MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR FANÓW
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
ZAPOWIEDZI MECZOWE! 14 KOLEJKA

Dwa najważniejsze spotkania najbliższego weekendu już znamy. To oczywiście niedzielne pojedynki: Tur Ochota - FC Gorlicka i East Wind - In Plus Pojemna Halina. Dodatkowo szykuje nam się upalna pogoda, co na pewno nie będzie sprzymierzeńcem wszystkich zespołów. Kto wytrzyma takie warunki? Kto będzie miał na tyle szeroką kadrę, aby zgarnąć 3 punkty? Zapraszamy do cotygodniowych zapowiedzi! Tym razem do naszej zabawy w Typera zaprosiliśmy Franciszka Sulkiewicza  z drużyny Żoliball. Jakie są nasze i jego typy - sprawdźcie sami!

 

EKSTRAKLASA

 

FC GORLICKA – TUR OCHOTA (NASZ TYP 2) ( TYP FRANCISZKA 1)

Niedziela, 11:30, Arena Grenady. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że w najbliższej kolejce będzie to jedno z dwóch spotkań w lidze,  które będzie najbardziej elektryzować całą Ligę Fanów. Obecny lider Gorlicka pokazał w dwóch ostatnich kolejkach dominację i pewnie wygrał swoje spotkania po raz kolejny dając sygnał,  że ma zamiar zdobyć mistrzostwo w tym sezonie. Tur z kolei po nieoczekiwanym remisie z Impulsem pokonał przed tygodniem FC Kebavitę i w dobrych nastrojach przystąpi do derbów Ochoty. Jak ważne jest to starcie dla teamu Konrada Kowalskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Po pierwsze zawodnicy aktualnego wciąż mistrza chcą się zrewanżować za porażkę z jesieni. Po drugie, wygrywając, może otworzyć się szansa na dogonienie rywala, wszakże Gorlicka ma jeszcze sporo spotkań z drużynami z góry tabeli. To spotkanie warto obejrzeć na żywo, bo na placu zobaczymy zawodników,  którzy mają niesamowite umiejętności i rzadko kiedy można oglądać futbol w amatorskich rozgrywkach na tak wysokim poziomie. Milewski, Gorczyca, Murawski, Himel kontra Bruździak, Polakowski, Kowalski, Konopka to tylko kilku zawodników, których wymieniliśmy,  a tak naprawdę każdy kto zagra w tym spotkaniu jest dobrze znany w środowisku piłkarskim w Warszawie.

FC KEBAVITA – FC IMPULS UA ( NASZ TYP 2) ( TYP FRANCISZKA 1)

Gospodarze w rundzie wiosennej trochę z konieczności zmienili system gry i o ile ze słabszymi rywalami przyniosło to efekt, to z drużynami bardziej doświadczonymi już był problem i zarówno spotkania z East Windem jak i Turem Ochota zakończyły się porażkami. Teraz o punkty też może nie być łatwo, bo ekipa z Ukrainy to niewygodny rywal, który pokazał chociażby w meczu z Turem, że potrafi grać znakomity futbol. Goście walczą o utrzymanie i w każdym spotkaniu muszą szukać punktów, które mogą się okazać bezcenne na finiszu rozgrywek. FC Kebavita obecnie do podium ma już stratę czterech punktów i na pewno będzie dopingować Gorlicką i In Plus Pojemną Halinę, bo przy ich zwycięstwach może ponownie zniwelować stratę do trzeciego miejsca. Pamiętamy jak wiele emocji było w pojedynku Kebavity i Impulsu na jesieni, gdzie padł remis. My tym razem sądzimy, że ktoś zgarnie pełną pulę. W naszej ocenie przy grze gospodarzy z lotnym bramkarzem, goście będą mieli sporo okazji do kontr, a że mają szybkich zawodników, to postawimy właśnie na nich.

NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE –ANONYMMOUS ( NASZ TYP 2) ( TYP FRANCISZKA 2)

Goście ostatnio zdobyli cenny punkt w starciu z In Plus Pojemną Haliną, choć z perspektywy tego spotkania czuć było w obozie Anonimowych lekki niedosyt. Jednak kto wie czy właśnie to jedno oczko nie będzie decydować na koniec sezonu. Teraz w najbliższej kolejce rywalem będzie Narodowe Śródmieście,  które chyba pogodziło się już ze spadkiem i choć nadal ma matematyczne szanse na utrzymanie, to taki scenariusz raczej byłby traktowany w kategorii cudu. Nie oznacza to,  że gospodarze odpuszczą to spotkanie, a wręcz przeciwnie, jest to starcie w którym na pewno liczą na dobry występ i być może punkty,  które dadzą satysfakcję i nagrodę szczególnie dla tych zawodników,  którzy walczą co tydzień na naszych boiskach. AnonyMMous! w tym spotkaniu po prostu musi zdobyć komplet punktów, by spokojnie podejść do kolejnych spotkań. Dlatego postawimy na gości choć liczymy, że gospodarze zagrają dobre spotkanie i być może uda się im zdobyć choćby punkt.

EAST WIND – IN PLUS POJEMNA HALINA ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA 2)

Przed południem będziemy świadkami pojedynku Tura Ochota z Gorlicką, a po południu emocji nie będzie mniej. Naprzeciw siebie staną East Wind i In Plus Pojemna Halina. Gospodarze w tej rundzie są znakomici i potrafią zdominować każdego rywala. Teraz przyjdzie prawdziwy test dla ekipy Sebastiana Dąbrowskiego, bo zaczyna się maraton spotkań z drużynami z góry tabeli. Pojemna Halina ostatnio nie zachwyciła i uratowała remis z Anonimowymi, ale wszystko ma w swoich nogach i jeżeli wygra wszystkie mecze do końca sezonu to zostanie mistrzem. Terminarz jednak nie jest łatwy i trzeba mobilizacji oraz obecności wszystkich kluczowych zawodników. Szykuje nam się znakomite spotkanie i czujemy, że East Wind pokusi się tutaj o zwycięstwo. W porównaniu z jesienią to zupełnie inny zespół i ma nareszcie w swoich szeregach zawodników, którzy dają sporo jakości na boisku, a to jak na razie przekłada się na wyniki tej ekipy w rundzie wiosennej.

CONTRA – MIXAMATOR ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA X)

To będzie kolejne spotkanie z cyklu za sześć punktów dla każdej z drużyn. Obecnie obie znajdują się w strefie spadkowej i jeżeli chcą utrzymać się w Ekstraklasie to muszą koniecznie punktować. Miksy jeszcze na wiosnę nie zdobyli choćby jednego oczka. Contra wygrała raz z zamykającym stawkę Narodowym Śródmieściem. Dlatego komplet punktów i przełamanie po ostatnich porażkach dla obu zespołów to priorytet. Gospodarze mają trochę przebudowany skład i potrzebują czasu na zgranie. Dotychczas drużyny z góry tabeli wykorzystywali każdy błąd i brak zgrania teamu Michała Raciborskiego. Miksy na pewno są rywalem z niższej półki, ale na ich korzyść przemawia fakt, że są zgrani, ich skład jest stabilny i w tym trzeba upatrywać szans na zwycięstwo. Remis nikogo nie zadowoli dlatego oczekujemy otwartego spotkania, gdzie mimo wszystko minimalnie lepsza będzie Contra.  

 

1 LIGA

 

GREEN LANTERN – FC ALMAZ ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA 2)

Almaz to obecnie trzecia siła ligi i wydaje się, że siedem punktów przewagi nad czwartym zespołem w tabeli to dużo. Jednak jak pokazują ostanie mecze wszystko jeszcze może się wydarzyć i w każdym spotkaniu trzeba maksymalnie być skoncentrowanym, bo jeden - dwa słabsze występy mogą jeszcze sporo zmienić na tym poziomie rozgrywek. Green Lantern walczy o utrzymanie i musi szukać punktów w każdym meczu. Wiemy, że już ma za sobą starcia z pierwszą dwójką i teraz przychodzi czas na kolejny mocny team. Młoda ekipa z Białołęki potrafi zaskakiwać i my tutaj sądzimy, że gospodarze mogą powalczyć o korzystny wynik. Ostatnio prezentują się solidnie i nie mają nic do stracenia, a mogą zyskać wiele. W strefie spadkowej różnice są niewielkie i każdy punkt może być decydujący. W każdej kolejce są niespodzianki i my coś czujemy,  że właśnie w tym starciu może się taka wydarzyć.

TYLKO ZWYCIĘSTWO – ALPAN ( NASZ TYP 2) ( TYP FRANCISZKA 2)

Co tydzień zadajemy sobie pytanie czy jest drużyna w tej lidze, która jest w stanie zabrać punkty liderowi. Jak na razie nikt nie zdołał nawet zremisować z ALPAN-em i w tej serii gier też na niespodziankę raczej się nie zanosi. Goście zdominowali kompletnie rozgrywki i patrząc realnie, gdyby byli w tym sezonie w Ekstraklasie, na pewno zaprezentowaliby się lepiej niż chociażby Narodowe Śródmieście. Co się odwlecze to, mamy nadzieję, nie uciecze jak mawia słynne porzekadło i w przyszłym sezonie zobaczymy team Kamila Melchera w Ekstraklasie, gdzie nastąpi prawdziwa weryfikacja. Gospodarze ugrali w tej rundzie cztery punkty i potrzebują kolejnych, by się utrzymać. O to w tej kolejce będzie trudno, ale wiemy, że Tylko Zwycięstwo zrobi wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej. Nasz typ wskazuje jednak, że o punkty będzie tutaj niezwykle ciężko.

GLADIATORZY – CLEOPARTNER ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA 2)

Gladiatorzy w naszej lidze jeszcze nie przegrali. Dołączyli do ligi w trakcie rozgrywek, z zerowym dorobkiem i wygrywając mecz z Cleopartnerem mogą już opuścić strefę spadkową. Gdyby grali w naszej lidze od początku sezonu pewnie biliby się o medale. Widać, że to doświadczona ekipa, którą świetnie zarządza Rafał Osiński. Goście po słabszym początku ograli w poprzedniej kolejce Niski Press i być może było to spotkanie, które odmieni drużynę z Ukrainy i ta jeszcze powalczy o trzecią lokatę na koniec sezonu. Warunkiem są kolejne wygrane o co, chociażby w ten weekend z Gladiatorami, będzie niezwykle trudno. W naszej ocenie gospodarze są faworytami i na nich właśnie postawimy, ale liczymy, że Cleopartner pokaże dobry futbol, a losy spotkania rozstrzygną się w końcowych minutach tej rywalizacji.

DEPORTIVO LA CHICKENO – OTAMANY ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA 1)

Vice-lider Deportivo podejmować będzie walczących o utrzymanie Otamanów. Gospodarze po wpadce z Gladiatorami wrócili w poprzedniej kolejce na zwycięską ścieżkę i odprawili Green Lantern. Jednak szanse na to, by dogonić ALPAN są tylko iluzoryczne i jakaś katastrofa musiałaby się wydarzyć w obozie Kamila Melchera,  by Czikeny zdołały przegonić rywali. Jednak można już teraz przyznać , że był to niezwykle udany sezon dla Ernesta Woźniaka i trzeba już myśleć o składzie na Ekstraklasę, gdzie o punkty, szczególnie beniaminkom, jest bardzo trudno. Wiemy jednak,  że menedżer Deportivo już teraz kompletuje swój zespół na kolejny sezon i mimo że na mistrzostwo nie ma szans, to chociażby zwycięstwo nad liderem na koniec dałoby pewnie satysfakcję drużynie. Goście muszą szukać punktów w każdym spotkaniu, ale w tym starciu będzie o nie niezwykle trudno. My stawiamy na gospodarzy, a każdy inny wynik byłby na pewno rozpatrywany w kategorii niespodzianki.

FC FREEDOM – NISKI PRESS ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA 2)

Goście na początku rundy wygrali swoje spotkanie i sądziliśmy, że powalczą o podium. Jednak seria trzech porażek szybko oddaliła marzenia na medale w tym sezonie. Sami nie wiemy co się stało, że Niski Press zaliczył taki regres i może się okazać, że jak tak dalej pójdzie, to team Dawida Wichowskiego może zacząć drżeć o byt w pierwszej lidze. Gospodarze walczą o utrzymanie i patrząc na tabelę, to wszystko jest w ich rękach. Jeżeli nadal będą się tak dobrze prezentować, to jest nadzieja na pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. Patrząc na remisy z Almazem i Tylko Zwycięstwo to można zauważyć, że w teamie z Ukrainy drzemie spory potencjał. My postawimy na gospodarzy widząc progres w ich grze i biorąc pod uwagę słabszą dyspozycję w ostatnich tygodniach ich rywali. Być może właśnie ten pojedynek będzie decydujący o losach układu tabeli na koniec sezonu.

2 LIGA

 

ETERNIS – WARSZAWSKA FERAJNA ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA X )

Goście idą jak burza w rundzie wiosennej i mimo, że nadal nie mogą wskoczyć na podium, to mają zaledwie punkt straty do ekip z drugiego i trzeciego miejsca. Trzeba przyznać, że Kacper Domański świetnie przygotował się z kolegami do rundy rewanżowej i chłopaki sami czują, że jest duża szansa na zdobycie medali w tym sezonie. Rywalem w tej serii gier będzie zawsze niewygodny Eternis. Gospodarze grają w przysłowiową kratkę. Potrafią zagrać kapitalne zawody, a czasami zdarza się słabsza forma i wyniki nie do końca zadowalają kapitana Kamila Leszczyńskiego. Patrząc na obecną pozycję w tabeli to utrzymanie wydaje się niemal pewne, ale nie takie były cele na ten sezon. W przypadku wygranej nad Warszawską Ferajną można jeszcze liczyć na korzystne wyniki rywali i to może otworzyć szanse na włączenie się w walkę o podium. Porażka takie scenariusze praktycznie przekreśli, dlatego postawimy na Eternis wiedząc,  że jest to dla nich mecz ostatniej szansy w kontekście walki o coś więcej niż środek tabeli.

FC GÓRKA – SASKA KĘPA ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA 1)

Gospodarze po dwóch wygranych zaliczyli dwie porażki i spadli w tabeli. Dodatkowo za ich plecami czai się Warszawska Ferajna, która ma tylko punkt straty. Przez prawie cały sezon Górka była na podium i szkoda by było w końcówce sezonu wypaść ze strefy medalowej. W tej kolejce trafił się chyba najlepszy z możliwych rywali na przełamanie. Bo co prawda Saska Kępa walczy,  jednak jakoś nie może sobie poradzić w tej kampanii w drugiej lidze i od nowego sezonu ponownie będzie musiała zagrać o szczebel niżej. Jak dotąd zdobyła w całych rozgrywkach tylko punkt i ciężko przypuszczać, że z Górką nastąpi jakiś przełom. W naszej ocenie zdecydowanym faworytem jest team z Białołęki i każdy inny wynik będzie rozpatrywany w kategorii niespodzianki. Przed gospodarzami jeszcze spotkania z samą czołówką i trzeba szybko wrócić do wysokiej formy, bo jak widać w tej lidze wciąż sporo ekip ma szanse na podium w tym sezonie.

EXPLO TEAM – PLAYBOYS WARSZAWA ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA 1)

Gospodarze w poprzedniej kolejce stoczyli świetny pojedynek ze Zjednoczoną Ochotą, ale minimalnie przegrali. Jak widać nawet tak mocna ekipa nie zawsze wygrywa, ale jak wiemy Explo Team przeciera szlaki przed kolejnym sezonem, gdzie ma zamiar powalczyć o najwyższe cele. Podobnie jest z Playboysami, którzy dołączyli w rundzie wiosennej do tej ligi i mimo, że ich gra wygląda solidnie, to jak na razie zdobyli tylko jeden punkt z Saską Kępą. W ostatnim meczu postawili wysokie wymagania Warszawskiej Ferajnie, ale ostatecznie minimalnie przegrali.  W niedzielę w starciu z ekipą Łukasza Dziewickiego nie będą faworytem, ale jak zawsze będą walczyć . Goście przyzwyczaili nas już, że są drużyną nieprzewidywalną i na pewno nie można ich zlekceważyć. My stawiamy na gospodarzy licząc, że młoda ekipa Playboysów pokaże dobry futbol i być może postara się o punkty, co byłoby na pewno niespodzianką, patrząc na potencjał obu drużyn.

ZJEDNOCZONA OCHOTA – BLACK EAGLES WARSZAWA ( NASZ TYP 2) ( TYP FRANCISZKA 1)

Zjednoczona Ochota idzie jak burza w tej rundzie, wygrywając wszystkie mecze które  rozegrała wiosną. To pokazuje jak mocny jest ten team i że praktycznie wszystkie zimowe transfery wypaliły. Trzeba podkreślić, że to jeszcze bardziej wzmocniło konkurencję w zespole, czego efektem jest obecnie pozycja lidera. Black Eagles Warszawa gra w kratkę i dwie porażki w tej rundzie spowodowały, że team Konrada Adamczyka musi teraz gonić rywali w tabeli. Nawet wygrana nie pozwoli przeskoczyć przeciwników, ale utrzyma jeszcze szanse na dogonienie gospodarzy. W naszej ocenie będzie to mecz na szczycie, gdzie Zjednoczona Ochota może odskoczyć znacznie rywalom w tabeli i tym samym przybliżyć się do mistrzostwa. Wiemy, że jak na nich nie stawiamy, to wygrywają, także nie będziemy zapeszać i postawimy na gości. Podobnie jak przed tygodniem mamy wrażenie, że będzie to mecz na styku, gdzie o końcowym wyniku zadecyduje forma dnia albo indywidualności, które obie ekipy posiadają w swoich składach.

GRACZE GORSZEGO SORTU – ORZEŁY STOLICY ( NASZ TYP X) ( TYP FRANCISZKA 2)

Gracze Gorszego Sortu po dwóch wygranych złapali chyba wiatr w żagle i pewnie wciąż myślą o tym, by włączyć się do walki o podium. W tej kolejce rywalem będą Orzeły Stolicy, które raczej się utrzymają, choć potrzeba im jeszcze kilku punktów, by zapewnić sobie ligowy byt. Szkoda, że ta ekipa w kilku meczach nie zapunktowała, gdy toczyła wyrównane pojedynki ze swoimi przeciwnikami, bo może wciąż mieliby szansę na wyższe lokaty. Gospodarze będą zdeterminowani, by zdobyć komplet punktów i Adrian Kanigowski na pewno zmotywuje swoich zawodników do walki na całego. Jednak już kilka razy w tym sezonie GGS potykał się w najmniej oczekiwanych momentach. Dlatego nie będzie to łatwy mecz, bo goście to bardzo niewygodny rywal, który ma szybkich zawodników i gdy ma swój dzień, to jest groźny dla każdego. Nawet nasz typer skłania się ku zwycięstwu gości, ale my sądzimy, że GGS nie przegra tego meczu. Co najwyżej może go zremisować, bo to w naszej ocenie drużyny na podobnym poziomie sportowym.

3 LIGA

 

UN MATE TEAM – KANONIERZY  (NASZ TYP 2) (TYP  FRANCISZKA  X)

Gospodarze nie mają ostatnio szczęścia. Właściwie w każdym meczu nie grają jakoś znacznie gorzej od rywala, a i tak koniec końców zostają bez punktów. A trudno będzie im się wydostać ze strefy spadkowej, jeżeli nie będą regularnie punktowali. Wydaje się, że dla Argentyńczyków mecz z Kanonierami może być tym, który zadecyduje o losie Un Mate. Do najbliższego rywala tracą 3 pkt, więc wynik w tym starciu może mieć duże znaczenie w kontekście utrzymania. Goście po świetnym starcie w rundzie wiosennej i rozbudzonych ambicjach, musieli uznać wyższość Ukranian Vikings, przez co awans znacznie się oddalił. Ale Kanonierzy wciąż mają o co grać. Wygrana nad Un Mate znacznie oddali ich od strefy spadkowej, a za to da możliwość walki przynajmniej o piątą lokatę, dającą przepustkę do Pucharu Ligi Fanów. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami padł remis 2:2, ale patrząc na obecna formę w jakiej są obydwa zespoły, teraz faworytem raczej będą goście.

FC MELANGE – FC  BALLERS (NASZ TYP 1) (TYP  FRANCISZKA 1)

Melanżownicy w ostatnim meczu się przełamali i po serii trzech porażek z rzędu w końcu zdobyli pierwsze punkty tej wiosny. Wysoka wygrana nad Fuszerką na pewno cieszy gospodarzy, a spora liczba zawodników, którzy zapisali się w protokole meczowym z golem lub asystą, też napawa optymizmem przed finiszem sezonu. Do trzeciej lokaty Melange traci 6 pkt i nie ma co ukrywać, nie jest to mało. Ale dopóki są szanse, ekipa z Bielan na pewno będzie walczyła do końca. Teraz muszą się zmierzyć z FC Ballers, którzy również w ostatnim meczu postarali się o przełamanie. Wygrali po raz pierwszy od pięciu spotkań i choć nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, to naszym zdaniem prezentują się lepiej niż na jesieni i jeszcze parę punktów w tym sezonie zdobędą. To będzie wymagający mecz dla FC Melange, ale według nas mogą nieznacznie wygrać w tej rywalizacji.

BONITO WARSZAWA – UKRANIAN VIKINGS (NASZ TYP 1) (TYP  FRANCISZKA 2)

To będzie mecz na szczycie 3 ligi i najciekawszy pojedynek na tym poziomie rozgrywkowym. Wikingowie tracą 4 pkt do Bonito i dla nich to będzie ostatnia szansa, by jeszcze włączyć się do walki o srebrne medale. Porażka sprawi, że już raczej nie będzie możliwe dogonienie młodzieży występującej w niebieskich trykotach. Po pierwsze ze względu na czas, jaki został do zakończenia sezonu, oraz faktu, że Bonito jest w naprawdę dobrej formie i mało prawdopodobne, by nagle seryjnie zaczęli gubić punkty. W czterech meczach gospodarze zdobyli komplet punktów, w tym jeden mecz to walkower oddany przez Perłę. Takim rezultatem może się pochwalić w tej rundzie tylko Energia, z którą jeszcze Bonito musi się zmierzyć. Wikingowie mają to już za sobą, a poza porażką z liderem również mogą się pochwalić 3 zwycięstwami. Pojedynek Eduarda Vakhidova z Diego Deisadze może być ozdobą tej rywalizacji, bo obaj panowie znajdują się wysoko w klasyfikacjach indywidualnych. Mamy nadzieję, że zawodnik Bonito pojawi się na tym spotkaniu, bo w tej rundzie dopiero tydzień temu zagrał po raz pierwszy.  W poprzednim meczu górą byli goście, teraz może dojść do rewanżu.

ENERGIA – FUSZERKA (NASZ TYP 1) (TYP  FRANCISZKA  2)

Energia już w tą niedzielę może zostać mistrzem 3 ligi. Warunki są dwa: muszą wygrać swoje spotkanie, a Bonito nie może wygrać meczu z Ukranian Vikings. Oba zdarzenia są prawdopodobne, choć większe szanse są na spełnienie tego pierwszego warunku. Gospodarze tydzień temu nie grali, za to rozegrali sobie sparing z innym zespołem, więc cały czas są w rytmie meczowym. Ich rywale nie wygrali jeszcze spotkania w tej rundzie i trudno przypuszczać, by przełamanie nastąpiło z liderem i niepokonaną do tej pory drużyną. Fuszerce teraz bliżej do strefy spadkowej niż do góry tabeli, więc muszą pilnie zacząć wygrywać, bo widmo spadku może coraz mocniej zaglądać im w oczy. Nie będzie zaskoczeniem, że w tej rywalizacji postawimy na Energię, choć liczymy na dobry występ Fuszerki.

 

4 LIGA

 

KS IGLICA WARSZAWA – FC RADLER ŚWIĘTOKRZYSKI   (NASZ TYP 1) (TYP FRANCISZKA 1)

Iglica, po serii 7 meczów bez zwycięstwa, podczas której zdobyła jedynie 2 pkt, w końcu się przełamała i odniosła długo oczekiwane zwycięstwo. I to z zespołem, który ma aspiracje na awans! Oprócz gry, wrażenie mogła zrobić frekwencja na ostatnim meczu – 13 zawodników gotowych do gry, to dość rzadki widok na szóstkach. Czy ostatnia wygrana oznacza lepsze czasy dla Iglicy? Gospodarze mają sporą szansę na drugie z rzędu zwycięstwo, bo teraz zmierzą się z czerwoną latanią 4 ligi. Radlerowi też przydałoby się takie przełamanie jakie zaliczyła Iglica. Tak naprawdę w tej rudzie tylko raz przegrali dość wysoko, a w pozostałych trzech meczach raczej trudno było zarzucić gościom, że grali źle. Przegrywali nieznacznie, ale brakowało czegoś, co pozwoliłoby przechylić szalę zwycięstwa na ich korzyść. Cieszy nas jednak fakt, że nie odpuszczają i w każdym meczu stawiają wymagające warunki rywalom. Podobnie będzie i w starciu z Iglicą, którą czeka trudny mecz. My jednak postawimy na to, że ekipa Radka Sówki pójdzie za ciosem i zdobędzie kolejne 3 pkt.   

MARGERITA TEAM – VIRTUALNE Ń (NASZ TYP 1) (TYP FRANCISZKA X)

Dla Margerity teraz już każdy mecz będzie o być albo nie być, jeżeli chodzi o kwestię awansu. Co prawda do lidera traci tylko (albo i aż) 6 pkt, a różnice między zespołami są naprawdę niewielkie, ale tym bardziej każda kolejna porażka może zaważyć o finalnej pozycji w tabeli. Do końca sezonu zostało 5 meczów i czasu na odrabianie strat może nie wystarczyć. Do tego gospodarze grają w kratkę. Już się wydawało, że wygrane nad LTM-em i Popalonymi Stykami rozpoczną marsz Margerity w górę tabeli, ale tydzień temu na przeszkodzie stanęły Byczki, które okazały się znacznie lepsze. Również dwa zwycięstwa i dwie porażki ma na koncie drużyna Virtualnego Ń. Odżyły nadzieje gości na wydostanie się ze strefy spadowej, ale do tego będzie potrzeba czegoś więcej niż wygrane z pozostałymi zespołami walczącymi o utrzymanie. Duet Michał Płotnicki – Szymon Kolasa to gwarancja goli i jeżeli obaj panowie wystąpią w tym spotkaniu, to Margerita może mieć problemy. Spodziewamy się wyrównanego pojedynku, ale wciąż nieznacznym faworytem pozostaną gospodarze.

FC POPALONE STYKI – AWANTURA WARSZAWA (NASZ TYP 2) (TYP FRANCISZKA 2)

Przed rundą rewanżową te zespoły dzieliły 4 punkty na korzyść Popalonych Styków. Teraz obie ekipy mają taki sam dorobek, a już wkrótce może dojść do mijanki, jeżeli Awantura po raz kolejny zdobędzie komplet punktów. Gospodarze, jak większość drużyn w tej rundzie, zanotowała dwa zwycięstwa i dwie porażki, z tym że raczej nie spodziewali się, że ulegną tydzień temu Iglicy. To mocno skomplikowało im sytuację w tabeli, bo zamiast wykorzystać porażkę LTM-u i zająć pozycję lidera, sami spadli z podium na piątą pozycję. Oczywiście wszystko wciąż pozostaje sprawą otwartą, jeszcze dojdzie do wielu przetasowań w tabeli,  ale każda kolejna starta punktów może być decydująca na koniec sezonu. Awantura z kolei jest jedyną drużyną, która w tej rundzie nie przegrała i do tej pory grała najlepszą piłkę. Wygrana 8:1 z LTM mówi sama za siebie, a jeżeli dodamy do tego, że Awanturnicy przegrywali po pierwszej połowie 0:1, to tylko potwierdza fakt, jak mocni są obecnie goście. Dlatego stawiamy na nich, choć nie uważamy, żeby Popalone Styki były bez szans.

OLDBOYS DERBY – BYCZKI STARE BABICE (NASZ TYP 2) (TYP FRANCISZKA X)

To będzie mecz na szczycie i niezwykle istotny pojedynek w kontekście walki o awans i być może mistrzostwo 4 ligi! O to, że tutaj wynik będzie się ważył do ostatnich minut jesteśmy niemal pewni. W końcu do tej pory te zespoły mierzyły się ze sobą czterokrotnie i dwa razy górą byli Oldboje i dwa razy Byczki, ale co najciekawsze, za każdym razem mecz kończył się różnicą jednej bramki! To chyba najlepsza zapowiedź tego, co będzie się działo na Arenie Picassa. Oba zespoły z kolejki na kolejkę są w coraz lepszej formie, co potwierdziły tydzień temu, pewnie ogrywając odpowiednio Wiernego i Margeritę. Pod większą presją będą zawodnicy Oldboys, którzy tracą do Byczków jeden punkt. Wiemy jednak, że to ekipa, która będzie potrafiła ją udźwignąć, a walką i zaangażowaniem jest w stanie zneutralizować atuty przeciwnika. Można ten mecz również rozpatrywać pod kątem indywidualnych pojedynków.  Z jednej strony Michał Piątkowski z drugiej Dominik Trzaskowski – zawodnicy walczący o miano najlepszego bramkarza ligi, którzy już nie raz w tym sezonie udowadniali, że świetnie znają się na swoim fachu. Do tego w obu ekipach mamy szereg indywidualności, znakomicie odnajdujących się w grze zespołowej. Zdecydowanie, to spotkanie śmiało można określić mianem meczu kolejki i z ciekawością będziemy śledzić jego przebieg.

LTM WARSAW – WIERNY SŁUŻEWIEC (NASZ TYP 1) (TYP FRANCISZKA 2)

To z kolei będzie spotkanie zespołów, które ostatnio pikują. Rundę zaczęli dobrze – od dwóch zwycięstw, ale raczej były to zwycięstwa wymęczone. Ostatnie dwa pojedynki to już porażki i to w dodatku zasłużone. Zeszły tydzień nie należał więc do najlepszych w wykonaniu obu ekip. LTM nie miał za dużo do powiedzenia w starciu z Awanturą, podobnie z resztą jak Wierny, który mierzył się z tą drużyną w majówkę. Oba zespoły liczą więc na przełamanie, bo kolejna porażka może znacznie pokrzyżować im cele. Wystarczy dodać, że wiosną schodziły już z boiska pokonane tyle samo razy co jesienią, a przed nami jeszcze 5 meczów. Gospodarze są w lepszej sytuacji, bo mimo wszystko wciąż pozostali liderem 4 ligi i cały czas wszystko jest w ich rękach. Wierny natomiast jeżeli znów starci punkty, to już bardzo ciężko będzie mu ponownie włączyć się do walki o awans. A może też tak się stać, że bliżej będzie mu do strefy spadkowej niż podium. My postawimy na LTM, bo lepiej prezentował się w tej rundzie, a gra Wiernego do tej pory zbyt przekonująca nie była. Do tego LTM ma patent na ekipę ze Służewca i raczej nic się tu nie zmieniło.

5 LIGA

 

PRZYPADKOWE GRAJKI – PRAGA WARSZAWA   (NASZ TYP 2) (TYP FRANCISZKA 2)

Gospodarze byli ostatnio sprawcami małej niespodzianki, kiedy to urwali punkty faworyzowanej Munji. Jeszcze bardziej można docenić wysiłek ekipy Czarka Klimkowskiego przez to, że wyrównali właściwie w ostatniej akcji meczu! Utrzymanie wciąż jest możliwe, ale gospodarze muszą jeszcze parę razy zapunktować, a nie ukrywamy, że w starciu z liderem będzie to niezwykle trudne. Choć Tornado pokazało już w tej rundzie, że i gości można pokonać. Te najważniejsze mecze jeszcze dopiero przed Pragą, ale przez to tym bardziej do rywalizacji z Przypadkowymi Grajkami trzeba podejść na 100%. Team Patryka Pawłowskiego ma obecnie wszystko w swoich rękach, ale ewentualna strata punktów może mocno utrudnić im walkę o mistrzostwo. Jak na razie udaje się odpierać ataki czającego się za plecami East Teamu, trzy wygrane z rzędu też dodają pewności siebie. Faworytem pozostaje Praga Warszawa, ale rywale, gdy tylko zadbają o dobry skład, mogą powalczyć z liderem.

BRD YOUNG WARRIORS – TORNADO SQUAD (NASZ TYP 1) (TYP FRANCISZKA 1)

Gospodarze w tej rundzie wygrali jedynie z Praskimi Wariatami, ale też trzeba oddać, że do tej pory, oprócz wspomnianych wcześniej Wariatów, mieli za rywali lidera, vicelidera i zespół walczący o podium. Zestawienie niezbyt fortunne, więc trudno obwiniać Młodych Wojowników, że z tych pojedynków wychodzili na tarczy. BRD raczej zakończy sezon w dolnej połowie tabeli, teraz tylko muszą zapewnić sobie bezpieczne utrzymanie, bo będące w strefie spadkowej Przypadkowe Grajki mają jeszcze szanse na przegonienie gospodarzy. Do walki o pozostanie w 5 lidze mogą też nieoczekiwanie włączyć się gracze Tornado. Goście bardzo dobrze prezentują się w tej rundzie i dopiero w ostatniej kolejce przegrali pierwszy wiosenny mecz. Rywalizowali z East Teamem i przegrali jedynie 2:4, co patrząc na formę ekipy z Kazachstanu i tak było niezłym wynikiem. BRD będzie musiało się mocno wysilić, ale naszym zdaniem mają szansę na wygraną w tym meczu. 

STADO SZAKALI – PRASKIE WARIATY (NASZ TYP 1) (TYP FRANCISZKA 1)

Stado Szakali chyba ma ten gorszy okres za sobą i po słabym starcie gra wróciła na odpowiedni poziom, dzięki czemu gospodarze osiągają coraz lepsze wyniki. Poradzili sobie w dwóch ostatnich meczach z zespołami z dolnej części tabeli, a teraz zmierzą się z zajmującymi miejsce w strefie spadkowej Praskimi Wariatami. Goście wciąż czekają na swoje pierwsze zwycięstwo na boisku w rundzie i zarazem swoje premierowe w Lidze Fanów, bo do naszych rozgrywek dołączyli tej wiosny. 5 liga jest dla nich bardzo wymagająca, ale też widać, że z kolejki na kolejkę ich gra coraz bardziej się zazębia. Mimo to faworytem raczej pozostaną gospodarze. Stado Szakali obecnie zajmuje 3 lokatę, ale chcąc utrzymać miejsce na podium i wciąż liczyć się w walce o mistrzostwo, musi mecz z Wariatami bezwzględnie wygrać. Gospodarze bardzo dobrze prezentowali się jesienią i liczymy, że w końcu nawiążą formą do poprzedniej rundy. Niespodzianki tutaj nie przewidujemy i naszym zdaniem 3 pkt powędrują do Szakali.

EAST TEAM – SANTE (NASZ TYP 1) (TYP FRANCISZKA 1)

East Team idzie jak burza i odprawia z kwitkiem kolejnych rywali. Co prawda ostatnie zwycięstwo nad Tornado nie było już tak okazałe jak nad pozostałymi rywalami w tej rundzie, ale to też wiąże się  tym, że Tornado jest wiosną jedną z lepszych ekip w tej lidze. Dla gospodarzy był to 12 mecz z rzędu bez porażki i East Team wciąż nie daje chwili wytchnienia liderującej Pradze. Teraz ich przeciwnikiem będzie Sante, które gra trochę w kratkę. Wygrana na inauguracji z Albatrosami mogła rozbudzić apetyty na wysokie miejsce, ale 1 pkt w trzech kolejnych meczach sprawił, że Sante będzie musiało się zadowolić pozycją w środku tabeli. Nie ukrywamy, że przed gośćmi chyba najtrudniejszy mecz w sezonie, więc muszą się postarać o dobrą kadrę na to spotkanie, by móc powalczyć z rywalem. Już na jesieni byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku, teraz liczymy na powtórzenie tego scenariusza. Faworytem pozostanie East Team, ale Sante nie jest bez szans.

MUNJA – FC ALBATROS (NASZ TYP X) (TYP FRANCISZKA X)

To będzie mecz z gatunku tych za 6 pkt. Oba zespoły mają po 23 pkt i tracą do podium 3 oczka. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że przegrany tego pojedynku może mieć poważny problem, by powrócić do walki o awans. Stawka jest więc ogromna i obie ekipy z pewnością zdają sobie sprawę z tego, jakiego kalibru będzie to spotkanie. Oba zespoły potraciły w tej rundzie punkty w meczach, które powinny teoretycznie wygrać, więc margines błędu jest już bardzo niewielki. Zarówno Munja jak i FC Albatros muszą postarać się o mocne kadry na ten mecz, a wtedy czeka nas bardzo dobre i wyrównane spotkanie. W pierwszym meczu lepsza okazała się Munja, teraz trudno nam ocenić, która drużyna jest mocniejsza. Jak to bywa w takich spotkaniach, gdy obu zespołom niezbędna jest wygrana, może dojść do podziału punktów. Jak widać nie tylko my, ale i Franciszek wyczuwa tutaj remis, który, jak nietrudno się domyślić, dla nikogo nie będzie dobrym rozwiązaniem.

6 LIGA

 

LAISSEZ FAIRE UNITED - SLAVIC WARSZAWA  (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

Laissez Faire United w ostatnim czasie nie jest w najlepszej formie. Przed tygodniem mieli okazję do zbliżenia się do miejsca gwarantującego utrzymanie, ale ostatecznie to im się nie udało, a remis z Hiszpańskim Galeonem sprawił, że odrobili tylko 1 pkt do Miejskich Ziemniaczków. W niedzielę czeka ich jeszcze trudniejsze wyzwanie, bo podejmą Slavic Warszawa – drużynę, która po pierwszych porażkach w tej rundzie, otrząsnęła się i wygrała mecz z faworyzowanym Cosmosem United. W naszych oczach Słowianie są faworytem tego spotkania, bo już wcześniej gra była lepsza niż zdobycz punktowa, a teraz powinni potwierdzić, że rozpoczęli na poważnie walkę o awans do Pucharu Ligi Fanów rozgrywanego na koniec sezonu.  

HISZPAŃSKI GALEON - COMPATIBL (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

W tej zapowiedzi nie wymyślimy nic, czego byście się nie mogli domyślić. Oczywistym faworytem jest zespół CompatiBLu, który po porażce w majówkę, tydzień później odprawił z kwitkiem Mobilis, a dodatkowo nikt nie miał wątpliwości, że Białorusini zasłużyli na to. Jeżeli chodzi o Hiszpański Galeon, to musimy potwierdzić, że HG przed tygodniem wyglądał dużo lepiej i remis z Laissez Faire United powinni traktować jako swój sukces. Być może walka o utrzymanie nie jest jeszcze przesądzona, a jej wynik poznamy dopiero w ostatnich kolejkach. Wiemy jednak, że CompatiBL musi to spotkanie wygrać, bo Mobilis gra w bezpośrednim meczu z Tartakiem i goście mogą wskoczyć na fotel lidera.

MIEJSKIE ZIEMNIACZKI - COSMOS UNITED (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA X)

Miejskie Ziemniaczki dobrze zaczęły rundę wiosenną, ale im dalej w las, tym niestety gorzej. Problemy kadrowe oraz średnia forma sprawiły, że Miejskie Ziemniaczki raczej będą broniły się przed spadkiem, niż uwikłają się w walce o czołową piątkę. Mimo to wierzymy, że w najbliższym spotkaniu to Miejskie Ziemniaczki będą górą. Cosmos United świetnie zaczął, ale przed tygodniem coś się w zespole Salwadora De Fenixa zacięło. Nie mamy na myśli samego faktu przegranej, bo wiemy, że to się zdarza najlepszym. Szokujące było to, że w ciągu 50 minut tak zdolny zespół potrafił strzelić tylko jedną bramkę. To powinno mówić nam wszystko jeżeli chodzi o to, jak wyglądał ten mecz i jaką skuteczność zaprezentowali Kosmiczni. Stąd postawimy na MZ, bo to może być początek kryzysu Cosmosu.

LUJWAFFE TARCHOMIN - BAD BOYS  (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 1)

Lujwaffe przed tygodniem wygrało swoje spotkanie i dzięki temu znaleźli się tuż za podium. Dodatkowo, udało im się zmniejszyć stratę do lidera do 7 punktów, co w obliczu bezpośrednich meczów z czołówką może oznaczać, że Luje mają jeszcze szanse na medale w 6 lidze. Żeby jednak to się potwierdziło, należy pokonać Bad Boysów, którzy przed tygodniem zatrzymali Tartak. Źli Chłopcy ostatnio znacząco poprawili frekwencję, a dodatkowo poprawili swoją grę, co dało się odczuć w końcu na boisku. Akcje się zazębiają, defensywa lepiej broni, a wzmocnienia w końcu grają tak, jak bracia Podobas tego oczekują. Wydaje nam się, że BB poczuli szansę na utrzymanie w 6 lidze, więc siłą rozpędu mają szansę wygrać z LT i dogonić Laissez Faire United.

MOBILIS - FC TARTAK (NASZ TYP X ,TYP FRANCISZKA 1)

Absolutny hit 6 ligi, który czeka nas w niedzielę, elektryzuje wiele drużyn, bo w 6 lidze wszyscy muszą liczyć, że obie drużyny podzielą się punktami i liga będzie ciekawsza. Przede wszystkim należy podkreślić, że rywalizacja między tymi drużynami zawsze jest na ostrzu noża, ale nie mamy na myśli złej atmosfery, a wyniki, które sprawiają, że przed niedzielnym meczem zasiądziemy głębiej w fotelach i zapniemy się podwójnymi pasami. Gospodarze są rozdrażnieni po porażce z CompatiBLem. Goście z kolei też nie byli zadowoleni z remisu z Bad Boysami, a dodatkowo mają problemy kadrowe, bo w ostatnim meczu po raz kolejny jeden z ich graczy wypadł z każdy z uwagi na kontuzje. Mamy nadzieję, że obie drużyny stawią się w mocnych zestawieniach osobowych, pokażą co potrafią i sprawią, że mecz będziemy oglądać z zapartym tchem.

 7 LIGA

 

SGS - LAGA WARSZAWA (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 2)

To może być spotkanie, które zmieni układ sił w tabeli 7 ligi. O ile ekipa SGSu w związku z tym, że dołączyła do nas w przerwie zimowej, nie walczy o medale, ale przede wszystkim zabiera punkty rywalom, o tyle Lagę czeka kolejne spotkanie, które musi wygrać, żeby utrzymać się na miejscu lidera. Lagersi mają ostatnio problem, żeby zagrać cały mecz w równy sposób, często muszą gonić wynik, a takiego widoku nie oglądaliśmy raczej w rundzie jesiennej. Być może oznacza to, że Lagersi są zmęczeni tym, że każda drużyna gra w stylu „Bij Mistrza”, więc motywacja przeciwników zawsze jest większa. My uważamy, że SGS ma ogromny potencjał, więc nawet porażka z Kubanami nie sprawi, że postawimy na inny zespół. Liczymy, że SGS zamiesza jak Panoramix w kotle 7 ligi i zmieni nie tylko w tym wypadku kolejność tabeli.

KUBANY - KS PARTYZANT WŁOCHY (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 1)

Znacie tą piosenkę dla dzieci „Hej Miśki, czas wstać, jak można tak spać?”, jeżeli nie to puśćcie ją sobie na głośnikach i pomyślcie, że cała nasza organizacja śpiewała to Kubanom, gdy obserwowaliśmy ich grę w rundzie wiosennej. Chłopaki potencjał mają ogromny, grać w piłkę potrafią, a wyniki nie szły za tym w parze. Przed tygodniem jednak zła karta się odmieniła, a Kubany ograły SGS i zanotowały pierwsze zwycięstwo w tym roku. Nie dziwi fakt, że w meczu z Partyzantem stawiamy na gospodarzy, bo Partyzantowi śpiewamy to od początku sezonu i dalej gracze z Włoch smacznie śpią. Mamy wrażenie, że ostatnio było lepiej, ale nie nakładamy na nich zbędnej presji, bo być może to goście nas zaskoczą zwycięstwem w niedzielnym spotkaniu.

FFK OLDBOYS - FC DZIKI Z LASU (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 2)

Powrót Przemka Szabata sprawił, że FFK Oldboys są napakowani jak kabanos i od początku roku prezentują się znakomicie. Skoro forma się zgadza, to przyszedł czas na poważną weryfikację. Nie ma nic lepszego, niż bezpośredni mecz z rywalami do medali. Zespół FFK podejmie FC Dziki z Lasu, które w tej rundzie są niczym prawdziwe stado Dzików – po ich przejściu zazwyczaj nie ma co zbierać. Młodzi zawodnicy drużyny gości wygrali wszystkie swoje spotkania w 2022 roku, ich zawodnik w ostatnim wywiadzie przyznał wprost, że mają ochotę na mistrzostwo, a dodatkowo Laga się raz potknęła, więc marzenia o tytule zyskały realny kształt. Naszym zdaniem, to będzie najlepszy mecz 7 ligi, ale postawimy na FFK, bo doświadczenie może wziąć górę.

ŻOLIBALL - WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 1)

Zawodnicy z Żoliborza nie mają łatwego życia. W ostatnim czasie ich gra uległa znaczącej poprawie, ale punktów z tego zbyt wielu nie ma, a stratę do miejsca gwarantującego utrzymanie, nie jest łatwo zniwelować. Teraz przyjdzie im się zmierzyć z drużyną, która ma zupełnie inne cele. WSNT marzą o medalach i są tylko 2 punkty za strefą medalową. Dodatkowo, w ostatnich 3 meczach nie przegrali, a to w 7 lidze udaje się tylko najlepszym drużynom. Taki obrót sprawy daje nam pełnomocnictwo do tego, żeby stwierdzić, że faworytem będzie drużyna gości. Nie zmienia to jednak faktu, że czeka ich ciężkie zadanie, bo jak to mawia Franz Smuda – walka o spadek bywa specyficzna.

FC POLSKA GÓROM - WIECZNIE DRUDZY (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 1)

Bardzo ważny mecz odbędzie się na zakończenie zmagań w 7 lidze. FCPG podejmie Wiecznie Drugich i będzie to spotkanie, które zdecyduje o tym, kto jeszcze powalczy o pierwszą „piątkę”, a kto zostanie na 7 pozycji. Mamy wrażenie, że obie drużyny z jakiegoś powodu nie grają na miarę swoich możliwości. Nie wiemy co blokuje niedzielnych rywali, ale wierzymy, że potencjał zostanie uwolniony w niedzielę, a na boisku zobaczymy rycerski pojedynek, a nie piłkarskie szachy. Nie będziemy kruszyć kopii o to, kto jest murowanym faworytem, ale z tego co nam wiadomo, nieobecność na ostatnim meczu drużyny gospodarzy była spowodowana awarią budzików, a to sprawia, że Wiecznie Drudzy, którym walkowerów się nie zdarza oddawać, urośli w naszych oczach do miana faworytów tego spotkania.

8 LIGA

 

ORŁY BIAŁE AUUU - ELITARNI GOCŁAW  (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

Gospodarze przed tygodniem byli blisko, ale nie udało im się pokonać Tsubasy. Orły po raz kolejny nie były w stanie przełożyć umiejętności, z których dały się poznać w zeszłym sezonie, na tegoroczne zmagania. Mamy nadzieję, że ich forma ulegnie poprawie i w przyszłym sezonie zobaczymy odmieniony zespół Olka Szarkowskiego. Tymczasem zespół gości też jest niczym zraniony orzeł, bo przed tygodniem nie miał wiele do powiedzenia w meczu ze Skorpionami i poległ w bardzo ważnym spotkaniu. Ta porażka sprawiła, że zespoły z miejsc 3-6 uwierzyły, że jeszcze Elitarnych można dogonić, a zespół z prawego brzegu Wisły nie musi zająć miejsca premiowanego medalem. Teraz czas na to, żeby EG skrócili te dywagacje i wygrali, bo zwycięstwo w niedzielnym meczu jest im bardzo potrzebne.

A.D.S. SCORPION"S - BOROWIKI (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 1)

Nie wiemy co podaje przed meczami swoim Skorpionom trener Kałuski, ale ta mikstura niczym sławny sok z gumijagód, mogłaby sprawić, że wielu zawodników biegałoby przez cały mecz z pełnym zaangażowaniem. Mamy wrażenie, że ciężka praca zimą na treningach oraz motywacja trenera sprawiają, że Skorpiony w ostatnich meczach udowadniają, że z drużyny młodych zawodników można zrobić naprawdę zespół, który nie dość, że gra w piłkę na wysokim poziomie, to jeszcze potrafi uprzykrzyć życie wielu rywalom, a dodatkowo wytrzymuje presje. W niedzielnym starciu z Borowikami to gospodarze będą faworytami. Grzybki dobrze zaczęły rundę, ale po raz kolejny potwierdziły, że mają problemy z drużynami z górnej połowy tabeli. Dlatego nie przewidujemy niespodzianki w tym spotkaniu.

DECCO TEAM - SPORTOWE ZAKAPIORY  (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA X)

W poprzedniej rundzie wszyscy pamiętamy jak zakończyło się spotkanie między Decco Team, a Sportowymi Zakapiorami. W rundzie rewanżowej liczymy, że po raz kolejny na boisku zobaczymy dobre emocje, szybki mecz, a przede wszystkim piękne bramki i asysty. Gospodarze przystępują do tego spotkania z pozycji numer trzy w ligowej tabeli i to sprawia, że DT będzie faworytem niedzielnego starcia. Tymczasem goście po trzech bardzo nieudanych spotkaniach, w końcu się otrząsnęli i zaczęli grać na swoim poziomie. Mamy nadzieję, że teraz drużyna Patryka Kowalczyka skupi się przede wszystkim na swojej grze, a wynik będzie na ostrzu noża aż do ostatniego gwizdka sędziego.

FC PO NALEWCE - JUNAK (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 2)

Obie drużyny przed tygodniem przegrały swoje spotkania, co sprawiło, że liga z całą pewnością stała się ciekawsza. Wielbiciele Nalewek przypłacili to jednak spadkiem poza podium, a to nie jest dobra informacja dla FCPN, bo przecież ich celem w tym sezonie są medale i awans do wyższej ligi. Gospodarze na pewno wiedzą, że defensywa Junaka często bywa nie do przejścia, więc w niedzielne popołudnie muszą nastawić się przede wszystkim na skuteczne wykańczanie stworzonych przez siebie akcji. Junak z kolei musi się otrząsnąć po tym, jak młodzi zawodnicy Decco Team wzięli ich na karuzelę i sprawili, że Junak stracił pierwsze punkty w tej rundzie. Spodziewamy się dobrego spotkania, ale to Nalewka zdaje się być faworytem, mimo niższego miejsca w tabeli.  

TSUBASA OZORA - NAF GENDUŚ (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 1)

Najwięcej bramek strzelonych w całej 8 lidze oraz drugi od końca wynik w bramkach straconych. Dodatkowo miejsce tuż nad strefą spadkową, z poczuciem oddechu na plecach, który wydmuchują z siebie Borowiki. Tsubasa Ozora ma naprawdę skomplikowaną sytuację, a niedzielny mecz to idealna okazja do tego, żeby się zebrać w sobie i zdobyć 3 punkty. Nie będzie to jednak takie łatwe, bo NAF Genduś w tej rundzie może nie zdobył punktów, ale miewa przebłyski lepszej formy, co tylko potwierdza, że to nie będą łatwe 3 punkty dla Tsubasy. Genduś musi się w końcu przełamać i zdobyć kilka bramek więcej w meczu, bo to może być klucz do sukcesu. Jak na razie NAF nie bardzo jest w stanie przekroczyć barierę 4 bramek strzelonych na mecz w tym roku i to jest przyczyna problemów ze zdobyczą punktową. 

 

9 LIGA

 

NIEDZIELNI - MIKSTURA  (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

Mikstura przed tygodniem zremisowała w meczu na szczycie, ale osiągnęła to przy bardzo małej kadrze meczowej, co należy podkreślić i mocno docenić. Teraz przyjdzie im się zmierzyć z NieDzielnymi, którzy z całą pewnością mają ogromną ochotę na pokonanie kogoś w tej rundzie. Zespół Marcina Aksamitowskiego musiał już się pogodzić ze spadkiem z 9 ligi, ale wiemy, że dla chłopaków liczy się teraz na pewno poprawa nastrojów oraz możliwość wygranej z innymi drużynami. Zespół NieDzielnych nieraz udowodnił, że potrafi się postawić faworytom. Czy podobnie będzie w niedzielę? Zobaczymy kogo na mecz przyprowadzi klan Jochemskich, bo dobrze wiemy, że Mikstura miewa czasem problemy z liczebnością na meczach. Mimo to, goście będą faworytem do wygranej i takiego wyniku się spodziewamy.

BARTOLINI PASTA - SHOT DJ (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 1)

Gospodarze tydzień temu potknęli się w meczu z Miksturą, co spowodowało, że lider odskoczył od nich na 2 punkty w ligowej tabeli. Żeby zachować szansę na mistrzostwo, Bartolini Pasta musi ograć Shot DJ, a to nie będzie łatwe zadanie, bo Francuzi w tej rundzie prezentują się wybornie i zdobyli już 9 punktów. Wiemy jednak, że Bartolini Pasta to ekipa, która poziomem znacząco przerasta 9 ligę, więc powinni udowodnić to w niedzielę na boisku. Shot DJ z kolei powinien skupić się na jak najlepszej grze i nie spoglądaniu w tabelę, bo tam owszem, wygląda ich sytuacja coraz lepiej, ale teraz kluczowe będą kolejne wygrane, które mogą zagwarantować im grę w Pucharze Ligi Fanów.

MORALNI ZWYCIĘZCY - PHINANCE.SA (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

Moralni Zwycięzcy przed tygodniem bardzo dobrze zaczęli mecz z Mareckimi Wygami, a ich gra w końcu wyglądała tak, jak oni by chcieli. Okazało się jednak, że MZ pogubiło się zupełnie, brakowało im sił, a to skończyło się niestety kolejną porażką. Ciężko o okazję do poprawy, gdy przyjeżdża do Ciebie lider tabeli, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu. Co my możemy powiedzieć o zespole gości. Klasa sama w sobie. W przyszłym sezonie prawdopodobnie zobaczymy ich kilka poziomów wyżej, bo jak na razie, to Phinance.SA udowadniają, że są lepsi od większości drużyn w tej lidze bezapelacyjnie. Czekamy na niedzielne starcie, ale spodziewamy się, że wynik nie jest trudny do przewidzenia.

GASTRO SPARTA - OLDBOYS DERBY II (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 2)

Gastronomicy, to jest ten moment. Musimy przyznać, że sytuacja w tabeli Gastro Sparty jest nie do pozazdroszczenia, ale musimy też przyznać, że ich gra w ostatnich meczach naprawdę może napawać optymizmem. Zespół gospodarzy przede wszystkim poprawił skuteczność, a strzelenie 5 bramek liderowi stanowi już naprawdę spory wyczyn. Oznacza to w naszych oczach, że po zimie coś drgnęło w szeregach Sparty i jest lepiej. Z kolei goście cały czas pozostają w walce o medale, ale czują znów oddech Mareckich Wyg na plecach. Zawodnicy rezerw Oldboyów mają też problem z defensywą, co obnażył mecz z Legionem, więc być może czeka nas niespodzianka i na to postawimy w tym spotkaniu.

LEGION - MARECKIE WYGI (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA X)

Nie wiemy co się stało z Legionem, ale to jest coś niesamowitego, że zespół walczący o mistrzostwo w pierwszej rundzie, po przerwie zimowej wygląda tak, że przegrał wszystkie spotkania. Kryzys jaki dopadł Legionistów jest tak wielki, że chyba poczekamy, aż Legion wróci na właściwe tory. Niestety, ale nie spodziewamy się tego w najbliższym spotkaniu, bo Mareckie Wygi ostatnio grają dobrze, a dodatkowo na horyzoncie widzą szansę na top3. Zespół MW zaliczył bardzo dobry tydzień i ograł dwa zespoły z czerwonej strefy w tabeli. Dzięki temu, awans na 5 miejsce stał się faktem i teraz Wygi z Marek patrzą już tylko w górę. Zobaczymy, czy w tym spotkaniu potwierdzą swoją formę, ale w naszych oczach to właśnie goście będą faworytem tego starcia.

10 LIGA

 

POLSKIE DREWNO - FC ALLIANCE (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

Nie może być lepszego poranka w niedzielę, niż ten z Ligą Fanów. Przekonają się o tym zespoły Polskiego Drewna oraz FC Alliance. Gospodarze rozczarowują wiosenną porą, 2 punkty na 12 możliwych, to nie jest najlepszy wynik. Zespół Polskiego Drewna przyzwyczaił nas do tego, że jego forma bywa prawdziwą sinusoidą, ale nie spodziewaliśmy się, że wpadną w aż taki kryzys. W obliczu świetnej formy rezerw Borowików, Polskiemu Drewnu będzie ciężko o awans do czołowej piątki. Jeżeli chodzi o zespół gości, to oni jawią nam się jako faworyci niedzielnego spotkania, ale ich forma też jest daleka od idealnej. Zespół Alliance przegrał 2 ostatnie mecze, a to spowodowało, że spadli z pozycji lidera tabeli i złote medale im uciekają. Czas wrócić na zwycięskie tory, a starcie z PD będzie do tego niezłą okazją.

FFK OLDBOYS II - FUSZERKA II (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

Rezerwy FFK, które okupują 3 miejsce w tabeli, podejmą lidera tabeli – rezerwy Fuszerki. Zespół FFK II w tym sezonie świetnie prezentował się w rundzie jesiennej, ale wiosną zaczął gubić punkty i został dogoniony, a nawet przegoniony przez niedzielnych rywali. FFK II przed tygodniem przegrało z czerwoną latarnią ligi – WSNT II, co tylko potwierdziło, że w naszej lidze nie ma drużyn, które można lekceważyć. Zespół gości z kolei udowadnia po raz kolejny, że skład jaki zebrali sprawia, że są prawdziwym i realnym kandydatem do zdobycia złota w tym sezonie. Wierzymy, że na boisku zobaczymy starcie znacząco przewyższające poziomem ten level ligowy, a Fuszerka udowodni, że zasługuje na mistrzostwo w starciu z bezpośrednim rywalem.

AWANTURA WARSZAWA II - BOROWIKI II (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 1)

Rezerwy Awantury ostatnio dobrze punktują, ale w niedzielne popołudnie czeka ich pojedynek z absolutnymi dominatorami rundy wiosennej. Awanturnicy mogą być zadowoleni, że w ostatnim czasie odrobili trochę strat do czołówki i nadal liczą się w walce o podium. Mamy jednak świadomość, że droga do tego miejsca dla Borowików była dużo dłuższa, bo rezerwy Grzybków w pierwszej rundzie okupowały dolne rejony tabeli. Okazało się jednak, że raz obrana ścieżka zwycięstw spowodowała, że Borowiki II stały się kandydatem do medalu, a krocząc od zwycięstwa, do zwycięstwa są już tylko 4 punkty za ligowym podium. Spodziewamy się otwartego spotkania, bo oba zespoły lubią ofensywną grę, ale naszym zdaniem Awantura nie zatrzyma Borowików i to Grzybki nadal będą rosły w siłę.

WÓLCZAŃSKIE SMOKI - FC WARSAW WILANÓW (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA X)

Wólczańskie Smoki jak na razie formą nie przekonują, ale w każdym spotkaniu walczą do upadłego o jak najlepszy wynik. Wiemy, że problemy kadrowe nie pomagają, ale 10 liga to idealny przykład, że każdy może wygrać z każdym, a do końcowej wygranej nie ma żadnego stałego kandydata. Ten mecz będzie miał jednak ogromne znaczenie w walce o utrzymanie. Wydawało nam się, że Wólczańskie Smoki po rundzie jesiennej będą spokojne o utrzymanie, ale Warsaw Wilanów i Predica wzięły się do roboty i okazało się, że mają trochę do powiedzenia w tym temacie. Teraz w bezpośrednim starciu gracze z Wilanowa będą chcieli udowodnić, że to im należy się utrzymanie na poziomie 10 ligi, więc z całą pewnością zrobią wszystko, żeby niedzielne starcie rozstrzygnąć na swoją korzyść.

WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU II - PREDICA (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 2)

WSNT II w końcu wygrało swój mecz i do tego zasłużenie. Gospodarze przed tygodniem pokonali FFK II, czym zaskoczyli chyba wszystkich, którzy śledzą nasze rozgrywki. Zabranie punktów faworytom do medalu sprawiło, że WSNT II urosło w naszych oczach do rozmiarów drapieżnych lwów, które obudziły się z drzemki i są gotowe dopaść kolejne ofiary. Stąd w niedzielnym starciu z Predicą stawiamy właśnie na gospodarzy. Wiemy dobrze, że goście w rundzie wiosennej znacząco poprawili swoją grę, ale kim byśmy byli, gdybyśmy zawsze stawiali na zespoły, które są w lepszej formie lub gdy są wyżej w tabeli. Kochamy niespodzianki, kochamy dobre i zacięte meczyki, a właśnie taki szykuje nam się w niedzielne popołudnie. Liczymy, że obie drużyny spełnią nasze oczekiwania i rozegrają dobre spotkanie.

 

11 LIGA

 

FC TORPEDO - VIKERSONN (NASZ TYP X ,TYP FRANCISZKA 1)

Torpedo w ciągu ostatnich 2 kolejek nie grzeszy formą, a zdobyty tylko 1 punkt sprawił, że goniące ich Dynamo znalazło się w odległości tylko jednego zwycięstwa od graczy Andrzeja Barana. Zespół gospodarzy nie ma łatwego terminarza, bo zamiast łatwego rywala, trafił na Vikersonn, który na pewno tanio skóry nie sprzeda. Goście to zespół, który walczy na całego przez całe 50 minut, a dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że w obu drużynach występuje sporo zawodników zza wschodniej granicy, na boisku na pewno nie zabraknie fajerwerków i waleczności. Gospodarze są wyżej w tabeli, ale to zespół gości musi w tym spotkaniu zwyciężyć, żeby dogonić czołową trójkę. W związku z tym, wydaje nam się, że przewidywania dotyczące faworyta nie mają sensu, a my postawimy na remis.

PIWO PO MECZU FC - DYNAMO WOŁOMIN (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 2)

Piwo Po Meczu swoją postawą w rundzie wiosennej zdobyło nasze serca. Dość powiedzieć, że mają drugą co do wielkości zdobycz punktową w całej lidze w rundzie wiosennej, a to już coś znaczy. Zespół gospodarzy prezentuje się znakomicie, a teraz dostaje szanse na zbliżenie się do podium. Bezpośredni mecz z trzecią drużyną może sprawić, że PPM dogonią prawie Dynamo w tabeli, a to już byłby wyczyn, pamiętając początek sezonu. Drużyna gości w ostatnim spotkaniu rozbiła Oldboyów, więc na pewno mając na uwadze fakt, że Torpedo gra ciężki mecz, może skupić wszystkie siły na tym pojedynku, który może dać im zrównanie się punktami z wiceliderem tabeli. Presja potrafi jednak zjeść niejednego, więc stawiamy na gospodarzy, bo ich forma na wiosnę nas przekonuje do takiego wyniku.

ORŁY ZABRANIECKA - KOMETA WARSZAWA (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

Orły Zabraniecka przed tygodniem przypomniały sobie, że świetnie potrafią grać w piłkę i udowodniły, że w tym sezonie mają coś jeszcze do pokazania w tych rozgrywkach. Wygrana z Vistulą sprawiła, że Orły wyfrunęły z miejsc zagrożonych spadkiem, spychając tam Pogromców. Teraz czeka ich jednak trudne zadanie, bo Kometa Warszawa w tej lidze już zapewniła sobie awans, a dodatkowo wszystkich rywali po kolei ogrywa bez problemu, co nie daje wielkich nadziei na sukces Orłów w niedzielnym spotkaniu. Sami jesteśmy ciekawi jak Kometa zaprezentuje się po awansie do wyższych lig, ale na razie skupiamy się na niedzielnym meczu, a tam nie widzimy innej opcji, niż wygrana Komety.

GREEN TEAM - POGROMCY POPRZECZEK (NASZ TYP 2 ,TYP FRANCISZKA 2)

Mecz o ucieczkę ze strefy spadkowej. Zieloni w tym spotkaniu mają coś do udowodnienia, bo mimo tego, że ostatnio prezentowali się lepiej, a do składu wrócił Daniel Kurowski, to wyniki tego nie potwierdzają. Pogromcy również zdobyli 3 punkty w rundzie wiosennej, ale w ich przypadku możemy mówić o niełatwym terminarzu i ciężkich porach rozgrywania spotkań. Nic więc dziwnego, że zaskoczymy wszystkich i to co było nie do pomyślenia kilka lat temu, teraz wydaje nam się bardzo prawdopodobne – tak, stawiamy na Poprzeczki! Goście pokazali nieraz, że potrafią, a w tym sezonie mają zgraną ekipę, która zanotowała już 4 zwycięstwa. Dobry bramkarz, skuteczny napastnik i nieźli Obrońcy, to wszystko udało się zmontować Pogromcom na ten sezon, więc nic dziwnego, że w niedzielę spodziewamy się ich zwycięstwa.

OLD BOYS DERBY III - VISTULA VARSOVIA (NASZ TYP 1 ,TYP FRANCISZKA 1)

Oldboye z Derbów przed tygodniem napotkali prawdziwy mur w starciu z Dynamem Wołomin. W ciągu 50 minut zdobyli tylko 1 bramką, a dodatkowo stracili aż 10, co musiało ich trochę zaboleć. Teraz jednak przyszedł czas na poprawienie sobie humoru, bo rywalem graczy z Osiedla Derby będzie Vistula Varsovia. Goście pokonali Green Team, ale przyszła potem porażka z Orłami Zabraniecka i Wiślanie nadal okupują miejsce w czerwonej strefie. Wiemy, że nie jest to dla tej drużyny spełnienie marzeń, więc spodziewamy się, że zrobią wszystko, żeby się z niej wydostać. To będzie jednak szalenie trudne w starciu z trzecim zespołem Oldboysów. Dlatego to gospodarze są faworytem, bo mają ostatni dzwonek na włączenie się do walki o coś więcej w tym sezonie.

12 LIGA

 

GENTLEMAN WARSAW TEAM – FC CHOSZCZÓWKA ( NASZ TYP 2) ( TYP FRANCISZKA X)

To będzie ostatnia kolejka, kończąca pierwszą serię gier. Za chwilę zaczniemy rewanże i każda z drużyn przed decydującymi meczami będzie chciała być w jak najlepszej pozycji. Na początek mamy spotkanie pomiędzy dwoma ostatnimi drużynami. Gospodarze jeszcze nie zdobyli punktu, wyraźnie przegrywając z obecnym liderem i vice-liderem. W pozostałych dwóch spotkaniach różnica była już mniejsza i być może z przedostatnią Choszczówką Gentlemani stoczą bardziej wyrównany bój. Goście odnieśli do tej pory tylko jedno zwycięstwo, być może stąd typ Franciszka na podział punktów w tym spotkaniu. Ekipa Choszczówki musi ten mecz wygrać, jeżeli w dalszej części sezonu będzie chciała powalczyć o podium. My postawimy właśnie na gości, choć gospodarze mogą się zaprezentować lepiej niż do tej pory.

FC ŁAZARSKI – GEORGIA TEAM ( NASZ TYP 1) ( TYP FRANCISZKA 1)

FC Łazarski jest jedyną drużyną w tej lidze, która nie straciła jeszcze punktów, a co więcej, wygrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze. Bilans bramkowy 42-8 robi wrażenie, w dodatku połowę strzelonych bramek gospodarze zdobyli w ostatnim meczu! Siła ofensywna Łazarskiego jest imponująca, do tego defensywa też gra na najwyższym poziomie, więc nie dziwi nikogo, że ta drużyna wyrasta na faworyta do mistrzostwa. Ich rywale do tej pory zdobyli 6 pkt zaliczając dwie wygrane i dwie porażki, w tym bardzo ważną tydzień temu z Gangiem Zacisze. Pojedynek z liderem nie będzie należał do łatwych i przyjemnych, ale my sądzimy, że Gruzini mogą powalczyć z ekipą Łazarskiego. Czy jednak wystarczy im umiejętności na wygraną? Raczej faworytem nadal pozostaje lider tego poziomu, ale żeby wygrać, będzie musiał się nieźle natrudzić.

FC MITOTITO – GANG ZACISZE ( NASZ TYP 2) ( TYP FRANCISZKA 1)

To będzie bardzo ważne spotkanie w kontekście końcowych rozstrzygnięć w 12 lidze. Wiemy, że przed nami jeszcze rewanże, ale pozycja i dorobek punktowy jaki uzbierają drużyny w pierwszej części rozgrywek będzie w dużej mierze determinował ich postawę w kolejnych meczach. MiToTito po porażce w pierwszym spotkaniu zaliczył passę trzech zwycięskich meczów i może śmiało nawiązać walkę o mistrzostwo. Zanim jednak dojdzie do rewanżu z FC Łazarskim, muszą pokonać Gang Zacisze. Goście też mają swoje cele i wygrana nad gospodarzami znacznie ułatwiłaby im walkę o medale. W końcu obecnie tracą do przeciwnika 3 pkt i w razie porażki ta starta się podwoi. Pod większą presją będą zawodnicy Gangu, ale pokazali już w tym sezonie, że potrafią zagrać dobre spotkanie. Liczymy na dobry piłkarsko mecz, w którym nieco więcej szans damy gościom.

 

Data utworzenia artykułu: Tydzień temu, 2022-05-13
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
3   TUR Ochota 14 25 8 5
9   Mixamator 14 7 2 11
6   AnonyMMous! 14 19 6 7
4   East Wind 14 25 8 5
5   FC Kebavita 14 21 6 5
10   Narodowe Śródmieście 14 3 1 13
8   Contra 14 15 5 9
7   FC Impuls UA 14 17 5 7
1   FC Gorlicka 14 37 12 1
2   In Plus & Pojemna Halina 14 35 11 1
Social Media
Reklama