Wczytuję...

KOLEJNA WALKA, KOLEJNA RUNDA!

Zmagania w rundzie jesiennej dobiegły końca, ale tak naprawdę kluczowe spotkania przed nami. Prawdziwą wartością zespołu jest całokształt: nie jest ważne jak zaczyna, ale jak kończy!

ODWOŁANE WARSAW CUP I HPF

Dzwonicie, piszecie, pytacie - czy organizujemy w najbliższym czasie kolejne edycje naszych sztandarowych imprez – Turnieju Noworocznego,czy Halowego Pucharu Fanów. Mamy wam w tym temacie coś do …

SUBSKRYBUJ - LIGA FANÓW TV !

Mamy kanał YouTube! Liga Fanów, oprócz samych spotkań, zapowiedzi, wywiadów, newsów czy imprez, postanowiła pójść o krok dalej i śledzić nasze działania w najpopularniejszym serwisie z ma…

DLACZEGO MY!

Jako że nie jesteśmy jedyni w tym co robimy, a nie chcielibyśmy być jednymi z wielu, przedstawiamy wam poniżej kilka argumentów, dla których warto zagrać w LIDZE FANÓW!

KOLEJNA WALKA, KOLEJNA RUNDA!
ODWOŁANE WARSAW CUP I HPF
SUBSKRYBUJ - LIGA FANÓW TV !
DLACZEGO MY!

PLUSY I MINUSY - 9.KOLEJKA!

08
Gru

Wraz z ostatnim gwizdkiem na Arenie Picassa, zakończyła się runda jesienna sezonu 2020/2021. Runda, która była zupełnie inna niż poprzednie i która postawiła przed nami wszystkimi nowe wyzwania. Na szczęście udało się ją w pełni dograć, choć niektóre drużyny do ostatniej kolejki podchodziły na przysłowiowych „oparach". Nie brakowało przy tym świetnych meczów, niekiedy decydujących o mistrzostwie jesieni czy też kształcie podium. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Plusy i Minusy!

PLUSY I MINUSY - 9.KOLEJKA!

Zaczynamy od plusów:

W PEŁNI ROZEGRANA RUNDA

Pomimo wielu problemów i niedogodności, udało się rozegrać całą rundę jesienną, choć nie raz i nie dwa stawało to pod znakiem zapytania. Najpierw musieliśmy przesunąć start, w związku z przedłużającym się oddaniem do użytku Areny Picassa. Przez to ostatnią kolejkę musieliśmy rozegrać w grudniu, a wiadomo, pogoda pod koniec roku niekoniecznie rozpieszcza, choć zaliczyliśmy tylko jeden naprawdę zimny weekend. Do tego w trakcie rozgrywek w całym kraju dochodziło do coraz mocniejszych obostrzeń i liczyliśmy się z tym, że nie dogramy wszystkich meczów i będziemy musieli przekładać je na wiosnę. Na szczęście nie byliśmy zmuszeni do takiego kroku, choć szykowaliśmy na taką okoliczność plany awaryjne. Zostały nam jeszcze do rozegrania dwa mecze z 3 ligi, które odbędą się w najbliższy weekend i wtedy będziemy mogli z czystym sumieniem przejść do podsumowań całej rundy jesiennej.

MIŁY GEST MUNJI

Zebranie składu na mecz, zwłaszcza gdy pogoda jest daleka od ideału, bywa ciężkie i doskonale to rozumiemy. Jednak jest to jeden z obowiązków drużyny i jeżeli ta sztuka się nie uda, dochodzi do nierównej walki z uwagi na rozpoczęcie meczu o jednego mniej. Przed taką sytuacją stanęli zawodnicy ekipy Diabły Trzeci Róg, którzy na mecz z Munją zebrali się jedynie w pięciu. Początkowo rywale nie chcieli się zgodzić na redukcję o jednego zawodnika na boisku, gdyż wyszli z założenia, że każdy stawiając się na niedzielnym meczu organizuje swój prywatny czas tak, aby dotrzeć na mecz i grać jak najwięcej i w tej kwestii absolutnie się z nimi zgadzamy. Jednak mimo początkowej niechęci ostatecznie przystali na prośbę przeciwników do zrównania się liczbą zawodników na boisku. Ten gest docenić trzeba, ale też przypominamy, iż nie jest to obowiązek, a tylko dobra wola.

Przechodzimy do minusów:

WALKOWER TEKTON CAPITAL

W ostatniej kolejce liczyliśmy na emocje we wszystkich 49 meczach, ale niestety nie udało się... Tym razem powodem nie był jednak COVID-19, ale niesamowita plaga kontuzji, która nawiedziła zespół Tekton Capital. Albert Zimoch, który na co dzień piastuje stanowisko kapitana drużyny, był bardzo niepocieszony, ale po wykonaniu kilkunastu telefonów do swoich zawodników, nie miał innego wyjścia i poinformował nas o konieczności oddania meczu walkowerem. Jesteśmy przekonani, że ekipa Patryka Kowalczyka czułaby się lepiej, gdyby to nie były najłatwiej zdobyte punkty w ich historii – wszak wiemy, że Poszukujący są bardzo ambitni i po prostu lubią grać w piłkę nożną! Mamy jednak nadzieję, że to ostatni walkower w tym sezonie, a w rundzie wiosennej uda nam się rozegrać 100% spotkań i każda drużyna będzie mogła się cieszyć z 450 minut rozegranych na boiskach Ligi Fanów. Ze swojej strony dokładaliśmy wszelkich starań, by tych walkowerów było jak najmniej, w końcu spotykamy się głównie po to, by pograć w piłkę.

ZEROWE KONTO CYKACZY I POGROMCÓW POPRZECZEK

Jedna drużyna występuje w Ekstraklasie, druga na najniższym poziomie rozgrywkowym, ale łączy je jedno. Te dwa zespoły jako jedyne nie zdobyły w tym sezonie ani jednego punktu. Musimy jednak oddać, że nie raz mieli ku temu okazję. Cykacze w Ekstraklasie zagrali parę dobrych meczów i pomimo porażek widać było, że jest to ekipa z dużym potencjałem. W trzech meczach przegrali tylko jedną bramką i jeśli podobnie będą się prezentowali na wiosnę, jak pod koniec tej rundy, to ograją niejednego rywala na tym poziomie. Mecze Pogromców może nie były tak zacięte, ale też mieli spotkania, w których mogliby się pokusić o choćby remis. Mamy nadzieję, że ta sympatyczna ekipa na wiosnę poprawi swój bilans i będzie sprawcą niejednej niespodzianki!

ROZSTANIE DO WIOSNY

To była ostatnia kolejka rundy jesiennej w sezonie 2020/2021. Niestety, musimy się rozstać na prawie 3,5 miesiąca, do połowy marca, kiedy to ruszymy z rundą rewanżową. Dla kilku zespołów i zawodników będzie to czas na wyleczenie kontuzji, przegląd kadr czy szukanie wzmocnień, by z nową energią przystąpić do rewanżów. Nie raz już się okazywało, że na wiosnę drużyna, której nie szło jesienią, prezentowała się znacznie lepiej i rozpoczynała marsz w górę tabeli. Wiemy, że wiele ekip wciąż jest spragnionych gry, ale niestety, nie ruszymy z ligą zimową którą planowaliśmy, odwołaliśmy nasze zimowe turnieje, o czym informowaliśmy w osobnym artykule. Także ładujcie akumulatory i widzimy się na wiosnę!

 

 

 

 

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
1 1

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 2

1 LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 0

2 LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 0

3 LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

5 LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
4 0

6 LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
2 0

7 LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
2 0

8 LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
4 0

9 LIGA

Kolejka 9

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi