Wczytuję...

ZACZYNAMY WIOSNĘ PRZY Ł3!

W niedzielę, 17 lutego o godz. 18:00, pierwszy mecz w 2019 roku przy ul. Łazienkowskiej 3!Przyjdź na stadion i wspomóż dopingiem Legię w walce o tytuł mistrza Polski!

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZACZYNAMY WIOSNĘ PRZY Ł3!
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE

DRUŻYNA TYGODNIA - ALPAN

08
Maj

Na Grenady widać ich z daleka – charakterystyczne koszulki a'la Argentyna kojarzy chyba każdy. I czasami chłopakom zdarza się grać jak Albicelestes – szybko, kombinacyjnie, z polotem. Chyba się jednak domyślacie, który wyraz w poprzednim zdaniu to słowo-klucz. Kolejna Drużyna Tygodnia to ALPAN!

DRUŻYNA TYGODNIA - ALPAN

Tak, to wspomniane słowo to oczywiście CZASAMI. Zespół Rafała Dębskiego od wielu sezonów gra w Lidze Fanów z etykietką drużyny nieobliczalnej, która jeśli ma pełny skład, to na poziomie którym występuje, może powalczyć absolutnie z każdym. Niestety – kontuzje czy różne inne sytuacje powodują, że kapitan Alpanu rzadko może skorzystać z wszystkich swoich najlepszych graczy. Ale w miniony weekend ta sztuka się udała i efekt był piorunujący – Alpan nie dał szans liderowi z Drunk Teamu, gromiąc go w stosunku 8:1! Tego nikt się nie spodziewał, lecz jako doświadczeni organizatorzy wiedzieliśmy, że taki scenariusz wcale nie jest nierealny. Przełamanie czyli wygrana ze znacznie wyżej notowanym rywalem, była bowiem tylko kwestią czasu.

A skoro o czasie mowa, to Alpan na mapie amatorskich drużyn piłkarskich pojawił się 2009 roku. Jego pierwszą przystanią była Liga Bemowska, a w zespole grali głównie kierowcy firmy Alpan, przedsiębiorstwa zajmującego się dystrybucją artykułów mleczarskich. W trakcie premierowego sezonu wyniki nie były rewelacyjne i Rafał Dębski postanowił wzmocnić kadrę. Do zespołu doszli Wojtek i Andrzej Paciorkowie, lecz to wciąż było mało. Selekcja trwała w najlepsze, tworzył się kręgosłup drużyny i tak po średniej pierwszej edycji, kolejne były już dużo lepsze. Zespół zaczął regularnie odnosić zwycięstwa i w pewnym momencie mógł się nawet pochwalić serią około 20 meczów bez porażki z rzędu! Awansował też z trzeciej do pierwszej ligi i gdy wydawało się, że także tam największe laury są na wyciągnięcie ręki, zaczęło się to, co trapi drużynę do dziś – problemy kadrowe. Zespół stracił motywację do gry na Bemowie, a doszedł do tego konflikt z organizatorami i chłopaki przenieśli się na Grenady. Grają już u nas od siedmiu lat.

Mimo długiego stażu, w Lidze Fanów jeszcze nie razu nie wskoczyli jednak na podium. Wiele razy już ich na nim widzieliśmy, bo były sezony, gdzie osiągali świetne wyniki z całą czołówką, lecz potrafili stracić głupie punkty z outsiderami i te stracone oczka odbijały im się później czkawką. Tej drużynie wyraźnie brakuje regularności, a wszystko bierze się ze wspomnianych braków kadrowych. Alpan swoje mecze często rozgrywa bez zmian, lub nawet o jednego mniej, a w takich warunkach nie da się osiągnąć satysfakcjonujących wyników. Poziom rozgrywek poszedł do góry i bez szerokiej ławki rezerwowych o medalach można jedynie pomarzyć. A przecież kadra zespołu jest nie tylko długa, ale też wartościowa. Bracia Paciorkowie, Godlewscy czy Poławscy, do tego kapitan Rafał Dębski i jego syn Patryk (którego umiejętności mogliśmy podziwiać w jednym z odcinków TurboFana) – to gracze o naprawdę określonej jakości. Szkoda, że dziś udowadniają to jedynie od wielkiego dzwonu...

Mamy wielką nadzieję, że dobre czasy dla Alpana jeszcze powrócą. Że ta ekipa co tydzień będzie się zjawiała w takim składzie jak z Drunk Teamem, a to będzie oznaczało, że ich rywali czeka wysoko zawieszona poprzeczka. I może za rok, albo maksymalnie za dwa, gdzie zespół będzie świętował swoje 10-lecie, Rafał Dębski wreszcie na uroczystym zakończeniu odbierze puchar nie za udział, lecz w końcu za osiągnięcia? Panowie, to już naprawdę najwyższa pora!

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
7 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

I LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

II LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
1 0

III LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
2 2

IV LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
4 0

V LIGA

Kolejka 20

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi