MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR FANÓW
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
ZAPOWIEDZI MECZOWE! 12 KOLEJKA

Rozpoczął się maj, więc wszyscy przez wszystkie możliwe przypadki odmieniają słowo "majówka", a wraz z nim takie wyrazy jak "wypoczynek", "jezioro", "grill", "piwo", "wyjazd" itp. Czy to są idealne warunki do gry w piłkę? Z pewnością nie, ale w tym roku Liga Fanów nie dała zawodnikom wytchnienia i mecze grane są prawie bez przerwy.  Tym razem do zabawy w TYPERA zaprosiliśmy przedstawiciela drużyny „Praskie Wariaty” Dawida Chudź.  Zapraszamy na cotygodniowe zapowiedzi kolejki.

 

EKSTRAKLASA

 

FC GORLICKA – MIXAMATOR ( NASZ TYP 1) ( TYP DAWIDA 1)

Gospodarze po remisie z FC Kebavitą stracili przewagę w tabeli nad In Plus Pojemną Haliną, ale nadal mają wszystko w swoich rękach i być może taki zimny prysznic przyda się ekipie Daniela Gello. Jak dotąd praktycznie w każdym meczu wszystko szło łatwo i przyjemnie lecz jak widać ekipy w Ekstraklasie walczą w każdym spotkaniu i nie zamierzają odpuszczać faworytom. Mixamator wciąż ma nadzieję na utrzymanie i mimo, że na razie w rundzie wiosennej nie zdobył jeszcze punktów, to będzie chciał się dobrze zaprezentować na tle Gorlickiej. Jeżeli zagra konsekwentnie w obronie to jest nadzieja na to,  że nawiąże walkę z bardziej utytułowanym rywalem. Gospodarze nie mogą sobie pozwolić na kolejne wpadki i w naszej ocenie będą podwójnie zmotywowani, by wygrać to spotkanie w okazały sposób. My stawiamy na Gorlicką, bo każdy inny wynik będzie rozpatrywany jako duża niespodzianka, a jest to raczej mało prawdopodobne.

CONTRA – IN PLUS POJEMNA HALINA ( NASZ TYP 2) ( TYP DAWIDA 2)

Gospodarze mają w tej rundzie kilku nowych, ciekawych zawodników w swoim składzie i sami jesteśmy ciekawi jak dalej będą prezentować się gracze, którzy dołączyli do ekipy Michała Raciborskiego. Na tle słabszego Narodowego Śródmieścia wypadli znakomicie, ale już East Wind pokazał,  że jeszcze sporo pracy przed nimi.  Przede wszystkim brakuje  zgrania, co widoczne jest szczególnie w starciach z rywalami z góry tabeli. Kiedyś wreszcie musi nastąpić przełamanie, choć raczej nie w tej serii gier. Rywalem będzie In Plus Pojemna Halina, która jak dotąd wygrała dwa spotkania w tej rundzie i będzie chciała kontynuować swoją passę. O tym jak zgrany jest team Patryka Galla wiedzą wszyscy, którzy interesują się rozgrywkami szóstek na Mazowszu, a i w całej Polsce ta ekipa ma swoją renomę. O punkty Contrze będzie trudno, ale liczymy, że nie będzie to mecz do jednej bramki i gospodarze pokażą, że w niedługim czasie będą chcieli dołączyć do elitarnego grona drużyn walczących o najwyższe cele.

EAST WIND – NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE ( NASZ TYP 1) ( TYP DAWIDA 1)

Kolejne spotkanie,  które ma zdecydowanego faworyta i trudno po dwóch pierwszych wiosennych kolejkach szukać w tym spotkaniu niespodzianki. Gospodarze pokazali w starciach z Contrą i FC Kebavitą, że w tej rundzie są mocni i zamierzają grać nie tylko futbol widowiskowy ale i skuteczny. Takim gwarantem wydają się nowi zawodnicy,  którzy pokazali już w pierwszych meczach, że mają spore umiejętności. Mowa tutaj o Jakubie Starosie i Mateuszu Olszaku. Dodając do tego Damiana Patokę czy Filipa Junowicza to praktycznie tworzy nam się już skład na miarę podium w Ekstraklasie. Nie zapominamy, że w  teamie Sebastiana Dąbrowskiego jest jeszcze kilku zawodników o wysokich umiejętnościach i jesteśmy ciekawi czy w tej rundzie pokonają którąś ekipę z pierwszej trójki. Goście natomiast ostatnio zagrali niezłe spotkanie z Turem. Jak zawsze na ambicji i determinacji, ale tak jak już nie raz podkreślaliśmy, nie jest to jeszcze zespół mający szanse nawiązać walkę w tak mocnej Ekstraklasie. Dwóch, może trzech zawodników na poziomie Ekstraklasy  to za mało, by myśleć o sukcesach w elicie. Nasz typ nie może być inny jak zwycięstwo gospodarzy choć wiemy, że goście, jak zawsze, będą walczyć o korzystny wynik.

ANONYMMOUS – FC KEBAVITA ( NASZ TYP 1) ( TYP DAWIDA 2)

To będzie chyba najciekawsze spotkanie w tej kolejce. Zmagania Anonimowych z FC Kebavitą mają już niemałą historię i po raz kolejny będziemy mieli okazję zobaczyć świetny mecz. Praktycznie zawsze te spotkania elektryzowały i miały spore znaczenie dla końcowych rozstrzygnięć. Chociażby liga wakacyjna, gdzie padł remis, a o zwycięstwie w całych rozgrywkach decydował bilans bramkowy. Jeżeli patrzeć na historię, to korzystniejszy bilans spotkań ma FC Kebavita. W ostatniej kolejce stoczyła znakomity bój z Gorlicką i mogła to starcie nawet, przy odrobinie szczęścia, wygrać. Gospodarze w ostatniej kolejce mieli trochę tego szczęścia i wygrali z Mixamatorem, głównie dzięki kapitalnym paradom kapitana i bramkarza  Anonimowych Maćka Miękiny. Paradoksalnie właśnie taki zawodnik przydałby się teraz Burakowi Canowi, bo na pozycji bramkarza ma spory problem. My postawimy na gospodarzy licząc, że będą mieli dobry skład, choć goście na pewno są pozytywnie zmobilizowani po ostatnim spotkaniu z liderem Ekstraklasy.

FC IMPULS UA – TUR OCHOTA ( NASZ TYP 2) ( TYP DAWIDA 1)

Gospodarze nie mają łatwego kalendarza, bo w pierwszych dwóch kolejkach grali z liderem i drugą drużyną w tabeli. Teraz czeka z kolei trzecia, jak na razie, siła ligi. Tur dwa pierwsze mecze wygrał, ale nie w jakimś porywającym stylu. Liczy się jednak to, co na koncie, bo jednak nikt za styl punktów nie przyznaje. Mamy nadzieję, że już w kolejnych meczach zobaczymy silną ekipę z Ochoty, która będzie chciała się odegrać na rywalach, z którymi straciła punkty na jesieni. Akurat z Impulsem wygrała, ale pamiętamy,  że ekipa z Ukrainy sprawiła im sporo kłopotów. My postawimy na aktualnego mistrza choć jak widać Dawid czuje tutaj niespodziankę. Gospodarze na szczęście mają przed sobą spotkania z ekipami, z którymi walczą o utrzymanie i nawet w przypadku porażki mają szanse na pozostanie w elicie. Jest to chyba główny cel tej drużyny i patrząc na potencjał kadrowy, jest to jak najbardziej realne.

 

1 LIGA

 

FC ALMAZ – CLEOPARTNER ( NASZ TYP X) ( TYP DAWIDA 2)

W tej lidze dwie ekipy wydają się poza zasięgiem reszty stawki, ale o trzecią lokatę walczy kilka drużyn i ta batalia zapowiada się bardzo emocjonująco. W tym gronie są dwa ukraińskie teamy Almaz i Cleoparter. Gospodarze nie tak wyobrażali sobie start rundy po tym jak świetnie prezentowali się w turniejach przed ligą. Niestety, tylko jeden punkt i to wyrwany Freedomowi, komplikuje trochę sytuację w tabeli. Co prawda obecnie Almaz nadal jest na trzeciej pozycji, ale kolejna strata punktów może się okazać brzemienna w skutkach. Goście doznali dwóch porażek i jak na razie nie zachwycają, ale nadal mają w swoim zespole zawodników, którzy potrafią grać na wysokim poziomie. Jeżeli Cleopartner myśli o medalach w tej kampanii musi koniecznie wygrywać. Dlatego w naszej ocenie będzie to spotkanie, które będzie jednym z kluczowych starć w tym sezonie w kontekście brązowych medali. Stawka meczu jest wysoka, a zazwyczaj w takich przypadkach mecze kończą się podziałem punktów.

FC OTAMANY – ALPAN ( NASZ TYP 1) ( TYP DAWIDA 2)

W pierwszej lidze starcie Otamanów z ALPAN-em będzie niewątpliwe hitem tej serii spotkań. Gospodarze dobrze prezentują się w tej rundzie i widać postęp w ich grze. Remis z Gladiatorami i okazałe zwycięstwo z Green Lantern nie jest dziełem przypadku i tutaj upatrujemy szanse na urwanie punktów liderowi. ALPAN jest w gazie cały sezon i nie zamierza się zatrzymywać. Jeżeli ta drużyna będzie nadal się tak prezentować, to w kolejnej kampanii chcielibyśmy ich zobaczyć w Ekstraklasie na tle drużyn z najwyższej półki w Warszawie. Stabilny skład i na każdej pozycji przynajmniej po dwóch wartościowych zawodników daje efekty i z przyjemnością oglądamy spotkania w ich wykonaniu. My postawimy mimo to na Otamany licząc, że zaprezentują swój najlepszy futbol i jako pierwsi urwą punkty ekipie Rafała Dębskiego. Niezależnie od wyniku w tym spotkaniu, wiele będzie się działo na boisku!

NISKI PRESS – GREEN LANTERN ( NASZ TYP 1) ( TYP DAWIDA 1)

W tej lidze każda kolejka i niemal każde spotkanie może zadecydować o kształcie tabeli na koniec sezonu. Niski Press nadal w swoich planach ma zdobycie brązowych medali i szczególnie w spotkaniach z ekipami z dołu tabeli musi zdobywać komplet punktów.  Wiemy, że to właśnie takie mecze są najtrudniejsze, bo rywale walczący o utrzymanie nie zamierzają łatwo się poddawać, a często wyzwalają w sobie pokłady dodatkowej energii. Green Lantern zaliczył dwie porażki na starcie, ale wiemy, że ta młoda ekipa nie zraża się niepowodzeniami. Wręcz przeciwnie, patrzy w przyszłość i w starciu z teamem Dawida Wichowskiego tanio skóry nie sprzeda. Co więcej, każdy punkt może być ważny w ostatecznym rozrachunku. Patrząc na potencjał obu drużyn to wydaje się, że więcej atutów mają gospodarze. Jednak goście mają w swoich szeregach chociażby Mikołaja Wysockiego, który gdy ma swój dzień, to potrafi kapitalnie poprowadzić zespół do walki. Stawiamy na gospodarzy, ale każdy inny wynik nie będzie rozpatrywany w kategorii niespodzianki.

FC FREEDOM – TYLKO ZWYCIĘSTWO ( NASZ TYP 2) ( TYP DAWIDA 2)

Dla gospodarzy każdy kolejny mecz jest o sześć punktów. Patrząc na tabelę to jasno widać, że tylko regularne punktowanie może dać im jeszcze szanse na utrzymanie. O tym, że mogą grać na najwyższym poziomie przekonaliśmy się w poprzedniej kolejce, gdzie byli bliscy zwycięstwa z Almazem. Teraz na Freedom czeka ekipa braci Jałkowskich. Tylko Zwycięstwo po wysokiej porażce z Niskim Pressem pokonała Cleopartner i co najważniejsze, odblokował się Andrzej Morawski, który jak dotąd miał wahania formy. To daje nadzieję na walkę o czołowe lokaty i nawet jeśli nie uda się wskoczyć na podium, to miejsce w pierwszej piątce również daje profity w postaci gry w Pucharze Ligi Fanów. To powinno zmotywować ekipy do jeszcze większej mobilizacji. W naszej ocenie więcej szans na wygraną mają goście, ale gospodarze pokazali, że potrafią zaskakiwać. Liczymy więc, że będzie to wyrównany mecz, a o końcowym wyniku zadecyduje forma dnia.

DEPORTIVO LA CHICKENO – GLADIATORZY ( NASZ TYP 2) ( TYP DAWIDA 1)

Nie będziemy ukrywać, że sporo obiecujemy sobie po tym pojedynku. Gospodarze to druga siła ligi z aspiracjami na grę w Ekstraklasie. Trzecie miejsce na Warsaw Cup to nie był przypadek. Ernest Woźniak tak to wszystko poukładał, że ma teraz problemy, by załapać się do wyjściowej szóstki. Oczywiście to żart i jesteśmy bardzo ciekawi nie tylko tego czy Deportivo uda się dogonić ALPAN-a, ale jak kadrowo ta ekipa będzie wyglądać w przyszłym sezonie. Goście to utytułowana drużyna mająca aspiracje do walki o najwyższe cele. Na Bemowie zdobyli już niemal wszystko, ale chcą więcej i dlatego postanowili dołączyć do Ligi Fanów. Wiadomo, że każda ekipa marzy o grze w Lidze Mistrzów i tutaj, na poziomie amatorskim, można de facto poczuć smak rywalizacji na najwyższym poziomie. Postawimy na gości w tym spotkaniu, ale typ Dawida wydaje się bardziej prawdopodobny.

2 LIGA

 

WARSZAWSKA FERAJNA – BLACK EAGLES WARSZAWA ( NASZ TYP 1) ( TYP DAWIDA 2)

Dla zawodników Ferajny będzie to spotkanie z gatunku tych za 6 pkt. Obecnie zawodnicy Kacpra Domańskiego zajmują czwartą lokatę, ze stratą 4 pkt właśnie do Black Eagles i jeżeli chcą jeszcze powalczyć o awans, to gospodarze muszą ten mecz po prostu wygrać. W przeciwnym razie drużyny z podium mogą na tyle powiększyć swoją przewagę, że dogonić je będzie niezwykle trudno.  Goście, do niedawna lider 2 ligi, po przegranej z Explo Team spadł na trzecią pozycję i w razie kolejnej porażki, może sobie mocno skomplikować sytuację w tabeli. Jest więc o co grać i obie ekipy pewnie mają świadomość stawki o jaką będzie toczył się bój w najbliższym starciu. Według nas są to drużyny o zbliżonych umiejętnościach i o wyniku może w dużej mierze zadecydować forma i dyspozycja dnia. My postawimy na Ferajnę, która tydzień temu pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

PLAYBOYS WARSZAWA – ORZEŁY STOLICY ( NASZ TYP 1) ( TYP DAWIDA 2)

Zawodnicy Playboys są w o tyle komfortowej  sytuacji, że do każdego meczu mogą przystępować bez większej presji wyniku. Gra na luzie może być ich atutem, choć wiemy też, że młodzi zawodnicy gospodarzy w każdym meczu chcą pokazać się z jak najlepszej strony i w każdym spotkaniu będą grać o zwycięstwo, niezależnie od rywala. Ich najbliższy przeciwnik, Orzeły Stolicy, nie ma łatwego terminarza na początku rundy rewanżowej. Najpierw musieli się mierzyć z obecnym liderem – FC Górką, a tydzień temu walczyli ze Zjednoczoną Ochotą, która ma mistrzowskie aspiracje. Dwie porażki w tych meczach sprawiły, że szanse na podium znacznie zmalały. Wciąż pozostaje otwarta rywalizacja o minimum piąte miejsce, które daje przepustkę do udziału w Pucharze Ligi Fanów. Orzeły muszą jednak zacząć punktować, by skończyć sezon w górnej części tabeli. Nam się jednak wydaje, że pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej odniosą zawodnicy Playboys.

SASKA KĘPA – GRACZE GORSZEGO SORTU ( NASZ TYP 2) ( TYP DAWIDA 2)

Kryzys Saskiej Kępy trwa. Jeszcze pierwszy mecz i remis z Playboys dawał jakieś światełko w tunelu, szczególnie, że cudów między słupkami dokonywał golkiper Saskiej. Liczyliśmy, że zawodnicy z pola dorównają do formy swojego bramkarza, jednak gospodarze nie mieli za wiele do powiedzenia w starciu z Eternisem. Saska Kępa musi przede wszystkim ustabilizować skład,  zgrać starą gwardię z nowymi zawodnikami i dopiero wtedy ten projekt może na dobre odpalić. Gracze Gorszego Sortu również nie zaliczą startu rundy wiosennej do najlepszych. Dwie porażki sprawiły, że strata do najniższego stopnia podium wynosi już 9 pkt. Trudno będzie to odrobić, ale wiemy też, że GGS posiada w swoim składzie zawodników, którzy potrafią zagrać na wysokim poziomie. Jak na razie największym uznaniem wśród rywali cieszy się bramkarz GGS zdobywając właściwie w każdym meczu punkty w klasyfikacji SuperStar. Podobnie jak w Saskiej, zawodnicy z pola powinni więc wspiąć się na podobny level, a wtedy jeszcze będzie szansa na powalczenie o górną część tabeli. W tym spotkaniu stawiamy na GGS, choć liczymy, że Saska Kępa zagra lepiej niż tydzień temu.

ETERNIS – ZJEDNOCZONA OCHOTA ( NASZ TYP 1) ( TYP DAWIDA 2)

Gdy wydaje się, że od Eternisu oddalają się szanse na walkę o awans, gospodarze włączają wyższy bieg i nieco podganiają rywali w tabeli. Tak było po dość gładkiej porażce z Black Eagles na początku rundy wiosennej. Tydzień temu Eternis pokonał łatwo Saską Kępę i do trzeciej lokaty traci 6 pkt. To nadal sporo, ale przy dobrych rezultatach gospodarze mogą utrzymywać szansę na podium do ostatniej kolejki. Tyle tylko, że teraz naprzeciw nich staną zawodnicy ze Zjednoczonej Ochoty. Jak trudny to rywal, nie trzeba nikomu, kto gra 2 lidze, udowadniać. Goście pewnie wygrali swoje dwa wiosenne mecze i cel, jakim jest awans na zaplecze Ekstraklasy, z każdą kolejką staje się coraz bliższy. Do tego zimą dokonali paru wzmocnień, więc kadrowo są jeszcze mocniejsi niż na jesieni. Wiele wskazuje na wygraną Zjednoczonej Ochoty, która goni liderującą Górkę, ale my postawimy na Eternis, który potrafi zagrać kapitalne zawody. Czy tak będzie w najbliższy wtorek? Przekonamy się późnym wieczorem 3 maja.

FC GÓRKA – EXPLO TEAM ( NASZ TYP 2) ( TYP DAWIDA 1)

Górka od dawna czekała na taki sezon. Po 11 kolejce samodzielnie lideruje w 2 lidze i wszystko ma w swoich rękach. Ma dwa punkty przewagi nad goniącą ją Zjednoczoną Ochotą, do tego kontynuuje serię już sześciu meczów bez porażki! Wszystko wskazuje na to, że już niedługo wrócą na zaplecze Ekstraklasy. Zanim to się prawdopodobnie stanie, gospodarze muszą rozegrać jeszcze parę trudnych spotkań. Jednym z nich będzie właśnie pojedynek z Explo Team. Można śmiało napisać, że goście wnieśli do 2 ligi sporo jakości i mogą okazać się czarnym koniem rozgrywek. A już na pewno w dużej mierze od rezultatów osiąganych z tą drużyną zależeć będzie, kto w tym roku sięgnie po mistrzostwo. Jak na razie Explo pokonało Graczy Gorszego Sortu i niedawnego lidera Black Eagles Warszawa, więc wejście w ligę mają naprawdę świetne. Dla Górki pokonanie rywala byłoby dużym krokiem w kierunku tytułu, ale coś nam się wydaje, że Explo  zagra tutaj o pełną pulę. Z pewnością będzie to hit 2 ligi i z niecierpliwością czekamy na to spotkanie! 

3 LIGA

 

UN MATE TEAM - ENERGIA   (NASZ TYP 2) (TYP  DAWIDA 2)

Argentyńczycy nie mają dobrego startu w rundzie wiosennej. Dwa mecze, dwie porażki – zdecydowanie takie punktowanie nie pomoże temu zespołowi w walce o utrzymanie, ale przyznać też trzeba, że ich starcia z Perłą WWA i Old Eagles Koło były bardzo wyrównane. W ostatnim meczu z Orzełkami byli nawet o krok od zdobycia punktów, ale wojnę nerwów w końcówce wygrali jednak rywale. Teraz przeciwnikiem będzie lider 3 ligi, niepokonana Energia. W relacji z ostatniego spotkanie tego zespołu napisaliśmy, że w 3 lidze rywalizuje 10 drużyn, a i tak na końcu wygrywa Energia. Nawet w meczu, gdzie Ukranian Vikings byli bardzo blisko urwania punktów liderowi, Energia potrafiła się podnieść i w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. I to mimo tego, że widzieliśmy znacznie lepsze mecze w wykonaniu tej drużyny. Trudno więc przypuszczać, by Un Mate udało się chociaż zremisować z liderem, choć Energia na pewno nie może rywala zlekceważyć. Stawiamy na gości, choć gospodarze na pewno punktów za darmo nie oddadzą.

FC MELANGE – OLD EAGLES KOŁO (NASZ TYP 1) (TYP  DAWIDA 2)

Niby będzie to pojedynek zespołów, które mogą w tym sezonie powalczyć o awans i medale, jednak niestety, prawdopodobnie nie będzie to spotkanie, w którym obie ekipy pokażą wszystko co najlepsze. Na razie z obu obozów docierają do nas informacje o sporych absencjach, przez co widowisko na pewno na tym ucierpi. Mamy jednak nadzieję, że uda się tym drużynom zmobilizować, bo stawka spotkania jest dość spora. Melange nie zaczął najlepiej rundy i musi pilnie szukać punktów, by dobić do czołówki. Orzełki są w nieco lepszej sytuacji, choć wymęczyli ostatnio wygraną nad znajdującym się w strefie spadkowej Un Mate. W bezpośrednich pojedynkach lepszy bilans mają zawodnicy z Koła, do tego pewnie wygrali z Melanżem na jesieni. Co więcej mecz będzie rozgrywany na Arenie Grenady, gdzie znacznie lepiej czują się goście. Biorąc to wszystko pod uwagę, faworytem wydają się zawodnicy Orzełków, ale naszym zdaniem Melange może tutaj zaskoczyć i wygrać pomimo przeciwności.

BONITO WARSZAWA – PERŁA WWA (NASZ TYP 1) (TYP  DAWIDA 1)

 Bonito do tej pory spisuje się bez zarzutu. Mierzyło się z dwoma zespołami z dołu tabeli i raczej bez problemów dopisało sobie po 3 pkt,  choć końcówka meczu z FC Ballers już nie była taka łatwa. Teraz młodym zawodnikom gospodarzy przyjdzie się zmierzyć z innym zespołem z drugiej połowy tabeli – Perłą WWA. Goście mają problemy kadrowe, przez co nie pojawili się na boisku w poprzedniej kolejce. Mamy jednak nadzieję, że chłopaki zbiorą się w sobie i pokażą, że mają spore pokłady ambicji. Szczególnie, że w pierwszym meczu wypali całkiem nieźle. Najbliższy rywal jest trudny, ale jeśli już rywalizować, to z najlepszymi. Gospodarze próbują gonić Energię, ale lider ani myśli tracić punktów. Wydaje się więc, że realnym celem Bonito jest walka o vice-mistrzowstwo i zawodnicy Leona Hendigery są ku temu na najlepszej drodze, a wygrana z Perłą tylko umocni ich na drugiej lokacie. Stawiamy na Bonito, choć liczymy, że Perła podniesie rękawice.

KANONIERZY – FUSZERKA (NASZ TYP 1) (TYP  DAWIDA 2)

Kanonierzy głośno mówią o swoich aspiracjach czyli awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Za słowami idą czyny, bo w dwóch pierwszych wiosennych meczach zdobyli komplet punktów i wydostali się z ostatniego miejsca, ogrywając przy okazji doświadczony FC Melange. Patrząc na tabelę, do awansu jeszcze daleka droga, ale podróż można zacząć od małych kroków. A takim krokiem będzie wydostanie się ze strefy spadkowej, na co Kanonierzy mają szasnę już po tej kolejce. Muszą jednak m.in. pokonać w swoim pojedynku Fuszerkę. Goście jak na razie rozegrali tylko jedno spotkanie, w którym ulegli Bonito. Tydzień temu dostali walkowera od Perły, a wyniki w innych spotkaniach tak się ułożyły, że przed Fuszerką otworzyła się szansa na zajęcie miejsca na podium. Tyle tylko, że długa, trzy tygodniowa przerwa, bo przecież 10 kolejkę rozgrywaliśmy 10 kwietnia, może mieć spory wpływ na dyspozycję gości. A czy będzie on pozytywny czy negatywny dowiemy się po meczu. My postawimy na Kanonierów, którzy pokazali już, że są obecnie w świetnej formie.

FC BALLERS – UKRANIAN VIKINGS (NASZ TYP 2) (TYP  DAWIDA 2)

FC Ballers nie ma łatwego terminarza. Na początek trafili na rozpędzonych po zimowych turniejach Kanonierów, potem na mocną ekipę Bonito Warszawa, a teraz zmierzą się z obecnie trzecią siłą ligi czyli Ukranian Vikings. Nie jest to zbyt szczęśliwy zestaw dla drużyny, która broni się przed spadkiem. Jedyne pocieszenie jest takie, że w tych dwóch ostatnich meczach były momenty, gdzie gospodarze potrafili grać na równi z rywalem. Wikingowie wygrali z FC Melange i zagrali bardzo dobre spotkanie przeciwko Energii. Zabrakło bardzo niewiele, by choć zremisować z niepokonanym liderem i na pewno wśród zawodników gości jest spory niedosyt po tym spotkaniu. Podrażnionym Wikingom pozostaje walka o pozostanie na podium. Jeżeli chcą jeszcze powalczyć o drugie miejsce z Bonito, to nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów z zespołem z dołu tabeli. My stawiamy na gości, ale wiemy, że Ballers łatwo punktów nie odda.

 

4 LIGA

 

OLDBOYS DERBY – FC RADLER ŚWIĘTOKRZYSKI (NASZ TYP 1) (TYP DAWIDA 1)

Remis i porażka. Raczej nie tak wyobrażali sobie start rundy wiosennej zawodnicy z osiedla Derby. Strata do lidera jest już pokaźna i wynosi 8 pkt, co jest pokłosiem porażki sprzed tygodnia z LTM Warsaw. Nagle z drugiego miejsca w tabeli (choć należy zaznaczyć, że różnice punktowe po jesieni były naprawdę małe) Oldboje spadli na piątą lokatę i teraz to gospodarze muszą gonić czołówkę. Raczej nie ma wątpliwości, że wygrana z Radlerem może dać Oldbojom drugi oddech, ale o to też nie będzie łatwo. Goście mogą grać na luzie, ale pokazali już w tej rundzie, że ani myślą oddawać punktów za darmo i to właśnie Radler może zadecydować o tym, kto wywalczy w tym sezonie awans. Na razie przegrali dwa spotkania, ale nieznacznie i zarówno Wierny jak i Popalone Styki, czyli drużyny, które obecnie są na podium, musiały się trochę namęczyć. Przed Oldbojami wymagający pojedynek, ale my stawimy, że sobie w nim poradzą.

WIERNY SŁUŻEWIEC – AWANTURA WARSZAWA (NASZ TYP 2) (TYP DAWIDA 1)

Wierny po dwóch kolejkach rudny wiosennej wskoczył na podium i, podobnie jak na jesieni, ma dobre wejście w rundę jeżeli chodzi o punktowanie. Tyle tylko, że sama gra nie jest aż tak porywająca. Do ostatnich sekund ważyło się jego zwycięstwo z Margeritą, w spotkaniu z Radlerem nie zachwycili zbytnio swoją grą i de facto wymęczyli wygraną z czerwoną latarnią ligi. Te najważniejsze mecze jeszcze przed Wiernym, a jednym z nich będzie właśnie starcie z Awanturą. Goście zdobyli w dwóch meczach 4 pkt, a pokonanie Byczków pewnie tylko dodało pewności siebie Awanturnikom. Wciąż mają szanse na medale, muszą jednak wygrać z Wiernym, bo już teraz ich strata do rywala wynosi 5 pkt., a porażka znacznie utrudni im gonienie czołówki. Pamiętamy pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami, kiedy to Awantura przeważała przez całe spotkanie, a Wierny wykorzystał właściwie wszystkie swoje okazje i wygrał 4:2. Teraz siła ofensywna Awantury jest jeszcze większa i sądzimy, że tym razem tylu sytuacji nie zmarnuje.

LTM WARSAW – MARGERITA TEAM (NASZ TYP 2) (TYP DAWIDA 1)

LTM jest w niezwykle komfortowej sytuacji. Ma znaczną przewagę nad pozostałymi rywalami, a drugiego w tabeli Wiernego wyprzedza o 4 pkt. Nawet jeśli gospodarzom zdarzy się przegrać mecz, to i tak pozostaną liderem 4 ligi.  Jak na razie mało co na to wskazuje, bo lider radzi sobie całkiem nieźle w rundzie wiosennej. Nawet gdy ma słabsze momenty w meczu, to potrafi w innej fazie spotkania wejść na takie obroty, że rywal nie jest w stanie mu zagrozić. Podobnie było w ostatnim starciu z Oldboys, kiedy rywale dość długo walczyli jak równy z równym, ale w końcówce LTM włączył piąty bieg i odjechał przeciwnikowi. LTM w tym sezonie przegrał dwa razy i co jak co, porażkę z Margeritą na pewno zapamiętał bardzo dobrze. 4:12 – to był chyba najlepszy mecz gości w tym sezonie. Czy są w stanie zagrać tak po raz drugi? Naszym zdaniem może aż tak wysokiego wyniku nie będzie, ale Margerita jest w stanie powalczyć z liderem. Dobrze zaprezentowała w starciach z dwoma innymi drużynami z podium i tak naprawdę mogła zdobyć więcej niż te 3 pkt. My postawimy na gości, którzy powinni się włączyć do walki o medale.

BYCZKI STARE BABICE – KS IGLICA WARSZAWA (NASZ TYP 1) (TYP DAWIDA 1)

Byczki dość niespodziewanie łatwo uległy Awanturze i ich pogoń za liderem nieco wyhamowała. Strata do pierwszego miejsca wynosi 7 pkt i gospodarze muszą masowo wygrywać, by wciąż mieć szansę na dogonienie LTM-u. W dodatku ścisk w środku tabeli jest teraz niesamowity, więc każde kolejne potknięcie może mieć spore konsekwencje. Igliczanie nie mają ostatnio dobrej passy, na swoje zwycięstwo czekają już od sześciu spotkań, do tego dość gładko przegrali bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania z Virtualnymi. Goście muszą wrócić do tego, co działało podczas zimowych turniejów, gdzie prezentowali się naprawdę nieźle. Do czwartych Byczków tracą 6 pkt. więc nie trzeba nikogo przekonywać jak ważny będzie to pojedynek dla ekipy Radka Sówki. W poprzednim meczu górą była Iglica, co może dać nadzieję gościom na jakże potrzebne im przełamanie. My jednak postawimy na Byczki, które nieco lepiej prezentowały się w ostatnich dwóch kolejkach.

FC POPALONE STYKI – VIRTUALNE Ń (NASZ TYP 2) (TYP DAWIDA 1)

Popalone Styki mogą być połowicznie zadowolone ze swojego startu w rundzie rewanżowej. Wciąż utrzymują się na podium, wygrali inaugurację wiosny z Radlerem, ale już w następnej kolejce musieli uznać wyższość Margerity. Teraz czeka ich kolejny pojedynek z zespołem z dolnej części tabeli, ale aktualna pozycja Virtualnych może być myląca. Goście wygrali dla nich bardzo istotny mecz z Iglicą, dzięki czemu wciąż liczą się w walce o utrzymanie, a przy dobrych wiarach i serii zwycięstw mogą pokusić się o atak na górną połowę tabeli. A to nie jest wcale takie nierealne, bo jak pokazały pierwsze tegoroczne kolejki, w tej lidze praktycznie każdy może powalczyć z każdym i tylko dwie drużyny zdobyły komplet punktów. W poprzedniej kolejce formą błysnął Szymon Kolasa prowadząc Virtualnych do zwycięstwa nad Iglicą. W Popalonych Stykach całkiem nieźle prezentuje się Kamil Paszek, więc z ciekawością będziemy obserwować pojedynek tych zawodników. Spodziewamy się ciekawego spotkania, w którym nieznacznie lepsi mogą się okazać zawodnicy Marka Giełczewskiego.

5 LIGA

 

BRD YOUNG WARRIORS – PRAGA WARSZAWA  (NASZ TYP 2) (TYP DAWIDA 2)

BRD zrobiło duży krok w kierunku utrzymania, wygrywając tydzień temu z Praskimi Wariatami. Co więcej, sama gra wyglądała znacznie lepiej niż w pierwszym meczu, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić. W końcu w pierwszym wiosennym meczu mierzyli się z East Teamem, który wyrasta na głównego kandydata do mistrzostwa. Teraz Młodym Wojownikom przyjdzie się zmierzyć z innym zespołem aspirującym do tytułu – Pragą Warszawa. Goście nieoczekiwanie przegrali z Tornado, ale już tydzień temu wrócili na właściwe tory, wygrywając, choć nie bez problemów, z Albatrosami. Praga jest obecnie liderem z punktem przewagi nad East Teamem i Munją. Niby niewiele, ale nadal wszystko jest w rękach zawodników Patryka Pawłowskiego. Przed BRD bardzo trudne zadanie, bo Prażanie nie mogą sobie pozwolić na stratę punków i podejdą do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani. A wiemy, jak mocną kadrę mają goście stąd nasz typ na Pragę.

PRZYPADKOWE GRAJKI – STADO SZAKALI (NASZ TYP 1) (TYP DAWIDA 2)

W tym meczu zmierzą się drużyny, które jeszcze tej wiosny nie zapunktowały w lidze. Przypadkowe Grajki o tyle skomplikowali sobie sytuację, że pierwsze dwa mecze tej rundy przegrali z zespołami,  które razem z nimi znajdują się w strefie spadkowej, przez co walka o utrzymanie staje się trudniejsza. Teraz Grajki będą mierzyli się z coraz bardziej wymagającymi rywalami, ale wiemy też, że jest to drużyna, która potrafi zaskoczyć i jeszcze niejedna ekipa może się o tym przekonać. Dwie porażki zaliczyli też gracze Stada Szakali, przez co spadli z podium i dali się wyprzedzić Munji i East Teamowi, czyli zespołom z którymi ostatnio przegrali. Do lidera – Pragi Warszawa, tracą 3 pkt. więc de facto wciąż są w grze o najwyższe cele, ale żeby to się utrzymało, muszą się przełamać. Dlatego mecz z Przypadkowymi Grajkami będzie dla nich tak istotny. Obie ekipy potrzebują punktów, by zrealizować swoje cele. My postawimy na team Czarka Klimkowskiego, choć typ Dawida wydaje się równie prawdopodobny.

TORNADO SQUAD – SANTE (NASZ TYP 1) (TYP DAWIDA 2)

Tornado w rundzie rewanżowej idzie jak burza i w dwóch meczach zdobyło komplet punktów. Zastanawialiśmy się czy pierwsza, dość zaskakująca, wygrana z walczącą o mistrzostwo Pragą Warszawa była jednorazowym wyskokiem, ale mecz z Przypadkowym Grajkami potwierdził, że gospodarze są w formie. Ich gra wygląda bardzo dobrze, akcje są płynne, w odpowiednim tempie i co najważniejsze są przemyślane i ich ostatnie starcie oglądało się z przyjemnością. Sante zaliczyło tej wiosny ważną wygraną z Albatrosami, ale już tydzień temu, po dość zaciętym spotkaniu, nie dali rady Munji. Wciąż mają szansę na wysokie miejsce w tabeli, ale do tego potrzeba jeszcze kilku zwycięstw. Goście również są w niezłej formie, co tylko daje nam podstawy do tego, by spodziewać się ciekawej rywalizacji w tym meczu. Liczymy na bardzo dobre widowisko, stawiając w tym spotkaniu nieznacznie na ekipę Tornado.

PRASKIE WARIATY – FC ALBATROS (NASZ TYP 2) (TYP DAWIDA 1)

Wariatom udało się w końcu zadebiutować w Lidze Fanów, ale niestety, nie udało się wygrać na inaugurację. Mieli swoje okazje, ale tego dnia dobrze spisywał się bramkarz BRD, który nie pozwolił na zdobycie większej liczby goli. Nie ma co rozpamiętywać poprzedniego spotkania, gospodarze muszą skupić się już na najbliższym rywalu. Ten ma swoje problemy, bo w dwóch pierwszych meczach nie zdobył ani jednego punktu, przez co starta do podium znacznie się powiększyła i Albatrosy spadły do środkowej części tabeli. Goście muszą się szybko przełamać jeśli jeszcze myślą o grze o najwyższe cele. Co prawda w wiosennych meczach nie odstawali od rywali i oba mecze przegrali różnicą tylko jednej bramki, ale przede wszystkim liczy się to, co dodaje się na konto w ligowej tabeli. Jak widać po typie Dawida, wierzy on w zwycięstwo swojej ekipy, my jednak postawimy na wygraną ich przeciwników.

MUNJA – EAST TEAM (NASZ TYP 2) (TYP DAWIDA 2)

To będzie mecz na szczycie i najciekawszy pojedynek w 5 lidze. Naprzeciw siebie stanie obecnie trzecia Munja i drugi East Team. To spotkanie będzie miało kolosalne znaczenie dla układu tabeli. Obie ekipy mają tyle samo punktów, w dodatku w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami padł remis 3:3, tak więc wygrany w tym starciu będzie miał sporą przewagę nad konkurentem. A oba teamy mają swoje atuty. Munja ma na rozkładzie wiosenne wygrane ze Stadem Szakali i z Sante, w dodatku podtrzymuje obecnie serię sześciu wygranych z rzędu!  East Team nie przegrał od dziesięciu kolejek – wciąż jedyną porażką pozostaje ta z inauguracji sezonu. Do tego goście prezentują się z meczu na mecz coraz lepiej, a wygrana 10:4 ze Stadem Szakali tylko potwierdziła, że East Team stał się jednym z faworytów do mistrzostwa. Teraz passa jednego z tych zespołów zostanie przerwana. My postawimy na wygraną East Teamu, który piłkarsko nieco lepiej prezentuje się w ostatnim czasie. Munja ma również w swoim składzie kilku świetnych zawodników, więc nie odbieramy jej szans na zwycięstwo. Czeka nas niezwykle emocjonujący pojedynek w samo południe!

6 LIGA

 

BAD BOYS – MIEJSKIE ZIEMNIACZKI (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

Nasze rozgrywki wkraczają w decydującą fazę, a w 6 lidze czeka nas prawdziwy pojedynek o 6 punktów. Budzący się Bad Boysi podejmą na Arenie Strumykowa Miejskie Ziemniaczki. Gospodarze przed tygodniem pokazali, że jeszcze wszystko nie jest stracone, a pełen skład gwarantuje Złym Chłopcom to, że ich potencjał wzrasta o kilkadziesiąt procent. Ich mecz ze Slavikiem pokazał, że Bad Boysi jak chcą to potrafią, a w obronie potrafią zagrać mądrze i szczelnie. Tymczasem Miejskie Ziemniaczki świetnie zaczęły rundę, ale w kolejnym meczu w ostatnich minutach wypuścili punkt z rąk i rywale znów odrobinę uciekli. W naszych oczach Bad Boysi urośli jak grzyby po deszczu, są silni i zmotywowani, bo to ostatni moment, żeby uciec z czerwonej strefy. Dlatego stawiamy na gospodarzy, bo bracia Podobas na pewno zmotywują kolegów.

LUJWAFFE TARCHOMIN – HISZPAŃSKI GALEON (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

Lujwaffe świetnie zakończyli poprzednią rundę, ale na wiosnę nie prezentują się najlepiej. Dwie porażki i pogubione punkty w dziwnych okolicznościach, taki jak na razie mamy obraz graczy z Tarchomina. Wygląda na to, że los się odrobinę do nich uśmiechnął, bo w najbliższe kolejce zagrają z Hiszpańskim Galeonem, który po pojedynku z Tartakiem może być nieźle poobijany. Umówmy się, że przegrana 18:4 boli, a dodatkowo chcielibyśmy znaleźć jakieś pozytywy po tym meczu i jedynym jaki widzimy jest chyba frekwencja HG. Wiemy, że Luje mają czasem z tym problem, ale z drugiej strony w składzie gospodarzy widzimy sporo jakości. Dlatego według nas to Tarchomin będzie górą we wtorkowe popołudnie.

LAISSEZ FAIRE UNITED – MOBILIS (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

Kolejnym zespołem będącym w wiosennym kryzysie, albo jak kto woli – przedłużonym śnie zimowym jest Laissez Faire United. Po dwóch kolejkach bilans 3-19 w bramkach mówi wszystko. Gra niezbyt się klei, defensywa dziurawa jak ser szwajcarski, więc należy wierzyć, że powiedzenie – do trzech razy sztuka – będzie idealnym podsumowaniem szans LFU w najbliższym spotkaniu i gospodarze w końcu się przełamią. Po drugiej stronie znajduje się Mobilis, który ma bardzo długą zieloną serię, a dodatkowo po raz kolejny w ostatnim meczu pokazali charakter i wyrwali zwycięstwo w ostatnich minutach. Duet Janiszewskich na boisku wzmocniony takimi graczami jak Dubov, Januła, Duda – to wygląda na prawdziwy przepis na sukces, więc wydaje nam się, że nie należy mieć wątpliwości i w niedzielę Mobilis zwiększy swoje konto punktowe do 28 punktów.

SLAVIC WARSZAWA – FC TARTAK (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 2)

Mecz, który będzie elektryzował nas w ten weekend bardzo mocno, bo naprzeciwko siebie stanie waleczny Slavic Warszawa i lider z Tartaku. Spotkanie to będzie miało szczególny podtekst, bo po obu stronach zobaczymy braci Nuszkiewiczów. Dodatkowo pamiętamy, że pierwszy mecz między tymi drużynami był wyjątkowo zacięty i Tartak miał ogromne problemy żeby zapewnić sobie 3 punkty. Wydaje nam się, że Slavic w ostatnim czasie się rozpędza, więc uważamy, że to Słowianie zdobędą komplet punktów w tym spotkaniu. Drwale z całą pewnością się z nami nie zgodzą, więc oczywiście nie możemy się doczekać tego pojedynku. Bramek nie powinno zabraknąć, bo o ile Slavic może nie kojarzy nam się z dużą ilością bramek, o tyle Tartak w dwóch meczach „narąbał” 29 bramek, więc nie możemy się doczekać tego spotkania.

COMPATIBL – COSMOS UNITED (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 1)

Jeżeli Slavic z Tartakiem ma nas elektryzować, to mecz między CompatiBLem, a Cosmosem to prawdziwy wtorkowy MEGAHIT. Gospodarze przed tygodniem udowodnili, że dla nich nie ma straconych meczów, a druga połowa może posłużyć do odrobienia naprawdę sporych strat. Co na to Cosmos? O ile o gospodarzach zawsze możemy powiedzieć, że są poukładani z tyłu, o tyle Kosmiczni w tej rundzie przez 100 minut stracili tylko 1 bramkę. Wynik ten robi wrażenie, ale to nie oznacza, że drużyna Salvadora de Fenixa tylko się broni. Cosmos w tych meczach zdobył 12 bramek i naprawdę wygląda tak, jakby chciał jeszcze się włączyć w walkę o podium w 6 lidze. W tym wypadku wydaje nam się, że CompatiBLowi nie uda się po raz kolejny odrobić takich strat jak przed tygodniem i to Cosmos wyjedzie z naszej areny zwycięski, z 3 punktami w kieszeni. Zobaczymy, czy nasze przewidywania się sprawdzą, ale na pewno będzie ciekawie i wesoło.

 7 LIGA

 

KUBANY – LAGA WARSZAWA (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

Kubany zimowały sobie w czubie tabeli, ale po 2 meczach rundy wiosennej spadli na 5 miejsce. Nie wiemy co jest tego powodem, ale drużyna Kubanów nie przypomina siebie z jesieni. Dodatkowo, w ostatni dzień majówki zmierzy się z liderem tabeli, który tylko raz stracił punkty. Zespół gości po remisie przed 3 tygodniami, wrócił na dobre tory i wygrał z Partyzantem Włochy. O dziwo nie było to wysokie zwycięstwo, ale mimo to wydaje nam się, że to tylko takie kolejki na rozpęd i jak przyjdzie co do czego, to Laga wrzuci 3 bieg. Mamy nadzieję, że w wykonaniu Kubanów nie powtórzy się taki mecz jak ten z FFK, ale wynik będzie na styku i do końca będziemy się zastanawiać, kto wygra to spotkanie. Faworytem będzie Laga, ale może nastąpi przebudzenie gospodarzy i zaskoczą nas wszystkich?

KS PARTYZANT WŁOCHY – FC DZIKI Z LASU (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

Wydaje nam się, że do zrozumienia problemów Partyzanta Włochy potrzeba naprawdę porządnej analizy, kilku zeszytów 60 kartkowych i psychologa na miarę Franza Smudy. Chłopaki latem pokazywali, że potrafią grać na poziomie dużo wyższym, niż 7 liga. Dodatkowo, w ich składzie oglądamy kilku zawodników, którzy poważnie potrafią zagrozić bramce przeciwnika, a nie przekłada się to w ogóle na punkty. Mamy nadzieję, że gospodarze się postarają o niespodziankę, bo przed tygodniem było blisko, a teraz zmierzą się z Dzikami z Lasu. Młodzi zawodnicy z drużyny gości mają nadal nadzieję na dogonienie Lagi, ale żeby to się udało, trzeba wygrywać takie spotkania. Wydaje nam się, że presja nie zwiąże jednak nóg Dzikom i to oni wyjdą zwycięsko z tego pojedynku.

FC POLSKA GÓROM – SGS (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

FC Polska Górom w pierwszej kolejce zaskoczyła wszystkich i jako pierwsza urwała punkty Lagersom. Dodatkowo, ich gra budziła prawdziwy respekt, bo akcje zazębiały się niejednokrotnie, a twarda gra obronna zatrzymała lidera. Niestety, ale przed tygodniem FCPG poniosła wysoką porażkę z FFK Oldboys i już nie było tak kolorowo. Tymczasem zespół gości sprawdził już poziom naszych rozgrywek i teraz jesteśmy ciekawi jak się będzie czuł w kolejnym meczu z przeciwnikami, którzy mają spore doświadczenie w naszych rozgrywkach. Być może fart nowicjusza nie zadziała już tak dobrze, więc w naszych oczach faworytem będzie ekipa Aleksandra Kuśmierza i to na nią postawimy w tym spotkaniu.

ŻOLIBALL – FFK OLDBOYS (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

Żoliballe przed tygodniem po bardzo zaciętym meczu wygrały z Kubanami i zbliżyły się trochę do bezpiecznej strefy tabeli. Do utrzymania jeszcze daleka droga, ale potencjał graczy z Żoliborza w końcu się ujawnił, a to zwiastuje potężne emocje w najbliższym meczu. Na nieszczęście Żoliballi, poważnie do tej rywalizacji na pewno podejdą gracze FFK, którzy po fatalnej końcówce rundy jesiennej są gotowi, żeby powalczyć jeszcze o medale i są na dobrej drodze do brązu. O ile ich strata do liderującej dwójki jest już chyba zbyt wielka, o tyle 3 miejsce może być ich na koniec sezonu. Potrzebne jednak są zwycięstwa takie jak to, czyli z drużynami z dołu tabeli. Wydaje nam się, że to goście są faworytem, ale nie skreślamy Zoliballi, bo wiadomo jak jest – różne wyjazdy mogą sprawić, że FFK nie przystąpi do meczu w najlepszym zestawieniu osobowym.  

WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU – WIECZNIE DRUDZY (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 2)

Na zakończenie tej kolejki 7 ligi mecz, który jawi nam się jako najbardziej wyrównany w tej kolejce. Zawsze zmobilizowani gracze Więcej Sprzętu niż Talentu podejmą ekipę Piotra Kawki – Wiecznie Drugich. WSNT w dwóch meczach zebrali tylko 1 punkt i na pewno nie jest to ich odpowiednia dyspozycja. Wszystko to sprawiło, że gospodarze znaleźli się poza podium ligowym, a dodatkowo czeka ich jeszcze sporo trudnych pojedynków. Tymczasem Wiecznie Drudzy zaczęli od wygranej i wydawało nam się, że WD ruszają w górę tabeli. Niestety, ale goście w ostatniej kolejce przegrali z Dzikami z Lasu, a na przeszkodzie w osiągnięciu dobrego wyniku stanęła kiepska frekwencja. Być może tym razem będzie inaczej, ale to w WSNT widzimy faworytów, bo gospodarzom powinno bardziej zależeć na wygranej z racji bliskości podium.

8 LIGA

 

JUNAK – A..S. SCORPION’S (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 1)

Nasz typ na to spotkanie z całą pewnością dla niektórych będzie zaskoczeniem, bo przecież stawiamy w meczu z liderem na 4 zespół w tabeli. Tymczasem nie jest to przypadek, bo Skorpiony trenera Kałuskiego w przerwie zimowej przeszły chyba jakąś wielką przemianę i nagle okazało się, że w defensywie można prawie nic nie tracić, a w ofensywie bramki padają jak na zawołanie. Ponad 20 bramek strzelonych musi robić wrażenie nawet na tak doświadczonej drużynie jak Junak. Wiemy, że w meczach gospodarzy tyle bramek nie pada, a Junak zazwyczaj wygrywa spotkanie niezbyt wysoko, co może mieć znaczenie we wtorkowy poranek. Pytanie, czy Skorpiony będą w stanie potwierdzić swoją formą przeciwko takiej defensywie. Nam się wydaje, że tak, więc to na nich postawimy.

NAF GENDUŚ – ORŁY BIAŁE AUUU (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

Genduś, który przed tygodniem mocno postawił się FC PO Nalewce, teraz podejmie Orły Białe AUUU. Gospodarze nadal nie maja zdobyczy punktowej ale pamiętajmy, że to spotkanie czerwonych latarni 8 ligi może sporo zmienić i dać pozytywnego kopa na resztę rundy. Zespół gości też ma swoje problemy, znamy je niestety nie od dziś. Mimo tego, że oba zespoły są poranione, frekwencja nie zawsze dopisuje, to we wtorek spodziewamy się prawdziwej mobilizacji. Wydaje nam się, że nie ma lepszej okazji do zapunktowania, niż mecz z sąsiadem w tabeli. Pożyjemy, zobaczymy, ale w naszych oczach to Orły są faworytami. Nie trzeba wiele tłumaczyć, po prostu Orły mają większy w naszych oczach potencjał ofensywny, a to może mieć znaczenie.

BOROWIKI – DECCO TEAM (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

Kolejny mecz 8 ligi przyniesie nam nie mniejsze emocje, bo czeka nas pojedynek zespołów, które zanotowały po jednym zwycięstwie i jednej porażce w dwóch meczach tej rundy. Borowiki dobrze zaczęły rundę, ale w drugim meczu nie sprostały rywalom. Oznacza to, że ich strata do 7 miejsca w tabeli nadal wynosi 3 punkty i nie wygląda na to, żeby po tym spotkaniu miała się zmniejszyć. Goście z kolei kiepsko zaczęli, bo przegrali mecz z bezpośrednim rywalem do 3 miejsca w lidze. Teraz trzeba gonić i liczyć, że rywale się potkną. Decco Team przed tygodniem wrócili na dobre tory, chociaż widzimy, że to jeszcze nie jest ich najwyższa forma. Im dalej w las, tym powinno być łatwiej, więc stawiamy na gości, bo wydają nam się solidniejszym zespołem.

SPORTOWE ZAKAPIORY – ELITARNI GOCŁAW (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 2)

Jeszcze jakiś czas temu wydawało nam się, że Sportowe Zakapiory są na dobrej drodze do podium i medale zawisną na ich szyjach. Niestety, początek tej rundy jest dla nich słabiutki i po dwóch porażkach znaleźli się dopiero na 6 miejscu tabeli. Nie skreślamy SZ, ale najwyższy czas, żeby się przełamać i wygrać. Nie ma lepszej okazji, niż mecz z wiceliderem tabeli, który dodatkowo wygrał w pierwszym meczu między tymi drużynami 3:2. Elitarni są w świetnej formie, a oba mecze w tej rundzie były przez nich wygrane. Czy aby na pewno jednak EG są aż w tak dobrej formie, że powinni być spokojni o zwycięstwo w tym spotkaniu? Zauważmy, że goście ogrywali zespoły z dołu tabeli, więc nic nie jest pewne. Dlatego stawiamy na SZ, bo ekipa Patryka Kowalczyka ma ostatni dzwonek na pobudkę i walkę o medale.

FC PO NALEWCE – TSUBASA OZORA (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

FC Po Nalewce świetnie wygląda po zimowej przerwie, a doświadczeni gracze biegają jak maszyny po murawie i są wszędzie. Okazuje się, że można się przygotować do sezonu i dzięki temu wskoczyć na podium. FCPN będą mieli ciekawe zadanie, bo po drugiej stronie znajduje się Tsubasa Ozora, która po zimowej przerwie jeszcze się nie obudziła. Owszem, jej lider Mateusz Wodnicki stara się ciągnąć zespół, ale jak na razie sporo rzeczy nie działa i niestety oznacza to, że Tsubasa nie może być faworytem w tym spotkaniu. Mamy nadzieję, że TO się obudzi, ale wydaje nam się, że jeszcze teraz to nie nastąpi. FC Po Nalewce z całą pewnością będzie miało przed oczyma cel jakim jest ligowe „pudło”, więc doświadczeni gracze nie pozwolą sobie wyrwać tego zwycięstwa.

 

9 LIGA

 

PHINANCE SA – NIEDZIELNI (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

Spotkanie zespołów dwóch prędkości. Phinance S.A. po 11 kolejkach ma na koncie 10 zwycięstw, a NieDzielni mają niestety 10… porażek. Możemy pisać, że piłka bywa nieprzewidywalna, a wszystko zweryfikuje boisko, ale gospodarze naprawdę mają prawdziwe armaty w składzie i za rok pewnie zobaczymy ich w dużo wyższej lidze. Tymczasem goście powinni mieć cel, żeby zaprezentować się jak najlepiej, a nuż przyniesie to wymierny efekt w postaci jakiegoś punktu. Zawodnicy Marcina Aksamitowskiego powinni skupić się na obronie, bo są blisko przekroczenia bariery 100 goli straconych, a to nie jest dobra informacja dla gości. Nie szukamy tu niespodzianki, a obu zespołom życzymy przede wszystkim spokojnej gry i dobrej zabawy.

SHOT DJ – MORALNI ZWYCIĘZCY (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

Francuski SHOT DJ udowadnia, że jak się chce, to można. Niby w poprzedniej rundzie Francuzi grali w kratkę, ale przytrafiły im się też mecze słabe. Tymczasem w tej rundzie owszem znów zaliczyli jedno zwycięstwo i jedną porażkę, ale przegrana przyszła z liderem, więc to aż tak bardzo nie boli. Warto jednak nadmienić, że był to całkiem wyrównany mecz. Kto wygra wtorkowe spotkanie? Czekamy na to, co zaproponują nam Moralni Zwycięzcy, bo zawodnicy gości powinni mieć sporą motywację ze względu na walkę o utrzymanie. Ono nadal jest możliwe, ale trzeba gonić właśnie DJ, więc być może to będzie to spotkanie? My stawiamy na gospodarzy, ale uważamy, że może to być jedno z najciekawszych spotkań tej kolejki.

BARTOLINI PASTA - LEGION(NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

Jeszcze niedawno byłoby to spotkanie wicelidera z 3 drużyną w tabeli. Niestety, ale o ile w kontekście gospodarzy nic się nie zmieniło, o tyle Legion zaczął od 2 porażek tą rundę i niestety nic nas nie przekona, że Bartolini poniesie porażkę w tym spotkaniu. Gospodarze mają mocny skład, sporą siłe rażenia i bardzo szczelną obronę. Tymczasem zawodnicy gości przed tygodniem udowodnili, że o ile w ofensywie Legion się obudził, o tyle z tyłu wszystko wygląda średnio, bo strata 10 bramek na pewno chluby nie przynosi. Zobaczymy co boisko przyniesie, ale oba zespoły mają o co walczyć. Gospodarze muszą trzymać dystans do lidera, a goście powinni powalczyć o punkty, bo inaczej podium może im uciec bezpowrotnie.

OLDBOYS DERBY II – MIKSTURA (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 1)

Mecz, który zapowiada się najciekawiej w 9 lidze. Naprzeciwko siebie staną rezerwy Oldboyów z Miksturą. Zespół gospodarzy tydzień temu pokazał, że ma pomysł na grę i ponownie wygrał swoje spotkanie. Mikstura również w tej rundzie jest niepokonana, a dodatkowo dzięki dobrej grze wskoczyli na ligowe podium. Czy to oznacza, że zespół gości jest w końcu na właściwej drodze do zdobycia medali w tym sezonie? Tego nie wiemy na sto procent, ale na pewno forma Patryka Zycha, Kamila Sygitowicza czy braci Jochemskich może mieć największe znaczenie. Oldboye na pewno się jednak nie poddadzą, więc oczekujemy na prawdziwy spektakl na dziesiątym poziomie rozgrywkowym.

MARECKIE WYGI – GASTRO SPARTA (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

Drodzy zawodnicy z Marek – czas się obudzić! Doświadczeni gospodarze w rundzie jesiennej podobali nam się przede wszystkim w grze defensywnej, gdzie pierwsze skrzypce grał ich kapitan. Tymczasem w rundzie wiosennej coś sprawia, że Mareckie Wygi pozostają bez punktów. To spowodowało, że Mareckim Wygom ucieka podium, a także występ w Pucharze Ligi Fanów. Tymczasem zmierzą się z zespołem, który przed tygodniem chyba narodził się na nowo. Gastronomicy w końcu zagrali kreatywnie, skutecznie w obronie i ofensywie, a dodatkowo udowodnili, że mają kilka koncepcji na rozgrywanie piłki. Czas na marsz w górę tabeli i odrabianie strat. Liczymy, że Gastro Sparcie się to uda, ale w tym spotkaniu spodziewamy się zwycięstwa gospodarzy.

10 LIGA

 

FC ALLIANCE – FC WARSAW WILANÓW (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 1)

Nie zazdrościmy graczom z Wilanowa terminarza na początek rundy wiosennej. Najpierw mecz z wiceliderem, potem z 3 drużyną w tabeli, a teraz przyszedł czas na lidera. Musimy przyznać, że powiedzenie – „dalej już będzie tylko łatwiej” ma chyba sens w tym przypadku, więc reprezentanci królewskiej dzielnicy Warszawy nie powinni się niczym przejmować i muszą po prostu robić swoje. Tym bardziej, że naprawdę idzie im to nieźle, bo FFK II ograli i to nie mając wielkich problemów. To powoduje, że widzimy w tym meczu niespodziankę. FC Alliance oczywiście w dalszym ciągu jest w świetnej formie, ale dobrze wiemy, że drużyny walczące o utrzymanie mają swoje sposoby na wygraną, więc stawiamy na gości.

POLSKIE DREWNO – FFK OLDBOYS II (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 2)

Polskie Drewno to zdecydowanie drużyna, która lubi iść na kompromisy. Rzadko zdarza się tak, że drużyna w Lidze Fanów rozpoczyna od dwóch remisów. PD ma najwięcej remisów w lidze, a ponadto zostało wyprzedzone przez rezerwy Borowików i aktualnie nie kwalifikują się do Pucharu Ligi Fanów. We wtorek na pewno zobaczymy bardzo zmotywowaną drużynę, bo przecież gra w naszym turnieju kończącym sezon to oznaka prestiżu. Drużyna gości słabo weszła w tą rundę. Jeden punkt w dwóch spotkaniach to wynik daleki od oczekiwań wicelidera tabeli. Być może nastąpi w końcu przełamanie, ale jeżeli nie, to Polskie Drewno będzie miało swoją szansę i powinno wygrać pierwszy mecz w tej rundzie.

WIĘCEJ SPRZĘTU NIŻ TALENTU II – FUSZERKA II (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

Drużyna rezerw WSNT II podejmie rezerwy Fuszerki. Jak można zauważyć w tabeli, drużyna gospodarzy nie będzie czuła presji w tym spotkaniu. Zajmują ostatnie miejsce w tabeli z ujemnym punktem na koncie, a to oznacza,  że WSNT II nic nie musi, a jedynie może. Czy w tym wypadku sprawią jakąś niespodziankę? Będzie o to szalenie trudno, bo Fuszerka II goni rezerwy FFK. Aktualnie drużyna gości wtorkowego spotkania zrównała się punktami z wiceliderem i w najbliższym czasie z całą pewnością będzie chciała przeskoczyć ich w drabince i gonić lidera. Fuszerka II ma niezłe nazwiska w swoim składzie, więc dla nas nie ma tutaj miejsca na zaskoczenie i spodziewamy się wygranej Fuszerki.

AWANTURA WARSZAWA II – WÓLCZAŃSKIE SMOKI (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 1)

Popołudniową porą dojedzie do starcia między rezerwami Awantury Warszawa, a Wólczańskimi Smokami. Gospodarze we wtorkowym meczu muszą zagrać o pełną pulę. Awanturnicy muszą zadbać o to, aby ich forma w końcu się ustabilizowała, a 3 pkt wpadały na ich konto niczym wypłata na koniec miesiąca. Ich rywale mają swoje problemy, przede wszystkim Wólczańskie Smoki czują oddech drużyn znajdujących się w czerwonej strefie tabeli. Drużyna gości z całą pewnością ma świadomość, że musi szukać zdobyczy punktowej w każdym możliwym miejscu. Uważamy jednak, że to zadanie może ich przerosnąć w najbliższej kolejce i stawiamy na zwycięstwo Awantury Warszawa.

PREDICA – BOROWIKI II (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 2)

Ostatnim spotkaniem 10 Ligi będzie starcie niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej. Zespół Predici po słabszych występach jesienią, wziął się ostro do pracy. Cztery punktów w dwóch meczach oznacza, ze gospodarze wtorkowego spotkania w końcu znaleźli receptę na solidne punktowanie na tym poziomie rozgrywkowym. Spotkanie, które odbędzie się 3 maja zapowiada się arcyciekawie, bo ich rywale również nie zaznali smaku porażki. Co więcej, rezerwy Borowików wygrały ostatnie pięć spotkań, a taka seria musi robić wrażenie na rywalach. Wiedzieliśmy, że ekipa złożona z tak doświadczonych graczy w Lidze Fanów w końcu obudzi drzemiący w niej potencjał i zacznie grać na miarę ich możliwości. My postawimy w tym spotkaniu na gospodarzy, bo Predica w dalszym ciągu walczy o utrzymanie, a to czasem dodaje skrzydeł.

 

11 LIGA

 

POGROMCY POPRZECZEK – OLDBOYS DERBY III (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

Mecz między Pogromcami Poprzeczek, a trzecim zespołem Old Boys Drby zapowiada się pasjonująco. Pogromcy Poprzeczek opromienieni zwycięstwem nad Vistulą przystępują do tego meczu z ogromnym apetytem na wygraną. W ostatnim meczu udowodnili, że mają sporą siłę rażenia. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że to Pogromcy zwyciężyli w pierwszym meczu między tymi drużynami. Gdyby piłka była prostą grą to oczywistym by było, że nasz typ powinien być postawiony na gospodarzy. My jednak stawiamy na zespół OLD boyów, którzy z całą pewnością i ze wszystkich sił będą bronić ostatniego miejsca premiowanego kwalifikacją do pucharu Ligii Fanów. Zawodnicy Przemka Białego na pewno będą chcieli się zrewanżować PP, Więc w niedzielę czeka nas widowisko najwyższych lotów.

PIWO PO MECZU FC – ORŁY ZABRANIECKA (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 2)

Drużyna gospodarzy w najbliższym spotkaniu zrobi wszystko, żeby Orły z Zabranieckiej nie wzniosły się ponad ich poziom. Piwosze w ostatnim meczu zgarnęli trzy punkty, co w obliczu problemów drużyny gości stawia ich w roli faworytów. Obserwując ostatni mecz zespołu gospodarzy widzieliśmy, że o problemach z początku sezonu zdążyli już zapomnieć, A nadchodzące spotkanie może być świetną okażą do potwierdzenia ich wysokich aspiracji. Drużyna gości, dzięki słabej formie znalazła się w strefie spadkowej. Cały czas czekamy na przebudzenie drużyny gości, bo mamy w pamięci ich niezłe występy w rundzie wiosennej. Liczymy, że do nich nawiążą, ale faworytem wtorkowym meczu będzie Piwo Po Meczu FC.

DYNAMO WOŁOMIN – FC TORPEDO (NASZ TYP 1, TYP DAWIDA 2)

Absolutny hit 12 kolejki w 11 lidze. Drużyna Dynamo Wołomin po pamiętnym meczu z Kometą, po raz kolejny zmierzy się z drużyną z topu. Mowa tu o viceliderze tabeli – FC Torpedo. Młodych graczy z Wołomina czeka naprawdę ciężkie zadanie. Drużyna Andrzeja Barana jest w świetnej formie, co potwierdziła wygrywając oba mecze w tym roku. Drużyna gości gra skutecznie pod bramka przeciwnika, a w defensywie Andrzej czuwa, żeby zbyt często piłka nie wpadała do siatki. Uważamy jednak, że wtorkowe spotkanie ma większe znaczenie dla Dynama. Młodzi gracze muszą gonić swój rywali w tabeli, żeby włączyć się jeszcze do walki o srebrny medal. Gospodarze po zimowej przerwie prezentują się naprawdę dobrze i widać, że okrzepli w naszych rozgrywkach, dlatego z czystym sumieniem stawiamy na „1” i czekamy na to hitowe starcie.

VISTULA VARSOVIA – GREEN TEAM (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

We wtorkowe popołudnie czeka nas starcie drużyn z dolnej tabeli 11 ligi. Wiślanie podejmą zespół Green Teamu, który przystąpi do tego spotkania opromieniony zwycięstwem z trzecim zespołem Old Boyów. Gospodarze przed tygodniem liczyli na zwycięstwo w meczu z pogromcami Poprzeczek, ale ta sztuka im się nie udała, więc Vistula  w dalszym ciągu okupuje ostatnie miejsce w tabeli. To sprawia, że presja będzie ciążyła na graczach występujących w różowych strojach. Mogliśmy niejednokrotnie się przekonać, że ciężar oczekiwań sprawia, że piłka ucieka spod nóg a celowniki wydają się nieskalibrowane. Zieloni też są uwikłani w walkę o utrzymanie, ale mają mniejsze straty niż Vistula. Dodatkowo, zachwycili nas swoim zeszłotygodniowym zwycięstwem. Stawiamy na gości i czekamy co przyniesie boisko.

VIKERSONN – KOMETA WARSZAWA (NASZ TYP 2, TYP DAWIDA 2)

We wtorkowe popołudnie na boisko zobaczymy zawodników Vikersonnu w starciu z liderem tabeli – Kometą Warszawa. Nie dziwi fakt, że upatrujemy faworyta w zespole Komety. Gracze lidera tabeli nie raz już udowodnili, że przerastają poziomem tę ligę. Mimo, że w Lidze Fanów zdążają się niespodzianki, to nie spodziewamy się jej w tym starciu. Nie oznacza to jednak, że na boisku zabraknie emocji. Wiemy dobrze, że Vikersonn nigdy nie odpuszcza i zawsze walczy do końca. Komecie niewiele brakuje, żeby na kilka kolejek przed końcem sezonu zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Dowiedzieliśmy się, że chłopakom bardzo na tym zależy, więc w naszej opinii we wtorek postawią kolejny krok w stronę swojego celu.

12 LIGA

 

GENTLEMAN WARSAW TEAM  – GANG ZACISZE (NASZ TYP 2) (TYP DAWIDA 2)

Gospodarze jak na razie zbierają doświadczenie w swoich pierwszych meczach. Najpierw ulegli Georgia Team, a tydzień temu znacznie lepsi okazali się zawodnicy FC MiToTito. Taki jest urok ligi jednorundowej, że do jednej grupy trafiają zespoły o różnych umiejętnościach, ale Dżentelmeni nie powinni się zrażać. W historii Ligi Fanów nie raz i nie dwa widzieliśmy słabe początki drużyn, które potem odnosiły sukcesy. W tym meczu faworytem pozostanie Gang Zacisze. Goście postawili wymagające warunki ekipie FC Łazarski i naszym zdaniem powinni zakończyć ligę na wysokim miejscu.  Raczej nie przewidujemy niespodzianki, choć liczymy, że gospodarze osiągną lepszy wynik niż w poprzednim meczu.

GEORGIA TEAM – FC MITOTITO (NASZ TYP 1) (TYP DAWIDA 1)

Ostatnio pisaliśmy że MiToTito na pewno ucieszy się z premierowego trafienia w lidze, ale nie sądziliśmy, że zero po stronie strzelonych goli w pierwszym meczu, aż tak zmobilizuje zespół gości, że kolejnemu rywalowi nie dadzą żadnych szans, trafiając do ich bramki aż 18 razy! Ekipa Michała Czarnowskiego nabiera rozpędu i ciekawi jesteśmy, które oblicze tej drużyny zobaczymy w starciu z Georgia Team. Gruzini po wygranej z Gentleman Warsaw Team musieli uznać wyższość ekipy z Choszczówki, minimalnie im ulegając 6:7. Zarówno Georgia Team jak i MiToTito mają na koncie po 3 pkt, więc wygrana będzie bardzo cenna dla obu ekip. Wydaje nam się, że czeka nas wyrównane spotkanie, w którym minimalnie lepsi będą gospodarze.

FC CHOSZCZÓWKA – FC ŁAZARSKI (NASZ TYP X) (TYP DAWIDA 2)

Ekipa gospodarzy po porażce z Gangiem Zacisze rozegrała bardzo ciekawy pojedynek z Georgia Team, w którym okazała się lepsza o jedną bramkę. Podział punktów był bliski, bo Choszczówka prawie dała się dogonić rywalowi w końcówce spotkania. Gospodarze muszą się wystrzegać takiego rozprężenia w swoich szeregach, bo team Łazarskiego raczej taki moment bezwzględnie wykorzysta. Goście jako jedyna drużyna w tej lidze ma po dwóch meczach komplet punktów, a swoją grą sprawili, że z miejsca stali się kandydatem do końcowego triumfu. Wygrana nad  Choszczówką będzie dla nich bardzo cenna i przybliży ich do tego celu. Naszym zdaniem to nie przyjdzie im łatwo i rywale postawia trudne warunki. Remis wydaje się tu prawdopodobnym rozstrzygnięciem.

 

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2022-05-01
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
3   TUR Ochota 14 25 8 5
9   Mixamator 14 7 2 11
6   AnonyMMous! 14 19 6 7
4   East Wind 14 25 8 5
5   FC Kebavita 14 21 6 5
10   Narodowe Śródmieście 14 3 1 13
8   Contra 14 15 5 9
7   FC Impuls UA 14 17 5 7
1   FC Gorlicka 14 37 12 1
2   In Plus & Pojemna Halina 14 35 11 1
Social Media
Reklama