Wczytuję...

KARNETY NA NOWY SEZON!

Już 21 lipca Legia Warszawa rozpoczyna walkę o powrót tytułu mistrzowskiego do stolicy. Chcesz mieć swoje miejsce na stadionie i karnet na wszystkie mecze Ekstraklasy rozgrywane przy Łazienkowsk…

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

KARNETY NA NOWY SEZON!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

WYWIAD! MARCIN PAŹ - GS AKS!

24
Mar

GS AKS przebojem wdarł się do naszych rozgrywek. Jego sukcesy jednak nie dziwią, bo to zespół poukładany, który zarówno na boisku, jak i poza nim jest dobrze funkcjonującym organizmem. A o wszystko dba Marcin Paź, który mimo seryjnie zdobywanych trzech punktów, rzadko bywa zadowolony po ostatnim gwizdku sędziego. Zarówno od siebie, jak i od kolegów wymaga jeszcze więcej i również dzięki temu drużyna potrafi przełamywać kolejne bariery. Do czego to ją doprowadzi? O tym - i nie tylko - przeczytacie w wywiadzie z kapitanem lidera pierwszej ligi!

WYWIAD! MARCIN PAŹ - GS AKS!

Marcin, Wasz wynik w rundzie jesiennej zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Zdobyć 25 punktów na 27 możliwych, przy tak wyrównanej stawce, to wielki sukces. Spodziewałeś się, że może być tak dobrze?

- Tak jak mówiłem przed rozpoczęciem ligi - sami nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Oczywiście znamy swoją wartość, wiemy co potrafimy zagrać, ale oprócz Sempera i Marysina nie znaliśmy w zasadzie naszych przeciwników i z dużą ciekawością czekaliśmy na kolejne rundy. Faktycznie 25 na 27 punktów to bardzo dobry wynik, ale trzeba powiedzieć, że większość z tych punktów zdobyliśmy walką do samego końca, gdzie wynik był nie raz na styku, co naprawdę pokazuje jak wyrównana jest pierwsza liga.

Myślisz, że to co zaprezentowaliście w pierwszej części sezonu, to szczyt Waszych możliwości? Czy ten zespół jeszcze się rozwija i w związku z tym, także po ewentualnym awansie, będzie w stanie powalczyć na równi z najlepszymi ekipami Ligi Fanów?

- Nigdy nie wiesz, jaki jest szczyt Twoich możliwości, zawsze możesz zrobić coś lepiej :) To samo zdanie mam o naszej drużynie. Zresztą często chłopaki mi wypominają, że nawet po wysoko wygranym spotkaniu, znajdę coś do czego można się przyczepić. W tym sezonie po raz kolejny nie przewidujemy większych zmian. Dojdą do nas 2 osoby, dość młode, z którymi wiążemy niemałe nadzieje, ale trzon drużyny pozostaje ten sam.
Wszyscy znawcy LF wiedzą jak wysoki poziom reprezentuje Ekstraklasa. Na pewno za wcześnie jest mówić o ewentualnym awansie, najpierw musimy zagrać 9 naprawdę dobrych spotkań, a na koniec sezonu okaże się, czy ekstraklasa jest nam pisana.

Można odnieść wrażenie, że nie tylko na boisku, ale i poza nim tworzycie fajną, dobrze rozumiejącą się grupę. Tak jest w rzeczywistości? I możesz nam po trochu przybliżyć, jak w ogóle doszło do zawiązania Waszej drużyny?

- Myślę, że w każdej czy to profesjonalnej czy - tak jak my - w typowo amatorskiej drużynie, musi istnieć tzw team spirit, który sprawia że ekipa potrafi i przede wszystkim chce funkcjonować w określonej grupie. Nie będę opowiadał bajek, że wszyscy się trzymamy na co dzień razem, ale zdecydowanie podkreślę, że atmosfera w drużynie jest naprawdę dobra, służą temu wyjazdy integracyjne, cykliczne spotkania weekendowe w mniejszych bądź większych gronach i nasze drugie połówki, które również chętnie się z nami integrują.
Chyba nie ma co zanudzać naszą historią, co i jak powstało, ale najogólniej mówiąc, kilku chłopaków z małej wioski pod Wyszkowem stwierdziło, że są w stanie powalczyć z tzw. miastowymi drużynami i tak już zostało do dziś :)

Przez wiele lat graliście w lidze w Tłuszczu. Kilka razy byliście jej mistrzami i mimo, że macie tam zdecydowanie bliżej niż do nas, zdecydowaliście się na zmianę otoczenia. Co o tym zdecydowało? I czy z perspektywy czasu - to była dobra decyzja?

- Graliśmy w Lidze Bobra, gramy teraz w Wyszkowskiej Lidze Szóstek. Szukamy cały czas czegoś nowego, nowych wyzwań. W Tłuszczu od kilku lat ekipy były te same, te same hity czy kity na boisku. Brak motywacji u chłopaków spowodował, że musieliśmy coś zmienić. Jedną rundę zagraliśmy w obu ligach, ale 2 mecze w 2 różnych miastach tego samego dnia - to było dla nas za dużo. Liga Fanów z olbrzymią ilością drużyn powoduje, że cały czas się czegoś uczymy, cały czas poznajemy nowych rywali, zdobywamy cenne doświadczenie. Problemem są dla nas dojazdy (daleko i kierowcę trzeba mieć ;) ), ale póki ambicje chłopakom pozwalają, jakoś udaje nam się dojeżdżać i stawiać na spotkaniach.

A jak czujecie się w Lidze Fanów? Czy Wasze wyobrażenia o tych rozgrywkach znalazły potwierdzenie w rzeczywistości?

- Gramy w LF stosunkowo niedługo. A zanim zdecydowaliśmy się na udział, zasięgnęliśmy języka tu i ówdzie. W zasadzie prawie zewsząd otrzymywaliśmy pozytywne informacje, co skusiło nas do spróbowania. Od razu mocna 5 liga zweryfikowała nasze ambicje na mistrzostwo, ale też pokazała, że musimy wznieść się na wyżyny, żeby cokolwiek osiągnąć w tej lidze. To był jeden z ciekawszych sezonów w naszej historii i tylko zwiększył nasze apetyty. Póki co jesteśmy zadowoleni i liczymy na kontynuację tego w kolejnych sezonach.

I na koniec - kto będzie Waszym najgroźniejszym przeciwnikiem w walce o mistrzostwo pierwszej ligi? I czy tak naprawdę, nie będziecie nim Wy sami, z racji dużej przewagi punktowej, która w teorii może spowodować jakieś niepotrzebne rozluźnienie?

- Zdecydowanie jestem zdania, że zawsze największym przeciwnikiem jesteś dla siebie Ty sam. I idealnie to twierdzenie będzie miało zastosowanie w tej rundzie. Już na starcie jesteśmy stawiani za faworyta do wygrania ligi, dochodzi do tego duża przewaga punktowa. Zakładam, że hasło "bij lidera" będzie dodatkowo motywowało naszych przeciwników. Należy pamiętać, że strata punktów w dwóch czy trzech meczach z automatu sprawia, że kolejne drużyny są już za naszymi plecami, a jak wspomniałem na początku - liga jest bardzo wyrównana. Mimo wszystko jestem pewien, że zostawimy na boisku tyle serca i sił, że wystarczy to do spokojnej obrony pierwszego miejsca i świętowania premierowego tytułu mistrza w Lidze Fanów.

Na koniec Zapraszam zainteresowane osoby do śledzenia naszego fanpejdża: https://www.facebook.com/GSZbr/


 

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
2 0
Wybierz kolejkę:
2 1
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
2 2
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi