Wczytuję...

SPRAWY ORGANIZACYJNE!

TERMINARZ I AKTUALIZACJA SKŁADÓW DRUŻYNOWYCH! Część 1.

SPRAWY ORGANIZACYJNE!

ZMIANY, NOWOŚCI, ULEPSZENIA! Część 2.

SPRAWY ORGANIZACYJNE!

NOWE BOISKO, DRUGA LOKALIZACJA! Część 3.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

SPRAWY ORGANIZACYJNE!
SPRAWY ORGANIZACYJNE!
SPRAWY ORGANIZACYJNE!
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

DRUŻYNA TYGODNIA - FC GÓRKA

09
Paź

Historia tej ekipy sięga 1990 roku, a więc wielu z Was jeszcze nie było na świecie. To jedna z najbardziej doświadczonych drużyn w naszych rozgrywkach, którą możecie kojarzyć jeszcze ze starej nazwy – Mamuty. Ale chociaż te dawno wyginęły, to zespół z Tarchomina – już pod nowym szyldem – wciąż gra i ma się świetnie. Przed Wami DRUŻYNA TYGODNIA – FC GÓRKA!

DRUŻYNA TYGODNIA - FC GÓRKA

Niewiele osób dawało im szansę na sukces, jaki osiągnęli w poprzednim sezonie. Mimo, że w składzie drugiej ligi były takie tuzy jak Białowieska, Mocno Wola czy AnonyMMous, to właśnie Górka – metodą last minute – zdobyła mistrzostwo tego poziomu rozgrywkowego. Przy okazji było to jej największym sukcesem w historii a sposób w jaki go osiągnęli, trochę przypominał nam ich grę. Drużyna z Tarchomina nie gra może bardzo efektownie, ale jest szalenie efektywna. Tutaj nikt nie nastawia się na indywidualne osiągnięcia i patrząc na statystyki, faktycznie nie ma jednego zawodnika, którego nieobecność mogłaby zaburzyć funkcjonowanie tego organizmu. Z racji swojego doświadczenia, dla chłopaków nie jest wstydem wybić piłkę na aut, zagrać do tyłu czy przez bramkarza. I właśnie tej cierpliwości oraz konsekwencji, mogłyby się od nich uczyć inne zespoły. Ale to wszystko przychodzi z czasem.

Na ich dobre wyniki niebagatelny wpływ ma również atmosfera. Chłopaki trzymają się ze sobą na dobre i na złe i chociaż zdarza się, że jeden na drugiego krzyknie w trakcie spotkania, to nikt się nie obraża. Za wiele już razem przeszli. Ich początki w amatorskich rozgrywkach związane są przede wszystkim z Białołęką, gdzie przez wiele lat grali i wygrywali Ligę Agape. Zdawali sobie sprawę, że są jednak gotowi na większe wyzwania i przed kilkoma sezonami zgłosili akces do Ligi Fanów. I nie żałują – nazywają ją dziś najlepszą piłkarską ligą w Warszawie. Pewnie nieprzypadkowo, bo stanowią jej naprawdę mocny punkt :) W tamtym sezonie zdobyli mistrzostwo drugiej ligi, a teraz są liderami pierwszej, gdzie w ostatni weekend pokonali AnonyMMous. Klasa bije od nich zresztą nie tylko na boisku. Również poza nim to przykład dla młodszych kolegów, a o wszystkim zdążyliśmy już napisać w plusach i minusach.

Domyślamy się, że pewnie wielu z Was frapuje, skąd wzięła się ich nazwa. Otóż pomysł zrodził się podczas poniedziałkowych i środowych treningów. FC Górka to nawiązanie do miejsca spotkań i "dopraw" ;) drużyny. Owa górka mieści się przy pętli tramwajowej Tarchomin, gdzie zawodnicy po ciężkich treningach relaksują się i spędzają wspólnie wolny czas, degustując napoje rozweselające. Panuje tam niepowtarzalny klimat, atmosfera i tzw. "piłkarska szydera". I tak od lat :)

Pewnie się też domyślacie, co chłopaki napisali nam, gdy spytaliśmy ich o kluczowych graczy. Tak, tak – kolektyw. Ale w ich przypadku, to naprawdę nie są tylko słowa. Górka wygrywa i przegrywa razem i nie ma tam równych i równiejszych. W obronie rządzić stara się Konrad Litwiniuk wraz kreatywnym futsalowcem Pawłem Juchniewiczem, wspomaganych Marcinem Godlewskim i Jackiem Staniszewskim. Ważną rolę odgrywa również niezmordowany Przemysław Dolega, który w zespole występował już chyba na każdej pozycji. Swoje robią też Mariusz i Adam Zgórzakowie, a w ataku króluje Maciek Sienkiewicz, którego asekurują Piotrek Wardzyński i Norbert Ciok. A gdy zawodzi pierwsza czy druga linia, to w bramce zawsze jest Czarek Łobodziński, który choćby po ostatniej kolejce został wybrany do TOP 6. Trudno tutaj znaleźć słaby punkt i być może właśnie to jest ich największym atutem.

Czego więc możemy im życzyć? Chłopaki mają ambitne cele i chętnie by spróbowali, jak smakuje Ekstraklasa. Awans jest realny, ale o tym, czy będzie to dla nich droga z... górki czy raczej pod górkę, dopiero się przekonamy.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

I LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

II LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

III LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

IV LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

V LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi