Wczytuję...

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!

Ligowicze potrzebujemy waszej pomocy, wsparcia w udostępnianiu materiałów ligowych, bo Liga Fanów to przede wszystkim WY! Jak można nas wesprzeć dowiecie się w załączonym artykule.

FORTUNA Z LIGA FANÓW!

Do grona naszych Partnerów dołączyły Zakłady Bukmacherskie FORTUNA! Jakie profity z tym są związane, co Wy jako uczestnicy, sympatycy zyskacie?

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!
FORTUNA Z LIGA FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

ZAPOWIEDZI MECZOWE! 6. KOLEJKA

31
Lip

Wczoraj mogliście przeczytać opisy poprzedniej kolejki, a już dziś zapowiedzi tej najbliższej. Nie brakuje też naszych typów i jak znamy życie - część z nich znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości, a część wejdzie tak na ambicję tym przeciwko którym stawiamy, że zrobią oni wszystko by pokazać, że się mylimy. I dobrze - niech walka trwa! Liczymy na świetne widowiska, po których emocje jeszcze długo nie opadną! Z nami typuje Michał Fijołek z drużyny Mixamator.

ZAPOWIEDZI MECZOWE! 6. KOLEJKA

 

1 LIGA

CONTRA – FC KEBAVITA ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 2)

W tej fazie sezonu każde spotkanie jest niezwykle istotne i gdy spojrzymy w tabele to zobaczymy, że spotkanie Contry z Kebavitą da kolejną odpowiedź, kto jest bliżej końcowego sukcesu w lidze wakacyjnej. Gospodarze choć tracą obecnie cztery punkty do ekipy Buraka Cana , mają jeszcze zaległe spotkanie z Papadensami. Na razie ani razu w tej kampanii nie mieli optymalnego składu i teraz najwyższy czas, aby maksymalnie zmobilizować wszystkich najlepszych zawodników, bo Kebavita jest obecnie bardzo mocna i gra chyba najlepszy futbol od momentu przyjścia do Ligi Fanów. Mamy nadzieję, że oba teamy zbiorą optymalne składy i pokażą kawał dobrego futbolu. My postawimy na Contrę wiedząc, że kilku zawodników z topu być może pojawi się na Grenady, by wspomóc drużynę w walce o mistrzostwo.

LTM WARSAW – CYKACZE ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)

Wydaje się, po dotychczasowych meczach, że tabela podzieliła pierwszą ligę na pięć zespołów walczących o podium i drugie pięć, które walczą maksymalnie o szóste miejsce. Zarówno LTM jak i Cykacze szanse na walkę o podium mają już tylko matematyczne, ale każda z drużyn będzie do końca walczyła o jak najwyższą lokatę. Paradoksalnie oba obozy grają przyjemny dla oka futbol i w poprzednich kolejkach nie odstawały od swoich przeciwników. Niestety, za wrażenia artystyczne punktów w tabeli nie ma i każda z drużyn musi walczyć o pełną pulę, by jeszcze jakieś resztki nadziei na medale pozostały. My postawimy na LTM ,który ostatnio zagrał perfekcyjnie pierwszą połowę z Hazardem by w drugiej totalnie stanąć i sądzimy, że drugi raz takiego błędu nie popełni. Cykacze mają punkt więcej od rywali i wygrywając mogliby odskoczyć od ekipy Irka Webera ,ale ostatnio forma jest trochę słabsza i na gospodarzy może to nie wystarczyć.

CHŁOPCY Z BRÓDNA – FC KARMELICKA ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)

Ostatnie dwie kolejki dla drużyny Sebastiana Ulewicza są do zapomnienia. Porażki z Kebavitą i Anonymmous totalnie zagmatwały sytuację w tabeli. Patrząc na pierwsze kolejki i to, jak silni byli Chłopcy z Bródna wydawało się, że medale będą formalnością, a celem miało być mistrzostwo. Teraz trzeba się jak najszybciej otrząsnąć, bo obecna piąta lokata jest dużym rozczarowaniem. Karmelicka w minionej kolejce wysoko uległa Contrze, ale widoczny był brak kilku podstawowych zawodników, co przełożyło się na wysoką porażkę. Gospodarze muszą wygrać, aby przedłużyć swoje szanse na medale, ale goście też będą chcieli się zrehabilitować za ostatni mecz, dlatego końcowy wynik nie jest wcale taki oczywisty. Wszystko zależy czy skład ekipy z Bródna będzie podobny do tego z pierwszych kolejek, a wtedy szanse na trzy punkty będą o wiele większe.

