Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

Zaczęło się! Ruszyły zapisy do Amatorskiej Ligi Szóstek - Ligi Fanów. Start rozgrywek w sezonie 2020/2021 zaplanowany jest na 27 września!

DLACZEGO MY!

Jako że nie jesteśmy jedyni w tym co robimy, a nie chcielibyśmy być jednymi z wielu, przedstawiamy wam poniżej kilka argumentów, dla których warto zagrać w LIDZE FANÓW!

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 27 września na pierwszą kolejkę rudny jesiennej wybierzecie się w szerokim składzie odebrać cenne …

REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

Wiele miesięcy planowania i przygotowań, wnikliwa obserwacja i staranna selekcja kandydatów do gry i wreszcie pierwszy mecz!

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
DLACZEGO MY!
ROZDANIE NAGRÓD!
REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

PLUSY I MINUSY - 9.KOLEJKA!

01
Wrz

Ostatnia kolejka była tak intensywna, że emocjami i towarzyszącymi okolicznościami mogłaby obdzielić nawet cały sezon letni. Przyniosła też końcowe rozstrzygnięcia, więc radość po zwycięstwach i smutek po porażkach były znacznie intensywniejsze niż zazwyczaj. Do historii Ligi Fanów przejdzie mecz FC Kebavity z FC Górką, jak i warunki pogodowe, jakie towarzyszyły nam w niedzielny wieczór. Wiele się działo na zakończenie Ligi Wakacyjnej, a my zapraszamy do lektury naszego podsumowania minionych zdarzeń.

PLUSY I MINUSY - 9.KOLEJKA!

Zaczynamy od plusów:

WIELKIE EMOCJE W MECZACH DECYDUJĄCYCH O MISTRZOSTWIE

9 kolejka obfitowała w wiele ciekawie zapowiadających się meczów, które miały przynieść ostateczne rozstrzygnięcia. Na plus chcieliśmy wyróżnić dwa spotkania, decydujące o mistrzostwie w pierwszej i drugiej lidze.

Najpierw na boisko wyszli zawodnicy Mixamatora i Narodowego Śródmieścia i ten mecz był jedynym bezpośrednim starciem o tytuł mistrzowski w całej lidze. Tak naprawdę na ten pojedynek czekaliśmy przez większość ligi letniej i liczyliśmy na dobre piłkarsko widowisko. Stawka była ogromna i trzeba przyznać, że drużyny stanęły na wysokości zadania. Zobaczyliśmy starcie godnych siebie rywali, z którego zwycięsko wyszło Narodowe. Tym samym po raz drugi zakończyli sezon z kompletem zwycięstw i mogą się pochwalić imponującym bilansem 18-0-0. Celebracja mistrzostwa też była na najwyższym poziomie, więc można śmiało stwierdzić, że ten sezon należał do Narodowego Śródmieścia.
Drugi mecz, czyli starcie FC Kebavity z FC Górką zapadnie na długo w naszej pamięci i z pewnością przejdzie do historii całych rozgrywek. Anonimowi wygrywając swój mecz, postawili wysoko poprzeczkę Kebavicie, która nie tyle musiała wygrać, co wygrać bardzo wysoko, bo aż 9 bramkami przy relatywnie niskim wyniku całego meczu. Zespół Buraka Cana konsekwentnie powiększał swoją przewagę, aż w końcu udało mu się osiągnąć korzystne prowadzenie dające mu mistrzostwo. Jednak 2 bramki stracone w końcówce przekazywały tytuł w ręce Anonimowych. Tuż przed końcowym gwizdkiem Kebavita miała jeszcze rzut karny na wagę złotych medali, który został obroniony przez bramkarza. W tym meczu było wszystko. Gonitwa za wynikiem i nerwowe liczenie bramek, awarię oświetlenia, Maćka Miękinę z Anonymmous, który zapewne mniej przeżywał wszystkie swoje mecze niż tamto starcie Kebavity, dwa niewykorzystane karne, euforię Anonimowych, niedowierzanie Kebavity i przekonanie wśród całej reszty uczestników, że taki mecz długo się nie powtórzy.

ROZEGRANIE CAŁEJ 9 KOLEJKI

To, że udało się dokończyć ostatnią kolejkę sezonu, musimy uznać za duży plus. Na szczęście nawałnice przeszły nad Warszawą w późnych godzinach wieczornych, bo sami nie wiemy co by było, gdyby ulewy rozpoczęły się znacznie wcześniej. Zwłaszcza, że ostatnie mecze rozgrywane w ramach 9 kolejki były niezwykle istotne dla końcowych rozstrzygnięć. Mimo ekstremalnych warunków, cała liga letnia została dograna do końca, ale ostatnią niedzielę będziemy jeszcze długo wspominać.

ANONYMMOUS ZWYCIĘZCĄ NAJWYŻEGO POZIOMU

Maciek Miękina w końcu się doczekał i zgarnął złote medale w Lidze Fanów. Co prawda w lidze letniej, gdzie brakowało takich tuzów jak TUR Ochota, Moczymordy, East Wind czy Wilanów, ale trzeba oddać kapitanowi Anonymmous, że w letniej edycji zebrał bardzo mocną paczkę, która wręcz gwarantowała sukces. Maćkowi i wszystkim Anonimowym gratulujemy sukcesu i być może nastaje w Lidze Fanów nowa era. Ciekawi jesteśmy występu mistrza ligi letniej w regularnym sezonie.

Przechodzimy do minusów:

AWARIA OŚWIETLENIA

To jest ta sytuacja, którą sygnalizowaliśmy już przy opisie starcia FC Kebavity z Górką. Do tej pory zazwyczaj nie korzystaliśmy z oświetlenia na Arenie Grenady, bo mecze kończyły się dość wcześnie, gdy słońce jeszcze nie zaszło. Tymczasem po odpaleniu jupiterów okazało się, że po jednej stronie boiska jest awaria i oświetlenie nie zadziałało. Na szczęście w czasie drugiej części jupitery „odpaliły" i ten niezwykle ważny mecz mógł być dokończony przy odpowiednich warunkach.

FREKWENCJA DEPORTIVO

Nie popisało się Deportivo la Chickeno w ostatnim meczu, de facto decydującym o podium w 3 lidze. Nie wiemy do końca dlaczego frekwencja była aż tak mierna, ale mecz z FC Nova Group rozpoczęli jedynie w czterech. Choć Czikeny sygnalizowały, że są problemy z dojazdem i jeszcze dwóch zawodników miało się stawić na boisku, to koniec końców na Arenę Strumykowa dotarł tylko jeden gracz, dopiero tuż przed końcem pierwszej części. Całą drugą połowę zagrali o jednego zawodnika mniej. Nie mogło to się skończyć inaczej jak wysoką porażką i zaprzepaszczoną szansą na medale.

IGLICA OSTATECZNIE BEZ ZŁOTYCH MEDALI

Wydawało się że to niemożliwie, a jednak. Iglica Warszawa przez większość sezonu pozostawała niepokonana, długo była liderem 5 ligi i można było sądzić, że tu już nic się nie wydarzy i zespół Radka Sówki wzniesie puchar za pierwsze miejsce. Tymczasem w dwóch ostatnich meczach dwa razy przegrali i na ostatniej prostej dali się wyprzedzić Awanturze Warszawa. Chłopaki z Iglicy wypracowali sobie sporą przewagę na początku sezonu, dzięki czemu utrzymali miejsce na podium, ale po świetnych występach raczej większość się spodziewała, że Iglica postawi w jednym z tych dwóch meczów kropkę nad i.

WALKOWERY

Niestety, na swoich meczach w ostatniej kolejce nie pojawiły się zespoły Przypadkowych Grajków, Phoenix Warsaw i Orłów Zabraniecka. To o tyle istotne, że ich przeciwnicy w większości wciąż walczyli o jak najlepsze miejsce i medale. To też jest brak szacunku dla rywali, bo np. zawodnicy Munji musieli wstać wcześnie rano, by stawić się o 8 rano na meczu który się nie odbył. Znowu mecz oddali zawodnicy Orłów Zabraniecka, którzy mieli mierzyć się z Furduncio czyli z zespołem z czołówki. Phoenix też zrezygnował z walki z Olimpikiem, przez co chłopaki nie zagrali drugi raz z rzędu. Mistrz 6 ligi chyba za dobrze sobie radził i najpierw przestraszył Orły, a teraz Feniksy, które zrezygnowały z podjęcia rękawicy.

PECH BRAMKARZA LUJWAFFE

O ogromnym pechu może mówić bramkarz Lujwaffe Tarchomin Marcin Konopka. Na samym początku meczu z Niezłomnymi Marcin obronił potężny strzał Tarasa Kobliuka, ale tak niefortunnie ułożył rękę, że doznał kontuzji, która wyeliminowała go z dalszej rywalizacji. To mógł być kluczowy moment tego spotkania, bo Luje w ostatecznym rozrachunku przegrały aż 1:9 i nie wiadomo jakby się potoczyła rywalizacja, gdyby Marcin pozostał między słupkami. Marcin obejrzał resztę spotkania z trybun, ale interwencja lekarza na pewno była potrzebna. Oczywiście życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję że Marcina zobaczymy na boisku już jesienią.

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

3 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

2 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
0 0

5 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

7 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

6 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

8 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

9 LIGA

Kolejka 2

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi