PLUSY I MINUSY 7. KOLEJKA!

To co nas cieszy to fakt, że 7 kolejka minęła w dość spokojnej atmosferze i co najważniejsze, obyło się bez poważnych kontuzji. Dodatkowo piłkarsko spisaliście się bardzo dobrze i znaczna część pojedynków była niezwykle wyrównana. Do tego sytuacja w poszczególnych ligach robi się coraz ciekawsza, więc emocji w ostatnich kolejkach nie zabraknie. Co zwróciło naszą uwagę w 7 kolejce? Zapraszamy do naszego posumowania Plusów i Minusów! 

 Zaczynamy od plusów:

 

ŚWIETNA POSTAWA MIEJSKICH ZIEMNIACZKÓW

Jak się zrehabilitować po tym, gdy trafi się do minusów kolejki, pokazały Miejskie Ziemniaczki. Tydzień temu ganiliśmy ich za to, że nie potrafili się zebrać na mecz i oddali rywalowi walkowera. Powrót kapitana podziałał nadzwyczaj dobrze, bo nie dość, że zebrał mocny skład, to jeszcze udało się ograć CompatibL czyli lidera i jedyny zespół, który nie doznał jeszcze porażki w 6 lidze. Do zdobycia w tym roku zostało 6 pkt, więc warto by było na dwa ostatnie mecze pojawić się w podobnym składzie do tego z niedzieli. Choć z drugiej strony Ziemniaczki są jak Robin Hood, zabierają punkty drużynom w góry tabeli, a przegrywają z zespołami z dołu...

 

WYRÓWNANA RYWALIZACJA

Mimo że w tej serii gier padły tylko 3 remisy, to jednak możemy uznać 7 kolejkę spotkań za bardzo wyrównaną. Na 60 meczów około 20 zakończyło się różnicą jednego - dwóch goli, do tego wiele zespołów z dołu tabeli w tę niedzielę zapunktowało, więc w poszczególnych ligach zrobiło się jeszcze ciekawiej na samym finiszu rundy jesiennej. Nikt nie ma zamiaru odpuszczać i dobrze, bo walka o medale czy pozostanie w lidze będzie trwała do samego końca. Co ważne, mimo zaciętych pojedynków i mocnej walki o ligowe punkty była to...

 

...WYJĄTKOWO SPOKOJNA NIEDZIELA

To, co możemy zaliczyć na duży plus to fakt, że właściwie podczas minionej kolejki nie odnotowaliśmy żadnych większych ekscesów czy poważnych kontuzji. A jak dobrze pamiętamy, w poprzednich kolejkach bywało z tym różnie. Oczywiście podczas meczów czasem emocje brały górę, ale to też nieodłączny element piłkarskich pojedynków. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że w minioną niedzielę mało było pretensji do arbitrów o to jak prowadzą zawody, oraz to, że w znacznej mierze rywalizacja przebiegała w atmosferze fair play. Ligowicze oby tak dalej!

 

 REKORD NAGRYWANYCH SPOTKAŃ

Nagrania Waszych zmagań wchodzą na znacznie wyższy poziom! Dosłownie i w przenośni. Od jakiegoś czasu mecze Ligi Fanów nagrywane są z wyższej wysokości, dzięki czemu również ich jakość powinna znacznie się poprawić. Do tego w zeszłą niedzielę w oku naszych kamer były aż 22 spotkania! Chyba nie ma ligi w Warszawie, która pod tym względem mogłaby nas przebić. Nagrywane mecze sukcesywnie pojawiają się już na Youtube, dlatego zachęcamy Was do oglądania i subskrybowania naszego kanału link TUTAJ Znajdziecie tam nie tylko skróty spotkań, ale również wywiady, materiały „Ligi Fanów Ekstra" czy magazyn „Stolica Futbolu"!

 

Czas na minusy:

 

KRYZYS MISTRZA

W starciu z FC Gorlicką TUR Ochota zaliczył trzecią porażkę z rzędu! Jest to swego rodzaju spora niespodzianka, bo obecny mistrz Ligi Fanów przyzwyczaił nas, że bardzo rzadko schodzi z boiska pokonany, a na pewno nie aż trzy razy w sezonie, nie mówiąc już o jednej rundzie. TUR musi szybko otrząsnąć się po tych porażkach, bo obrona tytułu może stać się bardzo trudna, a jak obecna forma się utrzyma, to ekipa Konrada Kowalskiego może skończyć sezon nawet poza podium. Niestety, kontuzje, choroby czy sprawy rodzinne nie pomagają w zebraniu optymalnego składu i ewidentnie brak takich zawodników jak Michał Bruździak, Bartek Osoliński, Marcin Konopka, Konrad Wojtkielewicz, Robert Hankiewicz czy Paweł Tarnowski przekłada się na dyspozycję zespołu z Ochoty. Mamy nadzieję, że nie skończy się to kryzysem podobnym do tego sprzed kilku lat, kiedy to TUR na rok opuścił szeregi Ligi Fanów i mistrz już wkrótce powróci na właściwe tory.

 

KOLEJNE WALKOWERY

Niestety w 7 kolejce nie odbyły się 2 mecze. Pierwszy z nich, czyli starcie FC Górki z Saską Kępą, prawdopodobnie jednak dojdzie do skutku. Obie ekipy bardzo dobrze się znają i być może uda się rozegrać to spotkanie w ostatniej kolejce. Drugim było spotkanie NAF Genduś z FC Po Nalewce i jest to już drugi taki przypadek u Gendusia w rundzie jesiennej. Mamy nadzieję, że na dwie ostatnie kolejki chłopaki się zbiorą i rozegrają swoje spotkania.

 

 

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2021-11-16
Facebook
Tabela
Liga :
Poz Zespół M Pkt. Z P
4   TUR Ochota 9 15 5 4
9   Mixamator 9 7 2 6
6   AnonyMMous! 9 12 4 5
5   East Wind 9 13 4 4
3   FC Kebavita 9 17 5 2
10   Narodowe Śródmieście 9 3 1 8
8   Contra 9 9 3 6
7   FC Impuls UA 9 10 3 5
1   FC Gorlicka 9 24 8 1
2   In Plus & Pojemna Halina 9 22 7 1
Social Media
Reklama


609 021 030
kontakt@ligafanow.pl
www.ligafanow.pl