Wczytuję...

TURNIEJ HALOWY - ZGŁOŚ DRUŻ…

Zgłoś drużynę do HALOWEGO PUCHARU FANÓW 2019, zagraj w największym amatorskim turnieju w Polsce, przeżyj fantastyczną zabawę połączoną z dreszczykiem sportowej adrenaliny - SPRAWDŹ OFERTE…

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

TURNIEJ HALOWY - ZGŁOŚ DRUŻYNĘ
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

DRUŻYNA TYGODNIA - DEPORTIVO LA CHICKENO

11
Kwi

Gdyby oceniać ich po nazwie, to mało kto traktowałby ich poważnie. Przecież gdy mówimy do kogoś „chicken" sugerujemy, że się czegoś boi lub nie chce podjąć jakiegoś wyzwania. Zupełnie to nie pasuje do charakterystyki tego zespołu, bo oni przed nikim nie czują respektu. Kolejna drużyna tygodnia do DEPORTIVO LA CHICKENO!

DRUŻYNA TYGODNIA - DEPORTIVO LA CHICKENO

To ich drugi sezon w Lidze Fanów. W pierwszym, na piątym poziomie rozgrywkowym, skończyli na trzecim miejscu, ale prawdę mówiąc nie wiedzieliśmy czy będą w stanie odgrywać poważną rolę w czwartej lidze. Szybko się okazało, że te obawy były przesadzone. Drużyna Mateusza Tarnowskiego od samego początku zameldowała się w czołówce tabeli i przez chwilę była nawet na samym jej szczycie! A skąd w ogóle wzięła się na mapie amatorskich drużyn piłkarskich?
Wszystko zaczęło się w 2016 roku. To właśnie wtedy kilku chłopaków poznało się podczas meczów Mistrzostw Europy i okazało się, że każdy z nich chciałby stworzyć drużynę i zagrać w lidze szóstek. Od słów przeszli więc do czynów. Nazwę wzięli z komputerowej gry, w którą jeden z członków zespołu stale grywał w dzieciństwie. Później rozpoczęło się kompletowanie składu. Dziś Deportivo można podzielić na kilka małych grupek, z których zawodnicy grali ze sobą wcześniej w innych ligach lub turniejach. Ostatecznie wszystkie te grupy połączyły siły i dzięki temu możemy oglądać ten zespół co tydzień na Estadio de Grenady. I to z naprawdę dobrym skutkiem.

Gdyby spróbować określić ich styl, to wydaje się, że chłopaki wzorują się na włoskich klubach. Ich największą zaletą jest bardzo dobra defensywa, którą dowodzi Adrian Tarnowski. To zawodnik niezwykle skuteczny w swoich interwencjach, a gdy i jemu przytrafi się spóźniona reakcja, to między słupkami stoi niezawodny acz niepozorny Patryk Rejmiś. Za boczne strefy odpowiadają najczęściej filigranowy Łukasz Gumula oraz ofensywnie usposobiony Przemek Charaziak, z kolei środkiem pola stara się zarządzać sam kapitan. Dużo spokoju w poczynania ekipy wniósł również Maciek Czarkowski, który widać, że z niejednej ligi amatorskiej chleb jadł. Ale największy skarb Deportivo jest jednak w ataku – to Ernest Woźniak. Widać, że ten zawodnik liznął kiedyś profesjonalnej piłki, bo znakomicie się zastawia, potrafi odnaleźć lepiej ustawionego kolegę a przy tym nie brakuje mu strzeleckiego instynktu. Nic dziwnego, że to właśnie on jest najczęściej wyróżnianym graczem La Chickeno przez kapitanów drużyn przeciwnych. Jego snajperskie statystyki mówią zresztą same za siebie.

Ostatni mecz z Aleją Seksu i Biznesu udowodnił jednak, że w Deportivo nie do końca liczą się nazwiska. Nawet pod nieobecność Adriana Tarnowskiego, gracze w niebieskich koszulkach potrafili nie stracić ani jednej bramki(!), co pokazuje, że bez względu na to kto występuje na placu, myśl taktyczna się nie zmienia. Inną cechą która charakteryzuje La Chickeno to umiejętność motywacji na najważniejsze mecze w sezonie. W tej edycji chłopaki tracili punkty z zespołami niżej notowanymi, potrafili z kolei pokonać liderujące Walking Dead, jak również dwa razy ograli wicelidera czyli Truskawkę na Torcie. Jeśli na starcia z dołem tabeli będą równie zmotywowani, to chyba nic nie stanie na przeszkodzie, by od września stali się trzecioligowcami pełną gębą. Najważniejsze jednak, że mimo krótkiego stażu w Lidze Fanów zdążyli sobie wyrobić markę zespołu, który ZAWSZE daje z siebie sto procent. I możecie być pewni, że jeśli nie dacie z siebie tyle samo, to po meczu będziecie im musieli pogratulować zwycięstwa.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
7 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

I LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

II LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
1 0

III LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
2 2

IV LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
4 0

V LIGA

Kolejka 20

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi