USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTYKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI
GALERIA
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
W NIEDZIELĘ RUSZA LETNIA LIGA FANÓW!

Już w najbliższą niedzielę wystartuje wakacyjna odsłona Ligi Fanów! To będzie jej druga edycja, co sugeruje, że ten projekt chyba już na stałe zagości w naszym ligowym kalendarzu. Ile drużyn ostatecznie się zgłosiło? W jakim systemie zagramy? W jakich godzinach? Zapraszamy do lektury.  

Zanim przystąpimy do rywalizacji, chcielibyśmy przedstawić wszystkim zainteresowanym formułę wakacyjnych zmagań. W porównaniu do pierwszej edycji zaszło kilka zmian. Podstawowa jest taka, że mamy więcej zespołów – rok temu było ich 40, teraz aż 56. Ta liczba wymusiła zmiany w strukturze ligi, ale do tego jeszcze wrócimy. Zacznijmy od tego, że do ligi wakacyjnej przystąpiło wiele nowych ekip, a nie sposób było określić poziomu sportowego niektórych z nich. I mimo iż wydaje nam się, że zrobiliśmy wszystko, by uczciwie rozdzielić drużyny na poszczególne poziomy rozgrywkowe, to nie możemy zagwarantować, że wszystkie spotkania będą wyrównane. Oczywiście bardzo byśmy chcieli, żeby tak było, i mamy nadzieję, że intuicja w wielu przypadkach nas nie zawiodła. Ale jak to wyjdzie – wszystko okaże się w praniu.

Kolejna ważna różnica względem poprzedniej edycji to format. Z racji nietypowej liczby zgłoszonych zespołów zdecydowaliśmy, że zrobimy podział na 7 lig po 8 drużyn. Daje to siedem meczów do rozegrania, podczas gdy rok temu było ich 9. To dość znacząca różnica, ale wychodzimy z założenia, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mniej gry to niższe wpisowe. Mniej meczów to bardziej zacięta liga, gdzie różnice punktowe między zespołami będą niewielkie, co spowoduje, że nie będzie spotkań "o pietruszkę". Krótszy kalendarz daje nam również więcej możliwości w sytuacji, gdybyśmy z jakichś powodów musieli odwołać kolejkę, a wiadomo, że matka-natura potrafiła nam ostatnio sprawić niejednego psikusa ;) Podejmując decyzję o krótszej lidze, braliśmy też pod uwagę niedzielę 14 lipca, gdy będzie rozgrywany finał EURO 2024. Każdy chciałby na pewno obejrzeć to spotkanie, więc zdecydowaliśmy, że tego dnia rozgrywek nie będzie. Tym samym terminarz na Ligę Letnią będzie wyglądał następująco:

1 kolejka – 7 lipca
2 kolejka – 21 lipca
3 kolejka – 28 lipca
4 kolejka – 4 sierpnia
5 kolejka – 11 sierpnia
6 kolejka – 18 sierpnia
7 kolejka – 25 sierpnia

Rywalizację będziemy rozpoczynać zawsze o godzinie 16:00, a ostatni mecz będzie się rozpoczynał o 22:00. Gramy oczywiście 2x25 minut.

Jeśli chodzi o różnice względem pierwszej edycji, to chyba tyle. Wszystko inne pozostanie bez zmian, więc możecie być pewni naszego 100% zaangażowania i profesjonalizmu. Będą najlepsi sędziowie, zapowiedzi, opisy, fantyp, wybór TOP 6, wszelkie możliwe statystyki, a wszystkie spotkania (zakładając brak problemów technicznych) nagramy kamerami VEO. Będziemy również robili fotki profilowe a pamiętajcie, że tylko gracze ze zdjęciem mogą uczestniczyć w naszych głosowaniach. Nie wykluczamy, że zrobimy również wybór na bramkę miesiąca, a może nawet interwencję miesiąca, jeśli będziecie podsyłać nam swoje propozycje. Zabraknie za to „plusów i minusów”, bo nie ukrywamy, że ten artykuł czasami pisaliśmy trochę na siłę, a teraz, gdy będzie mniej meczów, byłoby to jeszcze trudniejsze.

Teraz przejdźmy do kluczowej kwestii technicznej, czyli dopisywania zawodników. Zasada będzie następująca - do 2.kolejki możecie dopisywać tylu graczy, ile chcecie. Ale od 3 do 6.kolejki wolno Wam dopisać maksymalnie tylko jednego nowego zawodnika na mecz. Z kolei w 7.kolejce obowiązuje absolutny zakaz dopisywania. Mecze decydujące o mistrzostwie mają się odbyć na równych zasadach i nie chcemy, by ktoś ściągnął sobie nagle zawodnika, który odmieni losy najważniejszego spotkania w sezonie.

Ważna sprawa! Podobnie jak w lidze sezonowej, tak i teraz będzie prowadzona gradacja kartek. 3 żółte kartki – mecz kary. Czerwona kartka – obligatoryjnie jeden mecz przerwy (w zależności od popełnionego przewinienia). Będziemy tego bardzo sumiennie pilnować i z góry informujemy, że nie będziemy słuchać żadnych tłumaczeń w stylu: „nie wiedziałem, nie przeczytałem, nikt mi nie powiedział”. Występ każdego nieuprawnionego zawodnika będzie skutkował walkowerem.

Apelujemy też do kapitanów, by jak najszybciej wysłać nam składy. Pamiętajcie, by zaznaczyć, czy dany zawodnik jest już w naszej bazie (czytaj: grał wcześniej w Lidze Fanów), jak również dokonać podziału na graczy z pola i bramkarzy. Przyjemnie byłoby też, gdybyście dodawali narodowość przy nazwiskach. Bardzo ułatwi nam to pracę.

I to byłoby chyba na tyle, jeśli chodzi o artykuł zapoznawczy z Ligą Letnią. Aha, ci co znają obiekt AWF, na pewno wiedzą ja się po nim poruszać. Jeśli jednak będziecie dojeżdżać do nas pierwszy raz, to pamiętajcie, że bilecik, który otrzymujecie przed wjazdem, wymieniacie pod namiotem organizatorskim (usytuowanym na środku boiska) na nowy - kosztuje on 5 zł. Będziemy Wam o tym przypominać przy okazji pierwszego spotkania na Arenie AWF.

Jesteśmy przekonani, że dzięki wakacyjnym zmaganiom szybciej zleci nam czas do docelowych rozgrywek, które rozpoczną się już w połowie września. Terminarz na 1.kolejkę został już ustalony i wprowadzony na stronę, więc końcowe odliczanie właśnie się rozpoczęło!

A jeśli potrzebujecie więcej informacji, to oczywiście czekamy na Wasze wiadomości – najlepiej na Facebooku Ligi Fanów.

https://www.facebook.com/LigaFanow.6tki

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2024-07-03
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
4   Fair Partner 2 3 1 1
1   FC Kebavita 2 6 2 0
6   Contra 2 1 0 1
3   Ukranian Vikings 2 3 1 1
7   FC Impuls UA 2 1 0 1
2   Ogień Bielany 2 6 2 0
5   Korsarze 2 3 1 1
8   BM 2 0 0 2
Social Media
Youtube SUBSKRYBUJReklama