USUŃ NA 24H
MENU LIGOWE
POZIOMY ROZGRYWEK
AKTUALNOŚCI
ROZGRYWKI
STATYSTKI
FUTBOL.TV
TURNIEJE
WYWIADY
PUCHAR LIGI FANÓW
GALERIA
Ekstraklasa
1 Liga
2 Liga
3 Liga
4 Liga
5 Liga
6 Liga
7 Liga
8 Liga
9 Liga
10 Liga
11 Liga
HARMONOGRAM LIGOWY - ZASADY!

Już za tydzień zaczynamy 23 ligowy sezon w Lidze Fanów! Tworzenie cotygodniowego terminarza rozgrywek dla 120 drużyn to droga przez mękę, dlatego chcielibyśmy wszystkim nowym i obecnym zespołom przypomnieć, w jaki sposób należy do nas zgłaszać swoje propozycje meczowe na kolejne weekendy. KAŻDY LIGOWIEC POWINIEN TO PRZECZYTAĆ!

Jako jedyni w Warszawie, organizując rozgrywki piłkarskie, ustalamy terminy przyszłych spotkań na kilka kolejek przed danym wydarzeniem. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że na 2, 3 tygodnie przed kolejką, wszystkie drużyny są w stanie określić najbardziej odpowiedni dla nich termin. Nie możemy oczekiwać, że z dwumiesięcznym wyprzedzaniem każdy będzie w stanie zweryfikować swoje plany. Pamiętajmy też, że terminy spotkań Ligi Fanów dopasowujemy również do meczów Legii Warszawa czy Legi Futsal. Taki system generuje ogromny nakład pracy dla organizatorów, ale dzięki temu prawie 80% propozycji jesteśmy w stanie realizować bez żadnych korekt.

Nie poprzestajemy jednak w podnoszeniu naszej elastyczności i na sezon 2022/2023 planujemy być jeszcze bardziej otwarci, gdyż boiska AWF będziemy mogli wykorzystywać od samego rana do późnego wieczora. Oczywiście nie zmienia to faktu, że zawsze będziecie grać w preferowanych terminach, lecz trzeba pamiętać, że na wyznaczony terminarz wpływa kilka czynników, jak choćby to, czy jesteście gospodarzem, czy wasze mecze były nagrywane, itp. Wiemy, że gra w weekend jest bardzo wymagająca z uwagi na towarzyszące wydarzenia, takie jak weekendowe wyjazdy, śluby, imprezy, długie weekendy, etc. i mamy świadomość, że będzie sporo problemów. Liczymy jednak na waszą wyrozumiałość w tego typu sytuacjach i wierzymy, że czasami będziecie w stanie dostosować się do naszych alternatywnych terminów.

Same propozycje meczowe zawsze podsyłamy w przedziałach godzinowych na skrzynkę mailową : kontakt@ligafanow.pl

  • I przedział : od 08:00 do 13:00
  • II przedział : od 13:00 do 18:00
  • III przedział : od 18:00 do 23:00

Na pierwszą kolejkę terminarz jest już opublikowany i raczej na 99% każdej z drużyn ułożyliśmy termin jaki chciała. Na wasze propozycje meczowe odnośnie 2 kolejki czekamy do 25 września.

Ze względu, że będziemy chcieli również na początku przyszłego miesiąca opublikować terminarz na cały październik na wasze propozycje gry w 3, 4, 5, 6 kolejce czekamy do 30 września

 

Nie jesteśmy w stanie przyjmować ściśle określonych wymagań typu - chcemy grać o godzinie 14:00! Oczywiście możecie nam wspomnieć, że najlepsza dla was godzina to 14:00 i jeżeli uda się tak ustawić, to na pewno tak zrobimy. Priorytetem jest przedział godzinowy, a dopiero później odpowiednia godzina. Drużyna, która tylko i wyłącznie chce grać w jednym terminie/przedziale zawsze będzie miała największy problem, ponieważ jeżeli jej przeciwnicy akurat mają inna propozycje może się skończyć że zamiast wieczorem zagra po prostu rano.  

Po opublikowaniu i wysłaniu do was ostatecznego terminarza na daną kolejkę przełożenie spotkania naprawdę może okazać się niewykonalne. Aby przełożyć mecz musi być spełnionych kilka warunków :

  1. Zgoda drużyny przeciwnej na rozegranie spotkania w innym terminie/ o innej godzinie.
  2. Wolny termin w innym dniu, ale w tej samej kolejce jak również zgoda dwóch pozostałych drużyn, które będą mogły zamienić się dniami / godzinami.
  3. Zgoda organizatora.

 

Oczywiście nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić, ale staramy się, aby większość spotkań była zgodna z waszymi propozycjami. Aby tak się działo, bardzo ważne jest, aby propozycje docierały do nas z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie ja 1-2 dni przed weekendem, na który ustalany jest terminarz . Trzeba pamiętać, że Liga Fanów to teraz blisko 120 zespołów, więc dogodzenie w 100% każdej ekipie graniczy z cudem. Pamiętajcie też, że na 9 spotkań w rundzie, przynajmniej w trzech może zdarzyć się, że nie zagracie tak, jak tego wstępnie oczekiwaliście. Rozumiemy, że każdemu zespołowi zależy na grze w optymalnym składzie, ale niestety jest zbyt wiele zdarzeń losowych, abyśmy mogli dopasować się do każdej z drużyn. Dlatego zachęcamy i zawsze to powtarzamy, że bezpieczna liczba zawodników w zespole to 12-15, tak, aby nawet przy kilkuosobowej absencji, mecz mógł się odbyć. Wiemy, że w niektórych drużynach są zawodnicy, którzy grają w innych amatorskich rozgrywkach, klubach sportowych, ale nie jesteśmy w stanie pod nich dopasować indywidualnego terminarza rozgrywek.

 

W przypadku dziennego konfliktu rozegrania meczu, ostateczne słowo należy do gospodarza spotkania, który decyduje, w którym przedziale chciałby rozegrać pojedynek.

 

Odnosząc się do planowanego harmonogramu, jesteśmy elastyczni i zawsze staramy się dopasować termin spotkania według waszych propozycji meczowych i staramy się robić to jak najlepiej z korzyścią dla wszystkich, jednak liczymy w tej kwestii na waszą wyrozumiałość, zrozumienie i odrobinę cierpliwości, a wówczas zawsze uda znaleźć się złoty środek.

Data utworzenia artykułu: 2021-09-18 20:18
Facebook
Tabela
Poz Zespół M Pkt. Z P
6   TUR Ochota 2 3 1 1
7   ALPAN 2 3 1 1
10   AnonyMMous! 2 0 0 2
4   Deportivo la chickeno 2 3 1 1
3   FC Kebavita 2 4 1 0
9   FC Impuls UA 2 0 0 2
1   FC Gorlicka 2 6 2 0
8   In Plus & Pojemna Halina 2 1 0 1
5   Esportivo Varsovia 2 3 1 1
2   EXC Mobile Ochota 2 6 2 0
Social Media
Reklama