USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTYKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
Puchar Fanów
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
13 Liga
14 Liga
PLUSY I MINUSY 8. KOLEJKA!

W normalnych okolicznościach grę w 2024 roku rozpoczęlibyśmy pewnie po świętach. Ale ponieważ mieliśmy do odrobienia jedną kolejkę z jesieni, to z grą na wiosnę musieliśmy wystartować już teraz.

 

Sytuacja, w której nadrabialiśmy zaległości z poprzedniej rundy nigdy wcześniej nie zdarzyła się w naszych rozgrywkach. Ale z drugiej strony – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – dzięki temu więcej meczów rozegramy w dobrych warunkach pogodowych. A przynajmniej taką mamy nadzieję, że najbliższe miesiące będą obfitować w komfortową temperaturę, która pozwoli nam w pełni cieszyć się tym, co najbardziej lubimy – czyli grą w piłkę!

A teraz zaczynamy nasze subiektywne podsumowanie niedzieli – na pierwszy ogień idą plusy.

DOBRZE PRZEPRACOWANA ZIMA

Bardzo się cieszymy, że wiele ekip, które po jesieni zajmowały niskie pozycje w tabeli, pokazały, że nie zamierzają składać broni. Swoje spotkania wygrały Esportivo Varsovia, FC, Ballers, Smocza Furioza, Shot DJ oraz Legion, a bardzo dobry występ z faworyzowanym TURem rozegrali Warsaw Bandziors. Co więcej – znakomita część meczów w niedzielę albo kończyła się wynikami około-remisowymi albo nie miały rozstrzygnięcia. Chcemy wierzyć, że to zapowiedź całej drugiej części sezonu i że wszystkie kolejki będą tak emocjonujące jak ta premierowa w nowym roku.

FOOD-TRUCK ZOSTAJE!

Wiemy, że obiecywaliśmy to już jesienią, ale wtedy nie wszystko poszło po naszej myśli. Teraz bez zbędnych komplikacji udało nam się załatwić całą papierologię i możemy Wam zagwarantować, że Zapiekanki u Pandy stają się nieodłącznym elementem Ligi Fanów na Arenie AWF! Co więcej – oferta będzie z tygodnia na tydzień coraz większa, bo już niedługo u Ksawerego kupicie hot-doga, hamburgera, napoje izotoniczne, wodę, colę, słodycze, herbatę, kawę, a w ciepłe dni nie zabraknie lemionady czy zimnego piwka. Jesteśmy przekonani, że będziecie chętnie korzystać z rarytasów serwowanych przez Pandę, co powinno umilić przed i pomeczowe spotkania w drużynowym gronie.

 

Przechodzimy do minusów:

 

NIE WSZYSCY OPANOWALI EMOCJE

Chociaż niemal wszystkie spotkania z weekendu toczyły się w atmosferze fair-play, to były też takie, gdzie doszło do scen, których w naszych rozgrywkach oglądać nie chcemy. Zaczniemy od spotkania Bulbez – Virtualni. Jesteśmy zszokowani, że w sytuacji, gdzie mamy do czynienia z dwoma bardzo doświadczonymi drużynami, doszło do przepychanek, prowokacji, a wszystkiemu towarzyszyły wszechobecne wulgaryzmy. Doszło do sytuacji, w której meczu nie dokończyli Marcin Osowski oraz Wojtek Kalinowski. Panowie będą również musieli obejść się smakiem w kolejny weekend, bo z racji ich wybryków czeka ich jednomeczowe zawieszenie. Nagannie zachowywali się również niektórzy kibice Bulbezu i jeżeli w ten sposób przyszli "dopingować" swój zespół, to lepiej żeby to robili w odległości kilkunastu kilometrów od Areny AWF.

Drugi mecz, o którym chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, to ten między Bad Boys a Czasoumilaczami. Tutaj zdarzenia eskalowały przede wszystkim w końcówce, a zaczęło się od nagannego zachowania Piotra Kruszewskiego. Najpierw niebezpieczny wślizg, potem rzucenie piłką w przeciwnika i widać było, że frustracja związana prawdopodobnie z wynikiem spowodowała, że ten zawodnik zgubił kontrolę nad swoimi zachowaniem. Jego również czeka kara, ale w tym przypadku będzie ona wynosiła trzy spotkania.

Kilka słów musimy też poświecić zachowaniu Kiryła Fursaua z zespołu FC Ballers. Tutaj posiłkowaliśmy się materiałem video, na którym widać ewidentnie, jak ten zawodnik z premedytacją używa łokcia i trafia w klatkę piersiową przedstawiciela Tornado Squad. Sędzia wycenił to na żółtą kartkę, ale nie możemy pozostać bierni w tej sytuacji. Kirył Fursau zostaje zawieszony na jeden mecz. To powinna być przestroga również dla innych – dzięki VEO nic nam nie umknie, zwłaszcza że kamera ma tryb, w którym widać całe boisko, a nie tylko fragment, gdzie w danym momencie znajduje się piłka. To doskonałe narzędzie do wyłapywania boiskowych niesprawiedliwości i mamy zamiar z niego regularnie korzystać.

WALKOWER POPALONYCH STYKÓW

Nie wszystkie niedzielne spotkania doszły do skutku. Na Arenie Grenady nie odbyła się potyczka Popalonych Styków z Dzikami z Lasu. Kapitanów Popalonych poinformował nas na kilka godzin przed meczem, że jego drużyna nie zbierze składu. Padła propozycja rozegrania tego spotkania w innym terminie, ale oczywiście nie mogliśmy na nią przystać. Co prawda udało się zawiadomić ekipę Dzików, by nie jechała na marne, ale to nie jest fair, że o tym, iż mecz nie dojdzie do skutku, chłopaki dowiedzieli się tak późno.

NIEZAKTUALIZOWANE SKŁADY

O tym, że będziemy grali 24 marca było jasne od dawna. Żałujemy jednak, że nie wszyscy kapitanowie drużyn pokusili się o wysłanie nam aktualnych składów lub chociażby zmian, jakie zaszły w Waszych kadrach między rundami. To spowodowało, że w niedzielę, zamiast skupić się na uzupełnianiu wyników i Waszych osiągnięć indywidualnych, dużo czasu zmarnowaliśmy na dopisywanie zawodników. Presja czasu powodowała, że nie wszystkie dane byliśmy w stanie dokładnie zanalizować i niewykluczone, że nie brakuje zdublowanych zawodników, zwłaszcza jeśli chodzi o reprezentantów Ukrainy, bo czasami wysyłacie nam tych samych graczy, ale w różnym zapisie. Dlatego bardzo prosimy o weryfikację danych i informację, gdybyście zobaczyli jakiekolwiek błędy lub zdublowane profile.

KONTUZJA BRAMKARZA DELUXE

Do bardzo przykrego dla oczu obrazku doszło podczas starcia Sportowych Zakapiorów z Deluxe Barbershop. Po jednej z interwencji w powietrzu, w trakcie lądowania, źle nogę postawił bramkarz azerskiej ekipy, Saolia Aliyev, a dźwięk wydobywający się z jego kolana było słychać po drugiej stronie boiska... Zwijającym się z bólu graczem szybko zajęli się nasi koordynatorzy, a po usztywnieniu nogi szyną ortopedyczną został on przetransportowany na noszach poza boisko, gdzie czekał na przewiezienie do szpitala. Soalię na pewno czeka co najmniej kilkutygodniowa przerwa, pod warunkiem, że wstępne oględziny się potwierdzą (uszkodzone wiązadło boczne kolana). Golkiperowi Deluxe życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2024-03-27
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
4   TUR Ochota 11 18 5 3
5   ALPAN 11 15 5 6
7   FC Kebavita 11 10 3 7
3   FC Otamany 11 25 8 2
6   In Plus & Pojemna Halina 11 12 4 6
9   Explo Team 11 8 2 7
2   Gladiatorzy Eternis 11 28 9 1
8   Esportivo Varsovia 11 9 3 8
10   Warsaw Bandziors 11 4 1 9
1   EXC Mobile Ochota 11 29 9 0
Social Media
Youtube SUBSKRYBUJReklama