Wczytuję...

LEGIA ENERGY DRINK!

Przedstawiamy Wam naszego nowego partnera – dystrybutora energetyków LFC! Sprawdź szczegóły współpracy.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LEGIA ENERGY DRINK!
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

DRUŻYNA SEZONU - TUR OCHOTA

20
Cze

To, czego dokonali w tym sezonie było spektakularne. Mistrzostwo rozgrywek zdobyli w stylu, który już na zawsze przejdzie do historii Ligi Fanów. A to wszystko na 50-lecie istnienia zespołu! Hegemoni, dyktatorzy, władcy absolutni. Panie i panowie - przed Wami DRUŻYNA SEZONU – TUR OCHOTA!

DRUŻYNA SEZONU - TUR OCHOTA

Jest rok 1967. Kilku znajomych w pewien majowy wieczór dochodzi do wspólnego wniosku, że pora wreszcie sprawdzić swoje siły na tle innych przeciwników. Zawiązuje się zespół, a wszystko ma miejsce w okolicach warszawskiego Placu Baśniowego. Trzeba jeszcze tylko wymyślić nazwę. Na tymże placu znajduje się... sklep rzeźnicki „TUR". Chłopaki już wiedzą, że ten szyld będzie do nich idealnie pasował. Już wtedy funkcjonowało przecież określenie – silny jak TUR. A oni chcieli być NAJSILNIEJSI. Nigdy nie interesowało ich drugie czy trzecie miejsce. I tak zostało aż do teraz, bo chociaż zawodnicy się wymieniają, to nie ma tam miejsca dla słabych charakterów. To właśnie dlatego TUR święci dziś największe triumfy.

Początkowo ogrywali się w różnych ligach. W Mokotowskiej, Warszawskiej Lidze Szóstek na Żeraniu, czy rozgrywkach na Błoniach Stadionu Dziesięciolecia, gdzie przy drugim podejściu wywalczyli wówczas tzw. Złotą Piłkę. Palce w tym sukcesie maczali zawodnicy, którzy dziś wciąż są w składzie drużyny i od czasu do czasu wchodzą na boisko, by przypomnieć sobie stare dobre czasy. Marcin Anczewski czy Mietek Hankiewicz są na każdym meczu i dziś z dumą mogą obserwować, jak po boisku biegają ich synowie i kontynuują wspaniałe tradycje. Bo DNA Tura przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Widać to zresztą na każdym spotkaniu. Wiadomo, że gdy na Estadio de Grenady pojawia się Konrad Kowalski i spółka, to oprócz kilkunastu zawodników, jest przynajmniej drugie tyle kibiców. Dopingują, śpiewają, angażują się. Przeżywają każdą bramkę i każde nieudane zagranie. Na szczęście tych było w zakończonym sezonie bardzo mało.

Do Ligi Fanów TUR dołączył w 2003 roku. Trzy lata później świętował już mistrzostwo najwyższej klasy rozgrywkowej. Łącznie ma ich już pięć i jest najbardziej utytułowaną ekipą w naszych zmaganiach. Ale był taki moment, gdzie zespół stanął nad przepaścią. W sezonie 2014/15, a dokładnie w rundzie wiosennej, można było zaobserwować wypalenie. Nie było też osoby, która wzięłaby drużynę za gardło i zatroszczyła się o nią organizacyjnie. Ale wiadomym było, że TUR jeszcze wróci. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliżało się 50-lecie, które można było uczcić w tylko jeden sposób. Droga ku temu zapowiadała się jednak bardzo kręta. Po decyzji o powrocie, najpierw - grając zaledwie jedną rundę - chłopaki musieli się utrzymać w Ekstraklasie. I zrobili to, chociaż strata punktowa do bezpiecznych miejsc była ogromna. A gdy zrobili pierwszy krok, przyszedł czas na drugi. Sezon 2016/17 rozpoczęli wybornie. Wygrywali mecz za mecz i chociaż pierwszą część zakończyli przed odwiecznym rywalem zza miedzy, to wiedzieli, że wiosna będzie ich. Presja była ogromna, bo dla każdej drużyny spotkanie z TURem było piłkarskim świętem, nikt nie potrafił ich złamać. Mistrzostwo zapewnili sobie na kilka kolejek przed końcem, a do tego po raz drugi pokonali Agresywnych i to na jego oczach mogli w pełni świętować złote medale. Udowodnili, że są bezwzględnie najlepsi. Poza nimi w całych w rozgrywkach nie było drużyny, która nie poniosłaby ani jednej porażki. Ich powrót na szczyt nie mógł wyglądać lepiej.

A wiadomo, że to nie jest ich ostatnie słowo. Mają taki skład, który jeszcze przez wiele lat może rozdawać karty nie tylko na naszym podwórku, ale gdziekolwiek się nie pojawi. Konrada Kowalskiego, Maćka Baranowskiego czy Michała Bruździaka zna chyba każdy - to zawodnicy z najwyższej półki. Wszyscy pracują dla drużyny, ale każdy z nich ma umiejętności, by w pojedynkę przechylić szalę zwycięstwa. Łączy ich też niesamowita determinacja, nawet jeśli każdy z nich ma inny, boiskowy charakter. Wielokrotnie widzieliśmy ich w składach innych drużyn, ale to właśnie w TURZE grają najlepiej. Obecność w zespole-legendzie zobowiązuje i tyczy się to nie tylko ich, ale każdego, kto przywdziewa biało-czarną koszulkę. To honor, który nie będzie dany każdemu.

A czy może być lepiej? Na pewno niewiele potrzeba, by było trochę gorzej, bo zdobyć kolejne mistrzostwo i znów nie przegrać przy tym spotkania – to wyzwanie nie lada. Ale jeśli ktoś ma to zrobić, to właśnie TUR. Ten zespół pisze historię na naszych oczach i czyni to złotymi zgłoskami. A najlepsze jest to, że nie jest to pewnie nawet połowa ich księgi. Niedługo będą pisały ją kolejne pokolenia i one również wypełnią ją sukcesami. TUR wygrywanie ma po prostu w genach – tak było, tak jest i tak już pozostanie.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
2 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
1 1

II LIGA

Wybierz kolejkę:
4 0

III LIGA

Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
5 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi