USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTYKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
Eternis CUP
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
13 Liga
PLUSY I MINUSY 7. KOLEJKA!

W 7 serii gier centralnym wydarzeniem było uroczyste przekazanie dedykowanych strojów ufundowanych przez Superbet. Nagrodzonych zostało 28 zespołów, około 250 osób było obecnych podczas rozdania, a materiały z tego wydarzenia systematycznie pojawiają się na naszych social media. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również charytatywna akcja ADP Wolskiej Ferajny, która zbiera potrzebne rzeczy dla dzieci z domu dziecka. Co jeszcze trafiło do naszego zestawienia? Zapraszamy do lektury!

 

Zaczniemy od plusów:

UROCZYSTE WRĘCZENIE NOWYCH STROJÓW OD SUPERBET

13 listopada 2022 r. na stałe zapisze się w historii Ligi Fanów. To właśnie tego dnia, podczas 7 kolejki odbyło się uroczyste wręczenie nowych piłkarskich strojów dla 28 drużyn od naszego sponsora Superbet, z którym od tego sezonu nawiązaliśmy współpracę. Właśnie m.in. dzięki zaangażowaniu i wsparciu Superbet rozwój Ligi Fanów nabrał jeszcze większego tempa. Superbet jest fundatorem nagród w wielu konkursach organizowanych przez Ligę Fanów. Punktem kulminacyjnym dotychczasowej współpracy było wręczenie nowych, dedykowanych strojów dla laureatów plebiscytu na najpopularniejszą drużynę w Lidze Fanów oraz zwycięzców konkursu „Historia Realna” z której mogliśmy, niejako od kuchni, poznać poszczególne zespoły i zawodników, którzy je tworzą – ich przeszłość, perypetie, wzloty, upadki, plany, marzenia, - prawdziwe historie ludzi, których łączy miłość i pasja do piłki nożnej. Nowe komplety otrzymały również drużyny od lat grające w Lidze Fanów, które są nieodłączną częścią naszej społeczności, tworzące niepowtarzalny klimat wokół naszych rozgrywek. Na uroczystości pojawił się sam prezes Superbet Adam Lamentowicz, wraz z przedstawicielami firmy bukmacherskiej, którzy osobiście wręczali zwycięzcom nagrody. W jednym momencie na obiektach AWF-u zebrało się około 250 uczestników Ligi Fanów biorących udział w tym wydarzeniu. Wywiady, zdjęcia, relacja video, ujęcia z drona – systematycznie na naszych social media będą pojawiały się materiały z tego wydarzenia, także zachęcamy do śledzenia Ligi Fanów w Internecie! A to jeszcze nie koniec niespodzianek, bo już w nowym roku czekają na nas kolejne projekty i konkursy związane z Superbet!

POWRÓT EKIPY LIGI FANÓW EKSTRA   

Długo kazali na siebie czekać, ale w końcu po raz kolejny gościliśmy na Lidze Fanów chłopaków od Ligi Fanów Ekstra. Uroczyste rozdanie koszulek od Superbet było wydarzeniem wyjątkowym i chcieliśmy zadbać o jego jak najlepszą oprawę, a kto jak kto, ale oni to potrafią najlepiej. Swoją drogą to, że tak rzadko nas odwiedzają jest trochę naszą winą, bo m.in. materiały o Lidze Fanów tak skutecznie ich wypromowały, że mają obecnie bardzo napięty grafik. Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć efekty ich pracy czyli kolejny materiał pokazujący nasze rozgrywki z nieco innej perspektywy.

AKCJA CHARYTATYWNA ADP WOLSKIEJ FERAJNY

Znamy ich jako nieustępliwych chłopaków, którzy na boisku walczą o każdą piłkę. Niełatwe charaktery, czasem wybuchowi, jednak trzeba im oddać, że mają ogromne serce do piłki nożnej. Od kilku lat mamy okazję oglądać ich na boiskach Ligi Fanów, a gdy do nas dołączali, wielu z nich było jeszcze nastolatkami. Kamil Jagiełło i jego przyjaciele tym razem pokazali ogromne serce poza boiskiem, gdyż są autorami akcji "ADP dla Dzieci". O co chodzi ? Przez cały listopad zbierają zabawki, misie, gry planszowe, książeczki dla dzieci z Domu Małego Dziecka nr. 16 w Warszawie. Wszystkie dary zostaną przekazane małym mieszkańcom wspomnianej placówki w ramach Mikołajek, także już na początku grudnia. Szczegóły w poniższym linku TUTAJ.

Już teraz dostaliśmy od Was bardzo dużo toreb i worków z prezentami dla dzieciaków. Musimy tutaj wymienić ekipę Niedzielnych, których w krótkim apelu dotyczącym tej akcji mogliście zobaczyć w naszej relacji na Facebook"u. Z ich rąk trafiło do nas już kilka wielkich, wypchanych po brzegi zabawkami toreb. Pozostałe osoby zachęcamy, rzecz jasna w miarę możliwości, do dołączeniu do tej szlachetnej inicjatywy. Oczywiście jako organizatorzy Ligi Fanów również dorzucimy swoje "trzy grosze" na ostatniej kolejce, aby akcję przypieczętować "z hukiem". Świetna inicjatywa, wielkie serca ADP i wszystkich, którzy już pomogli i chcą pomóc – dziękujemy!

PIERWSZE PUNKTY SANTE I POLSKA GÓROM

Końcówka rundy jesiennej coraz bliżej, a wciąż parę zespołów nie zdobyło ani jednego punktu. Na szczęście ekipy Sante i Polska Górom w ostatniej kolejce wypisały się z tego grona i na pewno nie zakończą zmagań z zerem na koncie. Ci pierwsi co prawda wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo, ale po ostatnich dwóch wysokich porażkach można było mieć wątpliwości czy będą w stanie jeszcze jesienią się podnieść. Tymczasem remis z Lagą Warszawa należy rozpatrywać w kategorii sukcesu i daje to jakąś iskierkę nadziei dla Sante na dwa ostatnie mecze. Pierwszy komplet punktów zdobyła za to ekipa Polska Górom, która pokonała w 7 lidze Inny zespół ze strefy spadkowej – Iglicę Warszawa. Tu również dobra postawa w ostatnim meczu może dać impuls do lepszej gry na finiszu rundy.

 

Przechodzimy do minusów:

WALKOWERY PERŁY EKSPORT I LTM WARSAW  

Walkowery to od zawsze dla nas trudny temat i staramy się ze wszystkich sił, by wszystkie mecze rozgrywały się na boisku, ale pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Długi weekend plus braki kadrowe niestety w dwóch przypadkach przeważyły i w 4 lidze odbyły się jednie trzy z pięciu zaplanowanych meczów. Tym bardziej szkoda, bo rywalizacja na tym poziomie rozgrywkowym jest niesamowicie ciekawa, a różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi zespołami nie jest wcale aż tak duża. LTM i Perła muszą się w dwóch ostatnich kolejkach mocniej postarać, by nadrobić te łatwo oddane punkty.

ZACHOWANIE „KIBICÓW” KTA WSZEDŁO

Nie jest to pierwszy incydent „sympatyków” KTA Wszedło, ale tym razem pewne granice zostały przekroczone. Zaczęło się od faulu zawodnika Szeregu, który wzbudził tak niezdrowe emocje wśród „kibiców” KTA, że w jego kierunku poleciały wyzwiska. Sędzia uspokajał osoby na trybunach, ale gdy nie patrzył, w kierunku rywali z Szeregu kierowane były obraźliwe gesty. Emocje nie opadły nawet po końcowym gwizdku, a jeden z kibiców wyraźnie szukał powodów do wszczęcia awantury, bo był agresywny nawet w stosunku do zawodników KTA, dlatego słowa „kibic” czy „sympatyk” wzięliśmy w cudzysłów, bo sądzimy, że sami zawodnicy Wszedło nie za bardzo chcą mieć z tymi ludźmi nic wspólnego. Ostatecznie zawodnicy Szeregu opuścili teren w asyście osób z organizacji, by mieć pewność, że do niczego poważniejszego nie dojdzie. Natomiast te osoby, których zachowanie było skandaliczne, mają zakaz wstępu na teren na którym gra Liga Fanów i żaden mecz KTA Wszedło nie zostanie rozpoczęty, a trwający będzie przerwany, jeżeli będą oni przebywać na trybunach. Wiele pisaliśmy o odpowiednim zachowaniu piłkarzy, ale należy pamiętać, że kibice również muszą zachować pewien poziom kultury.

KONTUZJE ZAWODNIKÓW ORLIKA MOKOTÓW

Nowe stroje od Superbet, przełamanie po słabszym okresie i efektowna wygrana nad Górką. Wydawałoby się, że zawodnicy Orlika Mokotów mieli bardzo udaną niedzielę, ale niestety, nie wszyscy. Jak się okazało dwóch graczy tego zespołu doznało poważnych kontuzji i czeka ich dłuższa przerwa. Bramkarz ekipy z Mokotowa, Łukasz Gołębiowski, tak niefortunnie wykonał wślizg, że stopa zahaczyła o murawę, co skończyło się złamaną kością strzałkową śródstopia. Z kolei Albert Ciółkowski zakończył mecz ze złamanym nosem, po tym jak przypadkowo został uderzony przez rywala. Obu zawodnikom życzymy dużo zdrowia i rychłego powrotu na murawę. Mamy nadzieję, że rekonwalescencja przebiegnie sprawnie i niedługo znów będziemy mogli ich widzieć na boiskach Ligi Fanów.

BRAK WYGRANEJ W FANTYPIE

Rzadko kiedy zdarza się, że FanTypa nie trafia żadna osoba. Średnio w naszej zabawie bierze udział 130-150 osób i żadna z nich nie była w stanie poprawnie wytypować wyników 3 wybranych spotkań z ostatniej kolejki. Prawdopodobnie znaczną większość „kuponów” popsuł remis In Plus Pojemnej Haliny z FC Gorlicką. Co ciekawe, to drugi remis z rzędu meczu Ekstraklasy, który trafił do FanTypa.  Może przy kolejnym spotkaniu z tego poziomu należy w ciemno postawić na X?  Liczymy na lepsze typowanie w kolejnej edycji, bo doładowania na konta Superbet czekają!

Data utworzenia artykułu: 2022-11-15 19:32
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
8   NieDzielni 2 1 0 1
2   FC Warsaw Wilanów 2 6 2 0
6   BAGSTAR Wszedło 2 3 1 1
3   Shitable 2 4 1 0
4   WEITI United 2 3 1 1
10   Sportano Football Club 2 0 0 2
7   AFC Niezamocni 2 1 0 1
9   Ajaks Warszawa 2 1 0 1
5   Lisy Bez Polisy 2 3 1 1
1   Essing Gorillaz 2 6 2 0
Social Media
Youtube SUBSKRYBUJReklama