USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTYKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
13 Liga
14 Liga
ZAPOWIEDZI MECZOWE! 16 KOLEJKA

Mistrza 3 i 10 ligi już znamy, ale to nie koniec emocji. Ba, przedostatnia  kolejka maja będzie wręcz od nich kipieć, bo w każdej lidze trwa walka zarówno na górze, jak i na dole tabeli. Przed nami jeszcze pewnie z tuzin szlagierów, meczów o kluczowym znaczeniu oraz tych, które mają na celu zdobycie 6 punktów. Powiedzieć, że "będzie się działo", to jakby nic nie powiedzieć. Póki co, zapraszamy na zapowiedzi 16 kolejki Ligi Fanów, którą z nami typuje Daniel z ekipy FC Gorlicka. Sprawdzicie sami kto, na kogo postawił!

 

EKSTRAKLASA

 

TUR OCHOTA – FC IMPULS UA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Tur dopiero postawiony pod ścianą wziął się do roboty i obecnie traci tylko punkt do bezpiecznego miejsca w tabeli. Jednak w ostatnich dwóch kolejkach mierzy się z drużynami,  które walczą o medale,  dlatego nie będą to łatwe trzy tygodnie dla zespołu z Ochoty. Impuls pogodzony ze spadkiem nadal prezentuje się solidnie i w starciach z ekipami,  które są wyżej w tabeli radzi sobie nieźle. Nie pamiętamy w tej rundzie żeby team z Ukrainy przegrał wysoko z jakąkolwiek drużyną i szkoda,  że tych punktów nie udało się gościom zdobyć więcej. W meczu z Turem na pewno chłopaki pokażą charakter, ale ostatnio gospodarze przychodzą naprawdę w składzie gwarantującym sukcesy i w naszej ocenie jeżeli ten trend się utrzyma, to powinni spokojnie zdobyć tutaj komplet punktów. Impuls ma znakomitego Vladyslava Budza,  który gdy ma swój dzień, to potrafi seryjnie zdobywać bramki i obrona Tura musi zwrócić szczególną uwagę na tego zawodnika.

ESPORTIVO VARSOVIA – ANONYMMUS ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA X)

Esportivo ma naprawdę spore problemy kadrowe i Eryk Zieliński  musi się natrudzić, by zebrać na mecz skład. Niestety brak czołowych zawodników przełożył się na wyniki w tej rundzie, ale paradoksalnie nadal gospodarze mają szansę na trzecie miejsce. Wszystko za sprawą kalendarza jaki mamy na ostatnie trzy kolejki. Gdyby udało się pokonać Anonimowych, to za tydzień Esportivo czeka bezpośrednia konfrontacja z EXC Mobile Ochota i ewentualna wygrana może znowu dać miejsce na podium. Scenariuszy jest kilka, więc trzeba się zmobilizować i powalczyć jeszcze w tym sezonie. Anonimowi pogodzeni ze spadkiem grają już tylko dla siebie i będą chcieli w dobrym stylu pożegnać się z Ekstraklasą. Wobec problemów rywali nie stoją na straconej pozycji i wcale nie będziemy zaskoczeni jeśli powalczą o korzystny wynik. My jednak sądzimy, że Esportivo się przełamie i w końcu zdobędzie punkty,  a wtedy będzie miało jeszcze szanse uratować sezon i powalczyć o brązowe medale w ostatnich dwóch kolejkach.

FC KEBAVITA – FC GORLICKA ( NASZ TYP X) ( TYP DANIELA 2)

Pogoda w niedzielę zapowiada się wyśmienicie i to może być dodatkowa motywacja, by i przyjść na boiska na AWF-ie. A będzie co oglądać, bo w tej kolejce mierzyć się będzie pierwsza i druga drużyna w Ekstraklasie i być może właśnie ten mecz da odpowiedź na to czy Gorlicka obroni mistrzowski tytuł, czy też pierwszy raz w historii Kebavita zdobędzie złote medale. W tej rundzie obie ekipy zaliczyły tylko drobne wpadki, a poza tym wszystko wygrywały, dlatego różnica punktu, jakie dzieli te zespoły, to żadna przewaga. Więcej będziemy wiedzieć po meczu, bo jeśli gospodarze wygrają to oni będą mieli wszystko w swoich nogach w ostatnich dwóch kolejkach. Goście zapewne będą chcieli odskoczyć w tabeli gdyż mają jeszcze przed sobą mecz derbowy,  a ten może się zakończyć różnie. My coś czujemy, że w ten weekend w tabeli nic się nie zmieni i drużyny podzielą się punktami. Mamy tylko nadzieję, że padnie sporo bramek i nie będą to typowe piłkarskie szachy tylko ekipy postawią na futbol ofensywny. Oczywiście wiemy, że na końcu liczy się wynik, dlatego spodziewamy się że styl i piękno oba zespoły odłożą na bok. Już teraz zapraszamy na być może mecz sezonu, w którym emocji na pewno nie zabraknie. 

ALPAN – STREFA PODIUM ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

W Ekstraklasie trzy ekipy walczą o utrzymanie. W tym gronie znajduje się zarówno Alpan jak i Strefa Podium. Nie trzeba zatem udowadniać jak ważny będzie ten pojedynek dla losów obu ekip. Alpan dobrze zaprezentował się w spotkaniu z Kebavitą, ale nie wykorzystał swoich szans, co w końcowym efekcie nie dało punktów. Teraz jednak przy założeniu, że pojawi się w podobnym składzie jak przed tygodniem będzie w naszej ocenie faworytem tego starcia. Strefa Podium korzystnie zaprezentowała się w tej rundzie, ale nadal mimo że jest jak na razie na szóstej pozycji to nie może być pewna utrzymania. Co więcej, porażka może gości przesunąć do strefy spadkowej, dlatego team Filipa Chmiela musi zagrać na wysokim poziomie, by liczyć na punkty w tym meczu. Gospodarze wydaje się mają więcej doświadczenia w meczach o stawkę i to może być decydujące dla wyniku tego starcia. Jedno jest pewne, że przegrany może poważnie sobie skomplikować sytuację, dlatego wiemy, że oba zespoły podejdą do tego meczu maksymalnie skoncentrowane.

IN PLUS POJEMNA HALINA – EXC MOBILE OCHOTA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA X)

Gospodarze tracą pięć punktów do podium, ale tą przewagę mogą w ten weekend mocno zniwelować, bo mierzą się z obecnie trzecią ekipą EXC Mobile Ochota. Goście z kolei wygrywając mogą przypieczętować brązowe medale. Oprócz zwycięstwa potrzebna jest strata punktów przez Esportivo w meczu z Anonimowymi. Tak naprawdę team Kamila Jurgi ma wszystko w swoich rękach i tylko od postawy zawodników gości zależy czy będą spokojnie mogli podejść do ostatnich dwóch spotkań czy narobią sobie nerwówki na koniec sezonu. In Plus Pojemna Halina ostatnio jest w znakomitej formie i po zakończeniu sezonu w Futsalu dla Legii ma miedzy słupkami Tomka Warszawskiego, który, jak dobrze wszyscy wiemy, potrafi zrobić kolosalną różnicę na boisku. To będzie jedno z najciekawszych spotkań w całej kolejce i spodziewamy się na boisku walki od pierwszej do ostatniej minuty. My czujemy, że gospodarze mogą to spotkanie wygrać, a wówczas walka o trzecie miejsce nabierze rumieńców i ostatnie dwie kolejki będą niezwykle ekscytujące.

 

 

1 LIGA

 

FC OTAMANY – WARSAW BANDZIORS ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 2)

Mecz na szczycie pierwszej ligi,  gdzie może się sporo wyjaśnić kto w tym sezonie zgarnie mistrzostwo zaplecza Ekstraklasy. Goście przez większość sezonu byli na pierwszym miejscu, ale ostatnie dwie kolejki sprawiły, że to ekipa z Ukrainy przeskoczyła team Szymona Kołosowskiego w tabeli. Remis ze Zjednoczoną Ochotą i porażka z Contrą pokazały, że Bandziory też mają słabsze chwile i można ich pokonać. Otamany jak dotąd również straciły punkty z Explo Team, ale w pozostałych meczach już zdobywali komplet. Zwyciężając niezależnie od dwóch ostatnich spotkań zapewnią sobie złote medale, dlatego sądzimy, że maksymalnie  się zmobilizują. Na pewno gdzieś w torbach będą czekały szampany, a czy po końcowym gwizdku będą mogli świętować okaże się po meczu. My jednak sądzimy, że zdeterminowani goście zagrają na maksimum swoich możliwości, by dać sobie jeszcze szanse na przegonienie rywali w ostatnich dwóch kolejkach.

GREEN LANTERN – WARSZAWSKA FERAJNA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Dla obu zespołów to jedna z ostatnich szans na przedłużenie szans na utrzymanie w lidze. W przypadku Green Lantern przegrana przy jednoczesnym zwycięstwie Zjednoczonej Ochoty definitywnie przypieczętuje spadek do drugiej ligi. Warszawska Ferajna choć ma punkt więcej w tabeli niż rywale też nie jest w dobrej sytuacji, dlatego musi zagrać o zwycięstwo i liczyć, że gracze z Ochoty gdzieś w tej rundzie pogubią punkty. Z perspektywy całego sezonu widać gołym okiem, że oba zespoły muszą jeszcze trochę popracować, by dorównać do ekip z czołówki tej ligi. W drużynie gospodarzy zbyt wiele było kontuzji graczy, którzy stanowili trzon zespołu. Łatanie składu przez Mikołaja Wysockiego na niewiele się zdało i trzeba będzie w kolejnym sezonie się odbudować. Goście mieli podobną sytuację. Sporo absencji w trakcie sezonu nie pozwoliło na walkę z najlepszymi. My sądzimy, że będzie to wyrównane spotkanie i każdy wynik będzie tutaj możliwy. Remis nikogo nie urządza, dlatego w naszej ocenie drużyny postawią tutaj na ofensywę.

NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE – ZJEDNOCZONA OCHOTA ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 2)

Narodowe Śródmieście choć nadal ma szanse na utrzymanie to wydaje się, że nie ma zbyt wielu argumentów, by zrobić krok w tym kierunku. Gospodarze nie mogą się przełamać od paru ładnych kolejek i sam Marek Szklennik chyba stracił pomysł na grę swojej drużyny. Paradoksalnie ma zawodników, którzy mają spore umiejętności, ale nie przekłada to się na wyniki na boisku. Rozpędzona wiosną Zjednoczona Ochota opuściła po poprzedniej kolejce strefę spadkową i będzie chciała kontynuować zwycięską passę. Ma naprawdę znakomitą serię i ich grę z przyjemnością się ogląda. Pamiętamy jak kiedyś zapowiadali walkę o Ekstraklasę, by zagrać derby z Turem Ochota. Choć w tym sezonie się nie udało awansować, to w przyszłym z taką grą śmiało chłopaki mogą walczyć o medale. W naszej ocenie faworyt w obecnej sytuacji jest jeden i goście powinni tutaj zdobyć komplet punktów.

EXPLO TEAM – FC ALMAZ ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 1)

Obie ekipy walczą o podium i bezpośrednie starcie może być decydujące dla losów trzeciego miejsca w lidze. Explo Team ma tyle samo punktów co Contra, ale bilans bezpośrednich meczów stawia Łukasza Dziewickiego i jego zespół w trochę gorszej sytuacji. Jednak w trzech ostatnich kolejkach wszystko się może zdarzyć i trzeba przede wszystkim skoncentrować się na pokonaniu swoich rywali. Almaz też, mimo że ma cztery oczka straty, nadal wierzy, że wyniki tak się ułożą, że team z Ukrainy będzie miał szanse nałożyć na szyję brązowe medale. Obie ekipy są mocne  tym sezonie i potrafiły wygrywać mecze z czołówką tabeli. Explo wygrało w tej rundzie z Otamanami, a Almaz potrafił pokonać Bandziorów. To pokazuje jakim potencjałem dysponują te ekipy i mamy nadzieję, że stworzą w niedzielę kapitalne widowisko. My sądzimy, że drużyna z Ukrainy może tutaj wygrać, bo zawsze w sytuacjach gdy są pod presją, potrafią wznieść się na wyżyny swoich możliwości.

MIXAMATOR – CONTRA ( NASZ TYP 2) ( TYP DANIELA 2)

Miksy do pewnego utrzymania w lidze potrzebują punktu w trzech meczach co wydaje się banalnie prostym zadaniem. Jednak od dwóch spotkań nie potrafią wygrać ani nawet zremisować. Jedynym pocieszeniem jest to, że rywale ze strefy spadkowej też mają podobne problemy i dlatego team Michała Fijołka może w naszej ocenie spać spokojnie. Contra opromieniona zwycięstwem z Bandziorami będzie chciała zrobić kolejny krok do uzyskania trzeciego miejsca. Może jeszcze się zdarzyć sytuacja, że nadarzy się okazja by przeskoczyć team Szymona Kołosowskiego, ale najpierw trzeba wygrywać swoje mecze i czekać jak ułożą się wyniki w innych. Poza tym nie można zapominać, że Explo ma tyle samo punktów  i jakakolwiek strata może być kosztowna w końcowym rozrachunku. Wydaje się, że goście są murowanym faworytem, ale muszą być czujni, bo Miksy to nieobliczalna drużyna i potrafi zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie. My postawimy jednak na Contrę wiedząc, że jest zdeterminowana by powrócić do Ekstraklasy,  a w obecnym składzie ma potencjał do walki w najwyższej klasie rozgrywkowej.

2 LIGA

 

ENERGIA – UKRANIAN VIKINGS ( NASZ TYP 2 ) (TYP DANIELA 2)

Energia wygrała niezwykle istotny mecz z Tylko Zwycięstwo, dzięki czemu udało się ograniczyć rywali do mistrzostwa do Graczy Gorszego Sortu. Gospodarze zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie, niemal wszyscy zawodnicy prezentowali równy, bardzo wysoki poziom i nieważne kto aktualnie przebywał na boisku, jakość drużyny na tym nie traciła. Trudno było też wskazać jednego wybijającego się zawodnika, każdy od bramkarza po napastników miał spory wkład w końcowy sukces. Teraz Energia musi zagrać na podobnym, albo jeszcze wyższym poziomie, bo ich rywalem będą Ukranian Vikings. Goście w tej rundzie prezentują się bardzo dobrze i mamy wrażenie, że dodatkowo z każdym tygodniem coraz mocniej się rozkręcają. Mają już na rozkładzie mocne w tej rundzie Bonito, GGS, a ostatnio nie dali szans ekipie z Młochowa. Goście wydają się mocniejsi niż na jesieni, a przecież w poprzedniej rundzie to właśnie oni zgarnęli w tej rywalizacji komplet punktów. Czy tak będzie i tym razem? Obie ekipy mają w składzie świetnych zawodników i choć ich głównym atutem jest gra zespołowa, to tacy gracze jak Igor Petlyak czy Vasyl Pidluzhnyi są w stanie przesądzić o losach meczu. Bez wątpienia czeka nas świetny pojedynek, którego wynik może sporo namieszać w 2 lidze.

TYLKO ZWYCIĘSTWO – ORZEŁY STOLICY ( NASZ TYP 2 ) (TYP DANIELA 2)

Tylko Zwycięstwo musiało uznać wyższość Energi w meczu na szczycie i chyba strata 6 pkt do minionego rywala i GGS-u wydaje się nie do odrobienia w 3 meczach. Czegoś zabrakło ekipie braci Jałkowskich, bo przecież ich drużyna słynie z dyscypliny taktycznej i świetnej obrony, a zawodnicy Energii jakoś potrafili sobie poradzić z defensywą gospodarzy aż ośmiokrotnie trafiając do bramki. Teraz Tylko Zwycięstwo musi się skupić na obronie miejsca na podium, bo tu również na ich miejsce czyha kilka zespołów. A o wygraną nie będzie wcale tak łatwo, bo teraz staną naprzeciw Orzełom Stolicy, którzy kontynuują swój kapitalny występ w tej rundzie. Goście nadal są niepokonani w rundzie rewanżowej i to, co wydawało się niemożliwe, pomału staje się realne. Przed Orzełami otworzyła się szansa na utrzymanie, co prawda na razie ledwo te drzwi są uchylone, ale jeżeli team Janka Wnorowskiego będzie dalej tak punktował, to być może będziemy świadkami historycznego wyczynu. My postawimy właśnie na Orzeły, bo ostatni mecz pokazał, że można skutecznie poradzić sobie z defensywą oponenta.

FC GÓRKA – GRACZE GORSZEGO SORTU ( NASZ TYP 2 ) (TYP DANIELA 2)

W tym spotkaniu raczej faworyt jest dobrze znany. Górka nadal nie może się przełamać  i z każdą kolejką seria porażek wydłuża się. Trudno też sądzić, że gospodarze przełamią się akurat w meczu z liderem, chociaż ten sezon już nie raz pokazał, że zespół z dolnej części tabeli potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Czy Górka dołączy do tego grona? Na pewno sami zawodnicy by sobie tego życzyli, ale na boisku musieliby zagrać na maksimum swoich możliwości, a nawet dać jeszcze z siebie dodatkowo coś ekstra. GGS będzie znał już wynik meczu Energii z Ukranian Vikings i albo będzie musiał gonić rywala, albo stanie przed szansą na odskoczenie mu na 3 pkt, co w perspektywie bezpośredniego starcia w następnej kolejce, stawiałoby gości w uprzywilejowanej sytuacji. Tak czy siak zwycięstwo nad Górką będzie priorytetem i gospodarze nie mają co liczyć na taryfę ulgową. W zeszłym sezonie udało się gospodarzom raz wygrać, ale w obecnej kampanii różnice pomiędzy zespołami wydają się zbyt duże.

ETERNIS – BONITO WARSZAWA ( NASZ TYP 2 ) (TYP DANIELA 2)

Na meczach Bonito nie sposób się nudzić i jest to drużyna, której mecze ogląda się z przyjemnością. Jest w niej sporo piłkarskiej jakości, ale i charakter, dzięki któremu potrafią wyjść nawet z najtrudniejszej sytuacji. W poprzedniej kolejce udało im się wyjść ze stanu 1:5 i wygrać całe spotkanie 9:7, co znalazło uznanie w naszych oczach i trafiło do plusów kolejki. To też buduje odpowiednie morale w drużynie, bo nawet gdy boiskowe wydarzenia nie będą szły po myśli Bonito, to mogą mieć przekonanie, że są w stanie odwrócić losy meczu. A to dobry prognostyk przed finiszem ligi. Goście mają 3 pkt straty do podium, ale jeden mecz rozegrany mniej, a biorąc pod uwagę z kim będą rywalizować Tylko Zwycięstwo i Wikingowie, po tej kolejce Bonito może się z nimi zrównać punktowo. Muszą tylko i aż ograć Eternis. Ostatnio gospodarzom nie poszło w starciu z GGS-em i punkty zdobyli tylko na zespołach, będących z nimi w strefie spadkowej, choć remis z Orzełami akurat w tej rundzie można uznać za spory sukces. My raczej tu nie będziemy szukać niespodzianki i postawimy na Bonito, dzięki czemu walka o medale będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

ORLIK MOKOTÓW – DZIKI MŁOCHÓW ( NASZ TYP 2 ) (TYP DANIELA 2)

To będzie mecz drużyn znajdujących się tuż nad strefą spadkową i pojedynkiem o start w Pucharze Ligi Fanów. Obie ekipy mają po 21 pkt na koncie i co jeszcze do niedawna było dość niewiarygodne, przegrany może na finiszu rozgrywek być zaangażowany w walkę o utrzymanie. Nad Orzełami mają obecnie 8 pkt przewagi, ale biorąc pod uwagę fakt, jak Orzeły punktują oraz to, że mają jeden mecz rozegrany mniej, karze brać pod uwagę nawet taki scenariusz. Oczywiście po tej kolejce może to być już nieaktualne, ale póki piłka w grze…  Jedno z prawa Murphy’ego mówi że „jeśli coś może pójść źle, to pójdzie” i tak było w przypadku  ostatniego meczu Orlika. Wygrywali już 4:0 i 5:1, by ostatecznie przegrać i jeśli już nawet w takiej sytuacji gospodarze chociażby nie remisują, to nie wiemy co musi się stać, by zawodnicy Orlika się przełamali. Na pewno jest to spory materiał do przemyśleń dla kapitana i całej drużyny. Dziki po sensacyjnym ograniu Energi nie dali rady Wikingom, ale teraz mają szansę na powiększenie swojego stanu posiadania. My postawimy właśnie team z Młochowa, choć liczymy, że Orlik jeszcze nawiąże na finiszu rozgrywek do swojej formy z jesieni.   

3 LIGA

 

KANONIERZY – AFC GOODFELLAS  (NASZ TYP 2 ) (TYP DANIELA 2)

Kanonierzy wciąż walczą nie tylko o utrzymanie, ale i o prawo do udziału w Pucharze Ligi Fanów. O ile to pierwsze wciąż jest na wyciągnięcie ręki, o tyle to drugie po ostatniej kolejce zadaje się nieco oddalać. Do Wiernego i East Teamu gospodarze tracą 4 pkt, ale mają z tymi drużynami jeszcze bezpośrednie starcie. Muszą oni jednak liczyć na to, że rywale potracą w ostatnich kolejkach punkty, jednocześnie sami muszą wygrać niemal wszystko do końca. A już w najbliższą niedzielę o choćby jeden punkt będzie niezwykle trudno. Goodfellas co prawda nie ma już szans na mistrzostwo, ale ogrywając Kanonierów może zrobić ogromny krok do zapewnienia sobie drugiego miejsca w tabeli. Między sobą w tej kolejce zagra Awantura Warszawa i FC Ballers i w przypadku wygranej goście powiększą przewagę nad jednym z rywali w walce o medale. Do tego forma tego zespołu jest na naprawdę wysokim poziomie i w tej rundzie przegrali jedynie z Wilkami. Czy Kanonierzy podniosą się po ostatnim pogromie i powalczą o korzystny rezultat z Goodfellas? Naszym zdaniem zdecydowanym faworytem będzie ekipa z  Ukrainy,  choć Kanonierzy raczej nie powtórzą wyniku sprzed tygodnia.

FC FREEDOM – WIERNY SŁUŻEWIEC (NASZ TYP 1 ) (TYP DANIELA 2)

Paradoksalnie pomimo porażki Freedom nadal ma matematycznie szanse na utrzymanie. A jeżeli wyniki pozostałych meczów ułożyłyby się korzystnie, walka o pozostanie w 3 lidze w przypadku tego zespołu może się rozstrzygnąć dopiero w ostatniej kolejce. Niezbędnym warunkiem jest wygranie wszystkich meczów do końca sezonu, co na pewno jest zadaniem niebywale trudnym, ale nie nierealnym. Pierwszy krok należy wykonać w meczu z Wiernym Służewcem, który równie dobrze może przypieczętować spadek gospodarzy. Ekipa Piotra Gratkowskiego tydzień temu sprawiła małą niespodziankę i ponownie ograła FC Ballers. Mecz był intensywny, niekiedy aż za bardzo iskrzyło między zawodnikami, ale ostatecznie o jedną bramkę lepsi okazali się zawodnicy ze Służewca. Tym samym wykonali spory krok nie tylko do utrzymania w lidze, bo tego wciąż sobie nie zagwarantowali, ale i do startu w Pucharze Fanów, co w tym sezonie jest celem tego zespołu. Wierny może w tej kolejce zagwarantować sobie i jedno i drugie, ale brak chociażby braci Krzyżańskich na tym meczu będzie sporym osłabieniem. Postawimy zatem na Freedom, który obecnie prezentuje się znacznie lepiej niż na jesieni.

FC BALLERS – AWANTURA WARSZAWA (NASZ TYP X ) (TYP DANIELA 2)

Awantura Warszawa wraca do gry o medale! Goście, oprócz Wilków, najbardziej ucieszyli się ze straty punktów przez ekipę Ballersów i dzięki pewnej wygranej nad East Teamem zmniejszyli stratę do przeciwnika do 2 pkt. Teraz przed Awanturnikami mecze prawdy, mecze o wszystko, w których oprócz najbliższego rywala mierzyć się będą w AFC Goodfellas i Wiernym Służewcem. Najważniejszy wydaje się ten najbliższy pojedynek, bo prawdopodobnie zadecyduje on, która drużyna skończy sezon na podium. Goście muszą tu wygrać, każdy inny wynik może dla nich oznaczać pożegnanie z marzeniami o awansie. Gospodarze muszą się otrząsnąć po dwóch ostatnich porażkach, bo przed nimi jeszcze mecz z Wilkami, a tam również o zwycięstwo nie będzie łatwo. Dla nich skończenie sezonu poza podium byłoby wielkim rozczarowaniem, szczególnie po tak świetnej jesieni. Z pewnością emocji w tym starciu nie zabraknie i  zawodnicy, mając świadomość  o jaką stawkę toczy się ten mecz, będą walczyć do samego końca. W poprzedniej rundzie lepsi byli zawodnicy FC Ballers, teraz wydaje nam się, że oba zespoły mogą podzielić się punktami.

EAST TEAM – SMOCZA FURIOZA (NASZ TYP 1 ) (TYP DANIELA 1)

Trudno jest w tym sezonie nadążyć za ekipą East Teamu. Potrafią ograć zespół z podium, by w następnej kolejce przegrać z ostatnim zespołem w tabeli, potrafią w jednym meczu popisać się niebywałą skutecznością, by tydzień później nie strzelić ani jednej bramki. Tak było w starciu z Awanturą Warszawa i brak tak kreatywnego zawodnika jak Adilet Akkiyarov, był aż nadto widoczny. East Team podobnie jak Wierny nie ma jeszcze zagwarantowanego utrzymania, ale raczej jest to kwestią czasu i mogą to uczynić już w tej kolejce wygrywając nad Smoczą Furozią. Ekipa Alka Janiszewskiego nie złożyła jeszcze broni i dzielnie walczy o pozostanie w 3 lidze. Mają 3 pkt straty do Old Eagles, a biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję Orzełów bardzo prawdopodobne, że Smocza Furioza może ich wyprzedzić w tabeli. Kluczowe było spotkanie tych dwóch drużyn w zeszłej kolejce w którym lepsi okazali się zawodnicy Furiozy. East Team walczy o Puchar Ligi Fanów, goście o utrzymanie i sami jesteśmy ciekawi kto będzie bliżej celu po tej rywalizacji.

OLD EAGLES KOŁO – WILKI  (NASZ TYP 2 ) (TYP DANIELA 2)

Orzełki nie mają ostatnio dobrej passy i porażka ze Smoczą Furiozą  była już czwartą z rzędu. Sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej nieciekawa, nad strefą spadkową mają już tylko 1 pkt przewagi i niewiele wskazuje na to, że szybko ulegnie poprawie. Wilki, East Team i FC Ballers – to są rywale ekipy z Koła do końca sezonu i trudno przypuszczać, że przy obecnej dyspozycji będą oni faworytem w tych spotkaniach. Z tego grona jedynie Wilki są już pewni swojej pozycji, ale znając ich podejście nie zastosują wobec pozostałych rywali taryfy ulgowej. Będą chcieli potwierdzić, że w pełni zasłużyli na ten tytuł i utrzymać do końca miano drużyny niepokonanej. Do tego goście walczą o wyróżnienia indywidualne i może dojść do takiej sytuacji w której zgarną niemal wszystko, co było do zdobycia w tej lidze. O mocy Wilków przekonali się tydzień temu Kanonierzy i nie ma co ukrywać, że przed Orzełkami piekielnie trudny pojedynek.

4 LIGA

 

FC TARTAK  – MOBILIS ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Forma ekipy Luca Kończala pozostawia wiele do życzenia. W sześciu meczach rundy wiosennej wygrali tylko jedno spotkanie i z 3 miejsca spadli na 7 lokatę tuż nad strefą spadkową. Nie wiemy do końca co się stało z Drwalami, bo przecież jest to drużyna o sporym potencjale, która potrafi dobrze grać w piłkę, ale ewidentnie czegoś jej brakuje w rundzie rewanżowej. Zaliczyła niesamowity zjazd, ale jeszcze w końcówce można choć trochę uratować ten sezon. Co prawda szanse na podium przepadły, ale jeszcze Tartak może powalczyć o Puchar Ligi Fanów. Gospodarze muszą się jednak szybko przełamać i wygrać z Mobilisem. A to wcale nie będzie takie proste. Goście bronią się przed spadkiem i po tej kolejce mogą wydostać się ze strefy spadkowej zamieniając się miejscami z Tartakiem. Wygrana otworzy też szanse na powalczenie o Puchar Ligi Fanów, więc zdecydowanie jest o co grać. Do tej pory rywalizacja pomiędzy tymi zespołami była mocno zacięta, nie licząc ostatniego pojedynku z jesieni, w którym Drwale wygrali wysoko. Teraz patrząc na dyspozycję obu ekip postawimy na zwycięstwo Mobilisu.

COMPATIBL – FFK OLDBOYS ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

CompatibL jest w o tyle ciekawej sytuacji, że na 3 kolejki przed końcem wciąż ma szanse na zajęcie miejsca na podium, jak również może też na koniec sezonu spaść z ligi. Do trzeciego miejsca traci 6 pkt, nad strefą spadkową ma natomiast 4 pkt przewagi. Ta kolejka może rozstrzygnąć, w którą stronę podąży team gospodarzy, choć najprawdopodobniejsze jest to, że po prostu zakończy rozgrywki w środku tabeli, kwalifikując się do Pucharu Ligi Fanów. Ich rywalem będzie zespół FFK Oldboys, który wiosną nie zachwyca tak samo jak na jesieni. W sześciu meczach zdobyli zaledwie 7 pkt i ich przewaga nad pozostałymi zespołami mocno zmalała. Dyspozycja FFK jest dla nas sporym zaskoczeniem, w końcu posiadają oni w swoim składzie zawodników o sporych umiejętnościach, niestety w tej rundzie nie przekłada się to na zdobycz punktową. Gospodarze mają szanse na zwycięstwo, które mocno przybliżyłoby ich do wykonania planu minimum czyli utrzymania w lidze. Goście dzięki dobrej jesieni i tego, że praktycznie wszyscy tracą w tej lidze punkty, nadal są w walce o mistrzostwo, a do liderujących Oldboys Derby tracą 1 pkt. Stawiamy na wygraną FFK, ale CompatibL na pewno będzie wymagającym rywalem.

 

COSMOS UNITED – OLDBOYS DERBY ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 2)

To będzie mecz na szczycie, który będzie miał duży wpływ na końcową klasyfikację. Cosmos musi ten mecz wygrać. Do lidera tracą 3 pkt i porażka praktycznie przekreśli ich szanse na mistrzostwo. Team Salvadora de Fenixa dzielnie walczył z Ogniem Bielany lecz ostatecznie musiał uznać wyższość rywala, ale na szczęście dla gospodarzy obie ekipy Oldbojów pogubiły w poprzedniej kolejce punkty. Goście podzielili się punktami z CompatibL i w innych okolicznościach można by uznać ten remis za potknięcie teamu z osiedla Derby, ale patrząc na wyniki innych spotkań ten punkt należy szanować, choć Oldboje na pewno mimo wszystko odczuwają spory niedosyt. Była szansa na odskoczenie rywalom w ligowej tabeli, a tak nadal na szczycie jest bardzo ciasno. Pamiętamy pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie podczas inauguracji ligi. Wtedy to kapitalne spotkanie zagrał Cosmos i prognozowaliśmy, że ten zespół może zostać czarnym koniem rozgrywek i być może powalczy o najwyższe cele. Czy historia zatoczy koło i po drugim spotkaniu z Oldboys Derby znów będziemy pisać o Cosmosie w kontekście mistrzostwa? O tym przekonamy się w niedzielny wieczór. Wygrana gospodarzy na pewno jeszcze mocniej podkręci walkę o tytuł i właśnie na taki wynik postawimy.

LTM WARSAW – VIRTUALNE Ń ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 2)

LTM po raz kolejny pozytywnie nas zaskoczył w tej rundzie i z taką formą mogą pokusić się o dokonanie czegoś nieprawdopodobnego czyli utrzymania w lidze. Na początku rundy nie dawaliśmy im zbyt wielu szans na uniknięcie degradacji, strata do bezpiecznej pozycji wydawała się wtedy zbyt duża, a teraz niemożliwe wcale nie wydaje się takie nierealne. Gospodarze wygrali niezwykle istotny mecz z Tartakiem i teraz do niedawnych rywali tracą tylko 4 pkt. LTM-owi zostały mecze z Virtualnym Ń i Mobilisem czyli bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie i na sam koniec z Cosmosem United. Kluczowe będą te dwa pierwsze, bo tylko w przypadku wygranej, jeszcze w ostatniej kolejce team Krzyśka Kulibskiego nadal będzie o coś walczył. Virtualni nie mogą się przełamać w tej rundzie i jako jedna z niewielu drużyn w całej Lidze Fanów wiosną nie wygrała jeszcze spotkania. Goście spadli na ostatnie miejsce w tabeli i ich sytuacja staje się coraz bardziej nieciekawa. Są teraz przyciśnięci do muru, bo kolejna strata punktów może oznaczać spadek. Patrząc w historię pojedynków LTM ma patent na Virtualnych i naszym zdaniem znów to oni będą górą.

FUSZERKA – OGIEŃ BIELANY ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Fuszerka wykorzystała potknięcia rywali i wskoczyła na najniższy stopień podium. Do lidera traci 3 pkt i do samego końca będzie biła się o najwyższe cele. Jednak czasem tak bywa, że łatwiej jest się wdrapać na szczyt niż na nim zostać. Tak może być w przypadku gospodarzy. Ich najbliższym rywalem będzie ekipa Ogień Bielany, która w tej rundzie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Jedynie FFK Oldboys było w stanie remisując urwać im punkty i właśnie tych 2 oczek może brakować gościom przy ostatecznych rozstrzygnięciach. Tydzień temu po bardzo zaciętym meczu wygrali z Cosmosem United i mają obecnie 4 pkt straty do podium. Teamowi z Bielan zostały mecze z Fuszerką, CompatibL oraz Mobilisem i bardzo prawdopodobne, że w tych spotkaniach zgarną komplet punktów, pytanie tylko, co to im ostatecznie da. Oczywiście jeszcze trzeba potwierdzić swoją wartość na boisku i zdecydowanie Fuszerka nie będzie miała zamiaru ułatwiać życia rywalowi. Przed gospodarzami dwa trudne mecze, bo za tydzień czeka ich potyczka z liderem, ale jeżeli uda się coś ugrać w tych spotkaniach, Fuszerka może utrzymać się na podium. Na ten moment Ogień Bielany wydaje się faworytem, ale rywal na pewno podejmie rękawice.

 

5 LIGA

 

JUNAK – FC MELANGE ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Junak po ostatniej wygranej dołączył do trzech drużyn walczących o czwarte miejsce w tym sezonie. W ekipie z Pragi na pewno jest pewny niedosyt co do tego sezonu, ale trzeba szanować to co się ma i w tej ciężkiej lidze miejsce tuż za podium musi także wzbudzać szacunek. Do tego by tak się stało potrzeba kolejnych zwycięstw, a jak wiemy jak gra się bez presji to wyniki potrafią być jeszcze lepsze. Melanż natomiast nadal toczy heroiczny bój o utrzymanie i patrząc chociażby na mecz z Lagą w poprzedniej kolejce niewiele dobrego możemy powiedzieć o tym zespole. Jedyni zawodnicy,  którzy nie zawodzą to bramkarz Bartosz Jakubiel,  który broni co może, ale defensywa mówiąc łagodnie wystawia go często na próbę. Drugim zawodnikiem, który zasługuje na wyróżnienie to Tomasz Kałun, który sporo biega walczy i daje z siebie wszystko. Zawodzą przede wszystkim liderzy. Niewidoczny jest Łukasz Słowik a Bartek Podobas gdzieś zgubił swoją formę jaką prezentował w zimowej lidze. Czy Melanż się obudzi o tym przekonamy się w niedzielę, ale my więcej szans dajemy teamowi Krzyśka Krzewińskiego.

MUNJA – SANTE ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Munja szans na medale już nie ma, ale wystąpi w Pucharze Ligi Fanów gdzie miejsce ma praktycznie zagwarantowane. Apetyty były większe tym bardziej,  że w lidze zimowej u konkurencji zdobyli medale. Jak widać w naszych rozgrywkach poziom jest wyższy i trzeba się zadowolić miejscem w środku tabeli. Choć mamy wrażenie, że tutaj też gospodarze byli blisko, ale w kolejnym sezonie te mecze na szczycie, gdzie minimalnie przegrywali, muszą zacząć wygrywać. Mają stabilny skład i w naszej ocenie ta drużyna buduje się na nowo i będzie osiągać sukcesy. Sante nadal wierzy w utrzymanie, ale przeplata dobre mecze ze słabszymi i ciężko nam uwierzyć, że goście będą w stanie wygrać z Munją, która w każdym meczu daje z siebie wszystko. Racjonalnie faworytem są gospodarze, ale team Piotrka Kowalskiego umie zaskakiwać i nie raz w tym sezonie, gdy na nich nie stawialiśmy, zdobywał punkty. Gdyby było tak samo tym razem nie będziemy tym faktem zaskoczeni.

SPORTOWE ZAKAPIORY – BARTOLINI PASTA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Sportowe Zakapiory mimo, że obecnie są na ostatnim miejscu w tabeli i ich szanse na utrzymanie są iluzoryczne, to będą walczyć do końca sezonu o punkty, by pozostawić po sobie dobre wrażenie. Ta kampania była trudna dla tego zespołu i przeskok sportowy okazał się za dużym wyzwaniem. Jednak przed nami kolejne sezony,  w których Zakapiory będą chciały udowodnić, że potrafią walczyć o najwyższe cele. Bartolini Pasta jak na razie prowadzi korespondencyjną walkę z Melanżem o utrzymanie i musi koniecznie powalczyć o trzy punkty. To że nie będzie to łatwy mecz dla gości wiedzą sami zawodnicy, bo Zakapiory to niewygodny rywal grający twardo i niezależnie od wyniku zawsze walczy do końca. Dlatego czeka nas ciekawy mecz gdzie oba zespoły chcą zgarnąć pełną pulę. W naszej ocenie gospodarze nie stoją na straconej pozycji, ale wiemy, że goście będą zdeterminowani by wygrać.  Być może gdyby Melanż stracił punkty z Junakiem goście mogliby wydostać się ze strefy spadkowej, a przede wszystkim byliby w lepszej sytuacji przed dwoma ostatnimi kolejkami.

MIKSTURA – BJM DEVELOPMENT ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Dla Mikstury będzie to mecz prawdy i od wyniku tego starcia będzie w dużej mierze zależało, jakie miejsce zajmie na koniec sezonu. Na razie mogą być pewni tego, że nikt ich już z podium nie zrzuci i mają przynajmniej zapewnione brązowe krążki. Mają tyle samo punktów co druga Laga, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań i oprócz tego, że sami muszą wygrywać, to jeszcze muszą liczyć, że Laga gdzieś po drodze straci punkty. BJM na 7 pkt przewagi nad drugą i trzecią drużyną i finisz sezonu może być dla nich niebywale trudny. Przed nimi bowiem mecze właśnie z Miksturą, Lagą i Junakiem, gdzie w tych pojedynkach o punkty nie będzie łatwo, szczególnie biorąc pod uwagę brak Filipa Odolińskiego na bramce i Oliviera Aleksandra w ataku. Były to kluczowe postaci BJM-u i choć od początku tej rundy goście jakoś radzili sobie bez Filipa, o tyle dodatkowy brak Oliviera może być problematyczny. Odpowiedzialność muszą wziąć na siebie teraz pozostali zawodnicy, utrzymując wypracowaną wcześniej przewagę w tabeli. Mikstura ma w swoim składzie świetnego w tym sezonie Rafała Jochemskiego i jeżeli koledzy z zespołu odpowiednio pomogą mu na boisku, Mikstura ma szanse na wygranie tego pojedynku. Czeka nas świetny mecz i mamy nadzieję, że obie ekipy staną na wysokości zadania.

 

BULBEZ TEAM BEMOWO – LAGA WARSZAWA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Bulbez w tej rundzie potrafił już wygrać z zespołami z czołówki i na rozkładzie ma zarówno BJM jak i Miksturę. Dlatego Laga Warszawa musi być mocno zmobilizowana, bo zespół z Bemowa potrafi naprawdę zagrać znakomicie  i jeżeli będzie miał solidny skład to może pokusić się o zwycięstwo. Goście jak dotąd prezentują się wybornie i w poprzedniej kolejce postrzelali sobie w spotkaniu z Melanżem. Niesamowity w tej rundzie jest Daniel Kielak, który seryjnie zdobywa bramki i jego forma może być kluczowa w końcówce sezonu. Gospodarze po reaktywacji drużyny mogą być zadowoleni choć Michał Rychlik to ambitny menadżer i pewnie liczył po cichu na medale. Mamy nadzieję, że zespół przetrwa na kolejny sezon, a ma jeszcze przed sobą występ w Pucharze Ligi Fanów gdzie jako drużyna mająca na koncie sporo rozegranych turniejów na pewno mierzy co najmniej w wyjście z grupy. My zaryzykujemy i postawimy na Bulbez choć wiemy, że Laga będzie zdeterminowana do walki o komplet punktów.

6 LIGA

 

TORNADO SQUAD – FC RADLER ŚWIĘTOKRZYSKI ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Tornado Squad  mimo że znajduje się poza strefą spadkową nie może być pewny  utrzymania. Dlatego musi w każdym meczu zdobywać punkty, by odpierać napór Slavica który ostatnio prezentuje się bardzo dobrze i nadal liczy na to, że uda się pozostać na kolejny sezon w szóstej lidze. Radler niestety po dość przeciętnym sezonie od jesieni będzie grał w niższej lidze. Czy goście są w stanie nawiązać walkę z gospodarzami? Tak naprawdę grają już tylko dla siebie co może tylko im pomóc. W naszej ocenie nie będą faworytem, ale to nie oznacza, że łatwo oddadzą punkty rywalom. My stawiamy na Tornado wiedząc, że to dla nich mecz,  który być może zadecyduje o losach zespołu w tym sezonie. Tak naprawdę wszystko zależy od gospodarzy, bo mając dwa punkty przewagi i lepszy bilans bezpośrednich spotkań  ze Slavickiem mają na pewno bardziej komfortową sytuację niż rywale w walce o utrzymanie.

PERŁA WWA – SASKA KĘPA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Perła miała przed poprzednią kolejką sporą przewagę punktową nad Dzikami z Lasu. Jednak niespodziewana porażka ze Slavic Warszawa spowodowała, że ta przewaga stopniała do czterech punktów. Na rozkładzie gospodarze mają teraz Saską Kępę, która nie dała rady vice liderowi i jeśli ponownie przegra może skomplikować sobie sytuacje w końcówce sezonu. Za plecami ekipy Korneliusza Troszczyńskiego są Popalone Styki i jeśli wygrają, a Saska przegra, to różnica punktowa między tymi zespołami będzie wynosiła zaledwie dwa punkty. Biorąc pod uwagę, że w ostatniej kolejce mają bezpośredni mecz, to w tej lidze naprawdę może się jeszcze wiele wydarzyć. My stawiamy na gospodarzy, którzy po porażce na pewno będą się chcieli zrehabilitować. Daniel jednak wierzy w doświadczenie Saskiej. Mamy nadzieję, że będzie to mecz na wysokim poziomie, a wynik będzie się ważył do ostatnich sekund tego pojedynku.

SLAVIC WARSZAWA – POPALONE STYKI ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Gospodarze robią wszystko, by jednak pozostać w szóstej lidze na kolejny sezon. Przed nimi kolejne wyzwanie i starcie z Popalonymi Stykami, które nieoczekiwanie mogą jeszcze powalczyć o podium. Po ostatnich wynikach widać, że zespoły są w znakomitej formie i to zwiastuje nam niezwykle ciekawą konfrontację. Goście to drużyna, która gdy ma swój dzień to potrafi wygrać z każdym i to co cechuje ten team to kolektyw. Praktycznie każdy zawodnik ma swoje zadania i ciężko jest wskazać jednego gracza, który robiłby różnicę na boisku. Gospodarze mają natomiast Krzysztofa Blankiewicza,  który jest w niesamowitej formie. Dwa tytuły MVP z rzędu to nie jest dzieło przypadku. My czujemy, że Slavic ponownie może zaskoczyć choć wiemy, że Popalone Styki mając szansę na ugranie czegoś więcej niż start  w Pucharze Ligi Fanów będą zdeterminowane do walki o trzy punkty.

A.D.S. SKORPION’S – ADP WOLSKA FERAJNA ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 2)

Wydawało się, że obie ekipy będą walczyły o  najwyższe cele w tej lidze. Tymczasem na trzy kolejki do końca może się zdarzyć, że mogą jeszcze nieoczekiwanie być zamieszane w walkę o utrzymanie. Gospodarze ostatnio przełamali niemoc i pokonali Radlera, ale nadal nie mogą być pewni pozostania w lidze. Był taki moment w tym sezonie, że wydawało się, że podopieczni Artura Kałuskiego będą w stanie powalczyć o chociażby o podium. Jednak to jeszcze nie ten sezon i gospodarze muszą się teraz skupić na poprawieniu swojej gry, bo na wiosnę nie zachwycają. Goście również jeszcze parę kolejek temu byli stawiani w gronie kandydatów do medali. Jednak coś znowu pękło w tej ekipie i wysoka porażka z Dzikami z Lasu kompletnie podcięła skrzydła ADP Wolskiej Ferajnie i co więcej spowodowała, że wewnętrznie znowu chłopaki mają problemy z dogadaniem się ze sobą. To na pewno nie pomaga na boisku i ciekawe czy do meczu ze Skorpionami zawodnicy wszystko sobie wyjaśnią. My postawimy na gospodarzy wiedząc, że u gości atmosfera jest raczej gęsta, a to może mieć wpływ na końcowy wynik tego pojedynku.

DZIKI Z LASU – FC ŁAZARSKI ( NASZ TYP 1) ( TYP DANIELA 1)

Dziki z Lasu zgodnie z planem zdobywają kolejne punkty i pewnie plasują się na drugim miejscu. Po ostatniej kolejce strata do Perły stopniała do czterech punktów i gdyby Saska potrafiła wygrać z liderem, to może być w ostatniej kolejce niezwykle ciekawie. Łazarski pogodzony ze spadkiem musi potraktować najbliższe mecze jako formę przygotowań do kolejnego sezonu. Ta ekipa musi się odbudować i trzeba przyznać, że szósta liga w tej kampanii była naprawdę silna, a goście nie mieli takiego mocnego składu, by sprostać na tym poziomie rozgrywek. Dziki będą tutaj zdecydowanym faworytem i nie będziemy ukrywać, że każdy inny scenariusz jak komplet punktów dla gospodarzy byłby sporą niespodzianką. Tym bardziej, że niespodziewanie może pojawić się szansa na dogonienie Perły co byłoby chyba jednym największych dokonań w tym sezonie Ligi Fanów. Jak będzie okaże się już niebawem,  a Dziki są na tyle mocne, że w tym meczu szanse mogą dostać zawodnicy,  którzy mniej grali na boisku w rundzie wiosennej.

 7 LIGA

 

NA WARIACKICH PAPIERACH – KUBANY  ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 2)

To będzie bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania. Gospodarze znajdują się w strefie spadkowej, ale mają tylko 2 pkt straty do Kubanów. Do tego w zasięgu Na Wariackich Papierach jest jeszcze Iglica Warszawa, która obecnie zajmuje 6 miejsce dające przepustkę do Pucharu Ligi Fanów. Gospodarzom różnie się wiedzie w tej rundzie, potrafili zapunktować z MiToTito i Tornado Warszawa, a przegrali ostatnio z Polska Górom. Wiele jednak wciąż zależy od nich, bo oprócz Kubanów przed nimi jeszcze pojedynek na samym końcu z KS Iglicą Warszawa i to może być mecz, który zadecyduje o tym, kto wystąpi w naszym Pucharze. Najpierw jednak nie mogą dopuścić, by Igliczanie odskoczyli im punktowo, a do tego niezbędna jest wygrana z Kubanami. Ostatnio goście nie popisali się w meczu z Więcej Sprzętu niż Talentu i niekoniecznie chodzi nam o aspekt piłkarski. Muszą wziąć się w garść, bo oni również mają sporą szansę na powalczenie o 6 miejsce. Na ten moment lepiej w tej rundzie prezentowali się gospodarze, ale i tak wszystko zweryfikuje boisko.

GEORGIAN TEAM – FC MITOTITO ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

To miało być spotkanie, które miało zadecydować o tym, kto zdobędzie tytuł i złote medale na koniec sezonu. Poniekąd nadal jest to mecz o mistrzostwo, ale nie tak wyobrażaliśmy go sobie jeszcze parę kolejek temu. MiToTito gdzieś zagubiło swój rytm i przegrało dwa mecze z zespołami z dolnej części tabeli, przez co strata do lidera wynosi już 6 pkt. Jeżeli teraz wygrają Gruzini, zapewnią sobie tytuł na dwie kolejki przed końcem. A biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję obu ekip, właśnie gospodarzy widzimy w roli faworyta. Nie wiemy do końca co się stało z ekipą Michała Czarnowskiego, ale musi on szybko podnieść swój zespół, bo nie tylko mistrzostwo, ale nawet drugie miejsce może przypaść innej drużynie. Do tego tuż za podium czają się Elitarni Gocław i oni też jeszcze będą chcieli powalczyć o podium. Na pewno ten mecz będzie wyjątkowy i zawodnicy MiToTito będą zmotywowani podwójnie, by wygrać to spotkanie i jeszcze utrzymać się w walce o mistrzostwo. Gruzini tydzień temu dostali walkowera, ale i tak w tej rundzie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i w naszej ocenie będą faworytem tego meczu. Nic nie smakuje lepiej niż przypieczętowanie tytułu w meczu z głównym rywalem i gospodarze zrobią wszystko, by mogli świętować już w tą niedzielę.  

POLSKA GÓROM – FC ALLIANCE ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 2)

Gospodarze dość nieoczekiwanie wygrali ostatni mecz z ekipą Na Wariackich Papierach i mogą mieć tylko żal do siebie, że wcześniej nie udało się zebrać nieco więcej punktów, by można było jeszcze teraz  powalczyć o utrzymanie w lidze. Na pewno szkoda meczów z Kubanami  czy Tornado Warszawa, bo tam było najbliżej korzystnego rezultatu. Polska Górom ma teraz sporą szansę na drugie zwycięstwo w tej rundzie, bowiem będą mierzyli się z rozbitym FC Alliance. Goście nadal borykają się w wielkimi problemami kadrowymi i dla nich zebranie solidnego składu będzie już sporym sukcesem. Podobnie jak tydzień temu, stawiamy na ich przeciwników, bo goście mogą co najwyżej myśleć o dograniu sezonu do końca. 

TORNADO WARSZAWA – ELITARNI GOCŁAW ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Tornado miało teraz piekielnie trudny terminarz i niestety, porażki z bezpośrednimi rywalami do awansu, w znacznym stopniu zmniejszyły ich szanse na podium. Do tego walkower w ostatniej kolejce też nie pomógł i odrobienie 6 pkt do Więcej Sprzętu niż Talentu stało się teraz niemal niemożliwe. A szkoda, bo Tornado wydawało się zespołem, który w tym sezonie powalczy o najwyższe cele, a tymczasem wiosna zupełnie nie idzie po ich myśli. Jeszcze początek wydawał się obiecujący, ale jak wspomnieliśmy na samym początku, w tych najważniejszych pojedynkach musieli uznać wyższość rywala. Elitarni są w nieco lepszej sytuacji, mając 3 oczka więcej od najbliższego przeciwnika, ale w tym meczu urządza ich tylko zwycięstwo. Mają jeszcze przed sobą bezpośredni mecz z Więcej Sprzętu niż Talentu w ostatniej kolejce, ale aby ten mecz był jeszcze o coś, goście nie mogą tracić do tego czasu punktów. Będzie to pojedynek dość równorzędnych rywali i choć Tornado ma szansę na przełamanie, to biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję postawimy na Elitarnych.

WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU – KS IGLICA WARSZAWA ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 1)

Gospodarze w tej rundzie idą jak burza i w dotychczasowych meczach ulegli tylko Georgian Team, ale po bardzo zaciętym pojedynku, co nie jest tak oczywiste w przypadku innych zespołów. Staną oni również przed szansą na przeskoczenie w tabeli MiToTito, co byłoby świetnym podsumowaniem ich obecnej dyspozycji. Przed WSnT dwa kluczowe mecze z zespołami z dolnej części tabeli. Mają 3 pkt przewagi nad Elitarnymi Gocław, z którymi będą mierzyli się w ostatniej serii gier i przy odpowiednich wynikach mogą mieć już zapewniony awans przed 18 kolejką. Ich rywalem będzie rozpędzająca się Iglica Warszawa, która dość nieoczekiwanie pokonała tydzień temu MiToTito. Goście jak do tej pory wykonywali plan minimum, wygrywając z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie, a przy tym ogranie vice-lidera jest sporym handicapem. Igliczanie wskoczyli na 6 miejsce dające start w Pucharze Ligi i teraz celem teamu Radka Sówki jest utrzymanie tej lokaty. W rywalizacji z WSnT naturalnym faworytem wydają się gospodarze, ale Iglica ostatnio gra tak dobrze, że może i tutaj powalczyć o korzystny rezultat.

  

8 LIGA

 

OLDBOYS DERBY II – POLSKIE DREWNO ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Drugi zespół Oldbojów był niezwykle blisko zapunktowania z liderem – Wiecznie Drugimi. Skończyło się na skromnej porażce 1:2 i gospodarze na pewno żałują, że nie udało się nic więcej wycisnąć z tego spotkania. Nawet 1 pkt byłby sporym handicapem przy końcowych rozstrzygnięciach, ale team Rafała Wieczorka pokazał, że jest w stanie walczyć z najlepszymi w tej lidze. Daje to nadzieję na dobry finisz rozgrywek i w naszej ocenie Oldboje nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Teraz są w podobnej sytuacji co FC Po Nalewce w poprzedniej kolejce. Mierzą się oni z Polskim Drewnem i jest spora szansa na odrobienie strat do pozostałych zespołów. Nawet jeżeli nie uda się dogonić drużyny z podium, to zawsze warto powalczyć o start w Pucharze Ligi Fanów. Polskie Drewno po ostatnim pogromie od Mareckich Wyg zanotowało nieco lepszy wynik, ale i tak wiele brakowało do chociażby remisu. Z Oldbojami może również być trudno o chociażby punkt, ale na pewno goście powalczą na boisku. Szczególnie, że tak wczesna pora rozgrywania meczu będzie dla gospodarzy czymś nowym i to może być atut Polskiego Drewna.

DRUNK TEAM – MARECKIE WYGI ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 1)

Drunk Team nie zwalnia tempa i wciąż depcze po piętach Wiecznie Drugim. Nadal jednak nie może się zbliżyć do nich na mniej niż 2 pkt, bo chociaż rywal może nie wygrywa jakoś wysoko swoich meczów, to jednak zawsze potrafi przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodarze muszą więc robić swoje i czekać, aż w końcu lider gdzieś się potknie. Tyle tylko, że tym razem o punkty będzie wybitnie trudno. Mareckie Wygi w tej rundzie prezentują się bardzo dobrze, szczególnie ofensywa działa w tej drużynie na wysokim poziomie. Gościom na pewno szkoda tych dwóch meczów w których przegrali zaledwie jedną bramką, a w szczególności tego ostatniego z Shot DJ. Nie wykorzystali w pełni słabszej formy rywala, bo gdyby ten mecz wygrali, byliby teraz na najniższym stopniu podium. Podrażnieni tą porażką, do meczu z Drunk Teamem podejdą podwójnie zmotywowani. Pamiętamy jak wyglądał ich mecz po podobnej przegranej z FC Po Nalewce, gdy rozgromili Polskie Drewno aż 20:0. Potencjał u Mareckich Wyg jest spory, ale Drunk Team posiada spore doświadczenie w meczach o tak dużą stawkę. Na pewno czeka nas zacięty pojedynek w którym postawimy na minimalne zwycięstwo gości.

FFK OLDBOYS II – FC PO NALEWCE ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 1)

FC Po Nalewce ma teraz najlepszy terminarz, w którym mierzy się z trzema ostatnimi zespołami. To spora szansa na podgonienie rywali w ligowej tabeli i jak na razie Nalewkowicze w pełni to wykorzystali. Ograli Polskie Drewno dzięki czemu wskoczyli na miejsce tuż za podium. W maju pozostały im mecze z FFK Oldboys II i Fuszeką II i tutaj również jest spora szansa na zgarnięcie kompletu punktów. Nie ma co się oszukiwać, ale jeżeli goście myślą o awansie i medalach nie mogą się w tych dwóch meczach pomylić. Z drugiej strony to też nie będą łatwe spotkania, bo te drużyny już pokazały w tej rundzie, że potrafią zaskoczyć i gdy mają swój dzień są w stanie ograć wyżej notowanego rywala. Mimo to postawimy w tym starciu na FC Po Nalewce, które prezentuje w tej rudzie wysoką, stabilną formę. Jeszcze w tej kolejce raczej nie uda się przeskoczyć w tabeli Shot DJ, ale trzeba też pamiętać, że goście mają z nimi jeszcze bezpośrednie starcie i to, kto zajmie najniższy stopień podium może zadecydować ostatnia kolejka.

FUSZERKA II – SHOT DJ ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Shot DJ w końcu się przełamał i zrobił to właściwie w ostatnim momencie. Udało im się odeprzeć atak Mareckich Wyg i wrócili na najniższy stopień podium. Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że gdyby przegrali w poprzedniej kolejce, praktycznie przekreśliliby swoje szansę na awans w tym sezonie. A tak wszystko jeszcze zależy od nich i jeżeli wygrają pozostałe mecze do końca sezonu, będą mieli zapewnione medale.  A kto wie, może uda im się przeskoczyć nawet Drunk Team? Najpierw jednak Shoty muszą udowodnić, że wygrana z Mareckimi Wygami nie była przypadkowa i kryzys z początku rundy mają już za sobą. Rywalizacja z drugim zespołem Fuszerki przynajmniej częściowo może nam na to odpowiedzieć. Gospodarze jeszcze nie złożyli broni i nadal walczą o pozostanie w 8 lidze. Porażka może jednak odebrać im szanse na wyjście ze strefy spadkowej. Muszą więc zagrać o pełną pulę licząc, że goście nie zagrają tak dobrego meczu jak przed tygodniem, Postawimy na Shotów, choć coś nam się wydaje, że nie będzie to spacerek dla teamu Elie Rosinskiego.

SGS – WIECZNIE DRUDZY ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 2)

Przed SGS-em trudne tygodnie i mecze prawdy, które dadzą odpowiedź czy jeszcze w tym sezonie są w stanie powalczyć o wyższe cele. Tydzień temu gospodarze mierzyli się z Drunk Teamem, a teraz przyszedł czas na lidera 8 ligi – Wiecznie Drugich. W dodatku w perspektywie mają mecz z trzecim w tabeli Shot DJ i jeżeli chcą powalczyć chociaż o brązowe medale, muszą szukać punktów w  tych pojedynkach. Nie ma co ukrywać, że w tej najbliższej rywalizacji będzie trudno o zwycięstwo. Wiecznie Drudzy może nie strzelają wielu bramek, ale przy tym mają bardzo mocną defensywę, dzięki nie tracą też zbyt wielu goli. W tej rundzie jeszcze nie przegrali, a ich mecze kończyły się co najwyżej dwubramkową przewagą. Są niezwykle skuteczni i konsekwentnie punktują, dzięki czemu zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Raczej nie sądzimy, by w pojedynku z SGS to się zmieniło i znów zapowiada nam się wyrównany mecz, gdzie nieco lepszy powinien okazać się lider rozgrywek. Obie ekipy urządza tylko zwycięstwo, a ewentualna porażka może im tylko mocno skomplikować sytuację w tabeli.  

9 LIGA

 

FC VIKERSONN – AWANTURA WARSZAWA II ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

W grze o awans wciąż jest pięć drużyn, które będą biły się o podium do samego końca. Jedną z nich jest Vikersonn ,który traci do trzeciego Hiszpańskiego Galeonu 1 pkt. Wszystko jest jeszcze w rękach gospodarzy, bo mają  z tym rywalem bezpośrednie starcie w następnej kolejce. Do tego Galeon teraz mierzy się z TRCH i tam może stracić punkty. Tym bardziej Vikersonn powinien wykorzystać nadarzającą się okazję, szczególnie, że zagra przeciwko zamykającej tabelę Awanturze Warszawa. Goście liczą, że uda się jeszcze w tym sezonie zdobyć jakieś punkty i przerwać serię porażek, aczkolwiek będzie to trudne zadanie, bo na rozkładzie, oprócz najbliższego rywala, mają TRCH i Warsaw Gunners. Mimo to należy wyjść na boisko i zagrać o jak najlepszy wynik, w końcu nie takie niespodzianki widzieliśmy już w tym sezonie. Liczymy, że Awantura postawi trudne warunki Vikersonnowi, który będzie w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem. Każdy inny wynik będzie sporym zaskoczeniem, zwłaszcza, że strata punktów przez gospodarzy może ich kosztować miejsce na podium.

DYNAMO WOŁOMIN –  FC TORPEDO ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Po ostatnich porażkach tych dwóch zespołów wydawało się, że ten mecz będzie pojedynkiem świeżych spadkowiczów, ale o dziwo jeszcze mają matematyczne szanse na utrzymanie. Minimalne, ale zawsze, choć raczej nie sądzimy, by zdarzył się cud i udałoby się którejś z tych ekip przeskoczyć Warsaw Gunners. Ten mecz będzie więc pojedynkiem o podtrzymanie tych nadziei i szansą na poprawienie dorobku punktowego. Obie ekipy mają po 11 oczek na koncie i prezentują wyrównany poziom. Potwierdza to historia pojedynków, gdzie w trzech meczach mieliśmy aż dwa remisy i minimalną (4:3) wygraną Torpedo. Rywalizacja tych dwóch drużyn od zawsze była zacięta i prawdopodobnie będzie tak również i w tym przypadku. Trudno jest więc nam wskazać faworyta tego spotkania, bo o wyniku może tu zadecydować nawet jedna bramka. Wiele będzie zależało od formy dnia poszczególnych zawodników, przy czym jesteśmy przekonani, że choć wiele się nie zmieni w sytuacji obu ekip, to będą one chciały za wszelką cenę wygrać. Woli walki więc nie zabraknie i sami jesteśmy ciekawi jak potoczy się ta rywalizacja.

BAD BOYS – JOGA BONITO ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Gdyby Bad Boys wygrali w meczu na szczycie z TRCH, teraz mieliby niemal autostradę do mistrzostwa. Zostały im mecze z zespołami z dołu tabeli, a dzięki przewadze nad bezpośrednim rywalem nie musieliby martwić się ewentualnym potknięciem. Teraz sytuacja jest zupełnie inna i nie dość, że gospodarze muszą wygrać wszystko do końca sezonu, to jeszcze muszą liczyć, że TRCH gdzieś po drodze zgubi punkty. Teraz widać jak na dłoni, jak ważny był mecz w poprzedniej kolejce. Joga Bonito z kolei zrealizowała cel minimum i utrzymała się w lidze. Nie było łatwo w starciu z Torpedo, skończyło się na skromnym 2:1, ale najważniejsze jest to, że udało się dopisać 3 pkt i spokojnie można dograć sezon do końca. Teoretycznie Joga mogłaby się pokusić o walkę o 5 miejsce dające start w Pucharze Ligi Fanów, ale musiałoby się na to złożyć zbyt wiele korzystnych dla tego zespołu czynników. Bad Boysi są na musiku i nie mogą sobie pozwolić na kolejną w tej rundzie stratę punktów, dlatego postawimy na ich zwycięstwo, choć Joga to na tyle charakterna drużyna, że na pewno nie ma zamiaru uławiać rywalowi zadania.

TRCH – HISZPAŃSKI GALEON ( NASZ TYP X) (TYP DANIELA 1)

TRCH zrobił to, co wydawało się przed startem rundy niemal niemożliwe. Udało im się odrobić siedmiopunktową stratę do Bad Boys’ów i co więcej, teraz to oni mają dwa oczka przewagi nad rywalem. Co ciekawe, udało im się zrzucić rywala z fotela lidera, na którym był… już od pierwszej kolejki. To jednak nie koniec sezonu i żeby mieć poczucie pełnego sukcesu, gospodarze muszą utrzymać pierwsze miejsce do samego końca. A jak wiadomo, czasem łatwiej jest wejść na szczyt, niż się na nim utrzymać. Szczególnie, że teraz za przeciwnika TRCH będzie miało Hiszpański Galeon, który również bije się o awans. Co więcej goście, podobnie jak rywale, jeszcze w tej rundzie nie przegrali, co tylko nada dodatkowego smaczku temu pojedynkowi. Ekipa Magnusa Michalskiego, ma 5 pkt straty do przeciwnika i jeżeli wygra, to może się jeszcze włączyć do walki o mistrzostwo. Na pewno Galeonowi mocno będą kibicować zawodnicy Bad Boys’ów którzy będą rozgrywać swoje spotkanie godzinę wcześniej. Czy Kamil Pasik, Adrian Kras i cała reszta wykonają kolejny krok ku tytułowi? Czy zatrzyma ich Hiszpański Galeon, który jest jednym z pozytywnych zaskoczeń wiosny? Naszym zdaniem może tu dojść do podziału punktów, dzięki czemu obie ekipy utrzymają status niepokonanych w tej rundzie, choć taki rezultat nie zadowoli żadnej ze stron.

WARSAW GUNNERS FC – CRIMSON BOYS ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Warsaw Gunners to drużyna której, oprócz ekip ze strefy spadkowej, losy są już prawie przesądzone. Trudno bowiem przypuszczać, że Torpedo lub Dynamo Wołomin na ostatniej prostej wyprzedzą team Arkadiusza Trwogi i Gunnersi spadną z ligi. Z drugiej strony trzy ostatnie porażki sprawiły, że już nie tylko podium, ale i miejsce dające przepustkę do Pucharu Ligi Fanów wydaje się  poza zasięgiem gospodarzy. Do piątych Crimson Boys tracą 8 pkt i nawet jeżeli wygrają najbliższy pojedynek, to i tak wydaje się mało prawdopodobne, że goście, którzy przegrali w tej rundzie tylko jeden mecz, złapią tak nagle kryzys formy. Zwłaszcza, że mają oni swój cel, jakim jest dostanie się na upragnione podium. Hiszpański Galeon i Vikersonn nie dają się prześcignąć i goście cały czas oglądają plecy rywali. To może się wkrótce zmienić, bo obaj przeciwnicy nie mają łatwego terminarza, ale Crimson musi konsekwentnie wygrywać do samego końca. W tym spotkaniu postawimy na gości, choć gospodarze na pewno postarają się wygrać i przerwać swoją serię trzech porażek z rzędu.

10 LIGA

 

DELUXE BARBERSHOP   – WKS BĘGAL  ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 1)

Deluxe Barbershop już w poprzedniej kolejce mógł się cieszyć z mistrzowskiego tytułu. Zdecydowanie jest to najlepsza drużyna w 10 lidze i zapewne w przyszłym sezonie będzie rywalizowała na znacznie wyższym poziomie. W zapewnieniu sobie tytułu na 2 kolejki przed końcem pomógł im… WKS Bęgal, który po raz drugi w tym sezonie ograł Na2Nóżkę. Ewidentnie team Emila Łebskiego ma patent na tą drużynę. Jesteśmy teraz ciekawi, jak goście poradzą sobie ze świeżo upieczonym mistrzem. Pierwsze dwa mecze rozstrzygnęły się zdecydowanie na korzyść lidera, ale były one rozgrywane na jesieni zeszłego roku. Wiosną Bęgal prezentuje się lepiej niż w poprzedniej rundzie, stąd wniosek, że może nas czekać znacznie bardziej wyrównany pojedynek. W formie jest Ernest Iwan i ten zawodnik może pociągnąć swój zespół do wygranej z liderem, podobnie jak tydzień temu z vice-liderem. Zobaczymy też jak do tego meczu podejdą gospodarze, choć sądzimy, że będą oni chcieli zakończyć sezon z mianem drużyny niepokonanej. Przed nimi jeszcze dwa wymagające spotkania i naszym zdaniem Bęgal może się tu pokusić o małą niespodziankę, jeżeli zagra na maksimum swoich możliwości.

NA2NÓŻKĘ – KOZICE WARSZAWA ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Na2Nóżkę wiedzą już, że muszą zadowolić się vice-mistrzostwem. Niestety dla gospodarzy, WKS Bęgal po raz drugi okazał się lepszy i de facto ta drużyna pozbawiła ich szans na mistrzostwo. Z jednej strony szkoda, że pojedynek z Deluxe Barbershop będzie już tylko i wyłącznie meczem o prestiż, z drugiej strony Na2Nóżkę na pewno podejdzie do tej rywalizacji z podrażnioną ambicją. Najpierw jednak muszą się zmierzyć z Kozicami, które po porażce z liderem będą szukały punktów w starciu z drugą drużyną. Goście walczą o brązowe medale z WKS Bęgal i mają do rywala 3 pkt starty. Jeżeli więc chcą rozstrzygnąć losy awansu w bezpośrednim starciu nie mogą pozwolić, by przeciwnik powiększył swoją przewagę. Najlepiej byłoby zapunktować w tej kolejce, bo nie wiadomo jak potoczy się mecz Bęgala z Deluxe Barbershop. Na AWF będziemy mieli swego rodzaju multiligę, bo oba te mecze będą rozgrywane o tej samej godzinie i na  pewno drużyny będą nasłuchiwać co się dzieje na boisku obok.   My w tym starciu postawimy na gospodarzy, choć Kozice zrobią wszystko, by wygrać i zdobyć brązowe krążki.

FC WARSAW WILANÓW – PIWO PO MECZU FC ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Ekipa z Wilanowa jest już o krok od zapewnienia sobie 5 miejsca i startu w Pucharze Ligi Fanów. Nad MokrymWillym ma obecne 4 pkt przewagi i jeżeli wygra z Piwem Po Meczu, to ich bezpośrednie starcie w ostatniej kolejce nie będzie już miało wpływu na sytuację w tabeli. Taka perspektywa wydaje się dość kusząca, bo wiadomo, że czasem mecz może nie pójść po myśli drużyny, a solidny bufor bezpieczeństwa daje spory komfort w takim starciu. Piwo Po Meczu gra już bez większej presji i w ostatnim pojedynku z MokrymWillym poszedł na wymianę ciosów, przez co mecz zakończył się dość wysokim wynikiem 14:9. Teraz może być podobnie, bo goście nie mają nic do stracenia i mogą pozwolić sobie na otwartą grę. Może to być dla nich miecz obosieczny, bo z jednej strony dużo strzelają, co na pewno daje radość napastnikom, z drugiej dużo też tracą. Zapewne nie będzie to jednostronny pojedynek i wynik może się ważyć do samego końca. Postawimy w tym meczu na Wilanów, który wciąż ma o co grać.

FC MOKRYWILLY CARTEL – A.D.S. SCORPION’S ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

MokryWilly nie może sobie pozwolić na potknięcie w meczu ze Skorpionami jeżeli chce jeszcze powalczyć o piątą lokatę. Do teamu z Wilanowa traci 4 pkt i oprócz wygrania swojego meczu musi liczyć na to, że ich rywal straci punkty z Piwem Po Meczu. Goście nie zagrali może źle w zeszłym tygodniu, ale brakowało w ich grze dokładności, przez co akcje były dość szarpane i nie miały odpowiedniego tempa, by skutecznie zaskoczyć przeciwnika. A indywidualne zrywy pojedynczych zawodników na dłuższą metę nie przyniosą wygranych. Potrzeba też większej pewności w defensywie, bo niekiedy brak zdecydowania przekładał się na niewymuszone błędy z których korzystał oponent. Jest nad czym pracować w ostatnich meczach tego sezonu i wynik w tym wypadku jest już raczej sprawą drugorzędną. Skorpiony powinny myśleć już o następnym sezonie próbując wyeliminować niedostatki. Gospodarze nawet jeżeli nie uda im się wywalczyć piątego miejsca mogą powalczyć o wyróżnienia indywidualne i to też powinien być ich cel na ten sezon. Będą oni faworytem, ale mamy nadzieję, że Skorpiony jednak powalczą w tym meczu.