ANONYMMOUS – FC GÓRKA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 1)

Gdy spojrzymy w tabelę to wydaje się, że typ Michała jest oczywisty i Anonimowych czeka spacerek, a można się jedynie zastanawiać, ile bramek nastrzelają rywalom. My jednak sądzimy że goście, mimo że zajmują ostatnie miejsce w tabeli, mają szanse na korzystny wynik. Nie raz już pokazali grając w Lidze Fanów, że potrafią grać z mocnymi drużynami. Mamy nadzieje że klan Wardzyńskich pojawi się w komplecie na spotkaniu i Górka będzie miała skład, który pozwoli na powalczenie o korzystny wynik. Anonymmous jest w kapitalnej formie i jeżeli podopieczni Maćka Miękiny podejdą do spotkania maksymalnie skoncentrowani to są faworytem. My jednak czujemy, że goście mogą tutaj sprawić niespodziankę i urwać punkty wyżej notowanemu rywalowi zwłaszcza wtedy, gdy nawiążą do początków rywalizacji z Anonimowymi, z których wychodzili zwycięsko.

PAPADENSY – FC HAZARD 86 ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 2)

FC Hazard 86 już pokazał w poprzednich kolejkach, że nawet jeśli mecz mu się nie układa, to jest w stanie zdobywać punkty odwracając wynik spotkania. Przed ekipą Michała Malińskiego jeszcze mecze z zarówno z Kebavitą jak i Anonimowymi, ale najbliższy rywal Papadensy też do łatwych się nie zalicza. Team Dominika Podlewskiego postawił trudne warunki w minionej kolejce Kebavicie i w niektórych momentach spotkania był nawet lepszy od rywala. Dlatego sądzimy, że w końcu Papadensy zagrają na równym poziomie i mogą pokusić się nawet o wygraną. W końcu w swoich szeregach mają zawodników, którzy jak mają swój dzień, to są groźni dla każdego rywala. Goście wiedzą, że strata punktów może ich dużo kosztować, więc będą grali o pełną pulę, a to na pewno będzie z korzyścią dla widowiska.

2 LIGA

KANONIERZY – FC NIEZŁOMNI ( NASZ TYP2) ( TYP MICHAŁA 2)

Niezłomni ostatnio minimalnie wygrali z Truskawką i wydaje się, że czas pracuje na ich korzyść w kontekście walki górną część tabeli. Coraz więcej zawodników, którzy stanowili o sile tego zespołu wraca do składu po kontuzjach. To przełoży się na jakość na boisku i jeżeli ta tendencja się utrzyma, to ekipa z Ukrainy może być jednym z kandydatów nawet do brązowych medali, bo sprawa dwóch pierwszych miejsc jest raczej przesądzona. Kanonierzy od czterech kolejek są bez punktów i ekipie Artura Baradzieja- Szczęśniaka pozostaje przygotowywanie się do sezonu zasadniczego. Mecze w tej lidze z silnymi rywalami zaowocują w przyszłości i Kanonierzy z tej lekcji na pewno wyjdą silniejsi. Szansą na korzystny wynik w tym spotkaniu trzeba upatrywać w tym, że nadal nie wiemy kiedy wróci lider drużyny Niezłomnych Taras Kobliuk choć i bez niego goście prezentują się coraz lepiej.

TRUSKAWKA NA TORCIE – LUJWAFFE TARCHOMIN ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)

Truskawka, start miała mało udany i baliśmy się, że w kolejnych spotkaniach będzie odstawała od reszty drużyn w tej lidze. Jednak miło nas zaskoczyła ekipa Tomka Cymermana, bo kolejne potyczki wyglądały już znacznie lepiej i choćby z Wiernym Służewcem czy Niezłomnymi było blisko, żeby zdobyć punkty. Kolejnym rywalem będzie Lujwaffe ,które ostatnio przegrało z Narodowym Śródmieściem, ale nadal zachowuje spore szanse na podium, ale najbliższy mecz musi wygrać. Wiemy, że skład gości jest niezwykle mocny i Luje są faworytem tego spotkania. Gospodarze nie mają nic do stracenia, bo każdy punkt w tym spotkaniu będzie ich sukcesem i czasami gra bez presji wyniku potrafi pozytywnie wpłynąć na zawodników. My jednak stawiamy tutaj na ekipę z Tarchomina licząc, że Truskawka postawi trudne warunki na boisku.

DRUNK TEAM – ZŁĄCZENI ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)

Ekipa Łukasza Walo wygrywając z Kanonierami otworzyła sobie drogę do walki o podium. W lidze wakacyjnej u gospodarzy różnie to bywa ze składem, dlatego nie zawsze kapitan Drunkersów może liczyć na swój podstawowy skład. Niezależnie od tego kto pojawi się na meczu z zespołem z Grodziska, to Drunk Team jest faworytem spotkania. Złączeni mieli ostatnio problem z zebraniem składu i nie dojechali na mecz z Miksami . Mamy nadzieję że tym razem nie będzie takich problemów, goście stawą się na Grenady i zagrają dobre zawody. Obecnie Złączeni zamykają stawkę w lidze i na pewno będą chcieli uciec z tej niechlubnej pozycji. My stawiamy na doświadczenie i ogranie Drunk Teamu. Gospodarze wiedzą jak istotne jest to spotkanie i według nas będą zdeterminowani do tego, by wygrać i zdobyć komplet punktów.

NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE – WARSZAWSKA FERAJNA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 1)

To będzie chyba najbardziej ciekawe spotkanie w drugiej lidze. Narodowe idzie jak burza i dla Marka Szklennika mistrzostwo to priorytet tego lata. Warszawska Ferajna pokazała jednak w minionej kolejce, że jest w formie, a kapitan Kacper Domański zgarnął nawet tytuł MVP. Jeżeli chłopaki zagrają podobnie jak z Wiernym, to wcale nie są bez szans. Żeby ograć Narodowe Śródmieście trzeba zagrać perfekcyjnie w obronie, a przede wszystkim goście muszą być maksymalnie skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. Gospodarze nie wyobrażają sobie straty punktów i jak mają w zwyczaju od początku będą chcieli zdominować rywala. Jeśli Ferajna przetrwa napór rywala i nie dadzą mu odskoczyć z wynikiem, to z każdą kolejną minutą meczu ich szanse na sukces będą rosły.My czujemy, że tutaj Narodowe Śródmieście straci pierwsze punkty i dla nas nie będzie to zaskoczeniem.

MIXAMATOR – WIERNY SŁUŻEWIEC ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)

W tym meczu z kolei niespodzianki się nie spodziewamy, bo wiemy jak silna jest ekipa naszego typera. Miksy zresztą zawsze w pojedynkach z Wiernym radziły sobie znakomicie i tym razem powinno być podobnie. Goście ostatnio mieli problemy z zebraniem składu i jeszcze w pierwszej połowie, dopóki mieli siły, prezentowali się całkiem nieźle. Niestety, w drugiej było już o wiele gorzej, zostali zdominowani przez rywala. Wiemy że Miksy to drużyna wybiegana, a Wiernemu przeciwko takim przeciwnikom gra się najciężej. Dodatkowo część chłopaków jest na wakacjach, więc Ci, którzy zostali, muszą się maksymalnie zmobilizować, by nie powtórzyć wyniki sprzed tygodnia. Mixamator będzie chciał postrzelać trochę bramek, bo wiadomo, że może to mieć kolosalne znaczenie na koniec rozgrywek w przypadku, gdy razem z Narodowym Śródmieściem zdobędą tyle samo punktów. Stawiamy więc na zdecydowane zwycięstwo drużyny Michała.

3 LIGA

JUNAK – ALPAN ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)

Junak w ostatnich kolejkach jest specjalistą od remisów. Podopieczni Krzyśka Krzewińskiego grają nieźle, prowadzą grę, ale nie potrafią tego dowieść do końcowego gwizdka. Zawodzi też skuteczność, bo niektóre spotkania powinny być rozstrzygnięte znacznie wcześniej. ALPAN co prawda wygrywa, ale to wszystko po dramatycznych końcówkach i limit szczęścia może się kiedyś wyczerpać. Goście jeżeli chcą liczyć się w walce o mistrzostwo muszą już wszystko do końca wygrać i liczyć, że Bękarty stracą punkty. Coś czujemy że będzie to kolejny dramatyczny mecz, bo obie ekipy lubią, gdy na boisku jest ciekawie do samego końca i nie zdziwimy się, jeśli losy spotkania rozstrzygną się w ostatnich sekundach meczu. Postawimy jednak na zwycięstwo ALPAN-u wiedząc jak doświadczeni zawodnicy grają w tej ekipie, ale kolejny remis Junaka jest tu również bardzo prawdopodobny.

ORZEŁY STOLICY – FC RIVERS ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)

Orzeły w poprzedniej kolejce zagrały chyba najsłabsze spotkanie w całym sezonie. De facto mieli sporo atutów, by pokonać w zeszłej kolejce Jogę Bonito, łącznie z czerwoną kartką dla bramkarza i grą w przewadze przez 10 minut. Stało się jednak inaczej, trzeba to zostawić za sobą i przygotowywać się do kolejnej rywalizacji. Niemniej jednak porażka w ostatnim meczu znacznie utrudnia walkę o podium i sprawia, że teraz koniecznie trzeba wygrać z Riversami. Zespół z Mokotowa wygrał jedynie mecz inauguracyjny, a im dalej w sezon tym było gorzej. W zeszłej kolejce mimo dobrego składu przegrali znacznie z Deportivo, ale ich głównym przeciwnikiem była przede wszystkim upalna pogoda. Leszek Parzniewski liczy na przełamanie złej passy i będzie chciał ze swoją drużyną w końcu zdobyć punkty. Będzie to wyrównany pojedynek, gdzie minimalnie według nas lepsi będą gospodarze.

FC NOVA GROUP – JOGA BONITO ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 1)

FC Nova Group ostatnio nie miała swojego najmocniejszego składu, a mimo to była bliska zwycięstwa z faworyzowanym APAN-em. Szkoda, bo była okazja na zdobycie cennych punktów, które dałyby realne szanse na powalczenie o podium. Nie wszystko jeszcze stracone, choć medale znacznie się oddaliły, to podczas ostatnich 4 kolejek wciąż może się wiele wydarzyć. Na pewno Piotr Radelczyk musi się postarać, by na rywalizację z Jogą dotarli kluczowi dla jego ekipy zawodnicy, a wtedy jest spora szansa na komplet punktów. Joga przełamała passę porażek wygrywając dość nieoczekiwanie, patrząc na przebieg meczu, z Orzełami i być może będzie to mocny, pozytywny impuls dla tej ekipy. Mecz z Novymi będzie też odpowiedzią na pytanie czy wygrana gości była tylko jednorazowym wyskokiem, czy też zaczęli wreszcie grać tak, jak na początku przygody w naszej lidze. Naszym zdaniem może to być wyrównany mecz, z którego nieznacznie, ale zwycięsko wyjdzie Joga.

DEPORTIVO LA CHICKENO- BEKARTY WARSZAWY ( NASZ TYP X) ( TYP MICHAŁA X)

To będzie pojedynek na szczycie trzeciej ligi i być może właśnie ten mecz zadecyduje o mistrzostwie. Mamy nadzieję, że obie ekipy pojawią się w swoich najmocniejszych składach i stworzą dobre widowisko. Patrząc na potencjał tych drużyn to wydaje się, że może paść tutaj remis. Będzie to też starcie dwóch napastników. Z jednej strony Adam Józefowski wspomagany przez Konrada Dzięcioła, z drugiej Konrad Szkopiński. Bardzo możliwe że forma liderów zaważy o końcowym wyniku, dlatego też zawodnik Deportivo musi podejść do meczu bardziej skoncentrowany niż w ostatnim pojedynku, gdzie grał już zbyt nonszalancko. Tutaj każda akcja może mieć kolosalny wpływ na rezultat i nie można sobie pozwolić chwilę dekoncentracji i marnowania „setek"Goście są w trochę lepszej sytuacji, bo mają dwa punkty przewagi i to Czikeny muszą to spotkanie wygrać. Nie sądzimy jednak, że Bękarty będą kalkulować i zapewne zawalczą o pełną pulę. Gospodarze lubią wyzwania i mają doświadczonych zawodników, którzy grali wiele spotkań o wysoką stawkę i tutaj też będą gotowi do walki na maksa.

UN MATE TEAM – ZAKON BONIFRATRÓW ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA X)

Będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście tego, o co drużyny będą walczyły w ostatnich kolejkach. Patrząc na tabelę, to jest mecz ostatniej szansy na włączenie się do walki o podium, choć patrząc bardziej realnie, celem obu drużyn zapewne będzie już tylko walka o znalezienie się w górnej części tabeli. Drużyny pewnie są świadome, że to ostatni dzwonek na to, by jeszcze liczyć się walce o wyższe cele i będzie ich interesował tylko komplet punktów. Argentyńczycy grają ciekawy futbol i widać, że coraz lepiej czują się na naszych boiskach. Kwestią czasu jest, gdy ten zespół zacznie seryjnie wygrywać. Zakonnicy pewnie przed sezonem liczyli na więcej i jeżeli poprawią kilka elementów w grze, w tym przede wszystkim skuteczność, oraz zadbają o szerszą ławkę rezerwowych, to mają szanse na zwycięstwo. My jednak postawimy na gospodarzy, choć goście postawią trudne warunki graczom z Ameryki Południowej.

4 LIGA

MUNJA – BRD YOUNG WARRIORS ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)

Munja w poprzedniej kolejce zremisowała wygrany mecz z Brazylijczykami, tracąc bramki i głowę w samej końcówce spotkania. Na pewno wśród gospodarzy jest spory niedosyt po tym meczu, bo po pierwsze, przez 49 minut rozgrywali naprawdę dobre zawody, a po drugie, komplet punktów postawiłby graczy Maćka Affeka w znacznie lepszej sytuacji w tabeli. To już jednak historia i trzeba zacząć patrzeć w przyszłość. A ta przynosi mecz z BRD Young Warriors. Młodzi Wojownicy też nie zaliczą poprzedniej kolejki do udanych. Mimo, że ich przeciwnik grał bez zmian, nie potrafili wykorzystać przewagi w postaci szerszej ławki rezerwowych, znacznie ulegając Playboysom i był to chyba ich najgorszy występ w lidze letniej. W starciu z Munją też nie widzimy ich w roli faworyta, ale mamy nadzieję, że pokażą się z lepszej strony niż tydzień temu i powalczą z wyżej notowanym rywalem.

DIABŁA TRZECI RÓG – SASKA KĘPA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA X)

Diabły po przekonującej wygranej z Virtualnym Ń utrzymały się w górnej części tabeli, a do tego tracą już tylko punkt do trzeciego miejsca. Była to trzecia z rzędu wygrana gospodarzy, którzy po słabym starcie odzyskali szansę na walkę o podium. Przed nimi jeszcze mecze z bardzo wymagającymi rywalami, które zweryfikują dyspozycję Diabłów. Pierwszym z nich będzie ten z Saską Kępą, która co prawda w tabeli jest niżej od rywala, do którego traci 3 pkt, ale nigdy nie wolno jej lekceważyć. Podopieczni Korneliusza Troszczyńskiego mają już za sobą mecze z obecnym TOP 4, gdzie wygrali jedynie z Playboys Warszawa. Teoretycznie więc powinno im być w drugiej części sezonu łatwiej, ale nie mogą już sobie pozwolić na stratę punktów, jeśli chcą jeszcze o coś walczyć w tej lidze. Saska ma w swoich szeregach doświadczonych graczy, którzy naszym zdaniem powinni w tym meczu przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gości.

PRZYPADKOWE GRAJKI – MIKSTURA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)

Napastnicy Przypadkowych Grajków w końcu się odblokowali i aż siedmiokrotnie pokonali bramkarza rywali w poprzedniej kolejce. Na nic się to jednak zdało, bo mimo prowadzenia trzema bramkami na trzy minuty przed końcem, nie udało się dowieźć zwycięstwa do końcowego gwizdka. Zawodnicy Czarka Klimkowskiego są niezwykle pechowi w lidze letniej. Przy odrobinie większego szczęścia mogliby mieć 7 pkt więcej i biliby się wtedy o medale. Jednak sytuacja w tabeli wygląda jak wygląda, a w najbliższym spotkaniu ciężko będzie o choćby punkt. Mikstura jest w gazie, jak do tej pory wygrała wszystkie mecze i ciężko jest znaleźć zespół, który byłby w stanie zatrzymać gości w marszu po mistrzostwo. Mając tak klasowych zawodników na każdej pozycji, nie sądzimy, by Mikstura zgubiła punkty z tej rywalizacji, choć Grajki to drużyna, która potrafi zaskoczyć.

FURDUNCIO BRASIL F.C. – PLAYBOYS WARSZAWA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 1)

Furduncio kapitalną pogoń za wynikiem w meczu z Munją, zakończoną bramką na wagę remisu w ostatnich sekundach, okupiła głupimi czerwonymi kartkami przez to, że ich zawodnicy nie potrafili utrzymać na wodzy emocji. Nie wątpimy, że podział punktów w poprzednim spotkaniu może mieć kolosalny wpływ na tabelę, ale zawieszenia Brazylijczyków mogą mieć duże znaczenie w meczu z Playboys. W końcu goście nie są słabą drużyną, fakt, przytrafiły im się słabsze mecze, ale i tak naszym zdaniem jest to ekipa, która z powodzeniem może jeszcze wskoczyć na podium. Grając z osłabionymi Brazylijczykami mają niepowtarzalną szansę, by zmniejszyć stratę do strefy medalowej. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że do składu może wrócić Rafael Andrade więc Playboys, mimo że to na nich stawiamy, nie będą mieli łatwej przeprawy.

FC PO NALEWCE – VIRTUALNE Ń ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA X)

Obie drużyny znajdują się w dolnej części tabeli i już raczej nie będą w stanie wskoczyć nawet do górnej połówki. Walka więc będzie się toczyła przede wszystkim o powiększenie ilości punktów na koncie. FC Po Nalewce swój pierwszy punkt zdobyli dopiero w poprzedniej kolejce, ale za to w jakim stylu! W końcówce spotkania przegrywali już trzema bramkami, ale świetny finisz pozwolił im na odrobienie strat w trzy minuty. Widać było znaczną poprawę w grze po przerwie w rozgrywkach. Virtualni mają w obecnych rozgrywkach momenty bardzo dobrej gry, ale zazwyczaj nie udaje się ich utrzymać przez większą część spotkania, tak jak to miało miejsce w meczu z Diabłami. Zespół Marka Giełczewskiego do tej pory uzbierał 4 pkt, ale nie sądzimy, by w niedziele powiększył swój dorobek. Naszym zdaniem ekipa Łukasza Gaby, po tym jak się przełamała, pójdzie za ciosem i tym razem zgarnie pełną pulę.

5 LIGA

LANDTECH FC – OLDBOYS DERBY ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 2)

Wydaje się, że stwierdzenie dotyczące Techów z poprzedniego sezonu jest aktualne również w lidze letniej. Wyniki gospodarzy w głównej mierze zależą od tego, w jakim składzie pojawią się na meczu. Gdy mają do dyspozycji swoich najlepszych zawodników, są faworytem większości spotkań, jednak gdy brakuje 1-2 kluczowych graczy, bardzo ciężko przychodzi im zdobywanie punktów. Oldboys również mają swoje problemy. Kontuzje i wyjazdy znacznie uszczupliły szeroką przecież kadrę i goście przeplatają świetne mecze tymi słabszymi. Dużo więc zależy od frekwencji oraz dyspozycji liderów: Patryka Nowickiego z jednej i Jacka Pryjomskigo z drugiej strony, którzy jak wiemy, potrafią indywidualnie przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. Porażka może bardzo utrudnić walkę o medale, bo choć w tej lidze mamy osiem wyrównanych zespołów, gdzie każdy może wygrać z każdym, to czasu na gonienie czołówki będzie coraz mniej.

AWANTURA WARSZAWA –FC TARTAK ( NASZ TYP X) ( TYP MICHAŁA X)

Po dwóch meczach, które Tartak przegrał jedną bramką, wiedzieliśmy, że Drwale są mocno niezadowoleni z takich wyników i sportowa złość aż kipi w zawodnikach gości. Dali jej upust w meczu z Vistulą, dla której nie mieli żadnej litości i wygrali spotkanie z nimi aż 26-0! Mamy tylko nadzieję, że napastnicy nie wystrzelali się za cały sezon i zostawili coś na kolejne mecze. Tak więc zza chmur wyszło słońce, a dodatkowo świetną wiadomością dla całej ekipy Drwali jest powrót na boisko kapitana – Lucu Kończala. Awantura po porażce z Dental Doctor wróciła na właściwe tory i ograła Ekipę Remontową, utrzymując miejsce na podium. Mecz z Tartakiem wydaje się nieco większym wyzwaniem, więc nie będzie to łatwa przeprawa dla zespołu Alberta Zimocha. Będzie to też pojedynek zawodników walczących o miano króla strzelców. Z jednej strony Sebastian Dominiak, z drugiej duet Grudniewski – Łukasiewicz. Naszym zdaniem obie drużyny są na takim poziomie, że podział punktów jest bardzo realny.

EKIPA REMONTOWA – FC ALBATROS ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 2)

Obie ekipy mierzyły się już ze sobą w poprzednim sezonie i skończyły rozgrywki z taką samą ilością punktów, a o końcowych rozstrzygnięciach musiała zadecydować mała tabela. W lidze letniej wiedzie im się różnie. Ekipa z 6 pkt zajmuje miejsce w dolnej części tabeli, a Albatrosy z 10 oczkami najniższy stopień podium. Dla gospodarzy jest więc to mecz za 6 pkt. w przypadku wygranej zbliży się do rywala na 1 pkt, jeżeli jednak przegra, strata do podium będzie już nie do odrobienia. Albatrosy pomimo imprezowych weekendów jak do tej pory radzą sobie bardzo dobrze, ale nie mogą spocząć na laurach. Liga jest tak wyrównana, że co kolejkę dochodzi do przetasowań, a w walce o medale wciąż liczy się aż osiem zespołów. W poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami górą była Ekipa Remontowa i choć w obecnej kampanii grają w kratkę jesteśmy przekonani, że mobilizacja po ich stronie będzie na najwyższym poziomie i to oni po wyrównanym meczu zgarną komplet punktów.

KS IGLICA WARSZAWA – DENTAL DOCTOR ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 1)

Iglica wciąż pozostaje niepokonana w 5 lidze i samodzielnie lideruje w tabeli, mając 3 pkt przewagi nad drugim i trzecim miejscem. Sytuacja wydaje się dosyć komfortowa dla zawodników Radka Sówki, ale nie może to uśpić ich czujności. Mają już za sobą mecze z dwoma ostatnimi zespołami i tak naprawdę to końcówka sezonu będzie prawdziwą weryfikacją umiejętności gospodarzy. Na pewno zwycięstwo z Dental Doctor znacznie przybliży ich do końcowego triumfu, ale wiemy, że o to nie będzie łatwo. Zespół Marka Saneckiego po słabszym początku wygrał dwa ważne spotkania i jest na fali wznoszącej. Czy będzie w stanie sięgnąć po komplet punktów po raz trzeci z rzędu? Naszym zdaniem nie są bez szans w starciu z liderem. Według nas to może być wyrównane spotkanie, w którym minimalnie lepsi okażą się goście.

VISTULA VARSOVIA – FC VIKERSONN ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)

Na sam początek zmagań w ramach 6 kolejki na boisko wyjdą obecni outsiderzy 5 ligi, którzy jak do tej pory nie zdobyli jeszcze punktu. Wiemy już, że obie ekipy, dla który jest to debiut w Lidze Fanów, powinny zacząć rywalizację od niższej ligi. Na razie muszą zbierać cenne, choć czasem bolesne doświadczenie w grze na szóstkach. Na pewno miło nie będą wspominać poprzedniej kolejki zawodnicy Vistuli, którzy ulegli Tartakowi aż 26:0. Teraz wynik na pewno będzie skromniejszy, ale i tak w roli faworyta upatrujemy zespół gości, którzy osiągają, mimo wszystko, lepsze wyniki i rozgrywają bardziej zacięte mecze niż ich najbliższy rywal. To wystarczy, by sądzić, że pierwsze i być może nie ostatnie punkty w tym sezonie zgarnie Vikersonn.

6 LIGA

ORŁY ZABRANIECKA – GASTRO SPARTA ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)

Orły Zbraniecka nieco zrehabilitowali się za oddanego walkowera dobrą postawą w meczu z Phoenix. Nie dość że wygrali, to zrobili to w sposób przekonujący. Kapitan zespołu musi jednak zadbać o lepszą frekwencję na meczu, bo jedna osoba na zmianę może nie wystarczyć w najbliższym spotkaniu. Szeroka ławka plus obecność architektów ostatniego zwycięstwa może nieco zwiększyć szansę na powodzenie z Gastro Spartą. Goście mieli świetną okazję, by znacząco powiększyć swoje szanse na medale na koniec sezonu, ale nie udało im się pokonać Alfy – bezpośredniego rywala w walce o podium. Zeszłotygodniowy remis oznacza, że w przypadku równej ilości punktów z ekipą Artura Jurka, będzie liczył się bilans bramkowy, który obie drużyny mają na podobnym poziomie. Teraz w każdym meczu, oprócz samych zwycięstw, trzeba będzie równie mocno postarać się o ilość strzelonych bramek. Naszym zdaniem goście będą podwójnie zmotywowani, ponieważ ktoś z dwójki Furduncio – Olimpik straci w ten weekend punkty i wygrana może otworzyć szansę na walkę o drugą lokatę.

FURDUNCIO BRASIL FC II – OPLIMPIK ( NASZ TYP 2) ( TYP MICHAŁA 2)

Prawdopodobnie w 6 kolejce ligi wakacyjnej poznamy mistrza 6 ligi. Oczywiście żadna z drużyn nie zapewni sobie na tym etapie tytułu, ale nie ma co się oszukiwać, że wygrana może przesądzić, do kogo trafią złote medale. Zwłaszcza zwycięstwo Olimpiku może sprawić, że już tylko kataklizm odebrałby im mistrzostwo, gdyż goście będą mieli już za sobą mecze z najgroźniejszymi rywalami. W trochę innej sytuacji jest Furduncio. Stracone punkty ze Scorpionsami mogą być tutaj kluczowe. Brazylijczycy są pod presją, nie dość, że muszą wygrać, by wciąż mieć szansę na tytuł, to w dodatku porażka mocno skomplikuje ich sytuację jeżeli chodzi o samo podium. Wciąż przed nimi mecze z Gastro Spartą i FC Alfą, które w tym sezonie również mają chrapkę na medale. Za Brazylijczykami nie przemawia też fakt, że mają obecnie w drużynie sporo kontuzji. Do tego Olimpik był bardziej bezwzględny w stosunku do swoich poprzednich rywali. Goście działają jak świetnie naoliwiona maszyna i naszym zdaniem ponownie sięgną po komplet punktów.

POLSKIE DREWNO – OLDBOYS DERBY II ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 1)

Polskie Drewno w końcu się przełamało! Z pomocą przyszli zawodnicy Pogromców Poprzeczek, którzy zadbali, by Drewniacy mogli w dobrych humorach przygotowywać się do spotkania z OldBoys II. W końcu nie co tydzień wygrywa się mecz, przegrywając już 0:4 po 20 minutach gry. Odblokowali się też napastnicy, gospodarze w ostatnim meczu strzelili prawie tyle samo goli co w poprzednich kolejkach. Goście z Osiedla Derby wciąż pozostają bez punktów w lidze, ale gra wygląda coraz lepiej. Dopóki starczyło im sił, nawet nieźle radzili sobie z liderem – Olimpikiem, który przecież jest bezlitosny dla każdego ze swoich rywali. Wracają też, jak to sami określają, do swojego „domu" czyli Areny Picassa. Naszym zdaniem może to być wyrównane spotkanie, gdzie o wyniku może przesądzić 1-2 bramki. My postawimy na gospodarzy, sądząc że złapali już odpowiedni rytm.

PHOENIX WARSAW FC – FC ALFA ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA 2)

Obie ekipy miały w poprzedniej kolejce swoje problemy. U Phoenix mocno szwankowała skuteczność, przez co przegrali znacznie z Orłami Zabraniecka. Do tego frekwencja nie powalała na kolana, a wiemy, jak mecze rozgrywane w lato potrafią szybko pozbawiać zawodników sił. O szerszą ławkę rezerwowych muszą też postarać się zawodnicy FC Alfy. Dla nich jest to mecz za 6 pkt, bowiem muszą się ścigać z Gastro Spartą w walce o podium, a dodatkowo wygrana może ich przybliżyć do drugiego miejsca. Na pewno dużym wzmocnieniem byłby w pełni dysponowany bramkarz Alfy Adam Tomaszewski, ale już w poprzednim meczu grał z kontuzją ręki i nie wiemy czy zdoła się wykurować na mecz z Feniksami. Obie ekipy spotkały się już w poprzednim sezonie – minimalnie lepsza okazała się wtedy drużyna Artura Jurka. Naszym zdaniem teraz czas na rewanż i za nieznacznych faworytów uważamy drużynę gospodarzy.

A.D.S. SCORPIONS – POGROMCY POPRZECZEK ( NASZ TYP 1) ( TYP MICHAŁA X)

W jakże innych humorach kończyli swoje poprzednie spotkania zawodnicy obu zespołów. Scorpionsi wykazali się niezwykłą determinacją i ambicją w starciu z faworyzowanymi Brazylijczykami, za co zostali wynagrodzeni jednym punktem. A przecież w tym meczu nie wystąpił wyrastający na lidera zespołu z warszawskich Włoch Bartłomiej Filip. Widać u gospodarzy progres formy i nie zdziwimy się, jeśli zgarną w meczu z Pogromcami komplet punktów. Zespół Tomka Mazurka miał prawie wszystko, by wygrać mecz z Polskim Drewnem. Przeciwnik nie był w najlepszej formie, na boisku pojawili się ważni dla zespołu zawodnicy, nieobecni z różnych przyczyn w poprzednich kolejkach, do tego wygrywali już 4:0! Jednak wypuścili zwycięstwo z rąk. Pogromcy mierzyli się w poprzednim sezonie ze Scorpionsami i wygrali ten mecz 8:7. Teraz również sądzimy, że wynik będzie oscylował w okolicach remisu, ale postawimy na minimalne zwycięstwo gospodarzy.

 

 

 

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
2 0

2 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
2 0

3 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
4 0

4 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
4 0

5 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
4 0

6 LIGA

Kolejka 6

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi