USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTYKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
13 Liga
14 Liga
PLUSY I MINUSY 17. KOLEJKA!

Mamy już wieloletnie doświadczenie jako organizatorzy różnego rodzaju imprez sportowych. I chociaż zawsze jesteśmy gotowi na każdy scenariusz, to tego, co spotkało nas w niedzielę, nie mogliśmy przewidzieć. Arena Grenady stała się basenem…

O tym, co wydarzyło się na Woli przeczytacie w dalszej części artykułu. Zaczynamy jednak tradycyjnie od plusów, bo tych również trochę w ostatnią niedzielę było.

LIGA FANÓW MA NOWEGO MISTRZA!

Gladiatorzy Eternis – to oni zostali w niedzielę świeżo upieczonymi triumfatorami Ekstraklasy w sezonie 2023/24. W kluczowym spotkaniu Michał Dryński i spółka pokonali EXC Mobile Ochota i nie ma już takiej siły, która zepchnęłaby ich z pierwszej pozycji. Czy to początek hegemonii tej ekipy w Lidze Fanów? Trudno powiedzieć, bo w przyszłym sezonie najwyższy poziom rozgrywkowy będzie jeszcze silniejszy, ale możemy być pewni, że chłopaki mistrzowskiego berła nie oddadzą za bezcen. Wielkie gratulacje Panowie!

Słowa uznania kierujemy także do innych zespołów, które na kolejkę przed końcem zagwarantowały sobie złoto. 1.ligę wygrały Wilki, 3.ligę FC Kryształ Targówek, w 6.lidze nic nie odbierze palmy pierwszeństwa Miksturze, podobnie jak w 12.lidze Essing Gorillaz. Również na najniższym poziomie wszystko jest już jasne, chociaż tutaj było to pewne praktycznie po kilku meczach. Mistrzem został LeoDream. GRATULUJEMY!

 

DEBIUT i GOL NASTOLATKA!

W 5.lidze Sportowe Zakapiory kilka kolejek temu zapewniły sobie mistrzostwo. Kapitan tej ekipy, Daniel Lasota już od dawna zamierzał wykorzystać okoliczności i w sytuacji, gdy tytuł będzie pewny, a jeden z meczów rozstrzygnięty, wówczas wprowadzi do gry swojego 13-letniego syna, Dawida. No i w poprzednią niedzielę była idealna okazja do jego debiutu, bo Zakapiory były o kilka klas lepsze od Inferno, dzięki czemu nasz młody zawodnik mógł poczuć smak rozgrywek Ligi Fanów. Co więcej – udało mu się nawet zdobyć gola, choć trzeba przyznać, że obrona i bramkarz rywali zbytnio mu w tym nie przeszkadzali ;) Dawidowi gratulujemy udanego występu, zwłaszcza że to najwierniejszy kibic poczynań swojego taty i fajnie, że Daniel mógł mu w ten sposób wynagrodzić wielokrotną obecność na meczach swojego zespołu.

 

Przechodzimy do minusów:

 

ZALANA ARENA GRENADY

W tym sezonie nie mamy szczęścia do pogody. Już raz musieliśmy odwoływać kolejkę z powodu warunków atmosferycznych. Ale teraz sytuacja była inna, bo pogoda na boisku przy Grenady zmieniła się dosłownie w kilkanaście minut. Nad Wolą przeszła ogromna ściana deszczu i chociaż obiekt na którym gramy jest nowy, a odwodnienie zawsze działało tam bez zarzutu, to żaden system nie był w stanie przyjąć tak dużo ilości wody. Pływało dosłownie wszystko, łącznie z rzeczami w naszym magazynku, który podobnie jak jedna z szatni, przez kilkanaście minut stanowił schronienie dla wielu zawodników. Nie było wyjścia – zostaliśmy zmuszeni do odwołania kilkunastu spotkań, a dodatkowa trudność polegała na tym, że akurat w niedzielę rozgrywki miały się toczyć równolegle na dwóch boiskach. Brak rozegrania tych meczów stanowił dla nas ogromne rozczarowanie, ale też wyzwanie. Musieliśmy to wszystko poukładać na nowo i wszystkie spotkania nierozegrane z 17.kolejki przenieść na najbliższą niedzielę.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja dla wielu drużyn nie jest komfortowa. Część z Was za kilka dni nie tylko musi rozegrać dwa spotkania w odstępie kilku godzin, ale też przemieścić się z jednego boiska na drugie. Możecie nam wierzyć, że gdybyśmy mieli inne rozwiązane, jak np. rozegranie tych meczów w innym terminie, to na pewno byśmy tak zrobili. Ale nie mamy. W kolejny weekend gramy Puchar Ligi Fanów, potem boisko jest wynajęte na międzynarodowy turniej i nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam nic więcej niż to, co zobaczycie w terminarzu na 18.kolejkę. Doskonale wiecie, że w naszej lidze jak w mało której stawiamy Wasze potrzeby zawsze na pierwszym miejscu. Staramy się dopasowywać Wam godziny, boiska i czasami w Waszym imieniu negocjujemy z innymi zespołami, byle tylko Wam dogodzić. Dziś to my potrzebujemy Waszego zrozumienia i akceptacji zaistniałej sytuacji.

 

WALKOWERÓW CD

Walkowery zawsze bolą, ale z racji tego, że w niedzielę mieliśmy poważniejsze problemy, to niespecjalnie się nimi przejmowaliśmy. Tym bardziej, że część z nich dotyczyła ekip, po których – niestety – się tego spodziewaliśmy, jak Munja, AnonyMMous czy Varsovia. Tych zespołów nie przypisywaliśmy też do ostatniej kolejki. Drugiego walkowera w sezonie oddał z kolei In-Plus, a pierwszego Santiago Remberteu oraz Tylko Zwycięstwo. W przypadku tych drugich to pierwszy walkower od kiedy są w Lidze Fanów, ale tutaj główną rolę odegrały wcześniej zaplanowane wyjazdy oraz wesela. Szkoda, ale tak to już jest. Czerwiec pod względem różnego rodzaju okoliczności bywa niestety trudny do pogodzenia z amatorskimi zmaganiami.

 

POWAŻNE KONTUZJE

Podczas niedzielnych meczów mieliśmy bardzo dużo interwencji medycznych. Praktycznie co godzinę działo się coś, co wymagało natychmiastowej reakcji. Nasza ekipa musiała mieć apteczkę niemal przy sobie, próbując udzielić pomocy tam, gdzie jest to potrzebne. Jednak nie we wszystkich przypadkach byliśmy w stanie zadziałać, bo takie kontuzje jakich nabawili się Hubert Kalkowski z FC Patetikos czy Antek Łahviniec z LeoDream, prawdopodobnie będą wymagały znacznie bardziej skomplikowanego leczenia. Obydwu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a Wam wszystkim, abyście uważali na siebie podczas ostatniej kolejce, bo najgorsze co możemy sobie wyobrazić, to jakiś poważny uraz tuż przed wakacjami.

Data utworzenia artykułu: Ponad tydzień temu, 2024-06-04
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
3   FC Otamany 18 38 12 4
7   Explo Team 18 17 5 11
9   Warsaw Bandziors 18 14 4 12
5   TUR Ochota 18 24 7 8
4   ALPAN 18 27 9 9
6   FC Kebavita 18 22 7 10
8   In Plus & Pojemna Halina 18 16 6 10
10   Esportivo Varsovia 18 9 3 15
2   EXC Mobile Ochota 18 42 13 2
1   Gladiatorzy Eternis 18 49 16 1
Social Media
Youtube SUBSKRYBUJReklama