Wczytuję...

OBOSTRZENIA, ZASADY!

100% powagi - o to na samym wstępie chcemy Was poprosić. Poniższe punkty są WARUNKIEM KONIECZNYM do wzięcia udziału w meczach Ligi Fanów.

POLÓWKI LIGI FANÓW!

Stylowe koszulki LIGI FANÓW dostępne dla wszystkich uczestników i sympatyków naszych rozgrywek.

PROFIL NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

OBOSTRZENIA, ZASADY!
POLÓWKI LIGI FANÓW!
PROFIL NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

PLUSY I MINUSY - 6.KOLEJKA!

16
Lis

W 6 kolejce udało się w końcu rozegrać wszystkie zaplanowane 49 spotkań, a co za tym idzie, w minioną niedzielę byliśmy świadkami wielu pasjonujących pojedynków, zwrotów akcji i decydujących bramek w ostatnich akcjach meczów. Nikt nie odpuszczał i czasem, nawet mimo porażek, zespoły prezentowały się z bardzo dobrej strony. Niestety, nie obyło się tym razem bez groźnie wyglądającej kontuzji, praktycznie na sam koniec ligowych zmagań. Po szczegóły zapraszamy do naszego zestawienia Plusów i Minusów kolejki.

PLUSY I MINUSY - 6.KOLEJKA!

Zaczynamy od plusów:

W PEŁNI ROZEGRANA KOLEJKA

Dopiero w 6 kolejce udało nam się rozegrać wszystkie 49 meczów, co jest absolutnym rekordem naszych rozgrywek. Od samego początku zdarzały się spotkania, które musieliśmy z różnych względów przekładać na inny termin i które byliśmy zmuszeni rozgrywać w soboty. Wciąż mamy parę zaległych pojedynków, ale mamy nadzieję, że do 7 kolejki wszystkie drużyny będą przystępować już na „czysto" i do końca rundy uda nam się rozegrać wszystkie zaplanowane mecze. Do tego wartym odnotowania jest fakt, że w 6 serii gier padła rekordowa liczba bramek. W minioną niedzielę na 5 boiskach padło ich ponad 500! Liczymy, że rekord 502 goli długo się nie utrzyma i jeszcze w tej rundzie uda się go przebić.

ZACIĘTA RYWALIZACJA I WALKA DO OSTATNIEGO GWIZDKA

Praktycznie w każdej lidze był przynajmniej jeden mecz, w którym losy ważyły się do ostatnich minut, a o wyniku zadecydowała 1-2 bramki. Z tego kilka pojedynków rozstrzygało się tuż przed końcowym gwizdkiem, potęgując radość zwycięzców i rozgoryczenie przegranych. Co najważniejsze, w większość przypadków, mimo wyniku na styku, rywalizacja toczyła się w duchu fair play. Za nami 2/3 rundy i widać, że w znacznej większości ligi są na tyle wyrównane, że właściwie każdy może wygrać z każdym, a o końcowym rezultacie decyduje skład i forma dnia. Mamy nadzieję, że ostatnie trzy kolejki utrzymają poziom minionej niedzieli.

AMBITNA POSTAWA PRZYPADKOWYCH GRAJKÓW

Takim zaciętym pojedynkiem było m.in. starcie Przypadkowych Grajków z BRD Young Warriros. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Grajki przez cały mecz grały o jednego zawodnika mniej. Niestety, wczesna pora rozgrywania tego meczu sprawiła, że aż 3 zawodników Czarka Klimkowskiego nie dojechało na Arenę Grenady. Zazwyczaj gra w osłabieniu przez cały mecz kończy się wysoką porażką, więc zawodnicy Grajków próbowali trochę negocjować, żeby materiał z tego spotkania nie ujrzał światła dziennego, ale chłopaki absolutnie nie mają się czego wstydzić. Pierwszą połowę przegrali tylko 1:2, a w drugiej podgonili wynik ze stanu 1:4 na 3:4! Co więcej, była szansa na remis, ale po kontrze BRD padł gol ustalający wynik meczu na 3:5. Duże uznanie należy się Przypadkowym Grajkom, bo zostawili sporo zdrowia na boisku i za to, że się nie poddali, czekając na najniższy wymiar kary, należy im się duży szacunek.

Przechodzimy do minusów:

POWAŻNE KONTUZJE

W meczu Lujwaffe Tarchomin z Wiecznie Drugimi gospodarze udowodnili, że ich forma pod koniec rundy idzie w górę. Wszystkie pozytywne aspekty tego meczu przykryła jednak kontuzja odniesiona przez gracza Lujwaffe – Piotrka Dobrzenieckiego. Mecz wydawał się już rozstrzygnięty, gdy podczas jednej z akcji gracze usłyszeli niebezpieczny trzask. Niestety, ten nieprzyjemny odgłos wydobył się z kolana Piotrka, który później w asyście kolegów musiał opuścić boisko.

Pech dopadł także zawodnika Contry, Dawida Bielę. Podczas meczu z FC Kebavitą w pewnym momencie musiał opuścić boisko i nie był w stanie już kontynuować gry. Obiekt przy Grenady opuścił o własnych siłach, ale jak się dowiedzieliśmy, uraz wydaje się groźniejszy niż można było początkowo przypuszczać. Najprawdopodobniej odnowiła się kontuzja więzadeł krzyżowych, które miał operowane 4 lata temu.

Nie znamy ostatecznych wyników badań, jednakże obie kontuzje wydają się być poważne. Mimo to czekamy oczywiście na diagnozy, które mamy nadzieję, że wykluczą poważniejsze konsekwencje. Panowie! Zapewniamy, że niejeden z Nas wie, jak to jest odnieść poważny uraz. W imieniu całej naszej ligowej ekipy, życzymy Wam dużo zdrowia i szybkiego powrotu do ukochanej piłki nożnej! Jesteśmy z Wami!

PRZERWANA PASSA NARODOWEGO ŚRÓDMIEŚCIA

Każda passa ma swój koniec i w minioną niedzielę zakończyła się seria Narodowego Śródmieścia. 23 mecze – na tej liczbie zatrzymała się niebywała seria meczów bez porażki ekipy Marka Szklennika. Trzeba jednak przyznać, że jeżeli już ktoś miał powstrzymać Narodowe Śródmieście, to nie było lepszego kandydata. Przegrać z obecnym mistrzem to nie wstyd, a Tur Ochota pokazał, że w tym sezonie prawdopodobnie nikt nie będzie w stanie mu przeszkodzić w marszu po kolejny tytuł. Narodowe i tak już zapisało się w historii Ligi Fanów i przez długi czas ciężko będzie komuś powtórzyć ten wyczyn.

 

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
6 0

1 LIGA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
1 0

2 LIGA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
3 0

3 LIGA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
3 1

4 LIGA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
4 0

5 LIGA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
1 0

6 LIGA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
0 1

7 LIGA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
7 0

8 LIGA

Kolejka 7
Wybierz kolejkę:
0 0

9 LIGA

Kolejka 7

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi