trzeba potwierdzić aspiracje i mierzyć się z kolejnymi rywalami. Na drodze do trofeum i kolejnych 3 punktów staje Kosmicznym tym razem drużyna Miejskich Ziemniaczków. Goście po meczu z Mobilisem znaleźli na ostatnim miejscu tabeli, ale to dopiero początek. Miejskie Ziemniaczki w zeszłym sezonie mieli wyjątkowo trudne zadanie, ale po spadku z całą pewnością powinni wziąć się w garść i udowodnić, że naszej ligi już się nauczyli, tylko muszą to potwierdzić na boisku. Życzymy obu drużynom wspaniałego meczu, ale stawiamy na MZ, bo wiemy, że chłopaków stać naprawdę na wiele.


COMPATIBL – LAISSEZ FAIRE UNITED (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Gospodarze w końcu zdobyli jakiś punkt w pojedynkach z Tartakiem, ale to dopiero początek sezonu i zobaczymy w dalszej części sezonu, czy dla ekipy ze Wschodu to będzie tylko strata punktów, czy też wyjątkowo ważny punkt. Drugim krokiem w tym sezonie będzie mecz z Laissez Faire United, które w dramatycznych okolicznościach pokonało Bad Boysów. Goście mieli trudny start w LF, ale im dalej w las, tym lepsza gra. Wygląda na to, że Laissez Faire United obrało kurs na awans, a nam się wydaje, że to jest w ich zasięgu. Nie będzie jednak awansu, bez kolejnych wygranych, więc goście muszą pokonać CompatiBL w tym spotkaniu. W naszych oczach to jeden z najbardziej wyrównanych meczów w tej kolejce, ale postawimy na gości, bo zaimponowali nam swoim uporem w pierwszym spotkaniu.


FC TARTAK – MOBILIS (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 2)
Arcyciekawie zapowiada się ostatnie spotkanie 6 ligi czyli pojedynek Drwali z Mobilisem. Gospodarze rozpoczęli od niezłego dreszczowca z CompatiBLem, bo podczas meczu najpierw wysoko prowadzili, a ostatecznie musieli gonić wynik. W końcu obejrzeliśmy jednak stary dobry Tartak, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Na razie jednak widać, że trochę Drwalom brakuje zgrania, a nowi piłkarze z biegiem czasu na pewno mocniej wpłyną na zespół. Tymczasem Mobilis przyjedzie na Picassa jako liderzy 6 ligi, opromienieni zwycięstwem z Miejskimi Ziemniaczkami. Wiemy, że historia spotkań wskazuje, że faworytem powinien być Mobilis, a dodatkowo ich forma wskazuje, że Autobusy na pewno celują w kolejny awans. My byliśmy jednak pod wrażeniem zespołowości wśród złoto-czarnych, więc postawimy na 1, bo Tartak może z każdą kolejną kolejką rosnąć jak na drożdżach i pokazywać coraz lepszą grę.

 

 7 LIGA

 

KUBANY – FC POLSKA GÓROM (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Kubany nie miały łatwego zadania w pierwszej kolejce, bo na ich drodze stanęło FFK i spotkanie zakończyło się remisem. Byliśmy jednak pod wrażeniem gry Kubanów, którzy z kolejki na kolejkę chyba będą wyglądały lepiej. Dodatkowo wiemy, że Kubany w zeszłym sezonie jeszcze pod inną nazwą potrafiły stworzyć widowiska co kolejkę, więc liczymy, że tak będzie i tym razem. Po drugiej stronie rozdrażniony zespół FC Polska Górom, który zaliczył totalny falstart, a na dzień dobry przyplątała się przegrana z Lagą Warszawa. Niestety, ale rozmiary tej przegranej były dość spore, więc ekipa Olka Kuśmierza musi się wziąć mocno do pracy. Goście w zeszłym roku grali dość chimerycznie, więc skoro przegrana przyplątała się w pierwszej kolejce, to w drugiej wypada nam z maszyny losującej wyniki wygrana i tak też postawimy.


LAGA WARSZAWA – FC DZIKI Z LASU (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 1)
Hoho, Panowie Lagersi, ale nam zaimponowaliście w pierwszej kolejce! To był taki futbol, który lubimy! Laga Warszawa się nie ograniczała ani przez chwilę, a ich gra w obronie bardzo nam się podobała, bo skuteczne odbiory napędzały ataki drużyny. Pojedynek z Dzikami zapowiada nam się jako hitowe starcie, bo goście też udowodnili, że potrafią grać w piłkę. Co prawda Dziki wystąpią raczej bez swojego kapitana, ale przed tygodniem potrafili się pozbierać i pokonać Wiecznie Drugich, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali dużo wyżej. Goście muszą chyba poszukać jakichś wzmocnień, bo kadrę mają wyjątkowo wąską, ale potrzeba czasu, żeby zgrać się ze sobą, więc stawiamy na Lagersów, którzy wiosną pokazali, że potrafią grać, a teraz wyglądają jeszcze lepiej.


KS ZŁOTY STRZAŁ – ŻOLIBALL (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 2)
Gospodarze zaliczyli bardzo trudne wejście w sezon. Więcej Sprzętu niż Talentu przejechali się niestety po tegorocznych debiutantach, ale spokojnie – to dopiero początek sezonu, więc Panowie cierpliwości i nie poddawajcie się! Złoty Strzał miał możliwość sprawdzenia swojej formy po wakacyjnych wojażach, ale tego samego nie można powiedzieć o Żolibalach. Goście zaliczyli wpadkę, bo pomylili boiska, a w związku z maratonem nie było szansy przyjechać na drugie boisko w rozsądnym czasie. Niestety, oznacza to, że sezon zaczęli od 0:3, a to zawsze boli. Wydaje nam się jednak, że Żoliballe potrafią dużo lepiej trafiać do bramki, niż na boiska, więc wierzymy, że tym razem gracze z Żoliborza przyjdą na mecz i pokażą, że chcą wygrać.


KS PARTYZANT WŁOCHY – WIECZNIE DRUDZY (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Partyzanci w pierwszej kolejce nie nagrali się specjalnie, bo ich mecz z Żoliballami nie odbył się przez absencję gości. Niestety oznacza to, że nie wiemy w jakiej formie są gracze z Włoch. Widzieliśmy ich jednak latem i zespół Olka Markowskiego chyba naprawdę robi postępy z każdym miesiącem, bo ich gra wyglądała dużo lepiej, niż w rundzie wiosennej. Czy to będzie sezon Partyzanta? Dobre pytanie, ale odpowiedź możemy znaleźć już w meczu z Wiecznie Drugimi, którzy po bolesnym spadku z 3 ligi próbują się odnaleźć na ósmym poziomie rozgrywkowym. Inauguracja to było spore rozczarowanie dla WD, bo przegrana z Dzikami z Lasu to dość niespodziewany wynik. Wydaje nam się, że ekipa Piotra Kawki jednak weźmie się w garść i w drugiej kolejce potwierdzi, że ich celem jest tylko i wyłącznie awans.


FFK OLDBOYS – WIECĘJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
FFK na początek weszło nieźle w sezon, ale zdobycz punktowa w postaci remisu odbiega od ambicji dzielnych zawodników z FFK. Czeka ich jednak trudne zadanie, bo Więcej Sprzętu niż Talentu mają chyba bardzo mocną kadrę, a dodatkowo są w wyjątkowo dobrej formie. Czy to oznacza, że goście są murowanym faworytem tego spotkania? Według nas nie, chociaż typujemy ich zwycięstwo, ale wydaje nam się, że FFK zawsze powoli wchodzi w sezon, a umiejętności ma spore, więc gościom nie będzie prosto zdobyć kolejnych 3 punktów. Gospodarze muszą wspiąć się na swoje wyżyny, ale sporo zależy w ich przypadku od frekwencji i obecności niektórych kluczowych zawodników. Jesteśmy jednak pewni jednego – czeka nas bardzo ciekawe starcie na zakończenie rozgrywek 7 ligi.

 

8 LIGA

 

NAF GENDUŚ – JUNAK (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Genduś do przerwy prezentował się bardzo dobrze w meczu ze Skorpionami, ale niestety czegoś zabrakło w drugiej części spotkania i ostatecznie NAF na swoim koncie punktowym ma okrągłe 0. Ich rywal z kolei po relegacji do niższej ligi, zaczął sezon od mocnego wejścia i wygranej 4:1 z Borowikami. Obie ekipy grają już w Lidze Fanów przez dłuższy czas, więc na boisku zobaczymy kawał doświadczenia i umiejętności. Gospodarze wyglądają na ekipę, która musi poprawić rozkładanie sił na pełne 50 minut. Tymczasem goście chyba wyglądają na lekkich faworytów tej ligi, bo Junak to zespół zgrany, więc będzie to ich spory atut w pojedynkach z młodymi ekipami. Sami jesteśmy ciekawi co przyniesie przyszłość, ale dzień na Grenady nie może zacząć się lepiej.


BOROWIKI – DECCO TEAM (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 2)
Znowu się spotkają... Borowiki przed rokiem rywalizowały z Decco Team w 9 lidze mistrzów, a tam mecze z udziałem tych drużyn były wyjątkowo zacięte. Gospodarze wygrali 2 z 3 spotkań, ale wiemy, że porażka z rundy wiosennej długo siedziała w Grzybkach. Jak będzie tym razem? Sami się zastanawiamy, ale prawdą jest to, że Decco Team przyjedzie na mecz z Borowikami jako lider 8 ligi. Świetne spotkanie z Orłami Białymi spowodowało, że Decco znaleźli się w czubie tabeli. Tymczasem Borowiki przegrały z Junakiem i już muszą gonić straty do podium. W naszych oczach Borowikom może nie być łatwo grać na 2 drużyny, bo trzeba było podzielić skład, więc teraz faworytem jest Decco, które wyraźnie jest w formie od początku sezonu.


FC PO NALEWCE – ELITARNI GOCŁAW (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 2)
Terminarz dla FC Po Nalewce nie był prosty, bo na dzień dobry pojedynek ze Sportowymi Zakapiorami, którzy celują wyraźnie w awans w tym sezonie. Wielbiciele Nalewek po sporych osłabieniach wylądowali w 8 lidze i myśleliśmy, że będą się bić o medale. Tymczasem gra gospodarzy niedzielnego meczu wyglądała słabo, a niepotrzebne nerwy spowodowały, że punktów na koncie nie ma. Teraz czas na 3 punkty, chociaż Elitarni Gocław na pewno łatwo się nie poddadzą. Zawodnicy reprezentujący prawą stronę Wisły potwierdzili, że defensywa to ich mocna strona, co potwierdził mecz z Tsubasą. Niestety Elitarni znów grzeszą nieskutecznością, więc to musi martwić kapitana zespołu, bo bez bramek nie ma punktów. Dajemy szansę na odbicie się gospodarzom, ale goście jeżeli poprawią skuteczność, to mogą narobić im problemów.


ORŁY BIAŁE AUUU – A.D.S. SCORPION'S (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 2)
Spuśćmy zasłonę milczenia na pierwszy mecz Orłów, bo wiemy, że czasem po prostu nie wychodzi pomimo ogromnych chęci. W niedzielę okazja do rehabilitacji, więc czekamy co nam Orły pokażą tym razem. Zespół Olka Szarkowskiego ma na pewno spore szanse na wygraną, ale czeka ich zderzenie ze Skorpionami trenera Kałuskiego. Goście w pierwszej kolejce w ładny sposób ograli Gendusia i w pewnym sensie zaskoczyli nas swoją dojrzałą grą. Skoro A.D.S. potrafi zagrać na takim poziomie, to nie mogliśmy nie postawić na nich w kolejnym spotkaniu. Mimo to, wydaje nam się, że oba zespoły będą chciały grać otwarte spotkanie, więc spodziewamy się sporej ilości bramek, a to przecież jest najpiękniejsze w piłce.


SPORTOWE ZAKAPIORY – TSUBASA OZORA (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 1)
Mocne starcie na zakończenie, bo Sportowe Zakapiory mają ogromne ambicje, a Tsubasa Ozora na pewno ma chrapkę na jakiś medal w tym sezonie. Gospodarze w pierwszym meczu pomijając pewne nerwowe sytuacje, zaprezentowali się naprawdę dobrze piłkarsko, a to oznacza, że ekipa Puszka ma potencjał na awans. Z kolei Tsubasa Ozora miała bardzo trudne spotkanie z Elitarnymi, zaskoczyła nas szerokim składem, ale niestety nie przełożyło się to na 3 punkty, a skończyło się na remisie. Jeżeli obie ekipy zaprezentują się w szerokich składach, to na boisku może paść każdy rezultat, ale patrząc na historię spotkań tych ekip, większe szansę dajemy gospodarzom. Sportowe Zakapiory muszą jednak zachować spokój, bo jeden nerwowy ruch kogoś z ich drużyny i może się zrobić gorąco wśród Zakapiorów.

 

9 LIGA

 

LEGION – TEKTON CAPITAL (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 2)
Legion w pierwszej kolejce zmierzył się z innym debiutantem – Bartolini Pastą i niestety sromotnie przegrał to spotkanie 0:5. Debiuty bywają bolesne, ale nie ma się co załamywać, bo przecież to tylko 1 z 18 spotkań, a punkty można znaleźć wszędzie. Mamy jednak wrażenie, że Legion będzie miał z tym spore problemy akurat w najbliższym spotkaniu, bo Tekton Capital to zupełnie inna drużyna, niż w zeszłym sezonie. Skład został wzmocniony i mamy nadzieję, że będzie w końcu ustabilizowany, a dodatkowo gra gości wyglądała naprawdę dobrze. Czy oglądaliśmy faworyta do awansu? Tych jest kilku, ale trzeba oddać Albertowi Zimochowi, że tym razem zebrał lepszych zawodników, więc cele są ambitne i trzeba to potwierdzić. W tym spotkaniu nie widzimy innej możliwości, niż wygrana gości. Ale lubimy się czasem pomylić...


BARTOLINI PASTA – MORALNI ZWYCIĘZCY (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 2)
Bartolini Pasta mocno zaczęli sezon, bo wygrana 5 bramkami wyglądała okazale. Jak widać ich gra przekonała Prezesa, żeby postawić na nich w drugim spotkaniu. Na tym poziomie rozgrywkowym taki sposób rozgrywania akcji robi wrażenie, więc Bartolini Pasta może być z siebie dumne, bo pierwsze wrażenie wywarli bardzo pozytywne. O ich przeciwnikach nadal zbyt dużo powiedzieć nie możemy, bo Moralni Zwycięzcy zgarnęli 3 punkty za walkowera w meczu z Miksturą. Okazało się jednak, że MZ mieli możliwość rozegrania szybkiego sparingu, który trochę podpatrywaliśmy i w ich szeregach jest kilku ciekawych zawodników. Zobaczymy co z tego będzie, ale wszystko jak zawsze zweryfikuje boisko.


MIKSTURA – SHOT DJ (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Mikstura oddała mecz walkowerem, więc przyszedł w końcu czas na rozpoczęcie sezonu 2021/2022. Gospodarze po zmianach kadrowych i odejściu czołowych zawodników, będzie walczyła o nowe otwarcie swoim podwórkowym składem, a taka Mikstura może zawsze odpalić fajerwerki. Ich inauguracyjny mecz przypadnie na starcie z zespołem Shot DJ. Goście urządzili sobie potężną strzelaninę w meczu z Mareckimi Wygami, gdzie wynik 8:10 dobrze oddaje wydarzenia na boisku. Świetne wrażenie zrobił na nas Hugo Ferrer, który ustrzelił 6 bramek w tym spotkaniu. Widać, że Shot DJ opiera mocno na nim grę, a taki supersnajper może przeważyć losy meczu na ich korzyść, więc widzimy w nich faworytów w najbliższym spotkaniu.


NIEDZIELNI – MARECKIE WYGI (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
NieDzielni mimo zmian kadrowych zaliczyli falstart, bo przegrana 3:9 raczej chluby im nie przynosi. Gospodarze niedzielnego meczu będą chcieli za wszelką cenę udowodnić swoją wartość, a dodatkowo powinni pokazać, że doświadczenie z kilku sezonów w Lidze Fanów powinno w końcu znaleźć przełożenie na ich grę. To nie będzie łatwa sztuka, bo Mareckie Wygi to prawdziwie waleczna drużyna, która nogi nie odstawia, a dobrze się bawiąc zamierza zdobyć w 9 lidze mistrza. Dodatkowo, mają w swoich szeregach MVP pierwszej kolejki, więc nie jest to przypadkowa ekipa. Czekamy na to, co pokażą goście, ale w naszych oczach to oni są faworytami, bo w ofensywie prezentują się wprost wybornie.


OLDBOYS DERBY II – GASTRO SPARTA (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 2)
Na zakończenie mecz ostatniej drużyny z aktualnym liderem. W związku z tym złapiecie się za głowę i zapytacie, czy zwariowaliśmy, bo postawiliśmy na gospodarzy? Nie, nie moi drodzy. Oldboye zaliczyli falstart, ale to dopiero początek, więc na pewno ambitni reprezentanci osiedla Derby będą chcieli udowodnić, że decyzja o powołaniu do życia 3 ekip była dobra. Goście po relegacji do niższej ligi wyglądają bardzo dobrze, a w Gastro Sparcie widać dobrą energię i chęć wygranej. Jeżeli goście utrzymają formę i skupienie, to mają szansę powalczyć o awans do 8 ligi. Antek stawia na lidera, my jednak pozostajemy na przewrotnym kursie i widzimy szansę Oldboyów w tym meczu, bo Gastronomicy słyną z tego, że z koncentracją mają ogromne problemy.

 

10 LIGA

 

 

FUSZERKA II – FC ALLIANCE (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 2)
Po meczu FC Alliance w pierwszej kolejce powiało grozą, bo Ukraiński zespół zaprezentował się świetnie i wygląda na to, że w takiej formie, byłby w stanie pozamiatać swoich rywali w 10 lidze. Niesamowite wrażenie na nas zrobił Ilya Shyla, który trafił do szóstki kolejki, a Mykola Sadowiec dzielnie mu wtórował w tym meczu. Obaj zakończyli swoje spotkanie z dorobkiem 5 bramek. Takie statystyki oznaczają, że Fuszerkę czekają naprawdę ciężkie momenty, ale zespół gospodarzy nie stoi przecież na straconej pozycji. Rezerwy Fuszerki w meczu z rezerwami Borowików przegrały, ale nie wyglądało to bardzo źle, więc na pewno się nikt w tym meczu nie położy przed przeciwnikiem. Na razie jednak faworytem będą goście, bo lider 10 ligi wyglądał wyśmienicie.


FC JORDANEK – FC WARSAW WILANÓW (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Jordanek w pierwszym meczu mierzył się z Predicą, ale niestety gospodarzom niedzielnego meczu zabrakło bramki do zainkasowania choćby jednego punktu. Teraz czeka ich kolejne trudne zadanie, bo mecze z tegorocznymi debiutantami nie należą do najłatwiejszych, ponieważ nigdy nie wiadomo czego się można po tych zespołach spodziewać. Goście na inaugurację zremisowali z doświadczoną ekipą Polskiego Drewna 4:4, więc swój pierwszy, historyczny punkt mają już na swoim koncie. W niedzielę okazja na kolejne zdobycze, ale reprezentanci południowej dzielnicy Warszawy muszą mieć się na baczności, żeby prezentować równą formę przez cały mecz, bo Jordanek to ekipa doświadczona, umiejąca zaskoczyć swoich rywali. My stawiamy na gości, ale z niecierpliwością oczekujemy na to spotkanie.


WÓLCZAŃSKIE SMOKI – FFK OLDBOYS II (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 2)
Gospodarze zaliczyli bardzo bolesne wejście do Ligi Fanów, bo wysoka przegrana z FC Alliance na pewno nikomu chluby nie przynosi. Wólczańskie Smoki powinny jednak potraktować to jako niemiły wstęp do wspaniałej przygody, bo bardzo często debiutanci mają problemy na początku, a po kilku kolejkach pokazują pełnię swoich możliwości. W najbliższej kolejce przyjdzie pora na kolejne wyzwanie, jakim będzie mecz z FFK Oldboys II. Goście po rozdzieleniu pierwszego zespołu od rezerw, jesień zaczęli bardzo udanie wygrywając z rezerwami Awantury aż 5 bramkami. Wygląda na to, że nie tylko pierwszy zespół FFK celuje w awans co nas bardzo cieszy i mamy nadzieję, że kolejne spotkania w ich wykonaniu będą nadal ciekawe dla oka. Teraz jednak postawimy na gospodarzy, a FFK zachęcamy do udowodnienia, że to Antek ma rację.


PREDICA – POLSKIE DREWNO (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 1)
Predica bardzo udanie zainaugurowała nasze rozgrywki przed tygodniem i w debiucie wygrała z Jordankiem. Podobała nam się waleczność zawodników Predicy, więc liczymy, że im dalej w sezon, tym jej nie zabraknie w kolejnych spotkaniach. Wyzwaniem dla gospodarzy będzie z całą pewnością mecz z najbardziej doświadczoną drużyną w 10 lidze, czyli Polskim Drewnem. Drewniacy grają już u nas kilka lat, więc wiedzą z czym tą ligę się je i z całą pewnością po remisie w pierwszej kolejce, w drugiej będą chcieli pokazać, że przyszła pora na komplet punktów. Wydaje nam się, że będzie to wyjątkowo wyrównane spotkanie, ale lekką przewagę dajemy Predicy, bo Polskie Drewno chyba jeszcze nie jest w najwyższej formie.


BOROWIKI II – AWANTURA WARSZAWA II (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 2)
Na koniec spotkanie drużyn rezerwowych, a mowa tu o drugich zespołach Borowików i Awantury Warszawa. Gospodarze przed tygodniem uratowali honor Grzybków i w przeciwieństwie do pierwszego zespołu wygrali swoje spotkanie. Tymczasem Awantura zaliczyła bolesne starcie z FFK Oldboys II, a przegrana 1:6 musi niestety boleć Awanturników. Mimo to, nie skreślamy gości, bo wiemy ile zależy od frekwencji w tej drużynie. Gospodarze na pewno z ww. nie mają problemów, bo na meczu często stawia się ich spora liczba, więc wygląda na to, że nie pozostaje nam nic innego jak postawić w niedzielne popołudnie na gospodarzy, którzy mają wysokie aspiracje w tym sezonie.

11 LIGA

 

FC TORPEDO – FC VIKERSONN (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 2)
Ależ Torpedo wjechało w tą 11 Ligę Mistrzów! To było coś, oglądać Torpedy jak grają w meczu przeciwko trzeciemu zespołowi Oldboys Derby. 11 strzelonych bramek to wynik, obok którego nie można przejść obojętnie. Gospodarze niedzielnego meczu są chyba w świetnej formie, a biorąc pod uwagę fakt, że czas powinien działać na ich korzyść, to Torpedy mają przed sobą świetlaną przyszłość na ostatnim poziomie rozgrywkowym. Tymczasem FC Vikersonn mocno rozczarowało, bo tak doświadczony zespół przegrał na „dzień dobry" z Dynamem Wołomin, które dopiero debiutowało. Nie kleiła się niestety gra Vikersonnowi, więc nie pozostaje nam nic innego, jak postawić na Torpedo w tym spotkaniu.


OLDBOYS DERBY III –POGROMCY POPRZECZEK (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 1)
Oldboye po podziale na 3 zespoły... zaliczyli trochę falstart. Wszystkie 3 zespoły przegrały, a dodatkowo znalazły się po pierwszych meczach w strefie spadkowej. Trzeci zespół z osiedla Derby trafił akurat na świetnie dysponowane FC Torpedo, więc wydaje nam się, że w drugiej kolejce mają spore szanse żeby się przełamać. Nie będzie to jednak takie proste, bo w meczu przyjaźni Pogromcy Poprzeczek nie są bez szans. Popularne Poprzeczki w pierwszym meczu pokazały, że są chyba w życiowej formie, a skoro Arsenal mógł się w końcu obudzić w lidze, to i Pogromcy Poprzeczek mogą zawojować 11 Ligę Mistrzów. Postąpimy jednak w zgodzie z zasadą, że nic 2 razy się nie zdarza, więc stawiamy na Oldboyów.


DYNAMO WOŁOMIN – VISTULA VARSOVIA (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 2)
Dynamo Wołomin bardzo dobrze rozpoczęło debiutancki sezon w 11 Lidze Mistrzów. Po wygranej z Vikersonnem humory Dynamitom na pewno dopisywały, a gra momentami zbliżała się do ich wymarzonego Dynama Zagrzeb. Dobrze się to oglądało i wierzymy, że to nie ostatni raz, kiedy gra Dynama wygląda tak znakomicie. W drugim spotkanie przyjdzie pora na spotkanie z Vistulą Varsovia, czyli ekipą, która lubi otwarte mecze i sporo bramek. W meczu z Orłami Zabraniecka znów obejrzeliśmy dreszczowiec, ale ostatecznie Vistula przegrała 7:9, a za piękną grę niestety punktów nie rozdajemy. Faworytem spotkania będzie Dynamo i nie spodziewamy się innego rozstrzygnięcia, niż ich zwycięstwo.


ORŁY ZABRANIECKA – GREEN TEAM (NASZ TYP 1, TYP ANTKA 1)
Powrót po przerwie do Ligi Fanów wypadł okazale i Orły Zabraniecka wygrały pierwsze spotkanie w tym sezonie. Bramek nie brakowało, ale niestety w defensywie było tak sobie i na pewno to trzeba poprawić. Szczególnie, że w Green Teamie gra kilku zawodników, którzy potrafią atakować i nabijać sobie liczby z przodu, więc to będzie pokaźny sprawdzian dla Orłów i Green Team szybko sprawdzą, czy lekcja została przez gospodarzy odrobiona. Zieloni też nie mają łatwego życia, bo przegrana z Kometą Warszawa sprawiła, że Green Team nie wszedł dobrze w ten sezon. To spowodowało, że nasi eksperci widzą faworytów w Orłach, które jakoś tak przypadły nam swoją ofensywną grą do gustu.


PIWO PO MECZU FC – KOMETA WARSZAWA (NASZ TYP 2, TYP ANTKA 1)
Piwo Po Meczu FC zaliczyło bolesne wejście do ligi z Pogromcami Poprzeczek, bo lista zespołów, które ograły Poprzeczki nie jest długa, a Piwo Po Meczu dołączyło teraz do tego zacnego grona. Drugie spotkanie w tym sezonie zaliczą wielbiciele zimnego, złotego napoju z zespołem, który również debiutuje w tym sezonie – Kometą Warszawa. Zespół gości zaczął od zwycięstwa i w meczu drużyn, których jeszcze najlepiej nie znamy, wydaje nam się, że to Kometa będzie faworytem. Ogranie Green Teamu to na pewno mały sukces, bo Zieloni grają już u nas trochę, więc mają dużo więcej doświadczenia. Liczymy na ciekawe akcje, ambitną grę i miłą atmosferę, a mecz kończący rozgrywki 11 Ligi Mistrzów będzie cudownym podsumowaniem weekendu z Ligą Fanów.

 

 

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-01
Facebook
Tabela
Liga :
Poz Zespół M Pkt. Z P
1   TUR Ochota 4 12 4 0
8   Mixamator 4 1 0 3
6   AnonyMMous! 4 6 2 2
4   East Wind 4 7 2 1
5   FC Kebavita 4 7 2 1
10   Narodowe Śródmieście 4 0 0 4
9   Contra 4 0 0 4
7   FC Impuls UA 4 6 2 2
3   FC Gorlicka 4 9 3 1
2   In Plus & Pojemna Halina 4 10 3 0
Social MediaPlanowane Planowane Planowane
Reklama


609 021 030
kontakt@ligafanow.pl
www.ligafanow.pl