    

11 LIGA

 

RED REBELS – OLDBOYS DERBY III ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Gospodarze wygrali bardzo ważny mecz z Borowikami, który może zadecydować o mistrzostwie 11 ligi. Działo się tam sporo, emocji nie brakowało i tą wojnę nerwów w końcówce wygrali zawodnicy z Turcji. Dzięki temu wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli, mają 3 pkt przewagi nad Borowikami, ale rywale mają o jeden mecz rozegrany mniej. Do tego mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań i to właśnie Borowiki mają wszystko w swoich rękach. Red Rebel musi więc liczyć, że Grzybki gdzieś stracą punkty i sami muszą wygrać pozostałe spotkania do końca rundy. Teraz rywalem będą Oldboje, którzy mieli szansę na punkty w starciu z Szeregiem, ale ostatecznie ulegli rywalom jedną bramką. Trudno będzie się przełamać gościom w najbliższych tygodniach, bo oprócz Red Rebel za tydzień zmierzą się z Borowikami, czyli drużynami, które za nic nie będą chciały wypuścić szans na mistrzostwo. Zdecydowanym faworytem będzie ekipa gospodarzy i trzecia drużyna Oldboys Derby będzie musiała się mocno postarać, by nawiązać walkę z rywalem.

GENTLEMAN WARSAW TEAM – NIEDZIELNI ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Gospodarze zagrali dobre spotkanie przeciwko KTA Wszedło i wywalczyli 1 pkt z faworytem. Mogą trochę żałować, że w tej rundzie zdobyli tylko 4 pkt, bo w naszej ocenie, patrząc na ich dyspozycję,  powinni mieć tych punktów nieco więcej. Byłaby wtedy realna szansa na wywalczenie przepustki do Pucharu Ligi Fanów, a tak na razie muszą uciekać ze strefy spadkowej. NieDzielni też mieli ambicje, by powalczyć z Green Teamem, ale niedawana porażka z Pogromcami Poprzeczek chyba nieco ostudziła te zamiary, choć nadal szanse na 5 miejsce nie są wcale takie nierealne. Green Team mierzy się z Borowikami i licząc, że może tam zgubić punkty, strata do Zielonych w przypadku wygranej z Dżentelmenami wyniesie tylko 2 pkt. A w perspektywie jest jeszcze przecież bezpośredni mecz z tym zespołem. Najpierw jednak trzeba ograć najbliższego rywala, a do tego będzie potrzebna poprawa przede wszystkim skuteczności pod bramką. Gospodarze też mają swoje atuty i duet Domański – Szydziak na pewno będzie często nękał defensywę rywala. Na jesieni lepsi byli Gentlemani i my teraz postawimy na podobne rozstrzygnięcie.

KTA WSZEDŁO – SZEREG HOMOGENIZOWANY ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

To będzie mecz, który prawdopodobnie rozstrzygnie to, kto zajmie najniższy stopień podium w tym sezonie. KTA Wszedło musiało tydzień temu podzielić się punktami z Dżentelmenami i to dało nadzieję Szeregowi na ponowne włącznie się do walki o medale. Gospodarze mają tylko 2 pkt przewagi nad rywalem i po tej kolejce może dojść do roszad na górze tabeli. Team Rafała Jagóry ostatnio nie przypominał siebie z jesieni i jeżeli złapali dołek formy, to muszą się z niego szybko wydostać. Gospodarze inaczej też podejdą do tego pojedynku, bo wiedzą o jaką stawkę toczy się ta rywalizacja. Szereg po dłuższej przerwie wrócił na boiska Ligi Fanów i od razu się przełamał odnosząc pierwsze zwycięstwo w tej rundzie. To zwycięstwo było im potrzebne jak tlen i być może to był mecz, który na dobre odmieni tą drużynę. Goście na pewno po jesieni liczyli na więcej, ale w tym momencie, w jakim się znaleźli, nawet brązowe medale można uznać za sukces. Wiemy, że wiosna nie jest w ich wykonaniu wybitna, ale choćby nie szło w całej rundzie, na ten najważniejszy mecz można się tak zmotywować, by powalczyć się o zwycięstwo. Teoretycznie faworytem powinni być zawodnicy KTA, choć Szereg mimo wszystko może postarać się o korzystny wynik.

GREEN TEAM – BOROWIKI ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Jeśli jakaś drużyna mogłaby urwać jeszcze punkty w tym sezonie Borowikom to właśnie Green Team. Na pewno mocno kciuki za ten zespół będą trzymali zawodnicy Red Rebels, bo tylko strata punktów przez Borowiki da temu zespołowi tytuł mistrzowski. Goście mają nadal wszystko w swoich rękach i jeżeli wygrają wszystko do końca sezonu, to oni wzniosą puchar za pierwsze miejsce. Na razie tracą 3 pkt do lidera, ale mają jeden mecz rozegrany mniej. Niby muszą patrzeć tylko na siebie, ale też inaczej się gra, kiedy ma się  świadomość, że trzeba gonić rywala w ligowej tabeli. Jeszcze parę kolejek temu wydawało się, że Green Team ma zapewnione miejsce w środku stawki, ale zespoły z dołu tabeli zaczęły naciskać i w przypadku porażki, piąte miejsce i start w Pucharze Ligi Fanów może być zagrożony. Obie ekipy będą więc zmotywowane, by wygrać to spotkanie. Więcej szans dajmy Borowikom, bo już nie raz udowodnili chociażby w tej rundzie, że są zespołem przewyższającym innych w 11 lidze. Green Team na pewno powalczy o korzystny rezultat, ale ich wygraną raczej należałoby traktować jako niespodziankę.

 

12 LIGA

 

NAGEL – SPORTANO FOOTBALL CLUB  ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 1)

Przed nami ostatnie mecze w pierwszej serii gier. Mimo, że mamy do czynienia z ligą jednorundową, okazała się ona niezwykle wyrównana, a jak pamiętamy, w poprzednich  edycjach z tym bywało różnie. W pojedynku Nagela ze Sportano rozstrzygnie się, kto będzie walczył w tym sezonie o medale. Gospodarze wygrali trzy ostatnie mecze, ale tylko z Gastro Spartą udało się wygrać w sposób znaczący. Sportano podobnie, po słabszym początku nadrobiło trochę dystansu do pozostałych ekip ogrywając dwie ostatnie drużyny w tabeli, ale i tak najcenniejsza była wygrana z Weiti, dzięki której wciąż liczą się w walce o najwyższe cele. Bez wątpienia, będzie to pojedynek zespołów o porównywalnym poziomie, przy czym waga tej rywalizacji sprawi, że nie będzie tu czasu i miejsca na kalkulacje. Znając dotychczasowe poczynania ekipy Nagel czeka nas pojedynek w którym o zwycięstwie zadecyduje jedna bramka, prawdopodobnie w samej końcówce meczu. Zapowiada się emocjonujący pojedynek i mamy nadzieję, że drużyny staną na wysokości zadania!

ZARUBY UNITED – ZŁĄCZENI  ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 1)

Dwie ostatnie porażki praktycznie wyłączyły Złączonych z walki o podium w tym sezonie, ale też nie jest tak, że ta drużyna aż tak bardzo odstaje od reszty zespołów. Czasem brakowało nieco szczęścia, czasem przeciwnicy byli po prostu lepsi, ale trzeba pamiętać, że ta liga ma przede wszystkim ocenić poziom poszczególnych zespołów przed podziałem na ligi w przyszłym sezonie. To że Złączeni już nie zagrają o medale nie znaczy, że nie powalczą z Zarubami. Gospodarze przełamali się w odpowiednim momencie, bo dzięki wygranej nad Weiti tabela 12 ligi znów się spłaszczyła. Gdyby ten mecz przegrali, prawdopodobnie nie załapaliby się do czołowej grupy, a tak wskoczyli na drugie miejsce, choć jest to nieco umowne, bo tyle samo punktów co Zaruby zebrały jeszcze trzy drużyny. Na papierze faworytem powinni być gospodarze, ale naszym zdaniem Złączeni są drużyną, która może pokusić się tutaj o zwycięstwo. 

WEITI FC – GASTRO SPARTA  ( NASZ TYP 1) (TYP DANIELA 1)

Gospodarze po świetnym starcie sezonu w trakcie jego trwania nieco przystopowali i dwie porażki w ostatnich trzech meczach sprawiły, że reszta stawki ich dogoniła. Teraz w ostatnim meczu rundy zasadniczej zmierzą się z Gastro Spartą i nie sądzimy, by doszło tu do niespodzianki. Weiti walczy o medale i aby mogli swój cel realizować, muszą to spotkanie po prostu wygrać. Gastro Sparta czeka na swoje przełamanie i pierwsze punkty w sezonie, ale wydaje nam się, że będą musieli na nie poczekać co najmniej do następnej kolejki. Z perspektywy całego sezonu Weiti FC będzie zdecydowanym faworytem, ale nie mogą oni zlekceważyć rywala. Gospodarze mają ogromny potencjał ofensywny, ale równocześnie tracą też sporo bramek. To może być szansa dla gości i pójście na wymianę ciosów może nam dać bardzo wysoki wynik.

SHITABLE – CF KEMPTON  ( NASZ TYP 2) (TYP DANIELA 2)

Gospodarze podobnie jak Gastro Sparta zajmują miejsce w dole tabeli, choć oni akurat w tym sezonie już jedno zwycięstwo zaliczyli. Jednak trudno się spodziewać, by teraz z starciu z liderem podwoili swój dorobek punktowy. Kempton jest w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, że parę zespołów z górnej części tabeli gra między sobą w tej kolejce i przynajmniej nad częścią może powiększyć przewagę przed decydującymi starciami. Goście z każdym spotkaniem się rozkręcają i wygrali już pięć meczów z rzędu. To stawia ich w roli faworyta do końcowego triumfu, ale muszą to jeszcze udowodnić na boisku. Na pewno zwycięstwo w tym meczu przybliży ich do tytułu, zwłaszcza że do końca sezonu jest coraz bliżej. Nie przewidujemy w tym meczu niespodzianki i komplet punktów powinien powędrować do CF Kempton.

Data utworzenia artykułu: 2023-05-19 17:56
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
3   FC Otamany 18 38 12 4
7   Explo Team 18 17 5 11
9   Warsaw Bandziors 18 14 4 12
5   TUR Ochota 18 24 7 8
4   ALPAN 18 27 9 9
6   FC Kebavita 18 22 7 10
8   In Plus & Pojemna Halina 18 16 6 10
10   Esportivo Varsovia 18 9 3 15
2   EXC Mobile Ochota 18 42 13 2
1   Gladiatorzy Eternis 18 49 16 1
Social Media
Youtube SUBSKRYBUJReklama