MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI FANÓW
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
PLUSY I MINUSY 18. KOLEJKA!

Za nami ostatnia kolejka sezonu 2021/2022 i jedno możemy napisać – działo się. Do samego końca ważyły się losy tytułów, awansów i spadków, a to wszystko okraszone absolutną nowością na niespotykanym dotąd poziomie, czyli relacjami sześciu meczów na żywo wraz z komentarzem naszych ekspertów. Zarówno transmisje jak i wyniki live cieszyły się niespotykaną popularnością i to chyba najlepsze podsumowanie tego, co działo się przez cały sezon Ligi Fanów. Po więcej zapraszamy do lektury ostatnich już Plusów i Minusów kolejki.

 

Zaczniemy od plusów:

PIERWSZE TRANSMISJE LIVE W LIDZE FANÓW!

Mimo, że sezon nieuchronnie dobiegał końca, my nie tylko nie zamierzaliśmy zwalniać tempa, ale wręcz przyśpieszyliśmy. Postanowiliśmy wyjść z zupełnie nową inicjatywą i w niedzielę przeprowadziliśmy transmisję na żywo z aż 6 spotkań wraz z komentarzem live na naszym facebooku w tym mecz, który był wisienką na torcie całego sezonu 2021/22, czyli rywalizacją pomiędzy FC Gorlicką, a In Plus Pojemną Haliną. Transmisje cieszyły się sporą oglądalnością i być może uda się nam wdrożyć ten projekt na stałe, by każdy poziom rozgrywkowy mógł z tego skorzystać. Mamy kilku zdolnych redaktorów i jedną znakomitą redaktorkę także jest odpowiedni potencjał, by rozwijać się w tym kierunku. Do tego możemy pochwalić się jeszcze jedną rzeczą, a mianowicie tym, że kanał Ligi Fanów przekroczył ćwierć miliona wyświetleń – dokładnie 250 117 wyświetleń. Widać jak na dłoni, że piłka sześcioosobowa staje się coraz bardziej popularna i już teraz można śmiało stwierdzić, że te liczby będą rosły coraz szybciej.

ĆWIERĆ MILIONA WYŚWIETLEŃ NA YOUTUBE      

Do tego możemy pochwalić się jeszcze jedną rzeczą, a mianowicie tym, że kanał Ligi Fanów przekroczył ćwierć miliona wyświetleń, a dokładnie stuknęło nam 250 117 wyświetleń! Widać jak na dłoni, że piłka sześcioosobowa staje się coraz bardziej popularna i już teraz można śmiało stwierdzić, że te liczby będą rosły coraz szybciej. Przy okazji zachęcamy tych którzy jeszcze tego nie zrobili do subskrypcji naszego kanału na YouTube na którym znajdziecie m.in. skróty spotkań, wywiady i magazyn Ligi Fanów – Stolicę Futbolu.

PONAD 40 TYS WYŚWIETLEŃ WYNIKÓW LIVE

O tym jak wiele pozostało jeszcze do rozstrzygnięcia w ostatniej serii gier najlepiej świadczy fakt, że wyniki live na naszej stronie wręcz rozgrzały się do czerwoności. Przez całą niedzielę zanotowaliśmy ponad 40 tysięcy (!) wyświetleń wyników na żywo - najwięcej w całym sezonie. Wiele drużyn czekało na wyniki swoich bezpośrednich rywali czy to w walce o mistrzostwo, awans, start w Pucharze Ligi Fanów czy też utrzymanie, więc przycisk odśwież nie miał tego dnia chwili oddechu.

4:4 – NAJCZĘSTSZY REMIS 

W ostatniej serii gier pięć razy drużyny dzieliły się punktami, a aż w czterech przypadkach padał wynik 4:4. To też najczęstszy wynik jeżeli chodzi o remisy jaki mogliśmy obserwować na przestrzeni całego sezonu. W ostatniej kolejce taki rezultat padał w bardzo ciekawych pojedynkach. W Ekstraklasie gdzie TUR mierzył się z East Widnem, w 7 lidze w meczu o mistrzostwo gdzie taki rezultat dał tytuł Ladze Warszawa, w 12 lidze gdzie FC Łazarski po raz pierwszy stracił punkty w starciu z Georgia Team i w 9 lidze gdzie Niedzielni na koniec sezonu dołożyli kolejny punkcik do swojego skromnego dorobku.

Pora na minusy:

STRACONA SZANSA IMPULSU UA

Mecz Impulsu UA z AnonyMMous! miał wyłonić ekipę, która miała zagrać w Pucharze Ligi Fanów. Mecz nie stał może na najwyższym poziomie, ale długo wynik pozostawał sprawą otwartą. Niestety, w drugiej połowie przy stanie 0:1 dla Anonimowych, jeden z zawodników teamu z Ukrainy, Danil Kunetsov, z ławki rezerwowej pokazał gest, po którym sędzia wyjął czerwony kartonik. To osłabiło zespół na blisko dziesięć minut co kompletnie zabiło to spotkanie. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem gdy gracz rezerwowy otrzyma kartkę, to w takim wypadku musi zejść zawodnik z pola, o czym być  może zapomniał wspomniany gracz. Anonimowi w przewadze co prawda nie odskoczyli na kilka bramek, ale dokładając jeszcze dwie pewnie wygrali. Szkoda, bo Impuls UA w drugiej połowie atakował i gdyby nie ta sytuacja, mógł liczyć na to, by strzelić gola na remis, a przecież taki wynik wystarczał by zagrać w turnieju na koniec sezonu.

ANTYREKORD WALKOWERÓW  

Ostatnia kolejka poniosła za sobą  plagę walkowerów. Wiemy, że ładna pogoda i brak szans na medale czy utrzymanie nie wyzwala już tyle energii, by przyjść na mecz, ale właśnie z szacunku dla przeciwnika wypada, żeby chociaż poinformować nas wcześniej o tym, że się nie zbierzecie i nie pojawicie na swoim spotkaniu. Cieszymy się, że są drużyny, które mimo problemów kadrowych jednak zagrały chociaż ich szanse na zwycięstwo były niewielkie. Niech to będzie przykład dla tych ekip, które oddały walkowera, że najważniejsza jest zabawa i chęć pogrania nawet wtedy gdy nie idzie. Za przykład można podać słowa Maćka Chojnackiego z komentarza pod zapowiedziami, gdzie mimo naszej analizy, że jego GGS o nic już nie gra napisał trafnie, że zawsze gra się o trzy punkty. Oby więcej takich postaw w kolejnym sezonie Ligi Fanów.

LTM WARSAW I FC GÓRKA BEZ MEDALI

LTM Warsaw i FC Górka to zespoły, które zaliczyły bardzo dobrą rundę jesienną i były w gronie faworytów do mistrzostwa na swoim poziomie rozgrywkowym. Po ostatnim meczu okazało się, że nie dość, że nie sięgnęli po tytuł, to jeszcze na sam koniec wypadli poza podium. Do samego końca wydawało się, że jeszcze można ten sezon uratować, ale ostatecznie zabrakło naprawdę niewiele. FC Górka kończy ze stratą jednego oczka do najniższego stopnia podium, a LTM przegrał brązowe medale jedynie przez gorszy bilans bezpośrednich spotkań z Wiernym Służewcem. Liga dwurundowa rządzi się swoimi prawami i te dwie drużyny najboleśniej się o tym przekonały, że aby być na szczycie, trzeba rozegrać zarówno dobrą jesień jak i wiosnę.

KONTUZJA RADKA ROGALIŃSKIEGO

Niedzielne spotkanie pomiędzy ekipami Margerita Team oraz Awantura Warszawa I obfitowało w wiele sportowych emocji. Szczególnie za sprawą faktu iż goście do ostatniej kolejki musieli walczyć o mistrzostwo 4 ligi. Niestety oprócz wielu sportowych emocji doszło do bardzo niebezpiecznie wyglądającej kontuzji. Walczący o piłkę zawodnik Margerity Radosław Rogaliński, bez kontaktu z rywalem padł na ziemię jak rażony piorunem. Podczas tej interwencji tak niefortunnie przekręciła mu się noga, że zawodnik od razu zmuszony był opuścić plac gry. Z krótkich informacji od Radka wiemy, że był już w przeszłości po operacji więzadeł krzyżowych, dlatego z dużym niepokojem patrzyliśmy na zaistniałą sytuację. Czekamy jeszcze na ostateczną diagnozę po niedzielnej kontuzji, ale cały czas mamy nadzieję, że obejdzie się tylko na strachu i kilkudniowej rekonwalescencji. Pragniemy życzyć Radosławowi szybkiego powrotu do zdrowia oraz na boiska Ligi Fanów.  

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2022-06-14
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
3   TUR Ochota 18 33 10 5
9   Mixamator 18 15 4 11
6   AnonyMMous! 18 25 8 9
4   East Wind 18 29 9 7
5   FC Kebavita 18 28 8 6
10   Narodowe Śródmieście 18 3 1 17
8   Contra 18 15 5 13
7   FC Impuls UA 18 23 7 9
1   FC Gorlicka 18 46 15 2
2   In Plus & Pojemna Halina 18 44 14 2
Social Media
Reklama