USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI FANÓW
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
12 Liga
MODERNIZACJA BOISKA - ARENA GRENADY!

Spodziewamy się, że żadna inna informacja nie wprawi w Was w tak dobry humor jak ta! Otóż już pod koniec lipca rozpoczną się prace, mające na celu rewitalizację murawy oraz całego obiektu na Arenie Grenady! Jak zmieni się nasze boisko? Co powstanie nowego? Zapraszamy do lektury.  

Zacznijmy może jednak od przypomnienia, jak w ogóle doszło do tego, że niedługo zagramy na nowej sztucznej trawie. Wszystko zaczęło się w czerwcu 2021 roku, gdzie w wyniku naszych wspólnych wysiłków udało się zająć odpowiednio wysokie miejsce w budżecie partycypacyjnym. To oznaczało, że nasz projekt modernizacji boiska przy ulicy Grenady ze sfery marzeń stał się rzeczywistością! Było to historyczne osiągnięcie, albowiem z poziomu budżetu obywatelskiego jeszcze nikomu nie udało się wygrać głosowania, gdzie projekt dotyczył modernizacji areny sportowej. Ale dla Ligi Fanów hasło "niemożliwe" nie istnieje. Łącznie zebraliśmy 2400 głosów i z tego miejsca jeszcze raz chcieliśmy Wam podziękować za Wasze zaangażowanie i wspólne dążenie do realizacji celu.

Nie będziemy ukrywać, że dla nas to wyjątkowa chwila. Czekaliśmy na nią ponad 6 lat i chociaż z jednej strony żałujemy, że udało się to tak późno, to jednak przeważa radość, że wreszcie damy Wam możliwość gry w najlepszych możliwych warunkach. Arena Grenady to symbol Ligi Fanów i nigdy nie przyszło nam przez myśl, by poszukać czegoś innego. Zwłaszcza, że zdawaliśmy sobie sprawę ze świetnych możliwości geograficznych tego obiektu, wiedzieliśmy że kiedyś powstanie tutaj metro i do pełni szczęścia brakowało tylko wymiany nawierzchni. Ten moment w końcu nadszedł.

Wymiana nawierzchni to jednak tylko część zmian, jaka zostanie dokonana na Arenie Grenady. W ramach modernizacji zostaną oczyszczone drenaże, zamontowane nowe bramki oraz wyznaczone na stałe dwa boiska o wymiarach 47x31m. Dodatkowo zostaną zamontowane przesuwne piłkochwyty wokół obiektu, jak również między dwoma boiskami, na którymi będziemy rozgrywali swoje spotkania. Prace które zostaną wykonane spowodują, że chociaż sam plac do gry będzie ciut mniejszy niż dotychczas, to będzie więcej miejsca w strefie buforowej, jak również wokół boisk. Wszystko będziemy zresztą koordynować, dlatego możecie być spokojni o końcowy efekt. 

A kiedy nastąpi finał prac? Tak jak napisaliśmy na wstępie - firma która wygrała przetarg będzie potrzebowała około dwa miesiące na realizację. Jeśli więc wszystko pójdzie po naszej myśli, to już w połowie września boisko zostanie oddane do użytku. A to by oznaczało, że inauguracja obiektu przypadnie na inaugurację kolejnego sezonu Ligi Fanów. Czy można to było zaplanować lepiej? :)

Oczywiście o postępie wszystkich robót będziemy Was informować. W planach mamy też kolejny projekt obywatelski, na który złożą się wymiana oświetlenia na led, dodatkowe ekrany akustyczne, trybuny czy też szatnie. Ale o tym będziemy myśleć później. Dziś cieszmy się tym, co jeszcze kilka lat temu wydawało się nieosiągalne. I nawet nie wiecie ile satysfakcji nam sprawia, że możemy się z Wami tą informacją podzielić. Historia dzieje się na naszych oczach!

Możesz już teraz wesprzeć Ligę Fanów rejestrując się u naszego ligowego bukmachera Superbet Polska. Zakładając konto z kodem LIGAFANOW wspierasz rozwój ligowych rozgrywek a tym samym możesz zgarnąć bonus w wysokości 1554 pln na start. Rejestracja i szczegóły oferty linkiem TUTAJ

Data utworzenia artykułu: Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-22
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
3   TUR Ochota 18 33 10 5
9   Mixamator 18 15 4 11
6   AnonyMMous! 18 25 8 9
4   East Wind 18 29 9 7
5   FC Kebavita 18 28 8 6
10   Narodowe Śródmieście 18 3 1 17
8   Contra 18 15 5 13
7   FC Impuls UA 18 23 7 9
1   FC Gorlicka 18 46 15 2
2   In Plus & Pojemna Halina 18 44 14 2
Social Media
Reklama