Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

Zaczęło się! Ruszyły zapisy do Amatorskiej Ligi Szóstek - Ligi Fanów. Start rozgrywek w sezonie 2020/2021 zaplanowany jest na 27 września!

DLACZEGO MY!

Jako że nie jesteśmy jedyni w tym co robimy, a nie chcielibyśmy być jednymi z wielu, przedstawiamy wam poniżej kilka argumentów, dla których warto zagrać w LIDZE FANÓW!

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 27 września na pierwszą kolejkę rudny jesiennej wybierzecie się w szerokim składzie odebrać cenne …

REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

Wiele miesięcy planowania i przygotowań, wnikliwa obserwacja i staranna selekcja kandydatów do gry i wreszcie pierwszy mecz!

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
DLACZEGO MY!
ROZDANIE NAGRÓD!
REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

PLUSY I MINUSY - LATO 2020!

07
Wrz

Liga Wakacyjna już za nami. Było to ciekawe doświadczenie, w którym mogliśmy przetestować kilka nowych rozwiązań przed powrotem do regularnego sezonu. Jednak przede wszystkim cieszymy się, że letnia rywalizacja, mimo obostrzeń, doszła do skutku, bo głód piłki był wielki i sezon letni okazał niezwykle pasjonujący. Nie przedłużając, zapraszamy do lektury naszego podsumowania czyli Plusów i Minusów Ligi Wakacyjnej.

PLUSY I MINUSY - LATO 2020!

Zaczynamy od plusów:

UDANY POWRÓT DO GRANIA

Pandemia sparaliżowała właściwie wszystkie aspekty życia codziennego, nie ominęło to również rozgrywek piłkarskich. Musieliśmy przedwcześnie zakończyć sezon 2019/2020 i nie wiadomo było, kiedy uda się wznowić rozgrywki. Na szczęście długa przerwa (trwająca od końca listopada) w końcu się skończyła i ruszyliśmy z całkiem nowym projektem, czyli Ligą Wakacyjną. Ta cieszyła się sporym zainteresowaniem i dużym odzewem z Waszej strony, udało się zebrać aż 60 drużyn chętnych do gry. Prawdopodobnie rozgrywki letnie zostaną z nami na dłużej i w przyszłym roku również zorganizujemy ligę w wakacje. Być może niekoniecznie już w weekendy, a w tygodniu w godzinach wieczornych.

2 WOLNE WEEKENDY

Wakacje to czas odpoczynku i ładowania akumulatorów na cały rok, więc oprócz długo wyczekiwanej rywalizacji piłkarskiej, warto było znaleźć czas na zasłużony relaks. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w lidze letniej zaplanowaliśmy dwa wolne weekendy, jeden w lipcu, drugi w sierpniu, by spora część osób biorących udział w rozgrywkach mogła wyjechać na urlop bez odpuszczania gry. Jak się okazało to był strzał w dziesiątkę, bo wielu zawodników mogło tak zaplanować swój wypoczynek, by być na większości meczów ligowych.

WYRÓWNANA RYWALIZACJA

Zawsze przed sezonem próbujemy tak dobrać drużyny pod względem prezentowanych umiejętności, by rywalizacja toczyła się na jak najbardziej wyrównanym poziomie. System jednorundowy dał nam możliwość podziału zespołów na nowo w taki sposób, by ostateczne rozstrzygnięcia poznać dopiero w ostatniej kolejce. I tak było w większości lig: o mistrzostwie i podium zadecydowała 9 seria gier. W przypadku tych ekip, które dołączyły do Ligi Fanów w lato, wiemy już, że mogliśmy je nieco inaczej rozmieścić, ale gdy zupełnie nowa drużyna zgłasza się do rozgrywek, to jaki poziom reprezentuje jest zawsze jedną wielką niewiadomą. Niemniej jednak Liga Wakacyjna dostarczyła nam wielu emocji do samego końca na wszystkich szczeblach rozgrywkowych. Tak naprawdę w każdej lidze zespoły były na tyle wyrównane, że każdy mógł wygrać z każdym i stosunkowo mało było spotkań bez stawki.

WIELE MATERIAŁÓW VIDEO

W lidze letniej udało nam się też zapewnić wam wiele materiałów video. Przynajmniej jeden mecz praktycznie każdej z drużyn został nagrany, a w całej lidze letniej na video zostało uwiecznionych prawie 30% wszystkich spotkań, co daje około 80 meczów. Oczywiście dłuższe dni były niemałym sprzymierzeńcem, ale będziemy starać się podtrzymać tą tendencję w kolejnym sezonie, aby częściej pokazywać wasze umiejętności gry w piłkę nożną.

DECYDUJĄCY MECZ O MISTRZOSTWIE 1 LIGI

To spotkanie było wisienką na torcie sezonu letniego. Oczywiście chodzi o starcie FC Kebavity z FC Górką. Mecz, w którym Kebavita musiała wygrać przynajmniej 9 bramkami, mecz, który był zwieńczeniem walki zespołu Buraka Cana z Anonimowymi w walce o mistrzostwo. W tym spotkaniu było wszystko: gonitwa za wynikiem, awaria jupiterów, które symbolicznie rozbłysły, gdy Kebavita zbliżała się do upragnionego wyniku, widmo nadchodzącej ulewy zbliżającej się nad Arenę Grenady, dwie bramki w końcówce dla Górki, które dały mistrzostwo Anonymmous! i dwa niewykorzystane karne po stronie Kebavity, w tym jeden na sekundy przed końcem spotkania, de facto rozstrzygający, kto zgarnie złote medale. Takiej końcówki i rywalizacji dwóch godnych siebie rywali, idących przez cały sezon łeb w łeb, dawno nie widzieliśmy i taka historia pewnie długo się w Lidze Fanów nie powtórzy.

Przechodzimy do minusów:

BRAK HUCZNEGO ZAKOŃCZENIA

Każdy kto grał wcześniej w Lidze Fanów wie, jak dużą wagę przywiązujemy do zakończenia sezonu i tego, by odpowiednio uhonorować wszystkich uczestników biorących udział w naszych rozgrywkach. Niestety, obecna sytuacja nie pozwala nam na zorganizowanie takiego rozdania nagród jakie sobie wymarzyliśmy, z powodu obostrzeń sanitarnych jakie panują w kraju. Sami chcielibyśmy zorganizować zakończenia sezonu z wielką pompą, jak to bywało do tej pory, ale musimy dostosować się do panujących warunków. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się rozdanie nagród pojedynczo, na pierwszej kolejce rundy jesiennej.

TERMINARZ NA CAŁĄ RUNDĘ

W sezonie wakacyjnym postanowiliśmy też przetestować inną formę tworzenia terminarza, a mianowicie ustalenie rywali i godzin rozgrywania meczów z parotygodniowym wyprzedzeniem. Jak się okazało, nasz regularny system ustalania terminarza na 1,5 tygodnia przed meczem okazał się znacznie lepszy, gdyż wielu z was nie wie tak naprawdę, co będzie robiło za 3-4 tygodnie, zwłaszcza w okresie letnim i kiedy najbardziej będzie wam pasowało wtedy rozegranie meczu. System jednorundowy, bez rewanżów, też nie był do końca sprawiedliwy i sporo drużyn w ostatnich kolejkach po prostu odpuszczało, wiedząc, że na dany termin po prostu nie zbierze składu.

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

3 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

2 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
0 0

5 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

7 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

6 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

8 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

9 LIGA

Kolejka 2

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi