Wczytuję...

OBOSTRZENIA, ZASADY!

100% powagi - o to na samym wstępie chcemy Was poprosić. Poniższe punkty są WARUNKIEM KONIECZNYM do wzięcia udziału w meczach Ligi Fanów.

POLÓWKI LIGI FANÓW!

Stylowe koszulki LIGI FANÓW dostępne dla wszystkich uczestników i sympatyków naszych rozgrywek.

PROFIL NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

OBOSTRZENIA, ZASADY!
POLÓWKI LIGI FANÓW!
PROFIL NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

PLUSY I MINUSY - 5.KOLEJKA!

10
Lis

Pomimo wielu szlagierów i wyrównanych spotkań, 5 seria gier przebiegła nad wyraz spokojnie, co niezmiernie nas cieszy. Oczywiście zdarzały się spięcia na boisku, ale większość meczów przebiegała w duchu fair play. Doszło też do paru niespodzianek, gdzie lider gubił punkty z zespołem z dołu tabeli, dzięki czemu rywalizacja w poszczególnych ligach staje się coraz ciekawsza. Warta pochwalenia jest też postawa zawodników Furduncio Brasil FC, którzy wsparli w trudnych chwilach poważnie kontuzjowanego zawodnika swojego niedawanego rywala. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury Plusów i Minusów 5 kolejki!

Zaczynamy od plusów:

NIESPODZIANKI NA PICASSA

Piąta kolejka udowodniła nam, że piłka nożna bywa przewrotna, a stuprocentowi faworyci w futbolu nie istnieją. W 7 lidze spotkały się drużyny Laissez Faire United i CompatibLu. Gospodarze w dotychczasowych spotkaniach nie zdobyli choćby punktu, więc faworytem była drużyna gości, która wygrała w tym sezonie wszystkie mecze. Skazywani na pożarcie gospodarze nie poddali się ani na sekundę, a mecz zostanie w nasze pamięci na długo. Wynik 11:11 mówi sam za siebie, ale jak rozpoczynać punktowanie w lidze, to właśnie tak! Brawo Laissez Faire United! Drugim sprawcą sensacji była drużyna Tsubasa Ozora, która stanęła do boju w meczu z drużyną Szukamy Sponsora. Gospodarze dotychczas nie wygrali meczu i mieli tylko 1 punkt na swoim koncie. Goście przyjechali na Picassa jako lider tabeli. Gracze Tsubasa Ozora udowodnili jednak, że szeroka kadra, powszechna mobilizacja i przede wszystkim ogromne serce do gry potrafi zdziałać cuda. Zremisowali 5:5, a w pewnym momencie mogli nawet wygrać! Tsubasie również gratulujemy i mamy nadzieję, że w tym sezonie jeszcze nie raz będziemy świadkami sensacji takiego kalibru!

WSPARCIE BRAZYLIJCZYKÓW DLA JACKA RAKOWSKIEGO

Jacek podczas meczu z Furduncio nabawił się tak groźnej kontuzji, że potrzebna była pomoc ratowników medycznych, którzy zabrali go do szpitala. Jest już po operacji, a co ważne i budujące, nie został z tym wszystkim sam. Oczywiście jak zawsze mógł liczyć na swoich kolegów z Junaka, a w pomoc Jackowi włączyli się też zawodnicy Furduncio, którzy od pechowego zdarzenia mocno interesowali się stanem zdrowia zawodnika Junaka. Brazylijczycy, w tych trudnych chwilach, wspomogli Jacka finansowo, a także w tej kolejce przekazali na ręce organizatorów specjalny upominek, który postaramy się jak najszybciej dostarczyć do adresata. Chcieliśmy na naszych łamach bardzo docenić taką bezinteresowną postawę zawodników Furduncio i cieszymy się, że wśród zespołów w Lidze Fanów jest taka solidarność, bo także to m.in. buduje naszą ligową społeczność. Brazylijczykom należą się duże brawa! My również jako Liga Fanów postanowiliśmy nieco pomóc Jackowi, który w naszych rozgrywkach gra od lat i sprezentowaliśmy mu specjalne kule. Wszyscy liczymy, że szybko wróci do pełni i sił i zobaczymy go jeszcze na boisku!

GEST ELITARNYCH

Wychodząc na boisko zazwyczaj zawodnicy myślą o jednym – wygrać mecz. Jednak nie wszyscy dążą do tego celu za wszelką cenę. Takim przykładem mogą być Elitarni Gocław, którzy widząc, że przeciwnik początkowo zebrał jedynie 5 osób do gry, postanowili również wyjść na plac jedynie w piątkę. Taki stan rzeczy trwał przez około kwadrans, kiedy to dojechał szósty zawodnik FFK Oldboys. Elitarnym jednak nie robiło większej różnicy, czy grali w pełnym składzie, czy z brakiem jednego zawodnika, bo w całym meczu byli zdecydowanie lepsi i wygrali wysoko swoje spotkanie, natomiast zawsze będziemy doceniać takie podejście do meczu, które jest jedynie dobrą wolą drużyny.

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie w 5 kolejce większych minusów nie odnotowaliśmy:

KILKA DRUŻYN WCIĄŻ BEZ ZWYCIĘSTWA

Za nami już ponad połowa rundy jesiennej i wciąż kilku drużynom nie udało się zgarnąć kompletu punktów. Aż 11 zespołów jeszcze ani razu nie wygrało swojego meczu, z czego 7 drużyn, jak to tej pory, przegrało wszystkie dotychczasowe spotkania. Do końca rundy coraz mniej czasu i mamy nadzieję, że żadna z tych ekip nie skończy jej bez choćby jednego zwycięstwa. Trzymamy kciuki, by druga połowa rundy była znacznie lepsza w ich wykonaniu, nie mówiąc już o rundzie rewanżowej, w której wiele outsiderów okazywało się rycerzami wiosny!

 

 

PLUSY I MINUSY - 5.KOLEJKA!

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
1 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
0 0

2 LIGA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
0 0

3 LIGA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
3 0

4 LIGA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
0 0

5 LIGA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
0 0

6 LIGA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
1 0

7 LIGA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
1 0

8 LIGA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
0 0

9 LIGA

Kolejka 8

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi