Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

Zaczęło się! Ruszyły zapisy do Amatorskiej Ligi Szóstek - Ligi Fanów. Start rozgrywek w sezonie 2020/2021 zaplanowany jest na 27 września!

DLACZEGO MY!

Jako że nie jesteśmy jedyni w tym co robimy, a nie chcielibyśmy być jednymi z wielu, przedstawiamy wam poniżej kilka argumentów, dla których warto zagrać w LIDZE FANÓW!

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 27 września na pierwszą kolejkę rudny jesiennej wybierzecie się w szerokim składzie odebrać cenne …

REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

Wiele miesięcy planowania i przygotowań, wnikliwa obserwacja i staranna selekcja kandydatów do gry i wreszcie pierwszy mecz!

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
DLACZEGO MY!
ROZDANIE NAGRÓD!
REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

ZAPOWIEDZI MECZOWE! 9. KOLEJKA

26
Sie

21 czerwca zaczynaliśmy Ligę Wakacyjną, a 30 sierpnia ją zakończymy. W ten weekend poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące całego sezonu, na czele z tym, kto będzie mistrzem, kto zdobędzie medale, kto „spadnie", jak również to, kto zgranie nagrody indywidualne. W zabawie TYPERA tym razem wziął udział Karol Urbańczyk z zespołu Polskiego Drewna. Zapraszamy do miłej Lektury.

ZAPOWIEDZI MECZOWE! 9. KOLEJKA

 

1 LIGA

CONTRA – ANONYMMOUS ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 2)

To będzie niezwykle ciekawe i arcyważne spotkanie, w którym obydwie drużyny będą zdeterminowane, by zwyciężyć. Contra jeszcze przed ósmą kolejką nieśmiało patrzyła na tabelę i liczyła, czy są jeszcze szanse na chociażby brązowe medale. Dwa zwycięstwa z Cykaczami i Papadensami spowodowały, że ekipa Michała Raciborskiego wciąż jest w grze o podium. Patrząc na grę tego zespołu można śmiało stwierdzić, że szczyt formy przyszedł na koniec sezonu wakacyjnego. Gospodarze zmobilizują zapewne wszystkich kluczowych zawodników i w naszej ocenie mogą pokonać Anonimowych. Zespół Maćka Miękiny z kolei ma tyle samo punktów i identyczny bilans bramkowy jak Kebavita. Ponieważ bezpośredni mecz z ekipą Buraka Cana skończył się remisem, musi to spotkanie wygrać z jak najlepszym bilansem i czekać co zrobi rywal. Mistrza pierwszej ligi poznamy w niedzielę około 20:00, bo wtedy właśnie zakończy się spotkanie Kebavity z Górką.

FC HAZARD 86 – CHŁOPCY Z BRÓDNA (NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA X)

Chłopcy z Bródna po tym, jak stracili szanse na mistrzostwo, mogli już w poprzedniej kolejce zapewnić sobie brązowe medale. Porażka z Papadensami skomplikowała sytuację na tyle, że ekipa Sebastiana Ulewicza może nie załapać się na podium, co na pewno będzie zawodem dla całej drużyny. Niezależnie od wyniku spotkania Contry z Anonimowymi przy zwycięstwie z Hazardem trzecia lokata będzie obroniona. Jeżeli jednak ekipa Michała Raciborskiego przegra to szanse na najniższy stopień podium ma Hazard. Wygrał on z Contrą i jeżeli pokonałby Chłopców z Bródna, to przy małej tabeli, gdzie trzy drużyny miałyby po 15 punktów, to właśnie team Michała Malińskiego miałby najlepszy bilans. Niezależnie od wszystkiego, tutaj na boisku będzie się działo do ostatniej minuty meczu.

PAPADENSY – LTM WARSAW (NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 1)

Obie ekipy mają spory potencjał, ale wobec wąskiej kadry nie zawsze są w stanie powalczyć z rywalami, którzy te składy mają dużo szersze i bardziej wyrównane. Jednak, jak pokazały niektóre spotkania, są w stanie urywać punkty faworytom i toczyć z nimi wyrównane pojedynki. W drużynie Dominika Podlewskiego widać, że podstawowy skład jest na wysokim poziomie, co pokazali chociażby w starciu z Chłopcami z Bródna, gdzie urwali jakże cenne punkty przeciwnikom. Teraz na zakończenie sezonu wydaje się, że powinni sobie poradzić z LTM-em, który ma tak naprawdę straszy rywali głównie dwoma zawodnikami. Kaka i Dryna jednak sami nie są w stanie wygrać meczu i brakuje w ekipie Irka Webera jakości, jaką miała ta ekipa w poprzednich sezonach. My postawimy na gospodarzy, ale LTM zapewne będzie chciał zakończyć sezon zdobywając punkty i jeśli przyjdzie więcej zawodników na to spotkanie, to ten cel może być do zrealizowania.

FC GÓRKA – FC KEBAVITA ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Spotkanie Górki z Kebavitą zakończy zmagania w lidze wakacyjnej w pierwszej lidze. W przypadku zwycięstwa Anonimowych oczy całej drużyny Maćka Miękiny będą zwrócone na ten mecz. Kebavita będzie znała wynik rywali i z jednej strony to dobrze, a z drugiej nie najlepiej w sytuacji, gdy pod presją trzeba będzie dążyć do konkretnego rezultatu dającego mistrzostwo. Górka to bardzo niewygodny rywal i wcale pozycja w tabeli nie odzwierciedla jej potencjału. Dlatego nie musi to być prosty mecz dla ekipy Buraka Cana. Pamiętamy jak dobrze team Konrada Litwiniuka zagrał z Anonimowymi i gdyby nie to, że przez pierwsze 10 minut grali o jednego mniej i stracili pięć bramek, to wynik mógłby być zupełnie inny. My postawimy na gości, ale sądzimy że gospodarze zagrają swoją piłkę i czasami taka gra bez presji może dać nieoczekiwane efekty.

FC KARMELICKA – CYKACZE ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Karmelicka po bolesnej porażce z Kebavitą będzie się chciała zrehabilitować. Ostatnio ekipa Mikołaja Kozłowicza ma problemy ze składem, do tego doszła jeszcze kontuzja podstawowego bramkarza. Kapitan gospodarzy będzie musiał jakoś sobie poradzić z tymi problemami i zebrać wszystkich dostępnych zawodników, aby powalczyć o korzystny wynik. Cykacze zaprezentowali się pozytywnie w lidze wakacyjnej i widać, że mają spory potencjał, ale potrzebują jeszcze trochę czasu, by wygrywać mecze z drużynami z topu. Kolejny sezon pokaże czy ekipa Krzyśka Gołosa ma szanse na grę i wygrywanie w ekstraklasie, bo chłopaki chcą się rozegrać w pierwszej lidze, zebrać niezbędne doświadczenie i zgranie, by zapisać się w historii Ligi Fanów. My stawiamy tutaj na gości mając nadzieję, że nie będzie to spotkanie do jednej bramki.

2 LIGA

LUJWAFFE TARCHOMIN – FC NIEZŁOMNI ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 2)

Lujwaffe zdobywając bramkę w końcówce meczu z Wiernym Służewcem przedłużyło swoje szanse na zdobycie medali. Nie wszystko jednak zależy od ekipy z Tarchomina, bo nawet gdy wygrają z Niezłomnymi, muszą jeszcze liczyć na to, że Truskawka urwie punkty Warszawskiej Ferajnie, z którą Luje mają remis w bezpośrednim meczu, ale bilans bramkowy jest znacznie lepszy po stronie ekipy Kacpra Domańskiego. Wszystko w piłce jest możliwe i nie takie rzeczy się zdarzały, więc trzeba wierzyć i zagrać na maksimum swoich możliwości. Tym bardziej że ekipa z Ukrainy jest w świetnej dyspozycji, a w ostatnim meczu wrócił do gry Taras Kobliuk tworząc zabójczo skuteczny duet z Antonem Lysyukiem. Gościom do obronienia trzeciej pozycji wystarcza remis. Wiemy jednak, że skład na to spotkanie może nie być optymalny, dlatego sądzimy, że gospodarze mogą tutaj zdobyć komplet punktów.

KANONIERZY – ZŁĄCZENI ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 2)

Kanonierzy zaliczyli solidną lekcję w drugiej lidze. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych sezonach będzie widać tego efekty i z czasem przyjdą pierwsze sukcesy. To młoda, perspektywiczna ekipa, mająca kilku ciekawych zawodników, którzy potrzebują ogrania. Złączeni po dobrym spotkaniu z Wiernym w kolejnym wystawili drugi garnitur i szczerze mówiąc ciężko zgadnąć, w jakim składzie pojawią się na ostatnim spotkaniu w tym sezonie. Ekipa z Grodziska gdy ma wszystkich podstawowych zawodników, to jest groźna dla każdego, ale widać, że w lidze wakacyjnej chłopaki podeszli do rywalizacji bez determinacji i wiary w zajęcie wysokiego miejsca. My stawiamy tutaj na team Artura Baradzieja- Szczęśniaka, ale zwycięstwo gości wcale nie będzie dla nas zaskoczeniem.

TRUSKAWKA NA TORCIE – WARSZAWSKA FERAJNA ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Gospodarze, oprócz bolesnej porażki z Mixamatorem, w pozostałych spotkaniach jak już przegrywali to minimalnie. Jedyne zwycięstwo odnieśli z Kanonierami i w ostatnim spotkaniu będą chcieli udowodnić, że jednak mają potencjał do gry z najlepszymi. Ich rywal, Warszawska Ferajna, to niezwykle silny zespół, który w dodatku wciąż liczy się w walce o medale. Ale nawet gdyby goście nie mieli szans na podium, to wiemy, że do każdego spotkania podchodzą na maksimum swoich możliwości i nie inaczej będzie tym razem. Mamy nadzieję na dobre widowisko ze sporą liczbą bramek, bo obie ekipy lubią grać ofensywnie i mają w swoich szeregach wielu nastawionych na strzelanie bramek zawodników. My stawiamy na Warszawską Ferajnę, bo patrząc na ich grę w lidze wakacyjnej prezentują równą wysoką i stabilną formę.

DRUNK TEAM – WIERNY SŁUŻEWIEC ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Gospodarze w poprzedniej kolejce stracili szanse na podium i teraz ostatnie spotkanie z Wiernym potraktują pewnie jako formę przygotowań do jesieni. Wiemy, że u gospodarzy zabraknie kapitana Łukasza Walo, a o tym, że kapitan Drunk Teamu ma olbrzymi wpływ na grę zespołu, nie trzeba nikogo przekonywać. Będzie to test dla pozostałych zawodników. Goście porażką z Lujwaffe również zamknęli sobie drogę do medali, jednak w drugiej połowie sezonu prezentują się znakomicie i chyba Piotr Gratkowski buduje już skład i formę na ligę sezonową. Obie ekipy prezentują podobny poziom i my sądzimy, że to spotkanie będzie bardzo otwarte. Liczymy, że zobaczymy sporo bramek, a wobec tego, że w ekipie gospodarzy zabraknie kapitana, to większe szanse na trzy punkty dajemy drużynie ze Służewca.

NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE – MIXAMATOR ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 1)

Niewątpliwie na to spotkanie czekaliśmy całe wakacje. Obie drużyny zdominowały drugą ligę i mimo, że Mixamator po drodze stracił punkty z Wiernym, to zachował szanse na mistrzostwo, tyle tylko, że w bezpośrednim meczu z Narodowym musi wygrać. Teamowi Marka Szklennika wystarcza remis, ale znając gospodarzy będą chcieli pokazać, że ten tytuł im się bezsprzecznie należy. Jednak w naszej opinii Narodowe Śródmieście od dwóch sezonów nie mierzyło się w lidze z tak silnym przeciwnikiem i będzie to świetna weryfikacja, na jakim etapie jest teraz drużyna. Miksy mają naprawdę solidny skład i mocnych zmienników, co powoduje, że ta ekipa jest świetnie zbilansowana. Kto by nie zagrał, nie widać żadnej różnicy w jakości na boisku. Mamy nadzieję, że to będzie piłkarskie święto, w którym zobaczymy dużo dobrego futbolu. My stawiamy na drużynę Michała Fijołka, ale każdy wynik jest w tym spotkaniu możliwy.

3 LIGA

JUNAK –ORZEŁY STOLICY ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Junak ostatnie spotkanie w lidze wakacyjnej zagra z drużyną, która ma jeszcze szanse na trzecie miejsce. Orzeły Stolicy kolejny sezon w naszej lidze już teraz mogą zaliczyć do udanych, a gdyby wszystko potoczyło się po ich myśli, to byłby w tak mocnej stawce zespołów duży sukces. Gospodarze przed sezonem mieli nadzieję na powalczenie o podium, ale szybko okazało się, że gubione na początku punkty ciężko odrobić i teraz mogą zająć co najwyżej szóstą lokatę. Wiemy, że goście będą w pełni zmotywowani, by zdobyć komplet punktów, a kapitan Jan Wnorowski, który ostatnio jest w znakomitej dyspozycji, ma zamiar poprowadzić zespół być może do historycznego sukcesu. My stawiamy na gości wiedząc, że będą maksymalnie skoncentrowani i zdeterminowani, by przedłużyć swoje szanse na brązowe medale.

DEPORTIVO LA CHICKENO – FC NOVA GROUP ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA X)

Deportivo trochę na własne życzenie stoi pod ścianą i musi wysoko wygrać z drużyną Piotra Radelczyka, żeby zająć trzecią lokatę. Wszystkie te problemy to niewątpliwie pokłosie walkowera z Orzełami i porażki z ALPAN-em. Cały letni wysiłek leży na szali ostatniego spotkania, a rywal jest na fali i ma argumenty do tego, by utrzymać obecnie zajmowaną trzecią pozycję. To będzie bez wątpienia świetny mecz, gdzie interesująco zapowiada się pojedynek snajperów. Kto poprowadzi swój zespół do zwycięstwa, Łukasz Wirski czy Konrad Szkopiński? Na to spotkanie będą z niecierpliwością czekać Orzeły, bo jeśli padnie dla nich korzystny wynik i Nova Group nieznacznie przegra, to ekipa Jana Wnorowskiego pogodzi te dwie drużyny i zajmie trzecie miejsce. To będzie jeden z najciekawszych spotkań ostatniej kolejki i liczymy, że tutaj będzie iskrzyło na boisku. My stawiamy na gospodarzy, ale goście wcale kadrowo nie wyglądają gorzej, więc szans na zwycięstwo im nie odbieramy.

UN MATE TEAM – ALPAN (NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 2)

ALPAN po zwycięstwie nad Deportivo przypieczętował historyczne, drugie miejsce w naszych rozgrywkach. Widać, że krystalizowanie się składu w oparciu o doświadczonych zawodników dało wymierny efekt i teraz trzeba poszukać kilku młodych wybieganych graczy, aby na jesieni powalczyć w lidze sezonowej o podium. Takie połączenie rutyny i doświadczenia z młodością może dać piorunujące efekty. W ostatniej kolejce jednak wiemy, że ekipa Rafała Dębskiego będzie miała sporo absencji i to jest szansa dla drużyny z Argentyny. Gracze z Ameryki Południowej rozkręcają się z każdym meczem. Jak na pierwszy sezon radzą sobie przyzwoicie i na jesieni będą groźni dla każdego. My stawiamy tutaj na gospodarzy, ale ALPAN w tym sezonie pokazał, że nawet w okrojonym składzie potrafił wygrywać mecze.

ZAKON BONIFRATRÓW- JOGA BONITO ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 1)

Joga przegrała ostatnio z Argentyńczykami w słabym stylu i w ostatnim spotkaniu będzie chciała udowodnić, że jeszcze ma potencjał, by w kolejnym sezonie zawalczyć o dużo lepszą lokatę. Widać, że to nie jest ten sam zespół, który w pierwszym sezonie w Lidze Fanów zachwycał swoją grą. Grzegorz Szostak musi poszukać wzmocnień na kilku pozycjach, a wtedy goście mają szanse na walkę o najwyższe cele. Zakon również nie zachwycił w obecnych rozgrywkach i liczył na dużo lepszą pozycję. Były w te wakacje przebłyski dobrej gry i takie wyniki jak remis z Deportivo czy wygrana z Novą Group poszły w świat, ale potrzebna jest stabilizacja formy. I to właśnie jest zadanie dla gospodarzy, a wtedy sukcesy będą gwarantowane. My w tym spotkaniu postawimy na Jogę, choć Zakon jest wyżej w tabeli to czujemy, że goście zawalczą o zwycięstwo w tym spotkaniu.

BĘKARTY WARSZAWY – FC RIVERS ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 1)

Bękarty w ubiegłej kolejce zdobyły mistrzostwo trzeciej ligi. Wygrały osiem spotkań i teraz przyjdzie im zagrać z czerwoną latarnią tej ligi - Riversami. Ekipie Leszka Parzniewskiego całkowicie nie wyszła gra w lidze wakacyjnej. Wąski skład i słabsza forma spowodowały, że obecnie goście mają na koncie zaledwie dwa punkty. Mamy nadzieję, że na mecz z mistrzem przyjdą w takim zestawieniu, by powalczyć i zakończyć godnie zmagania w lidze. Gospodarze odłożyli świętowanie na ostatnią kolejkę i widać u nich niesamowity profesjonalizm. Chcą najpierw wygrać ostatni mecz, a dopiero potem świętować. Jeszcze w kilku klasyfikacjach indywidualnych mają szanse na statuetki, co na pewno dodatkowo mobilizuje do gry w tym spotkaniu. My postawimy na Bękarty i chyba uzasadniać tego typu za bardzo nie musimy.

4 LIGA

PRZYPADKOWE GRAJKI – MUNJA ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Munja grając bardzo dobrze przez całe wakacje, prawie zapewniła sobie medale. Wystarczy wykonać ostatni krok w tym sezonie: pokonać Przypadkowych Grajków i czekając na pozostałe rozstrzygnięcia, zastanawiać się, jaki kruszec zawiśnie na szyi. Oczywiście może się też skończyć katastrofą i wypadnięciem poza podium, ale Maciek Affek i cała drużyna będzie zdeterminowana, by osiągnąć sukces. Z drugiej strony tutaj wszystko jest możliwe i Munja może nawet zostać mistrzem. To by była niewątpliwie niesamowita sytuacja dla gości. Gospodarze w letnich rozgrywkach liczyli na więcej, ale mimo, że pozycja w tabeli nie jest zadowalająca, to zebrane doświadczenie będzie procentowało w przyszłości. W końcu, by móc się rozwijać, trzeba grać z najlepszymi. My tutaj niespodzianki raczej się nie spodziewamy i stawiamy na Munję, choć nie mogą oni zlekceważyć zespołu Czarka Klimkowskiego, który zawsze jest nieobliczalny. Munji raczej po końcowym gwizdku pozostanie już tylko obserwacja tego, jak radzą sobie konkurenci.

FURDUNCIO BRASIL FC – DIABŁA TRZECI RÓG ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 2)

Brazylijczycy pokazali, że potrafią grać pod presją, wygrali wojnę nerwów z Miksturą, choć czerwona kartka dla przeciwnika, z pewnością przyczyniła się w sposób znaczny do wygranej gospodarzy. Niemniej jednak triumf nad liderem i niepokonanym do tamtej pory rywalem znacznie uskrzydli zespół Furduncio, który będzie znał już wyniki meczów innych kandydatów do medali. Może to mieć wpływ na ich postawę na boisku, bo może wydarzyć się taka sytuacja, w której nie będą już nawet potrzebowali zwycięstwa, by utrzymać obecną lokatę. Podejrzewamy jednak, że Brazylijczycy będą chcieli pożegnać się z letnią ligą zwycięstwem. Diabły nie grają już o nic, sezon zakończą na 6 lokacie i nic tego już nie zmieni. Nie mniej jednak mamy nadzieję, że do meczu podejdą profesjonalnie, bo ich dyspozycja być może będzie miała spory wpływ na układ tabeli. My jednak w tym meczu niespodzianki nie przewidujemy, jeśli Brazylijczycy będą musieli wygrać, to prawdopodobnie to uczynią.

FC PO NALEWCE – BRD YOUNG WARRIORS ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 1)

BRD wciąż pozostaje bez zwycięstwa i to ostatni dzwonek, by zmienić coś w układzie 4 ligi i wykaraskać się z ostatniego miejsca w tabeli. Dla Młodych Wojowników ten sezon jest wybitnie pechowy. Źle nie grają, ale cały czas w meczach brakuje im tego czegoś, co pozwoliłoby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Może gdyby udało się wygrać jeszcze na początku sezonu, to i podejście, i humory w drużynie byłyby znacznie lepsze, a wtedy może udałoby się lepiej zaprezentować. Tak było w przypadku FC Po Nalewce. Po serii porażek udało się zdobyć 4 pkt w dwóch meczach i w pojedynkach z czołówką ligi, choć przegranych, zespół Łukasza Gaby zaprezentował się całkiem nieźle i powalczył z wyżej notowanym rywalem. Naszym zdaniem, mimo że BRD zasługuje na choć jedno zwycięstwo w sezonie letnim, to prawdopodobnie ulegnie Nalewce, która zanotowała w ostatnich meczach zwyżkę formy.

VIRTUALNE Ń – SASKA KĘPA ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Saska Kępa teoretycznie ma jeszcze szansę na zajęcie 4 miejsca, ale żeby zakończyła rozgrywki tuż za podium, musi wygrać w Virtualnymi i liczyć na porażkę Playboys, którzy tak się składa, że akurat będą grali o tej samej godzinie na boisku obok z Miksturą. Będziemy mieli więc taką małą multiligę i zawodnicy Saskiej będą na bieżąco z tym, jak idzie im konkurentom. Goście mogli bić się o medale, ale za późno się zmobilizowali i teraz okazuje się, jak ważne były mecze z początku sezonu w których Saska poległa. Virtualni grają już tylko o to, by wyjść z czerwonej strefy, choć w przypadku własnej porażki i wygranej BRD mogą spaść nawet na ostatnie miejsce. Zespół Marka Giełczewskiego pokazał tydzień temu, że nie ma dla nich meczów o nic i powalczył z faworyzowaną Munją. Czy podobnie będzie i tym razem? Naszym zdaniem Saska jest w formie i zakończy sezon zwycięstwem.

PLAYBOYS WARSZAWA – MIKSTURA ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 2)

Na to spotkanie zwrócone będą oczy przede wszystkim zawodników Munji i Brazylijczyków, ale i dla widzów niezwiązanych z 4 ligą jak najbardziej ten mecz może okazać się interesujący. Playboysi dolali nieco oliwy do ognia przed tym spotkaniem, ale i bez tego ta rywalizacja zapowiadała się niezwykle pasjonująco. Obie ekipy mają w swoich szeregach zawodników dobrze wyszkolonych technicznie, do tego potrafią zagrać efektownie i zdając sobie sprawę z wagi tego meczu, nikt nogi nie odstawi. Playboys będąc obecnie na czwartym miejscu może zdobyć nawet mistrzostwo, ale żeby tak się stało, muszą wygrać i liczyć na potknięcie zarówno Brazylijczyków jak i Munji. Nie wszystko jest więc w ich rękach, ale pokonując Miksturę mają zapewnione minimum trzecie miejsce. Co ciekawe Miksturze w poprzedniej kolejce wystarczył tylko 1 pkt do zdobycia tytułu, a teraz remis to może być za mało. Dlatego goście nie mogą zagrać kompromisowo, tylko od pierwszych minut walczyć o pełną pulę, by nie oglądać się na innych. Będzie to niezwykle zacięte spotkanie, ale naszym zdaniem Playboys ma tu szansę na zwycięstwo.

5 LIGA

OLDBOYS DERBY – KS IGLICA WARSZAWA ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Jak do tej pory niepokonana Iglica, tydzień temu znalazła swojego pogromcę w postaci Awantury Warszawa, która wstrzymała celebrację mistrzostwa. Jak na porażkę zareaguje zespół Radka Sówki? Czy zmobilizuje się podwójnie na ostatni mecz w sezonie i przypieczętuje tytuł, czy w szeregach zespołu wkradnie się powątpiewanie i goście wyłożą się na ostatniej prostej? Iglica ma już zapewnione medale, pozostaje pytanie jakiego koloru. Aby zdobyć mistrzostwo nie oglądając się na nikogo po prostu powinni wygrać, przy remisie muszą już liczyć na potknięcie Albatrosów, a porażka sprawi, że najprawdopodobniej spadną z pozycji lidera. OldBoys z pewnością nie ma zamiaru ułatwić rywalowi zadania, dla zespołu z Białołęki każdy mecz jest jak święto i nieważne z kim się mierzą, celem zawsze pozostaje zwycięstwo. A wiemy, że Oldboys potrafi grać w piłkę, o czym przekonała się ostatnio dość boleśnie Ekipa Remontowa. Gospodarze mają jeszcze szansę na czwarte miejsce i choć cele były ambitniejsze, to jeśli jest taka możliwość, Oldboys zagrają o jak najwyższą lokatę. Naszym zdaniem Iglica jednak się pozbiera po porażce z Awanturą i nie wypuści mistrzostwa z rąk.

VISTULA VARSOVIA – EKIPA REMONTOWA ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

W porównaniu z innymi meczami, ten pojedynek raczej nie będzie miał takiej temperatury, jaka będzie towarzyszyła rywalizacji o najwyższą stawkę. Ekipa już ani nie spadnie w tabeli, ani też nikogo nie wyprzedzi, więc już wiadomo, że 8 lokata jest zarezerwowana dla gości, którzy mogą potraktować ostatnią kolejkę jako przygotowanie do rundy jesiennej regularnego sezonu. Vistula wciąż pozostaje bez punktów, nie mówiąc już o zwycięstwie, ale trzeba oddać, że z meczu na mecz gospodarze prezentowali się coraz lepiej. Tydzień temu nawet nieźle wypadli w meczu z Landtechem i w przyszłym sezonie, gdy dołączą do ligi na poziomie odpowiednim dla nich , to mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w letniej rywalizacji zaprocentuje. Choć bardzo życzymy Vistuli tego, by skończyła ligę z choćby jednym punktem na koncie, to naszym zdaniem Ekipa Remontowa jeszcze się zmobilizuje i zgarnie cały komplet.

FC VIKERSONN – AWANTURA WARSZAWA ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Z zespołów walczących o mistrzostwo czy też zataczając szerszy krąg, grających o podium, Awantura ma teoretycznie najłatwiej. Teoretycznie, bo coraz lepiej prezentujący się Vikersonn, całkiem nieźle radził sobie z Tartakiem i z pewnością nie położy się przed Awanturą. Goście zagrają jako pierwsi, więc nie mają na co się oglądać, tylko muszą wygrać swoje spotkanie i czekać na to co zrobią rywale. Awantura ma znacznie lepszych zawodników, więc powinna w ostatnim meczu zgarnąć komplet punktów, dzięki czemu presja spadnie na inne zespoły z czołówki i to zapewne od pozostałych rywali będzie zależało, na którym miejscu skończy ligę wakacyjną zespół Alberta Zimocha. Zawodnicy Awantury wciąż są w grze o indywidualne nagrody, więc motywacji o jak najlepszy wynik nie zabraknie.

DENTAL DOCTOR – LANDTECH F.C. ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA X)

Obie ekipy mają na swoim koncie po 13 pkt. które są dość pechowe, bo z jednej strony wciąż dają matematyczne szanse na trzecie miejsce dla obu ekip, ale zbyt wiele warunków musiałoby być spełnionych, by taki scenariusz stał się realny. Swoje spotkania musiałyby przegrać Tartak i Awantura, ta druga drużyna w dodatku musiałaby polec bardzo wysoko w Vikersonnem. Taki obrót spraw wydaje się mocno nierealny, więc Dentystom i Techom pozostaje walka o górną część tabeli. Kto z niej wyjdzie zwycięsko? Naszym zdaniem będzie to wyrównany mecz, gdzie o wyniku zadecyduje dyspozycja dnia. Dental na pewno będzie chciał się odegrać za mecz sprzed tygodnia, gdzie wypuścił zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. Landtech nie zachwycił z kolei w meczu z Vistulą, więc też ma coś do udowodnienia w ostatnim swoim występie. My postawimy na zespół Marka Saneckiego, który prezentuje bardziej wyrównaną formę.

FC TARTAK – FC ALBATROS ( NASZ TYP X) ( TYP KAROLA 1)

Mimo wielkiego ścisku w tabeli i niezwykle wyrównanej stawce w 5 lidze, będzie to jedyny bezpośredni mecz o podium, gdzie po końcowym gwizdku zostanie wyłoniony zespół, który zdobędzie medale za ligę letnią. W gorszym położeniu jest Tartak, który musi po prostu ten mecz wygrać, by osiągnąć sukces w obecnych rozgrywkach. Na niekorzyść Drwali przemawia też fakt, że w poprzednim meczu zabrakło dwóch zawodników ofensywnych, którzy byli autorami znacznej większości bramek zdobytych przez Tartak. Nie wiadomo czy choć jeden z nich pojawi się teraz na Grenady, więc siła ognia zespołu Lucu Kończala jest mocno osłabiona. To może być szansa dla Albatrosów, którzy nie dość, że muszą bronić drugiej pozycji, to wciąż liczą na potknięcie Iglicy i zdobycie mistrzostwa. Byliby w znacznie lepszym położeniu gdyby tydzień temu ograli Dental, ale z przebiegu meczu trzeba się cieszyć, że udało się wyrwać chociaż punkt. Naszym zdaniem to będzie bardzo wyrównane spotkanie, w którym może paść remis.

6 LIGA

ORŁY ZABRANIECKA – FURDUNCIO BRASIL FC ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Orły po raz kolejny nie zebrały składu i musiały oddać walkowera Olimpikowi. Szkoda, bo przez to chłopaki z Ukrainy nie mogli świętować zdobycia mistrzostwa na boisku. Furduncio w arcyważnym meczu pewnie pokonał FC Alfę i jest na dobrej drodze, by zdobyć brązowe medale, bo w ich przypadku pozostaje już tylko walka o najniższy stopień podium. Nie wydaje nam się, by taką okazję wypuścili z rąk i w meczu z Orłami będą zdecydowanym faworytem. Naszym zdaniem nie będzie tu niespodzianki i Brazylijczycy to spotkanie powinni spokojnie wygrać, oczywiście o ile tym razem Orły zbiorą skład i pojawią się na boisku...

PHOENIX WARSAW FC – OLIMPIK ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Olimpik niestety pauzował w poprzedniej kolejce, w związku z oddanym walkowerem przez Orły Zabraniecka. Z pewnością goście nie tak wyobrażali sobie świętowanie mistrzostwa, zawsze to lepiej smakuje, gdy jest przypieczętowane zwycięstwem na boisku. Tym bardziej jesteśmy przekonani, że na mecz z Phoenix, Olimpik będzie w pełni zmobilizowany, by pokazać, że zasłużenie zdobył tytuł i by z przytupem zakończyć ligę. Triumf z kompletem 9 zwycięstw na pewno będzie wyglądał jeszcze bardziej okazale, więc przed Feniksami bardzo ciężkie spotkanie. Gospodarze nie zaliczą obecnych rozgrywek do najlepszych, wydaje się, że tę drużynę stać na znacznie więcej, ale obecnie są pod formą. Mimo że rywal już ma zapewniony tytuł, to znając zawodników Olimpiku, Feniksy nie mogą liczyć na taryfę ulgową, zwłaszcza że pozostają do zgarnięcia jeszcze nagrody indywidualne. Tu niespodzianki nie będzie.

POLSKIE DREWNO – GASTRO SPARTA ( NASZ TYP 1) ( TYP KAROLA 1)

Gastro Sparta jest w bardzo komfortowej sytuacji, bo z podium już nie spadnie i najprawdopodobniej zakończy sezon na drugim miejscu. Prawdopodobnie, bo istnieje jeszcze szansa, że mogą spaść na trzecią lokatę, ale wyniki musiałyby ułożyć bardzo niekorzystnie dla gości. Nawet jeśli przegrają swój mecz, to i tak w zależności od wyników Brazylijczyków i Alfy, mogą skończyć na drugim lub trzecim miejscu. Czy Polskie Drewno będzie w stanie sprawić tu niespodziankę? Naszym zdaniem nie jest to wykluczone. Drewniacy ostatnio zaprezentowali się naprawdę nieźle w starciu ze Scorpionsami i w porównaniu do początku sezonu, widać w tej drużynie progres. W każdej kolejce dochodzi do nieoczywistych wyników i my czujemy, że to może się wydarzyć właśnie w tym spotkaniu.

POGROCMY POPRZECZEK – OLDBOYS DERBY ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 1)

To miał być mecz o ostatnie miejsce w tabeli, ale Pogromcy nieco się wyłamali wygraną z Phoenix i będzie to spotkanie o zupełnie innym ciężarze gatunkowym. Jak zapowiadał Mateusz Niewiadomy, po powrocie Karoliny do składu, w ostatnich dwóch meczach Pogromcy zawalczą o 6 pkt i najlepszy wynik w historii ich występów w Lidze Fanów. Połowa zadania została wykonana, teraz czas na drugą część. Drugi zespół Oldboys jak na razie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i mocno postara się, by w ostatnim meczu przestać być czerwoną latarnią ligi. Z pewnością na boisku zostawią dużo zdrowia i do końcowego gwizdka będą grać o wygraną. Obie drużyny, mimo że nie grają o medale i czołowe lokaty, mają swoje cele, które będą chciały zrealizować w ostatnim meczu. Naszym zdaniem minimalnie lepsi mogą okazać się zawodnicy Oldboys, choć do samego końca wynik może pozostawać niewiadomą.

A.D.S. SCORPIONS – FC ALFA ( NASZ TYP 2) ( TYP KAROLA 2)

Alfa w tym sezonie grała jak nigdy, a może skończyć jak zazwyczaj, czyli poza podium. Co ciekawe, w zależności od wyników swoich oraz Gastro Sparty i Brazylijczyków, Alfa może zająć drugie trzecie lub czwarte miejsce. Mało jednak prawdopodobne, że obaj rywale do medali wypuszczą taką okazję z rąk. Alfa będzie jednak grała jako pierwsza, więc nie może oglądać się na przeciwników, tylko musi wygrać swoje spotkanie, a potem nasłuchiwać tego co dzieje się w pozostałych meczach. Piłeczka będzie wtedy po stronie rywali. Scorpionsy mają jeszcze szansę na wskoczenie do górnej części tabeli i zajęcie 5 miejsca, więc spodziewamy się, że po stronie zespołu z warszawskich Włoch mobilizacja jest na najwyższym poziomie. Jeśli Alfa ma jeszcze jakąś nadzieję na medale, musi zebrać solidny skład, bo A.D.S. już pokazał, że potrafi grać i postraszyć wyżej notowanego rywala. Gospodarze wręcz lepiej wypadają w walce z mocniejszymi rywalami, więc czeka nas ciekawy pojedynek. My stawiamy na Alfę, która wciąż ma małe, ale jednak, szanse na podium.

 

 

 

 

 

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

3 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

2 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
0 0

5 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

7 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

6 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

8 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

9 LIGA

Kolejka 2

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi