Wczytuję...

OBOSTRZENIA, ZASADY!

100% powagi - o to na samym wstępie chcemy Was poprosić. Poniższe punkty są WARUNKIEM KONIECZNYM do wzięcia udziału w meczach Ligi Fanów.

POLÓWKI LIGI FANÓW!

Stylowe koszulki LIGI FANÓW dostępne dla wszystkich uczestników i sympatyków naszych rozgrywek.

PROFIL NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

OBOSTRZENIA, ZASADY!
POLÓWKI LIGI FANÓW!
PROFIL NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

PLUSY I MINUSY - 2.KOLEJKA!

13
Paź

Głównym wydarzeniem 2 kolejki miała być inauguracja świeżo wyremontowanej Areny Picassa. Mimo że było to dla nas wielkie wydarzenie, zostało przyćmione przez skandaliczne zachowanie zawodnika Lujwaffe Tarchomin, który naszą decyzją definitywnie zakończył swoje występy w Lidze Fanów. Do tego poważnych kontuzji doznali gracze Junaka i Tsubasy Ozora, a w jednym przypadku uraz był na tyle poważny, że musiała zostać wezwana karetka. A to wszystko w reżimie sanitarnym, który od soboty zaczął obowiązywać w całym kraju. Po szczegóły zapraszamy do lektury Plusów i Minusów 2 kolejki.

PLUSY I MINUSY - 2.KOLEJKA!

Zaczynamy od minusów:

SKANDALICZNE ZACHOWANIE LUJWAFFE

Z przykrością stwierdzamy, że była to chyba najbardziej karygodna sytuacja, jaka miała miejsce przez ostatnie lata w Lidze Fanów. Zawodnik ekipy z Tarchomina, Maciej B., po słownej wymianie zdań z rywalem zupełnie stracił nad sobą panowanie. Powalił rywala na murawę, złapał za szyję, a na koniec spulnął w jego kierunku. Na boisku mocno się zagotowało, sytuację udało się opanować, po interwencji ekipy organizacyjnej oraz zawodników Oldboys Derby, przy czym musimy zaznaczyć, że zawodnicy Energii nie dążyli do konfrontacji, a najwięcej do „powiedzenia" mieli wcześniej wspominany zawodnik Lujwaffe oraz osoba towarzysząca zespołowi z Tarchomina, która oprócz obraźliwych haseł, dążyła też do rękoczynu. Do tego nawet pozostali zawodnicy Luji nie mogli ich uspokoić. My jako Liga Fanów przez lata, ciężką pracą wyrabialiśmy swoją markę i dbaliśmy o dobry wizerunek ligi, którą w dosłownie chwilę obaj panowie mogą zniszczyć. Kilkanaście lat kontra parę minut. My nie tolerujemy takich zachowań, bezprecedensowych w całej naszej historii. W związku z powyższym:

- Maciej B. zostaje dożywotnio wykluczony ze wszystkich rozgrywek organizowanych przez Ligę Fanów. Nie ma wstępu na nasze obiekty czy to jako zawodnik czy to jako kibic.

- zespół Lujwaffe zostaje ukarany karą bezwzględnego zakazu wstępu dla kibiców drużyny do końca rundy. Jest to efekt złamania obostrzeń, jakie ogłosiliśmy z uwagi na wprowadzenie „żółtej strefy" jak i zachowanie „kibica" podczas meczu z Energą.

- Cały zespół Lujwaffe dostaje od nas pomarańczową kartkę. Rozważaliśmy nawet wykluczenie całej drużyny z naszych rozgrywek, jednak ze względu na to, że do tej pory zachowywali się bez zarzutu, dajemy im jeszcze jedną szansę. Są u nas na cenzurowanym i jeśli coś podobnego się powtórzy, wszyscy zawodnicy, bez wyjątku, nie zagrają już w Lidze Fanów.

POWAŻNE KONTUZJE

W meczu Junaka z Furduncio doszło do bardzo przykrej sytuacji, która na moment zmroziła wszystkich obecnych na boisku. Na kilka minut przed końcem meczu Jacek Rakowski w pełnym biegu zderzył się z napastnikiem Brazylijczyków i niestety złamał piszczel w prawej nodze. Szczęście w nieszczęściu nie było to złamanie otwarte, ale Jacek nie podniósł się już z murawy i przybyli na miejsce ratownicy medyczni zabrali go karetką do szpitala. Z tego co wiemy czeka go operacja i mamy nadzieję, że uda mu się jeszcze powrócić na boisko. Limit pecha chyba już wykorzystał, bo rok temu również doznał ciężkiej kontuzji.

Pech nie ominął też zawodnika Tsubasy Ozora. W walce o piłkę Marcin Hunskopf doznał kontuzji, która wyklucza go z gry w tej rundzie. Diagnoza – złamanie kości śródstopia i ok 6 tygodni w gipsie.

Obu panom życzymy rychłego powrotu do zdrowia i trzymamy kciuki za szybkie dojście do pełnej sprawności.

GRA W REŻIMIE SANITARNYM

Niestety, ale globalna sytuacja z covidem oraz rozpoczynający się sezon grypowy nie daje za wygraną. W związku z wprowadzeniem w całym kraju żółtej strefy jesteśmy zmuszeni do większej dyscypliny dotyczącej kwestii sanitarnych. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom, że mimo braku komfortu związanego z noszeniem masek, częstą dezynfekcją rąk oraz zachowaniem odstępów pomiędzy drużynami potrafiliście stanąć na wysokości zadania i liczymy w kolejnych tygodniach na podobną postawę. Mamy nadzieję, że sytuacja mozolnie, ale w końcu się poprawi i na wiosnę będziemy mogli w pełni i bez ograniczeń spotykać się co tydzień na boiskach Grenady i Areny Picassa!

WYSOKIE PORAŻKI DO ZERA

Dość rzadko zdarza się, aby w meczach Ligi Fanów jeden z zespołów zakończył zawody bez choćby jednego trafienia. W poprzedni weekend taka sytuacja miała miejsce kilka razy, ale szczególnie zwróciliśmy uwagę na te najwyższe porażki: 0:7, 0:9, 0:11 oraz 0:12. Nie nam jest oceniać formę strzelecką pokonanych zespołów, jednak zawsze pozostaje niedosyt po braku choćby honorowego trafienia. W większości z wymienionych przypadków za przyczynę upatrujemy mocne braki kadrowe, jednak wierzymy, iż był to wypadek przy pracy i takie mecze więcej się nie powtórzą. Ekipom, które w tych spotkaniach musiały przełknąć gorzką pigułkę, życzymy lepszej skuteczności w ataku i pocieszamy, że padały wyższe porażki do zera, ale i po nich pokonane zespoły podnosiły się i osiągały sukcesy.

Przechodzimy do plusów:

POWRÓT NA ARENĘ PICASSA

11.10.2020 – zapamiętamy tę datę na długo. Długo oczekiwana modernizacja Areny Picassa została zakończona, a zawodnicy mogli się cieszyć i podziwiać jakość odnowionego obiektu. Trzy sektory, każdy o wymiarach 46x28 m, oddzielone wysokimi piłkochwytami, świeżutka, nowoczesna sztuczna nawierzchnia, a jako smaczek stanowisko organizacyjne w nowej odsłonie. Przy równocześnie toczących się trzech spotkaniach atmosfera niedzielnego święta futbolu była naprawdę niesamowita ! Także oświetlenie zostało udoskonalone, dzięki czemu po zmierzchu na placu gry mieliśmy niemal tak jasno, jak za dnia. Pozwoliliśmy sobie zapytać kilku z Was co sądzicie o odnowionej arenie zmagań i w absolutnej większości wasze odczucia były bardzo pozytywne. Trzeba też podkreślić, że dzięki dodatkowemu sektorowi bez problemu mieścimy w kalendarzu spotkania wszystkich 98 zespołów, a także mamy większą elastyczność w układaniu terminarza. Czy wszystko było perfekcyjnie ? Niemalże. Chodzi o śliską nawierzchnię, ale tutaj od razu chcielibyśmy uspokoić. Połączenie wilgotnego, zimnego powietrza z nową, jeszcze nieubitą sztuczną nawierzchnią zawsze wiąże się z podwyższoną śliskością nawierzchni, a że przyszło nam zagrać pierwsze spotkanie w połowie października, efekt był przewidywalny. Cześć osób, zwłaszcza tych grających w halówkach, dość często lądowała na murawie, ale na szczęście obyło się bez kontuzji z tego powodu.

WALKA DO KOŃCA – EFEKTOWNE REMONTADY!

Zaczniemy żartobliwego przypomnienia, że mecz ma dwie połowy, a gra toczy się do ostatniej minuty. Tak właśnie było w przypadku dwóch spotkań, w których losy meczu odwróciły się po zmianie stron.
Saska Kępa przegrywała już 2:7 z Graczami Gorszego Sortu i wydawało się, że jest już po zawodach. Nic bardziej mylnego – remontada, jaką urządzili gracze Kornela Troszczyńskiego była iście widowiskowa i dzięki 5-ciu strzelonym bramkom w drugiej odsłonie gospodarzom udało się wyszarpać 1 punkt!
W sposób jeszcze bardziej spektakularny losy meczu odwróciła ekipa Borowików. Do przerwy schodzili z 4-bramkowym deficytem (1:5). „Grzybki" tak zwarły szeregi, że nie tylko odrobili straty, ale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę bramką na 6:5, na kilka minut przez końcem spotkania! Obu zespołom gratulujemy ambicji i woli walki!

NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE WCIĄŻ BEZ PORAŻKI

Marek Szklennik jeszcze po wygranej z Anonymmous! tonował nastroje, ale zwycięstwo nad East Wind czyli kandydatem do mistrzostwa to już nie przypadek. Jeszcze w pierwszej połowie team Sebastiana Dąbrowskiego wygrywał 3:1, ale Narodowe Śródmieście, widząc że rywal jest w zasięgu, zagrał bez kompleksów i w ostatecznym rozrachunku udało mu się wyciągnąć wynik na 4:5. Dało się zauważyć, że Śródmieście jest w formie i lepiej wytrzymał trudy spotkania od przeciwnika. Przed sezonem Narodowe dość ostrożnie podchodziło do gry w Ekstraklasie, a teraz zawodnicy muszą przyznać, że wygrana na najwyższym szczeblu ma wyjątkowy smak i chyba nie żałują tej decyzji.

 

 

 

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
3 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
0 0

2 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
3 0

3 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
1 0

4 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
5 0

5 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
2 0

6 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
1 0

7 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
2 0

8 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
1 0

9 LIGA

Kolejka 3

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi